#301 2007-12-03 02:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Egy hét alatt 5kg? - nekem ez ilyen tempóban hosszútávon mellékhatásnak tûnik (de rövidtávon is max vizesedés+zsír).  (kivéve ha elõtte ugye 0 béltartalom, és kiszáradás közeli a dolog, mert akkor reális lehet de csak az elsõ héten!)

Nincs jelen

 

#302 2007-12-03 08:25

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Úgy néz ki hamarosan - lehet, hogy már decemberben- én is kapok Remi-t.
Nagyon bízom benne, hogy elkerülnek majd a plussz kilók, mert inkább le kéne adnom a steroval felszedett kilókat. Izgulok én is, mert azért nem mindegy bevállik-e vagy nem! A mellékhatások biztosan "felejthetõk" a steróhoz képest - legalábbis én így gondolom, de majd kiderül:)!
Gabi

Nincs jelen

 

#303 2007-12-03 14:39

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok.
Múlt hét kedden voltam új dokinál, mivel nem használ a Medrol+Imuran+Salofalk trió, így egybõl felvetette a Remicade lehetõségét. Megbeszéltük, csütörtökön reggel kitöltjük a papírokat a kérvényezéshez. Csütörtökön ismét felkocsikáztunk Pestre, ami egy ilyen betegnek maga a halál, hisz 20-30 wc-zés elég kemény. Azt mondta, túl jó a véreredményem, így holnap tükrözés vár rám. Az én véreredményem még mindig tökéletes volt, bármekkora volt is a baj. Én is olyan löttyöt kaptam, mint Csicsu, eddig meg mindig az X-prepp-et. Idõhúzásnak érzem,. vagy pénzt vár, hogy bekerülhessek a programba.
CSICSU, múltkor már írtam, ha most is a Lakatosnál voltál, amikor idõpontot kérsz, mond, hogy korábbi idõpontot adjanak, mert negyon rosszul vagy, és nem tudsz 3 hónapot várni. Én is így csinálam mindig!

Nincs jelen

 

#304 2007-12-03 19:01

nikus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Jo,hogy legalabb "itt" vagyunk egymasnak...
Nagyon jol esett,hogy mindjart irtatok.Koszonom!
Pampula!
Milyen idokozonkent kaptad es mennyi ideig?Szerinted azert hiztal,amit Rigor irt?Mellekhataskent?
Szep estet mindenkinek!

Nincs jelen

 

#305 2007-12-03 19:17

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok! Én is túl vagyok már egy remi kúrán és áldani tudom csak. Elõtte volt egy medrol kúrám és az ott felszedett plusz tíz kiló a remi alatt és után simán lement, úgyhogy nkeem nem járt hízással. De szerintem ez nem is mellékhatás, hanem inkább úgy kell értelmezni, hogy sokkal jobban van tõle az ember, tehát tud enni és hízik stb. Csak dícsérni tudom a Remit, pedig az elején én is féltem a mellékhatásoktól, de még nem találkoztam semmivel. Igaz, hogy legyengíti kicsit az immunrendszert és ezért vigyázni kell a tömött helyeken a bacik miatt, de ez legyen a legnagyobb baj. Mert utána úgy érzed magad, mintha soha nem lettél volna beteg!

Nincs jelen

 

#306 2007-12-03 19:23

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Akik remire várnak, azoknak mondom, hogy ne féljetek, utána tök jól érzi magát az ember, szerintem jó! Nekem nem volt mellékhatás (vagy nem tudok róla), tudtam enni, minden viszonylag normális volt.
Ma voltam a 4. kúra 8. kezelésén, így mivel már 4-5 éve kapom, nekem már nem igazán jó, lassan kezdek immunis lenni rá. De eleinte tényleg jó! :)
Most a humirára várok, 5 hónapja van benn az engedélyezési kérelem. Úgy látszik, jó ülni rajta az OEP-nek. Remélem, januárra meglesz!
Üdv. mindenkinek!

Nincs jelen

 

#307 2007-12-03 20:22

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ágica01!
Amikor jelentkeztél a remire, milyen papírokat kellett beadnod a kérvényezéshez?

Nincs jelen

 

#308 2007-12-04 11:11

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Cori,
nekem semmit sem kellett. Mindent a kezelõorvosom intézett. Amelyik kórházban az én kezelõorvosom dolgozik, ott nem adnak remit, így telefonált egy másik kórházba, ahol adják. Ott a prof. intézte, akivel az én dokim ilyen esetekre kapcsolatban áll. El kellett mennem a profhoz, és kitölteni valami internetes ûrlapot, hogy mennyire vagyok beteg, és hagytam egy telefonszámot. Utána csináltak egy mellkasröntgent hogy a tbc-t kizárják, és egy bõrpróbát. Papírt tõlem semmit nem kértek. Kb. 1 hónap múlva telefonáltak, hogy megvan a gyógyszer, mehetek.
HOgy õk egymás közt mit tárgyaltak, tényleg nem tudom, nekem mindent a dokik intéztek.
Ági

Nincs jelen

 

#309 2007-12-04 11:35

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ágica01,
köszi. Én most egy profhoz járok. Õ azt mondta, elküldi a papírokat, pár hét múlva megjön a remi és pár hét múlva mehetek elsõ kezelésre. Itt pedig olvasom, hogy hónapokat rajt ülnek mindenki papírján. Gondolom az OEP-esek közül senkinek sincs Crohnja, sem CUja, különben nem húznák így az idõt.

Nincs jelen

 

#310 2007-12-04 13:26

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Igen, ez valószínûleg így van. Nekik ez csak egy a sok papír közül, nekünk viszont egy jobb életminõséget, könnyebb életet jelenthet egy idõre!
A remivel nem volt gond, az tényleg elég hamar megvolt, inkább most az új kezelésen, a humira papírjain ülnek kicsit sokat (nekem 5. hónapja kb.)

Nincs jelen

 

#311 2007-12-04 15:41

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Agica01! Mikor megkaptad az elsõ remit mennyi ideig voltál tõle jól? Én úgy gondoltam, hogy mostmár örökre jól leszek és soha többet nem kell rosszabb kezelés mint a napi gyógyszerek:) Ez akkor hülye gondolat volt? Chronos vagy vagy CU-s?

Nincs jelen

 

#312 2007-12-04 16:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

A nickje alá van írva:))))

Nincs jelen

 

#313 2007-12-04 17:15

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Crohnos, valóban ott van a nickem alatt. :)
az elsõ után sokáig jól voltam, kb. 1,5 évig. Ekkor vállaltam gyereket, és mivel több gyógyszert elhagytam, a terhességem végére lettem rosszul. A második után kb. olyan fél év volt, talán 8 hónap, amíg jól voltam, aztán egyre rövdebb ideig. Most már olyan kúrát kapok, hogy 1 évig 2 havonta. Utána szünet, ameddig jól vagyok, ez elgutóbb olyan 4 hónap volt. Most már nagyon immunis lehetek rá!

Nincs jelen

 

#314 2007-12-04 18:15

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Na jó én tényleg vak vagyok:) Bocsi és köszi a választ!

Nincs jelen

 

#315 2007-12-04 18:24

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ma voltam kontrollon azt mondta a dokim nem tud velem mit kezdeni a max (medrol) kezelés mellet is fájnak az ízületeim. Most a remit javasolta. Nem tudom így el olvasva a ti írásotokat nem érzem magam elég betegnek ehhez. Még csak másfél hónapja szedem a szterot.  Nem tudom bele merjek vágni? Kevesebb a mellékhatás mit a "sima" gyógyszereknél?

Nincs jelen

 

#316 2007-12-04 19:11

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szerintem vágj bele. Mellékhatása a szteronak is van. A remitõl nekem nagyon jók lettek az ízületeim, 1-2 napon belül teljesen megszûnt a fájdalmam. Szerintem az a fontos(abb), hogy jelenleg jól legyél, a többi majd ráér késõbb. Ez persze csak az én véleményem.

Nincs jelen

 

#317 2007-12-04 19:43

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Köszi remélem jobb lesz! Pénteken megyek a másik dokihoz, de azt hiszem nem kell aggódnom hogy túl hamar le teszem a szterot így vissza olvasva ki tudja mikor kapom az elsõ remit?!

Nincs jelen

 

#318 2007-12-05 20:47

nikus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Nagyon koszonom a segotsegeteket!Mar nem felek :)
Minden jot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#319 2007-12-07 14:33

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Kedden kérvényezzük meg a remit. Kíváncsi vagyok mikor kapok választ!

Ágica01, hány éves vagy? A terhesség miatt érdeklõdöm. Én 25 és babavállalás elõtt állok, de az az igazság, hogy nem merném bevállalni a terhességet. Nagyon félek, hogy mi lesz, ha akkor ismét nagyon elõjön a cu-m. Persze nekem nem igazán volt tünetmentes idõszakom, max 1.5 hónap, a többirõl meg inkább ne is beszéljünk. És mi lett, amikor rosszul lettél? Mivel kezeltek?

Nincs jelen

 

#320 2007-12-07 22:03

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Cori, a terhesség, szoptatás topicban válaszoltam.
Ágica

Nincs jelen

 

#321 2007-12-07 22:08

magdus41
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Humirának mi a hatóanyaga?Én a Remit kapom. Nekem nem olyan hatásos,de türelmesen várom hátha a 4.után jobb lesz.

Nincs jelen

 

#322 2007-12-07 22:19

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ha jól emlékszem, adalimumab, vagy valami hasonló. :)

Nincs jelen

 

#323 2007-12-08 07:44

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Nincs jelen

 

#324 2007-12-08 08:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

A hatoanyag: az "Adalimumab" amit ugye a kínai hörcsög petefészek sejtjebol varazsolnak elo.....
Az "Abbott Laboratories" 2006-ban csinalt egy vizsgalatot egy gyogyszerrel kapcsolatosan.
A vizsgálati gyógyszer neve: ABT - Humira
A vizsgalat címe: A Humán Anti- TNF Monoklonális Antitest Adalimumab Multicentrikus, Randomizált, Kettõs-vak, Placebo-kontrollált Vizsgálata Klinikai Remisszió Indukálására Közepesen vagy Súlyosan Aktív Ulceratív Colitisban Szenvedõ Betegekben.
Nos, szoba kerult, hogy esetleg reszt vennek ebben az akcioban, de miutan utana neztem, hogy milyen problemak adodtak az "Adalimumab" alkalmazasa soran, szegyen ide, szegyen oda, elszabotaltam a dolgot, pedig nem vagyok egy ijedos fajta :-)

Szerkesztette: aiolosz (2007-12-08 08:50)

Nincs jelen

 

#325 2007-12-08 09:06

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

A nagyon hozzáértõktõl szeretném kérdezni,hogy a bélbetegeknek milyen fájdalomcsillapító adható leginkább? Kisfiamat a héten tükröznék(4 éves), de kapott egy légúti fertõzést és lázas lett bár adtam neki Nurofent de azt irták a betegtájékoztatóban, hogy emésztõszervi betegségben szenvedõk ne szedjék. Bár még nem volt tükrözés de lehet hogy gond van. Adjak inkább kúpot? Vagy homeopátia? Bár nem nagyon hiszek benne, nem hiszem hogy leviszi. Ti mit szoktatok bevenni vagy nem figyeltek erre? Köszi elõre is mindenkinek Rigor szakértõnk remélem hamarosan segít!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#326 2007-12-08 09:08

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Még egy kérdés lázasan is tükröznek? ( Ez most léguti fert miatti láz remélem.)

Nincs jelen

 

#327 2007-12-08 10:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

off
Suzi, bar en nem vagyok szakerto, csak 20 eve gothos es ket 30-on feluli csemetem van, de azert +probalnek valamit hasznos tanacsot adni :-)
A gyerekeinknek laz eseten nem feltetlenul gyogyszert adtunk. Sot, hoemelkedesnel nem is adtunk. Nem art tudni, hogy miert lazas a gyerek, ez a laz csillapitasanak mikentjet alapvetoen meghatarozza.
Roviden, nagyon sokszor teljes feluleti priznicet alkalmaztunk, de csak abban az esetben, ha a nagyon magas laz erteke gyogyszerrel sem akar csokkenni. Kadban, testhomersekletu vizben furdettuk oket es hagytuk, hogy a viz homerseklete csokkenjen. Kozben persze homeres ellenorzes. Sokszor hasznalt ez meg nekunk is, ha ilyen gondunk volt.
Laz eseten is tukroznek, de hogy ez egy gyereknel is igy van, azt szerintem majd az orvos eldonti. Nyilvan attol is fugg, mennyire akut a helyzet.
uff
Rigor, ugye majd atrakod a megfelelo topicba :-)

Szerkesztette: aiolosz (2007-12-08 10:55)

Nincs jelen

 

#328 2007-12-08 19:40

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Nincs jelen

 

#329 2007-12-08 19:51

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Tegnap voltam a dokinál a Remi miatt, de azt mondta, hogy a Humira jegyez elõ. Azt is mondta náluk a remit három hónapja senki nem kapta meg aki kérte. Valami a gyógyszer forgalmazó cégnél van...
Nekem a Humi talán jobb is lenne, mert az orvos szerint a crohnom csak közepes aktivitású viszont az ízületi gyuladásom súlyos. Kíváncsi vagyok mi lesz, most el küldött MRI-re.

Nincs jelen

 

#330 2007-12-08 19:59

magdus41
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Köszönöm a válaszotokat.Majd még kereslek benneteket.Éh 10 éve vagyok Colitises.Valóban az agyunk kicserélése lenne a legjobb megoldás.Sajnos ez nem megy.Igy aztán ezzel kell együtt élni.Sziasztok.

Nincs jelen

 

#331 2007-12-09 11:07

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

én inkább egy komplett bélkicserélést kérnék ha már errõl van szó.

Gyomorfekélyre is évtizedekig azt mondták az orvosok hogy a stressz miatt van és hopp kiderült hogy egy baktérium okozza.Épp amit nita linkelt be azon is azt irták már a dokik hogy egyre valószínütlenebbé válik hogy a crohn/colitist stressz váltja ki

Szerkesztette: tee (2007-12-09 11:11)

Nincs jelen

 

#332 2007-12-09 18:34

magdus41
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Nikus én is féltem a Remitõl, csak a pozitiv hatására gondolj .Nem mindenkinél jön elõ mellékhatás.Sajnos pszihésen is befolyásolható.Ugy érzed,hogy jobban dobog aszived pedig csak idegesit amit elolvasol róla.

Nincs jelen

 

#333 2007-12-17 13:46

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Én is remicade kezelésre "várok" de nekem a dokim azt mondta hogy mivel crohn-os vagyok nem kell megengedélyeztetni ezért elkérte a telefonszámom és azt mondta hogy hív ,de valószínû csak januárba fogom kapni az elsõt!nagyon félek tõle mert 5 hónapig szedtem a medrolt és nagyon rosszul voltam tõle ...az immurantól  hasnyálmirigygyulladást kaptam ,szóval megpróbálok nem gondolni arra milyen hatásai lesznek, de eddig csak rossz történt velem! utánanéztem a lehetséges mellékhatásoknak,de lehet nem kellett volna!
aki átesett már ilyen kezelésen írja le nekem milyen mellékhatásai voltak(bár ez mindenkinél más nem?)
elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#334 2007-12-17 14:42

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Lilu,
én már sok remi kezelést kaptam (most azt hiszem, kb. a III. fázis 8. adagjánál tartok), eddig még semmi mellékhatásom nem volt (kopp-kopp-kopp)(vagy csak nem tudom, és késõbb jelentkeznek). A lényeg, hogy utána 3-4 napon belül nagoyn gyorsan kezdtem el jobban lenni.
szerintem ne félj tõle! Arra gondolj, hogy neked isjó lesz utána, mint annyi mindenki másnak!
Minden  jót, kitartást!
Ágica

Nincs jelen

 

#335 2007-12-18 08:15

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Ágica!
Nagyon köszönöm a biztató szavakat és a válaszod!Nagyon remélem hogy jobban leszek tõle,bár eddig mindig csak rossz dolgok értek (fõleg az immuran),szteroidról nem beszélve.Te dolgoztál miközben a remicadet kaptad ?reggel fel tudtál kelni és el tudtál menni munkába?Ettõl is félek hogy esetleg megint munkaképtelenné válok miatta!de megpróbálok ezekre nem gondolni ha megtörténik sem tudok tenni ellene!

Nincs jelen

 

#336 2007-12-18 13:45

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Lilu!
Igen, én dolgoztam mellette, fel tudtam kelni, és dolgozni menni. Elvileg 4 nap kórház van, én 1. nap megkaptam a remit, amikor lefolyt, hazamentem, és  ha épp úgy jött ki, másnap elmentem dolgozni (bár papíron ugye táppénzen voltam.) Legelsõ pár alkalommal úgy kértem a dokit, hogy pénteken menjek remire, így a következõ két nap ugye hétvége (ha olyan a munkád amúgy sem kell dolgozni), amikor tudsz pihenni. Hétfõn meg mentem.
Ne is gondolj rá, akkor biztosan nem leszel munkaképtelen! Meglátod, sokkal jobban leszel!
Ágica

Szerkesztette: Agica01 (2007-12-18 13:46)

Nincs jelen

 

#337 2007-12-18 14:35

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia Ágica!
Remélem minden tényleg rendben lesz!A munkahelyem eléggé pörgös bár vannak holtidõk de ez is kiszámíthatatlan..
A fönökök tudják nagyjából mi a helyzet (bár nem biztos hogy elhiszik fõleg a korom miatt) de jobb mindenre felkészülni...
köszönöm a válaszodat:Lilu

Nincs jelen

 

#338 2007-12-20 11:07

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Azokat kérdezném, aki kap/kapott már humirá (vagy bárkit aki tudja)t: ma jött meg a határozatom, hogy engedélyezik a humira injekciót. (5 hónap után!) Ha jól értelmezem a levelet, injekciónként 4000 Ft-ot kell fizetnem, az injekció 2 hetente van: "A beteg fizetendõ térítési díja: 4000 Ft/doboz" . Ezt nem tudom másként értelmezni. Nektek is kell fizetni? Én azt hittem, hogy aki megkapja a támogatást, az teljesen megkapja, végül is a reminél sem kell fizetni.

Nincs jelen

 

#339 2007-12-20 16:45

ancsacicca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

fiúk,lányok!ma hívott minket dokibácsi,hogy kari ajándéknak megkapjuk (a férjem-,mert õ a beteg) a remi-t!egyik szemem sír a másik nevet!holnap reggel kell bevonulnia a klinikára!ottalvós buli!nektek is az volt?ágica téged olvastalak vagány vagy!mitõl függ,hogy kit mennyi ideig tartanak bent?neki ez az elsõ kúra!egyébként õ január óta beteg és 3 medrol kúrán vagyunk túl!most elõször tünetmentes sztero nélkül másfél hónapja!!!ti aktív vagy passzív szakaszban kaptátok?légyszike írjatok!úgy izgulok!kösziiii!

Nincs jelen

 

#340 2007-12-20 19:54

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Szia!
Én elõször akkor kaptam, amikor aktív volt a gyulladás. 3 adagot kaptam bizonyos idõközönként. Késõbb, amikor már többedszer mentem, (persze akkor is gyulladt állapotban) akkor már fenntartó kezelésként adták, 1 évig 2 havonta, akkor is ha mondjuk a 3. után jól lettem.
Hogy mitõl függ a hazajövetel? Úgy tudom, Pécsen hazaengedik az emberkéket, persze elõször nem akarták, de akkor volt 3 hónapos a babám, így kikönyörögtem. A feltétel az volt, hgy ha bármi rosszullét, gond van, nem lehet orvost, mentõt hívni, az osztályra kell azonnal visszamenni. (Azt mondta a doki, ha van valami súlyos mellékhatás, allergiás reakció az már közben, az elején jelentkezik. Miután lefolyt az infúzió, 1 órát még ott vagyok, és ha a vérnyomás jó, akkor lehet menni) Most meg már rutinosként simán elengednek, u. ezekkel a feltételekkel. No meg az ágyszámok csökkentésével kevesebb ah ely, ahogy indulok haza, már jön is a helyemre a köv. beteg, holott elvileg az ágy 4 napig az enyém :). Fenn kellene tartani.
Ne izguljatok, biztos nagyon jó lesz, és jobban lesz a férjed!
kitartás, minden jót!
Ági

Nincs jelen

 

#341 2007-12-20 20:23

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

ancsacica! Én is medrol kúra után kaptam, de nekem a medrol nem használt már egy idõ után. NEm akart lemenni a gyulladásszámom, így kaptam remit. Én is Pécsett kaptam meg, és a legelsõ alkalommal benn kellett aludnom, biztos ami tuti alapon, hogy ne jelentkezzen mellékhatás. A következõ esetekben már mentem és jöttem éppúgy, mint ágica! Örüljetek, ne féljteke, tök jól lesz a férjed tõle! Sok sikert

Nincs jelen

 

#342 2007-12-20 21:03

ancsacicca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

köszi-köszi!aranyosak vagytok nagyon!elõször megijedtem amikor hívott reggel a doki,de most már megnyugodtam,fõleg kedves szavaitok után!férjecskémnek tolmácsoltam a jókiviket!minden jót nektek és tünetmentes szép karácsonyt!!!

Nincs jelen

 

#343 2007-12-21 21:26

Mystae
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki, hogy kb. mennyit kell várni ezekre a kúrákra/injekciókra? Nekem már fél éve ígérgetik, hogy majd lesz és felírtak a listára, de értesítést eddig még nem kaptam. Egyébként Crohnos vagyok. Ez mindenkinél így mûködik? Elõre is köszi a válaszokat és Békés, Boldog és Szeretetben gazdag Karácsonyt kívánok Mindenkinek! :-)

Nincs jelen

 

#344 2007-12-29 21:50

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Valakinek valami hír a Remirõl?

Nincs jelen

 

#345 2008-01-03 11:06

Lili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

sziasztok

15 éves vagyok és crohn beteg már 3 éve, ja és 1 hónapja szondám van:) valószínûleg jövõ héten kapom meg az elsõ ramicade adagom és az lenne a kérdésem hogy kinek mi a véleménye vagy tapasztalata?

Nincs jelen

 

#346 2008-01-05 14:21

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

sziasztok!
tegnap kaptam meg az elsõ Remicade kezelést, az infúzió 2 és fél óra alatt folyt le, nem éreztem semmi mellékhatást, a fejleményekrõl majd késõbb............

legjobbakat!

üdv Mindenkinek:árpi

Nincs jelen

 

#347 2008-01-05 23:24

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Sziasztok!
Én is tegnap kaptam meg életem elsõ Remijét. Várom a hatást.
Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#348 2008-01-07 09:02

ancsacicca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

kedves cori és arpapa!nem a sote klinikán kaptátok véletlenül a remit?a férjem ott kapta!karácsony elõtt az elsõt és most 3-án a másodikat!mellékhatás egyenlõre nem jelentkezett!elsõ alkalommal bent kellett aludnia egy éjszakát,másodjára ahogy lecsöpögött és kivették a tût 10 perc és indultunk haza!a hatását nem tudjuk mert csodával határos módon épp jól volt mikor megkaptuk végre!reméljük a legjobbakat és mindannyiótoknak ugyanezt kívánom! :)

Nincs jelen

 

#349 2008-01-07 17:24

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

én szegeden (SZOTE I. bel klinika) kaptam

Nincs jelen

 

#350 2008-01-08 10:29

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remicade / Humira

Ancsacicca! Én SOTE I. belklinikán kaptam. 1 éjszakát én is benn aludtam, másnap hazaengedtek.
Arpapa, te érzel már valami változást?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB