#501 2007-01-05 16:59

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocsi közben olvastam az adatlapot, de látom a mûtét sem hozott nagy mértékû javulást.

Nincs jelen

 

#502 2007-01-05 17:40

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
A 23 éves  fiamnál 3 éve diagnosztizálták a cu-t,azóta most harmadszor jött elõ.Lassan 5 hónapja fennáll a véres hasmenés.Salofalkot szed 3x2-t és Salofalk kúpot használ.Elõfordult már nálatok is hogy ilyen sokáig nem jön rendbe?

Nincs jelen

 

#503 2007-01-05 17:51

steve02
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! Én 2006. november 11-én tudtam meg, hogy colitis ulcerosa-m van. Szar ügy, mondhatom. 17 kg-t fogytam, azóta 10 visszajött. A hasmenéseim viszont állandóak, hasfogó nélkül nem tok mennni szinte sehová. Nem tudnak semmit mitõl van, a kajámat a topicok-ból szedegettem össze. (márhogy ki-mit eszik).
2007.01.05. Hasznos István

Nincs jelen

 

#504 2007-01-05 18:24

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Steve02
És szedsz valamilyen gyógyszert? Tükrözést is csináltak?
A kajáról egyébként vegyes a véleményem:van aki szerint mindegy hogy diétázol-e(szegény fiamat kemény diétára fogtam,de nem sok javulás mutatkozott), de ha valami olyant eszik,ami a belecskéjének nem tetszik azt rögtön megérzi(pl. karácsonykor egy kis tejszines süti).Egyébként kitartás elõbb-utóbb a rossz után jobbnak kell jönnie!
Üdv:Anyóca

Nincs jelen

 

#505 2007-01-05 18:24

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia'''
figy steve02"""
nehany esetben jo a hasfogo de tobbet art mint hasznal belulrol-ha a kajara figyelsz, akkor erre vegkepp.ja es meg vmi:nekem a dokim azt mondta:minden, de a hasfogo a legrosszabb-lehet, hogy vmilyen szinten jo, de hidd el rengeteget rongal.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#506 2007-01-05 18:41

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aszéntabi egy idõ után kilyukasztja a belet, úghogy vigyázz Steve!

Nincs jelen

 

#507 2007-01-05 18:46

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
A témához hozzászólva, nekem fél évig volt véres hasmenéses tünet. Elõször nekem is napi 3x2 salofalkot írtak fel. Aztán kaptam mellé szteroidos kúpot, végül mindezekhez jött a metypred és az imuran is. Ja, és emeltek a salofalkon is napi 3x3-ra. De most már nincs hasmenésem. A legrosszabb idõszakban a tejes dolgok zavartak nagyon. Ami nekem segített, helyesebben enyhített rajtam az a köles volt. Bioboltokban lehet kapni, úgy kell elkészíteni, mint a rizst. Egész ehetõ az íze is. Szerintem egy próbát mindenképp megér!!!!
Jobbulást!!!!

Nincs jelen

 

#508 2007-01-06 10:39

steve02
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! Kolonoszkópia, itt vettek 4 mintát (jó volt, nem mondom) majd irrogoscopia.
A metszetekbõl állapították meg az egészet. Szolnokon csinálták, tûrhetõ volt. De bódítás nélkül. Egészen vékonybélbe, pontosan nem tudom meddig, de nekem 20 perc volt kb.
A kajákról meg mindenütt  a fehér húsokat javasolják, én azóta pulyka, tõkehal. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#509 2007-01-06 14:33

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia CSICSU !
Én javulásként fogom fel,mert a véres nyálkás hasmenés elmúlt. A többszöri széklet most
annak köszönhetõ,hogy még a vékonybél annyit nem tud megtartani amennyit kéne.
Most a "tanulási" folyamat zajlik azt mondta a doki és legyek türelemmel. Azt már elértem,hogy visszatartási gondom nincs. Kibírok kb. 2 1/2 - 3 órát már. Ez nálam már
csúcs.
Üdv. CSEVA

Nincs jelen

 

#510 2007-01-06 15:34

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali!
Ez érdekes mennyire külömbözöek vagyunk, ugyanazzal a betegséggel... én most hogy jobban vagyok és híztam 8 kg-ot, is vérzek még,és visszatartani még mindig nem tudom a ... székletet, ha érzek valamit rohannom kell, bár azért már ritkábbak ezek az esetek.
Reggel idöt kell hagyni a belem ébredésére is... stb tea után ücsörögni picit... szóval 1-2 órával korábban kelek mindig:( Üdv!

Nincs jelen

 

#511 2007-01-07 22:02

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rénia!

A dokim szerint 1.5 x annyi idõ alatt regenerálódik a szervezet a sztero után, mint amennyi ideig szedtük. Üdv! Manna

Nincs jelen

 

#512 2007-01-11 11:30

steve02
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok !
A köles tényleg jó, nekem kb 7 órára belémdagadt..! pedig eddig 2-3 óránként...
Szegeden sikerült 1 bioboltban venni. Az íze, hát arról inkább semmit. De a gyógyszerek sem finomak! Csak ennyi. Szia Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#513 2007-01-11 14:47

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A köles mellé ajánlom még a barnarizst is! Nekem hasonlóan jó tapasztalataim vannak róla. Igaz kicsit hosszadalmas elkészíteni, mert kb 50-60 percig kell fõzni, de mondjuk az íze nem olyan rossz. Egy próbát azért megér szerintem!
Üdv! :D

Nincs jelen

 

#514 2007-01-11 17:49

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rénia: A barnarizst, ha megpirítod és utána felöntöd vizzel, majd egy éjszakát állni hagyod, gyorsabban puhul. Próbáljad ki, hátha...
Szép napokat!
Ánya

Nincs jelen

 

#515 2007-01-19 16:23

steve02
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kösz! A barnarizs még ízletesebb, mint a köles!

Nincs jelen

 

#516 2007-01-30 10:39

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia cseva!

Légyszi írd meg mivel mútöttek.Nekem a vastagbelem vették ki 6 hónapja.Még nekem is mindig van hasmenésem,de 3 hét óta használom az entocort klizmát,pentasa kupot és azóta sokat javultam.Most már csak 4x-5x kell mennem,azelõtt meg 10-12x. 3évvel ezelõtt mikor kezdõdött a betegségem az akkori dokim hasm-re,entocort tabl. írt.az is használt,csak az chron betegségre való

Nincs jelen

 

#517 2007-01-31 11:11

Mini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Végig olvastam majdnem az egész fórumot. Eszméletlen sok infótok van, tényleg jobb, mint egy dokival egy óra beszélgetés. És még pénzbe sem kerül...
Nálunk a férjem colitises. Két éve jött neki elõ decemberben. Akkor 3*2 Salofalktól két hét alatt teljesen rendbejött, és két évig elõ sem jöttek neki a tünetei. Most decemberben sajnos megint jelentkeztek. Orvost váltottunk, és találtunk is egy nagyon jó fej dokit, akivel kialakult egy bizalmi viszony, alaposan megvizsgálta, tükrözés, szövettan, csontritkulás, stb vizsgálatok. Minden lelelet negatív, és a szövettanból egyértelmûen kiderült, hogy colitis, és nem Crohn. El kezdte múlt hét szerdán szedni a Medrolt 40 mg-al, és még mellé a 3/2 Salofalk, 3*1 Budenofalk, kálium, folsav, refluxid. Szóval 17 db gyógyszer naponta, a klisma nem segített neki, és a kúp sem. Sajnos ennyi gyógyszertõl sem javul az állapota, sõt. A véres széklet a leginkább ami aggaszt, meg a görcsök. És sajnos mélypontra került a hangulata, és nem tudom kirángatni belõle. Én vele együtt szenvedek, és nem tudom, hogy mit találjak ki amivel segíthetnék. Mindent amit lehet elovastam a netrõl. Ti ezeket a hangulat ingadozásokat hogy kezeltétek?? Mi az amit ha mondtak nektek  akkor jobb lett a kedvetek. Én már isten bizony mindent kipróbáltam... Válaszotokat elõre is köszönöm...

Nincs jelen

 

#518 2007-01-31 11:45

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Nini!!
Egy beteg emberhez már eleve nagyon sok türelem kell. Persze nem kell erõsíteni benne a betegségtudatot, de az erõltetet jókedvet sem. A colitis valószínû azért aktív nála, mert tél van a szervezet legyengül, sokkal hamarabb depresszióssá válik az ember. Én a természetes gyógmódoknak vagyok a híve. Ez abból áll, hogy sokat kell pihenni / most ebben az idõszakban nem kell terhelni semmivel/ . Pont elég bejárni a munkahelyre ha szegény férjed még képes rá. Vannak nagyon jó teakeverékek/ Orbáncfû, körömvirág,édeskömény,libapimpófû,lósóskamag,mezei zsurló/ ezeket összejevered 1 liter teát fõzöl neki és szépen lehet kortyolgatni egész nap. Még munkahelyre is be lehet vinni és ott is folytatni. Diétát kell tartani, sok kását fõzni /köles, hajdina/ Meg lehet fûszerezni vegetával és sok répát bele. Biztos fogja szeretni. Mellé csírkemellet hírtelek kisütve vajon. Nagyon finom kaja. Nekem ezek a gyógymódok beváltak. A kása evése és a tea aranyat ér. 3 nap alatt elmúlik a vérzés. Orvosom szerint meg kell nyugtatni a dühöngõ gyulladt vastagbelet. Remélem tudtam jótanácsot adni. Ha még szükséged lenne valamire bármikor írhatsz! Mielõbbi gyógyulás kívánok. Üdvözöllek benneteket

Nincs jelen

 

#519 2007-01-31 12:01

Mini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Én is szeretem a természetes gyógymódokat. Például csinálja ezt a csíra diétát. Azt mondják jó, és õ is szívesen állt neki. Én is mindig ezt mondom neki, hogy ne betegedjen bele a betegségébe, csak ezt nehéz szegénynek megfogadnia, mikor állandóan görcsöl a hasa, hasmenése van és a vérzés sem áll el. Õ egyébként magyar-töri szakos tanár egy középiskolában, és szegény állandóan retteg, hogy hogy bírja ki a 45 perces tanórákat. Viszont nem gyengült le, ezért nem is akar otthon maradni, mert azt mondja a munka jó hatással van rá, a gyerekek, a színjátszókör, stb. Azt szeretném megkérdezni még, hogy neked/nektek milyen gyorsan hatott a Medrol?? Egy hétig 40 mg-t kell szednie, aztán 7 nap 32 mg, 7 nap 24, majd négy naponta négy mg-vel csökkenteni. Úgy számoltam, hogy ez 6 hetes kúra. Még nagyon az elején vagyunk mert ma veszi be az utolsó 40 mg-t. De szerintetek mikor kezd el látványosan javulni tõle? És még egy kérdés, sok helyen olvastam, hogy pszichológus segíthet, de jó lenne olyan aki járatos ebben a betegségben. Szóval tudtok ilyent ajánlani?

Köszi

Nincs jelen

 

#520 2007-01-31 12:03

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki egy jó - és azért megfizethetõ - pesti pszichiátert? Köszi

Nincs jelen

 

#521 2007-01-31 12:39

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia mini'''
a medrol szedese aktiv idoszakban ember-szervezet  fuggo.
altalaban a rossz idoszakokban is szokott egy het elteltevel hatni, persze ezt sem lehet egybol megmondani, de megnyugtataskeppen ez is eleg...
a 32mg-os kura szedesenel az emberek tobbsegenel mar valtozast mutat ill.az mar egy meghatarozo adag, ha nem akkor csak feljebb mennek.-ez is az aktivitastol es a suloyssagtol fugg.
a suli tenyleg jot tesz a parodnak, bar en kozepiskolas diakkent mondom... :)
udv.: dori

Nincs jelen

 

#522 2007-01-31 16:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pilli: Ittvagyok, és mint psziháter, állok rendelkezésedre! :) Úgy is most vagyok túl majdnem a 4dik Freud könyvemen, nincs aki megállitson :P

Mini:A Medrol esettõl függõen hat!Amint leirtad, a férjed állapota elég súlyos, így lehet hogy még 2 hét mire hat!Türelemmel kell lenni és akkor minden jóra fordul!
A kedvetlenséget, hangulatingadozást sokmindennel lehet magyarázni.Nem azt mondom, hogy a frontoktól függ, de pl egy sötétebb, hidegebb téli nap mindenkire nyomasztóan hat!Ráadásul aktiv szakaszba még a csokitorta sem édes!Mindenekelõtt türelem és türelem!Megizzasztja a párkapcsolatokat a friss crohn, de ezen túl lehet esni!Összetartás, kölcsönös odafigyelés kell és nem szabad hagyni, hogy begubózzon (bár ahogy olvastam nem teszi), menni kell mindenfele, próbálni a rosszba is a jót nézni!
Hapedig külsõ segitség kell, írjatok egy e-mailt és ha van MSNe a férjednek, akkor vegyetek fel partnernek, én majd kigyógyitom ebbõl a komor hangulatból! :)

Nincs jelen

 

#523 2007-01-31 19:31

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Pintyõke!
Nekem colitis ulcerosám volt,de már 20 évet szenvedtem vele.Elsõ idõkben 2. 3. évenként újult ki,véres nyálkás hasmenéssel,de mindig rettegtem, mert visszatartási gondjaim voltak végig. Az utólsó 1,5 évben, viszont állandóan véreztem és már nem tudtam visszatartani,ami lelkileg nagyon megviselt és a gyógyszerek sem hatottak. Ezért küldtek konzultációra sebészhez. Õ azt mondta,hogy már régen nála lett volna a helyem,mert 10 év után már nagy a kockázat.Szerencsére nem volt rosszindulatú és megúsztam a további kezeléseket. 2006.májusban vették ki az egész vastagbelem és vezették ki,majd októberben volt a záró mûtét. Most már jobban vagyok,de még így is sokszor megyek WC-re,mert tanulja a vékonybelem a szerepét.Visszatartási gondom már nincs.Gyógyszereket nem írtak,csak quamatelt,enterobenét és szedem a dilibogyókat.
Neked milyen gondjaid vannak még? Neked is kivezették?Miért kell még komoly gyógyszereket szedni?

Üdv:cseva

Nincs jelen

 

#524 2007-02-01 06:34

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Mini!

Írtam neked a megadott címedre levelet.
A legjobbakat: Ánya

Nincs jelen

 

#525 2007-02-01 10:12

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia cseva!

Én is ugyan igy vagyok mint te.Az orvosom szerint nekem is legalább 10-15éve kezdõdhetett,csak nem volt semmi jele.már az elsõ tükrözéskor ki akarta vetetni a vastagbelem.Én nem akartam.2évig használtam agyógyszereket de nem javult afekélyes gyulladás.azt mondta ,ne várjuk meg a bajt,mütétlegyen a megelõzés.07.13.-án kivették az egész v.belem ésnekem is kivezették.09.04.-énvolt azáró mütét.A zutánén sem szedtem mást csak salofalkot.01 04.-én voltam megint kontrollon,másgondom nem volt csak 10-12xmetem wc.re,és mostezért kell agyógyszer.DEmost már sokat javultam.5-6xmegyek.Visszatartási gondom nincs.Az enyém sem volt rosszindulatu.Még 3hétig használom agyogyszert akkor megyek kontrollra.különben jól vagyok amit neked is kívánok!
SZIA!

Nincs jelen

 

#526 2007-02-01 11:07

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia pintyoke'"
margit korhaz?
ha igen:
akkor nekunk tuti, hogy kene ismernunk egymast, mivel en is akkor fekudtem bennt, amikor neked volt a zaro muteted...
udv.: dori

Nincs jelen

 

#527 2007-02-02 14:15

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia dori!


Én pécsett voltam.

Nincs jelen

 

#528 2007-02-04 18:23

HKazi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Véletlenül ide tévedtem, de a témával kapcsolatban a Spektrum tv-n volt egy mûsor, az Alternatív gyógyászat 11. rész, mely ezzel a betegségekkel foglalkozik. 2007.Febr. 9-én ismétlik. Étrend változást javaloltak, szénhidrát szegény-mentes étkezést. Sok zöldség, gyümölcs, husok, cukor helyett méz, csak kemény sajtok, házi joghurt.
Állítólag három hét alatt lényeges javulás tapasztalható.
Remélem segíthettem.
Üdv mindenkinek.

Nincs jelen

 

#529 2007-02-04 19:02

HKazi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nincs jelen

 

#530 2007-02-09 13:48

Szaki75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Adrika írta:

Sziasztok!

31 éves vagyok, idén januárban diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosa-t, amely én úgy gondolom tavaly augusztusban kezdõdhetett nálam, vagyis akkor jelentkeztek az elsõ tünetek.

Abszolút friss nálam a dolog, fél éve kezelnek, havonta járok be a kórházba kontrollra. Természetesen túl vagyok már az elsõ vastagbél tükrözésen is. Ha van kérdésed, szívesen megosztom a tapasztalataimat, Veled és a többiekkel is.

Szevasz
Azt szeretném megtudni tõled , hogy milyen gyógyszereket szedsz most , hoy új embernek számítasz a Colitiszeseknél. Kiváncsi vagyok rá mert én is az vagyok de már 6. éve én egy idõben elég sok gyógyszert szedtem( Budenofalk, Salofalk, Clion. Medrol).
Szaki 75

Nincs jelen

 

#531 2007-02-09 13:58

Szaki75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anyóca írta:

Sziasztok!
A 23 éves  fiamnál 3 éve diagnosztizálták a cu-t,azóta most harmadszor jött elõ.Lassan 5 hónapja fennáll a véres hasmenés.Salofalkot szed 3x2-t és Salofalk kúpot használ.Elõfordult már nálatok is hogy ilyen sokáig nem jön rendbe?

Hello
Hálistennek nem volt még nekem ilyen sokáig tartó akut állapot és õszintén szolva nem irigylem a fiadat . Lehet hogy szteroidok szedésével ( Budenofalk, Medrol) fog csak rendbe jõnni. Nagyon erõs gyógyszerek mellékhatások felléphetnek( pl. izomgörcs, felpuffadás) de csak ezek által múlhat a többhónapos hasmenés. A helyedben már rég beutaltatnám a Belgyógyászatra mert ez már nagyon sok idõ.
Nekem amikor 2003-ban folyamatosan volt akut állapotom akkor a végén bekellett feküdnõm a kórházba 1 hétre infuziós kezelésre. Hozzá kell tennem a dokinõnek a szájába kellett rágnom , hogy fektessem be a kórházba mert olyan rosszul voltam. De ne adjátok fel mert a Colitisszel lehet együtt élni csak megkell tudni tanulni.( A munkahelyem is ráment a kálváriára).
Szaki 75

Szerkesztette: Szaki75 (2007-02-09 14:00)

Nincs jelen

 

#532 2007-02-09 21:27

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

SZiasztok!!!!!

Nekem volt hogy majd 1 évig aktív volt a betegségem de aztán volt hogy sokáig jobban voltam!!!!!!!!


                                         ÜDV:. Monica

Nincs jelen

 

#533 2007-02-10 11:02

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem szteroidot kellene szedni,ha5hónapig nem irt az orvos jobb ha másik utan néztek.

Nincs jelen

 

#534 2007-02-11 22:03

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!azt szertném kérdezni,hogy olvastam különbözõ oldalakon állítólag az usa-ban már eléggé jól tudják a cu-t gyógyítani errõl mit hallottatok?és még azt szertném tudni hogy (1 éve vagyok colitises)budenofalk és xalazin 250mg szedek ezeknek mellékhatásairól tud valaki?köszi
minden jó ötletett szívessen várok a betegséggel kapcsolatban mert még "új" vagyok és nagyon elkeseredett.....köszönöm!

Nincs jelen

 

#535 2007-02-12 09:54

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia boci'''

budenofalk:   http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VI/2/103main.htm
xalazin 250 mg:   http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pid=3629

ja a budenofalkrol meg ugyanebben a topicban csak nagyon visszabb ugy 2.oldal korul olvashatsz.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#536 2007-02-12 17:41

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Dori

köszi a segíséget...

Nincs jelen

 

#537 2007-02-12 18:20

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dori!most olvastam,hogy te is a margit kórházban voltál nekem most ajánlottak ott egy dokit vagyis már 2x voltam nála Dr.Penyige József esetleg hallottál róla valamit én ugy veszem észre hogy jó doki....
ja és még olyan kérdésem lenne ha valaki tudja a választ ha valakinek enyhe nem súlyos colitise van pl.nekem... akkor is 10 év után mindenképpen ki kell venni a vastagbelet???köszi a válaszokat....
"huncut az úristen" soha nem éltem úgy hogy betegnek kéne lennem és mégis.........hol itt az igazság!!!!!!!!??

Nincs jelen

 

#538 2007-02-12 18:35

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Úristen Boci honnan veszed ezt a butaságot, hogy 10 év után ki kell venni a vastagbelet, dehogy kell. Biztos azzal téveszted össze, hogy 10 év bélbetegség után nagyobb a ráknak a kockázata ezért gyakrabban kell tükrözést csinálni, de ez sem jelenti azt, hogy rákos lesz valaki 10 év után. Sõt szerintem nagyobb az esélye egy olyan valakinek, akinek nincsenek problémái, mert ugye a bélbetegek gyakran járnak ellenõrzésre, labor, stb. hamarabb észreveszik ha van valami baj.

Nincs jelen

 

#539 2007-02-12 19:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia boci-'''
a margit korhazban nem hallottam meg errol a dokirol ugyanis en a sebeszeten muteten vtam csak, amugy meg szeged...

Nincs jelen

 

#540 2007-02-12 20:19

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szióka!
Hallott már valaki a budenofalk beöntéses verziójáról? Álítólag otthoni használatra készült. Nekem egy kicsit rémisztõen hangzik! Tud valaki valamit?
Amúgy nem tudom ezzel a kérdéssel jó helyen járok-e? Talán...

Nincs jelen

 

#541 2007-02-12 21:05

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Reni!
Budenofalkhoz még nem volt közöm, de salofalk klizmához már igen. Az egyáltalán nem vészes és igen hatékony, mivel közvetlen oda jut, ahová kell.

Rénia írta:

Szióka!
Hallott már valaki a budenofalk beöntéses verziójáról? Álítólag otthoni használatra készült. Nekem egy kicsit rémisztõen hangzik! Tud valaki valamit?
Amúgy nem tudom ezzel a kérdéssel jó helyen járok-e? Talán...

Nincs jelen

 

#542 2007-02-12 22:43

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Reni!én salofalk klizmát használtam(ok) nem vészes sõt elõször én is megijedtem de egyáltalán nem okoz gondot,és annyit ha nekem belobban a gyulladás akkor a dokim hiába emeli triplájára a gyógyszer adagot akkor sem javul semmit viszont egy beöntésest elhasználok 2 nap mulva már semmi bajom nekem használ.

Nincs jelen

 

#543 2007-02-12 22:52

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ani!köszi kicsit megnyugtattál de én még be vagyok "tojva" mert még új  a betegségem és még fejben sem raktam rendbe magam néha tiszta depi vagyok miatta fõleg amikor beindul egyszerüen még nem tudom elfogadni kéne nekem valami csoport terápia vagy valami.......egy olyan embernek hiába mondom akinek nincs baja mert "kivülrõl" nem látszik semmi az akkor már nem is betegség (belül meg már rohadok) na mind1.még  fel kell dolgozni magamban.bocsi hogy ilyen öszinte vagyok de senkivel nem tudom megosztani ezt...mert itthon mit mondanak:"ugyanmár ne legyél letõrve ma már minden betegséget tudnak gyógyitani".....sorry

Nincs jelen

 

#544 2007-02-13 12:46

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rénia!

Én entocort klizmát használok már5.-hete,sszeritem hatásos.salofalkot is használtam régebben,de abudenofalkot csak gyógyszerben ismerem.Tényleg hamar érezni a javulást.

Nincs jelen

 

#545 2007-02-13 20:51

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a hsz-kat. De szerencsére rendezõdni látszanak a dolgok anélkül is!! remélem ez így is marad!!
Üdv:R.

Nincs jelen

 

#546 2007-02-14 13:10

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nem akarom a pesszimistát eljátszani,de ezek nagyon komoly dolgok.Sajnos nem minden orvos lelkiismeretes,mert valóban nem lehet gyógyítani a cu-t,csak legfeljebb szinten tartani a betegséget,hogy ne legyen komoly probléma. Gyógyszer csak egy lenne. Teljes nyugalom és béke,életmód váltás,semmi stressz.
Mivel ez csaknem lehetetlen,maradnak a gyógyszerek és jóljárnak velünk a gyógyszergyárak.Nekem 20 évig tartott ez a tortúra,mire a sebészhez küldtek,mert már súlyos volt a helyzet.A vége a kibelezés lett. Lelkileg ezt is nehéz feldolgozni.Igaz,hogy depis a csapat!Tartsunk össze,mert lehet,hogy valakinek csak ez a fórum maradt már,mert a környezete sem veszi komolyan,mivel jól "ki"-nézünk ki.A szteroidoktól szépen meghízunk stb. A lelkünkkel mi van,lesz? Belegondolt már idegen abba a helyzetbe,hogy mi van akkor, ha nem találsz idõben WC-t?Ez plusz stresszhelyzet. A munkahelyrõl ne hiányozz és persze maximálisat teljesíts mindenhol.Tartsd meg a párod és nevelj gyereket,természetesen jókedvûen és optimistán nézz a világra!???
Boldog Valentin napot mindenkinek!
Üdv:cseva

Nincs jelen

 

#547 2007-02-14 13:43

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Az Entocort klizmának ugyanaz a hatóanyaga mint a Budanofalknak, nekünk is volt, hogy használt, de volt, hogy nem. A Remin kívül szinte mindent kipróbáltunk és rengeteget olvasok a bélbetegségekkel kapcsolatban én is és a párom is.
Nekünk a gyermekünk colitises, bár crohnos volt elõször, de állítólag mégsem az, mindenesetre legutóbb eléggé bedurvult, hogy nem kapta meg az évi medrol adagját, csináltak egy nagy kivizsgálást és akkor változtatták meg a diagnózist. Hátha most eltalálták. De mi is rengeteget parázunk, mármint a férjem és én a gyermekünk miatt, õ könnyebben veszi a dolgot szerencsére, talán azért, mert mi annyit foglalkozunk vele, õ ránk támaszkodik. Ha nem adnám a szájába a gyógyszerét, nem is tudom mikor venné észre, hogy nem vette be. Egy idõ után azért meg lehet szokni az új helyzetet, de ha meglátom a vért a kakijába azt az érzést nem lehet leírni. Mert minden fellángolás után változtatunk egy pár dolgon, hátha bejön.
Most is reménykedek, hogy nem jön elõ egy jó darabig. A mostani változtatásunk részben étkezési (nem eszik májkrémet, virslit, parizelt, sonkát, nem használok ételízesítõt, mióta legutóbb kijött a kórházból), a gyümölcsös joghurtot is én csinálom neki kefírbe turmixolok banánt, almát, grépfrutot, vagy citromot, párolt répát, zellert, másik rész, hogy talált olyan elfoglaltságot, ami leköti és szívesen csinálja, ez az internet (honlapot készített, frissítgeti, stb.) Jelenleg nagyon jó állapotban van, kitünõ az étvágya, igaz sose mondták volna meg róla kívülrõl, hogy bélbeteg, de most meg különösen jól néz ki.
Egyébként fellángálásos idõben én is leadok egy pár kilót, ha jól van én is hízok. Úgyhogy megértelek benneteket és fel a fejjel! Nagyon jó, hogy van ez a honlap és ilyen aktív, ha már akkor rátaláltam volna, mikor kezdõdött a lányom betegsége, sok minden másképp lett volna, pl. nem költöttünk volna annyit a természetgyógyászokra (persze a gyógyteák, stb. jók, nem ilyenekre gondolok).
Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#548 2007-02-14 13:45

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ja azt el is felejtettem, hogy a kutyust, ami az avataromon látható azt is terápiás céllal kapta a lányom. Ugye milyen ari, most már két éves lesz, a fellángolást azért nem sikerült megakadályoznia, de sokat segít lelkileg.

Nincs jelen

 

#549 2007-02-14 16:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

cseva:
Azért vagyunk páran, akik szivesen adnak egy falatot az optimizmusukból!
Sokan úgy vannak vele, hoyg nem tudják feldolgozni, meg mindig a wct keresik és satöbbi, de mindez leküzdhetõ! Sikerült nekem is és sokmindenkinek! Ez nem egy reménytelen betegség (amúgy a cu részben gyógyitható), nem kell ezt elkönyvelni annak! Igenis van remény és mindig lesz jobb!Csak ha mentálisan elnyomod magadban azt a pindurka jót is, akkor csak a rossz marad!
Amúgy én nagyon szivesen ápolgatom a pesszimista lelkeket, ugyanis késõbb szeretném magamnak tudni a hivatást! (pszihológia)
Szóval akit gyötör valami, nyugodtan irhat nekem!

Nincs jelen

 

#550 2007-02-14 20:27

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mindenki!
Áttudom érezni az elõbb elhangzottakat! A szinte megszámolhatalan gyószermennyiség szedése; a mellékhatások mind fizikailag, mind lelkileg; a folytonos wc keresgetés; stb. Mintmár korábban is említettem a nyár végefelé derült ki nálam a cu. Augusztus végén indult a gólyatáborom, amirõl persze nem mondtam volna le semmi áron. Gondolom mondanom sem kell, ekkor még napjában kb. tízszer mentem oda, ahova még a király is gyalog jár :D Persze a gólyatábor leginkább a szabadban volt, mentünk a város egyik végébõl a másikba. Kajám csak a szendvicsek voltak, amiket otthonról vittem, meg ha esetleg haza tudtam menni ebédelni. Persze mindenhol az elsõ gondolatom az volt, hogy itt vajyon merre lehet a mosdó. Voltak rossz percek, de mégis itt vagyok még :) Még akkor rájöttem, hogy meg lehet ezt a problémát észrevétlenül is oldani. Elõször a mosdóba megy az ember, aztán egy pohár üdítõér a büfébe, aztán "megláttam egy ismerõst, megkeresem" és így tovább. leleményes lény az ember!!!! Szóval kár ezen lefeslegesen rágódni. A szteroid mellékhatása, na az már keménnyebb dolog. Legalábbis nálam. Különösebben soha nem foglalkoztam azzal, hogy jól nézek-e ki. Én jól éreztem magam a bõrõmben. Soha nem akartam fogyózni, ha este csokit akartam enni, hát ettem. Aztán a szteroidtól eléggé elcsunyúltam, de gondolom ezt nem kell részleteznem. És ekkor ledöbbentem saját magamon, hogy én mennyire hiú tudok lenni. A csúcs a vizsgaidõszakomra esett. Addig nem is volt baj amíg a csak a család látott. De amikor ki kellet mennem az utcára, vagy elmenni vizsgára, legszívesebben elsülyedtem volna. Iszonyatos érzés volt. Folyton azt éreztem mindig mindenki engem néz, és egyszerûen utáltam emberek közé menni. Tényleg ledöbbentem magamon, mert nem ilyen vagyok. Én mindig is nagyon szerettem a társaságot. Ezt már nem tudtam annyira pozitívan felfogni, mint azt, hogy futkozok a mosdóba. Ha ismerõsök közé kerültem, az elsõ mondatom az volt, hogy "gyógyszertõl vagyok ilyen, nem híztam el!" A család rengetegszer elmondta, hogy látszik, hogy ez csak a gyógyszertõl va, meg próbáltak viccelõdni, több kevesebb sikerrel. Most hogy kezdek rendezõdni, már nem érzem annyira rosszul magam emberek közt. de ezt az érzést soha nem akarom mégegyszer átélni. nekem ez iszonyú nehéz volt!!!! De mindezek ellenére abszolút optimista vagyok, és azt vallom egy betegség sem nõhet fölém, mert nem hagyom magam!!!!
Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de kikívánkozott belõlem!
Üdv: R. :D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB