#301 2008-01-08 13:36

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hajnal: a fentebb említett és kritizált nõvér azért jópárszor túllõtt a célon még akkor is, ha tiszteletreméltó a munkájuk fõleg azért a fizetésért, amit kapnak érte

az pl. milyen hozzáállás, hogy este mûszakváltás elõtt rákérdezek, hogy hol van a doki által elõírt gyógyszerem, elmegy, visszajön sértõdött fejjel, hogy "tényleg, elfelejtette", majd még neki áll feljebb, hogy én merem kritizálni az õ munkáját (a kritika = "nem kapok ma gyógyszert?" kérdés), vagy amikor szólok neki, hogy legyen szíves ürítse ki a zsákot, mert nagyon tele van, akkor odaböki hogy majd ha nagyon ráér kiüríti, most más dolga van (trécselés a folyosón), ha meg nem tetszik akkor oldjam meg magamnak (másnapos mûtötten, amikor még azt se tudtam gyak. mivel állok szemben)

ok, a gyógyszer "csak" Medrol, Klion és véralvadásgátló elfelejtése, de mivan ha valakinek létfontosságú gyógyszert felejt el? és nem foghatja arra, hogy fáradt, mert csak másnaponta dolgozott akkoriban és csak nappalos mûszakban

egyébként ez a kedves nõvérke ott van még az osztályon (E-vel kezdõdik a keresztneve, e-re végzõdik és a Kispál is énekelt egy ilyen nevû hölgyrõl egy elég ismert nótát)?

Szerkesztette: kbalu (2008-01-08 13:37)

Nincs jelen

 

#302 2008-01-11 17:16

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

jelentem, ma jártam a Dobó mesternél és rendületlenül dolgoznak, míg nem jön a nagy fekete autó és viszi el a bandát, sõt bizakodóan annyit mondott, hogy bármikorra kérhetem a mûtét, õ bízik benne, hogy egyelõre maradnak, ahogy elnéztem, mindenki ugyanolyan lelkes az osztályon és ha jól láttam, minden orvos ugyanúgy dolgozik, mint korábban (akiket biztosra láttam: Benyó, Imreh, Münch, Michel, Mihók, Dobó)

(hova lettek Hajnal hozzászólásai???)

Szerkesztette: kbalu (2008-01-11 17:16)

Nincs jelen

 

#303 2008-01-28 14:54

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

[off]

bendimama mi van veled? eltûntél
ígérted, hogy jössz és nem jöttél múlt hétfõn

Nincs jelen

 

#304 2008-01-28 15:36

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kBALU:

Szia! Gondoltam ám rád, de sajna nem múlt el teljesen a náthám és a doki így nem engedi a mûtétet. Holnap beszélek Vele megint, remélem most lesz idõpont, mert már szeretnék túllenni a dolgon.

Na, és hogy vagy? Milyen volt? Rengeteg kérdésem volna , de nem zaklatlak. Mikor engedtek haza?
Remélem a helyzethez képest jól érzed magad.
Vigyázz magadra és jelentkezz.

Hajni

Nincs jelen

 

#305 2008-01-28 15:55

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Hajni: küldtem mailt

Nincs jelen

 

#306 2008-01-29 04:54

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok Mindenkinek most találtam ezt a fórumot, igaz eddig nem nagyon kerestem de tök jó.
Mi Crohn-osok így egymás közt:)
Isten áldja DOBO-t az õ kezét, és csapatát!!!

Hagy panaszkodjak, persze csak a növérekre engem frissen mütötek persze nem most hanem 2 éve. Felkeltem magamtól a 3 napon(persze nem az elsõ mütét volt  már rutinos voltam), hogy minnél hamarabb erõre kapjak, és onnan kezdve nem volt hajlandó a növérke kivinni a zacsit. Azért az igen csak durva volt. Felkeltem 3 percre aztán ezért szivtam. Szédelegve, félig ájultan, kimenni az ágytálakhoz azért az nem semmi.
Ugyhogy igenis némeik K... be!!!
Persze tisztelet a kivételnek.

Dobo pedig tényleg szereti a stomás megoldásokat, sajnos ennek mi látjuk kárát de szerintem örüljünk, hogy utánna visszateszi. Mi lesz, hogyha megkapjuk a rettegett véglegest, belegondolni is rossz.
Másodrészt pedig a mi érdekünk mert a bél tényleg így tud csak rendesen gyogyulni. Persze attól az a 2 hónapos futamidõ amig az meg van az borzasztó, már kétszer volt és remélem nem kapok véglegeset mert attól félek nagyon!!! Bár szerintem engem jobban zavart mint a környezetemet.
Hát egyelõre ennyi majd még jövök sziasztok Tullner Attila :D

Nincs jelen

 

#307 2008-01-29 10:06

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

üdv Attila a csapatban!

bízunk benne, hogy még neked is nagyon messze van a végleges (vagy hogy egyáltalán nem is lesz)

Nincs jelen

 

#308 2008-01-29 22:16

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok

Köszi Kbalu, elárulom benned nagyon biztam, bármint hogy vissza irsz mert minden második hozzászólás a tied. :)

És mikor mész mütétre? Mivel momentán?
Mit tudtok a Kórházról mert ugye úgy volt hogy bezárják. Én nem messze tõle található esztékába járok a kezelõorvosomhoz és ezáltal tudom, hogy ugy volt hogy magát a sebészetet nem szüntetik meg csak költöztetik aztán azóta se tudok semmit. Remélem ott marad, Általába elég jó ott a kilátás, persze csak ha jó szobába vagy:D
Perzse ahogy irtad még megvan ugyhogy remélem nem zárják be.
Ha már leírtátok akkor ne válaszolj mert lassan de biztosan elolvasom az egész topicot, csak ugye az a hatalmas lustaság.
És még annyi, hogy tudom kitenni azt hogy "crohn" a nevem alá? Kerestem de nem találtam.
bye

Nincs jelen

 

#309 2008-01-30 07:49

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kedves Attila!

Mint látod, egyik moderátor már gondoskodott a feliratodról, ezt csak õk tudják megcsinálni (Robur, Rigor és Mancsa), ill. ha egyéb a fórummal kapcsolatos kérésed/bánatod van, van egy topik az Oldallal kapcsolatban témakörben, ott tudod ezt megtenni.

Én vasárnap jöttem haza hasi sipolymûtétrõl, a tavalyi sztómazárás után letapadt egy bélkacs a hasfalhoz, ez összegyulladt a sebbel és lett belõle szép kis bélsipoly. Sajnos csak teljes feltárással tudta a Mester megoldani, így most megint van egy szép nagy vágásom, de szerencsére csonkolnia nem kellett a bélbõl, levágta a bélkacsot és befoltozta a belemet.

A Margit sebészet jelenlegi helyzetérõl az Általános társalgás->Egészségügy topikban írtam egy hosszabb szösszenetet, nézd meg ott. Röviden csak annyit, hogy eléggé nagy kérdõjel az osztály további sorsa.

Üdv:

B.

Nincs jelen

 

#310 2008-01-31 01:27

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia kbalu!

Mikor késöbb fent voltam már láttam hogy átírták a moderátorok a tagot, de azért thx!
Elöbb utobb majd hozzászokok a topichoz, addig meg még lehet hogy bombázlak egy két ilyen kérdéssel. :d
Hát mit mondhatnék  gyogyulgass!!! Vigyázz magadra. bye

Nincs jelen

 

#311 2008-02-03 14:57

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Jövõ héten megyek a Margitba a sztómazáró mûtétre. Már január elején visszarakták volna, de egy megfázás miatt nem voltam biztonsággal altatható. Megköszönném, ha valaki mesélne egy kicsit a zárómûtét folyamatáról. A múltkori "kibelezésem" után ugyanis eléggé kivoltam. Azért ez ahhoz képest "nevetséges" kis beavatkozás lesz ugye? Ilyenkor is van katéter pl.? Mennyire megterhelõ visszaállni a normális étkezésre? És mennyire fájdalmas (ha egyáltalán fájdalmas) ennyi idõ után elõszõr WC-re menni?

Nincs jelen

 

#312 2008-02-03 16:57

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Hello Crohn-harcos ! :)

Miért kaptad ezt a titulust? :)

Nem kell parázni, a sztómazáró mûtét tényleg olyan, mintha mandulamûtétre mennél. Katétert és drain csövet sem kapsz (drain csõ esetleg lehet ha valami különleges ok van rá, de ritka), mivel maga a mûtét kb. fél óra, össz-vissz 1 órát leszel a mûtõben kb. Az altatás is valamivel csekélyebb, mint a belezésnél, elõbb "képben" leszel mint a múltkorinál. Én már aznap este felkeltem, persze ez akaraterõ kérdése elsõsorban, de nem fáj annyira, mint a nagymûtét, mivel itt nem metszik át a hasizmot, "csak" egy kb. 6-8 cm vágás lesz a sztómádnál. A mûtét maga is lényegében csak annyi, hogy ott megmetszenek, berakják és összevarrják.

Az étkezés sajnos picit komolyabb tészta, nekem eléggé fájtak az elsõ falatok, sajnos görcsölni nagyon szeret ilyenkor, de pár nap és észheztér. A bélmûködés beindulása kb. ugyanannyi idõ lesz, mint amennyi a nagymûtétednél volt, viszont WC-re menni nekem nem volt fájdalmas, sõõõt, örülni fogsz a produkciónak :)

A hazabocsájtás meg változó, most volt benn velem egy srác, õt egy hét után hazaengedték, de õt nem Dobó, hanem Bodrogi mûtötte, Dobó azért itt is ki szokta várni a 9-10 napot. Amúgy az elsõ napokban még fáj, pár nap múlva mintha elvágnák, utána meg már a varrat fog húzni.

Sok sikert és kitartást!

Nincs jelen

 

#313 2008-02-03 17:15

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Még annyit hagy tegyek hozzá Kbalu hozzászólásához, hogy nagy dolognak ennyire még nem õrültél. :)

Nincs jelen

 

#314 2008-02-03 17:16

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

igen, elmondhatatlan érzés :)

Nincs jelen

 

#315 2008-02-03 18:55

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Köszönöm a választ kbalu!

A Crohn-harcos titulust én kértem, amúgy a gastroenterológusom hív harcosnak. :D (mint minden betegét) És van ennek egy kis pozitív töltete, magában hordozza, hogy nem adom fel, a végsõkig küzdök, ami így is van.
Most amúgy is jobban összeszedtem magam tstileg-lelkileg, de azért megnyugtató volt azt olvasni, hogy nem kell hasonlóra számítanom, mint legutóbb. Majd jelentkezem, ha túlvagyok a mûtéten és megpróbálom a hasonlóra várókat meggyõzni, hogy semmiség az egész.

Nincs jelen

 

#316 2008-02-03 18:58

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kitartást és örülök, hogy nem úgy indulsz neki, mint ahogy múltkorjában!

Majd jelentkezz, várunk vissza!

Nincs jelen

 

#317 2008-02-06 16:26

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

[off]

üdv Tami közöttünk, nem semmi történet, viszont nem itt a helye, átraktam a Ki-kicsoda topikba, reméljük a továbbiakban visszajársz hozzánk

jól sejtem, hogy mi együtt voltunk benn a Margitban (már csak a neved alapján is)? Nem a Gabival meg a Mártival voltál az 531-ben?

Nincs jelen

 

#318 2008-02-12 11:42

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

A csõdhelyzet ellenére tegnap azt mondta az Imreh doktor úr, hogy hétfõn befekhetem, kedden megmût. Szerintem akinek szüksége van sebészi beavatkozásra még most essen túl rajta, mert ki tudja mit hoz még a nagybetûs EGÉSZSÉGÜGYI REFORM.... :S

Nincs jelen

 

#319 2008-02-12 11:47

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR: olyannyira ki tudja, hogy mit hoz, hogy akirõl tudnak, hogy zárásra vár vagy beavatkozás esedékes és elérik, azt fel is hívják, mert március 1-tõl nyílik a szülészet újra és pár ápolónõ, akiket onnan örököltek, visszaöröklõdik, így egyrészt nem tudják mi lesz a nõvérhelyzet, másrészt meg kérdéses, hogy meghagyják-e utána a sebészetet úgy, hogy a nõgyógyászat visszakerül a szülészetre

sajnos ez van egyelõre :(

Nincs jelen

 

#320 2008-02-28 16:24

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia kbalu nensokára lesz mûtétem sipoly és tályog miatt a vékonybélben a margitba a dobo dr nál megkõszõném ha irnál a mûtétrõl egy pár szot  hogy készitenek fel mi várhato utána pánikba vagyok légyszi oszd meg velem a tapasztalaidat    elõre is kõssz

Nincs jelen

 

#321 2008-02-29 20:32

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Ma délután voltam bennt a Margit kórházban a sebészeten. Még mindig nem tudják, hogy mi lesz velük. Még márciusban mûködnek, betegeket is vesznek fel és április 1-én döntik el, hogy mi lesz az osztály sorsa.
Remélem számunkra kedvezõ "ítélet" születik.

Balu: küldtem mail-t, megkaptad? Remélem minden rendben Veled.

Hajni

Nincs jelen

 

#322 2008-02-29 21:00

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

laxin: tudom, hogy hosszú a topik, de pls. olvass vissza, minden kérdésedre megkapod a választ, neked is csak azt tudom javasolni, amit bendimamának anno, hogy a #210-es hozzászólástól kezdve rendesen kiveséztük a mûtét dolgot ebben a topikban

bendimama: megkaptam, nehari, de levegõt venni alig van idõm és késõn vettem észre tegnap, hogy hívtál, azért nem csörögtem már vissza, de válaszolok amint van pár percem

Nincs jelen

 

#323 2008-02-29 23:28

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Balu: semmi gond, nem akartalak zavarni, csak azt hittem valami baj van. Örülök, hogy halottam felõled és ha van egy kis idõd, akkor írj.

Hajni

Nincs jelen

 

#324 2008-03-01 11:10

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

balu kõssz átolvastam õket számomra fontos infokat tudtam meg bár nem tudom hogy megijedjek vagy megnyugodjak

ha bárkinek van valami kis praktikája vagy okosága ill. tanácsa a mûtét elõtti és utáni pár nap eseményével kapcsolatba kerem irjon elõre is kõszõnõm

Nincs jelen

 

#325 2008-03-01 17:28

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

laxin: a legfontosabb, hogy nyugodt legyél, nem kell rajta parázni, utólag majd amikor visszagondolsz rá, csak megmosolygod az egészet. Bár eléggé szenvedés tud lenni benn feküdni a kórházban (nem a fájdalomra gondolok, hanem a lelki szenvedésre), utólag minden sokkal jobb lesz. Kitartást és írj majd, ha odakerülsz!

Nincs jelen

 

#326 2008-03-02 08:35

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

balu teljesen jol fogalmaztál men a fizikai hanem a lelki.   a kiszolgáltatotság
sajnos tegnap délután bekerûltem a korházba dunaujvárosba infuziok szurik bogyok ma reggelre tõk jol vagyok
na de!!!  tegnap este bejõtt hozám a itteni fõsebész elmagyarászta normálisan nincs idõ várni õk elkezdik a mûtéti elõkészitést hétfõn altatosorvos és kedden bejõn hozám és dõnteni kell vagy megmût vagy elõkeritem-tik a dobot
és felvitet nénoval vagy nem érem el a dobot és az itteni mûtétet se válalom akkor haza saját felelõségre és intézzem
magamnak kõzbe félõ hogy kifakad a tájog PÁNIK!! nem tudom mit csináljak?

Nincs jelen

 

#327 2008-03-02 19:29

Vicu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok

Tudtok valamit Dobóról ? Még a Margitba van?
Üdv  Vicu

Nincs jelen

 

#328 2008-03-03 07:51

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Vicu!

A múlt héten voltaam bennt, de Vele nem tudtam beszélni, mert már késö volt. egy nõvérrel beszéltem és még márciusban mûtenek és fogadnak betegeket. Április 1-én lesz meg a döntés az osztály sorsáról.

Nincs jelen

 

#329 2008-03-03 07:57

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

laxin: én nem ismerem az ottani orvosokat, de itt sok embert a Dobó mûtött és én leginkább ettõl voltam nyugodt, mert nagyon profi. Szerintem próbálj meg vele beszélni. Szorítok!

Szerkesztette: bendimama (2008-03-03 08:01)

Nincs jelen

 

#330 2008-03-03 17:28

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

kõszõmõn bendimama ez jol esik!
ma reggel elértûk a dobot utána a dokim is beszélt vele és már holnap reggel visznek fel nénoval és fogadnak
na és akkor kezdõdik a mûsor
de ugy érzem (lehet hogy tévedek) hogy felkészûltem a mûtétre ezt a forumoknak és nektek kõszõnhetem nélkûletek
szerintem tanácstalanul várnám hogy mi tõrténik velem
jo érzés hogy az embernek van fogalma rola mi is fog vele tõrténi
sziasztok!!!

Nincs jelen

 

#331 2008-03-04 09:36

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Laxin: örülök, hogy a Dobó doki mût, most már nagyon jó kezekben vagy. Gondolok rád és szorítok.
Ha túl vagy rajta, kérlek jelentkezz.
Bendimama

Nincs jelen

 

#332 2008-03-07 20:17

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Ígértem írok, ha hazajöttem a sztómazáró mûtétrõl. Nos teljesen ketté törtem. 70 kilóra felhízva, lelkileg a toppon mentem be február 20-án a Margitba. Szerdán visszavarták a belet, de elengedett a varrat és beszabadult a béltartalom és a gázok a hasüregbe. Így vasárnap sürgõsséggel újra mûtöttek, 2 nap intenzív osztály, hashártyagyulladás stb. Ma engedtek haza, a belem újra ki van varva, a fél hasam fel van vágva. Ennyi.
Az életben nem gondoltam, hogy ez elõfordulhat. :-(
20-22 kilót fogytam 2 hét alatt.

Nincs jelen

 

#333 2008-03-07 21:58

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR

Sajnálom, hogy ez történt Veled. Remélem a következõ sztómazáró mûtét menetrendszerint fog történni.
:) :)
Ezek után biztosan nehéz, de próbálj meg pozitív lenni.

Hajni

Nincs jelen

 

#334 2008-03-07 22:55

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR!

Nem tudom mit is lehet mondani ilyenkor, de majd csak rendben jössz, és ez csak egy rossz emlék marad!

Jobbulást neked! :D

Nincs jelen

 

#335 2008-03-08 06:24

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR
Okosat a helyzetedre nem nagyon tudok írni én sem, csak anyit, hogy kitartás, gyere sokat felénk amennyire állapotod engedi, jobbulást Neked!!!!!

Nincs jelen

 

#336 2008-03-08 07:44

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Halika!

MrPeetR:jobbulást és sok erõt,kitartást!
Ne hagyd magad!

Nincs jelen

 

#337 2008-03-08 07:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR ! Nem feladni az a 20-22 kiló vissza fog jönni amikor újból meg mütenek s az sikeres lesz! Jobbulást!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#338 2008-03-08 10:20

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetr!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Együttérzésemet tudom csak tolmácsolni. Azért annak örülök, hogy életjelt adtál magadról. Leendõ sztómásként (és zárómûtétesként talán), reszketve figyelek minden ilyen hírt. Már csak ezért is, miattam is, miattunk is, kitartás, hizz, gyógyulj, bízz.
Szebb napokat: Ánya

Nincs jelen

 

#339 2008-03-09 21:19

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetR !

Sajnálom!! Kitartást és gyors gyógyulást!
Ezek után tudom, hogy nehéz, de pozitív gondolkodás!!

Jobbulást

Nincs jelen

 

#340 2008-03-09 21:25

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

MrPeetr!

Kitartás hamarosan minden jó lesz !!!

Nincs jelen

 

#341 2008-03-09 22:32

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!
Roburnak köszönöm a helyreigazítást nem figyeltem kellõképpen.Új vagyok még de sok mindent átéltem az elmúlt 7 hónapban.Tavaly szeptemberben diagnosztizáltak nálam crohn betegséget.Novemberben és decemberben 2 alkalommal is megmûtöttek 3 hét alatt.Érdekelne hogy volt e hasonló valakinek?Ugyanott vágtak föl másodjára is.Elõször sigma resectióm volt másodjára ileo+stóma mûtétem.Majd beledöglöttem a másodikba ,még most is beleborzongok ha rágondolok.

Nincs jelen

 

#342 2008-03-11 14:53

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szóval újfent írok ebbe a mûtõs topikba mert érdekelne az hogy valakinek volt e hasonló mûtéte?
Tehát nekem a szigmabélbõl távolítottak el 27 cm illetve a vékonybél utolsó szakaszát a vakbéllel és vastagbél-vékonybél átmenettel együtt.Ezek ott szépen mind rá voltak tapadva a húgyhólyagomra.Ugye itt a felszívódás is gondokat jelent ezért olyan válaszokat várnék akit hasinlóval mûtöttek.Végigolvastam a topikot de nemigazán kaptam választ.Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#343 2008-03-12 07:10

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Zolcsibal!
Hasonlóan jártam én is a szigmabélböl és vékonybélbõl összesen 1 métert távolítottak el a vastag bélbõl több helyen szakaszosan egy-egy darabot eltávolítottak ez volt az elsõ mûtétem. Rá két héttel volt a második nekem is egy varrat elengedett és tüdõ embóliát, vérmérgezést, hasnyál mirigy gyulladást kaptam valamint a mûtét során sztómát sokáig voltam az intenzíven lefogytam 36 kg-ra majd nem meghaltam de hálaistennek felgyógyultam élek és azóta a sztóma záró mûtéttel már újabb három mûtéten vagyok túl. Megpróbálok a betegséghez pozitívan állni ami nem mindig sikerül de tudom, hogy a pozitív hozzá állás fél gyógyulás e nélkül össze omlunk és újabb teher nehezedik ránk és a családunkra, környezetünkre. Kitartás neked és meglátod minden rendbe jön.
MrPeetR!
Sajnálattal olvastam hogyan jártál a sztóma záró mûtéted során ne ad fel meglátod minden rendbe jön tudod mi crohnosok erõsek vagyunk mindent kibírunk és túl élünk azért se fog ez a kis nyavalyás betegség legyõzni bennünket. Mutasd meg a kis nyavalyásnak te erõsebb vagy nem érdemes veled újat húznia, és meglátod minden rendbe jön. Sok sikert és kitartást neked szurkolok neked.

Nincs jelen

 

#344 2008-03-12 11:00

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia peetr"
nemreg olvastam en is, h mik voltak veled.
sajnos tenyleg ez elofordul. komoly mutetek, stb...
azert elgondolkozhatnank neha a mindennapos higienian is, meg rengeteg margit korhazas dolgon. megfelelo sebesz? persze. emberseg? vhol a beka segge alatt...ha csak szegedhez viszonyitok.
volt mar arra pelda, hogy zaro mutetnel, pesten: mindenki nyomta a frankot, h ahh pite hagyjad mar rutin...tütürüttü...
es azon a heten, amikor mi is bent fekudtunk 3 zaromutetnel is elszakadt a varrat.
heh sok a mutet, komoly figyelem, es neha egy keves gikszer. noh meg persze majd kesobb rafogjak, h nagyon vekony volt a varrat es azert szakadt el. ja engem ugy adott ki, h kivulrol nem is tudott osszevarrni, mert annyira vekony voltam. aztan persze jottek a szovegek, hogy anorexias vagy kisjáááááány...heh persze...meg pszichesen kezeltetni kell...amikor a sebesz doki mindent rendben talalt belulrol+a pouchom is rendben van. ja, azert kezdtem zaras utan masnap haldokolni. mert belul minden rendben volt. vegulis "anorexiasan", a legnagyobb foku tartalygyulladassal engedett haza... ehh...mikozben a pszichem teljesen rendben volt, nem voltam anorexias, es az orvostol vtam mar beteg, hogy ez 'mibevan'_azota is vmi ilyesmit emlegetunk motomekkal, hogy kene kene menni sebeszi kontrollra_"menjel fel dobo dokihoz egy kis unnepi tagitasra", mert mindig azt csinal...
ne keseredj, csak nezz elore, akarmi lehet, de csak ugy tudsz szembenezni, ha elfogadsz es tovabblepsz. reg voltam forumon, csak ez most igy ujra elojott. nem pest ellen vagyok, es nem a margit korhaz ellen, vagy akarmi, hanem nem csak a nagytudasaval kene raszolgalnia a legjobb belspecialista cimet "megkapo" embernek, hanem emberileg is tehetne egy kis odafigyelest...
talan tul sok emberi odafigyelest kapunk a lakohelyunkon az orvosunktol...?
es akkor jon a kovetkezo kerdes, vmi lance armstrongosan: "mindenki elegedett lehet?" a szegediekkel mi biztosan :)
neked peetr rengeteg puszi dori

Szerkesztette: dori (2008-03-12 11:03)

Nincs jelen

 

#345 2008-03-12 12:30

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!!!

Én nem igazán tudok Pest-rõl, és az ottani sebészekrõl állást foglani de egy biztos hogy az én életemet egy egyszerû (akkor talán még nem is szakdoki) mentette meg Miskolcon a megyeibe és ha emberségrõl van szó adnák neki egy 10 skálán  9 est az biztos!!!

MrPeetr! Semmit nem lehet ilyenkor tenni... csak tûrni de az embernek is van tûréshatára ugye, lehet-e ilyen esetben perelni...úgyis kimagyarázzák magukat...sajnos sok esetben csak egy darab hús vagyunk nekik és nem igazán látnak (vagy csak nem akarnak többet látni) ettõl tovább!!!
Persze vannak kivételek mint az elõbb is említettem! Ezek szerint akkor én a szerencsések táborába tartozok ami a sebészeket illeti.
De akkor is nem lehet tenni semmit, hogy legalább az alapvetõ emberi méltóságunkat meg tudjuk õrizni a "nagy orvosokkal" szemben is??? Mert komolyan néha már efelõl is kétségeim vannak!!!

by.: Lisa

Nincs jelen

 

#346 2008-03-12 13:13

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia dori!

ezer éve nem láttalak itt a fórumon! :-)
ez jóóó!!! ezek szerint egészséges vagy mostanság!
ha már így szóba hoztad a sebész esetleges felelõsségét a komplikáció kialakulásában, valamit elmondanék. szerdán varrták vissza a belem és már pénteken zihálva vettem a levegõt, kalimpált a szívem. ezt említettem az összes létezõ dokinak minden egyes vizitnél. nem igazán foglalkoztak vele. vasárnap délelõttre jutottunk el oda, hogy megmérték a vérnyomásom. ekkor már 200/150 volt a vérnyomás és 150 a pulzus. vittek is egy óra múlva a mûtõbe. de ezt lehet már pénteken is megtehették volna és nem kell újra kivezetni. végülis kár ezen rágódni, hogy mi lehetett volna, változtatni a történteken már úgysem lehet. tény, hogy a sebészek a Margitban csak a szikével és az antibiotikumokkal gyógyítanak. mind a két kézfejemrõl lejött a bõr, mint valami vedlõ hüllõnek a vitaminhiánytól, de erre mégcsak nem is ajánlottak semmit. azt mondják ez a gasztroenterológus asztala, de amikor bent fekszik az ember hetekig, akkor ugye nincs kontakt a gasztróssal. hogy jót is mondjak azért a Mihók doki még mindig a régi, tõle lehet számítani együttérzésre, emberségre. a higiéniai körülmények valóban borzalmasak, a nõvérek 2 kivételével tündériek, de rossz már a nõvérhívó is, így hangosan ordibálni kell, vagy telefonon hívni a nõvérszobát. a kaja ugyanaz az ehetetlen, minõségtelen sz*r, mint volt. wc papír, kézmosó nincs, akinek fáj valamije írasson fel injekciót és beadják, de alapvetõen nincs fájdalomcsillapító. (voltaren legalábbis nincs, nekem meg az használt)

Nincs jelen

 

#347 2008-03-12 14:03

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Mr PeetR

Kérlek olvasd el a privát e-mailjeidet, nagyon szeretném mindenki hasznára közzétenni tapasztalataimat. Új ember vagyok a fórumon, de a Te történetedet az elejétõl kezdve figyelemmel kisértem. Most nagyon meg vagyok döbbenve! Kérlek jelentkezz!

Nincs jelen

 

#348 2008-03-12 17:29

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Kedves Mr PeetR!
Én is új vagyok olvasgattam rólad sajnállak is nagyon.Tudom ezzel nem sokat érsz, de kitartást a továbbiakban.Én egy vidéki kórházban voltam ott 10 éve nem mûködnek a nõvérhívók.Tavaly 6 hetet  voltam bent egyfolytában 2 mûtéttel.Az aktuális járni tudó beteg volt a nõvérhívó.Fiatal lévén és hogy ugye megszabadúlt az ember a katétertõl sokat hívtam a nõvéreket.Vagy ordítottunk de ez nem mindig használt.Mûtét után föl kellett kelni másnap kivették a katétert  reggel már a kacsát is elvették.2 naposan a mosdóba.Igaz volt a szobába mosdó és wc.De papír?Az egész épületben sehol nem találtam papírt pedig gondolhatod jó pár helyen és folyosón megfoedúltam míg lábadoztam.A köntösöm zsebében mindig volt összehajtva.Fájdalomcsillapítót nyugtatót azt ha kértünk általában kaptunk.De nem mindig.Olyan is volt hogy a szomszéd osztályról kértek kölcsön a nõvérek.Na de most jövök rá hogy nem ebben a topikban van a helye ezt megtárgyalni.Na sziasztok

Nincs jelen

 

#349 2008-03-20 09:23

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Jó napot mindekinek!

A sebész kiválasztához szeretnék segítséget adni. A Szabolcs utcában nagyon jó gasztroentrologiai, és hozzá kapcsolódó sebészeti osztály volt. Egy szerintem nagyon jó, és lelkiismeretes sebész, Dr Lestár Béla professzor innen, a ceglédi Toldi Ferenc kórházba került, ahol szintén müködik gasztroenterologiai osztály. Remélem, hogy információmal tudok valakinek segíteni.
Közeleg a húsvét, mindenkinek kellemes ünnepet, és a Hölgyeknek sok locsolót kívánok!

Nincs jelen

 

#350 2008-03-20 09:25

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mit tudtok a szûkületrõl? Nekem, s a férjemnek is van a vékonybélben. Az én papíromra azt írta a doki, hogy tágítás szóba jöhet. Ez mit takar? Csinálták már valamelyikõtöknek? A férjemnek a mûtétet emlegetik, szó sem volt tágításról. Minden infó érdekel. A mûtétrõl én csak negatív dolgokat hallottam.

Köszönöm a segítséget. Szép napot!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB