#201 2007-03-26 09:46

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Dóri!

Hogy mi van, ha raktárról jön a Remi, akkor v.mennyit fizetni kell? Én tavaly kaptam 8 Remit (két havonta), nálam nem volt ilyen. A Remivel kapcsolatban azt tudom én is mondani, hogy eleinte tök jó volt, de aztán Mancsához hasonlóan, én is "függõ"-nek nevezném magam, mert az infúziók után 5-6 héttel már rosszul voltam, de amint megkaptam az adagomat már 1-2 nap után jobban lettem. Sajnos már nem kaphatok Remit, mert csak 1 évig engedélyezték. Hát most nem vagyok túl jól, tömöm magamba a kliont, meg a többi gyógyszert, de sajna több, mint valószínû, hogy total colectomia lesz a folyamat vége. De hátha utána jobb lesz. Bízom benne, hogy Dobóhoz kerülök, ha mûtét lesz. A gasztrodokim mindenképpen õt javasolja, meg hát én is õt szeretném. Csak az a kérdés, hogy hol és mikor? Most még húzzuk az idõt, míg kiderül, hogy mi lesz a Margit kórház sorsa...

Nincs jelen

 

#202 2007-03-26 16:12

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

szia andi'''
eloszor raktarrol kaptam...de a raktarat potolni kellett ugye, ugye...
nekem igy volt...
mancsa mar a "sokadik" egy eves adagjat tomi, de nagyon remelem, hogy minel hamarabb ismet kicsattano formaban lesz, bar a talin  sem nezett ki rosszul.
mancsa mami pussssz"" :)

Nincs jelen

 

#203 2007-03-26 16:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Off:

dori:Mancsa az én mamám! :P

On

Amúgy én ugy hallottam, hogy akinek már a Remi szedése közben kihuzzák tovább a két adag közti idõt és még jól van, az nem biztos hogy 8 adagon belül függõ lesz!Értem ezt ugy, hogy pl nem 2havonta, hanem 10hetente kapja az illetõ, szóval mindig kicsit húzni az idõt, persze csak ha jól van az illetõ!
Remélemén nem leszek függõ és sikerül végre megváltanom a világot 9 év után! :)

Nincs jelen

 

#204 2007-03-30 19:38

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Nem hallottátok véletlenül, hogy az újabb csodalötyi tényleg Áprilistól lesz törzskönyvezve, vagy csak reményt keltettek bennem? Ez a rei utódja ami emberi fehérjéket tartalmaz JAAAA eszembe jutott a neve: Humira.

Nincs jelen

 

#205 2007-03-31 22:18

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Unicum: Most voltam ca. 1 hete az EFCCA konferenciáján. Az ott elmondottak alapján jövõre hoznak forgalomba 2 a Remihez hasonló új gyógyszert. Az egyik a Humira, ami valóban nagyon hasonló a Remicadehez, de kizárólag emberi (humán) fehérjékbõl áll, és a cukorbetegek inzulinjához hasonlóan PEN-nel adagolhatnának maguknak a betegek (bõr alá szuri..) A másik csak az aktív fehérjerészt tartalmazza, amit "becsomagoltak" egy Ún. PEG molekulába... sajnos a rossz hír az, hogy Magyarországon valószínûleg még nem kerül forgalomba... :-(

Nincs jelen

 

#206 2007-03-31 23:14

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Azt hiszem ismét itt az ideje az összefogásnak. Sajnos...
Az eü átalakítása minket csak negatívan érint. Mi nem számítunk krónikus betegnek, vizitdíjat fizetünk, nekem pl. nem a saját körzetemben van az orvosom, de benne bízom, nála szeretnék maradni, különben is, egy kisvárosi kórházban dolgozó gastroenterológus lehet hogy látott életében 3 Crohn beteget... Kösz, ebbõl nem kérek! Olyan orvosoknak szûnik meg a munkájuk, mint például Dobó István, országosan elismert IBD sebész.. Részemrõl nem szeretném ha valaki olyan szabdalna szét aki életében nem látott ilyet!!
A megoldás az lenne, ha centrumokat hoznának létre, ahol mindenki csak ezzel foglalkozik... ahogy ez tõlünk nyugatabbra mûködik... Ahhoz azonban, hogy bármit is elérjünk össze kéne fogni.. Az érdek képviselet csak úgy mûködik, ha van egy egységes csoport, aki EGYÜTT kiáll a jogaiért.. Sajnos nekem úgy tûnik nálunk ez még mindig nem lehetséges... :-(

Nincs jelen

 

#207 2007-03-31 23:55

Rékucii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Nem akarom sablonszerûen kezdeni számotokra a mondandómat, dehát.......
22 éves vagyok, februárba kerültem kórházba.....nekem az egész egy nagyon erõs derékfájással kezdõdött........+extra magas fehérvérsejtszám+süllyedés.
Több mint egy hónap alatt sikerült kideríteni vagyis valószínûsíteni h chronos vagyok. Pontosabban nem tudják megállapítani h chron vagy collitis. De én azt hittem h a tükrözéses módszert ezért tartják ilyen becsben, pedig számomra egy "barbár" módszer, mivel 100%-os képet nyújt onnan belülrõl.
Most már több mint 2hete itthon vagyok, Salofalkot szedek napi 2x (500mg).
Mikor kijöttem aránylag jól voltam, nem tünetmentes mivel fájt a hasam...csak ez mostanra felerõsödött és nagyon kellemetlen.
Igaz a diétával most barátkozom......tehát még ezzel nem tudtam magamon nagyon segíteni.....gondolom ez is nagy részt hozzájárul h még mindig fáj a hasam.
Öszintén szólva elöszõr nem mértem fel ennek a betegségnek a valóságát, komolyságát. Mostanra áll össze bennem a kép és ez lelkileg kicsit kihat rám.
Nem tudom h merre találjam az alagútból kivezetõ utat és végre megint úgy élni mint egy pár hónappal ezelõtt.

Nincs jelen

 

#208 2007-04-01 00:31

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Kedves Ase!

De igen lehetséges az összefogás, megtettük, nézzél be a milyen egészségügyet szeretnénk c. topikba is. A köremilre már 8 választ kaptam, igen is meg van a betegek többségében a segítõ szándék. Most nagy a baj, be akarják zárni a margit sebészetét, de nem hagyjuk, az utolsó pillanatig küzdünk. Holnap pl. a Gyógyhír foglalkozik a témával a Hír Tv-ben, és remélem, más is oda fog figyelni erre az orbitális disznóságre, ami a margit korházzal történik.

Nincs jelen

 

#209 2007-04-01 09:14

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

barna-by és dóri! ez törvényszerû, hogy mindenki függõvé válik a remitõl? Ha abbahagyjuk a kúrát, akkkor visszaesünk az eredeti állapotba, ami ezelõtt volt?

Nincs jelen

 

#210 2007-04-01 10:15

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Nem feltétlenül!Egy évnyi szedésnél áll fenn a függõség veszélye! Ha kevesebb ideig kapod, akkor nem biztos hogy függõ leszel, de ezt majd látod!

Nincs jelen

 

#211 2007-04-01 12:02

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

köszi:) Neked jobb már? Érzed a változást?

Nincs jelen

 

#212 2007-04-01 13:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Az nem kifejezés!!!
2naponta teletömöm magam mogyoróval vagy pisztárciával, meg egy kis rostos multivitamint, persze 100%ost, egy kis mekis sajtburger meg shake is lecsúszik és minderre 140nel végigjövök a budafokin, hogy kicsit felkavarja a bendõt...de eddig semmi... :D
babok és székelykáposztát még nem ettem, de ez lesz majd a csúcspont!
A mai ebédem: mustáros hús, steak fûszerrel gazdakon, gulyásleves és mindjárt megyek a kuzinér, beülünk a mekibe egy csokisshakere.Ha valaki tud esetleg egy jó ötletet vacsrár, hallgatom! :)

Nincs jelen

 

#213 2007-04-01 15:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Barny!
Hmm nehogy gond legyen vele!! Vacsora piritos kenyér tea! (max 2 kicsi szelet tea nincs korlátozva! )

Nincs jelen

 

#214 2007-04-01 17:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szuszi: ez túl....nem nekem való! :D Csokitorta, multivitamin és mogyoró...már kinéztem magamnak!

Nincs jelen

 

#215 2007-04-01 17:20

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Barny! Akkor jó étvágyat kívánok a vacsihoz! De tényleg ne vidd túlzásba mert te azt sokat szenvedtél és nem szeretném ha vissza esnél!!

Nincs jelen

 

#216 2007-04-01 23:50

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Kedves Clió!

Köszi, megnéztem a másik topicot.. és el is küldtem az én kis beszámolómat.. :-)Remélem segíteni fog!

Üdv: Ase

Nincs jelen

 

#217 2007-04-06 21:52

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

sziasztok!mésfél éve vagyok Crohn beteg.már 4remicade infúzoót kaptam,az elsõ 3 nál nagyon jol voltam,de ez az utolso most nem jött be,mert szarabul vagyok most,mint ifuzio elött,talán nem is az volt??????lehetne találgatni,de énszerintem abba az infúzióba csak nacl volt.most nagyon szarul vagyok amit még egy vesemedence gyulladás is csak tetõz,de nem adom fel,mert hiszem,hogy kilehet gyogyulni,csak könyebb azt mondani,hogy NEM GYÓGYÍTHATÓ.

Nincs jelen

 

#218 2007-04-07 10:25

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

katika83: azért azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy nem remit adtak, csak nacl-t. lehet, hogy a vesemedencegyulladásod erõsítette fel a betegséget. próbálj abból kigyógyulni és szerintem minden rendben lesz. az is lehet, hogy elkaptál valami vírus félét és nem is a betegségedrõl van szó.

Nincs jelen

 

#219 2007-04-07 20:35

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Pilli!nagyon kedves hogy igy nyugtatsz,de sajna el tudom képzelni,hogy az nem remi volt.a vesemed.gyull.a remire rá 6 héttel jelentkezett,elötte napi 10-12 szer jártam vécére izületi gyulladással,szinte menni alig tudtam,ez pedig tipikus crohn betegség tünet.én az infúzio elött nem voltam ilyen szarul,mint most nemrég,de azért a 32mg medrol megtette a hatását,mert most sokkal jobban vagyok.

Nincs jelen

 

#220 2007-04-07 20:37

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

barna!te mióta vagy beteg?

Nincs jelen

 

#221 2007-04-07 21:35

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

szia'''
ha remicade cimszo alatt kaptad a cuccot, akkor elkepzelhetetlen, hogy nem remit kaptal.
lehet hihetetlen visszaeses, foleg crohn betegsegnel akarmelyik infuzio utan... :o

Nincs jelen

 

#222 2007-04-08 02:28

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

dori: ez szerintem is elképzelhetetlen. ezt hogy érted hogy lehet hihetetlen visszaesés?

Nincs jelen

 

#223 2007-04-08 10:04

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

én 98 óta vagyok beteg.

remirõl annyit, hogy az sem csodaszer és a visszaesés hrtelen is jöhet, bármelyik adag után, fõleg crohnnál.

Nincs jelen

 

#224 2007-04-08 10:16

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

jaaa, én ezt nem tudtam....

Nincs jelen

 

#225 2007-04-08 18:02

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

visszaesés!????????dehát én pont azért kértem ezt az infúziót,hogy jobban legyek,ne szarabbul.mert akkor hát mi értelme kapni?

Nincs jelen

 

#226 2007-04-08 18:13

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

kb.7 hete kaptam meg az utolso remit,azóta még a hajam is kezd ujra nöni,mert had ne mondjam kezelés alatt rendesen megritkult,pedig gyönyörü hajam volt,de most siralmas!asszem abbahagyom a kezelést és valami más irányba próbálok meg gyógymodot keresni-esetleg természetgyógyásznál!azt tudom,hogy minden vágyam meggyógyulni és nem fogadom el a tény hogy életem végéig betegnek kell lennem,fiatal vagyok még,ilyenkor a szervezet is bármire képes lehet.

Nincs jelen

 

#227 2007-04-08 23:28

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

szia katika'"''
visszaeses barmikor lehet, a remi sem csodaszer nem gyozzuk hangsulyozni, igy hat ennel sincs garancia. mi is azert kapjuk, hogy tunetmentesek legyunk. jobb eletminoseg, stb.

Nincs jelen

 

#228 2007-04-14 17:09

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Kedves Rékuci! tudom nem könnyü de elöször is ne keseredj el, mert az a mi esetünkben ronthat az állapoton!
2. Neked sikerült jo helyre találnod, itt sok hasznos infót fogsz kapni minden kérdésedre!
3. ne merülj bele a betegségedbe a kivezetö utat keresd, olyan dolgokat csinálj ami jol esik, amit szeretsz, it a jóidö ha van erõd sétálj sokat:)
A diéta nem vészes persze minden kezdet nehéz, sok finomságrol kell lemondanunk, de ha jobban leszel akkor bátrabban ehetsz! miket mondtak neked tanácsokat kaptál?

akár chronos akár colitises vagy kerüld a tejterméket, a zsirosat a füszereset a túl hideget, pl fagyi.. most javasolt minnél több rizs és párolt zöldség, hog yne terheld a beleidet! Tudom nehéz és uncsi ez napokig , de nekem is bevált!
Jobbulást és fel a fejjel!! kérdezz bátran! olvasgass a fórumok közt!

Nincs jelen

 

#229 2007-04-19 17:59

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

leálitooták az infúzios kezelésemet,mert nálam nem mûködött a remi.ma voltam pécsen.most stedem a medrolt még kb.2 hétig aztán visszatérhetek a régi gyógyszereimhez:2×2 pentasa,2×1 budenofalk.most ugy érzem jol vagyok,nagyon odafigyelek mit eszem és szedem a HRI-vitaliont.hát mit ne mondjak elég durva volt a remi mellékhatása.

Nincs jelen

 

#230 2007-04-19 18:01

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

mézeskalács!a doki azt mondta a reminél nincs visszaesés!vagy beválik vagy nem,nálam nem möködött!

Nincs jelen

 

#231 2007-04-20 12:28

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

kedves katinka'''
a dokid jol mondta, DE! az infuzio kozben is lehet (teljes) visszaeses, ezt barki meg tudja nekem erositeni...-es meg akkor sem vagy biztositva, ha a remicade kezeles leall...

Nincs jelen

 

#232 2007-04-28 12:18

Zajzon
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Egy korábbi ötletre reagálnék. Olyan nincs, hogy "túl kicsik vagyunk". Olyan van, hogy "rögös az út". Engedjétek meg, hogy példaként megemlítsek pár dolgot. A párom szociális munkás szakon végzett, és mivel nem tudott elhelyezkedni, ezért alapított egy civil szervezetet, a szexuális kisebbségek érdekképviseletére. Nem pont ezzel akart foglalkozni, de mint ismeretse milyen egy altruista ember(csók Juszti:)) szinte mindegy, hol, hogyan és kinek segít. Azóta a szervezet pályázati úton nyer támogatást a mûködéshez, és mûködik is:). Aztán látva, hogy Szegeden eléggé halott az önkéntesség, alapított még egy civil szervezetet, ezen ügy felkarolására. És fel is lett karolva:). Szóval, félre értés ne essék, nem ajnározni akarom, pusztán azt próbálom kommunkiálni, hogy ha már valami összefogás félében gondolkoztok/gondolkozunk, akkor tüntetés, meg egyéb "veszett fejsze nyele" próbálkozás helyett, civil mozgalmat kell indítani. Tudom, tudom, van már ilyen.... És? Mindenki megkapja a számára megfelelõ terápiát? Mindenki megfelelõ kezelésben részesül? Természetesen a realitások talaján kell mozogni, de ilyet, hogy WC-kártya? A legzseniálisabb ötlet!!!! Ilyenre még pályázni is lehet. Ohhóóó, de még menniyre. A mobilitas, ifjúsági mozgalmakat támogat, minden mellékes tényezõtõl függetlenül. Nem érdekli, hogy betegek, vagy egészségesek pályáznak. Egy a lényeg. Fiatalokból álló mozgalom legyen. Azt hiszem többen is vannak itt 25 év alattiak. Annyi, hogy belõlük kell összeverbuválni egy csapatot. Ha bárki, egy hangyabokányit is vevõ az ötletre, akkor minden tapasztalatommal, kapcsolati tõkémmel, és energiámmal támogatom az összefogást. És garantálhatok mindenkit, hogy a Szegedi Önkéntesek Szervezete is bármikor, bármilyen efféle elindítvány mellett a legnagyobb intenzitással kiáll. Szegedtõl függetlenül!!!

Nincs jelen

 

#233 2007-05-03 01:40

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Zajzon!

Elõször is, szerintem mindannyiunk nevében, köszi szépen a bíztatást!!! :-)
Egyébként a kártya tényleg nagyon jó ötlet és van olyan ország ahol már létezik is (azt hiszem pl. Olaszországban van)! Én is elég gyakran fizetek a WC-s néniknek... Egy ilyen kis kártyával megspórolhatnánk pár vizitdíjcsekkre-valót, ha már egyszer nem vagyunk krónikus betegek ugyebár... ;-)

Nincs jelen

 

#234 2007-05-06 21:59

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok

Azt hiszem itt az ideje a beigért reminek.:(  Az lenne a kérdésem,hogy milyen vizsgálatok vannak elötte?A tükrözést nagyon ki akarom hagyni.

Nincs jelen

 

#235 2007-05-07 09:27

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

szia csaba'''
vizsgalat? mellkasrontgen, vervetel. ha mar be van adva az orvosi kervenyed, es mar tenyleg a remicade napja elott vagy, hogy mar a kovetkezo lepes csak az lenne, hogy mikor inditjak be az infuziot.
ha pont az ellenkezoje, hogy szarul vagy, es most kene kervenyezni, akkor a doki a helyzetet felmeri, es ennek megfeleloen donti el, hogy kell e vagy nem. van, akik mar nem kinozzak a beteget, (ugymond: hisznek neki, hogy szarul van, a felmert diagnozisbol kiindulva ((meg korabbi vizsgalat, vagy ahogy szoktak a te esetedben), es igy kerik, ajanljak a a beteg szamara, kozos megegyezest illetoen.
nekem mondjuk gyors lefolyasu volt az egesz, mert kijottem a korhazbol szeptemberben (ekkor volt tukrozesem, mert ugye mutet utan uj volt a helyzet) tartalygyulladassal: oktober elejen mondta a doki, hogy kene remicade-kozepen mar csopogott is.
talan ennyi volt a vegkifejlet, egy hetig szedtem elotte komolyan a szteroidot, utana csak csokkentve, mert ugye le kell allni.
sok sikert csabi a remicadehez!
üdv.: dori

Nincs jelen

 

#236 2007-05-07 15:22

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Köszi Dori.
Akkor gyorsan felkeresem a dokimat,mert már nagyon kész vagyok.

Nincs jelen

 

#237 2007-06-24 12:35

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ha valaki "látja" moncsikát, kérem, szóljon neki, hogy szeretném vele felvenni a kapcsolatot. E-mailt nem látok hozzá. (bocs, mindenkitõl, ha erre van egyszerûbb megoldás technikailag! :))

Köszi:
Eva13

Nincs jelen

 

#238 2007-06-28 16:41

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia eva 13! Itt vagyok! Miben segíthetek?

Nincs jelen

 

#239 2007-07-04 12:06

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Andi! Láttam az egyik topikban írtad, hogy egyéves Remi után most megint nagyon rosszul vagy. A Remi alatt minden rendben volt és miután abbahagytad akkor kezdõdtek megint elõlrõl a tüntek? Vagy hogy volt ez nálad? Érdekelne, mert hétfõn kaptam meg én is az utolsó remit. Jobbulást.

Nincs jelen

 

#240 2007-07-04 13:48

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Pilli!
Nekem a Remi alatt sem volt azért minden rendben. Általában, ahogy beadták az infúziót már másnap vagy harmadnap teljesen megszûnt a vérzés és a hasmenés, de ez az állapot csak pár hétig tartott, hol csak 3-4 hétig, de volt, hogy 6 hétig nagyon jól voltam. És mindig vártam az idõpontot, hogy mehessek a köv. Remire. Aztán, ahogy véget ért az 1 éves kezelés, már az utolsó infúzió után 3-4 hét múlva rosszul voltam. De itt már sajna nem volt mit várni, mert tudtam, hogy nincs több. Ráadásul az utolsó Remi után övsömöröm lett, ami összefüggésbe hozható a Remivel és az Imurannal, mert nagyon legyengült az immunrendszerem. Úgyhogy akkor abba kellett hagynom még az Imuran szedését is. Most már újra szedem, de fokozatosan kellett újra kezdenem, elõször 75 mg, majd 100 mg, most 125 mg. Sajnos most is rosszul vagyok, és sajna szterot kell szednem, amit nagyon utálok a mellékhatások miatt. Meg szedtem a Supplint is, de az teljesen kikészített, így 3 hét után abba kellett hagynom.
REmélem nálad minden rendben lesz a Remi elhagyása után is!
A kórházban volt egy szobatársam, aki 3 évvel ezelõtt kapott 1 évig Remit, és végig tünetmentes volt és utána 2 évig semmi baja nem volt. Két év után lobbant fel újra a Crohn-ja.
A dokim azt szokta manapság a papíromra írni, hogy terápia rezisztens vastagbél crohn-om van, tehát igazándiból nem reagálok semmi gyógyszerre, csak a nagydózisú szteroidra, de függõ vagyok, mert ahogy csökken a sztero adag, úgy romlik az állapotom.

Nincs jelen

 

#241 2007-07-04 15:05

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Andi! Köszi, hogy válaszoltál. Sajnálom, hogy nem reagálsz a gyógyszerekre. De azért mindig hinni kell benne, hogy jobb lesz. Azt mondta most a dokinõm, hogy már csak tíz év és meg lesz a gyógyszer a betegségeinkre. Hát remélem is. Jobbulást

Nincs jelen

 

#242 2007-07-10 22:04

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a Humira-ról hallottatok már valamit, esetleg kapott már valaki ilyen kezelést a crohn-jára? Köszi!

Nincs jelen

 

#243 2007-07-30 07:46

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

sziasztok!
engem is érdekelne a humira mert felkereültam a listára most várom hogy mikor kaphatom.eddig ugy volt hogy remicadet kapok de most mondta a doktornõm hogy humirát kapok ez valami nagyon uj.hátvremélem segít a sipolyaimra.ha valaki már kapott vagy tud róla valami információt megköszönném ha megírná.
köszönöm

Nincs jelen

 

#244 2007-07-30 13:24

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Remicade / Humira

Szia Akita,

Te már egy lépéssel beljebb vagy... hogyan kerültél fel a listára? Amúgy én annyit tudok, hogy mindkettõ biológiai hatóanyag, de míg a Remicade-t [strike]nyúl[/strike] egér alapanyagokból állítják elõ, a Humirát már emberi összetekvõkbõl. Ezért talán jobban tolerálja a szervezetünk. Mindkettõ az immunrendszer TNF-alfa sejtjeit blokkolja, melyek a gyulladásért felelõsek.

Nincs jelen

 

#245 2007-07-30 19:38

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

szia! múlt héten voltam dr Kovács Ágota fõorvosasszonynál és õ mondta hogy feljegyezte a nevemet a humirára.eddig azt mondta hogy remicadet kapok de most azt mondta ez a legujjabb.nem tudom mikor kerülök sorra .addig szedem a szteroidot de már a hócipõm tele van tõle.ahogy csökkentem úgy leszek depis meg hisztis meg veszekedõs meg ingerült.80 rol indultam most 52 mgnál tartok.bezzeg a fejem meg a hasam  csak nõ.na mindegy remélem hamar megkapom a humirát.

Nincs jelen

 

#246 2007-07-31 22:23

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Akita: én is felkerültem egy ilyen listára (én Pécsi vagyok  (te?) itt 6-unkat hívtak be, hogy kaphatjuk). Roburt nem ismétlem, azon kívül annyit mondtak róla, hogy kevesebb az allergiás reakció, amit ki tud váltani. Nekem nyúl helyett egeret mondott a dokim... de végül is nem ez a lényeg.

Amit én még tudok róla: Ki kellett tölteni 2-3 papírt, amit az OEP-nek elküldenek korábbi leletekkel, és ha megadja az engedélyt, ami kb. 6 hét, akkor írják fel a gyógyszert, ami további 1-2 hét. szóval nem olyan gyors. Azoknak adják - ezt mondták nekem- akik már régóta kapnak remit, és már nem reagálnak rá, vagy akiknél a remi allergiás reakciókat okozott, vagy bármilyen okból kifolyólag nem használt neki.  Ez egy injekció, amit hasfalba kell beadni, 4 hetente. Az elsõ 3-at kórházban adják be, és ha nincs semmi gáz, utána már otthon is beadhatod magadnak.  Ezzel nem kell kórházban tölteni 4 napot.
Hát ennyi, én is várom, hogy megkapom-e az engedélyt, bízom benne. Szorítok neked is, remélem, végre valami jó lesz, ami hosszú távon hatásos!

Üdv.
Ági

Nincs jelen

 

#247 2007-08-28 21:45

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szerintetek a Remicade és a Humira jobb / ill. kevesebb a mellékhatása  /,mint a szteroidoknak?

Nincs jelen

 

#248 2007-08-28 22:39

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Remicade / Humira

Csicsu, elvileg a szteroidoknak van mindközül a legtöbb káros melléhatásuk... de minden egyéntõl függõ. Másrészt a Remicade / Humira még nagyon új. Hosszútávon nem tudni, milyen mellékhatásokat okoznak - ezért is óvakodnak tõlük. Engem is többször lebeszéltek róluk.

Nincs jelen

 

#249 2007-08-29 13:45

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Robur -és végül, hogy  döntöttél?

Nincs jelen

 

#250 2007-09-11 14:07

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok ! Ma voltam dokinál és annyit mondott,hogy Humirát kapok / persze ha beleegyezem/. Kell hozzá vinni a Velem egy háztartásban élõknek és nekem is/ a nyugdíjamról/,  visszamenlõleg 3 hónapra a netto kereseti igazolást. -Ez nem tudom minek ! Ja, és tüdõszûrõs papírt /nem -e vagyok TBC-s/. Valaki kapott már  Humirát , kérlek írjátok  meg , mik a tapasztalatotok ,köszi!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB