#251 2007-10-14 11:32

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Roor, az egesz csapat ott volt a szivedben :-) azert az nem semmi....
vagy talan csak egy "rolling stone" :-)

Nincs jelen

 

#252 2007-10-14 15:08

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Halika!

Aiolosz:hatalmas szívem van,még a száztagú cigányzenekar is elfér benne!:D:D:D

Nincs jelen

 

#253 2007-10-16 12:57

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Még egyszer elnézését kérem mindenkinek a múltkori felelõtlen kijelentésemért. Igazából azt hiszem az elkeseredettség beszélt belõlem. Már 10 éve ugyan, hogy beteg vagyok, de amolyan igazi testi fogyatékos, ahogy az az önkormányzati papírokon meg a nyugdíjügyi határozatokon szerepel csak most leszek igazán. Ha kivesznek majd belõlem egy darabot. A Dobó dokit kergettem telefonon majd 4 napig, napi 8 órában, 10 percenként. Telefonon lehetetlen volt elérni. Így tegnap munka után bementem hozzá a kórházba, még pont ott találtam. Készségesen fogadott. Ez az ember egy tündér! Vagy egy földreszállt angyal, vagy nem is tudom micsoda. Lényeg, hogy holnap megyek hozzá mindenféle vizsgálatra, de nem tükröz meg, nem áll szándékában sztómát kialakítani stb. Azt mondta baromi erõs vagyok, mert mások max. 1 hónapig bírják ezt a húgyhólyagba való belesipolyozást és az ezzel járó kellemetlenségeket. Én már nyár óta szenvedek vele. Amúgy eléggé elhanyagolom ezt a betegséget, de nem vagyok képes beteg tudattal élni. Igenis eszek én babot meg csülköt, ha úgy tartja kedvem szalonnát, vagy kukoricasalátát is. Anno a Kovács Ágotát ezért hagytam ott. Elég csúnyán összevesztünk. Meg akart gyõzni, hogy 20 évesen ne egyek többet semmit, hanem nutridrink meg egyéb okosságokkal pótoljam az evéseket. Pfff....
Hát élet lenne az? Szerintem nem...
Ha lennék 70 éves már biztosan nem érdekelne, de most 23 vagyok, így inkább eszem egy jó ízût, max. utána szenvedek egy picit. Bár elég jól bírom a kajákat. Csak alkoholt nem szabad innom, az azonnal kivégez. De alkoholra meg nincs is szükségem. Berúgni nem szeretek, amúgy meg egyik alkohol sem finom, mert alkohol íze van. :D Ez az én álláspontom! :)
Szóval jövõ héten megcsonkolnak, majd a kórházból írok még ide.

Nincs jelen

 

#254 2007-10-16 14:42

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Áruljátok el nekem legyetek szívesek, hogy Dobó doki a Margitban gasztros?
Én is jártam a Margitba nyáron, Demeter fõorvosnál, aki akkor 24.heti terhességemben szeretett volna megtükrözni, nem engedtem....
De annyi jót hallok Dobó dr-ról érdekelne

(Ágota dr.nõrõl nekem is rossz véleményem alakult ki..., de nem a diéta miatt)

köszönettel

Nincs jelen

 

#255 2007-10-16 14:44

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

dr. Dobó István sebész(isten) a Margitban

Nincs jelen

 

#256 2007-10-16 14:50

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

vikimami:

Kovács Ágotánál akkor szakadt el a cérna, amikor az ûrhajós kajára akart áttenni. De számos más probléma is felmerült azért. Idõre odahívott, ehhez képest vártam rá 4-5 órát kínok közt a jó kis komfortos kórházi polietilén ülõkén. Egyszer azt is eljátszotta, hogy nem talált gumikesztyût és egy nylonszatyrot (használtat) húzott a kezére, hogy a végbelemet megnézze. Egy pöttyet megalázónak éreztem....

Nincs jelen

 

#257 2007-10-16 19:55

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR: Dobó az egy hét katétert azért beígérte? hitvallása, hogy hólyagot nem piszkáljuk, meggyógyul az magától cserébe nem szabad terhelni -> katéter egy hétig

na az még a kegyetlenség dögivel....

Nincs jelen

 

#258 2007-10-17 08:36

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kbalu, MrPeetr! Köszönöm Dobó dr-ra vonatkozó válaszokat :)

Peetr!
Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem én vagyok a 'miss' a Kovács drnõt illetõen. Mert eddig mindenki istenként nyilatkozott róla, de nálam is felment a pumpa (én csak 1x jutottam el hozzá, másodszor már idõpontot sem kaptam, pedig terhesen jött belõlem a vér....)

még 1x köszi a választ

Nincs jelen

 

#259 2007-10-17 11:24

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Most voltam a Dobónál. Beígérte az egy hét katétert! :)
De már nem érdekelnek ezek a dolgok. Ezen most túl kell esni és kész. Nem szabad ilyenkor elkezdeni hisztizni. Biztosan életem legkeményebb 1-2 hete lesz, de szerencsés vagyok, hiszen van két lábam, két kezem, gyermeknemzõ képességes stb. Vannak a Crohn és Colitises betegeknél 100-szor betegebb emberek. Ezt így kell felfogni. Nem a Dobó mût amúgy (õ csak asszisztál majd), hanem az Imreh Domonkos fõorvos úr. Korrekt ember, annak alapján, amennyit eddig megismertem belõle. Viszont nem laparoszkóppal csinálják, mert Crohn beteg vagyok. Ha Colitisem lenne azzal történne a mûtét. De így lesz egy 30 centis vágásom, mert át akarják nézni az egész bélrendszert, meg mivel kivesznek egy darabot lehet át kell alakítani a struktúráját. Ezt modta a doki.
Amúgy úgy félek, mint még soha életemben. :S
Jó szemét ember lehettem elõzõ életemben, hogy ezt osztotta a sors.....

Nincs jelen

 

#260 2007-10-17 11:37

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hááát az Imreh fõorvos úr nem nyerte meg a tetszésemet, amíg benn voltam, túl ridegnek tûnik nekem, bár ki tudja, lehet amúgy tök korrekt

igen, sajnos vágnak egy szép nagyot a köldök vonalában hosszában, viszont legalább tényleg át tudják nézni és tudnak rajta segíteni ha máshol is gond van (nekem így derült ki a tályog a vastagbélen, ami miatt végülis a sztóma  lett), ha nem nézik át akkor alaposan, akkor lehet pár hét és ismét ott fekszem (vagy a koporsóban)

nem tudom mennyire van begyulladva a húgyvezetéked, nekem igazából az volt a legfõbb probléma a katéterrel, ráadásul egyszer el is csúszott a helyérõl így cserélni kellett, no hát életemben nem üvöltöttem még úgy, mint a két felhelyezésnél

amúgy meg mûtét után 2-3 napig úgyis alig vagy magadnál, alvás ezerrel ilyenor, sz'al gyorsan telik az idõ, a gerinces fájdalomcsillapítót meg majd úgy várod mint a rossz drogos, de nagyon jó és hatásos cucc (6 óránként adják és 1-2 percen belül semmi fájdalmat nem érzel)

Nincs jelen

 

#261 2007-10-17 15:55

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Most egy jó darabig úgy döntöttem elbúcsúzok a fórumtól. Lelkileg már teljesen lehúzott amiket mondtatok. Ez így meg nem jó! Visszavonulok, agykontroll, relax stb. Ez a fórum csak erõsíti bennem a betegségtudatot, nekem viszont az a célom, hogy ne legyen betegségtudatom. Azért köszi az infókat, azok nélkül nem találtam volna meg a megfelelõ orvost.

Üdv!

PeetR

Nincs jelen

 

#262 2007-10-24 13:56

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Már a Margitban fekszem. Csak a telefonról tudok netezni...
Szóval, ez itt hipergáz. Mindenki jajgat, csövek lógnak mindenkibõl. Elég elszomorító látvány. Az hogy nincs szobánként WC egy ilyen osztályon az meg egyenesen felháborító! A héten valamikor megmûtenek, sajnos ideiglenesen kivezetik a beleket. :-(

Nincs jelen

 

#263 2007-10-24 14:06

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia MrPeetR! Sajnos máshol sincs minden szobához WC.
Kitartást és mielõbbi gyógyulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#264 2007-10-24 14:09

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

mi mást vártál egy kõkori kórháztól? amit ráadásul be is akarnak/akartak zárni? kb. örülj, hogy van, a folyosó wc/fürdõ pedig kimondottan kultúrált ahhoz képest, ahogy egyes kórházak kinéznek (és még papír is van a WC-ben)

persze van saját fürdõs/wc-s szoba napi 6000 ft-ért

a másik, meg hogy egy sebészeti osztáyon nem fogsz látni vidáman rohangáló betegeket, elvégre ott mindenkit mûtöttek, egyértelmû, hogy jajgatnak, a csõ meg kell, de pár nap múlva kiveszik, váladékozástól függõen

a bélkivezetésre meg fogadni mertem volna

amúgy meg fel a fejjel, hamar túl leszel rajta és sokkal jobb lesz utána

Nincs jelen

 

#265 2007-10-24 14:38

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Túl fogom élni. Még nem feküdtem soha sebészeten, csak egyszer az S alakban eltört kezemmel. De az egészen más volt. A gasztró, ahol tavaly is feküdtem meg tök modern. 2 ágyas szobák, saját fürdõvel, WC-vel. Korábban éltem Németországban, talán ezért teszem néha magasabbra a lécet. Ott ilyen körülmények sehol nincsenek. A kórház, mint egy szálloda olyan. És gondolom gyorsabban is gyógyul a beteg, mint egy ilyen környezetben. Na mind1. Én most itt fogok meggyógyulni és kész! :-)
A zárómûtét után meg legalább 20 évig kórházat látni nem akarok.

Nincs jelen

 

#266 2007-10-24 14:42

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kbalu! Te miért lógsz mindig a fórumon? Most is vannak panaszaid? Mert, ha épp jól vagy szerintem nem tesz jót, ha ennyi beteg ember kínját olvasgatod nap, mint nap.

Nincs jelen

 

#267 2007-10-24 14:49

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

tudod az nem tesz jót, ha valaki saját magát sajnálja állandóan és állandóan nyafog meg parázik, hogy ez meg az milyen rossz

én tök jól elvagyok, ha fáj, akkor úgyis fáj, függetlenül attól, hogy éppen mit olvasok, mit teszek, teszek-e ellene vagy sem

úgy gondolom, hogy csak az beteg, aki annak érzi magát, én nem érzem magam annak és élem életem ha aktív vagyok éppen ha nem, ugyanúgy dolgozom és végzem a napi teendõimet függetlenül attól, hogy hogy érzem magam és egyszer sem volt pusztán azért rossz kedvem, mert másnak is rossz, hisz neki sincs rossz kedve, mert éppen nekem most rossz

nem én lógok egész nap a fórumon, szimplán jön a mail ha van hozzászólás és ha van idõm idenézek, de ezzel vagyunk még egy páran, pusztán azért, hogy tudjunk egymásról, tapasztalatot szerezzünk, eszmét cseréljünk, stb.

attól, hogy homokba dugod a fejed és nem gondolsz rá, nem beszélsz róla, nem jársz ide, attól még létezik és nem gyógyítható és ugyanúgy figyel és lecsap bármikor amikor kedve tarjta, még akkor is ha gondolatban állandóan Hawaiin jársz és vidáman éled életed

a panaszaimat meg most inkább nem írom le, mert felkelsz az ágyból és hazamész, ha tudnád, hogy még mi várhat rád, nem akarok vészmadár lenni meg azt hallgatni, hogy csak a rosszat tudom írni

Szerkesztette: kbalu (2007-10-24 14:50)

Nincs jelen

 

#268 2007-10-24 15:10

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

mr peetr puszi :) mihok bacsi merre? ;)

Szerkesztette: dori (2007-10-24 15:10)

Nincs jelen

 

#269 2007-10-25 06:39

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia dori!

nem tudom ki a mihok. senkit nem ismerek itt igazan. még a szobatársakkal sem beszéltem egy szót se. nem vagyok az a könnyen beilleszkedõ típus, mire beilleszkednék már megyek is haza. mostmár legalább tudom, hogy holnap mûtenek. végülis tök nyugodt vagyok...

Nincs jelen

 

#270 2007-10-25 08:22

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia MrPeetR!
Engem is a margitban mûtöttek, remélem neked sokkal könnyebb lesz. Fel a fejjel! gyorsan eltelik ez a pár nap és otthon gyógyulhatsz. Majd írd meg a tapasztalataidat. Érdekel a véleményed, mert a második mûtétem már veszprémben volt és nekem az ottani orvosok és nõvérek emberközelibbek voltak. És mellesleg jobb volt a fájdalomcsillapítás!!!
üdv
vugi

Nincs jelen

 

#271 2007-10-25 15:52

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Nah. Megkaptam a csövet a gerincembe. Jobb érzés egy csók, de nem fájt igazán. Elküldtek az urológushoz is. Az már keményebb volt. Betolt egy katétert az eléggé fájt. Feltöltött azon keresztül valami kontrasztanyaggal és röntgenezte a hólyagomat. Ez elég gáz volt. Holnap a nagy nap, mûtenek. Majd 2-3 nap múlva, ha magamnál vagyok annyira, hogy írjak, akkor írok majd miként zajlottak a dolgok.

Nincs jelen

 

#272 2007-10-28 07:23

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: A megfelelõ sebész

Reméljük szerencsésen túljutottál a mûtéten és már lábadozol... drukkoltunk érted!

Nincs jelen

 

#273 2007-10-28 08:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia MrPeetR! Mielõbbi gyógyulást kívánunk!

Nincs jelen

 

#274 2007-10-28 14:08

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

dori: mihók bácsi nagyon jól van, a humora is a régi :)
én épp egy hete jöttem haza, és elõreláthatólag dec elején megyek vissza. az meg, h milyen állapotok vannak...csak egy dolog. az orvosok tudása és hozzáállása számít. két hetet fél lábon is ki lehet ott bírni, aludni meg majd otthon :)
úgyhogy kitartás MrPeetR! a legjobb kezekben vagy.

Nincs jelen

 

#275 2007-10-28 19:42

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hejjj es kik vannak egyebkent ott?
mert rob meselte h michel doki elhagyta azokat a koroket ... :(
kene mar kontrollra menni, de sajna mindig elcseszodok belsoleg, miutan megvizsgal (alt.tagit) dobo... ugyh inkabb lehet csak sitabor utan XD

Szerkesztette: dori (2007-10-28 19:44)

Nincs jelen

 

#276 2007-10-29 09:45

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ott van még michel doki is :) én is meglepõdtem, mert azt hittem az ágyszámleépítéssel orvosok is eltûnnek majd. de szerencsére minden(ki) a helyén maradt. viszont nem tudom mi lesz jövõre...na de ez már egy másik topik témája ;)

Nincs jelen

 

#277 2007-10-29 16:03

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Na udvozlok mindenkit!

Penteken megvolt a mutet. Azt mondja Dobo, hogy bele voltak a talyogok es a szukulet rohadva a kismedencebe. Most van egy kivezetesem 6 hetre, meg az iden visszarakjak. A szombat tok jol telt, de a tegnapi eletem legszornyubb napja volt. Szenvedtem, mint egy malac, aki fel lett vagva. Ma mar sokkal jobb napom van. Ugyhogy osszekapom magam es jovo het kedden hazamegyek. =)

Nincs jelen

 

#278 2007-10-30 09:12

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

nagyon szimpi MrPeetR, hogy ilyen optimistán állsz hozzá a dolgokhoz! szóval csak így tovább, és meglátod hip-hopp rendben is leszel:)

üdv, Linus

Nincs jelen

 

#279 2007-10-30 09:23

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kedves MrPeetR!
Gyógyuljál s vigyázz magadra. szurkolunk neked !! :):):)

Nincs jelen

 

#280 2007-11-01 09:05

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kicsit tegnap kiborultam. Az átmeneti sztóma miatt. Még mindig itt vagyok, amúgy a kórházban. Szóval kiábrándított ez a sztóma, mégha 6 hét múlva vissza is vezetik. Utálom üríteni, a belem kifordul tõle. Már az érzéstõl is a sírógörcs kerülget, ahogy a hasamgoz ér az a szatyornyi meleg fos. Blöee...
Enni is alig van így kedvem. Szóval kicsit kiborultam, de remélem legyõzöm ezt is. Nõvérek meg tök rohadékok. Ha kiveszik a drain csöveket megyek a betegjogi irodába panaszt tenni.

Nincs jelen

 

#281 2007-11-01 09:25

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Már ne is haragudj, de amikor normál esetben kitörlöd, az nem undorító? Hogy undorodhatsz saját magadtól?

A nõvérekkel meg semmi probléma (egy-egy kivétellel), én inkább a hozzáállásodban látom azt...

Nincs jelen

 

#282 2007-11-01 13:48

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR, ezt elég szép magyarosan írtad le!
Kitartás, hamar eltelik az a 6 hét, utána jobb lesz!

Szerkesztette: Agica01 (2007-11-01 13:49)

Nincs jelen

 

#283 2007-11-01 17:42

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

pff...MrPeetR...
azt hiszem jobb, ha hozzászoksz és elfogadod a helyzetet, különben sosem fogod megtalálni a helyed. képzeld én már január óta így élek és abszolút nincs betegségtudatom. sõt. azóta !újra! élek. szal szerintem is teljes mértékben hozzáállás kérdése.

Szerkesztette: shrahina (2007-11-01 17:46)

Nincs jelen

 

#284 2007-11-01 17:57

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

és még õ mondja, hogy az a legbetegebb, aki sajnálja magát

hát õ most pont ezt teszi

Nincs jelen

 

#285 2007-11-01 18:41

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia MrPeetR!

A sztóma mindenkinek nyilvánvalóan nagy próbatétel és nincs abban semmi különös, hogy ki vagy akadva tõle.. Te legalább kiadod magadból az érzéseidet és mersz hangot is adni neki .. ! Azoknak könnyebb persze akik már túl vannak az elsõ megrázkódtatáson és hozzászoktak a helyzethez már rég.... azért jó lenne ha õk is visszaemlékeznének az elsõ napokra..
Na mindegy.. Hozzá fogsz szokni biztosan, mindenkinek sikerült, akkor neked miért ne menne? :)
Én is kiakadtam elõször amikor ilyet láttam ( nagymamámét még sok évvel ezelõtt-colitises volt ) de végül is gondolj arra, hogy lehetnél sokkal rosszabb helyzetben is, nem sorolom....

A nõvérekkel nem tudom mi a gondod de általánosságban a magyar egészségügyben viszonylag kevés olyan helyet tudnék mondani ahol normálisan mûködnek a dolgok...

Ami még hátra van a kórházi benntlétedbõl azt már féllábon is kibírod.. :) Örülj neki, hogy jól sikerült a mûtét, jól vagy, mûködnek a beleid.... ja! és a nap is sütött egész nap! ( lehet, hogy neked.. :) )

Üdv
Téda

Nincs jelen

 

#286 2007-11-01 18:45

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Igen és ha nem vennéd észre ez is a te tested! Ha majdan lesz gyereked nem teszed tisztába mert undorító???
Egy kis türelemmel légy magaddal szemben, igy is ember vagy. Meg legyen egy kis tartásod! A nõvérek meg nem azért vannak hogy "kinyalják a segged". Gondoltál már arra mi lesz ha otthon leszel és ugy kell majd cserélned a zsákot? nem lesz aki segitsen meg akit szithatsz, csak magadra számíthatsz. Erõsnek kell lenni!!!

Nincs jelen

 

#287 2007-11-03 14:19

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Mit csinálnak vagy nem csinálnak, hogyan viselkednek,
Mr.PEETeR,
a nõvérek?
Csak kiváncsi vagyok, mi borított ki, minden bizonnyal okkal, hogy a betegjogiakhoz akarsz menni.
Írd le, ha lehet.
Az ember gyógyulásában a közérzete, lelke meghatározó. Ha a lelkét bántják dolgok, pl. az undok bánásmód, az nagyon fontos. Szakmailag vagy emberileg van kifogásod az áplokra? Vagy mindkettõ?

Nincs jelen

 

#288 2007-11-03 15:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kedves kbalu minden ember más és más másként reagálja le a dolgokat ki így ki úgy! Képzeld ha egy filmben valaki hány rögtön öklendezem én is sõt én sem bírom  a szar látványát se így se úgy! A nõvérekrõl meg csak annyit igaz másik kórházban de vagy 7 éve volt hogy az ajtóból dobta be az ágynemût azzal a felkiáltással 2-ke ugye volt katona - igen voltam . -akkor húzza fel alig tudtam mozogni mert a polipokat szedték le a belembõl! Ja és nem vagyok érzékeny de mindenki más, én is ki borultam amikor vesével mûtõtek meg s kaptam egy szép vizeletes tasakot s jöttek a haverok  látogatni hogy hova rakjam ki ne szúrják mert szégyelltem vagy nem is szégyelltem inkább zavart a tudat hogy nem vagyok 100% os. A fene sem tudja már mert majd 20 éve volt. Szóval én inkább bátorítanám az elesett beteg társamat! Ahogy vugi irja türelem, türelem az kell most és bátoritás!
MrPeetR nem feladni s ha a nõvérek viselkedése nem tetszik akkor igen is tégy érte! Mert már támadt rám nõvér az egyik kolosz alkalmával sõt a nejemre is csak akkor olyan szarul voltam hogy nem volt erõm meg tenni a lépéseket! Ha rájuk lesz hagyva elfajulhat a dolog! Ha a közértbe elvárjuk hogy a legjobbat kapjuk a pénzünkért a korházban is elvárhatja az ember! Kicsit sok lett! Mindent bele! Nem fel adni!

Nincs jelen

 

#289 2007-11-04 21:29

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

peetR
a noverek nekem sem vtak szimpik a margitban, bar lehet itt nalunk a szoten egyebkent is mas a hozzaallas.
de ez tok mindegy, amilyen az osztalyvezeto, olyanok a veluk egyutt dolgozok. (komolyak, +stb-- :o )
igaz dobo doki nem lehet ott mindenkinek a valla folott...de talan nem is lenne jo. :o
csak fogadd el, es orulj annak a helyzetnek, hogy "csak" hat honapig van, nemhogy majd ezzel kene egyutt elned...
nekem kesz megvaltas volt annyi rosszullet utan ez a sztoma mizeria...
ha annyira rosszul lennel, majd csak te is elfogadnad.
nah akkor hajra, es mindent bele, en sem szeretem azt a kozeget, amugy semmi gondom nincs a korhazakkal, de ez a feeling teljesen mas...
egyebkent mar nekem is kene kontrollra menni, csak nekem azt mondtak szegeden, hogy varjak csak meg, mert ahanyszor felmentem pestre dobo doki elojott a tagitasaval, es mindig tok szarul mentem mar tamasekhoz-ok meg csak neztek, es bosszankodtak, hogy ez mar megint kellett.
szoval peetR sok sikert, mert ha nem latjak rajtad az elfogadomos akaraterot (meg ha nincs is meg, akkor is mutasd"), mert nem fognak kiengedni, inkabb vigyorogj, mert ezzel buntetnek XD ... :o komolyan...

Szerkesztette: dori (2007-11-04 21:31)

Nincs jelen

 

#290 2007-11-08 18:38

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Hát kaptam itt most hideget, meleget. Agykontrollos módszerrel befogadom mindebbõl a nekem pozitívat. Már egyébként itthon vagyok 2 napja. Ezt a sztóma dolgot nem hasonlítanám azértegy fenék kitörléséhez. Szerintem igenis gáz belõle kimaszírozni a cuccost. Itthon mégcsak elmegy, de máshol nagyon gáz üríteni. Na meg a szelek. Rólam nem nagyon tudja senki, hogy ilyen betegségem van. Így társaságban nekem nagyon nem fekszik a dolog, hogy magyarázkodjak a hangok miatt. Tegnap amúgy ebbe kellemetlen helyzetbe kerültem máris. Megijedtek, amikor mondtam mi újság, még nem is hallottak ilyenrõl. Na mindegy ezen túlteszem magam, csak így nem tudok dolgozni menni. Az irodában nem lehet szellentgetni...
Kérdeztétek a nõvéreket. Nem taglalnám itt részletesen, lényeg az emberrelenségük. Flegmák, húzzák a szájukat ha dolgozni kell. A betegjogi irodába csak azért nem mentem végül, mert be akarják ugye záratni a kórházat, ehhez meg nem szívesen járulnék hozzá negatív kritikával. De vannak rendes nõvérek is, csak nem az a jellemzõ. Azért is tart itt az egészségügy, mert a hirhedten birka magyar nép benyel mindent, nem ismeri a jogait. És osztom Szuszidi véleményét, ha szolgáltatást veszek igénybe, akkor elvárom, hogy nyalják fényesre a seggem. Ez errõl szól. Ha elvállalsz egy munkát azt köteles vagy maximálisan ellátni. Ha nem vagy rá képes ne vállald el.

Nincs jelen

 

#291 2007-11-15 14:48

meszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!
Nem tudtok véletlenül egy jó orvost Gyõrben?

Nincs jelen

 

#292 2007-11-15 17:33

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

heló ! én gyõrbe járok az 1-es belre ha gondolod keress meg mesin: domtom@vipmail.hu
mi kell sebész vagy beles?

Nincs jelen

 

#293 2007-12-21 21:18

Mystae
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Dobó doktor urat hol és hogyan lehetne elérni? Kinek mi a tapasztalata vele kapcsolatban?    Elõre is köszönöm mindenkinek

Nincs jelen

 

#294 2007-12-21 21:31

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

most úgy bennem van, hogy morogjak, de lévén lassan karácsony, nem fogok :)

Szent Margit Kórház sebészeti osztály, a kórház telefonszámán eléred vagy a kora reggeli órákban (fél 7 -tõl fél 8-ig), vagy a kora délutáni órákban (fél 3-tól általában akár este 8-ig is), ez mindig a mûtétektõl függ

ugye nem várod, hogy most mindenki leírja mi a tapasztalata, amikor lényegében a topik jó nagy része róla és csapatáról szól? tessék utánaolvasni

na tessék, mégis morogtam, sorry

Nincs jelen

 

#295 2007-12-30 17:37

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Ritkán szoktam írni, de ha van idõm, akkor olvasom a hozzászólásaitokat.
Információra lenne szükségem és remélem ti tudtok segíteni. Már régóta Dobó doki betege vagyok, de eddig csak a fistuláimat rakta rendbe évente. most viszont kiderült, hogy van egy szûkület a vékonybél és vastagbél találkozásánál, amit valószínûleg januárban kioperálnak. Mivel még nem volt ilyen mûtétem, elmondanátok, hogy kb. mire számíthatok. ( az operáció után és a felépülés alatt ) Még semmi konkrétat nem tudok, csak annyit mondtak, hogy 4 hét a felépülés. Most már eléggé elkezdtem izgulni, mert van egy alig 3 éves kisfiam és nem tudom, hogy milyen szinten tudom majd õt ellátni.
Válaszaitokat elõre is köszönöm.
Hajni

Nincs jelen

 

#296 2007-12-30 23:31

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

bendimama: ezen topikban barnaby #210-es hozzászólásától kezdve kiveséztük ezt a témát elég részletesen (egészen az ápolónénikig :-))

drukkolunk neked, minden rendben lesz és hamar túl leszel a dolgon (és még az sem kizárt, hogy találkozunk odabenn, január második felére tervezem én is a "szabit" Dobónál, már ha lesz hely)

Nincs jelen

 

#297 2008-01-01 19:03

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kbalu: köszönöm szépen, akkor elolvasom onnantól. Ha mégis egyidõben lennénk ott, majd rádköszönök.

Hajni

Nincs jelen

 

#298 2008-01-01 19:53

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kbalu: hát végigolvastam. Most még jobban meg vagyok rémülve. Igazából attól félek, hogy nekem is sztómát csinálnak, bár a doki nem említette a múltkori beszélgetésünknél, csak annyit mondott, hogy ha sûrgõsséggel kell megoperálnia akkor biztosan sztómám lesz. Remélem azért ezt elkerüljük. Mindenesetre megpróbálom pozitívan felfogni és ügyesen túlélni a dolgot. A doki 4 hét lábadozást mondott, szerinted ez reális?
Mindenesetre addig is otthonról fogok dolgozni ( remélem lesz hozzá erõm ) mert nem akarok egész nap a tv elõtt feküdni, a gyerek meg úgyis bölcsibe fog járni.
Azért bízok abban, ami eddig is segített összeszedni magam, hogy van egy gyerekem és van egy munkám, ami miatt fontos , hogy jól legyek. Szerencsére a párom és a családom mindenben segít, bár eddig még nem volt ennyire szükség rájuk, mert el tudok látni egy gyereket, egy háztartást és egy munkát is.
na, most már abbahagyom a szómenést.

Nincs jelen

 

#299 2008-01-01 20:11

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

bár látszólag Dobó "szereti" a sztómát, de csak akkor csinál, ha õ az adott helyzetben úgy látja, hogy szükséges, ilyen pedig akkor van, ha pl. a szûkület környékén sokat "sérült" a bélfal, ilyenkor kirakja, regenerálódik a beteg rész 6-8 hét alatt és utána visszahelyezi, de nem jellemzõ, csak a súlyos eseteknél (de pl. volt egy srác akkoriban benn velem, akinek nem rakta ki, 2 nap múlva pedig látszott a drain csövön, hogy szivárog a varrat, így újból meg kellett mûteni és sztóma lett belõle)

nem tudom hogy értette a 4 hét lábadozást, eleve mûtét után 10 napig ált. benn tart, én 1 hónapot voltam benn (3 nap megszakítással), de másodszor amikor kijöttem következõ héten már mentem dolgozni

fájni csak az elsõ 2-3 hétben fáj igazán, utána már elviselhetõ / megszokható, kb. 1 hónap múlva már nem is nagyon éreztem (csak iszonyatosan tud viszketni)

Nincs jelen

 

#300 2008-01-02 11:24

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kbalu: köszönöm szépen az információkat. Azt hiszem ennyi elég, a többit meg majd meglátjuk.

Nagyon Boldog és egészségben gazdag Új Évet kívánok Neked és a többiekenek is!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB