#351 2009-08-19 23:49

July
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok.
Sajnos mióta van ez a betegség crohn, és ahogy telnek az évek, engem egyre jobban visszafog az a tudat, hogy bármilyen pózban is csináljuk, nekem fáj a hasam. Pedig a párom türelmes és ha látja, hogy fájdalmaim vannak, nem csinálja, abbahagyja. Nála türelmesebb és megértõbb férjet elképzelni sem tudok.

Nincs jelen

 

#352 2009-10-17 13:17

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

July! Nekem is fáj, és vérzik is, Te voltál orvosnál ezzel, ez normális? Nem tudom, h. kitõl lehetne ezt megkérdezni, nõgyógyásztól, v. a gasztrodokitól?

Nincs jelen

 

#353 2009-10-18 12:55

aa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!
Nekem a barátom crohn-os,ami engem nem is zavar,mert elfogadtam a betegségével együtt...3 éve jött ki nála,de már 4 éve együtt vagyunk.Eleinte nem is volt semmi gond a szexel,söt!nagyon is aktivan csináltuk.Az utobbi 2 év,pedig ugy telt el,hogy 2 akár 3 honap elteltével sem történt közöttünk semmi,mert azt mondta,nincs kedve,fáradt,hagyjam békén...Régebben sok vitánk volt emiatt,mivel minden kapcsolatban természetes a szex,és ha öszinték vagyunk,mindenkinek szüksége van rá...Mindig kérdezem töle,hogy fáj-e a hasa,wc-re kell-e mennie olyankor,de azt mondja,csak fáradt...Az utobbi idöben már csak ráhagyom,nem akarom eröltetni.Látom rajta,hogy ö is szeretné csinálni,de mégis visszatartja valami.Ö is kapja a Remicade-t,de a 2 honapos ,,pihenö" (2 kezelés közötti idö) nem játszhat közre benne...Megbeszéltük már a dolgot nagyon sokszor,probál változni,de nem megy neki.Nem tudom mit tehetnék még,de egy biztos : Mig élek kitartok mellette,mert TISZTA SZIVEMBÖL SZERETEM ! ! !

Nincs jelen

 

#354 2009-10-22 13:36

Niela
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!Kérdezni szeretnék tõletek, fõleg a régebbi crohnosoktól õk talán jártasabbak a témában.Szeretném megnagyobbítani a mellemet mivel rettenetesen sovány vagyok, hízni nem tudok és gyakorlatilag nincs ott semmi.A kérdésem az lenne, hogy nincs-e véletlenül az ismeretségi körötökben olyan aki átesett már ilyenen. A sebész azt mondta nem kizáró ok, de kicsit tartok tõle hogy betudná e fogadni a szervezetem a gyenge immunrendszerem miatt.
Mindenki válaszát nagyon köszönöm, remélem nem haragszotok meg hogy pont ebbe a topicba írtam de gondolom ilyenrõl még nem volt szó ezen a fórumon egyikben sem.

Nincs jelen

 

#355 2009-11-06 21:06

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szeretnék hallani olyan emberekrõl akiknek a családjukban több családtagnál elõfordut-e valamilyen bélbetegség,vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.A nyomozásaim során felmenõimnek is volt ilyen betegsége.Rossz géneket örököltem? Remélem a gyermekeim és unokáim nem lesznek betegek,az  apósom is ilyen betegségben szenvedett,tehát apai és anyai részrõl benne van a betegség lehetõsége?  :O
Üdv:Ditke

Nincs jelen

 

#356 2009-11-12 11:28

Nicky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szia Niela! Szerintem nem kell anyira tartanod. Nekem nincs ismerösöm de már hallottam hogy egy crohnos megnagyobbitotta a mellét és semmi baja nem lett!! Ugyhogy szerintem egy jo sebészt kell keresned abban legyél biztos mert sok mulik a z orvoson! Remélem tudtam segiteni!! :-)

Nincs jelen

 

#357 2009-11-12 15:43

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Niela, pont hogy mivel gyenge az immunrendszered ezért jól be tudja fogadni. Fõleg ha imurant szedsz, mert olyat szoktak adni szervátültetésre vváró emberkéknek is. Ezen tuti nem kell aggódnod. Bár én nem vagyoka  mû mell hive, szerintem visszariasztó ha két gömb oda van varrva ami nem is tud lötyögni, annál még a semmi is esztétikusabb. de ez az én véleményem, bocs, csk elmondtam :)

Nincs jelen

 

#358 2010-02-24 18:24

Robi17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok én már 5 éve vagyok Chron beteg, idén fisztulám alakult ki...és érdekelne a véleményetek tapasztalataitok ezzel kapcsoltban.

Nincs jelen

 

#359 2010-02-24 18:28

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Robi17! Üdv a Fórumon. Van egy Sipoly nevû topik, ott olvasgass, ha érintett vagy a témában!

Nincs jelen

 

#360 2010-02-24 20:53

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Igaz, hogy azt látom jelenleg haldoklik a topic, de kikívánkozik belõlem az én szerelmes-szexes történetem. Mikor megismertem a férjem (az interneten :-)) szinte azonnal közölte a betegségét, s elég rendesen elgondolkodtam, hogy belevágjak-e a dologba, de a vonzalom erõsebb volt. Idõvel kifaggattam a nyavalyájáról, de mire leesett, hogy ez milyen komoly, addigra már teljesen elvarázsolt minden téren. (A szex még soha nem volt olyan jó, mint vele :-))
A sors fintora, hogy az esküvõ elõtt lett egy sipolyom, majd nálam szintén crohnt diagnosztizáltak.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a sipolyom fél év alatt záródott, s én 2 éve, a férjem 6 éve lényegében tünetmentes. Mondjuk a majdani gyerekünk miatt kicsit aggódom...
Az együtt töltött 5 év alatt a férjemnek egyszer voltak fájdalmai, de szerencsére mûködik a szex, mint fájdalomcsillapító :-)

Köszi, hogy leírhattam.

V.

Nincs jelen

 

#361 2010-02-24 21:01

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Mi köszönjük h megosztottad velünk :) Örülök h jól megvagytok, azt viszont sajnálom, hogy végül nálad is diagnosztizálták a Crohnt, furcsa...

Szerkesztette: Melcsi_ (2010-02-24 21:31)

Nincs jelen

 

#362 2010-02-24 21:29

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Melcsi_!

Jó pár éve annyira rosszul voltam, (görcsölt a hasam, nem kaptam levegõt) hogy azt hittem itt a vég. Kisvárosi kórházban 2000 környékén azt mondták 5 napi kivizsgálás után, hogy biztos beszorult a levegõ... Ennyit a szakértelmükrõl. Ha korábban lett volna netem okosabb lettem volna. De legalább abszolút átérezzük a másik helyzetét és nincsennek tabuk. :)

Szép estét!

Nincs jelen

 

#363 2010-03-18 10:57

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok

Hát ez komoly. Crohnos emberke mümellekre vágyik, operáciora, még plus fájdalmakra. Na ez nekem magas. Azt hiszem még nem ment át olyan dolgokon mint én, majd ha felvágják párszor, meg sztoma, sb, nem fog kelleni neki mümell , az tuti:-)

Nincs jelen

 

#364 2010-03-19 19:59

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Frankie
- miért érzed magad rosszul, ha valaki úgy érzi, hogy megnagyobbítsa a melleit ?
- úgy írtál magadról, mintha sajnáltatni szeretnéd magadat. Képzeld én is túl vagyok több mûtéten, sztómám is volt s mégsem itélem el Nielat

Nincs jelen

 

#365 2010-03-20 19:38

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Frankie! sokan itt átmentek hasonló dolgokon mint Te,(én is) s ha Õ úgy érzi hogy ezt neki meg kell csináltatnia, hát akkor tegye! Én is voltam plasztikai sebésznél (nem a mellemmel :D ), úgyhogy a tapasztalatom elsõ kézbõl való, miszerint arról a fájdalomról tudható 100% ban hogy nem tart örökké, de a lelkemnek viszont nagyon jót tett! Csak azt bánom hogy nem korábban szántam rá magam.

Szerkesztette: tomekkk (2010-03-20 19:40)

Nincs jelen

 

#366 2010-06-09 19:14

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Niela
Túl késõn vettem észre az írásod, de remélem azért még látod a kommentemet.. :) szerintem ha te attól éreznéd magad jobban, hogy megcsináltatod akkor tedd azt! A helyedben szerintem én is ezt csinálnám, ha ettõl boldogabb lenne az életed nem szabad és nem is kell meghátrálni, de mindeképpen konzultálj egy belgyógyásszal illetve egy plasztikai sebésszel is. Bár gondolom ezt nagyon le sem kelett írnom. :)
Frankie: nem tudhatod, hogy egy nõt hogy érint egy ilyen probléma ami Nielanak van. Nyílván õ sem jószántából küldené saját magát kés alá. Nem kell csak azért mert crohnos vagy/vagyunk megfoszatni magunktól bármi mással, még ha a cél elérése újabb kellemetlenséggel is jár. Nem rosszabb mint adott esetben az a lelki nyomás amit egy ilyen dolog adhat..

Szerkesztette: Margóci (2010-06-09 19:16)

Nincs jelen

 

#367 2010-06-09 21:32

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Igazatok van, bocsi. Idõközben gyogyulok lassan, igy már énis máshogy látom. Akkor még dühös voltam a világra, mindenre, mindenkire, csak magamra nem.
Azóta tisztábban látok.
Még nem tartok ott, hogy plasztika, de lehet, majd énis megcsináltatom egész hasam.

Nincs jelen

 

#368 2010-06-09 22:21

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Szerintem senki senm haragszik rád! :) Örülök, hogy már picit nyugodtabb vagy! :)

Nincs jelen

 

#369 2010-06-09 22:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Niela: Jól gondold meg a mellnagyobbítást! Az immunrendszered lehet, hogy gyengített, de csak a T-sejtek, a többi még él, okozhat problémát! ÉS mérlegeld azt is, hogy ha késõbb meghízol valami oknál fogva, akkor az nehéz lesz a hátadnak. Akkor lehet, hogy ki kell venni, stb. Én azt javaslom, próbálj változtatni az életmódodon, mert igenis lehet hízni. Sok beteg gyûlés van, ahol van dietetikus, de itt is sokan tudnak segíteni, köztük én is. Mûtét elõtt egy próbát megér, max 2-3 hónappal késõbb lesz nagyobb a cickó! :)

Nincs jelen

 

#370 2010-09-11 15:08

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Áááááááá!

Valaki segítsen! Az normális, hogy mióta aktív a crohnom a libidóm egyenlõ szinte a nullával?
W.

Nincs jelen

 

#371 2010-09-11 15:40

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Ha a nemi vágyra gondolsz nem normális. Lelki összefüggésben van a kettõ dolog. Mi lesz ha .... s máris nincs sex. Vagy ha van is egyikõtöknek sem jó.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#372 2010-09-11 15:48

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Weroniq,egyetértek Szuszival!

Nincs jelen

 

#373 2010-09-11 18:12

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

és ne felejtsük el, ha szterot szed... akkor azért annak elég erõsen lõttek (mármint a libidónak) egy ideig.... de fel a fejjel, türelem (tornaterem)... beszéld ezt meg a pároddal eseteg, hátha már az is segít egy kicsit.

Nincs jelen

 

#374 2010-09-12 11:07

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Helló Mindenki!

Köszönöm a jó tanácsokat! A párom tök megértõ, sokat beszélgettünk errõl, azt hiszem keresve se találhatnék jobbat!:):):)
Gondoljátok, hogy a szteroid is befolyásolhatja? (medrol) Hát próbálkozom, végül is talán nem tart örökké!
;)
Szép napot!
W.

Nincs jelen

 

#375 2010-09-12 15:49

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Drága Weroniq, nem gondoljuk, én legalábbis nem gondolom, hanem tudom. Szemét egy szer, mindamellett, hogy idõnként életmentõ. Csak olvass utána, hogy a hormonháztartásba való belepiszkálás mennyire megbolygatja nem csak a nõk, de a férfiak szervezetét is. A miénket meg még jobban, hiszen eleve van egy ingadozás a ciklusok miatt.

Nincs jelen

 

#376 2010-09-16 20:52

Sinemone
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok! Én szóval nem is tudom hol kezdjem Crohnos vagyok 2010 feb.-tol és eddig nem igazán tudom kinek tehetném fel igazán személyes és intim kérdéseimet. Szóval nekem igen csak fáj az együttlét a párommal eddig a vastag bél volt gyúladt most van a vékonybél is a dokim azt mondta hogy valószínû hogy a végbél is érintet most. 27 éves vagyok a férjem 31 nagyon szeretem a férjem de nem várhatom el tõle hogy azért mert nekem kellemetlen õ ne éljen nemi élete lehet hogy már csak  én fogom fel ilyen drasztikusan. Félek ,félek hogy elveszítem 12 éve vagyunk egyût,és szeretném "szeretni". Egyenlõre ennyi mennem kell a fiukat letenni aludni. Sziasztok majd holnap is benézek. Vigyázatok magatokra  :)

Nincs jelen

 

#377 2010-09-17 05:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Sinemone!
Keresetek átmeneti megoldást. Ami neked is jó és a párodnak is jó. Ki kell tapasztalni mi jó mindkettõtöknek. Nem lesz mindig fájdalmad.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#378 2010-09-17 09:05

Sinemone
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszönöm Szuszidi! Már párnapja  olvasgatok itt és te igen csak meg tudod nyugtatni az embereket mikor eléggé maguk alatt vannak. Nagyon jó dolgokat tudsz mondani most csak meg akartam köszöni este le írnék még pár dolgot most kaptam új gyógyszereket és nem igazán tudom hogy jók -e vörös viszket fájnak a szemeim,kaptam szemcseppet de nem hiszem hogy jó. Köszönök mindent Sziasztok

Nincs jelen

 

#379 2010-09-17 17:34

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sinemone,
Úgy tûnik abból amit írtál, hogy nem csak te de õ is szeret téged. Biztos hogy nem akar fájdalmat okozni neked.Az én párom is mindig ezen aggódik,holott már rég okozott fájdalmat az együttlét. Meg lehet beszélni és ki lehet találni egy kis fantáziával valamit ami nem okoz fájdalmat ,amíg megnyugszik a bélrendszer ;)

Nincs jelen

 

#380 2010-09-17 18:56

Sinemone
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszönöm Igazán! Az a baj hogy eleinte nem fájt csak nagyon fáradt voltam,3 mûszakban dolgozik és sokszor csak késõ este jutottunk volna oda hogy egy kicsit 2 en legyünk de addigra én elaludtam. mielõtt kiderült hogy pontosan mi bajom van addig 1 év eltelt és teljesen le épültem fizikailag. Most már kezdek talán magamhoz térni csak nem igazán tudom hogy mi számít aktívnak és mi nem. Nekem nem megy a hasam a wc-re 1 nap kb.3-4 szer megyek én inkább nem vagyok éhes és "ha" eszek is akkor görcsölök. Valószínû hogy még most kezdem igazán megismerni magam a testemet, hiába tudom 8 hónapja hogy "beteg" vagyok valahogy nem akartam elhinni és elfogadni. Minimálisan figyeltem oda hogy mit eszek és mi jó mi nem. Most állítólag azért olyan rossz mert be gyulladt a végbelem is, kedden voltam a dokinál akkor mondta hogy ez van és hogy készüljek fel mert decemberbe lesz végbél tükrözésem. Mondanom sem kell borzasztóan félek, februárban 3 héten keresztül az összes létezõ nyílásomon végig mentek a beleken. Én is kaptam medrolt de ha valaki lehet tõle rosszul hát az borzalmas volt tüdõgyulladást petefészek gyulladás és egy kis vesegyulladást kaptam. Püffedtem vizesedtem 2 szer vittek be mert annyira be vizesedtem hogy nem láttam ki a szememen az akkori dokim azt mondta hogy õ még ilyen" hisztis crohn-ost" mint én még nem látott elmondta már elõször is hogy ez a mellékhatása ha nem akarok meghalni viseljem el.Ha nem untatlak titeket majd még írok, elég jó érzés ez kezdek kicsit nyugodtabb és könnyebb lenni. Köszönöm, hogy vagytok így ismeretlenül is.   :) Nyugodt éjszakát mindenkinek

Nincs jelen

 

#381 2010-09-17 19:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kedves Sinemone!
Igen most már tisztán látom hogy van ott egy kis lelki (nem is kicsi) probléma is. A másik fele meg nem figyelsz a tested üzeneteire. Figyeld meg mit mivel eszel mi a jó mikor nem görcsölsz ha görcsölsz valamitõl várj 2-3 hete és ismételd meg hogy biztos legyél abban hogy az volt e a hibás. Az jó ha nem fogadod el hogy beteg vagy. Már pár éve én sem fogadom el. S azóta újra van életem. A dokit meg cseréld le. vagy ha nem tudod és bunkózik igazítsd el. Sajnos a medrol tud galibát okozni. Amikor nekem felírták nem is tudtam mi az. S én úgy álltam le vele mert szarul voltam hogy egyszerre, amit nem szabad. Másodszorra közöltem hogy szteroid tartalmú anyag nem kell nem veszem be. Félre értés ne essék ez nem követendõ példa, mert ez az én marhaságom. De majdnem a házasságom ment rá.
Szóval figyelj oda magadra a tested üzen vedd észre.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#382 2010-09-18 08:26

Sinemone
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok! Hát igen van lelki háttere,de attól tartok amíg magamat nem teszem helyre addig nem leszek jobban. Így hát marad az olvasgatás és beszélgetés hogy nincs is olyan nagy baj mint ahogy én azt gondolom "remélem". Idegeskedés nélkül hogy lehet élni nekem minden napom ebbõl áll? Szép napot nektek

Nincs jelen

 

#383 2010-11-11 21:18

LittleLife
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Véletlenül, de mégis szándékosan jutottam el erre az oldalra és magukkal ragadtak az írásaitok, fõként az, ahogyan feszengés nélkül, õszintén tudtok beszélni errõl a dologról, amirõl én alig tudok valamit, és talán fehér holló vagyok köztetek, mert én nem vagyok beteg, de a Sors úgy hozta, hogy közöm lett hozzá...pontosan két napja :)

Sokan beszéltek arról, hogy egy megfelelõ partner és társ el tudja fogadni ezt a betegséget, és a vele járó dolgokat, és nem láttam köztetek senkit, aki a "másik oldalról" írna, így arra gondoltam, leírnám, én hogy látom azt, hogy a párom (de fura még kimondani:) ), hogy adta elõ, hogyan gondolkodom errõl, s remélem nem fogtok megharagudni, hogy így még egy kicsit tudatlanul beleszólok.

Szóval engem nem kezdett el hitegetni, nekem az elején elmondta, hogy beteg, hogy ilyen baja van, elég komoly (bár nevén még nem nevezte, csak annyit mondott, hogy autoimmun betegsége van, pontosan hol, és azóta nem pedzegettem neki ezt a témát, magamtól kezdtem olvasni róla) és ha én ezt el tudom fogadni, akkor részérõl áll a dolog, csak azt akarta, hogy tudjak róla. Az elsõ dolog tudjátok mi volt a fejembe? "Úr Isten, el fogom egyszer veszteni és nem akarom, mert már most úgy érzem, hogy szeretem ezt a fiút." Szerintetek eszembe jutott, hogy majd szellenteni fog, és akkor az milyen már??? Ok, ott akkor nem tudtam még semmi pontosat, de nem vagyok hülye, ha valakinek betegek a belei, tudom, hogy mûködnek nagyjából a dolgok. .. Egy frászt. Laktam együtt három fiúval egy albérletbe, hozzá lettem szoktatva :) plusz amúgy is egy jó étvágyú öcsém van otthon, így nála sem újdonság :) Hogy majd menni fog a hasa? Kinek nem szokott? Ebben az esetben lehet hosszabb ideig, meg többször...és? Senki nem csinál rózsaillatút, szokta volt mondani megboldogult nagyapám. És a simogatás meg a gyógypuszi jó rá? Annál jobb, imádom simogatni a pocikat (nem mintha eddig sokat simogattam volna, nem azért).

Még egyszer hozzá tenném, tényleg beismerem, hogy nem ismerem még a helyzetet/betegséget jól, de én tudom, milyen a komolyabb baj miatt egyedül maradni, vagyis hogy a bajok mekkorák is néha...az én szüleim 13 és 14 éves koromba haltak meg - 13 voltam, amikor leukémiás lett anyukám, 14 amikor rákos apukám - 1,5 év különbséggel vesztettem el õket. És tudjátok mit? Van ez a betegség...de van mellette, után, elõtte annyi szép dolog, amit megélhettek, hogy csak na! Õk meg nem élhették meg az én kamaszkorom, egyebek...

Most nem azt akarom mondani, hogy mennyire jó fej vagyok és mindent ripsz-ropsz el tudok fogadni, csak arra akarok kilyukadni, hogy igenis vannak olyanok a "másik oldalon" akiket nem fog ez nagyon izgatni. Engem is megtaláltak, és elbûvöltek. :)

Hihetetlen sok erõt, jó kedvet, kitartást és szépséges napokat, heteket és éveket kívánok nektek, azoknak meg pláne, akiknek még nincs párjuk mert egyszer úgyis lesz!!!

Ui.: még egyszer, nem belepofázni akartam, csak úgy írtam, remélem nem haragudtok...
üdv

Nincs jelen

 

#384 2010-11-11 22:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

LittleLife írta:

"...Ui.: még egyszer, nem belepofázni akartam, csak úgy írtam, remélem nem haragudtok...
üdv..."

Szerintem nem pofáztál bele semmibe...jó volt olvasni szépen összeszedet, õszinte írásodat, ami meglátásom szerint egy értékes embert takar. Szerencsés ember a társad, vagy az lesz, bár lehet, Õ még nem tudja...
Én csak nagyon perifériálisan vagyok érintve a témában, de akkor is köszönöm a gondolataidat.

Nincs jelen

 

#385 2010-11-11 22:48

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Én erre csak ennyit írnék:    :):):D:)

Nincs jelen

 

#386 2010-11-11 22:49

Dínó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

LittleLife, nagyon örülök,hogy leírtad a törtneted. Ez sok mindenkinek ad egy pluszt és reményt,akinek esetleg ez elhalóban van itt a fórumozók közül :)
Az én barátom is ugyanígy reagálta le ezt az egészet,ahogyan Te tetted. Örülök, hogy vannak ilyen emberek, akik az ember értékeit nézik és nem azt,hogy milyen betegsége van.
Viszont a betegség az aktív szakaszban nem csak és kizárólag arról szól,amit Te leírtál. De ezt gondolom Te is tudod,mivel utána olvastál. Ezért kitartást a nehezebb idõkben is mindkettõtöknek :)

Dínó

Nincs jelen

 

#387 2010-11-11 23:47

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

:) :)

Nincs jelen

 

#388 2010-11-12 07:22

LittleLife
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Jó reggelt! Meglepett, hogy mennyien olvastátok a soraimat, így késõ este is! Örülök, hogy örültök, és ha valami történik majd a jövõben, amivel segíthetek, szívesen megírom, ill. ha nem baj...és lehet, hogy még egyszer én is kérdéssel/kéréssel/vagy valami mással fordulok hozzátok!
Köszönöm és szép napokat!
LittleLife

Nincs jelen

 

#389 2010-11-12 20:28

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

LittleLife! Szerintem kevés olyan ember van aki ennyire önzetlenül tudja átgondolni a másik baját, megtervezni egy jövõképet ami nem mindig lesz rózsás...
Szerencsés a párod veled minden jót kívánok nektek!

Nincs jelen

 

#390 2010-11-14 15:14

LittleLife
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszönöm, szerintem Õ is így gondolja, legalábbis azt érzem :)
szép napokat!
LittleLife

Nincs jelen

 

#391 2010-11-14 22:53

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

LittleLife, ennél a betegségnél sokkal többet jelent a lelki/érzelmi háttér, a fizikainál. Klassz, hogy te õszintén be-, és felvállalod ezt. Én azt mondom kölcsönösen szerencsések vagytok egymással. Minden jót nektek!!!

Nincs jelen

 

#392 2010-11-15 08:38

LittleLife
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Köszönöm!!!

Tegnap egyébként végre elmondott mindent, de persze mert nagyon tudni akartam róla, és elmondta,  hogy neki nem ez a fajta súlyosabb, hanem egyel gyengébb változata van. Ez persze még mindig nem mond nekem sokat, de jó volt végre, így a legelején meghallgatni. A két változat között egyébként tényleg nagy különbségek vannak? Említett nekem aktív szakaszt, sok-sok gyógyszert, hasgörcsöt és hasmenést, de ... világi nagy ember, mert megnyugtatott, hogyha nem foglalkozok vele annyit, tehát kb annyit mint õ, akkor kb le fogom sz.rni. Na azért én nem sz.rom le olyan könnyen, de valahogy...nem tudom. Lehet ezt úgy kezelni, hogy ne marja szét minden napunkat? Ha igen, akkor Õ jól csinálja, nem? Na mindegy, most itt tartunk, de bennem, és legyen ez megint egy nagy lelki "fröccs", nem okoz semmi gátat. Ez van, így dobta a gép. :) Egy jó nagy fõnyereményt, mint, azt ahogy gondolom, sokatokat, akik õszintén együtt tudtok lenni. Szép napot!
LittleLife

Nincs jelen

 

#393 2010-11-21 18:53

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok!

Már 16 éve vagyok Chronos és több, mint 10 éve vannak fisztuláim.  Én már megszoktam és azóta csak hosszabb kapcsolataim voltak. Most egyedül vagyok egy ideje és társat szeretnék. Viszont teljesen gátlásos vagyok a fisztuláim miatt. Mikor és hogyan mondjam el stb...
Szex közben én egy seb ragasztóval szoktam beragasztani, hogy ne okozzon gondot és szex közben sokszor el is felejtkezek róla.
Kérlek, ha van tanácsotok, akkor azt meghallgatnám. É ha esetleg jobb ötletetek lenne az eltakarásukra, azt is szívesen venném.
Elõre is köszönöm.
Hajni

Nincs jelen

 

#394 2011-01-25 00:09

koko23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok én még friss vagyok a csapatban most karácsonykor derült ki hogy colitisem van, de nagyon várom a február 24.-ét mert jön haza barátnõm és kegyetlenül szétszedem :D:D:D úgy érzem a régi vagyok, és hozom a formám :D:D amúgy meg üdvözlök mindenkit és senki se csüggedjen mi különlegesek vagyunk és szerintem minden agyban dõl el ha azt mondod jól vagy akkor úgy is leszel, ennyi, csak lazán az élet nem ál meg, sõt új kezdõdik na sziasztok még egyszer.

Nincs jelen

 

#395 2011-01-25 09:44

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

sziasztok

én már 20 éves korom óta élek crohn al, most 30 vagyok azért annyit lehet mondani, hogy így két mûtét után egy kicsit a hasizomnak megterhelõ a szeretkezés de nem baj:-) ha már annyi korlátozás van az életünkben akkor legalább szeretkezzünk...

carpe diem

Nincs jelen

 

#396 2011-01-25 11:03

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

koko23 írta:

"..amúgy meg üdvözlök mindenkit és senki se csüggedjen mi különlegesek vagyunk és szerintem minden agyban dõl el ha azt mondod jól vagy akkor úgy is leszel, ennyi, csak lazán az élet nem áll meg, sõt új kezdõdik...."

Igen, az agyban, +az ágyban....hogy stílszerû legyek :D

Nincs jelen

 

#397 2011-06-12 21:50

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Kolonoszkopia utan masnap mar javasolt a hazaselet ? Vagy jobb ha var az ember " lanya " ?

Nincs jelen

 

#398 2011-06-12 22:02

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Hát Lucy, ha neked 1 nappal a tükrözés után ezen jár az eszed, akkor valószínûleg téged nem viselt meg fizikailag a beavatkozás, ergo minden további nélkül. A kettõ különben sem zárja ki egymást. :D:D:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#399 2011-06-13 06:45

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Oszinten, nem viselt meg, semmit nem ereztem utana, se hasfajas, se faradsag.....
Sokkal jobban feltem tole es sokkal rosszabbra szamitottam.
Aztan meg megnyugodtam is, hogy a colon vegig szep, tiszta semmit gyulladas, kiveveve az utolso vegbelnel levo szakasz gyulladt, de az sem fekelyes.....azert kivancsi vagyok a szovettanra.
Szoval elotte az ember tiszta ideg, en inkabb elotte nem gondoltam ra. de most mar "lazithatok ".

Nincs jelen

 

#400 2013-10-30 09:46

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn, colitis és a szex

Sziasztok, en mashogyan kozelitenem meg a topikot-a kerdesem az lenne szerintetek a szex is beindithatja a gyulladasos folyamatot? Tudom, butasagnak tunik, de esti intenziv sex utan masnap reggel voltak problemaim...es nem ettem semmi olyat tegnap amit maskor nem, szoval nem ertem mitol. Stressz sem volt, sot. Ha pozitiv stressz is elohozhatja, akkor ok, mert nagyon jol erzem magam mostanaban, es full szerelmes vagyok.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB