#1 2006-04-06 13:49

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Crohn, colitis és a szex

Én is crohn beteg vagyok és érdekelne a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban

Nincs jelen

 

#2 2006-04-06 15:49

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Tapasztalat: a szex a legjobb fogyókúra, minden izmot megmozgat, és én utána egy hétig makkegészséges vagyok. Amúgy mikre vagy kiváncsi?

Nincs jelen

 

#3 2006-04-06 16:37

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

NEM semmi különös csak annyi hogy engem eléggézavar az a tudat hogy akkor is ki kell mennem a wc-be.Ezért érdekelne hogy titeket nem zavar e ez atudat.

Nincs jelen

 

#4 2006-04-06 16:39

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

már mint mi én?????

Nincs jelen

 

#5 2006-04-06 16:56

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Lehet hogy én fogom fel drasztikusan hogy nem éppen kellemes betegség ésnemigen válogathatok a hölgy jelenkezök között

Nincs jelen

 

#6 2006-04-06 17:25

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Hát akkor tegyünk róla, hogy válogathassunk.
Csajok! Privizzetek!
Kismedencei vérkeringés mindennemû helyreállítását vállalom. :D

Nincs jelen

 

#7 2006-04-06 20:39

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Érdekes, de én bármilyen rosszul is vagyok/voltam, szex közben sose jött rám! Mivel még fiatal a szervezet, így bírom (szerencsére) elég sokáig, szóval akár lehetne szexterápiát is folytatni, mint crohn elleni terápia!Nálam bejött;)

Amúgy amikor a barátnõm nekem is új volt, akkor zavart, de biztosított róla, hogy õ így fogadott el ahogy vagyok.Ha wcre kell menni, akkor menjek, ha fáj, fáj!Megfelelõ partner mellett nem kell félni semmitõl.Csakhát a megfelelõ partnert nehéz megtalálni.De aki nem fogad el igy ahogy vagy, az nem szeret igazán.

Nincs jelen

 

#8 2006-04-07 09:17

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Tudjátok, gyerekek, egy nõnek azért más. Amikor nekem fáj az a bizonyos beteg bélszakasz (bal oldalt combtõtõl nem messze), akkor nem igen kívánkozik az ember lányának, hogy összerázzák, gyömöszöljék a belsejét és ezt nehéz párunknak megmagyarázni. Fõleg akkor, amikor olyan stádiuma van a betegségnek, hogy kivülrõl nem látszik(pl. nincs hasmenés, nem fetrengsz görcsöktõl). Úgy tünhet, mintha csak nyafogna a hölgy, s ez bizony okozhat néha zavart egy felhevült férfinál. Fõleg akkor rossz a helyzet, ha már tízegynéhány éve házas az ember és a betegség idõközben jött ki. Ez a probléma még válóok is lehet a végén.
Errõl is lehetne beszélni,  de errõl senki nem szól az orvosok közül sem.

Ehhez szóljon hozzá valaki!

                                                           Jehu

Nincs jelen

 

#9 2006-04-07 10:35

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Teljesen egyetértek veled Jehu, én is ugyanígy élem át ezeket a dolgokat. Megértõ férjem van, de néha neki is nehéz elmagyarázni , hogy miért ne. Persze nálunk válásról szó sincs, nagyon sokat segít a férjem mindenben, de vannak nehéz idõszakok. Mi 7,5 éve vagyunk házasok, 6 éve vagyok beteg, tehát nálunk is a házasságkötés után jött a betegség. Nehéz errõl bárkivel is beszélni, ráadásul én elég zárkózott is vagyok ilyen téren. Nem könnyû.....

Nincs jelen

 

#10 2006-04-07 14:13

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Igen noknel mas, de mondjuk, ha valakinek van egy fistulaja, talyogja vmi 'kellemes dolga' meg nehezebb, akar no akar ferfi. Sok turelem, feszultseg oldo technikak (hogy ne azon rettegj mikor kell wc-re menni),  es a fantazia szabadon engedese, akkor meg inkabb mikor mindenfele zavaro tenyezo van. Vannak akiket pl. a sztoma zavar, de mig sajat magukat nem tudjak elfogani addig nem is varhatjak el, hogy a parjuk ezt megtegye.
Nem hinnem, hogy a crohn valo ok, a hazaselet megromlasanak lehet egyik tenyezoje, de nyilvan akinel ez ilyen ok, mas problemak is felbukkannak.

Nincs jelen

 

#11 2006-04-07 15:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szerintem sok függ a partnertõl is.Amióta együttvagyok a kedvesemmel, azóta én is elfogadtam magam.Elõtte is azt hittem hoyg sikerült elfgadnom magam, de utóbb kiderült hogy nem.Az elsõ hónap rázós volt, mivel sokmindent nem mondta mel neki még a betegségrõl, a rosszabbakat kihagytam, pl hogy késõbb sztóma is lehet, meg van sipoly, meg minden szar nedvedzõ dolog, amit senki sem szeret és néz jó szemmel, de õ megértette és mondta hogy õ igy fogad el, még ha úgy is fogok kinézni mint egy droid a sok vágás, csõ meg luk miatt (persze õ nem iyg fogalmazott).Azóta érzem is ,hogy ha bármi van, neki elmondhatom mert nem húzza semmiért a száját, hanem megpróbál ott segiteni ahol tud.És ez a legfontosabb.Persze ha a saját "statisztikámat" nézem, akkor télleg kb 100 emberbõl ha egy van, õt is nehéz megtalálni.Viszont hülyeség ilyen dolgok miatt összekapni, elhatárolódni egymástól.Meg kell érteni mindenkinek, hogy nekünk is elég rossz.Ki csinálna direkt magának pl hasmenést?Örülök, ha egy napig nem kell wcre mennem!!Nemhogy még direkt csináljak hasmenést, mert azzal biztos kibújhatok a dolgok alól (Szüleim hülye hozzáállása volt egy ideig, érettségi elõtt).

Nincs jelen

 

#12 2006-04-12 09:43

zsófi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Furcsa ez az egész betegség! MInden nap valami új dologra derül fény! Nem olyan régen diagnosztizáltak, de már szerintem, jó ideje ott volt bennem! kezdetben, örültem, hogy végre tudom, hogy mi a bajom, és van esélyem, hogy javulhassak, néha néha!
De a szextõl rettegek, egy ideje! nem is attól, hogy WCre kell menni, mert valahogy én csak a délelõttömet töltömött ott, és este már nem. De szeretkezés közben nagyon megindulnak a belsõ morgások, és szinte csak arra tudok gondolni, hogy ne mozogjanak a beleim. Ettõl fogva már nem tudom élvezni. mert másra figyelek. félek, ha elengedem magamat, akkor baj lesz... És tényleg errõl nem beszél egy orvos sem. Természetesen már mi is jó ideje együtt vagyunk Kedvesemmel, és segít mindenben, nagyon vigyáz rám. Neki fontos, hogy jó legyen nekem, és ezeket egyfajta kudarcnak éli meg. én meg csak pityergek ezen az egészen, és tanácstalan vagyok. Tudom, hogy nem vagyok egyedül, de sehol máshol nem kérhetek tanácsot csak itt! Olvasgatom, amiket írtok, és talán tudtok valami tanácsot adni, hogy sikerüljön!
Köszönöm!!!!!

Nincs jelen

 

#13 2006-04-12 11:57

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szerintem a szex igenis fájdalomcsillapító hatású (is lehet)!Vagy csak a figyelmemet tereli el? Egy kis kényeztetésre rögvest jobban tudok lenni!Bár tudnék találni olyan partnert(de nem akarok) akitõl tuti rosszabbul lennék, ha kényeztetni szeretne
:) Ha nem okoz külön panaszt, mindenkinek csak javallani tudom, még ki is íratnám receptre! A kiváltás mikéntjét viszont okosokra bíznám:)

Nincs jelen

 

#14 2006-04-12 20:32

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Zsófi:Ez a probléma nálam is fennállt az elején, de aztán megbeszéltem a Kedvesemmel, hogy ez sajna benne van a pakliban, hogy ha elengedem magam, akkor történnek kisebb "balesetek" (értem én a gázok távozását).Szerintem és a kedvesem is mondta, hogy ezen ne feszengjek, mert ez benne van a pakliban és õ így fogadott el!Kicsit persze nehéz nekem is totál feszültségmentesnek lenni, de lassan hozzászoktam mindenhez.Persze az ilyen dolgokat megpróbálom a szeretkezés utánra vagy elõttre hagyni, de ha szökik,akkor szökik.Sajna van amikor észre sem veszi az ember.

Nincs jelen

 

#15 2006-04-13 09:57

zsófi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

köszönöm Barna-by!
Ahogy olvasom a fórumokat nagyon sok helyen olyan okos tanácsokat adsz! nekem ez nagyon sokat segít! beszéltem Párommal, és megértené, a dolgokat, de valahogy én nem tudom elfogadni. Ugy érzem minha egyre jobban undorodnék a testemtõl. rossz helyre zárták be a lelkemet! Biztos azért van, mert még csak nemrég mondták meg, hogy mi a betegségem. de nagyon nehéz elfogadni. de ezzel biztos mindenki szembesül, és az már tõlünk függ, hogy mikor tudjuk elfogadni ezt a helyzetet. nagyon nehéz az egész életmód váltás és a folyamatos rettegés, hogy hova is tudnék elmenni WCre. nekem rengetegszer kutyorog a hasam, és ráadásul elég hangosan, próbáltam, hogy egyek akkor vagy iszok, de nem segít. rengeteget gondolkozom, hogy hogy kellene élni ezzel a betegséggel, de sajnos még nem láttom azt, hogy mi lesz ennek az eredménye. biztos meg fogom szokni, csak adnom kellene magamnak egy kis idõt. mert most még csak az elkeseredett sírós állapotban vagyok. persze csak ha egyedül vagyok, mert nem akarom megterhelni a szeretteimet. elég nekik az is amit látnak rajtam, és amit tudnak a betegségemrõl. néha nekem kell õket megvigasztalni, de már nem tudom, hogy mivel. annyi kérdésem van mindenrõl, és nagyon sok helyen olvasgatok. de sokszor ellentétes dolgokat írnak. kissé tanácstalanul állok ez elõtt az új helyzet elõtt!
és nagyon jó olvasni a soraidat, mert valami sugárzik belõle, ami ad egy kis erõt.
És ezt köszönöm!!!!

Nincs jelen

 

#16 2006-04-13 10:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Zsófi!
Igen nehéz a szex! De csak az elején! Az igaz szerelem mindent legyõz! (Igaz mondhatja az ember, hogy ez közhely, de ez az igazság)! Mi mindent megold a szerelme, sorolhatnám de, nem teszem!  Igen jól látod az idõ is, megoldja a problémákat. A szeretteid nagyon sokat tudnak segíteni, sõt rontani is az állapotodon, ne engedd nekik, hogy lelki válságba taszítsanak. Te is próbálj meg optimista lenni. Ha teheted légy mindig jó kedvû (tudom nagyon, de nagyon nehéz)! De az is sokat javít a dolgon! Hancúrozzatok nagyokat! Hidd el segít! Nem feladni, a pityergést elfeledni! Pozitív gondolkodás az dukál!
Jobbulást mindenkinek!
Üdvözlettel: Szuszidi

Nincs jelen

 

#17 2006-04-13 17:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Nézd, Zsófi!Én már 8 éve küzdök a crohnnal és most 21 vagyok.Eleinte nem voltak ilyen problémáim, deén mindig elmondtam mindenkinek hogy mi a bajom.Rengetek embert ismertem meg a neten, akivel a mai napig tartom a kapcsolatot és hidd el, a legjobb amit tehetsz hogy valakinek elmondod azt hogy épp mi nyomja a lelked.Mintha pszihológusnál lennél!Nekem rengeteget segitett régen is és most is.Persze a legfontosabb, hogy õszinte legyél a párodhoz is és mindig neki mond meg elõször, hogy ha bánt valami vagy épp fáj.Hidd el, megérti, hiszen szeret!A szorongásra, ami gyötör téged csak egyet tudok tanácsolni, ami nálam bejött:Egy hétvége együtt a kedveseddel, minden nélkül!!Telefon kikapcs, vagy lenémít és ne bújjatok ki a z ágyból legalább egy napig!Hidd el, segíteni fog és idõvel te is leküzdöd a félelmeidet!Nem szabad pesszimistán hozzáálni a dolgogkhoz, mert az dönt le a legjobban, nem pedig a betegség!Ezt az egyet megtanultam én is!Persze nem vagyok orvos, csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani veled, de ha rámhallgatsz, akkor egy vasárnapot, vagy szombatot eltöltesz kettesben a pároddal.Ha minden megbeszéltek, akkor nem lesz baj! És különben is , tök buli egy egész napot az ágyban tölteni:)!!

Nincs jelen

 

#18 2006-04-20 10:50

zsófi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
nagyon jó érzés az, hogy válaszoltok, és olyan válaszokat kapok, amik hasznosak!
most már csk nekem kell megbirkóznom ezzel a helyzettel!
Üdv!

Nincs jelen

 

#19 2006-04-20 12:25

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia zsófi!
Nem csak neked kell ezzel megbirkóznod!Hasonlóktól tartok én is...bár /pillanat nincs ezt kivel megosztani,és birkózni.. :D (pont a legrosszabb idõszakban mentünk szét)
De már jobban vagyok,és eljön az én idõm!
és akkor reszkessetek pacákok! :D

Üdv mindenkinek!
                      Niala

Nincs jelen

 

#20 2006-04-20 14:30

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Tudjátok nekem meg az a legégetõbb problémám, hogy mióta tudom, hogy crohnos vagyok  valahogy nem kivánom a szexet. Napjaim még mindig a crohn gondolatával telnek nem igazán tudom elfelejteni és nem tudok belõle kikapcsolódni. Egy évvel ezelõtt közel sem ilyen voltam. Még 20 éves házasság után is sokszor kezdeményeztem, a jó srácokat is megnéztem és eljátszadoztam a gondolatokkal., de most aztán semmi. Egyáltalán nem érdekel. Nagyon befásultam. A férjem viszont ezt elég nehezen viseli, de azért megértõ.

Nincs jelen

 

#21 2006-04-20 21:45

zsófi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Niala!
hát nem ugy értettám ám azt, hogy ,,nekem kell megbírkóznom ezzel" hogy csak én vagyok beteg! hanem, hogy nincs aki segítsen, és mellettem álljon....
igaz, nekem van barátom, de nem áll mellettem! és nem tudom mi lesz ezután....
és igy értem az egyedüllétet! mert biztos könnyebb elviselni mindent, ha van egy igazi Társad! de nekünk ugy látszik, még nem jutott! de majd idõvel! :)
Most már én sem kívánom a szexet, és azt sem, hogy valaki hozzám érjen.
hát igen, ez tényleg, az, hogy belefásultunk..
de azt hiszem, ez azért érthetõ!

Nincs jelen

 

#22 2006-04-21 10:41

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Hát lányök asszonyok megleptetek.Nõk akikkel sexrõl lehet beszélni?Nos én a másik oldalt látom.Sokat megértem,35év házassággal van tapasztalat bõven.Nyersen irom,lehet nyafogni(megértõ társ mellett)de kibujni a h.kötelesség alól neméri meg.Ha otthon nem kapja meg a társ amit vár,keres mást.HIGGYÉTEK EL

Nincs jelen

 

#23 2006-04-21 11:04

zsófi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

ezzel teljesen egyetértek! igazad van!
És a nõk? mert ahogy olvosgattam mi sem kapjuk meg igazán amit várunk, hiszen nagyon sok ,,megértõ" társ, csak a saját vágyait látja. sok kapcsolatot láttam már, és ha az emberek nem törödnek a társuk vágyaival, akkor teljesen kihül a kapcsolat. azon már lehet vitatkozni, hogy ki tette meg az elsõ lépést, de be kell látni, hogy felesleges, hiszen a vége az, hogy a sérelmeket dobálják egymásra.
Nem csak a beteg embereknek nehéz megbírkózniuk azzal ami velük történik, hanem azoknak is, akik velük élnek. Hiszen szeretnek minket, és a szeretet ilyen. De mégiscsak mi vagyunk betegek! És talán termászetes, ha jobban akarjuk érezni az, hogy mellettünk állnak! Azt hiszem nem vagyok egyedül azzal a gondolattal, hogy ha megteszek mindent a Kedvesemért, azért várom azt, hogy Õ is tegyen értem!
Mert lássuk be nem lehet önzetlen ugymond mártír életet élni!

Nincs jelen

 

#24 2006-04-21 11:07

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Hát lányök asszonyok megleptetek.Nõk akikkel sexrõl lehet beszélni?Nos én a másik oldalt látom.Sokat megértem,35év házassággal van tapasztalat bõven.Nyersen irom,lehet nyafogni(megértõ társ mellett)de kibujni a h.kötelesség alól nem éri meg.Ha otthon nem kapja meg a társ amit vár,keres mást.HIGGYÉTEK EL.Ez nõknél is igy van!!!Keressetek más poziturát,más módot de adjátok meg amit kiván.Nõknek ez KÖNNYEBB.Az utóbbi években sex nélkül is jól megvoltunkmindketten azt hittük a másiknak nem kell.Énörültem mert a fájdalom miatt kinlódtam a sexel.Kegyetlen árat fizettem páromnak hiányzott s akadt egy partner,aki acsalád barátja volt(eddig)Úgy érzem belehalok s nõm is csalódott.Imádom õt nem fogom elhagyni.Sokat beszélgetünk+sexelünk érdekes most már nekem is hiányzik és megy a dolog.Tanulság?õszintén MINDENTmegbeszélni még idõben. Mondjátok el mit s hogy szeretnétek õ is ugyanezt és ha szeretitek egymást mindenre van megoldás.NEM LEHET OLYAN GOND PROBLÉMA amit nem mondhattok el.A Széklettõl kezdve bármit.Ha szeret megérti ha nem fel is út.Még egy nagy bölcsesség:Haraggal soha ne aluj el.Legkésöbb az ágyban békülni kell. Szép panaszmentes napokat mindenkinek.

Nincs jelen

 

#25 2006-04-21 11:12

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Fater,

Köszi a bölcs sorokat. Igazad van, és megpróbáljuk betartani. :)

Nincs jelen

 

#26 2006-04-21 13:18

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Fater!

Egy dologban biztosan nincs igazad. A nõknek biztos, hogy nem könnyebb. Egy férfi nem kényszeríthetõ akcióra, ha nincs kedve hozzá, mert fizikailag képtelen. A nõktõl pedig elvárják, hogy hagyja magát, ha kívánja, ha nem, mert fizikailag megoldható az, amit se testileg, se lelkileg nem kíván. Mit szólna egy férfi, ha azt követelném, hogy álljon helyt? Röhögne, és azt mondaná, oldjam meg neki. Ezzel szemben egy férfi ritkán hajlandó megérteni, hogy nem egy edény a nõ, hanem érzõ biológiai és lelki egység. Nekünk nehezebb, mert nem mondhatjuk azt, hogy nem mûködünk. Legalábbis ezt nem hiszik el a fellelkesült urak.

                                        Jehu

Nincs jelen

 

#27 2006-04-21 15:56

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Én 9 éve vagyok crohn beteg és most 22 éves vagyok. Anno fél éves orvosról - orvosra járkálás után sikerült diagnosztizálni a betegséget, akkor már 45 kiló voltam a 177 centimhez.....és hát, elég szar állapotban voltak. Aztán azzal a bizonyos Medrol nevû szteroiddal felhízlaltak, helyreraktak és egészen tavalyig nem volt különösebb problémám a betegséggel. Az elmúlt egy évben viszont egyre rosszabb. Lehet, hogy a szervezetem hozzászokott a gyógyszerekhez. Nem tudom. Szexuális téren is katasztrófa. Mondjuk ezt nem merném teljesen a betegségnek tulajdonítani, mert nem túl jól mûködika kapcsolatom. Az állandó fájdalom miatt egyre ritkábban kívánom a szexet. Hogy a társunk ezt megérti-e az az intelligenciáján múlik, vagy azon, hogy tudja-e milyen betegnek lenni. De az emberek többsége nem az intelligens kategóriába tartozik sajnos. :-(

Nincs jelen

 

#28 2006-04-21 21:45

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves JEHU  Elbeszélünk egymás mellett Én monogám tipus vagyok,megnézem a csinos nõket,de sexpartnernek nem tekintem õket.Arról irtam ha két szerelmes közül az egyik beteg akkor mi van.Nem, partnerekrõl csak1 partnerrõl beszélek aki férj vagy feleség.Ha nincs megértõ társ ez nem müködik. Arról beszélek hogy pl.a terhesség végén mikor nincs sex akkor is boldoggá tudod tenni párod sokféle módon.Hogyan? Fantáziádra bizom.Ha nem boldogulsz email cimem megtalálod a bemutatkozóban.Már megbocsáss de én soha nem tekintettem a nõket köcsögnek.Aki igy viszonyul hozzád rugd ki,ha teheted.                      fater

Nincs jelen

 

#29 2006-04-22 22:06

mayann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!
Én 21 éves vagyok és 7 hónapja derült ki hogy beteg vagyok. Pontosan az egyik csoporthoz sem tartozok. Egyszere vagyok crohn és colitises is. Sajnos elég sokáig voltam kórházban egy és fél hónapig és az intenziv osztályt is megjártam. Nagyon lefogytam 160cm magas de 42 kiló voltam. A párommam szerencsére átvészeltük ezt az ídõszakot. Tavaly júniustól nem voltam képes a sexre, mivel már akkor nem éreztem magam jól. Augusztustól pedig kórházba kerültem. De a párom akivel akkor még csak egy éve jártam nem csalt meg. Akkor sem amikor 42 kilós csontváz voltam és akkor sem mikor a medrol miatt az arcom felpuffadt. Mióta már nem szedem a medrolt és a súlyomat is visszanyertem nagyon jó a sex. És ma már tudom hogy ha nem lenne hozzá kedvem elég sokáig tudnám hogy baj van igaz hogy nem látszana de már lelkileg tudnám hogy lassan kijönne, mivel tavaly nyáron is tudtam hogy valami baj van de nem tudtam hogy mi az.

Nincs jelen

 

#30 2006-04-25 13:40

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Fater!

Akkor még nem volt baj, mert a terhesség idézett szakasza átmeneti idõszak, nem évekig tart. Egyébként kifejezetten monogám vagyok, s a párom is igyekszik megérteni a helyzetet. Én viszont azt is látom, hogy nehéz neki ez a helyzet. A véleményem egyébként crohnos betegtársaim (nõk) tapasztalatai nyomán alakult ki. Azt is vedd figyelembe, hogy gyerekek mellett nehéz felrobbantani egy házasságot annak a félnek, aki beteg és attól fél, hogy egyedül nem tudja eltartani betegen a két-három csemetét. Ezért sokan tûrnek és hallgatnak. Egyébként a férfiak néha nem is veszik észre, hogy nem tapintatosak.

                                                                Jehu

Nincs jelen

 

#31 2006-04-25 19:36

galagonya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!
Január óta tudom, hogy crohnos vagyok. Eleinte én is rosszul éltem meg. Nem tudom,h mostanra inkább könnyebben veszem, vagy egyszerûen csak hozzászoktam a rossz helyzethez... Egyetértek jehuval. De férfiak a tapintatossággal is tudnak tapintatlanok lenni. Bár ez már nagyon abszurdan hangzik. :) A párom annyira megértõ próbál lenni,annyira oda akar figyelni, h csak úgy mûködik a dolog,ha nekem is jó, ha látja, hogy én is kívánom. De szex közben van annyi olyan pillanat, egy-egy hasmorranás, rossz mozdulat vagy izomfeszülés, h nem tudom eléggé elengedni magam. Néha eleve azt érzem, h ha hozzáér a hasamhoz, szétdurranok... Kudarcnak éli meg a visszautasítást. Emiatt már elõre félek, h nehogy rosszul legyek, nehogy közbejöjjön valami. Nevetséges, de van, h nem eszek elõtte...  És reggel pedig munkába menet rohanok az elsõ wécébe, aminek legnagyobb elõnye,h a túloldalán nincs ott a párom. Egyszerûen az én nõ-képembe nem fér ez bele, és megpróbálok mindent elkövetni,h õ minél kevesebbet vegyen észre a betegségembõl. Egy nõ legyen gyenge, bicsakoljon meg a cipõsarka, de ne fingja el magát szex közben... már bocsánat. Gyõzzetek meg az ellenkezõjérõl, kérlek. :)

Nincs jelen

 

#32 2006-04-25 20:42

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Sorstársaim Jehu,Galagonya és a többiek. Jehu BOCS ha megbántottalak. Soha nem azért irok hogy fájdalmat okozzak valakinek. Biztos hogy mindenki a maga baját érzi s tartja a legnagyobbnak,külömben nem volna itt Ez a betegség velejárója(szerintem).Reggel éni wc-ben élem az életem,aktiv szakaszban de ha nekünk ez jutott el kell fogadni s megtanulni együtt élni vele.1986.05.19.-én új orvoshoz kerültem. Õ nem nézett alkoholistának s mondta a következöt"Pistám ebbe beledögleni nem fogsz de kurvára megneheziti az életed"Azóta másképp nézem az életet. Eõször kötelet vettem azt csomoztam mikor kisebbik fiam rámnyitott s ártatlan arcal kérdezte "megcsinálod a hintát apu"8éves volt akkor.Azóta nem akarok meghalni most unokáimnak csinálok hintát ha az ár levonul s lesz még hova.Galagonya kedves úgy érzem még fiatal vagy.Megértõ pároddal könnyebb lesz az élet.A szex terén is.Próbáljátok ki:elõjáték csak. 1x2x majd megnyujtott elõjátékkal izgasd fel úgy kedvesd hogy az aktus rövid legyen (fing)azt is el kell fogadni az is te vagy nem probléma.Vagy egy férfinak akár orálisan is lehet gyönyört nyújtani,sokan megörülnek ezért.1001féleképp lehet variálni.Szerintem vezesd be párod  ezekre az oldalakra  megérti értesd meg vele a betegséged.Én is ezt tettem.Megérte.Nem kell ezt szégyellni,s ne is tedd.Most ösz fejjel életemben elõször pszihológushoz kerültem nõ a lelkem és kitártam az egész életem.Családi és szex problémákról is beszéltünk.Õ 25évesen olyan okosan ált a dolgokhoz hogy le a kalappal.Sokat segitett ezaz egy alkalom is sõt kértem új idõpontot is.Már máskor is irtam a párunkal mindent meg lehet s kell is beszélni.Az én NÕ képem az ilyen. Nõi gyengeség?Itt a gát tõvében hetek óta sok nõ tölti hordja a homokzsákokat  jön egy rossz hir el el sirják magukat ez láncreakció aztán dolgoznak tovább.Itt is elröppen egy egy "galamb" senki nem foglalkozik vele.Remélem meggyöztelek.Panaszmentes szép napokat  fater

Nincs jelen

 

#33 2006-04-25 20:45

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Galagonya látom itt vagy remélem segitek valamit üdv.

Nincs jelen

 

#34 2006-04-25 21:39

galagonya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Fater! Igazad van, és jó neked. Szeretném át is élni, amit mondasz, de egyelõre még csak ott toporgok, h nem és nem és nem akarok ilyen lenni. Ha becsukom a szemem, talán nincs is. Ha nem mondom el, talán nincs is. Ez a teljes elfeledés a szexben gyakran jól jön, de a mindennapi életben viszont elhanyagolom a betegséget. Akkor persze rosszabb lesz ez is, az is. Ilyenkor szeretném földhöz vágni az egészet.
De igazad van. Ha legközelebb erõt veszek magamon, megpróbálok vele megértetni egy dolgot, legalább egyetlen egyet. :) És aztán így tovább. Tudom, hogy megéri és hogy épp vele.
Amúgy meg már nagyon utálom wécérõl wécére lopakodva élni az életem. :)

Nincs jelen

 

#35 2006-04-26 10:22

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Galagonya,
Nekem novemberben kezdodott a colitis. Nagyon duhos voltam ezert a gyogyithatatlan betegsegert, ugy ereztem ez a buntetes amiert hajtottam, stresszeltem magam es hagytam hogy stresszeljenek (itt a ferjemrol beszelek). Ahogy telt az ido egyre jobban okoltam ot, az anyosomat es persze magamat azert mert hagytam hogy stresszeljen(ek). Aztan a valas gondolata egyre surubban foglalkoztatott bennunket, vegul elcipeltem magamat es ot egy pszichiaterhez, mert mar nem birtuk elviselni ezt az egeszet. A ferjem egyaltalan nem akarodzott elkiserni engem a pszichiaterhez, mert azt mondta, hogy o es az egesz csaladja mereven elutasitja ezt a fajta gyogymodot es kulonben is nem o a beteg hanem en, ugyhogy menjek egyedul. De ugy gondoltam, hogy csaladi problemak vezettek ehhez a nyavalyaig, ugyhogy vegul is ravettem, hogy elkiserjen; masodjara mar szivesen jott velem. Aztan a tovabbiakban mar egyedul jartam. 2-3 honapig jartam hozza, persze a problemaimat nem tudta megoldani, hiszen az az en feladatom, de sok mindenben megvaltoztatta a szemleletemet. Talan ha nem varom meg a bajt es meg a betegseg megjelenese elott felkeresem (akar egyedul is) nem lettem volna colitises...
Ez a betegseg nagyon meggyotri az embert, annyi gyogyszerrel mergezzuk magunkat miatta, talan megeri gyogyitani egy kicsit a lelkunket is hatha akkor kevesebb a szenvedes, kevesebb a gyogyszer. Most mar teljesen tunetmentes vagyok, remelem a belemben sem sunyizik a gyulladas (legutobb decemberben voltam tukrozesen akkor mar nagyon enyhe volt a gyulladas). Szoval ez is egy ut, erre is el lehet indulni...
Sajnos sokszor nem vagyonk kepesek egyedul kijonni a godorbol, egyedul megvaltoztatni a szemleletunket, a hozzaallasunkat (akar magunkhoz is).
Szia,
Mano

Nincs jelen

 

#36 2006-04-26 13:11

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Manó!  A betegségünk fellobbanását mindíg mások okozzák, igen hagyjuk magunkat az utólsókig molesztálni! Én is azt hitttem, ha mindent vállalok a családért jobb
lesz nekik, közben én betegedtem meg. Mikor megbetegedtem Õk már ezt nem tolerálták ugy ahogyan kellett volna. Egy embernek mindig kell lenni annyi önkritikájának, hogy erõn felül semmit! Most már kicsit átgondoltabban élek, de már késõ. Már soha nem leszek olyan mint a betegségem elõtt. Amerikában és a többi fejlett államban elsõ az egészség. Minden nap hálát adnak az Istennek, hogy megtartotta  õket egészségben. Az egészség megõrzéséért sokkal többet tesznek mint mi. Nálunk még  nem így megy. Igen a szex nagyon fájdalmas, és mivel a betegségünk  hormon változást is okoz , ezért számítani lehet korai menopauzára. Én már túl vagyok rajta 11 éve. Mivel a beteg bél nem termel annyi hormont mint amennyit kellene ezért valószínû a nõi hormonokat is befolyásolja. Én már nem vagyok fiatal, de még ti azok vagytok nem ártana a fogamzásgátlók szedésérõl kikérdezni az orvosokat. Üdvözöllek benneteket.

Nincs jelen

 

#37 2006-04-26 14:47

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Judit ! Gondolataiddal teljes mértékben a szivembõl szóltál. Más:  Amikor ez a topik elindult a fiuk nem igazán gondolták, hogy a crohn és a szexnek sajnos vannak árnyoldalai is fõleg mi nõk részérõl. Faternak köszönhetõen a fiuk szemszögébõl is láthatjuk a dolgokat, bár én is a 20 éves házasságom alatt már eléggé ismerem a férfi nemet.

Nincs jelen

 

#38 2006-04-27 14:18

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!
Nagyon örülök hogy ebben a témában is lehet nektek írni, már vártam! Párommal két éve vagyunk együtt, ebbõl az utolsó év sajnos sipoly okán úgy telik, hogy talán két hetente ha tudunk együtt lenni, Õ el sem tud élvezni. Éppen a kezelés közepén vagyunk, még nem mûtötték, nagyon nem szeretné, antibiotikumokat és egyéb gyógyszereket próbálnak meg nála, de még semmi eredmény.
Sokan írtátok, hogy türelmesnek kell lenni, de sajnos annak is van határa. Nagyon szeretem Õt, együtt élünk, de néha akaratlanul is úgy érzem, hogy engem nem kíván és sajnos ezekbõl egyre több vita is van. Tudom hogy fáj neki, és hogy szégyelli is magát, de már elõjáték sincs, nem közeledik magától, csak ha unszolom egy hétig. Adjatok tanácsot, hogyan lehetnék türelmesebb, vagy mit kellene csinálnom amíg talán egyszer meggyógyítják. Félek, hogy erre rámegy a kapcsolatunk, ha így folytatódik. Kata

Nincs jelen

 

#39 2006-04-27 14:47

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kata!

Én azt szeretném ilyen esetben a páromtól kapni, hogy bírja ki egy ideig még, hiszen egy betegnek ez legalább olyan rossz, és még lelkiismeretfurdalás is kínozza, amiért nem tudja megadni az egészséges félnek, ami jó lenne. Nem jó, ha a kedvesed állapota azért nem javul, hanem esetleg romlik, mert még azon is görcsöl, hogy elveszíthet téged. Nekem sem könnyû a férjemmel megoldani, amikor rosszul vagyok. Képzeld el, hogy nagyon szenvedsz a fájdalomtól, és neked akkor hogyan esne egy közeledés, unszolás. Szeretni így is szeretheted a párodat, Fater tanácsait követve kereshettek átmeneti megoldásokat is. A legtöbbet azonban türelemmel és átérzéssel segíthetsz neki.

                                                              Jehu

Nincs jelen

 

#40 2006-04-27 16:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

A dolog nem kizárólag csak tokkal, vonóval mûködik. Ha hegedûvel nem tudtok turnézni, és már minden kötél szakad, akkor segít a furulyaverseny. Amíg a primadonnák a furulyán eljátszanak egy etûdöt, addig a karmester mindig a megfelelõ helyen klikkel az egérrel, karmesteri pálcával segíti át a hágón, a völgyön a kecses muflont. Így mûködik a digitális orgonasíp. Ha pedig nincsen tokja a vonónak, se furulyaversenyre nincs lehetõség, akkor már csak a galamb turbékol a gyíknak, az egérnek.
Szögezzük le, az egér a gyíkkal kánonban szereti eljátszani a hegedûnyitányt a hangversenyen, szóval törekedjünk arra, hogy vonó is kerüljön a hegedûtokba, mert anélkül nem lehet jól muzsikálni; a furulyaverseny pedig azért jobb, mint a magányos galamb turbékolása, mert többszólamú, és a karmester vezényel.
Vannak olyan speciális esetek, amikor a karmesternek jobban tetszik a fakanál. Ilyen esetben jobb, ha fakanalas fõzõcske helyett a muflon szorgosan furulyázik.

Nincs jelen

 

#41 2006-04-27 21:13

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kész! OFF!

Nincs jelen

 

#42 2006-04-28 08:58

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Ez mind igaz, a baj csak akkor jön elõ, ha annyira kimerült vagy napokon, heteken át a betegségtõl, fájdalomtól, hogy egyetlen vágyad van: senki ne szóljon, ne érjen hozzád, mert ez már a vég. Maximum csak annyit viselnél el, hogy összegömbölyödve be búj valakinek a hóna alá. Ez utóbbit azonban rendszerint félreérti a másik fél és ledöbben, ha más sül ki a dologból, mint amire õ számított.
Nehéz az élet ilyenkor!


                                                           Jehu

Nincs jelen

 

#43 2006-04-28 12:16

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sunburner azt hiszem ezt meg a 12-es karika mellett is siman le lehetne adni :)
Fenomelanlis :)

Valoban sok problemat okozhat a sipoly, akar a nonel, akar a ferfinal jelentkezik. Nekem 1,5 evig nyitva volt es tudom milyen. A legrosszabb idoszak a mutet utan volt, mikor a egy 6-7 cm-es seb folyamatosan nyitva volt es egy kisebb is volt mellette. Nos ilyenkor a ferjem nagy turelmere tenyleg szukseg volt, de ez nem hinnem, hogy azt jelenti, ha en nem akarok semmit, mert eleg elfordulni az agyban neki sem kellene, vagy nem lehetne mas megoldasokat keriteni, sot kell is. Ha nem akkor Kata tenyleg konflikutsok lesznek. Tessek talalekonynek lenni. Idonkent nem art uj fehernemuket venni sem, elmenni szexshopba, nincs ebben semmi szegyen. Es szerintem, ha sikerul annak a szemelynek is kedvet csinalni aki beteg, a szex valoban fajdalomcsillapito is, legalabbis sajat tapasztalatom szerint. Az allando unszolas nem hoz eredmenyt, sokkal inkabb egy otthoni fotozas, uj kellekek, uj filmek, stb. kreativnak kell lenni, ez sztem egy hosszu hazassag titka. Persze, ha van olyan poz, amikor a masiknak nem jo, mert faj, vagy kellemetlenul erzi, gyorsan valtani kell, es valoban turelmesebbnek kell lenni, ha a masiknak fajdalmai vannak. De ez mindket fel szamara kihivasokat tartogat, es nem pedig a masik cseszegeteset, es a problema szonyeg ala sopreset azzal, hogy a masiknak ugysincs kedve, mert faj a hasa, a sipolya, a sebe...

Nincs jelen

 

#44 2006-04-28 13:30

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszi a hozzászólásokat, próbálok ezek alapján változatatni a hozzáállásomon. Úgy veszem észre, hogy itt jórészt beteg emberek írnak. Nos, szerintem az is lehet a gond, hogy én például nem tudom beleképzelni magam a párom helyébe. Nem tudom milyen egy sipoly, nem tudom milyen fél napokat a wc-n ülni, stb. Próbálom beleképzelni, de nem megy. Én mégcsak megfázni sem szoktam, bár már többször mûtötték a térdeimet. Szóval, nem tudom milyen a hosszan tartó (néha kilátástalan) betegeskedés.És ezért csodálok "itt" mindenkit, mert én biztosan elhagynám magam, belekeserednék.

Ezúton kívánok jobbulást a "másik oldalról" és próbálok az elvárásoknak megfelelõ partner lenni a gyógyuláshoz! Köszi!

Nincs jelen

 

#45 2006-04-28 13:33

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszi a hozzászólásokat, próbálok ezek alapján változatatni a hozzáállásomon. Úgy veszem észre, hogy itt jórészt beteg emberek írnak. Nos, szerintem az is lehet a gond, hogy én például nem tudom beleképzelni magam a párom helyébe. Nem tudom milyen egy sipoly, nem tudom milyen fél napokat a wc-n ülni, stb. Próbálom beleképzelni, de nem megy. Én mégcsak megfázni sem szoktam, bár már többször mûtötték a térdeimet. Szóval, nem tudom milyen a hosszan tartó (néha kilátástalan) betegeskedés.És ezért csodálok "itt" mindenkit, mert én biztosan elhagynám magam, belekeserednék.

Ezúton kívánok jobbulást a "másik oldalról" és próbálok az elvárásoknak megfelelõ partner lenni a gyógyuláshoz! Köszi!

Nincs jelen

 

#46 2006-04-28 14:35

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kata! A sipoly olyan, mint mikor erõspaprika karikázása után nyitva teszed be a bugylibicskát a farzsebedbe, majd ezután mész egy kanyart a 47-49-es fapados villamossal.
A fél napos WC-n ülés pedig olyan érzés, hogy az ember kínjában inkább magolna alkotmányjogot, felvételizne kohómérnöknek, menne dokkmunkásnak.
Mi itt mindannyian elhagytuk magunkat, belekeseredtünk.
Elhagytuk magunkat? Belekeseredtünk? Hát, valamikor annak idején.
Azóta már csak azon jár az agyam, hogy hogyan tudnék egy jót ~szni. ;) :D
(kúszni, mászni, úszni stb...) :) :)

Nincs jelen

 

#47 2006-04-28 15:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Moniknak teljesen igaza van!
Nézd Kata, beleképzelni nem fogod tudni a párod helyzetébe, mert amit mi érzünk át, azt nem lehet semmi más betegséggel vagy hasonlóval összehasonlitani.A sipoly szar dolog.volt nekem is, de kimütötték és azóta szerencsére nem jött vissza, de nekem pl sérvem van, így ezáltal egyes poziciók megkeseritik az életemet, de erre találtak ki sok jó irodalmat (csakhogy a leghiresebbet mondjam :Káma Szutra), vannak filmek meg minden, amit el tudsz képzelni.Ezermillió lehetõség van egy ember kielégítésére.Pl ottvan a simogatás.Úgy is örömöt lehet szerezni egy embernek, hogy be sem hatol a ffi a nõbe.De még sokminden van!Mindent ki kell próbálni, hisz egyszer élünk! (de a kimenetembõl senki nem csinálhat bemenetet!!!:)) És amúgy is , kell a változatosság!Egy férfi a szemének hisz!Ajánlom én is, akárcsak Monik, hogy ujits be valami vadítóan szexi bugyit vagy amit majdnem minden férfi szeret: harisnyatartót a hozzá való dolgokkal.És akkor játszhattok akár "nõvér és a beteg" cimü játékot! A szerepjáték is lehet élvezetes!Ráadásul az elsõ a legviccesebb és a fene se fog gondolni a fájdalomra!Ilyen dolgokat nem ciki kipróbálni, ne vess el semmit, mert lehet hogy pont az "ment" meg.hosszútávon a szexben nem jó ha mindig ugyanaz megy.Ráadásul ha unszolnak, azt én sem szeretem.De fel lehet csigázni apró dolgokkal! Milyen jó is az ,amikor az embernek fáj a hasa és simogatják, meg puszilgatják, mint kiskorunkban! Ráadásul a betegség folytán, a sipoly miatt a test valamilyen formában átváltozik.Az erogén zónák áthelyezõdnek vagy újak alakulnak.Hát kéremszépen!Tessék kutakodni!
Nincs lehetetlen, csak tehetelen!

Nincs jelen

 

#48 2006-04-28 21:27

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sunburner, tuti jó dumád van! :-)

Galagonya, elsõsorban neked szeretnék írni, mert úgy látom, most itt pillanatnyilag te vagy a legelanyátlanodottabb (húúú) versenyzõ.
Kevés ideje vagy beteg, nem volt elég idõd még feldolgozni ezt az egészet. Kihat ez mindenre, az egész életünkre, de azért nem szabad hagyni, hogy át is vegye az uralmat minden felett. A férjed egy nagyon figyelmes férfi lehet, ahogy leírod, gondolom empatikus, értelmes ember. Beszélgess el vele a szorongásaidról, a szégyenérzetedrõl, meg fogsz lepõdni, hogy mennyire megértõ lesz és az is lehet, hogy meglepõdik azon, hogy te ilyen evidenciákon agyalsz, hogy finghat-e egy nõ. A férfiak tudják, hogy a nõk is finganak, mert az anyjukat, lánytestvérüket minimum hallották már. Úgyhogy a párkapcsolatban is megesik egyszer csak, még az egészséges bélésüekkel is. Szokták mondani, hogy onnantól õszinte egy kapcsolat, ha már fingani is mersz a másik elõtt. OK, te nem akarsz, de azért kár idegileg tönkretenned magad azon, hogy kihallatszik valami a klotyóról. Annak aztán tényleg ott az útja! Amikor bemész egy nyilvános WC-be,ahol sok nõ van egyszerre paravánokkal elválasztva, akkor is hallhatod, hogy más nõk is szellentenek és valószínüleg nem szaladgálnak el otthonról a mekibe, nehogy a férjük meghalljon valamit!
Sajnos mi betegek vagyunk, a belünk beteg, úgyhogy a környezetünk legyen velünk türelmes és megértõ, mert nem tudhatjuk azt elõre, hogy mit hoz az élet, nem lesz-e valaki a családból még nálunk is nagyobb gázban.

Na, ne hidd, hogy én nem mentem át mindazon, amin te; csak nekem már crohnosan kellett társat találnom. Kapcsolatot építgetni a nulláról sem könnyû ezzel a betegséggel. Velencébõl hazafelé (ahol spontán eljegyeztük egymást) megszálltunk egy kis panzióban, ahol életében elõször fültanúja lehetett annak, hogy egy 50 kg-os nõ férfiakat meghazudtolóan képes szétrobbantani egy WC csészét. Mégis elvett. Azóta kakiltam már a takarásában éjszakai, de sajnos nem kihalt utcán, fostam be amikor kijöttünk egy étterembõl szépen kiöltözve, fingtam el magam véletlenül élvezés közben, és ha tudnád, hogy hány liter kényszerkólát ivott már meg a 10 év alatt, hogy én be tudjak menni különbözõ presszók WC-jébe. Most éppen a sipolyaim miatt türelmes hozzám, és a sztómakérdést feszegetjük...felajánlottam a válást (most én szégyellhetem magam, hogy ilyesmi egyáltalán megfordult a fejemben), ha elege van, mert megérteném, de neki csak én kellek, azt mondja. Pedig egy átlagos nõ vagyok és õ sem egy szent, csak egyszerûen szeretjük egymást.
Sok türelmet és megértést mindenkinek, mindkét oldalon!

Nincs jelen

 

#49 2006-04-30 15:23

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Mindenki,sorstársak.Élesedik a helyzet,hálistennek meg mozgattunk valamit ami tabu.Sokszor mondtam már,az alkoholisták tudják hol vannak kocsmák,a kanosok merre keressenek örömlányokat,mi tudjuk hol vannak nyilvános wc-k.Többen irják hogy mások miatt lesznek betegek,ez nem igaz.A betegség eredete még nem tisztázott,az aktiválódásnak lehet kiváltó oka más valaki-k.Ne másban a mi hozzáálásunkban keressük a hibát stressz,depresszió reszketés valamitõl.Ne attól reszkessünk hogy már csak fél phár vizünk van hanem ürüljünk hogy még mindig félig van.Kedves Florance  a kóla  hizlal de ha ad egy100-ast a pultosnak egész este bent lehetsz.(tapasztalat).Fiatalok! ne problémázzatok azon ki szellent ki nem,ha valakit az ágyatokba fogadtok,szexeltek vele akkor mindent oda adtatok.Miért tabu az emésztõrendszer?Testünk része,vele jár.Az egészséges ember is szellent sõt wc-re is jár.FLORANCE. Gratulálok,igen rendes jó ember lehet a férjed vigyázzatok egymásra.Panaszmentes szép napokat mindenkinek.                                                                                                                                   A napos oldalra nem csak születni kell! oda át is lehet menni!

Nincs jelen

 

#50 2006-04-30 18:25

galagonya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Fater, Florance! Sírtam-nevettem egyszerre. Tudom, hogy mindent meg lehet oldani egy családban, hiszen édesapám is beteg (kivizsgáltatni nem volt hajlandó magát, de a tippem az, h évek óta crohnos õ is). Amikor otthon vagyok, felváltva szaladunk wécére, tud mókás is lenni, és a nagy családi ebédek után legalább anyukámnak van ideje elmosogatni...
A párom sajnos nem a férjem, még együtt sem élünk, és én épp a crohn miatt nem is mernék belemenni ilyesmibe, eleget izgulok akkor is, ha nála töltök néhány napot.
Fél évig jártam pszichológushoz, beszéltetett, beszéltem. Szembe állította velem a körülöttem élõket, belõlem mártírt csinált, erre mentegetni kezdtem a szeretteimet. Mindez jó addig a pontig, amíg rájövök, h másnak mindent megbocsátok, magammal viszont könyörtelen vagyok. De sehogysem jutottunk el addig a pontig,h oké, ez van, és hogyan ébredjek fel holnap reggel, merre induljak, mi legyen az az új pozitív gondolat. Egyáltalán sehova sem jutottunk, kudarc volt.
Most a vizsgaidõszak egy epehólyaggyulladással együtt köszöntött be, jól érzed Florance, h elanyátlanodtam.
Úgy érzem, hogy elõbb magamban kéne tisztáznom, sõt megbocsátanom vagy megengednem magamnak a betegséget, és csak utána tudnék errõl a párommal nyíltan, támogatást kérve beszélni. Addig viszont minden szavam egy teljes vádirat magam ellen.
A belünk beteg, és valahol pont ez az a téma, amit az emberek nehezen fogadnak el. Ha lemondok egy találkozót,mondhatom a barátaimnak azt, hogy fáj a fejem, hányok, fáj a lábam,de azt, hogy nem tudok felkelni a wécérõl, azt nem.
Most az epehólyaggyulladás miatt megjártam a kórházat megint. Úton-útfélen, nõvér, orvos, ismerõs azt vágta a fejemhez, h ne stresszeljek, mert ez attól van.Ismeretlen/ismerõs szerint ezt én csinálom, és egy dolgom van csak: nem csinálni. Ha valaki dagadt foggal fogorvoshoz megy, miért nem kérdezik meg tõle, h izgulni tetszett-e nagyon a  lottósorsolás miatt?
Csjudit ötletéhez kapcsolódva, lányok, mit gondoltok a fogamzásgátlóról? Az orvosom eltanácsolt tõle, több nõgyógyásszal is beszéltem azóta, de nem tudnak más alternatívát ajánlani, tekintve, h még nem szültem. Mi a tapasztalatotok?
Florance, Fater, mégegyszer köszönöm a válaszotokat.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB