#201 2006-11-29 14:41

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Barni ;)
Örülök hogy nem kell mûteni Téged! 
A fiamat október végén mûtötték és láttam szegény mennyit szenvedett mûtét után, pedig neki nagyon jó a tûrõképessége. rettentõ sokat kibír.
Sok-sok reményt kívánok neked és az összes crohn betegnek, tudom milyen nehéz ezzel együtt élni, de lehet, illetve kell.


;)
Magdi

Nincs jelen

 

#202 2006-11-29 15:10

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia barni'''
most mar igy a sokadik utan kisujjbol megy a mutet.
de azert tenyleg ne kelljen!!! tok jo lesz h jossz szegedre.
minek annyit varni egy colonra?meg jo hogy szegeden minden utemesen halad ;)
puszi es akkor penteken talalkozunk :)

Nincs jelen

 

#203 2006-11-29 16:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

dori_:Amúgy lehet, hogy Remiért lemegyek Szegedre!!Nem akarok rá olyan sokat várni!!!Mots akarom!!!Már most függõ vagyok!Bablevest akarok csülökkel, utána túrós palacsintát, csokikrémmel, flambírozva és utána egy kis pisztárciát.De télleg!!!

Magdi:Köszi a jó szavakat!Igy a 8dik mûtétet elhagyva, 8 évvel a hátam mögött, nem lesz nehéz a következõ mûtét! :) Reméljük!

Nincs jelen

 

#204 2006-11-29 16:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kedves Barny!
Jó együnk! S majd egy jó gyomor mosás a végére!
Üdv Szuszidi

Nincs jelen

 

#205 2006-11-29 21:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Nem kell gyomormosás!Kimossa azt önmaga! :)

Nincs jelen

 

#206 2007-01-22 10:12

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok,

Csatlakozom a Dobó fõorvos által mûtöttek táborához. A múlt héten a doktornõ észrevett egy fájdalmas tályogot a hasamban. Mondanom sem kell, hogy mûtét lett belõle. Egyelõre csak kicsi. Altattak, feltárták, és majd 4 hét múlva a bélmûtét. Szóval kicsit berezeltem, de tudom, láttam, hogy jó kezekben leszek.

Nincs jelen

 

#207 2007-01-25 19:40

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Én görcsöltem egy másik topikban a mûtéttel kapcsolatban,próbáltam végig olvasni ezt a topikot és nem találtam  leirást magárol a mûtétkor és utána érzett tapasztalatikrol,hogyan készitettek elõ,mit lehet és mit nem lehet csinálni,mennyi a nagyon gázos idõszak stb.Ha van egy kis idõtõk errõl beszélni,megköszönném.Akár az email cimen is zaklathattok(motorozas@freemail.hu)
Köszi:Gregg

Nincs jelen

 

#208 2007-01-25 20:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

gregg:
Úgy zajlik az egész, hogymegvannak a szükséges vizsgálatok (épp ami kell, CT, UH vagy ami kell a dokinak, hogy jól lássa a belet), bemész, van ágyad stb, aztán vérvétellel indul a mulatság, leküldenek mellkas röntgenre meg EKGra, és ha még kell valami vizsgálat, azt házon belül megoldják.Aztán jö na kellemetlenebb része:Kitisztitani a belet!Úgy megy, hogy veszel szabadon választott hashajtót (legalább is nekem volt választási lehetõségem), ezt lent a patikába megkapod amit akarsz:keserûsó, X-Prep és még van sok.Betolod, ráiszol 3 napi folyadékot, kitisztulsz estére, ete beöntés, általában 2-3, függõen a széklettõl, hogy jön-e még vagy sem, aztán pihi, másnap reggel megint beöntés, ekkormár nem ihatsz, mert mûtét elõtt nem szabad csak amennyivel a bogyeszokat beveszed.Aztán jön az infó, hogy jössz mindjárt (persze idõpontot már letárgyaltátok, hogy pl kedden 8.30kor te kezdesz), akkor jönnek, bekötnek egy infuziot a bal kezedbe, mert za a kéz az aneszteziológusé (hja, hozzá is leküldenek megbeszélni a dolgokat, ha kell, akkor az intenziven megcsinálja az anesztes a peridurált, ami a gerincetbe egy cõ, nemfáj, csak kellemetlen amikor beteszeik, de kapsz érzéstelenitõt, meg ha vérszegény vagy, akkor egy nyaki katétert is, ami szintén nem fáj, és itt is kapsz lidocaint), aztán megkapod a kedvencem:A koktélos injekciót!Ha szerencséd van a vénádba szúrják és akkor totál elszállsz...ingyen drog :D nahmindegy.Aztán jö na nagydarab mûtõsrác, áttesz a hordágyra és már gurultok is.
Mûtét utáni nap kába vagy, meg minden baj van, cska alszol, de figyelnek rád, mert za intenziv megfigyelõbe tolnak és ott 3percenként van valaki!Ha van peridurálos, akkor abba 4óránként tolnak fájdalomcsillapitós morfiumot vagy mit...jó mert hûtõbentartják és kellemes amikor érzed hogy a tested minden apró porcikájába eljut.Izomlazitó meg hasonlók. Aztán felkelsz, megnéznek, meg infuziocsere és stb.Aztán nagyonlassan álitanak rá a vizre, aztán ha nem hánysz meg hasonlók, akkor ihatsz rendesen, másnap már vegetás vizet kapsz ebédre :D.A kaja folyamatosan megy fel, elõször mûtéti folyékony (vegetás viz + kompótlé) aztán folypépes, aztán pépes, aztán seb7.A seb7 az már rendes kaja.Közben cseszegetnek, hogy sétálj és sétálj, mert a sok sétától indul be a bélmûködés és bármennyi csõ is van benned meg katéter, akkor is kell, legalább a szobába!!!Aztán lassan ha a csövekbõl nem jön semmi, kiveszik õket, meg ha megy a pisi akkor a katétert is (Meg lehet dumálni a sebésszel, hoyg a katétert akkor adják, ha már a mütõasztalon alszol).ha már sétálsz meg kaja megy rendesen, lázad sincs és nem folyik belõled semmi, akkor már nyert ügyed van, de a legkisebb fájdalomnál sikits ,hogy idõben észrevegyék, mert van amikor bizony figyelmetlenek....kb 14 nap ami az az idõ, amikor semmi bajod nincs és minden klappol, akkor engednek ki a 14dik napon.Ha sztómát kaptál (ileo-ideiglenes),akkor azt megtanitják kezelni, használni a zacsikat, meg minden, ezt a kötözõsnövér vállalja, de nemnehéz és nem kell megijedni!

Remélem kimeritõ választ adtam neked :D

Nincs jelen

 

#209 2007-01-25 20:44

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Édes Istenem, csak idáig ne jussak! Ez leginkább valami pszicho-thrillerhez hasonlít!
Biztos túl lehet élni ha muszáj, de asszem mától inkább csak piritóst és üres teát eszem-iszom. Ez nagyon keménynek hangzik, Barni!

Nincs jelen

 

#210 2007-01-25 21:02

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

csak annak hangzik, de nem kemény. Bár 8 mûtét után kevés olyan dolog van ami keménynek itéltetik nálam! :)

Nincs jelen

 

#211 2007-01-25 21:43

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Barni, gratula!
Már épp itt volt az ideje, hogy kicsit zoom-osabb képet tegyél ki magadról:)
Még a végén kapásból felismerlek a talin! Bár ahogy figyelem, a fiúk nem mutatnak valami nagy érdeklõdést a buli iránt. Számukat tekintve! Cappy-t ugyebár 1000000000000000000-ból is felismerem, sztem Pasekixet sem lehet eltéveszteni, így kizárásos alapon a harmadik pasi Te leszel!
Na jó, megyek inkább hunyni!

Nincs jelen

 

#212 2007-01-26 17:07

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

gregg:
Nem olyan szõrnyû, mint aminek olvasod!Olyan mint egy hullámvasút!Semmi sem olyan szörnyü, mint aminek látszik,mi tesszük szörnyûvé vagy jobbá!Így a hozzáállásodtól függ, hogy hogy fogod megélni.Rosszul, vagy relative jól.Mert nem egy Mirage Hotel, az biztos, de ki lehet bírni mindent!
A peridurált nekem 4dikre sikerült betenni, a nyaki katéter meg 3dikra, mégse fájt, nem éreztem szinte semmit, mivel teletömtek egy csomó lidocainnal és még azt se érzed, amikor a csövet a gerinccsigoják között betolják!Szõrnyû, de nem sokat érzni!Meg úgyse látod! :D

Nincs jelen

 

#213 2007-01-26 17:48

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

háh nekem a pd-t 12.re sikerult eltalalni ;) kovacs doki altal...

Nincs jelen

 

#214 2007-01-26 18:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Nekem nemtomki csinálta, egy fiatal doki!De legalább viccetmesélt és terelte a figyelmem! :)
A nyaki vénát meg egy istennõ szúrta!Nemtudom hogy hivják, de az intenziven szokott lenni doki és istenjó nõ!!!! Nah õérte megéri lekerülni :P :D

Nincs jelen

 

#215 2007-01-26 18:12

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Barna-By

Azért ne hidd,hogy sikerûlt elijesztened,legfeljebb majd számolom hányadszorra sikerül a peridurált betenni.Megjegyzem fogalmam sincs mi az a peridurál?!
Gregg

Nincs jelen

 

#216 2007-01-26 18:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

gregg: a PD az az, amit e két csigolya közé betesznek a gerincbe egy nagyobb tû segitségével!Ebbõl te max annyit látsz, hogy egy hosszu csõ lesz az emberke kezébe meg lidokain szuri!Aztán össze kell kerekedned, mint egy kiscica, hoyg a csigolyák kellõen el tudjanak távolodni egymástól, beinjekcióznak és szurják!Lehet esetleg egy kis reccsenést hallani, de nem kell megijedni!

Nincs jelen

 

#217 2007-01-27 21:01

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

én még annyival egészíteném ki barni igen részletes beszámolóját, hogy a PD-t most már szokta kérni Dobó, hogy ne a mûtét elõtt, hanem a mûtét után rakják be (kímélés céljából), én nekem csak annyi rémlik hogy az izomcsávó még a mûtõben pofozgatás közben fogott le, hogy görnyedve maradjak és közben rakta be az altatódoki a PD-t, de nem rémlik, hogy bármit is éreztem volna belõle (amúgy tényleg tökjó dolog, én szinte könyörögtem, hogy ne szedjék ki :-))

koktélinjekció helyett most már koktéltablettát adnak, de a hatás dettó, a mûtõasztalon már úgy éreztem magam mint egy drogos

nekem nem kellett hashajtás, csak beöntést kaptam este meg reggel (igaz addigra már 5 napja nem ettem), de gondolom ez egyénfüggõ, mint ahogy a mûtét után az is, hogy mikortól ihatsz (én már másnap kortyolgattam, szerencsére semmi hányás, csuklás is alig), viszont pl. 3 napig én nem bírtam felkelni (igaz nem is volt aki segítsen), de tényleg piszkálnak, hogy kelj fel, mert a lényeg valahol ebben van, utána nekem is sokkal jobb lett (Dobó nemes egyszerûséggel megoldotta a dolgot, harmadik nap nem jött kötözni, hanem közölte, hogy lehet átfáradni a kötözõbe)

a kajarend nem változott, én már szinte könyörögtem, hogy hadd kapjak végre seb7-et, mert elegem volt a folypépbõl (na és a "csak foly"-ról ne is beszéljünk), erre aznap a seb7 ugyanaz volt, mint a folypép (finomfõzelék szójafasírttal, isteni :-))

a tea viszont finom, Évikére csak szépen kell nézni és máris ott terem egy kancsóval :-)), mert amúgy szeretnek spórolni vele, csak nem tudom miért

a megfigyelõszóba tényleg jó hely, mert figyelnek rád, kivéve ha E*e*e drága a beosztott nõvér (jelenleg minden másnap), õ csak panaszkodni tud, nálunk volt olyan, hogy egyik nap egy az egybe kifelejtette a termet, se infúziók, se antibiotikum, semmi, még szerencse, hogy addigra mind már 4-5 naposok voltunk, és igazából senki nem hiányolta a cuccost

jah, amit még barni nem írt, hogy mûtét után 7-8 napig adnak még egy injekciót hasfalba, de egyáltalán nem lehet érezni, trombózis ellen van (bár én combba kértem, mert már attól fájtam, hogy valaki közelített a kezével a hasamhoz)

katéter ügyben én érdeklõdtem és azt mondták, hogy nem úgy megy az, hogy mûtét közben tolják be, azt elõtte kell, ezt 4-en is megerõsítették, meg a nõvérek is azt mondták, hogy nem szokták mûtét közben

nos nekem 2x volt szerencsém a behelyezésben, azt hittem, hogy az eddigi vizsgálatoknál meg fájdalmaknál nincs rosszabb, hát tévedtem, ha szavazni lehetne, én a katéterbehelyezést tenném a csúcsok csúcsára (bár nekem valszeg azért is volt annyira szörnyû élmény, mert gyulladt volt a húgyút a sipoly áldásos mellékhatásától)

és akkor mûtét utáni reggel fogja magát és eldugul (mellé folyt, azaz jött a pisi ahol kell) ami addig tökéletesen mûködött, a sok okos meg mindenáron ki akarta cserélni vastagabbra, mert hogy nekem ez nem elég (érdekes addig elég volt); szerencsére Müller doki kiállt mellettem (õ rakta be mind2x) és addig küzdött vele, amíg kitisztította, így megúsztam a cserét (egy hétig maradnia kellett a hólyag gyógyulása miatt)

a hazaengedés egyébként változó, Dobó azt mondja a mûtét után 10. nap általában elenged, de vidékieket még tartogatja, én már annyira túl jól voltam, hogy szinte kínosan érezte már magát, de legszívesebben benn tartott volna még a hétvégére (múlt héten), erre kedden visszakerültem, hát meg is kaptam, hogy ugye maradni kellett volna

Nincs jelen

 

#218 2007-01-28 10:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kbalu:
A katétert nem mütét alatt teszik be, hanem mütét elõtt csak a mûtõbe! De nekem Bodrogi volt a szobadokim (vagy hogy mondják) és vele zsiroztam le mindent, és tényleg akkor teték be!

A trombózisgátlót télleg elfelejtettem!Azt mûtét után asszem napi 2szer adják,aztán csak 1re vált, de én azt kaptam folyamatosan, majd' 2 hónapig!A végén már maganak adtam, mert néhány nõvér olyan tróger módon adta, mintha dartstábla lettem volna!Még jó hogy én is a combomba kértem!

A katéterrel egyszer nekem is gáz volt!Nem cserélték ki a zacsit és telitõdött, aztán amikor nem fért bele több, akkor a csõ mellet távozott.Erre nekem is ki akarták cserélni, de mondtam felesleges,erre üvöltöttek velm, aztán flemeltem a zacsit, hoyg talán ha figyelnének rá, akkor nem lenne ilyen.Kis meghunyászkodás és már cserélték is!


Én 2 hétig ágyba voltam, mert elég szar állapotba toltak ki és hozzám rendeltek gyógytornászt!Istenem!!!Az intenzives csininéni után a gyógytornászlány a másik szépség a kórházba!Kiharcoltam, hogy a héten 3szor jöjjön ne csak 2szer! :) Már nem is tudom hogy hivták, de megérte ;) ajánlom mindenki figyelmébe (remélhetõleg még ottvan)

Nincs jelen

 

#219 2007-01-28 11:33

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

nekem is volt szerencsém 2 intenzíves csininénihez és a gyógytornászlányhoz is, istenieket tornáztunk az ágyban :-) no meg a séták a folyosón... :-)) most egy aránylag magas, félhosszú, világosbarna hullámos hajú lányzó van, felcsatolva hordja a frizut, a neve nem ugrik be :(

amúgy 2 nõvér tényleg elég tróger, az egyiket már említettem de a másik se különb, szinte személyes sértésnek veszik, ha kérsz valamit (pl. amikor kértem, hogy ürítse ki a zacsit, szinte fel volt háborodva, hogy miért nem én csinálom, holott egyrészt nem mutatta meg senki hogy kell, másrészt mozdulni alig bírtam, nemhogy elmászni az ágytálmosóig; sõt volt olyan, hogy éjjel annyira felfújódott meg telítõdött, hogy jeleztem a nõvérhívón, hogy ürítse már ki, erre felháborodva közölte, hogy úgyis mindjárt (cca 1,5-2 óra múlva) jönnek mosdatni, addig bírjam már ki; mintha én szabályoznám, hogy jöjjön-e valami)

Nincs jelen

 

#220 2007-01-28 12:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kbalu:
Valószinüleg mind a gyógytornásznál, meg za intenzivesnél, és a másik két tróger nõvérnél is ugyanarra gondolunk! Nekem az e*e*e-t sikerült 3 hónapig eltávolitani az osztályról, de aztán visszavették!Olyan országos balhét csaptam, hogy még szegény dokik is kaptak...(ezt nem akartam, de sajna igy sült el) Szerencsére K.Á. tudta mit kell ilyenkor tenni, így a fõnõvér akcióbalépett és eltávolitották.Gondolom fizetés nélküli szabira küldték amig elcsitulnak a dolgok, de aztán a sztómazárómûtétemnél ujra találkoztam vele, szerencsére a 2 hétbe csak 2szer jött hozzám, mert nem a 3 ágyasokat felügyelte, hanem ami lejebb vannak kórtermek.
A másik, akit nem szerettem az a Marcsi vagy hogy hijják!Alacsony köpcös és imádott a combomba dartsozni! Neki meg oktatóleckét tartottam hogy is kell beadni, aztán azt mondta, hoyg ha nem tetszik, adjam be magamnak és odatette nekem, hoyg adjam be.Ezzel a lendülettel go a fõnõvér és mondtam, hogy akkor valami legyen okozva, mert nem vagyok egy parafatábla, ráadásul ugy tudta beadni a trombózisgátlót hogy baszotnagy lila foltjaim lettek utána több napig!
Úgyhogy ezek mentek.

Nincs jelen

 

#221 2007-01-28 13:01

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sajnos E*e*e állandó nappalos és minden másnap van, de szerencsére csak a nagy termeket felügyeli, váltója Erika õ tök normális, aranyos ápoló. Bár én most másodszor nagy teremben voltam (amolyan "elfekvõben", akikkel nem kell foglalkozni nagyon), sz'al volt hozzá szerencsém, de nem nagyon izgatott mert most úgy komolyabb bajom nem volt.

Marcsi nincs már ott, de hallottam hírét a többi nõvértõl, ha jól sejtem hamar lapátra tették (bár mintha azt mondták volna, hogy õ hagyta ott az osztályt).

K.Á kicsoda? Így nem ugrik be...

Nincs jelen

 

#222 2007-01-28 16:15

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Dr.Kovács Ágota..
Ehh...De legalább a Marcsit kihuzhatjuk! :D

Nincs jelen

 

#223 2007-01-28 18:49

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

sziasztok"""
en is hozzatennek par dolgot a margit korhazas elmenyekhez...
nekem szinten a mutoben tettek be a katetert, de mar gondolom, akkor amikor aludtam, mert nem remlik semmi ilyesmi...nyulkalas...
ja es azzal szeretnem meg kiegesziteni, hogy a mutet elott adott 'kabito 'injekcio vagy gyogyszer semmi sem er, mert nalam kb.ahogy bevettem a gyogyszert-egybol toltak is, szoval arra sem volt eleg idom, hogy eszmeljek, hogy hat-e...

a kovetkezo tapasztalat: mutet elott teszik be a pd-t es nem tudom milyen tapasztalata van ezzel kbalunak, mivel en nemreg vtam bennt es akkor is igy kertek, de persze nem nekem...mivel a pd arra szolgal, hogy mutet kozben es hirtelen utan m,egfelelo fajdaslomcsillapito es stb.jusson kozvetlen beled.

ja es meg vmi.: marcsi a sajat szavaival mondta, hogy kulfoldre megy unokazni-aztan azota nem is tert vissza... :o
hamar lapatra tettek..?tok sokat dolgozott ott''
uhh...de nem birtam a vekony erikat...
inkabb zsuzsi, aki mindig dobott nekem csokit + nyalokat :p

Nincs jelen

 

#224 2007-01-28 18:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Zsuzsi az aranyos nõvér volt!! De nekem Erikával se volt semmi bajom!
Fõleg amikor az elsõ mûtétem utáni elsõ látványom az volt, hogy lehajol nekem háttal és kilátszi ka fekete tangája :D :D Akkor már tudtam, hogy mindenem jól mûködik :D

Nincs jelen

 

#225 2007-01-28 19:00

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ezen a PD dolgon amúgy én is meglepõdtem, de még Dobó mondta az "elbeszélgetésen", hogy kérni fogja, hogy a PD-t csak mûtét után rakják be, mostanában így szokta; igazából azt se tudtam, hogy mirõl beszél, csak bólogattam, hogy aha, nem tudtam mi az a PD

amúgy volt olyan "nagymûtétes" is nálunk a szobában, akinek nem is volt PD-je, sz'al nemtom mitõl függ ez a dolog

Marcsit én nem ismerem mint mondtottam, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni, csak a hírét hallottam

gondolom vékony Erika alatt a nem kötözõs Erikát érted (én is õ rá gondoltam), mert annyira azért nincs tökéletes alakja :-) amúgy én sem voltam annyira oda érte, de ezerszer normálisabb az Emesénél (most már aszem kimondhatjuk nevét, annyi nõvért említettünk itt már)

Zsuzsa is normális, bár néha azért õ is tud fura lenni, de hát emberek vagyunk

nálam az abszolút favorit az Anikó, egyezkedtem is vele, hogy a mosdatást késõbb is megismételhetnénk de hát nem volt rá vevõ :-)) de tök aranyos csajszi, látszik rajta, hogy lelkiismertbõl csinálja és mindig mindenkihez van egy kedves szava

de szerintem az férfinõvérkék is tök jó fejek, Pétert "esetlensége" miatt nagyon bírom meg van két beugrós figura, Miki meg a másiknak nem jut eszembe a neve, 45 körüli copfos figura, az intenzívrõl jár fel ügyelni éjszakákra

akit viszont nagyon rühellek az osztályon az a takarítónõ Erika... na õ lenne az elsõ, akit elzavartatnék onnan... úgy csinál mintha mennyire takarítana és ezt még komolyan is gondolja... szörnyû...

Nincs jelen

 

#226 2007-01-28 19:03

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

barni: én Zsuzsával voltam így, felkeltem másnap reggel (mûtét napja abszolút kiesik, du. 2-kor kezdtek mûteni, sz'al az egész éjjelt átaludtam), õ keltett, hogy megmosdat és amikor kinyitottam a szemem én is pont egy feszülõ popsit figyelhettem meg piros szexi bugyival az áttetszõ nacijában, én is egybõl éreztem, hogy minden oké, még élek :-))

Nincs jelen

 

#227 2007-01-28 19:21

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ferfiak...tipikus...nalam nem volt senki, aki behajoljon.. :p
de nekem az abszolut favorit a mai napig is miki-noh meg persze neha ttila, ha mar a copfosoknal tartunk...rengeteget zeneltunk ejszakankent, mivel van vmi egyuttese en meg gitarozok. petyo tenyleg "esetlen"multkor pont elottem akkorat esett a folyoson egy dobozban-azt hittem en is elhasalok a nevetestol :p
ja takaritonok kozul krisztit sokan nem szeretik, de en annal inkabb-ja nalam mindig ugy van, hogy akit altalaban unem szeretek azt masok szeretik es igy van forditva...
amugy miki a legjobb"""

Nincs jelen

 

#228 2007-01-28 19:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Hát én lemaradtam a férfi nõvérekrõl, egyet se ismerek!

Viszont a takaritónõkbe azt utáltam, hogy llandóan pletykáltak!Kivel mikor mi történt, ki ...ott kivel és hol. Nem szerettem!

De akit én nagyon csiptem az a nagydarab éjszakás nõvér!Már nem emlékszem hogy hivták, de akkora válla volt, hogy csak na!Lazán fel tudott kapni!!

Meg akit nem csiptem, hogy valami ukrán segédnõvér!Nah az mindent tudott csak normálisan megcsinálni bármit! Mindent elrontott, ágytál helyet kacsát hozott...szal nemtom miért volt ott!

Jaaaj meg amiket még imádtam azok a medikák meg a gyakorlónõvérek! jááááááááj istenjó volt, amikor a friss kis 21 éves nõvérkék jöttek vérnyomást mérni meg lázat!!Juj, ott is volt egy csinike, aki ráadásul (mások szerint) rám volt kattanva.De csak 1 hónapig maradt!Aztán meg az utolsóéves orvostanhallgatók!!Juj!!Volt egy fiatal csaj, aki engem húzott!Hát bementünk a sima kötözõbe, fel kellett feküdni, és akkor elkezdett vizsgálgatni...Olyan gyengéd volt, hogy csak na!Aztán amikor mondta, hogy hát neki a végbelet is meg kéne nézni, hát akkor egy kicsit próbáltam vele egyezkedni, de észre se vettem!Kár hogy nem õ a dokim.......:D

De az az intenzives nõvér vagy doki,õ az istennõ!Valaki tudja már meg a nevét!!! :)

Szerkesztette: barna-by (2007-01-28 19:31)

Nincs jelen

 

#229 2007-02-25 16:53

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Dori!minden elismerésem!!!nagyon jól kezeled ezt a betegséget!áruld el a titkod:)mert nekem eddig nem sikerült....:(

Nincs jelen

 

#230 2007-02-25 19:40

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia boci'''
a titok:hat...sokat nevetni es mosolyogni, igy vettem le barnit is a labarol ;)
nah de a viccet felreteve a hihetetlen nagy optimizmus es a "joban is lasd meg a rosszat" vagy "a legrosszabb kozul csak a rosszabat valasszuk", vagy az "en meg gyerek fejjel, konnyes szemmel neztem vegig, hogy az elet mit muvel.nehez volt, de tovabb kellett menni, es ugy tortent minden, mintha nem tortenne semmi"...nah meg egy uccso:  "Néha visszatér még ugyanúgy egy régi félelem,
semmi nem hajt igazán, ha elhiszed, hogy túl
vagy mindenen."  mondatok nagyon sokat segitettek, de mondom ezek mellett kb.ugyanennyit nyomott motom doki nagy ferivel.
ezek kellenek, de nagyon, es ha ez meg van, akkor a nagy sulis hajtas utan, talan egy het margit korhaz feler egy kisebb, lazitos szunettel...(eleg morbid, de komoly) en ott ismertem meg az egyik legjobb baratomat ;)  arminkot.
szoval sok mosoly es semmi mas :)

Nincs jelen

 

#231 2007-02-25 19:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

OFF

dori:ez a pályázatis szöveged!! :D jó reklám!!!
De látom már az én történetemet mindenki tudja már! :) Olyan rossz hogy én már nem mesélhetek!! :) Ezek a fiatalok...mindig legyürik az öregeket! :D

ON

Nincs jelen

 

#232 2007-02-25 22:09

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

sziasztok!köszi mostmár mindent tudok:)remélem sikerül véghez vinnem de gondolom ez ídõ is,de amugy nem hülyéskedtem dori,ha nekem ilyen lett volna 17 éves koromban biztos én már diliházban lennék vagy máshol....ezért is jó ez a forum mert megismerek ilyen optimista és lelkileg erõs embereket ez neked is szól barna:)kösz mindent...

Nincs jelen

 

#233 2007-02-26 16:02

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

jejeje... :P
Köszike!! :P :P

Nincs jelen

 

#234 2007-02-26 16:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia boci''''
hat en azt mondom inkabb jobb, hogy mutet utan talaltam ra erre a forumra es inkabb "konnyeden", de mentem az ismeretlenbe. amugy koszonjuk szepen a hsz-t :)

Nincs jelen

 

#235 2007-04-05 19:26

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

** RE:
szia shrahina'''
az ismerosom szinten ugy dontott, ahogy dobo doki nyilatkozott mindenrol, hogy nagy attilat valasztja, mivel az osszes mutetre varo beteget hozza iranyitotta.
biztos most megsokszorozodik a veszpremi dokinak is a betegeinek a szama, ezert minel hamarabb keresd fel, mert sztem lassan annyian lesznek, hogy csak 2-3 honap mulva kapnal idopontot. a "nalam levo forrasokbol" ugy tudom, hogy dobo mellett dr.nagy attila lehet mo. legnagyobb belspecialistaja. engem motomek vagy dobohoz, vagy hozza akartak kuldeni. az utobbi idoben volt mar szegeden is olyan beteg, akit tamasek kuldtek hozza. mancsat veszpremben mutotte ez a doki, es csak jokat mondott rola, de bovebbet azert megis tole tudhat akarki.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#236 2007-04-05 20:10

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

"Tamásék".... laza  :)
pusz Dóri

Nincs jelen

 

#237 2007-04-05 20:25

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

pusssz tilda ;)
ja megkaptam a remit egy evre :) szoval nagyon, de nagyon, de nagyon boldog vagyok ;) --holnap nekik is ujsagolom!

Nincs jelen

 

#238 2007-04-06 09:06

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

dori még továbbfolytatod?

Nincs jelen

 

#239 2007-04-06 12:10

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia pilli'''
hat ugye ugy van, hogy eloszor van a 3 infuzio, aztan mi meg kervenyeztuk& megjott.
szoval ezek szerint igen :)

Nincs jelen

 

#240 2007-05-01 20:18

gezus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok Géza vagyok.
Régebb óta olvasgatlak benneteket de csak most regisztráltam.
Vékonybél crohn-ban szenvedek most már 6 éve.
Iszonyu hasi és derék fálydalmaim vannak,álitólag a derékra sugárzik ki nálam,
Pentasa,Entherobene,omeprazol gyógyszerek mellett. Éjelente nem tudok aludni annyira fáj,olyankor meg szeretnék halni. Nagyon nehéz így dolgozni, fõleg szalagon.
Az lenne a kérésem akit mûtöttek írja meg,hogy hol,ki,hogyan lehet odáig eljutni.
Köszönöm.
                   Kétségbe esett betegtársatok

Nincs jelen

 

#241 2007-05-02 19:15

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Géza!

Engem vastag béllel mûtöttek,és a gasztros doktornõ intézte a mûtétet a sebésszel.Bementem a kórházba,és már másik nap mûtöttek is.Beszéld meg az orvosoddal,hogy kit ajánl.Ha nehezedre esik a munka,miért nem mész el táppénzre?
Jobbulást kívánok:Pintyõke

Nincs jelen

 

#242 2007-05-06 14:32

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Pintyõke a táppénz sok helyen egyet jelent a repüléssel szerintem.Sajnos nem abban a világban élünk ahol csak úgy elmegy az ember táppénzre.Jó annak aki ezt megteheti.

Nekem is szokott fájni a derekam,de szerintem inkább reumatikus és idõjárás változásnál erõsödik.
Gezus szerintem keresd fel a dokidat és írass fel valamit a derekadra.Nekem a lámpázás és egy reklámozott mágneses öv is megszünteti hosszú idõre.
Ha érdekel megadom az elérhetõségét.(nem vagyok ügynök!!!)
jobbulást!  üdv:maksameta

Nincs jelen

 

#243 2007-05-24 08:15

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Siófokon dr. Takács Károly sebészrõl tud valaki egy picit többet, mint én?

annyit tudok róla, hogy nemrég egy ismerõsömet mûtötte gyomordaganattal (a Siófoki megyeiben) és nagyon jókat mesélt róla, de azt nem tudja konkrétan, hogy specializálódott-e "bélsõségekre" vagy csak azért küldték hozzá, mert korábban itt a helyi kórházban dolgozott és ismerik az itteni sebészek

esetleg ha valakinek van infója róla (hogy pl. vállal-e bélmûtétet ill. van-e gyakorlata benne), szívesen vesszük a hozzászólását

(annyit tudok még, hogy Székesfehérváron van magánpraxisa)

Nincs jelen

 

#244 2007-10-12 13:54

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Valaki tudna nekem infót adni Dr. Dobó Istvánnal kapcsolatban? Elég sûrgõs lenne. Konkrétan van egy szûkületem, amit el kellene távolítani. Már tavaly is volt, de rendbe tették egy kis szteroiddal, különösebben nem okozott passage zavart. Most viszont megvastagodott a fala és összenõtt a húgyhólyaggal ez a kis szemét. Folyton befertõzi egy kis coli baktériummal a húgyhólyagot. Szóval le kéne a belet róla választani, de ha már úgyis felszabdalnak gondoltam vegyék is ki a szûkült részt. Azt hiszem megleszek nélküle majd. :)
A kérdésem következik Dobó doktor úrral kapcsolatban. Szerintetek kivezeti majd ideiglenesen a belemet? Vagy megoldja a mûtétet enélkül?
A nagyapámnak volt egy hasonló baja korábban, csak neki egy daganat okozta a szûkületet. De végülis ugyanúgy ránõtt neki a húgyhólyagra stb. Neki is 3-4 orvos ki akarta ideiglenesen vezetni a belét, míg talált egy idõsebb sebész professzort, aki megmûtötte, nem vezette ki és 2 hónap múlva nem is emlékezett semmire. Én albérletben lakom, rokkantnyugdíjas létemre dolgozok minden nap, én vagyok a fõ családfenntartó. Dolgoznom muszáj, és elég problémás lenne az oldalamon egy zsák sz*rral járni dolgozni. Szóval, ha lehet ezt elkerülném.....
Volt esetleg valakinek hasonló mûtéte? Légyszi írjátok meg hogyan zajlik ez.....

Elõre is köszi!

PeetR

Nincs jelen

 

#245 2007-10-12 14:05

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

üdv a klubban, bár kimaradtál volna belõle
nekem hasonló volt, csak rosszabb volt a helyzet, belesipolyozott a bél a hólyagba, így halaszthatatlan volt a dolog
nem életcélja Dobónak a sztóma, de ha úgy látja, akkor inkább kivarrja, mint kockáztasson

míg benn voltam, 3 esetet is láttam, akinek nem varrta ki és nem is bírta az elnyúzott bél a terhelés, 2-3 nap múlva perforált is a friss varrásnál, így egy újabb halaszthatatlan mûtétre volt szükség, aminek az eredménye sztóma lett

azt mondja, azért szükséges kivezetni, mert a gyulladt bélfal olyan szinten nem mûködik rendesen már ilyenkor, hogy egyszerûen nem bírja utána a normális mûködést, ellenben ha pár hétre kirakja, akkor rendbejön a gyulladt szakasz is és visszarakás után minden happy lesz odabenn. a másik oka a kivezetésnek az, hogy ha csonkolás nélkül meg tud oldani odabenn problémát (nekem pl. volt egy addig nem ismert tályog a vastagbélen, de nem vágta ki, hanem inkább kitisztította, és sztómával tehermentesítette, 6 hét múlva pedig visszarakta)

tudom, hogy szörnyûen hangzik a sztóma, én is irtóztam tõle, de a gyakorlatban nem olyan vészes, mint amilyennek tûnik egy kívülállónak. abszolút higiénikus, könnyû üríteni és cserélni, addig haza se engednek, amíg meg nem tanulod, és nyugodtan lehet vele dolgozni anélkül, hogy bárki is észrevenné

Dr. Dobó Istvánt pedig a Szent Margit Kórház telefonszámán éred el, a honlapjukon fenn van a sebészeti osztály száma, ott pedig kérjed õt, általában reggel 8 elõtt és délután 3 után lehet elérni

Nincs jelen

 

#246 2007-10-12 14:27

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR! Légy szíves írd meg nekem,  milyen vizsgálattal mutatták ki, hogy a bél összenõtt a húgyhólyaggal?

Nincs jelen

 

#247 2007-10-13 09:57

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

igen, arra tényleg jó, hogy látod, mi az ami sûrûbb eredményt produkál, mi az ami hígabbat és mi az ami egy az egyben megy tovább, pl. az apró magvas dolgok úgy ahogy vannak landoltak a zacsiban

azt viszont elhiszem, hogy egy nõnek nehezebb ezt elviselni, de hát ha egyszer nincs mit tenni :(

Nincs jelen

 

#248 2007-10-14 00:32

ten
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Köszönöm ezt a topicot. Legutóbb valahogy nem találtam ide.
Bátorságot merítek belõle, mert a közejövõben lesz az eslõ mûtétem, és elég nehezen számtam rá magam...
Jó a dokidról (Dr. Dobó) ennyi jót olvasni, és a pozitív példák alapján bízni benne, hogy a mûtét tényleg javulást hoz.
Mindenesetre ha lehet, drukkoljatok!

Mindent köszi,
Ten

Nincs jelen

 

#249 2007-10-14 09:35

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

bocsi Roor, ha úgy hangzott, de nem neked szólt!

Nincs jelen

 

#250 2007-10-14 11:01

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Halika!

Húúúúú!A Rolling Stones most hagyta el a szívemet!:D:D:D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB