#601 2007-05-01 08:38

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

barna-by:
Tudod, mi is fél éve rohangálunk orvostól-orvosig, és úgy kellett "kierõszakolnom", hogy elküldjenek egy tükrözésre, mivel minden leletünk jó volt. A mostani "eredményünkre" igencsak rácsodálkoztak.  ...hát nekem ez volt a tapasztalatom a "manapság már tudják, hogy melyik betegség milyen"-nel kapcsolatban. Ezért is aggódom, nehogy félrediagnosztizálják a gyerekem, és feleslegesen szedessék be esetleg a gyógyszereket.
Szia
Eva13

Nincs jelen

 

#602 2007-05-01 19:38

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

eva:
Tegezz bátran, olyan öreg még nem vagyok :)
Nos, amit nekem régen néztek az a liszt és laktózérzékenység, de mivel ez nektek negativ volt igy ezek kizárhatók.Attól függetlenül, hogy a vérképetek jó, attól még lehet hogy belül háború dúl.A legtöbbet mégis a tükrözésbõl lehet megtudni, mert a minták nem hazudnak, nem ferditenek, így az majdnem 100%os!Persze reménykedni lehet, sõt kell is mindig, de ha mégis crohnos a gyermeked, akkor sem kell pánikolni, hiszen elég jól kordában lehet tartani, fõleg, ha idõben észreveszik és megfelelõ gyógyszeres kezelést kap.

Nincs jelen

 

#603 2007-05-01 20:01

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

barna-by:
A gyógyszerekkel kapcsolatban viszont itt annyi mellékhatást olvastam, hogy már attól is rosszul vagyok! Úgy látom, elég erõs gyógyszereket írnak fel minden stádiumban. Vagy rosszul gondolom? Igaz, hogy nem lehet leállni a gyógyszerekrõl, ha egyszer valaki elkezdi, mert akkor visszajön a tünet?
Köszi a tájékoztatást!
Eva

Nincs jelen

 

#604 2007-05-02 08:48

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia eva13!

Mint tudjuk, minden gyógyszernek van mellékhatása. Ha van gyógyszerellenes beteg hát akkor én igazán közéjük tartozom. A jelenlegi aktív állapottom annak köszönhetem, hogy januárban amikor fél év tünetmentes idõszak után jelentkeztek a tüneteim, nem kezdtem szedni az erõsebb gyógyszereket. Azóta padlón vagyok, ahonnan nagyon nehéz lesz felkelni. Most fogadtam meg, hogy többet ilyen hülyeséget nem csinálok. Ha elérjük a tünetmentességet, akkor lehet szüneteltetni a durva gyógyszereket, akkor csak a gyengébb "fenntartó" gyógyszereket kell szedni.
Javulást kívánok! Zoltán

Nincs jelen

 

#605 2007-05-02 12:35

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Eva13!

Szerintem reménykedhetsz, hogy nem crohn, de az allergiát sajna elég nehéz megtalálni.
Az én lányomat kétszer tükrözték már 2003. óta és egyszer sem mutatott a szövettan sem crohnt, sem colitist. Mindenféle allergia vizsgálatot is megcsináltatott a doktornõnk, de azok is negatívak, de ennek ellenére a legerõsebb gyógyszereket vagyunk kénytelenek szedni, meg évente egyszer szteroidot, de nekünk a laborlelet is elromlik, ha beindul a gyulladás, de most pl. tökéletes a laborja, hogy nyugalmi állapotban van. Nálunk még olyan nem volt, hogy a laborja jó volt és lett volna más tünete, én a székletébõl meg tudom mondani, hogy milyen lesz a laborja.
Ha a gyermekednek van tünete és mégis jó a laborja az is nagyon jó jel, mert ha nagyon nagy lenne a gyulladás, akkor az biztos mutatkozna a vérképben is.
Annak is örülj, hogy jól van a gyerek és reagál a gyógyszerekre, az is lehet, hogy tünetmentessé váltok és akkor igaz hosszú idõnek kell eltelni, de elhagyható majd a gyógyszer is. Voltunk már olyan állapotban is, hogy azt mondtam nem számít mit adnak, csak hasson már valami.
Az étkezésre érdemes odafigyelni és kitapasztalni mi okoz tüneteket, mi is minden fellángolás után változtatunk egy kicsit és mindig reménykedem, hogy nem jön többet elõ. Én már nem foglalkozok azzal, hogy melyik gyógyszernek milyen mellékhatása van, mert az elején nagyon idegesített engem is, már tudom, hogy muszály megállítani a gyulladást, mert ha beindul nálunk magától még sosem fordult vissza és az sokkal nagyobb kárt tud csinálni, mint a gyógyszer.
Esetleg nem lehet, hogy antibiotikum okozta a tüneteket nálatok? Meg ha meglesz az eredmény még elviheted más gasztrodokihoz is, mert több szem többet lát alapon, meg a megnyugtatásodra, olyanhoz, akinek több tapasztalata van ebben a betegségben, de ha ilyen a mostani orvosotok, akkor megbizhatsz az itéletében.
Minden jót!  Ani

Nincs jelen

 

#606 2007-05-02 19:12

manci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok! Már régóta figyelemmel követem a hozzászólásokat, de csak most döntöttem ugy, hogy érdeklõdöm én is töletek. Én már 18 éve vagyok colitiszes,de már megállapítottak crohn-t is. 19 évesen kezdõdött és 6 éven keresztül véres hasmenésem volt. Semmilyen kezelésre nem reagáltam. 4 év után végre találtam egy gasztrós orvost aki segített. Igaz a leromlott állapotom miatt 2 évébe telett amíg tünetmentessé tett. 9 évig voltam tünetmentes. Tavaly viszont ujra kezdödõtt. Most ujra véres hasmenésem van, hasfájdalmaim,stb. Holnap megyek tükrözési idõpontért. A legnagyobb problémám az, hogy a szteroidokkal tudtak helyrehozni, amit kaptam infuzioba, tablettába és beöntésbe is, mert a betegség miatt 25 kg-t fogytam 1 honap alatt. Viszont ezektõl híztam 2 hónap alatt 30kg-ot, ami sajnos végleg rajtam maradt.  Most emiatt valószinüleg nem fog szteroidot adni.Ha tud valaki valami tanácsot adni abba,hogy miként tudnék megszabadulni a sulytól azt megköszönném. Nem étkezési próblémám van,mert keveset eszek. Ja a betegség miatt állandóan begyulladt a gerincem és állítolag emiatt kialakut sérvemet már 4 éve megmütötték,de tavaly a colitis kiujjulása után kialakult másik 3 sérv is. Ezért a mozgással is problémám van. Ha valaki tud tanácsot adni az kérem segítsen. Az orvosom remélhetõleg megint tünetmentessé tesz egy idõre, de a kilók leadásába nem tud segíteni és a gerincemnek ez sok

Nincs jelen

 

#607 2007-05-02 19:27

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igazán kedvesek vagytok, hogy mindenki ennyire próbálja tartani a lelket a másikban!

Ani58:
Nektek a tükrözésen sem állapították meg a chront vagy csak a szövettan hozta ki, hogy nem az? Nekünk a tükrözésen azt mondták, hogy az... csak a szövettanban reménykedhetünk (talán), hogy mégsem.
Egyelõre saját elgondolásom szerint tartunk diétát, zsírmentesen, fûszermentesen, bár nekünk azt mondta az orvos, mindent ehet, majd érzi, ha nem jó. Én meg úgy gondoltam, inkább ne érezze... Gyógyszert még nem kapunk, amíg a végleges eredményünk nem lesz meg.
Addig is mindenkinek köszönöm, aki tartja bennem a lelket!

Nincs jelen

 

#608 2007-05-02 19:30

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Még egy kérdésem lenne: a "gyengébb" fenntartó gyógyszerek is okoznak kellemetlen mellékhatásokat, vagy az elviselhetõ?

Nincs jelen

 

#609 2007-05-02 20:30

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Eva13!

Na figyi ide drága:NE PARÁZZ!!!!!!
Nem mondom hogy crohn,azt se hogy nem,de nyugodj meg!:)
Tudom hogy baromi nehéz,de ezzel segítesz a legtöbbet!:)
Kicsit több optimizmussal kilököd a fenébe crohn "barátunkat"!:D
Bocs a fejmosásért,de én is csak nagy sokára jöttem rá hogy a nyugalom mennyit segít.
No más.
"gyengébb,fenntartó gyógyszereket" szedek,semmi mellékhatása nincs,legalábbis nem tapasztaltam.Kábé olyan mintha minden nap be kéne venned egy c-vitamin tablettát.Ennyi!:)
Mikor is lesz meg az eredmény?Szurkolok hogy ne az legyen,bár tudom ez kevés!Írd meg ha megvan!:D

üdv

Nincs jelen

 

#610 2007-05-02 21:25

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Roor!
Köszi! Tudod, innen több információt gyûjtöttem már be eddig is, mint az orvosoktól!
Aranyos vagy, hogy nyugtatsz! Írok, ha megvan az eredmény.
Klassz, hogy ilyen erõs vagy!
Én is nagy szemléletváltozáson mentem keresztül pár nap alatt.. Rájöttem mi a fontos, és mi nem az életben...
Szia
Eva

Nincs jelen

 

#611 2007-05-03 20:30

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Eva13!

A sok infómat én is innen gyûjtögettem,ja meg fárasztottam Barnit is egy kicsit!:D
Csak erõsnek tûnök,de én is el tudok ám gyengülni.:)
A crohn elvett ugyan az életembõl,de azért adott is:más szemmel nézem a világot,és sok olyan dolognak tudok veszettül örülni,ami amúgy másnak mindennapos!
Gondolok itt olyan apróságra,mikor lelkesen nyalom a tejmentes fagyit,és úgy érzem mintha nem is lennék beteg!:)
Ja nem tudom figyelmeztetett-e valaki kissé flúgós vagyok! :D

Nincs jelen

 

#612 2007-05-04 14:42

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Eva!

Kérdésedre a válaszom: az elsõ tükrözésnél a látott kép alapján (nyelõcsöve, nyombele fekélyes volt) állapították meg a crohnt, a vastagbelébõl csak egy kis szakaszt tudtak megnézni annyira be volt ödémásodva, de nem volt fekélyes.
A másodiknál viszont csak pont az a kis szakasz volt nagyon gyulladt, fekélyes állapotban és rögtön a tükrözés után azt mondta a dokinõnk, hogy ez, ha nem tudná az elõzményeket, akkor egyértelmûen colitist mondana, de mint írtam a szövettan egyik alkalommal sem igazolt se crohnt, se colitist.
Én most abban reménykedem, hogy ez az utolsó szakasz vált a gyulladás kiinduló pontjává, mivel ide már nem hatott az elõzõ gyógyszere és ha a nyelõcsöve be tudott gyógyulni, hátha ez is, és békén hagy minket, de nem akarom elkiabálni, majd az idõ eldönti.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#613 2007-05-04 16:55

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a válaszokat! Majd meglátjuk... Úgy tûnik, két egyforma eset nincs!

Nincs jelen

 

#614 2007-05-04 20:14

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Na ja, a tejmentes fagyi!!! Azt már én is bevizsgáltam!!!  ;) Isteni fini, köszi Roor, hogy ajánlottad!

Nincs jelen

 

#615 2007-05-04 20:34

Kingu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!ma vagyok elõször3 éve szenvedek colitis ulcerosában, elég gyakorolt vagyok a témába,de nekem is vannak még mindig kérdéseim!Azt hiszem soha nem lesz vége a félelemnek!de a remény hal meg utoljára!az a baj hogy nem fogadom el ezt az egészet és mindig félek a legrosszabtól!Szeretnék ezen az oldalon segítséghez fordulni,hiszen ti tudjátok milyen ez!Köszönöm!!!!!

Szerkesztette: Kingu (2007-05-04 20:42)

Nincs jelen

 

#616 2007-05-04 21:31

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Vicaa!Egészségetekre!:D
A megfelelõ topikban kérlek írj mi volt!

Kingu:mint már fentebb írtam kicsit flúgos vagyok.
Nekem se kell a crohn,de ha már velem él,megpróbálunk békében meglenni.:)
Nekem is vannak félelmeim,de ha mindig csak az jár a tökfejemben,akkor elmulasztok jópár csodálatos dolgot,márpeig én nem akarok semmi jót kihagyni az életbõl!:)
Ha már van ez a fránya "élettárs",akkor igenis azon vagyok hogy normálisan éljek.
Szóval nem kell mindig parázni,lazíts!
Kezdetben tervezd meg hogy mit hogyan csinálsz,mik az igényeid,hogyan tudod kielégíteni azokat,aztán majd a többi jön magától!
Ha optimizmusra van szükséged ajánlanám neked Barnit,velem csodát tett a jókedvûsége!:P
Na  eltettem magam holnapra!

Nincs jelen

 

#617 2007-05-04 23:57

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Doktor Úr!

Szólítanak!  :)
Téda

Nincs jelen

 

#618 2007-05-05 16:33

Kingu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Roor!kÖszÖnÖm A JÓ TanÁcsot,mÁr Az Is JÓl Esik Ha Valakivel BeszÉlhetek RÓla!nem Akarom FÁrasztani A Családomat,ugyse értik Meg!ÖrÜlÖk Hogy TalÁltam Egy Ilyen Oldalt,És Ezzel Nem Vagyok EgyedÛl!Szia!!!!!!!!!
Sziasztok!!!!!

Szerkesztette: Kingu (2007-05-05 16:34)

Nincs jelen

 

#619 2007-05-05 19:13

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Kingu:bátran dumálj,engem nem tudsz fárasztani,de erõs a gyanum,hogy a többieket sem!:)
Lassan el kéne fogadnod a dolgot,vagy legalábbis megbékélned vele.
Nem elkeseríteni akarlak,de más választásod ugyse lesz.
Amíg végleges gyógymód nem lesz rá,addig "társbérletben"vagyunk kénytelenek élni.:)
Mindent el kell követni,hogy te jól érezd magad,crohn barátunk meg pihikéljen szépen csendben.:)
Fel a fejjel,nekem se volt egyszerû,de látod mivé lettem:flúgós dinkává!:D
Hát hajrá,legyél te is ilyen!:D

Nincs jelen

 

#620 2007-05-09 18:44

Nikoletta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Ma regisztráltam magam, mert rengeteg sok hasznos tanácsot olvashattam Tõletek. Közel 7 éve szenvedek colitisban. Két évig voltam még az elején tünetmentes. Aztán gyakori idõközönként fellángol. Pentasa 500mg-ot szedek napi 2x2-õt, egy Salofalk kúpot, meg fél évig szedtem Medrolt (2006 szeptembertõl 2007 február). A medrolt azért kezdtem el szedni, mert a testem több pontján: térdeimen, könyökemen, lábujjaimon, fenekemen rengeteg apró gennyes, véres sebek, pattanások jelentkezetek, ekkor ezekkel egyidejûleg bõrgyógyászhoz is fordultam, aki Fucidin  kenõcsöt adott rá, majd a fél év alatt tüneteim enyhültek bár a sebek elég látható heget hagytak a testem több pontján. Februárban abbahagytam a Medrolt miután a tüneteim enyhültek, és már egy hete, megint kiújúltak a véres, gennyes pattanások, sebek. A betegség megint fellángolt (véres hasmenés). Szeretném a segítségeteket kérni, aki esetleg találkozott már ilyen jellegû bõrkiütéssel, vagy akinek már volt. A bõrkiütés neve állítólag phydorma gangranosum, ez a coltis bõrkiütése állítólag, ami kijöhet a test  több pontján, de nagyon ritka.
Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Niki

Nincs jelen

 

#621 2007-05-09 19:07

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Nikoletta!

Nekem kb. 1 hónappal ezelõtt jött ki ilyen seb, a vádlimon és a combhajlatomban. Kb. 1-2 hét után ürült belõle rengeteg genny és vér, de napokig jött belõle még a gennyes vér. Sajna dokinak nem mutattam, de a helyük nagyon csúnyán megmaradt, sokáig kis lyuk is látható volt a közepén. Jövõ héten megyek valószínûleg a gasztros dokimhoz,majd megmutatom a hegeket neki. Nem tudom ugyanaz-e, mint ami neked volt, de elég kellemetlen dolog ez is a többi mellett. Egyébként nekem is aktív a betegségem.

Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#622 2007-05-09 20:02

Nikoletta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andi!

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást. Ezek a sebek nekem elõszõr úgy jelentkeznek, mint egy pici pattanás, és utána tényleg luk lesz a közepén, és véres genny jön ki belõlük, és mindig nagyobbak lesznek,de nekem már nagyon sok helyen a testemen.

Neked mióta van colitised? Milyen gyógyszereket szedsz?
Jobbulást kívánok!
Niki

Nincs jelen

 

#623 2007-05-09 21:06

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Niki!

7 éve vagyok crohn-colitises. Elõször colitisnek diagnosztizálták, aztán crohn-nak, most crohn-colitis mondanak rá, igazándiból nem tudják eldönteni, hogy melyik, de szerintem inkább colitis. Imurant (75 mg), Xalazint(2x2), Entocort kapszulát (napi 9 mg) szedek jelenleg, de régebben sok mást is szedtem, az Imuranból is 150 mg-ot szedtem, de övsömöröm lett tõle és abba kellett hagynom idén januárban, most kezdtük újra kisebb dózisban. Túl vagyok az 1 éves Remicade-en. De sajnos elég rosszul vagyok most is.

Üdv.: Andi

Nincs jelen

 

#624 2007-05-10 09:11

Nikoletta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andi!

Gondolom a Te hétköznapjaidat is nagyon befolyásolják ezek a gondok. Az ember az egyik bajára szedi a gyógyszert, a másik bajt meg kihozza. A szteroidot (Medrol) hogy most én is szedem, nagyon félek a mellékhatásitól. Fõleg úgy hogy csak 22 éves vagyok, és a késõbbiekben nagyon szeretnék gyereket, egy három éven belül. Megkérdezhetem, hogy Te hány éves vagy?
Most fogok menni kórházba, várom az értesítést, a véres, gennyes pattanások miatt, mert gyógyszerrel nem múlik el, ezért infúziókat fogok kapni. Neked hány tükrözésed volt idáig? A tükrözés elõtt neked is meg kellett inni három liter keserû, sós vizet? Vagy csak három deci folyadékot, ami hasmenést okozott?

Üdv:
Niki

Nincs jelen

 

#625 2007-05-10 11:35

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Niki!
Most olvastam amiket eddig írtál. A párom 2oo1 óta colitiszes , és ugyan olyan kiütései vannak mint neked, csak neki folyamatosan.
Volt már vele többször is börgyogyásznál , de eddig még semmi nem használt. A gasztrós doki sem tudott rá mit mondani. Az érdekelne igazán,hogy milyen az az infuzió amit majd fogsz kapni ? Hátha a Páromnak is jó lenne . Meg kérdezném az orvosát.
Egyépként a párom is szedte egy ideig a Medrolt, ha nagyon szarul volt akkor infúzióba kapta. Nála leállították, mert apuffadáson kívül a mellék veséjét is kárositotta .Most arra is gyógyszert szed. A Medrol helyett az Entokortot  használja. Persze ennek nem tudom a mellékhatását. Két hete az Entocort klizmát is használja attól Úgy néz ki ,hogy jobban van.  Válszodat elõre is köszönöm.  Melinda

Nincs jelen

 

#626 2007-05-10 13:49

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én entocortot szedek, nálam semmi mellékhatás nincs eddig ( 2 hónapja szedem kb ). A dokim azt mondta hogy ez nem olyan gyógyszer ami túl sokat árthatna. Ez az egyik legkorszerûbb és annyi gondot sem okozhat elvileg mint a salazopyrin, a másik gyógyszerem...

G.

Nincs jelen

 

#627 2007-05-10 13:54

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ha esetleg tud valaki bõvebbet az entocortról és megosztaná velem, azt szívesen venném...

Nincs jelen

 

#628 2007-05-10 15:00

Nikoletta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melinda!

Amit fogok kapni az nekem is olyan infúzió, ami  valószínûleg  a Medrolt is tartalmazni fogja. Nem tudom pontosan milyen gyógyszerekbõl fog összetevõdni. De mikor megtudom akkor mindenképp írni fogok Neked. Nagyon megijedtem, amikor olvastam a leveledet, hogy a párodnak a mellékveséjét is károsította. Megkérdezhetem, hogy mennyi ideig szedte a párod a Medrolt? És neki nem szoktak ezek a kiütések néha visszamenni, vannak neki maradandó hegei? Nálam elõszõr ezek a kitütések tavaly szeptemberben jelentkeztek, aztán akkor elkezdtem szedni a medrolt, egészen februárig, mert akkor a kiütéseim csökkentek, de a hegek igen megmaradtak. Most, kb. egy hete megint jelentkeztek de már jóval több helyen, és megint elkezdtem szedni az orvosom utasítására a Medrolt. Szerintem az orvosom sem tudja, hogy mi tévõ legyen, és azért próbálkozi ezzel az infúziós kezeléssel. És a párod az Entokort gyógyszeren kívûl szed valamit? Ez is szteroid fajta vagy milyen gyógyszer?

Várom válaszod!
Üdvözlettel
Niki

Nincs jelen

 

#629 2007-05-10 19:23

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Niki!
Apárom a medrolt úgy szedte, hogy 1 hét  infúzió utánna a gyógyszer  fokozatosan csökkentve. Azt hiszem öt alkalommal,amikor igazán rosszul volt, de folyamatosan nem . A mellék vesére amit kapott gyogyszert azt már abbahagyta.Holnap megyek az eredményért ,hogy rendbe van-e. Az entokorton kívül szedi még a Pentsát 3x2  . Szedte még a Budenofalkot. Néha Pentasa kúpot is használ.A sebekrõl szólva van ,hogy kevesebb van de olyan nincs , hogy egyáltalán ne lenne. Azt nem tudom, hogy az entokort szteroid lenne.
Üdvözlettel  Melinda

Nincs jelen

 

#630 2007-05-10 20:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Niki es titye:

Az  Entocort nem szteroid, hanem annak kivaltasara alkalmas gyogyszer.
Reszlet at adagolasi utmutatobol:
Fenntartó kezelés:
"...Az ajánlott napi adag 6 mg (2 kapszula), naponta 1-szer, reggel,
étkezés elõtt. Szteroid függõ betegekben a prednizolon kiváltására
az ajánlott dózis 6 mg (2 kapszula) naponta egyszer reggel.
Entocort kezelés elkezdésekor a prednizolon dózisa fokozatosan
csökkentendõ...."

Nincs jelen

 

#631 2007-05-11 06:23

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz, rosszul vontad le a következtetést...

Biztos, hogy AZ ENTOCORT IS SZTEROID, de kevesebb mellékhatással rendelkezõ szteroid!

Új, kevesebb mellékhatással bíró, lokálisan ható, a szisztémás keringésbe csak 10-20%-ban kerülõ szteroidok is megjelentek már, ezek hatóanyaga a budenozid (Budenofalk, Entocort).

Linkek:
Hivatalos honlap - http://www.entocortec.com/c/entocort_crohns.asp

már volt szó róla a fórumon is, lásd
Mancsa, Monik: http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 1167#p1167
vagy Zsuzsu: http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 3560#p3560

Nincs jelen

 

#632 2007-05-11 09:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Robur, nem a kovetkeztetessel volt a baj, hanem az agyammal, elobb irtam es nem voltam alapos, mint maskor, mert hisz a Budenofalkhoz es az Entocorthoz is volt szerencsem :-(  Lokális kortikoszteroid mindketto, en is ezert kaptam annak idejen, bar nekem nem nagyon jott be.
Nagyon sajnalom es elnezest kerek :-(

Az ember este inkabb aludjon, ha agyilag mar spongya....mert aki alapos, az itt is megtalalja kerdesere a JO valaszt  :-(

Szerkesztette: aiolosz (2007-05-11 09:12)

Nincs jelen

 

#633 2007-05-12 20:08

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

Én szeretném megkérdezni, hogy mi a nevûk a gyengébb, fenntartó gyógyszereknek.
A választ elõre is köszönöm.

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#634 2007-05-12 20:10

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A kisfiamnál tavaly szeptemberen állapították meg, hogy Collitis Ulcerosa nevû betegsége van. Akkor rosszul volt nagyon. Azóta szedi a gyógyszereket, egyre kevesebbet, és teljesen jól van Hála Istennek. Hordom õt reflexológushoz hetente egyszer. Szerintem sokat segít rajta. Próbáltátok már? Örülnék, hogy ha esetleg tudnék valakinek segíteni.

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#635 2007-05-20 22:45

Attila37
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia
Nekem 11 éve colitis-ulcerosam van mondhatom azt hogy volt hogy 6 honapig nem is kellet szednem a gyógyszert( dipentum, most meg salofalk). De most januárba leszoktam a cigirõl és annyira belobbant hogy végig terjedt a vastagbelemen a gyulladás. De most olyan szinten elõ jött hogy meg tükröztek és szteroidot adtak MEDROL 64 mg ot kell most szednem. de 8-hét után semmitse kel szedni, csak a Salofalkot. Remélem.
Kérdesem mi is az a TSO?? És mi be kerülne és hol tudom megrendelni.
Ja én 37 éves férfi vagyok miskolcon lakom, nõs vagyok.
Elõre is köszönöm a segítseget.
Kitalálhatnának már 1 gyógyszert rá amit beszedünk és meggyógyulunk tõle.
Most nagyon szomerú vagyok .
Sziasztok.

Nincs jelen

 

#636 2007-05-24 09:54

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Attila !

Ha figyelmesen  olvasgatod az IBD fórumot, ott találsz egy olyan oldalt, hogy TSO tapasztalatok. Olvasd el ! Ott szerintem mindent megtalálsz ami fontos. Írtad a Dohányzást,hogy leszoktál róla. A Párom 2 éve nem dohányzik. Azóta szinte folyamatosan szarul van. Amig dohányzott, volt, hogy 1 évig is tünetmentes volt.  Tegnap az orvosa azt mondta, hogy a dohányzás  ennél a betegségnél, jó hatással
van a szervezetre. Viszont nagyobb a kockazata más betegségek kialakulásának.
Egyépként optimistának kell lenni , azt nem állítom? hogy a párom néha nincs elkeseredve de szerintem máshogy nem megy . Mi 7 éve vagyunk együtt, és van két gyönyörü gyermekünk.  Mi is bízunk benne? hogy egyszer talán jobb lesz!

Nincs jelen

 

#637 2007-05-24 17:40

Attila37
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia
Na mot ezzel a cigizéssel most jól meg vigasztaltál. Most szokjak vissza megint? Örültem hogy le szoktam. Remélem megint a régi leszek és híba hóba kell gyógy szert szednem megint, úgy mint régen.
Most rá vettem magam hogy szedjek ilyen gyógyszereket vagy minek is nevezzem õket (probiotikumokat) : Pro gastro 825
                                               protexin candid-plus
                                               Normaflore
Szerintetek jók ezek??
Ha elõ fog nekem jönni ezek után sûrûbben mint az elmúlt idõkben meg fogom fontolni a cigire való vissza szokást. Pedig csak jót akartam magamnak.
Sziasztok.
Gyógyulást mindenkinek.

Nincs jelen

 

#638 2007-05-30 09:52

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Attila!
Bocs ,hogy így  megilyesztettelek, nem akartam. Egyépként a párom sem szeretne visszaszokni a cigire. A probiotikumokról, nem igazán tudok mit írni. A párom nem szed ilyeneket. Teát iszik. Próbáld ki a körömvirág teát . Elég sokat segít, de ne cukorral hanem mézzel igyad.,ja és ne a filtereset vegyed , szerintem a másik jobb.
Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#639 2007-05-30 10:12

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia attila''''
mindenkeppen szedj probiotikumot-belbetegseg mellett elengedhetetlen.
minden normalis gasztros doki ajanlja"
udv.: dori

Nincs jelen

 

#640 2007-05-30 16:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

that is it Attila!
A probiotikum elengethetetlen! Ha nem szoktál enni kefirt, akkor mostantól inkább arra szokj rá, mint a cigire!Hatásosabb! Vagy ottvannak a Danone Activia termékek! Mostmár mindenki talál kedvérevalót! Az is sokat használ!

Nincs jelen

 

#641 2007-05-30 17:49

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ja meg a protexines pro gastro XD

Nincs jelen

 

#642 2007-05-31 17:44

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halihó Mindenkinek!
Roor!- érdekelne a tejmentes fagyid! Veszed vagy csinálod?- apacsanya

Nincs jelen

 

#643 2007-05-31 18:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Apacsanya!
Hûû lehet offolni fognak,elõrebocsájtom nem reklámot akarok csinálni!
Veszem a fagyit,méghozzá a Westendben,lent a kajáldáknál van egy fagyizó.....oké nem írom ki a nevét csak fonetikusan:lá gondolá.:D Na szóval ott szoktam nagyokat nyalni.:D
Van a pólusba is üzletük meg vidéken is,www.gelato.hu jaj jaj bocsika,de kényszerítettek hogy kiírjam,bocsi modik,de hát ez a nyalás elveszi az eszem!
Nylásra fel  tejérzékenyek!:D

Nincs jelen

 

#644 2007-06-23 15:01

Anyóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Egy kérdésem lenne.
Cu-s fiam Salofalk szedése mellett most jól van,egyvalamit kivéve,fájnak az izületei.Úgy hallottam ez a betegség egyik velejárója lehet.Tudunk valamivel segíteni ezen?Elõre is köszi a választ!
Mindenkinek szép napokat kívánok!:Anyóca

Nincs jelen

 

#645 2007-06-23 15:06

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anyóca:
Ezen nem mindig lehet segiteni! Próbáljatok valami kenõcsöt rá, de van akinél nem jön be semmi sajnos.Aktiv és ritkán passziv idõszakban ez elõfordul!

Nincs jelen

 

#646 2007-06-24 09:34

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gyógyszeres kezelés pedig árt a bélnek!!!
(saját tapasztalat)

Nincs jelen

 

#647 2007-06-24 18:35

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia anyoca""
gyogyszeres kezeles lehet, vagy fajdalomcsillapito-egyebkent kaldium°kalium is.
udv.: es gyogyulast :)

Nincs jelen

 

#648 2007-06-27 21:57

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anyóca
Az én kisfiamnak is Collitis Ulcerosa betegsége van, és volt, hogy fájtak az izületei, olyankor Káliumot adtam neki, és segített.

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#649 2007-07-02 15:56

sporesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nagyon sok hasznos dolgot írtok le. Nekem nincsenek még olyan nagy tapasztalataim. De azért leírom az esetemet, az mindig hasznos lehet.
Húsz éves , másodéves egyetemista fiú vagyok. Nyolcadikos koromban jött elõ a betegségem és akkor colitist állapítottak meg nálam. Mivel elég késõn mentem orvoshoz, akkor már elég rossz állapotban voltam. Pentasat 3x2, és medrolt írt fel a doki. Több hónapos véres-nyálkás hasmenés után szinte azonnal jobban lettem. Utána csak Pentasat szedtem napi 2-3 szemet. Semmi problémám nem volt.
Aztán tavaly, elsõ egyetmi félévem vége felé kijött újra, de magától elmúlt elég hamar. Viszont idén márciusban megint kijött. Azóta nem sokat javult az állapotom. Az orvosom Salofalk beöntést írt fel, amitõl egy kicsivel jobb lett.
Tehát nekem sokáig (kb 5 év) nem volt semmi féle problémám, ezért se tudok sok tapasztalatot átadni. Persze mostanában már mindennnel próbálkozok. Étrend módosítás- ez szinte semmit nem számít, probiotikum-Protexin, mindenféle immunerõsítõ, stb.
Holnap megyek tükrözésre, utána talán többet tud mondani a doki.

Bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredett.
Minden jót! És ezer hála annak, aki létrehozta ezt az oldlat!

R

Nincs jelen

 

#650 2007-07-03 01:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sporesz: az étrend módosítás csak akkor számít ha jól sikerül a változatás - elég egyetlenegy "hibás" komponens, és az egész nem ér semmit. Ezt meg csak részben lehet kiolvasni könybõl, vagy netrõl sok mindent neked kell megtapasztalnod, hogy a te esetbedben mi jó, mi nem jó, és ez bizony sajnos nagyon hosszú idõ. De szerintem megéri.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB