#51 2006-04-30 21:50

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

"A belünk beteg, és valahol pont ez az a téma, amit az emberek nehezen fogadnak el. Ha lemondok egy találkozót,mondhatom a barátaimnak azt, hogy fáj a fejem, hányok, fáj a lábam,de azt, hogy nem tudok felkelni a wécérõl, azt nem."

Galagonya, te viccelsz ugye? Az emésztés a szájon át kezdõdik és a végbélnyílásnál fejezõdik be. Miért gondolod, hogy szalonképesebb megfordítani a folyamatot? Hányni mennyivel elegánsabb, mint fosni? Szerintem, egyes egyedül TE fogadod el nehezen, hogy a beled beteg. Ezt azért merem ilyen határozottan leírni neked, mert én is azt hittem, hogy ez így van, és közben nem is. Ma már minden szégyen nélkül közlöm bárkivel, hogy bélgyulladásom van, és most azonnal mennem kell. Képzeld el, teljesen megértõ mindenki....ha valaki kinevetne ezért, hát azonnal törölném a barátaim listájáról. Aztán gyakran kiderül, hogy x is, y is, meg lassan mindenkinek van rokona, barátja, ismerõse, akinek hasonló a problémája és elámul, hogy én beteg vagyok, hisz' soha nem gondolta volna, hogy egy ilyen magabiztos, sikeres nõ beteg lehet. Márpedig nem vagyok az, mint tudjuk, mert ez a betegség igenis egy kudarc. A kudarcokat meg nehéz feldolgozni, de azért igyekezz, mert ezt nem te csinálod magadnak -bárki bármit is mondjon-, maximum súlyosbítod a rossz hozzáállással.
Nem fog könnyen menni, de adj magadnak idõt és bocsáss meg a sorsnak, magadnak, hogy így alakult; neked ebbõl a helyzetbõl kell kihozni a legjobbat, és ha sikerül, na az egy olyan sikerélmény lesz, ami önbizalmat ad a többihez.

Nincs jelen

 

#52 2006-05-01 10:17

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Jókat írtatok nekem, csak az a baj, hogy hiába bármilyen új "szexi" ruci, simogatás, apró közeledés (kipróbáltam már mindent).... elutasít, hogy nincs jól. Tehát még csak alkalmam sincs ujítani, vagy más pózt kipróbálni, már a közeledés elején elutasít, észre sem veszi rajtam ha új fehérnemûben vagyok. Hiába illegetem magam, nem vesz észre. (vagy nem mutat ki semmit, az is lehet)
Azt mondjátok erre, hogy még több türelem, igaz? Talán lenne, ha (amíg meg nem gyógyul), legalább éreztetné velem valahogy hogy azért még érdeklem, vagy hogy amúgy izgatónak talál, csak most nem lehet. De Õ nem olyan aki ezt elmondaná nekem, Õ nem beszél semmirõl, mindent magába folyt. ... talán ez is közre játszott a betegség kialakulásában.
Kata

Nincs jelen

 

#53 2006-05-20 16:18

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Üdv mindenkinek Most jöttem haza  a kórházból s nézem alig van hozzászólás. Lusták vagytok vagy senkinek nincs baja?Én bezzeg regényt tudnék irni,de minek,kinek?Volt olyan topik amit több százan olvastunk a szerencsétlen tanácsot várt és 1azaz 1 hozzászoló volt.Na ezért marad el a kérdés.Szép napokat mindenkinek.

Nincs jelen

 

#54 2006-05-20 17:49

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Fater! Na ezt aztan megkaptuk, na de fater arra kinek van kedve valaszolni, hogy mi a crohn tunete? Vazze, bar bocs, de 1001* leirtuk. Ujaknak eloszor elolvasni mindent, aztan kerdezni, nem pedig ide beesni es eszetlenul kerdezgetni azt amirol mar mindent kitargyaltunk.
Arra meg ki kivancsi, hogy Monik hanyszor megy wc-re, mi van a szekletevel, verzik -e a bele? Most ezt kellene mindannyiunknak megirni? Akkor tessek blogolni es ott le lehet irni, hogy tegnap nem ertem haza idoben es a gatyo tele lett, stb. Ugy se olvassa el majd senki.

Nincs jelen

 

#55 2006-05-20 19:00

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Teljes mértékben igazad van Monik, miért is irjuk le 1002-ére ugyanazt. Pont erre jó a topik ,hogy ha valaki kiváncsi valamire akkor csak azt a topikot kéne végigfutnia. Úgy veszem észre elég jól kiveséztünk már egy-két témát. Nagyon sok segitséget találhat benne bárki.
Üdv. kedves Fater! Remélem jól vagy a kórház után. Igenis kérjük az ujabb hsz-eidet, hogy tudjunk olvasgatni és nem utolsósorban tanulni belõle.

Nincs jelen

 

#56 2006-05-21 15:32

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

off
Monik, sok_xor nem igazan tudok felszabadultan nevetni, mert nem nagyon van ra okom, de most a breteg "colon"_elemet fogtam a rohogestol :-)
Tiz pontos valasz :-)

Nincs jelen

 

#57 2006-05-21 20:11

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Aiolosz, akkor megis csak blogolnom kellene, hum? :)

Nincs jelen

 

#58 2006-05-21 20:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

1 biztos, en olvasni foglak :-)

Nincs jelen

 

#59 2006-05-21 21:28

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia  Hugi K öszi kioktató soraid,de pont nem neked szántam.Általában végig nézem az összes topikot és ide irtam amit gondolok.A Topi kétségbe esett soraira gondoltam pl.több 100-an olvastuk s asszem egyedül te irtál neki.(még én se) Kerestem az irást eltünt.Lehet hogy hétfõn 15-én találkoztunk DrNagy Ferencnél?Voltál ott délelõtt?Szivesen beszéltem volna veled nagyon értelmesnek tartalak.A többieknek,jártatok pszicihológushoz nem csak chonnal kapcsolatban?Segitett ez valakinek?Pszichiáterrel annyira mentem papirom van hogy normális vagyok.EGY JÓ TANÁCS MINDENKINEK A kezelõ orvos tudta nélkül ne vegyetek be más gyógyszert,olyan kölcsönhatással találkozhattok amit el sem tudtok képzelni.Én igy jártam.Majdnem diliházba csuktak pedig elég volt azt a gyógyszert elvonni s minden rendbe jött,a colitisen kivül.Apropó hogy is kell a stresszt elkerülni ?Én próbálom több mint 30 éve de még nem tudom.Szép napokat mindenkinek. fater

Nincs jelen

 

#60 2006-05-22 08:29

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Hello Fater,
nem voltam Ferinel a mult heten, de mar mennem kellene. Amugy a helyi belnapokon mindig megtalalhatsz, mint szombaton is ott voltam, ill. ott leszek most szombaton az europai belnapokon is Pesten.
Sok gyogyszer tud csudakat muvelni, nekem ket hete olyanhoz volt szerencsem amitol amneziaim voltak (pedig semmi ilyen nem volt a tajekoztatoban), hal' istennek a munkahelyem nem gyujtottam fol, mert mas eszrevette a mulasztasom, pedig amugy soha nem csinalnek ilyet.... De a lenyeg, hogy a gyogyszer utan elmult. De kisse rettegtem mindentol, ugyhogy meg azt is ketszer meggondoltam reggel hany szatyorral indultam dolgozni...
Na most rendesen off-oltam.

Szerkesztette: monik (2006-05-22 08:30)

Nincs jelen

 

#61 2006-05-22 11:47

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia Hugi Régóta készülök a "bélnapokra" még soha nem voltam,sok jót hallottam róla.A dokink pénteken elutazott nem tudom meddig úgyhogy telefonálj mielõtt indulsz.Valakivel összekevertelek,ha valaki ir nekem elolvasom a bemutatkozót s próbálom elképzelni hogy néz ki.Majd egyszer összefutunk valahol.Igaz akkor sem vesztessz semmit ha nem.Csak ne lenne ilyen fene nagy önbizalmam.A SZLOGENEDRE.Hiába van elérhetõ álmom megvalositása nem csak rajtam múlik, sajnos.SZÉP NAPOT FATER

Nincs jelen

 

#62 2006-05-22 18:18

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia Fater,

Mire vagy pontosan kíváncsi ezzel a kérdéseddel:

"A többieknek,jártatok pszicihológushoz nem csak chonnal kapcsolatban?Segitett ez valakinek?Pszichiáterrel annyira mentem papirom van hogy normális vagyok."

Nekem is "megvolt" mind a kettõ :)

Nincs jelen

 

#63 2006-05-23 17:03

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

pasekix levélben válaszoltam  fater

Nincs jelen

 

#64 2006-05-25 21:23

Gabocaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok! Remélem nem baj, ha csatlakozom. Olvastalak benneteket, és elég tanácstalan vagyok. Nekem már ráment egy kapcsolatom a Crohn-ra, mert nem tudom a mai napig teljesen elfogadni a dolgokat. Sajnos, amikor annak idején kiderült, hogy mi a baj, teljesen elüldöztem magam mellõl a párom, lemondtam az esküvõt, és tönkretettem mindent, mert féltem, hogy sokáig nem fogja kibírni szex nélkül. Én egyáltalán nem kívántam a közeledését, és sokszor már frigidnek éreztem magam. Aztán 3 év egyedüllét után volt egy kedves, megértõ fiú, de nem tudtam feloldódni mellette, és a kapcsolat tönkrement, szintén az én hibámból. Most már több, mint egy éve egyedül vagyok, és van valaki, aki szeretne velem kapcsolatba bonyolódni, de nem merek belevágni a szex miatt. Egyre mélyebb érzelmek alakulnak ki köztünk, persze plátóian, de már most félek, hogy õ többet is akar, és vége mindennek.

Nincs jelen

 

#65 2006-05-26 06:13

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Gabocaa!
Próbálj meg tovább lépni! Légy magaddal türelmes! Négy év nagy idõ. Ne add fel, sex az kell. Egy jó hancur feldob, mintha kicseréltek volna! Addig sem gondolsz a betegségre. Igen is bonyolódjál bele már csak a sex miatt is!
Jobbulást mindenkinek!
Üdvözlettel: Szuszidi

Nincs jelen

 

#66 2006-05-26 20:06

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Pöcögtesd meg a cuncimókust, és máris nem fogod frigidnek érezni magadat. Aztán gondoljál Ricky Martinra, Beckham-re, Zinedine Zidan-ra, és már nedvesedik is a kis muff.

Nincs jelen

 

#67 2006-05-27 11:20

Hingi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia Gabocaa!
Igazuk van a többieknek!Nyugodtan vágj bele a kapcsolatba, ha fontos vagy neki oda fog figyelni Rád!És ne mindig a betegségen kattogjon az agyad, inkább élvezd ki a passzív idõszakokat!Lazulj és hidd el jó lesz!:)

Nincs jelen

 

#68 2006-05-28 20:20

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Gabocaa Szurkolok neked,ne görcsölj add önmagad.Meséld el barátodnak mi a bajod mivel jár,életre szól készitsd fel a várható gondokra.Ha ezek után nem rohan el önfeledten szeresd ne a betegségre gondolj vedd lazán de védekezz s örülj amig tart. Ha vállal igy betegen és tisztába van vele mivel jár azt jelenti szeret akár hozzá is mehetsz.Betegséged  nem lehet a boldogságod akadálya.Sok sikert.
                                                 fater

Nincs jelen

 

#69 2007-01-20 04:17

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Sajnálattal látom, hogy halódik a topic.. Kár lenne érte!!! Talán még nem késõ..

Jártam már itt korábban is, de erre a témára csak most találtam rá.. Úgy láttam, hogy hozzám hasonló helyzetben senki sincs.. Mi a párommal "Crohn bácsi"-nak köszönhetjük egymást.. Ha nem lennénk betegek, sosem találkoztunk volna..Persze vannak nehézségek, rosszabb idõszakok, de megoldjuk.. A szexel sem volt soha problémánk.. lényeg, hogy érezzük a másik közelségét, szeretetét.. Sokszor egy teljes estét kitöltõ cirógatás, összebújás többet jelent, mint a tényleges aktus.. ;) Ja, és valóban remek gyógyszer.. mi is megállapítottuk többször, hogy receptre kéne írni.. bár szerencsére anélkül is kapható.. :D

Hangok.. Hát igen.. Nekem gyerekkorom óta hangosak a beleim.. (Crohn betegségemet 20 évesen diagnosztizálták, persze azóta kicsit durvább..) szóval volt idõm hozzászokni.. Párommal nevetni szoktunk rajta, hogy néha nem tudjuk éppen melyikünk "morog"..:-) Egyébként mi azt szoktuk mondani, hogy "koncerteznek" odabent.. vagy, hogy "beszélgetnek".. és nincs is jobb, mint egy jó kis koncert duóban.. vagy ha sikerül találni egy másik "intelligens" pocakot, aki "visszabeszél"..;)


Üdv mindenkinek!!!! :)

Nincs jelen

 

#70 2007-01-20 10:15

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Ez nagyon aranyos:)

Nincs jelen

 

#71 2007-01-20 12:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

LoL :D
Háht igen, a harmónikus kapcsolat ilyen, amikor az ilyeneken is mindketten nevettek! Pedig nem kevés olyan ember (részemrõl lány, mert pasival szerencsére még nem voltam :D ) van, aki ne itélné el az ilyet, jön a szöveg, hogy "Nem tisztelsz engem" és a többi, pedig ez nem tisztelet kérdése!Ha némi anatómiát figyelembe vesz az illetõ, tudhatná, hogy bizonyos esetekben az izom elernyed, és ami vár a kapuba, az bizony kijön!
Anno, az exemnél (sokan rihesnek ismerik) nem volt ez gond, elfogadta és egy szót se szólt, sõt, még a lelket is öntötte belém, hoyg nemgáz, nem zavarja.Szóval az ilyen az igazi párkapcsolat!

Nincs jelen

 

#72 2007-01-20 13:26

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Ez tényleg tök jó!Remélem rám is hasonló vár mostmár..egy másik intelligens pocak! :)

Nincs jelen

 

#73 2007-01-20 19:44

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot és bennem is felmerült sok-sok ilyen gondolat, mint amit már Ti is leírtatok. Volt egy öt évig tartó kapcsolatom, a vége felé vették észre a betegségemet. Tudom, hogy nagyon sokszor panaszkodtam a barátomnak, mert hát kinek mondanám el, ha nem neki. Mindig megnyugtatott. De valahol úgy érzem, hogy emiatt is ment tönkre a kapcsolatunk, mégha ezt semelyikünk nem is mondta ki. Szerintem tudatt alatt nagyon zavaró volt, hogy nap mint nap azért panaszkodtam, mert hányingerem volt, hasmenésem, depresszióm. Elvártam, hogy mindig legyen mellettem mikor rosszul voltam és hogy hallgasson végig. Ami egyrészrõl oké, hiszen mégis csak a pasim volt, de másrészrõl hosszútávon ha nem tud az ember kikeveredni belõle, teljesen megöl egy kapcsolatot.
Most is egy nagy dilemma elõtt állok. Megismerkedtem egy sráccal hosszú idõ után elõször és úgy néz ki, hogy jövõ héten randizunk. Nem tudom, hogy mikor és hogy mondjam el neki a betegségem. Sajnos - hiába gondolom én is úgy, hogy aki ezt nem érti meg, az nem is érdemel meg engem - de nagyon kevés olyan srác van a huszonévesek között, akik ezt tolerálják. Úgy gondolják sokan, hogy minek álljon le egy beteg lánnyal, akinek egész életében gondjai lesznek, ha találhatna egészségeset is. Ezért általában az a taktikám, hogy nem mondom el rögtön abetegségem, hanem már csak akkor, amikor kicsit megismert, hogy mérlegelni tudja, hogy kell-e ez neki vagy sem. Hogy megéri-e vagy sem. A szexxel nekem eddig problémáim emiatt nem voltak, inkább azzal van mindig bajom, hogy mi van ha egy randin jön rám a roham és a srác még nem tud semmit a betegségemrõl. De rájöttem már arra, hogy ez egy ördögi kör. Minél többet foglalkozom ezzel, annál jobban rosszul leszek és ez nem éri meg.
A másik meg ami nagyon aggaszt, az a szüleim sorsa. Már néha nem is merem elmondani nekik ha megint rosszul vagyok, mert idegesek, aggódnak, megõrülnek. Nem tudnak mit csinálni, csak mindig hallgatják hogy szegénynek már megint baja van, szegény már megint rosszul van. A két tesómmal fele annyit sem foglalkoznak mint velem. És ezért sokszor letagadom és azt mondom, hogy minden ok. Letesszük a telefont és bõgök. Nem tudom, hogy mit csináljak. Jó volt most ezt kiírni magamból. Köszi

Nincs jelen

 

#74 2007-01-20 22:20

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Pilli:
Ha szabad a saját tapasztalatomat megosztanom veled, ami egyben tanács is:
Én, amikor ilyen randizós helyzetbe voltam, mindig ugyanez járt a fejemben, hogy "jaj mi lesz ha pont most jön rá ma szapora...stb", így kerülvén ezt a "cikis" helyzetet mindig mondtam valamit az elsõ randin.Nemsokat, csak, hogy gondaim vannak a belekkel és néha rossz.Ha érdeklõdõ volt, akkor pindurit bõvitettem a kört, de aztán tereltem a szót, mert nem akartam rögtön a tényekkel kitálalni!Annyi elég volt, hogy néha vannak rosszabb napjaim és náha a pici pocikám fáj és arra vár, hogy valaki megsimogassa. Egy enyhe kacsintás és már le is vágta a dolgot, nyert ügy! Persze ez ellenkezõ nemnél lehet hogy más,errõl nincs tapasztalatom!De szerintem nem baj az ha egy apró infó kitudódik errõl az egészrõl!Bár nemtudom, hogy miylen az állapotod perpill, nekem volt egy másik taktikám is!Ha jól voltam és tudtam, hoyg aznak se lesz gáz, akkor vártam az infócserével, cska ha a téma kivánta akkor mondtam, de mindenképp elmondtam az elsõ 3 randin valamikor.Ha pedig már minden sinen volt, együtt voltunk, akkor jöttem a történetekkel, sztorikkal, mert akkor ziher, hogy kérdez az illetõ és akkor lehet tálalni, persze ilyenkor is tartottam ahhoz magam, hogy az igazán mélyvizbe nem ugrok bele, cska a melligérõbe, magyarul soha nem kezdtem a legrosszabbal.A pszihológusnál is ,amikor ül valaki és valami problémája van, mindig ugy kérdez rá, hogy " van egy barátom, akinek...a baja..ön szerint ez miben befolyásolja a ...-ot?" Ezt lehet használni akkor is.mond azt, ha a legrosszabbnál, illetve valami számodra kényes kérdésnél jársz, hoyg ismertél egy embert, vagy találkoztál a rendelésen vkivel, akinél ez volt...és nekem is ez van.Így elõvezetted, kicsit és mégse borzongott bele, hanem volt ideje felfogni, hoyg a másik embernek mi a baja, nem pedig azzal foglalkozott, hogy "úristen, most neki ez és ez van, ez durva" (ez csak fiktiv helyzet, nem feltétlenül igy van). Ugyanakkor nem kell feltétlen errõl beszélni!Bár lesz helyzet, amikor muszáj, mert el akarod mondani valakinek,de ugye sajna a férfi ember nem annyira lelki, mint egy nõ.De ugyanakkor lehet testbeszéddel is kifejezni, hogy vágysz egy kis törõdésre! Ha már közelebbi kapcsolatba leszel vele, akor el lehet sütni, amit néha én is (basszus, most publikus lesz a titkom :D ), hogy megfogod a hasad, kicsit végigsimitasz rajta, és megjegyzed, hogy "nézd csak, milyen morgós a pocakom!", aztán ha odateszi a kezét, akkor tedd rá a tiéd, is azzal simogasd!Nálam bejön, sõt egyszer így aludtam el, hogy a pocak simizve volt énmeg bealudtam tõle :D De ilyen kis fortélyokra te is rájöhetsz, ha igazán kiismered a párod!
A stülõk azok már csak aggódók!Nálam is szerteszét futnak ha gáz van, hivnak midnenkit, sebésztõl a papig, hogy uristen mivan, így néha én is titkolom, mi az ábra a valóságba, persze a mostani állapotom nehéz lenne titkolni, mert már minden mozdulat fáj! Persze õket is meg lehet érteni, hiszen mi mindig az õk kicsi gyerekei leszünk, még 40-50 évesen is! mondjuk én középsõ gyerek vagyok, így általába a legnagyobb és a legkisebb kapja a több figyelmességet általban, de ha gáz van, akkor mindent behoznak!Persze mondhatnám, hogy túlzásbaviszik néha, de adott esetben talán én is ezt tenném, ha a gyerekem ilyen beteg lenne és nemsokat tudnék tenni azért, hogy neki jobb legyen!

Nincs jelen

 

#75 2007-01-21 10:16

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszi Barni a segítséget. A randiból nem lesz semmi, de hát ez van. Marad az egyedüllét.

Nincs jelen

 

#76 2007-01-21 11:49

Meli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia Barni, Betegtársak!

Végigolvasva a topicot, legfõként a Te hozzászólásod volt lelketmelengetõ részemre is:-)  Abszolút jól látod, hogyan lehet pici adagokban, cseppentve-csorgatva adagolni egy új partnernek a dolgokat. Akibõl esetleg rövidesen Kedves lehet:-))) Hál' Istennek eddig /most gyorsan lekopogom, de jó, hogy sok itthon a fabútor:-))  /, nem volt soha problémám ilyen téren, tulajdonképpen sem hangok, sem "futóverseny" nem szólt még közbe a magánéletemben.... De tényleg rendkívül fontos, hogy már az elején, ha úgy látja az ember, hogy vevõre talál a dologra a másikban, tisztázni bizonyos dolgokat. De persze itt bejön a képbe ismét, sokadszorra és elcsépelhetetlenül az INTELLIGENCIA. Ha valaki egy retardált hülye, az úgyis csak azt fogja észlelni az egészbõl, hogy ez a csaj "beteg", "nem egész ember", "ezzel folyton csak a probléma lesz...", stb. sorolhatnám, a másik oldalról, Ti, fiúk oldaláról ugyanígy. Gondolom, senkinek nem kell külön magyarázni, ez borzasztó rossz érzés, mert mi igenis teljes értékû emberek vagyunk, ugyanazon vágyakkal és érzésvilággal, mint mások. Valóban nagy érték, ha az ember egy olyan társat talál, talán egész életre, aki ezt másként látja, és úgy fogja fel, Ránk van szüksége, nem az egészségügyi körítés jár az eszében....
Én bízom abban, hogy akik most közülünk egyedül vannak, találnak egy olyan párt, aki ezt így látja. Nekem a tavalyi "hasi katasztrófa" pont akkor állt be, amikor épp rengeteg ember volt körülöttem, minden tekintetben, és a 90 %-uk hozzám hasonló fiatal volt (új munkahely, új , fiatal kollégák, rengetek új ismerõsöm/barátom is lett akkoriban, akik még nem ismertek annyira, és több fiú is "legyeskedett" abban az idõszakban, és konkrétan közülük SENKI nem tudott a betegségemrõl). Nem tudom, ez szerencse, vagy csak mind kivételes emberek, de EGYETLEN EGY EMBER SEM nézett akkor rám furcsán, amikor úgy kellett látniuk, ahogy láttak a kórházi látogatásaik során, és utána sem távolodott el tõlem senki. Sõt, mindig azzal viccelõdtek: Melcsi, szondával az orrodban is nr.1 bombastic csaj vagy:-)))))  Édesek voltak:-))) Mindig ez legyen szerintem mindenki szeme elõtt: a család természetes módon az ember mellett áll, de ha ilyen esetben a barátok/ismerõsök is az ember mellett maradnak, ez számít a legjobban! Hiszen közülük is kikerülhet akár még az igazi:-)))

Üdv Mindenkinek,
Meli

Nincs jelen

 

#77 2007-01-21 12:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Meli:
Osztom szavaidat!Aki csak úgy él meg minket, hogy "betegek" az nem is érdemel meg!Ráadásul egy egészséges emberhez képest nekünk (szerintem) több lelki erõnk és kitartásunk van, függetlenül attól, mióta vagyunk betegek!
A párkeresés sosem volt és nem is lesz könnyü, de ez az élet egyik mozgatórugója.Ha könnyü lenne, nem lenne ez mindenhol téma (bulvársajtó, filmek, stb)!
Pilli:Sajnálom, hogy nem jöt össze a randid!De ne búsúlj, mert lesz ez még jobb is!

Nincs jelen

 

#78 2007-01-21 12:35

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Remélem...

Nincs jelen

 

#79 2007-01-21 17:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Aj gyerekek mindig az a sex!!!! :)

Szerkesztette: Szuszidi (2007-01-21 17:55)

Nincs jelen

 

#80 2007-01-21 19:38

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

na kicsit megrigattak szavaitok... igen nekem is volt olyan elszúrt randim kapcsim hogy el sem mertem menni,mert rettegtem a wc-re valo rohangálástol..

Nincs jelen

 

#81 2007-01-21 19:49

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Csokolom!

Mi az a szex?!:))))))))))))))))

Nincs jelen

 

#82 2007-01-21 20:31

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

hihi

Nincs jelen

 

#83 2007-01-21 21:08

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Lassan ha iogy haladunk elfelejtjük...
bár bizonyos 18 as karikás mûsorok fenn tudják tartani az emlékeket...hihi :D

Nincs jelen

 

#84 2007-01-21 21:16

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Partnerkeresõ topicban járok? Magányosok clubja? Beléphetek?

Nincs jelen

 

#85 2007-01-21 21:18

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Freemailba baby...freemailba...aztán gépelni szerelmeslevél...és nem teccik érezni magany...talán! :)

Nincs jelen

 

#86 2007-01-21 21:22

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kinek írni szerelmeslevél?

Nincs jelen

 

#87 2007-01-21 21:38

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

akinek gondolod...:)

Nincs jelen

 

#88 2007-01-21 21:47

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Én is mindig ezzel viccelõdöm, hogy lehet hogy újra kéne tanulnom az egész folyamatot. Bár ez olyan mint a biciklizés, az ember soha nem felejti el.... Ugye????? :)

Nincs jelen

 

#89 2007-01-21 21:54

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Gondoltam, írtam!

Nincs jelen

 

#90 2007-01-21 21:57

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Pilli! Legfeljebb beszövi a pók!

Nincs jelen

 

#91 2007-01-21 22:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

lol...a pók csak nem szövi be!Nem szabad engdni!
De ezt nem lehet elfelejteni, max kijössz a ritmusból, de 2 perc útán ujra beleérezhetsz!

Háht, mint emlitettem, mérföldkõnél vagyunk! Szerelem és minden...ki tudja mi les za találkozón! Tán még megéljük az elsõ fórumon belüli házasságot is! :)

Nincs jelen

 

#92 2007-01-21 22:04

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

csak nem nõsülsz barni?

Nincs jelen

 

#93 2007-01-21 22:04

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Doktor Úr! Mit tegyek hogy elkerüljem a pókbeszövést? Szingli vagyok, 230 km-re az Óp.tengeren túl... Kilátástalan a helyzetem! tiszta depi vagyok, mindjárt öngyi leszek!

Nincs jelen

 

#94 2007-01-21 22:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

gyere fel szakrendelésre! :P Itt mindenre van megoldás! :D

Cappy:sose lehet tudni! :)

Szerkesztette: barna-by (2007-01-21 22:09)

Nincs jelen

 

#95 2007-01-21 22:11

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Oksa Doki! Igyexem eljutni!

Nincs jelen

 

#96 2007-01-21 22:13

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

dehogy nem-!!barni ezerrel nosul ;)
meg is vannak beszelve a dolgok :)

Nincs jelen

 

#97 2007-01-21 22:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

hja, télleg...már a házat is megvettük Szegeden! :)

Nincs jelen

 

#98 2007-01-21 22:19

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

mondom én...
Lakadalom van a mi uccánkban... :)

Nincs jelen

 

#99 2007-01-21 22:22

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Lemaradtam valamirõl, amíg a coctinellámmal hadakoztam? Ki nõsül, Kit vesz el?

Nincs jelen

 

#100 2007-01-21 22:24

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

jaja mar csak az eljegyzesre varunk ;)
de nem kell sokat mar...

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB