#51 2006-09-25 15:57

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Én megdumáltam a szünetekbe a tanárokkal a szitut és mondtam nekik, ha nem gáz, akkor én nem zavarnám meg az órát azzal, hogy jelentkezem, megszakitom, kikéreckedek, hanem szó nélkül had mehessek ki!Ebbe mindenki beleegyezet, nem kötöttek bele semmibe (merre voltál, miért ilyen sokáig), felõlük ilyenkor akár a büfébe is lóghattam, de nem tettem.Jelentkezni meg azért se akartam, mert ha rossz idõszakom élem, olyankor rohanás van, mert minden perc számit és amig észreveszi, hogy vagyok, addigra már nagyon kell és szar úgy elsasszézni a WCig, mert volt olyan, amikor az alagsorba CNcztünk, és onnan még fel kell jutni a másik szintre!Úgyhogy én ezt tettem!Megértõ volt mindenki!

Szerkesztette: barna-by (2006-09-25 15:57)

Nincs jelen

 

#52 2006-09-25 18:25

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

kösz barna-by, ez jó "megoldásnak" látszik

Nincs jelen

 

#53 2007-03-31 23:00

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Kicsit más, mint amirõl eddig szó volt... Nemrég hallottam, hogy van olyan ország ahol az IBD-sek kapnak némi kedvezményt a fõsulikon/egyetemeken! Azt hiszem hosszabb idõt kapnak arra, hogy megcsinálják a vizsgákat, vagy több lehetõséget, vagy vmi ilyesmi... Mi a véleményetek errõl???

Nincs jelen

 

#54 2008-06-15 00:54

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Utána fogok nézni,de ha jól tudom ez már itthon is lehetséges:)

Nincs jelen

 

#55 2008-08-25 20:07

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Sziasztok! Rég jártam itt, de most ismét... (sajnos). Fiam Crohn gyanús, most felvették fõiskolára. Kérdésem: hogy jutottatok el a suliig reggelenként? Mindenki 2-3 órával korábban felkel, vagy használható az Enterobene? Az érettségi évét magántanulóként végezte el, érettségizni az Enterobenével indult minden reggel. Úgy eljutott a suliig, ami igaz, hogy kb. 5 percre volt. Most viszont 1-1,5 órát kell majd reggelente utazni. Szeretném, ha megírnátok, Nektek hogy sikerül a reggeli elundulás!
Köszi
Éva13

Nincs jelen

 

#56 2008-08-25 20:13

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Malacka: Neked hogy sikerült végigjárnod a fõiskolát és egyetemet ezzel a betegséggel? Megmondtad, hogy mi a bajod v. úgy alakítottad az életed, hogy nem igazán tudták?
Üdv.
Éva13

Nincs jelen

 

#57 2008-08-26 20:20

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

szia éva!
Én 2éve jártam egyetemre mikor rámtalált a baj :) Azt az évet a sok kórház miatt halasztottam ugyan , de a folytatás nem maradt el. Esetleg annyi hogy a sok vizsgadrukk nem tett jót. Eléggé izgulós vagyok.... és akkor fájt a poci. De a suliba midnig eljutottam. Szerintem az is fontos hogy ne ezen járjon az agya hogy ,, beérek a suliba?nem érek be? ,, ha erre gondolnék tuti rohannom kéne :)
Egy embernek fontos tudnia róla az pedig a tesitanár :D Amúgy annak mondja el akinek akarja. Nem titok szerintem. És nem is kell megkülönböztetettnek lenni , a tanárokat ez úgysem hatja meg. :)
Sikeres éveket!
Zsu

Nincs jelen

 

#58 2008-08-26 23:09

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Zsuzska!
Köszi a bíztatást! Neked nem a reggelek voltak a "problémásak"?
Nálunk pont a reggeli 1-2 óra a nehéz! És órák közben?
Üdv.
É.

Nincs jelen

 

#59 2008-08-27 21:47

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Éva!

Én is elvégeztem emellett az egyetemet. Akikkel jobb kapcsolatom volt a csoportból, azok tudták, hogy mi van. Nem csináltam belõle titkot. Ez így azért volt jobb, mert ha volt rosszabb idõszakom tudták, hogy nem lógok, hanem tényleg van valami gond. nagyon sok segítséget kaptam így a csoporttársaimtól, amit biztos nem tettek volna meg ha nem tudják mirõl van szó.

én is reggel vagyok/voltam gondban, általában felkeltem 1 órával azelõtt mint amúgy kellett volna, és igykeztem mozogniam, hogy a beleim is "felébredjenek", így általában kiürültem egyszer indulásra. Nyugodtan beértem így, én kb. 1 órát utaztam. Ott meg már ugye volt WC, ha épp úgy alakult. REggelizni is csak a suliban reggeliztem, otthon nem ettem-ittam semmit.

Kitartás, nektek is menni fog!
Ági

Nincs jelen

 

#60 2008-08-27 21:51

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Ágica!
Köszönöm Neked is a bíztatást és az információkat! Olyan sok segítséget adtok itt a fórumon, annyira kedvesek vagytok mind! :) Köszi!
Éva

Nincs jelen

 

#61 2008-09-05 23:27

ahnot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

nekem szerencsére hasmenésem, annyira nincs, de a professzorék, meg a mostani fõnökeim is megértik, soha nem szólnak érte, ha eü gondok miatt kések.
ha meg valamelyik tanerõ nem képes egy kis toleranciát mutatni, és emiatt szenvedsz hátrányban,  írj nyugodtan kérelmet a tanszékvezetõnek, vagy a rektornak, és õ majd lerendezi

Nincs jelen

 

#62 2008-09-06 11:01

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

ahnot:
Köszi! :)

Nincs jelen

 

#63 2010-09-14 14:51

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Sziasztok. Volt valaki köztetek magántanuló utolsó évében? Mert én most érettségiznék de nem tudok bejárni mert mindig rosszul vagyok! Nehéz letenni magántanulóként?

Nincs jelen

 

#64 2010-09-15 19:33

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Ildike!

Igen én voltam, hetedikben, harmadikban és negyedikben.
Nálam nagyon rendesek voltak a tanárok, de gondolom, hogy ha Te is oda jártál 3 évet akkor ugyanúgy segítõkészek lesznek mint az én esetemben.
Tankönyv az úgy is adott, az érettségi tételeket megszerzik Neked az osztálytársaid (amúgy is központiak a tételek), és még jobban is fogsz otthon tanulni, nyugodtabban (nem görcsölsz egész nap, hogy most WC-re kell menni, vagy sem, kibírom-e vagy sem...)
Amit esetleg meg lehet kérdezni, nálam úgy ment, hogy mivel tényleg mindegyik tanár rendes volt, hogy négyszer ötször adtak ki fejezeteket, és amolyan nagy témazárót írtam, vagy szóban feleltettek és így meg volt a félévi osztályozó vizsga is (mert összegyûlt a minimum három jegy pl. töribõl)  De pl. matekból félév elõtt kellett egy tesztet kitölteni és az volt a vizsga eredményem.
Az érettségire meg simán tanulhatsz otthon. Ha vannak jó haverjaid a verselemzéseket el tudod kérni tõlük, matekból max. magán tanár (nálam így volt) biosz, angol...vagy ami Neked van.
Szerintem ne félj tõle, érdemes belevágni, mint halasztani egy évet.
(Ja és ez emelt szinten ment humánból)
Bocsika, ha túl sokat rizsáztam

Nincs jelen

 

#65 2010-11-22 11:06

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Sziasztok. Ti milyen szakmát, munkahelyet ajánlotok ilyen betegséggel?

Nincs jelen

 

#66 2010-11-22 17:11

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Bármit. Tõled függ miért vagy képes harcolni.

Nincs jelen

 

#67 2010-11-22 21:53

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

A "barmit" kicsit erosne hangzik, de ettol meg igaz, nem egy elsportolo, politikus, szines, etc van aki ilyen betegseggel dolgozik.

Ettol fuggetlenul realisabb ha aztmondom irodai munkara nevezz be inkabb. Szoval olyanra, ahol a fizikai megterhelést meg tudod uszni (ne kelljen allni, etc). A stresszt ugyse lehet, az minden munkahelyen van, meg kell tanulni kezelni, es torekedni arra hogy minel kevesebb erjen. Nagy extra, ha otthon tudod vegezni.

Ez kb. a fo szempont szerintem.

Nincs jelen

 

#68 2010-11-22 23:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Én nem határolnám be csak irodaira meg otthonira. Kell a változatosság, kell, hogy mozogjon közbe, ne csak üljön, mert attól csak rosszabb lesz, ráadásul az otthoni munka alatt nagyobb az esély a depresszióra és ha már adott egy pánikbetegség, akkor arra a legrosszabb az otthoni munka. A munka kötelezettség is, de sokszor lehet terápiás célja is és ezért irtam a "bármit" szót!

Nincs jelen

 

#69 2010-11-23 06:53

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Köszi a válaszodat.

Nincs jelen

 

#70 2010-11-23 19:26

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Én azt is hozzáfûzném, hogy olyan legyen amit szeretsz vagy legalábbis élvezel csinálni. Nincs annál rosszabb, mint minden nap úgy felkelni, hogy a francba már megint be kell mennem és ezt a baromságot csinálni.
Semmiképpen se add fel az álmaidat, mert nem éri meg. Ha jól érzed magad a bõrödben ( itt arra is gondolok,hogy az a munkád amit szeretnél, és nem egy kényszerhelyzetben vagy) akkor a betegséget is könnyebb átvészelni.

Zsu

Nincs jelen

 

#71 2011-10-03 18:05

Andi4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy lehet magántanuló valaki? Fiam most  16 éves, Crohn beteg és nagyon sokat hiányzik a suliból, a tavalyi év is necces volt, de az ideit is úgy kezdte többet van otthon mint suliban, hasmenés, hõemelkedés, rosszullét .....
Félek nem tudja elvégezni így a középiskolát, mi a teendõ, hogy magántanuló legyen?
Gondolom a suliban kell bejelenteni meg orvosi igazolás kell hozzá,....ja és persze szorgalom.
Milyen idõközönként kell vizsgázni vagy ez sulifüggõ?
Van köztetek olyan akinek hasonló gondot jelentett a középiskola?
Válaszokar elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#72 2011-10-03 18:18

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Andi4!

Ahhoz, hogy magántanuló legyen nem kérhetnek orvosi igazolást. Ha Te, mint szülõ úgy döntesz, hogy magántanuló lesz, abba az iskolának nincs túl sok beleszólása.

Mindazonáltal, ajánlott beszélni az igazgatóval a problémáról, elmondani hogy a fiad beteg, és szeretnéd megelõzni hogy a sok hiányzás miatt évet kelljen ismételnie. Bár megjegyzem, hogy betegség esetén (tartós betegség) lehet kérvényt írni hogy ne vegyék figyelembe a hiányzást.

Szerintem ami a legjobb: magántanulói jogviszonyt kérsz a fiadnak, és megbeszéled az igazgatóval, hogyha épp jól van a gyermeked, hagy menjen be órára.
De ha Te úgy érzed tudsz Neki segíteni, és pl. elmagyarázol mindent amit nem ért, akkor igazán erre sincs szükség, csak opció.

Sok sikert!

Szerkesztette: diatomaceous algae (2011-10-03 18:19)

Nincs jelen

 

#73 2011-10-04 10:48

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Andi4!
Én magántanuló voltam szakközépiskola utolsó évében pont érettségi elõtt!  Nekem is anya adott be papírokat h magántanuló lehessek de persze elõtte elmondta az igazgatónak hogy mi is a bajom! Érettségi alatt nagyon rendes volt velem mindenki! Vizsgák nekem úgy voltak h félévbe volt mindenbõl 3 nap alatt aztán ügye áprilisban az érettségi elõtt szintén mindenbõl aztán meg májusban meg júniusban érettségi!

Nincs jelen

 

#74 2011-10-04 12:19

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Szia Andi! Nem írom le újra, de ugyanaz volt a szitu,mint Ildikénél! Mindenben, beadás , kérvény, vizsgák, kedvesség. Csak plusz általánosban is volt három év.

Nincs jelen

 

#75 2011-10-04 19:56

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Andi4,
szerintem, ha nem elkerülhetetlen, ne lépjétek ezt meg, mert a gyerek "elmagányosodhat", még jobban úgy érzi, hogy beteg, más, mint a többiek, esetleg önértékelési zavart okoz, befelé fordul, stb.....
Az elõttem szólók, akik átélték a magántanulói státuszt illetékesebbek a kérdésben, de én is ismerem a kamaszok lelkét...
Suzy

Nincs jelen

 

#76 2011-10-05 08:11

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Sziasztok! Azért mert magántanuló valaki, amikor nincs gond és egészségileg jól van, akár naponta is bejárhat a suliba, ez nincs tiltva. Viszont, ha beteg, akkor nyugodtan tud menni orvoshoz, gyógyulhat, regenerálódhat otthon és nincs belõle gond. A középiskolákban megfelelõ indok esetén bárki lehet magántanuló, de ezt meg kell beszélni az iskola igazgatójával.

Nincs jelen

 

#77 2011-10-26 11:44

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Továbbtanulás és IBD

Andi,
Én is úgy voltam magántanuló mint Ildike :)
Pont utolsó évben, érettségi elõtte.
Nem volt belõle probléma, kellett egy kérvényt írni, egy indokot, egy papírt csatolnom hozzá, felmentem az igazgatóhoz, és 1 hét alatt el lett intézve. Ennyi.
Én is vaciláltam rajta, amint fentebb is írtak, hogy mi lesz ha kifogok lógni, vagy elmagányosodom.
De nem így lett. Mindenki segített, és amikor épp dolgozat volt igyekeztem bemenni, így még fél évente vizsgáznom se kellett. Ráadásul én messzirõl jártam be.
Én azért is döntöttem emellett, mert a lelki nyugalmam is biztosítva volt így, és ez fontos.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB