#551 2007-02-14 21:43

desmond
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Most lesz 4 éve, hogy tályoggal mûtöttek, 2 hétig kórházban voltam, naponta tisztították a 4helyen felvágott sebeimet, majd további 4 hónapig jártam kezelésre. A mûtéttõl számított 5 hónap után kellett mennem végbéltükrözésre, hogy nem alakult-e ki fisztula. Azóta is a legnagyobb sebem még kicsit nyitott, de már megszoktam. A végbél és a hüvely közötti részen volt a kb. 2-3dl gennyet tartalmazó tályog. Fogalmam sincs, hogy hogy keletkezett. Az orvosom szerint a szülés után "maradhatott" bent valami, ami 15 évig egyre nõtt és észre sem vettem. Nekem azt mondták, hogy 4-5 évig tisztulhat a seb. Mindenesetre nagyon rossz volt ezt megszokni, azóta is betétet hordok, állandóan tisztogatom és borogatom a sebet svédcseppel is. Az egész dolog - a mûtéttõl kezdve - lelkiekben nagyon megerõsített. Megváltozott az értékrendem, sokkal higgattabban állok mindenhez. Az életmódomon nem kellett változtatnom, mert mindig is az egészséges táplálkozás híve voltam. Gyógyteák, gyógymódok Mária Treben könyveibõl már vagy 20 éve az életem része, amióta asztmás vagyok. Na ezt is leküzdöttem, már vagy 10 éve tünetmentes vagyok. Mindezt azért írtam le, hogy erõt merítsenek azok, akiknek aggályaik vannak egészségi állapotukkal kapcsolatban. Kitartás! Akit érdekel valami az említettekkel kapcsolatban, szívesen beszélgetek róla. Helló!

Nincs jelen

 

#552 2007-02-15 15:48

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocinak írnám, hogy Penyige Józsefrõl én is csak jót hallottam. Nekem ugyanott van az orvosom, szoktam õt látni. Ánya néven a Ki-kicsodában bemutatkoztam, szívesen megosztom veled a tapasztalataimat. Nekem egy éves volt a kislányom, amikor kiderült a betegségem. Láttam a csodás kicsi  fiadat, értem mirõl írsz. Ma 25 éves is elmúlt a lányom. Még emlékszem a szorongásaimra, nagyon is. Segített a pszichoterápia, azóta fel tudom vállalni a betegségemet, szakmai körökben is. Pedig a pszichológusok pszichoszomatikus betegségnek tartják és ugye én is pszichológus vagyok. Nekem négy évbe tellett, hogy eljussak a szakemberhez, pedig magam is az lennék. Megértek mindenkit, aki nem ezt az utat választja, de fontosnak tartom elmondani az én utamat is, ami nekem sokat segített.
A vastagbél kioperálása pedig nem törvényszerû 10 év után. Találsz itt régebbi cu-sokat is a fórumon, akik még együtt vannak a beleikkel.
Bármi egyébben tudok segíteni, írjál, válaszolok.
Mindenkinek szép, szebb napokat kívánok: Ánya

Nincs jelen

 

#553 2007-02-15 18:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia boci'''
ment mail.udv.:dori

Nincs jelen

 

#554 2007-02-15 18:40

moni0819
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja diagnosztizálák nálam a colitist, onnantól kezdve szedem a Salazopyrint és a folsavat. 6 napja vörös kiütések jelentek meg az alkaromon, ami aztán továbbterjedt és mára az egész testem egy nagy lángoló folt. A bõrgyógyász írt rá gyógyszert, meg gyulladáscsökkentõ kenõcsöt és a kezelõorvosommal egyetértésben azt gondolják, hogy a Salazopyrin okozhatja. 3 napja nem szedem, de úgy látom, hogy fogalmuk sincs róla, hogy valóban ez volt-e a kiváltó ok. Szerintük lehet, hogy át kell térni majd a Salofalk-ra.
Érdekelne, hogy volt-e már közületek valakinek a Salazopyrinnel kapcsolatban bõrkiütéses problémája. Örülnék, ha nem ez lenne a gond, mert egész jól voltam eddig tõle...
Elõre is köszi, ha valaki tudna segíteni!

Szerkesztette: moni0819 (2007-02-15 21:34)

Nincs jelen

 

#555 2007-02-15 19:20

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia moni! én allergiás vagyok a salazopyrinre, nálam az volt, hogy bevettem este, és egészen reggelig (kb 8 órán át) folyamatosan vakartam magam, de hiába...csak viszketett én meg tiszta seb lettem. kétszer próbáltuk ki, hogy biztosan a gyógyszertõl van-e. maga volt a pokol. mostmár semmi pénzért nem venném be :)

Nincs jelen

 

#556 2007-02-17 16:49

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!azt szeretném kérdezni,hogy a be indul a gyull. akkor nekem nincs hasmenésem hasam sem fáj,de van olyan hogy csak vér jön aztmondta a doki hogy ilyen is van "köszi".mondták hogy probáljam ki a zõld búzafû lé kúrát hátha segít.....valakinek van tapasztalata,esetleg természet gyógyászati kezelés vagy bármi ami segit,tudom hogy  a cu.-t nem lehet gyóygítani "még"... de csak van valami ami meghosszabbítja a nyugodt állapot közötti ídõket..???

Nincs jelen

 

#557 2007-02-17 17:16

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia boci!
Sajnos a zöld búzafû lé kúrát  nem ismerem, de a legfontosabb, az, hogy semmiképp se idegeskedj, nálam ugyanis ez fokozta a betegség elõrehaladását. Fontos lehet még az elõírt diéta betartása is.

Nincs jelen

 

#558 2007-02-17 17:17

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ánya!köszönöm amit írtál,de sajnos én még nem bírom ennyire mert nálam kb.1 éve diagnosztizálták a cu-t.engem nagyon összetört lelkileg és még nem tudtam feldolgozni nem szeretek siránkozni de senkivel nem tudom megbeszélni a környezetemben.Ánya ha esetleg kérdezhetnék  e-mailen jó lenne mert szeretnék mindent megtudni a betegségrõl mert  ha ugy vesszük együtt kell élnem vele...köszi boci

Nincs jelen

 

#559 2007-02-17 17:29

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Timmancs!Az idegeskedést még tudom szabályozni mert  amóta a betegségem az általános hétköznapi dolgokban sokkal nyugodtabb vagyok csak a diéta nem tudom mit ehetek és mit nem mert senki nem mondja a dokim ameg azt mondta hogy akármit ehetek de én arra már régen rájöttem hogy ez egyáltalán nem igy van,mert a tej,nyers zöldség,dinnye,fagyi ezek nem nyerõk nálam....de 2005 ota amióta van a betegségem tök jól voltam 2006 szeptemberben elkaptam a családtól egy hasmenéses vírust akkor kiújjult....a gyógyszer emelés nem segített hanem a salofalk klízma 1 után már másnap csak 2x mentem wc-re,el is múlt és most február elején pedig figyeltem arra hogy mit eszem megint bedurrant a "gyuszim".és nem javul jövõhét csüt.megyek a dokihoz és enegem inkább ez készít ki....utálom magam ilyenkor.ma eddig 15x voltam wc-n.........de reménykedem a gyóygulásban..!és hogy 1x lesz egy orvos aki kitalál valamit amitõl meggyógyulunk és itt a fórumokon már csak jó dolgokrol fogunk beszélgetni!!!ezt kívánom mindnyájunknak!!!

Nincs jelen

 

#560 2007-02-17 19:05

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Boci:
Az étrend lényege: energia és fehérje gazdag, zsírszegény, durva rostmentes, tejmentes, cukormentes.

Nincs jelen

 

#561 2007-02-17 20:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Timmancs: Nemigaz! Cukormentes ne legyen!!! Miért vonod ki a cukrot az étrendbõl?Ez butaság!!!

Az étrend mindenkinél más!Vannak dolgok amiket nem szabad és nem ajánlatos enni!Amit nem szabad, az a tej (sajt és kefir lehet), zsírszegény és fûszerszegény! Kiemelném a petrezselymet, mert van akinél még jótékonyan is hatott, ezért érdemes kipróbálni, letesztelni!Ezek okozzák a heveny hasmenést, hasi görcsöket és vérzést!
Amit nem ajánlatos enni, azok az aprómagvas dolgot (pl mogyoró, pisztárcia, szotyi, tökmag és hasonlók) kukorica, bab és hasonló erõsen rostos zöldségek és gyümölcsök, gyümölcsöket csak hámozva szabad enni, az orvosok még tanácsolják, hogy reszeljük le (bár nemtom kinek sikerült már szõlõszemet meghámozni, kimagozni, lereszelni...lol), és az olyan gyümölcsöket nagy ivben el kell kerülni, aminek a husában mag van (eper, málna és társaik). Érdemes fõleg fehérhúst fogyasztani (csirke, pulyka, hal, utóbbi nagyon fontos, az omega 3 zsirsav miatt), mellõzni a sertés és marhahust, fõleg párolva késziteni az ételt (mind hust, mind zöldséget), krumplit nem olajban kisütni, hanem fõtt burgonyának elfogyasztani, sok rizst enni!
Ez igy kollektive egy nagy adag infó, ebbõl leszürheted melyikre hogyan reagálsz.Ez sajnos saját tapasztalatra megy, nincs konkrét diéta kiirva!Ez egyénreszabott, mint egy edzésterv! Lehet kis furfanggal és fantáziával mesteri kajákat alkotni ezekbõl, ami megmaradt! sok sikert!

Nincs jelen

 

#562 2007-02-18 02:08

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ilyen meg fokepp nincs, hogy tilos.
annyira egyenfuggo, hogy nem is lehetne ramondani, hogy mi tilos es mi nem.
inkabb mi a nem ajanlatos es a nagyon nem.
pl.:mindenki ovatoskodik mutet utan meg talan evvekkel is, hogy mit egyen.
mondjuk nalam dobo doki csak annyit mondott, hogy mit?mit?hat egyen beaf steaket.
nah azota is ezt teszem :) es istenien vagyok.asszem... (kopp-kopp)

Nincs jelen

 

#563 2007-02-18 08:21

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Boci!
Persze, hogy írhatsz az email címemre. Kérdezz nyugodtan, amit tudok, azt mind megosztom veled. Annyira ismerõs a félelmed, a szorongásod.....
Várom leveled.
Mindenkinek jobb napokat: Ánya

„ Mindaz, ami történik veled, lehetõség az Út megtalálására”.

Nincs jelen

 

#564 2007-02-18 10:34

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Az örömömet szeretném megosztani veletek! A fiam az utóbbi egy-két hétben szépen javul/ közel félév után/.Kezdenek elmaradni a véres hasmenései,sõt már szinte csak másnaponta van széklete.
Új gyógyszert kapott, a 3x2 Salofalk mellé Rectodelt kúpot, ami úgy látszik nagyon bevált(szteroidtartalmú).
Hasonló jó napokat kívánok mindannyiótoknak!

Nincs jelen

 

#565 2007-02-18 21:16

Gubur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Sorstársaim!
A "nálam hogyan kezdõdött" topicba írtam az imént és gondoltam ide is bealkalmatlankodnék a tapasztalatommal. Tehát bizonyára nem az enyém a legsúlyosabb colitis,de volt szerencsém bekukucskálásokhoz, endoszkopiához, kaptam salazopirint és szalofalkot kúpban, tablettában, keseregtem én is eleget.A többit pedig már leírtam a másik helyen, hogy ne ismételgessem magam.Nagyon örülnék, ha rajtatok is segítene ez a dolog!

Nincs jelen

 

#566 2007-02-19 16:03

penge
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok! en akut colitises vagyok,epp most jottem ki a korhazbol! 7 eve van colitis ulcerosa betegsegem! a korhazbol tavozvan nem mondtak semmi biztatot! szeretnek kerni recepteket ami nem csak rizsbol es krumplibol all es fincsi is lehet!

Nincs jelen

 

#567 2007-02-19 20:24

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Miért van az, hogy mire épp rendbejönnék, kezdek megint visszaesni? Mióta leálltam a szteroról olyan vagyok, mint egy jojó. Elkezdek rendezõdni, aztán megint rosszabodik a dolog, aztán megint javul és így tovább. Kajától se lehet, mert ugyanazt eszem. Nem értem. Volt már valaki ilyen faramuci helyzetbe?

Üdv: R.

Nincs jelen

 

#568 2007-02-19 20:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aha én! Azt mondta a dokim tombol a Chronom!!

Nincs jelen

 

#569 2007-02-19 20:44

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rénia!én is igy szenvedek most sajnos novemberben jöttem rendbe és már megint szenvedek vagy 2 hete....én is ugyanazt eszem amit eddig,és olyan egészségesen hogy ha mindenki igy enne akkor nem lenne beteg ember a földön:)na de most viccen kivül....csütörtökön megyek dokihoz és ha esetleg megtudok valami okosat akkor megosztom veled(tek)....mert már én is kivagyok!

Nincs jelen

 

#570 2007-02-19 20:51

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ánya!írtam neked e-mailt,egy csomó kérdésem lenne de egyszerre nem zavarlak sok kérdéssel csak mindig egy keveset kérdezek:)boci

Nincs jelen

 

#571 2007-02-21 19:43

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Utoljára tavaly júliusban jártam itt.
Azt hittem nem tartozom ide és meggyógyultam teljesen, orvosi engedéllyel abbahagytam a Salazopyrin szedését. Január végéig teljesen jól voltam, aztán 1 hónapja szenvedek mint a pék kutyája, ha érzi a friss kenyér illatát:)
Eléggé el vagyok keseredve, hogy újból fellángolt ez a fránya colitis...
És hibáztatom magam, hogy ismét ilyen állapotba kerültem.
Volt valakinek olyan tünete, hogy a lábszárain csomók alakultak ki és nyomásra érzékenyek voltak?

Nincs jelen

 

#572 2007-02-21 19:55

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocs a meggyógyultam teljesen az azt jelentené, hogy még az orvosok sem tudták megmondani hogy CU-m van vagy valamilyn amöbás fertõzésem...

Nincs jelen

 

#573 2007-02-26 16:47

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Hát csupán eddig tartott!Nagyon le vagyok lombozódva, hogy a fiamnál ismét visszatértek a véres napok.Pedig szedi a gyógyszereket!Csakhogy az utóbbi napokban volt egy kis munkahelyi stressz és egy kis kajára nem odafigyelés, és ez már meg is tette a hatását.Úgyhogy üzenem mindenkinek , idõben be kell venni a lesz.....-m kapszulát!
Üdv mindenkinek:anyóca

Nincs jelen

 

#574 2007-02-27 19:01

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Volt valakinek olyan tünete, hogy a lábszárain csomók alakultak ki és nyomásra érzékenyek voltak?

Nincs jelen

 

#575 2007-02-27 20:05

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia evi'''
nekem voltak mondjuk most igy neten keresztul nem lehet beazonositani, hogy utkoznek e a tieiddel.
nekem phyodermam volt a cu egyik szovodmenye es borgyogyasz altal, ill. a remicade mellett szepen, lassan elmult. ha tovabbra is erzekeny lesz, netalantal fajni is kezdene es igy tovabb, akkor gasztros doki+borgyogyasz.

Nincs jelen

 

#576 2007-02-28 20:14

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Dori!

Ezek igazából olyan csomók, hogy a bõr alatt vannak és olyan mintha beütöttem volna a lábam.
piros és ha megnyomom fáj, olyan mintha egy nagy szúnyogcsípés lenne.
egy csomó...
Csak a lábamon van de jó sok.
Orvoshoz majd csak Március 13.-án megyek:(

Nincs jelen

 

#577 2007-02-28 21:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Évi:
Nem szedsz Medrolt véletlen? Egy régi ismerõsöm is szenvedett ilyentõl!Panaszkodott, hogy olyan mintha a férje mindig elverte volna, olyanok a foltok rajta!Õ is ugy irta le mintha zuzodások lennének rajta!
Lehet hogy a hajszálerek elpattannak, valszeg ez is ritka mellékhatás!

Nincs jelen

 

#578 2007-02-28 22:12

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Barna-by!

Nem szedek Medrolt (szerencsére). Salazopyrint szedtem eddig egyedül.

Most olvastam a Kovács Ágota könyvében,hogy ez a Cu egyik tünete, a kiserek immunológiai eredetû gyulladása, ami járhat szövetszéteséssel is:(((
remélem azért majd elmúllanak hamarosan.
Ez is azt jelzi, hogy a szervezetben gyulladás van

Nincs jelen

 

#579 2007-03-01 18:30

kriszta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Tomi! Kriszta vagyok . A hugom colitis ulcerosában szenved.Tudom ,hogy ehez a betegséghez különleges étrendet kell alkalmazni.Szeretnék segitséget kérni,hogy tudsz-e valamit étkezéssel kapcsolatban  ajánlani.

Köszi Kriszta.

Nincs jelen

 

#580 2007-03-05 14:58

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Valaki mondjon nekem valami okosat,mit lehetne most tennem, hogyan segíthetnék a fiamnak.A múltkor már örvendeztem,hogy milyen szépen javul(cu-s),most meg úgy visszaesett, hogy már a gyomra is elkezdett fájni.Visszament a dokihoz,gyomortükrözést csináltak és kiderült hogy már gyomorfekély és reflux is kialakult.Most napi 13 szem gyógyszert kell szednie(köztük medrolt is).Nem sok ez egy kicsit?
Volt már hasonló helyzetben valamelyikõtök? Barna-by te olyan jó tanácsokkal látsz el mindenkit, nekem is üzenj valamit!
Üdv mindenkinek:anyóca

Nincs jelen

 

#581 2007-03-05 17:32

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az a mennyiség nem sok.
most ne várj tõlem pozitivumot, mert rohadt szar kedvem van és legszivesebben eretvágnék!
Irjátok be a naplóba!!!Ma van a negativ napom!!!

Nincs jelen

 

#582 2007-03-05 18:59

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia anyoca'''
minden pillanatban kell a pozitivum foleg ibd-s betegsegeknel, vagy akarmilyen mas betegsegnel is.
a fiad, amit szed gyogyszermennyiseg tenyleg nem sok-mondjuk ez is viszonyitas kerdese, en 14 eves koromban ketszer ennyit szedtem... :o a fo, hogy ne keseregj es legfokeppen ne a fiad elott-inkabb mutasd neki, hogy te is bizakodo vagy, ezzel konnyebb atveszelni meg a remenytelennek tuno idoszakokat is ;) ez szinten tapasztalat, mivel regen, amikor elkeseredett a cu.miatt anyukam, akkor engem az felidegesitett es en is negativumkent eltem at, de legtobbszor inkabb csak "leszidtam", hogy ez ezzel jar es majd csak atveszeljuk...->igy is lett ;)
amugy meg hozza kell szokni a cu-adta lehetosegekhez(?) itt gondolok arra, hogy egyszer aktiv az allapot, egyszer meg olyan, mintha a beleseben mi sem tortenne-ez a colitis es a crohn sajatossaga...egyszer fennt, egyszer lennt""

Nincs jelen

 

#583 2007-03-05 19:45

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Voltam ma gasztrodokinál.
Eddig az mondtam nem szedek Medrolt szerencsére, hát ma megkaptam:(((
Megmutattam a dokinak a lábamon a csomókat erre rögtön felírta.
Nagyon meg vagyok ijedve, 4 mg-osat kell szednem 10 napig napi 3.mat.
Félek, hogy meg fogok hízni. A 10 nap is 10 nap.
Valakinek tapasztalata?

Nincs jelen

 

#584 2007-03-05 19:46

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egyébként a csomók neve : eritéma nodózum.
ha valakit érdekel keressen rá.
További szép estét, és jókedvet.

Nincs jelen

 

#585 2007-03-05 20:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nah!Lelkem meggyógyult, hála pár embernek!!!

Anyóca:
Sajnos az IBD olyan, hogy váltakozik az aktiv és a passziv periódus, épp ahogy Dóri irta! Nem lehet sose tudni mikor mennyi idõ lesz az aktiv és a passziv idõszak!Lehet hogy pár nap, de van hogy évek! Sajna a reflux is ilyen! a 13 bogyó meg alap midnenkinél, fõleg ha kezdõ beteg!Anno én 13 évesen 23 tablettát szedtem naponta! Kicsi gyereknek nagy adag!!!Helyettesitette az egyik étkezést, de sanos ez igy van!Késõbb már kevesebb lesz, bár a refluxnál inkább a kiegészitõ vitamin az ami plusszba jön hozzá, ha jól tudom!(tévedhetek is!)
Mindenesetre támogasd a fiad mindenben!Próbáljatok ki sok dolgot,pl természetgyógyász, meg hsaonló alternativ dolog, hátha valamelyik bejön! Nem szabad csak a betegséggel törödni, mert egy idõ után felõröl!

Nincs jelen

 

#586 2007-03-09 18:16

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló mindenkinek!
Köszönöm  hogy írtatok, nekem ez nagyon sokat számít.Jó hogy van ez a fórum,nem marad az ember egyedül a gondjaival, van kitõl tanácsot kérni.
Mégegyszer köszi!
Üdv mindenkinek:anyóca

Nincs jelen

 

#587 2007-03-10 13:09

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Évi,

10 nap szerintem akár mekkora dózisban szeded a Mwdrolt még nem hízlal. Nekem csak egy hónap után kezdett igazán látszani a mellékhatása. Egyébként  nekem is voltak ezek a fájdalmas csomók már 2x is a lábamon és vándoroltak feljebb a térdemig. Én elõször az öreg bõrgyógyász dokimhoz mentem és kálium jodátumot adott. Ami köhögés csillapítóként is ismert. Nem telt el 3 nap és már múltak is el és 1 hét alatt rendbe jöttem. Mikor másodszor volt, már csak a háziorvossal irattam ki, és ugyan úgy használt.
A dokinõmnek említettem, õ is a Medrolt javasolta volna, és megadtam a Bõrgyógyászom számát, hogy konzultáljanak errõl, de nem hiszem, hogy felhívta, mert kételkedett abban, hogy használ. Pedig nekem bevált. És gondolom másnak is ha rögtön ezt írta fel elõször is a doki. Az íze sós volt és 1 evõkanállal kell 3x bevenni belõle. Bár gondolom most már szeded a medrolt, sajnos csak most olvastam a hsz-t amit írtál.
Jobbulást! Üdv: Tünde

Nincs jelen

 

#588 2007-04-20 22:28

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

Ha csak egy valaki arról írna, hogy meggyógyult, nagyon-nagyon boldog lennék. Írjatok ilyet!

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#589 2007-04-21 17:19

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Miki anyukája!

Olyant nem írhat neked senki, hogy meggyógyult. De!!
Nekem 25. éve van cu-m és hosszú idõ óta tünetmentes vagyok, teljes életet élhetek. Bizonyos diétát betartok és figyelek magamra, de sportolok, kirándulok, trópusi országba utaztam, stb. Szóval lehet emellet élni, jól élni is. Ítt a fórumban sok történetet olvashatsz, amik megnyugtathatnak egy kicsit. Fontos a lelki hozzáállás. Errõl  is sokan írtak itt.
Szeretettel kívánok jobbulást a kicsi fiadnak és neked megnyugvást: Ánya

Nincs jelen

 

#590 2007-04-21 20:51

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nekem az anyukám meggyógyult!!!! :) Legalábbis tök tünetmentes!!!
Tényleg!Az orvos is csak pislogott a tükrözéskor!
Szóval van remény!
Üdv mindenkinek!

              Nia

Szerkesztette: Niala (2007-04-21 20:51)

Nincs jelen

 

#591 2007-04-21 23:52

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya és Niala
Nagyon köszönöm a reménykeltõ szavakat. Kívánom nektek, és minden ebben a betegségben szenvedõnek, hogy boldog, és teljes életet élhessetek.
Bízom benne, hogy egyszer majd én is megbékélek ezzel a helyzettel, mert igazából akkor tudok lelkileg segíteni a kisfiamnak. Mert hiába mondok én neki bármit, õ érzi, tudja, hogy belül mit gondolok, mit érzek.
Minden jót nektek. Miki anyukája

Nincs jelen

 

#592 2007-04-22 20:40

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is hasonlót tudok mondani, mint Niala, kb. 10 éve tünetmentes az Anyukám. (Colitises.)

Nincs jelen

 

#593 2007-04-23 19:14

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Azt szeretném kérdezni, hogy a "tünetmentes" azt jelenti, hogy gyógyszert sem kell szedni?
Üdv: Miki anyukája

Nincs jelen

 

#594 2007-04-23 20:53

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Miki anyukája
Tünetmentes idõszakban is szedek gyógyszert. Volt, hogy saját felelõsségemre elhagytam, de akkor hamarosan visszaestem. Nem szteroidot. Jelenleg Xalazint szedek, csak napi egy darabot. ez azért nem sok, ugye?
Lehet, hogy más szerencsésebb és el tudja hagyni, nekem nem ment.
Szeretettel gondolok rátok és kívánok jobb napokat: Ánya

Nincs jelen

 

#595 2007-04-24 16:18

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Miki anyukája! Az én anyukám semmiféle gyógyszert nem szed. És tünetmentes.

Nincs jelen

 

#596 2007-04-26 21:51

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya
Nagyon köszönöm neked a biztatást, már most sokat segítettél. Fogok írni neked.
Miki anyukája

Nincs jelen

 

#597 2007-04-26 21:52

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Andi
Mióta kiderült, hogy milyen betegsége van a kisfiamnak, soha sem éreztem ennyire, hogy van remény!!!! Nagyon örülök neki, hogy az anyukád tünetmentes, és gyógyszereket sem kell szednie, ez nekem is sok erõt ad.
Miki anyukája

Nincs jelen

 

#598 2007-04-30 09:19

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Érdeklõdnék, mivel gyerekemnél Crohn-t diagnosztizáltak a tükrözés után, de még nincs meg a szövettan eredménye, hallottatok-e már arról, hogy a szövettan mégsem Crohn-t mutatott ki a tükrözés ellenére? A mi tüneteink sokkal enyhébbnek tûnnek, mint az itt olvasottak. Reménykedhetem szerintetek allergiában? Egyáltalán azt ki tudnák mutatni a szövettannal?
Köszi.
E.

Nincs jelen

 

#599 2007-04-30 13:52

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves eva!

A szövettan mutathat mést mint crohn, de nem hiszem, hogy allergia lenne, bár sokszor összevésztehtõ a laktózérzékenység a Crhon gyes tüneteivel (ahogy nálam is probáltak anno asszociálni, de minden crohnt mutatott ki) De meg kell várni az eredményeket mindenrõl és a doki szerintem nem fog már "félrekezelni" (nem szo szerint értendõ), mert manapság már tudják, melyik betegség milyen.

Nincs jelen

 

#600 2007-04-30 20:46

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

barna-by:
Köszönöm válaszod (ugye tegezhetlek?)! Laktózra és lisztre nem vagyunk érzékenyek, azt már tesztelték.
Szerinted van még reményünk, hogy talán mégsem Crohn? Bár a tüneteink hasonlóak, de a vérképünk, laborleletünk mind tökéletes volt. Létezik ez ilyenkor? Ti már tapasztaltabbak vagytok (sajnos).
Köszi.
Eva

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB