#801 2008-02-19 19:44

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Húú, na ez volt aztán a bók Rigor! :) Úgy legyen! ;)

Nincs jelen

 

#802 2008-02-19 20:27

Fmargit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tomi83 köszönöm a bíztatást, remélem túl leszek rajta könnyen. Te már 4-szer voltál, etõl tartottam,ha egyszer elkezdõdik nem lesz vége. A pazsmirigy betegségem annyival jobb, hogy azt csak vérvétellel vizsgálják.
A bódítás gondolom azért kell, hogy ne görcsöljön a pocak közben. Ez az egész dolog annyira kellemetlen, tele van az ember problémával, de nem mondhatom el mindenkinek, hogy mi is a bajom. Hogy lehet ezt az egészet lelkileg is kezelni?

Nincs jelen

 

#803 2008-02-20 06:02

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fmargit, mi azért vagyunk, itt mindent 2kipakolhatsz", könnyíthetsz a lelkeden, elmondhatod aggályaid, problémáid.

Majd Roor küld valamilyen bogyót, ugye Roor! :)

De komolyra fordítva, tényleg számíthatsz Ránk! :)

Nincs jelen

 

#804 2008-02-20 12:09

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fmargit hát ha kiderül, hogy bélgyulladásod van akkor elõbb - utóbb ismételni fogják a tükrözést. Mivel az orvos csak így tudja igazán megvizsgálni a betegséget és annak súlyoságát ezáltal dönti el hogyan kezeljen a jövõben és e szerint állítja be a gyógyszereis aztán majd egy idõ múlva megnézni nincs-e rosszabodás stb. Szóval ezt sajnos nem lehet meguszi ezen át kell esni mindenkinek. de már olvastam olvastam, hogy kísérleteznek valami tabletán ami lehet majd kiváltja a tükrözést csak le kell nyelni és kijönn a székletel aztán elemzik az orvosok utána, szóval reménykedni lehet, hogy idõvel lesz több lehetõség is. egyelõre sajnos csak ez van ,de tényleg nem kell félni nyagyon kedvesek és együtt érzõek lesznek majd meg láttod. Egyébként van olyan kórház ahol altatással is végeznek tükrözést, de én feleslegesnek tartom legalább is engem nem visel meg, inkább tükrözenek meg mint a fogorvos :)

Nincs jelen

 

#805 2008-02-20 13:46

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tomi, a korábbi hozzászólásodhoz: én nagyjából ugyanígy vagyok nem aktív idõszakban mint te, kb. 3-4x naponta, fõleg délelõtt, reggel olykor kis hasmenéssel.

Nincs jelen

 

#806 2008-02-20 20:26

Fmargit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vicaa, Tomi83 köszönöm a bíztatást. Majd csak túl leszek rajta, nem lehetek ilyen gyáva kukac. Képzeljétek a sok hasmenés után, most úgy néz ki, hogy szinte szorulásom van, ma csak egyszer voltam. Igaz, egész nap nem merek enni semmit, épp a bajok elkerülése végett, este 7 körül értem haza, most mertem egy kicsit vacsizni. Dáhet hogy merjen az emberfia telehassal elindlni bárhova is?

Nincs jelen

 

#807 2008-02-27 20:12

Fmargit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Megvolt a tükrözés túléltem, de nagyon kellemetlen volt. Ott kezdõdött, hogy reggel 8-ra kellett menni, és csak 1 óra körül került rám a sor, igaz nem voltak sokan, de mindig jött a dokinak egy ismerõse. Már ezt is elég nehezen viseltem, aztán végre bekerültem egy kis váróba, egy beteg volt elõttem a vizsgáló asztalon, azt ajtó nyitva, már ez is elég furcsa. Aztán szerencsétlen elkezdett ordítozni, annyira fájt neki a vizsgálat, becsukták az ajtót, de így is kb. negyed óráig hallgattam az ordítozást. Végre én jöttem. Nincs egy öltõzõ, vagy valami, ott az összes doki elõtt kellett levetkõzni. Felfeküdtem az asztalra, és miközben elkezdõdött a "hadmûvelet", a hátam mögött többen tárgyalták az elõzõ esetet. Persze közben kicsúszott belõlem az eszköz, aztán végre sikerült rendesen behelyezni, bekapcsolták a levegõt, és megint csak nem foglalkoztak velem, már azt hittem szétrepedek. Aztán  jött maga a vizsgálat, végre már rám figyeltek, igaz addigra már elmentek a beszélgetõ társak, akkor meg az volt a baj, hogy lehet ekkora hasam. Most mit tegyek ekkora, fojtsam magam kútba, ez van. Bódításról szó sem volt. Fájt a vizsgálat, de az volt a legkevesebb a többi kellemetlenségben.
Az eredmény, szerencsére jó, nincs bélgyulladásom, a rossz az, hogy az aranyeremet, ami miatt eredetileg is küldtek, teljesen taccsra vágták, ennyire még sose fájt. A hasmenésem oka irritábilis bélszindróma, vagyis nem tudni mitõl van, viszont kaptam valami gyógyszert, ami reméljük jó lesz. Hát ennyi!

Nincs jelen

 

#808 2008-02-28 07:43

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fmargit! akkor most már kicsit megnyugodhatsz, hogy nincs gyulladás. én is várom már, hogy eljussak végre egy olyan vizsgálatig, ahol kimondják, hogy nincs bajom. (mondjuk engem az ibs miatt nem vizsgáltak meg, csak beszedtem 2féle gyógyszert, hátha az és használ. mivel nem használt egyik sem, így valószínûsítik, hogy nem ibs, bár tény, hogy elváltozással nem jár, és a tünetei lényegében bármik lehetnek)

Nincs jelen

 

#809 2008-03-05 20:52

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Két hónap után kezd jobban lenni a fiam.Budenofalk,utána medrol 12ml,állapot rosszabbodás után kórház 9 napig 40ml medrol alul felül.A hasmenések száma csökkent,de továbbra sem tudta át aludni az éjakát,sem a házat elhagyni.Végül megbeszéltük,hogy elkezdi szedni a salazophyrint saját felelõsségre mert a doki nem ajánlotta mivel elõzõleg rosszak voltak a vesefunkciói e gyógyszer miatt.2-3 nap után már érezte a javulást.A medrolt fokozatosan elhagytuk a vérképe teljesen jó.Még nincs teljesen jól,de elkezdõdött egy javulási tendencia amit egyértelmûen a salazophyrin hozott.
Szerintetek szükség volt a szteroidra?Miért nem állította meg a hasmenést hisz ez a legerõsebb gyógyszer.

Nincs jelen

 

#810 2008-03-05 23:04

Seth
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello! 19 éves colitises fiú vagyok! Kb. fél éve vagyok beteg a betegség elsõ két hónapjában 15kg-t fogytam vérszegény lettem vashiányos napi 7-8szor is bevéreztem. Az orvosok a methypred nevû szteroidot adták nekem meg salazopyrint kellett szednem ezek viszonylag hamar tünetmentessé tettek, de amilyen hamar jól lettem olyan hamar visszaestem utána jött a megint a szteroid megint jobban lettem kicsit megint hamar visszaestem megint szteroid ami ugye a májat hosszútávon tönkreteszi... Szóval ez eléggé  22es csapdája... Szóval engem az érdekelne, hogy ki mennyi ideig tud tünetmentes idõszakokat megélni ezzel a betegséggel és milyen módszerekkel, mert a szteroidokból már elegem van....Elõre is köszi, mindenkinek jobbulást!

Nincs jelen

 

#811 2008-03-05 23:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

bakkos7: mert a 12mg (gondolom elírtad) az nem egy túl magas dózis... Nekem pl a salazomarhaságok semmit nem használnak.  A májat meg nekem a salazopyrin sokkal jobban és hamarabb ki is kezdte, a szteroidot pl elég jól bírom szerencsére. (sõt utána is olvastam a kortikoszteroidok mellékhatásai közt sokminden szerepel de a májat spec. pont nem buzerálja, míg a salazopiryn mellékhatásai közt bizony ott van hogy a májat bizony....)

Nincs jelen

 

#812 2008-03-08 06:47

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a választ Rigor!
A 12ml medrolt nem írtam el,de amikor 40ml-t kapott vénásan+ugyan ennyit beöntésben az sem hatott úgy mint a salazophyrin.Most ezt lecserélték salofalkra,mert állítólag ez nem bántja annyira a vesét.Szerintetek melyik a kíméletesebb gyógyszer mellékhatások szempontjából a salofalk vagy a xalazyn?.

Nincs jelen

 

#813 2008-03-11 15:27

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Mivel nem láttam "ibs és ibd" topikot, ide írom hervasztó tapasztalataimat az orvostudomány labirintusának újabb zsákutca-bugyrában.
Most konzultáltam egy igen nagy szaktekintéllyel, egy nagyon idõs, több gasztrós könyvet írt professzorral, aki azt mondta, az irritabilitás (IBS) is okozhatta a colitisre utaló fekélyeket. Még azt is bekavarta, hogy a "korai ibd" diagnózis nem egyenlõ a gyulladással. Most akkor mi van?!
Nektek mondtak ilyesmit? És mi a teendõ ebben az esetben? Ezt már nem sikerült a bácsiból kiszednem. Csak azt, hogy a járkálást (ami nem hasmenéses) az irritábilis bél okozza, ami egybõl meg akar szabadulni a stuff-tól, nem napi egyszer, mint a normális emberek, és "napi 5, 6, 8, +x stb. wc látogatás normális, nem betegség, mindenhol van wc, hurrá, dolgozzak, szórakozzak, éljek, viruljak." Na kösz szépen. Lehet, finnyásabb vagyok az átlagnál, de én így nem tudom magam jól érezni, és szerintem ez normális, ha így gondolom. Ráadásul egyek bátran -aha- csak tejterméket ne, a laktózintolerancia miatt. Thanx, 2 éve nem eszek tejterméket vcsak kemény sajtot és ettõl még ugyanolyan tropa vagyok... Az orvosom is csak azt hajtogatja, hogy zsírosat, fûszereset ne. Hát ettõl max. nem döglesz meg, de hogy jól nem leszel ennyi betartásától, az biztos.
Ja annyit mondott, hogy ha olyan helyzet van, hogy nem akarok járkálni, -mikor is akarnék?- szedjek kodeinszármazékot. De az, ha jól értettem, sima hasfogó, és nekem nem az a fajta hasmenésem van, ami pl. ételmérgezéskor elkapja az embert. Van annak értelme? Kitisztult, normális közérzetû attól szerintem nem leszel. Tapasztalata valakinek?
Meg még azt mondta, ne érezzem magam betegnek, ne zárkózzak be itthonra, mert akkor nem kerülök ki belõle. Magyarul lazán kéne venni, hogy akárhol stb. Hát ez szerintem nem megoldás. Én ragaszkodnék a napi egy ill. a jó közérzet visszaállításához. Jelenlegi terápiám Salazopyrin 2x2, (egy dobozzal már megettem és még semmi javulás) Klion 10 napig 2X1, -ezt próbálta valaki? javít a helyzeten?- és az a borzalmas Salofalk klizma, amitõl alig tudok aludni.

Nincs jelen

 

#814 2008-03-11 16:29

marcsi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

SZIA.Hát elég hülyességgel tömték meg a fejed.Különben én is voltam már ilyen professzornál aki semmi okosat nemmondott.Most 3-hete betegállományban vagyok mert úgy bellobant a vastagbél.Voltam kórházban is ,ahol olyan sztereoid gyógyszert írtak amitõl majd meg pusztultam,de hatni nem hatott.A fiam utánna érdeklõdött hollehetne megnézetni ezt a gondomat.Sikerült is egy magán klinikán,amit anyagilag kiis lehet bírni,késségesek,egybõl vették a vért,vizsgáltak,meghallgattak,kérdeztek oda-vissza.És lám csodát most 5nap után panaszmentes vagyok.Gyógyszereim,Salofalk 500 tabletta,Salofalk kúp,APO-fAMOTIDIN 20mg.Szerintem próbáld ki,nekem bevált.

Nincs jelen

 

#815 2008-03-11 16:42

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem pont fordítva:) a felsorotl gyógyszerek mint halottnak a csók, viszont a medrol az tutira hat. Na persze nem ilyen 16mg és hasonló gyerekadagok...

Nincs jelen

 

#816 2008-03-11 18:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csendben jegyzem meg, szerintem nagy hiba, ha sajat betegsegunk tuneteibol, az alkalmazott gyogymodbol es a kapott gyogyszerek hatasabol messzemeneo kovetkezteteseket vonunk le, mi tobb tippeket adunk masoknak.
Termeszetesen kicsit mas a helyzet, ha rendelkezunk 1000-1200 hasonlo betegrol keszult korrekt statisztikaval. Bizony_bizony akkor is csak egy kicsit latunk tobbet a vak embernel....sajnos.
Minden ember betegsegenek hat_tereben ott allnak a genek, a beteg individuma, a szukebb es tagabb kornyezet es meg nagyon_nagyon sok dolog, ami miatt a betegseg megitelese nagyon szubjektiv.
A forumon sajnos egyre tobb az uj beteg :-(
Persze annak orulni kell, hogy megtalaltak ezt az oldalt, es igy lehetoseguk van jobban megismerni betegseguket es az azt koveto purgalast :-) koszonhetik nagyon Roburnak....
A mi felelosegunk, akik mar sajnos rutinosak vagyunk, hogy felhivjuk az ujjak figyelmet arra, nincs ket egyforma ember, nincs ket egyforma betegseg, nem azonos szinvonalu a betegek ellatasa es nincsenek tevedhetetlen orvosok, sajnos .....mely orvosok megitelese is termeszetesen szubjektiv
ennyi

Nincs jelen

 

#817 2008-03-12 06:51

t.gizella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ezzel teljes mértékben egyet értek.

Nincs jelen

 

#818 2008-03-12 11:21

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én természetesen nem azért kérdeztem ezeket a dolgokat, hogy ész nélkül rohanjak feliratni a másnak bevált gyógyszereket -fõleg, hogy egyikük azt írja, jobban lett az adott kemikáliától, másik meg azt, hogy neki mint halottnak a csók. A diétával, kiegészítõkkel is ugyanez a helyzet, sajnos kénytelen voltam felismerni, ezért olyan rohadt ez a betegség, mert mindenkinek egyénre szabott, önmagán kikísérletezendõ gyógymódja van -ha van egyáltalán.
Csak a prof-nak ez a hozzáállása döbbentett meg. Az a benyomásom, hogy ha az orvostudomány valamit nem tud meggyógyítani, a betegre hárítja a felelõsséget "idegi eredet", vagy amitõl még jobban falramászok, "lelki eredet" címen. Nem vagy elég sz.rul, érezd magad még nyomorultabbul még azért is, hogy tudatalatt vagy akárhogy, te termelted ki magadnak ezt az undorító borzadályt. Mert gyenge vagy, mert nem tudsz bizonyos problémákkal megbírkózni, bizonyos feszültségeket feldolgozni, és "a beled a stressz-szerved."  Fúj! Nincs annyi eszük az orvosoknak, hogy a beteg -ha elhiszi szerencsétlen ezt a sok baromságot, én szerencsére nem veszem be ezt a maszlagot- ettõl még rosszabbul lesz, esetleg önmagát is megutálja?  Így bízzon meg az ember a szakemberekben.
Ja meg az másik kedvencem, hogy "a stressz fokozza a tüneteket." Jaj de jó, akkor lehet ezen stresszelni, hogy ha stresszelek, rosszabb lesz, és ha csak nem csap valaki agyon egy kõbunkóval, nincs kiút. Mert az egész élet stressz, küzdelem, ami nem is baj szerintem -már ha ki tudsz lépni a lakásból és csinálni valamit. Ha otthon is maradsz, az emberi interakciók is elkerülhetetlen stresszforrások. Szóval ne csak magadat utáld, de a többi embert is, mert õk is hozzájárulnak a bajodhoz, ha idegileg felb.nak, éljen, hurrá...
És akkor itt van még az, hogy "vegyed lazán" -mondják ezt olyanok, akiknek nagy valószínûséggel sose volt ilyen bajuk.
A jó beteg persze szófogadó, megbízik az orvosban, nem tudálékos, átadja a kontrollt a "szaktekintélynek", nem lázad és nem stresszel. És még õ se biztos, hogy kitör ebbõl a rémálomból.

Nincs jelen

 

#819 2008-03-12 11:32

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

kedves FedUp! most jól értem. ibs-re akarják fogni a tüneteidet? én úgy tudom (bár csak neten olvastam össze-vissza) hogy annál a betegségnél nincs szervi elváltozás (így gondolom fekélyek sem), éppen azért olyan nehéz felismerni. értelmezésem szerint az ibs-nél "csak" a szervezet játéka, hogy van-e kedve emészteni, és ha igen, akkor mennyire.
egyébként a stresszrõl csak annyit, hogy (bár nálam még nincs diagnózis) én kezdem azt érezni, hogy attól vagyok beteg, hogy nem tudom, hogy most akkor beteg vagyok-e egyáltalán. már ha ennek van értelme.
azért neked kitartást kívánok, és persze egy jó orvost, aki végre megmondja, mi a bajod!

Nincs jelen

 

#820 2008-03-12 14:13

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen, jól érted, amikor már kezdtem azt hinni, hogy legalább a "lelki eredet" vádjától megszabadulok -amikor elkezdenek hülyének nézni és szúrós tekintettel bámulnak, mint egy bogarat a mikroszkóp alatt, és faggatóznak, hogy mit dolgozok, otthon lakom-e, van-e párkapcsolatom (miért, ha nem lenne, akkor a nagy reveláció extázisában összecsapnák a kezüket, hogy na igen, ez a baj?!) és egyéb ilyen k.rvára releváns kérdéseket tesznek fel -képzeljétek, még azt is, hogy miért van akkor rajtam épp fekete pulóver- vááááááhhhhhh!!!!- és utána hümmögnek, hogy "valami márpedig biztos nem oké velem meg az életemmel", -igazuk van, a betegség a nem oké EGYEDÜL; és amikor a kezemben volt ez a papír a szervi elváltozásokról, akkor mégis újból ibs-sel jönnek. Pedig korábban is voltak különféle diagnózisaim, az egyik doki pl. egy régi, általam közvetlen, akut formában nem észlelt, csak kimutatott szalmonella maradványának tudta be makacsul az egészet, meg volt ott kontaminált vékoynbélszindróma, hasnyálmirigy zavar, laktóz intolerancia, stb, akkor is az ibs-sel jöttek. Beszedtem az összes létezõ gyógyszert ibs ellen, eredménytelenül, jártam természetgyógyásznál, kineziológusnál, talpmasszázson, akupunktõr kínai orvosnál szintén tartós eredmény nélkül -azaz bocs, mégis annyi eredménnyel, hogy anyagilag tönkrementem, - és most kimutatták a kezdõdõ colitist, és ezek után valaki még mindig az ibs-hez ragaszkodik. Ami állítólag valóban idézhet elõ szervi elváltozásokat: vékonybélszindrómát, enzimhiányt, stb., na de hogy colitis ulcerosát???
Ami a stresszt illeti, a tüneteimet egyáltalán nem befolyásolja az, hogy elõzõ nap v. aznap halálosan felidegesítettek-e vagy épp jól éreztem magam - bár mostanában utóbbit nemigen szoktam, de ha mégis, másnap akkor se jobb egy fokkal sem, ahogy nem rosszabb akkor, ha a depi bugyraiban fuldokoltam vagy épp dühöngtem valami -na mi?- miatt.

Nincs jelen

 

#821 2008-03-12 14:33

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

drága FedUp! egy biztos: ez az idegeskedés azért már biztosan nem segít. próbálj megnyugodni (igaz, ha engem így nyugtatnának, lehet nekimennék a falnak...), és szerintem keress másik orvost. sokan vannak itt, akiknek sajnos már sok tapasztalatuk van ezen a téren is.  az orvoskeresõs topicban biztos segítenek... addig is jobbulást!

Nincs jelen

 

#822 2008-03-12 16:14

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi. Ez a profbácsi végül most elküld valakihez, aki a helyi colitis ambulancia vezetõje (legalább már tudom, hogy ilyen is van). Meg fogaim összeszorítva számolom a tíz napot, a doki ugyanis ennyire saccolta az állapotjavulás elsõ jeleit a Salofalktól.
Nektek is jobbulást. Ha valaki megtalálja a Bölcsek Kövét, azért szóljon, mielõtt gyógyultan elszalad innen és mindent feledve beleveti magát az Élet tajtékos habjaiba.

Nincs jelen

 

#823 2008-03-12 16:26

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hú Kedves FedUp! Úgy látom Nálad tényleg kezd elszakadni a cérna ami a "kedves orvosbácsikat" illeti...Õszintén meg tudom érteni!!! Ennél a hülye tehetetlenségnél amikor barkóbáznak a dokik nincs rosszabb!!!
De azért csak tényleg próbálj meg kitartani!!!
Jobbulást Neked!

ígérem ha én találom meg a Bölcsek kövét akkor jut Neked is és Mindenkinek :)))

Nincs jelen

 

#824 2008-03-12 18:03

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Fed Up!
Azért írok Neked mert annyira igaz amit írtál és jól is fogalmaztad.Fõleg a stresszel kapcsolatban.Már azért stresszel az ember mert megkérdik hogy nem stresszelsz-e?Nekem is tavaly azt mondták bélidegességem van.Állandóan azt kérdezték nem ért e trauma nem halt e meg valaki és nem váltam e el.Semmi nem történt.4 éve építkeztünk(volt elég stressz) de akkor semmi.Most meg crohn.De így igaz vizsgálgatnak próbálkoznak mint egy bogarat.Mert õk sem tudják.Ami a legszebb a kórházban belázasodtam és a doki tõlem kérdi hogy mitõl?Meg hogy miért lettem lázas és ne legyek ha haza akarok menni.Na de mindegy egyébként biztosan nem használ a stressz egyik betegségnek sem fõleg az ideghrendszer miatt az mindenre kihat.De könyörgöm a a mai világban élj stressz nélkül? Megfog a rendõr mert 30 helyett 60 mész és megbüntet 100 rugóra.Vana akinek másfél havi fizetése.És egyéb nyalánkságok.

Nincs jelen

 

#825 2008-03-13 10:59

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Azt már tõlem is kérdezte az SZTK-s gasztrós, hogy október elején mitõl lettem rosszabbul, illetõleg nyáron miért voltam szinte tünetmentes. Miután kioktatott, hogy egyáltalán miért mentem oda ilyen semmis, bagatell tünetekkel, mint napi 5, 6, 8, x wc látogatás után délutánra, estére még vizes hasmenés. "Maga ismeri a betegségét, tudja nagyon jól, hogy ez a szalmonella után fennmaradt állapot." (ergo fogadd el, hogy így maradsz, míg meg nem döglesz, nem olyan súlyos ez, mit nyavalyogsz, én nem segítek, amúgy is lesz.rom) "Megtörtént dolgokat meg nem történtté tenni nem lehet." (á, de bölcs) és "Ezzel kell tudni dolgozni." (dolgozzon vele õ) Szóval ezek után azt kérdezte, hogy nyáron mitõl voltam jobban, erre tényleg bedurrant az agyam, és azt mondtam, hogy "ha tudnám, akkor aszerint járnék el, és nem itt lennék" Na erre visszavett a hülye lekezelõ modorából, -ritkán mer neki beteg beszólni, az biztos, smasszer modorú, undok szakember, aki folyton azt sulykolja a betegbe, hogy te csináltad magadnak, te hülye- de makacsul Pangrolt és Dicetelt írt ibs ellen (=halottnak a csók), amikor már ott pusztított bennem a colitis. Magánorvos kellett ahhoz, hogy felvesse, amit még eddig egy hülye doki se, az altatásos vizsgálat lehetõségét, amivel kiderült, mi van. Én hülye azt hittem, hurrá, megvan végre majd 4 év gyötrelem után legalább az értelmes (még ha lehangoló is) diagnózis, és aztán jött az újabb kopp, hogy hiába, most se annyi, hogy szépen írnak gyógyszert,a mitõl én majd szépen meggyógyulok, mint mondjuk egy tüdõgyulladásból, vagy legalább tünetmentes leszek, hanem lehet szépen tovább kínlódni.
Amúgy meg ne stresszeljetek, fogadjatok szót az okos, empatikus dokinéniknek/bácsiknak, legyetek jó betegek, akik nem tudálékoskodnak és fejet hajtanak az ORVOS elõtt, elfogadva betegségüket.
Bocs, hogy ilyen hosszasan itt dühöngök, de látom, mást is érnek ilyen kellemes dolgok. NE HAGYJUK  MAGUNKAT HÜLYÉNEK NÉZNI, LETEREMTENI, én azt mondom. Felesleges hajbókolni az orvos elõtt, akinek f.ja sincs és úgyse gyógyít meg.

Nincs jelen

 

#826 2008-03-13 12:25

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia FedUp!
Maximálisan megértelek, velem elég hasonló huza-vona megy 1 éve, most jutottam el magánorvoshoz (kölcsönt vettünk inkább fel).
De itt is beütött a krach: februárban, a colonasztalon közölte velem az altatóorvos, hogy nem tud bealtatni, mert tele lett a testem kiütéssel. Most ennek okát keressük - magándokival "természetesen" -, hogy altathatnak-e vagy sem.(az altatáshoz én ragaszkodom, mert már egyszer próbáltak tükrözni ébren és csak 40cm-ig jutottak fel (a leletre azt irták: "alacsony tûrõképességem miatt"....naná: olyan durván nyomták a csövet-sok volt a váróban a beteg...-, hogy szerintem azt senki nem birta volna ki, szivesen mondtam volna a dokinak, hogy cseréljünk már helyet!) ott nem láttak semmit.
Úgyhogy most én is várok - már megint. 1 éve lesz áprilisban, hogy vérzek! Orvoshoz én mentem -sajnos nem is egyhez, de hol hazaküldtek egy aranyér kúppal, hol azt mondták majd tavassszal nincs hely, hol pedig ibs-re fogták. Na ja, ne stresszeljek ha vért látok a fajanszban :( :( :(

Bocs, én is kidühöngtem magam, de ha egyszer lesz idõd visszaolvasni a "terhesség topicot" (nekem terhesség alatt jött ki ez a valami) abban láthatod, hogy sajnos nem vagy egyedül a kálváriával....

Nincs jelen

 

#827 2008-03-13 16:45

Anita 79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! 28 éves vagyok, két hónapja diagnosztizálták, hogy colitis-em van. Salazopirynt írtak fel, napi 3-szor 1-et. Nagyon gyorsan használt, pár nap alatt tünetmentes lettem. Most öt napja van hasmenésem, ami nem durva és csak reggel jelentkezik. Görcs nincs. Nyákosnak látom, de véresnek nem. A köldököm környékén érzek enyhe fájdalmat. Segítsen valaki, ez most azt jelenti, hogy újra belobbant, vagy csak úton vagyok affelé. Az orvosm azt mondta, hogy megemelhetem a gyógyszeradagom, így most 3-szor kettõt szedek. Vélemény? Elõre is köszönöm a választ. Üdv mindenkinek

Nincs jelen

 

#828 2008-03-13 17:13

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hát, nekem is így indult a történet, hogy elõször (évekig) csak reggelre korlátozódott, aztán délelõttre, -akkor még mindig tudtam dolgozni legalább délután, habár estére idõnként, de nem minden nap újabb meglepi várt; aztán kvázi tünetmentes nyár után megint délelõtt nem voltam használható, és hirtelen, egy nap alatt egésznapossá vált az agónia. Nem akarlak ijesztgetni, adja a magasságos (vagy a mélységes), hogy Te ne juss idáig. Szerintem gyorsan lépj, ha megbízol az orvosodban, mielõbb keresd fel, hátha így még gyorsan meg lehet állítani a folyamatot. A salazopyrin nekem is durván hirtelen hatott -2x2 két napig, aztán adagemelés (3x2) ellenére megint a régi tünetek. Úgy látszik, ha van kedve, hat, ha nincs kedve, nincs. Nem tudom, nagy csalódás volt két jobb nap után megint munkaképtelenné stb. válni. De a hasmenést pl. laktózérzékenység is okozhatja. A többiek lehet, írnak Neked valami okosabbat, én azt mondom, lépj, amint lehet. (És ne hagyd, hogy lerázzon az orvos!) Reméljük a legjobbakat.

Nincs jelen

 

#829 2008-03-13 17:17

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vikimami: Én is kiütést kaptam az altatótól, de ha közölték volna, hogy nem altatnak be, elszaladok, az biztos. Jobb pár napig viszketni, Fenistillel kenegetni magad, mint amit sose próbáltam és nem is fogok. Erre is csak azt tudom mondani, ne hagyjuk magunkat. Az orvosok úgy viselkednek, mint a jóistenek, pedig a többség embernek is nulla.

Nincs jelen

 

#830 2008-03-13 18:20

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

FedUp, ha nem vagyok indiszkret, Te allva, vagy ulve pisilsz ?

Nincs jelen

 

#831 2008-03-13 18:20

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Khm....szóval mikor crohnom aktivizálta magát,reggel ébredés után sprint a klotyóra.
Aztán két órán belül kb. hatszor még.
Utánna egy kis nyugtom volt,de ha valami normálisat mertem (vagy tudtam) enni,akkor fél órán belül rötyi.
Az utolsó egy hónapban szó szerint kávén és energiaitalon éltem.
Aztán dokibácsim "rátalált" a crohnra,megismerkedtünk,etettem egy kicsit medrollal,pentasával,és kb két hónap múlva már csak reggel kellett mennem (és nem futva),meg néha este.
Ma már csak reggel indul be a kávéra,aztán nyugi van,kivéve azok a bizonyos napok,de akkor se vészes,és crohn elõtt is akkor többször mentem.
Tõlem ennyi errõl.:D

Nincs jelen

 

#832 2008-03-13 18:48

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz: Fogok válaszolni, de elõbb két kérdés vissza: 1. Szerinted? 2. Miért kérdezed?

Nincs jelen

 

#833 2008-03-13 18:57

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

off
Olyan vagy, mint az oroszok, visszakerdezel :-((
Szerinted miert kerdezem ?

Nincs jelen

 

#834 2008-03-13 19:10

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gõzöm sincs. Talán mert érdekel, hogy fickó vagy netán csajszi dühöng ennyire. (Emberek, azóta érzem magam egy fokkal tûrhetõbben, -mármint lelkileg, ami a testileget illeti, ma se tudtam odamenni 5re, ahova akartam, hurrá-
amióta nem depizek, hanem dühöngök, és felébredt bennem az egészséges csakazértse. Ha egyvalamiben hiszek, az a produktív düh és ellenkezés mindent elsöprõ ereje.)
Vagy azért, -ez jobb lenne- mert tudsz valami tuti gyógymódot, ami azonban nemspecifikusan mûködik. (Most akkor mim is legyen, hm-hm)

Nincs jelen

 

#835 2008-03-13 19:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

off
FedUp, Te jobban sajnaltatod magad, mind kellene...vedd a faradtsagot es olvasgass itt... es a vegen meg rajossz, Te szerencses vagy...
ami az orvosokat illeti, nem kert fel erre senki, hogy leirjam, de szegyeld magad

Nincs jelen

 

#836 2008-03-13 19:31

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Off!
Én is agyaltam rajta s szerintem megvan nekem is!

Nincs jelen

 

#837 2008-03-13 19:34

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

off
Gigi :-)
Ugye a "Szent Rokus" gyoker kura eset ...
uff

Nincs jelen

 

#838 2008-03-13 19:42

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kösz, vettem a fáradságot, de egyszerre nem bírom sokáig az itt olvasgatást. Tisztában vagyok vele, hogy tippekre akadhatok, ezért teszem meg mégis -és nem azért írok ide, hogy sajnáltassam magam. Sajnálattal nem is mennék sokra, mások tapasztalataival, bevált tippjeivel már esetleg -a betegség természete miatt azonban szerintem nem elõször alakul ideiglenesen "dühöngõvé" a fórum.  Ha nem errõl szól, akkor nem baj, így nincs lekiismeretfurdalásom, hogy részem volt benne.
Tudom, van akinek még durvább a betegsége. De ettõl én nem fogom jobban érezni magam. Minden szamár a saját terhét érzi.
Felszólításodnak, miszerint szégyeljem magam, nem teszek eleget, nincs miért. Véleményemet fenntartom, de ha akad egy orvos, aki visszadja a korábbi életminõségemet, örömmel és azonnal változtatok rajta, és másoknak is ajánlani fogom.

Nincs jelen

 

#839 2008-03-13 19:52

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

FedUp, akkor ulve, vagy allva ?
mas
teleirtad a forumot es Te nem birod az olvasgatast :-)
erre azt tudom mondani, amit a klasszikusok..."a nedveimet eresztem el"
je, ezt en mondtam, valamikor  :-)

Szerkesztette: aiolosz (2008-03-13 19:59)

Nincs jelen

 

#840 2008-03-13 20:25

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az olvasgatásból kiderült, tüneteiket mások is leírják itt a fórumon, sokan egészen naturálisan, õket mégsem ossza le senki. Valószínûleg õk sem azért teszik, hogy másokat idegesítsenek vele, hanem mert remélik, hogy esetleg valaki kipróbált valami gyógyszert, kiegészítõt, diétát, amitõl jobb lett, és amitõl neki is jobb lehet. Egyebek mellett colonoscopia-sztorikat is olvashatunk a lehetõ legrészletesebben, azokra mégsem mondja senki, hogy önsajnáltatás, - mert nyilván azok sem annak készültek, ahogy az én hozzászólásaim sem. Mások is leírják a kórsággal kapcsolatos érzéseiket, és nem ilyen a reakció.
Naivan azt hittem, ez a fórum a tapasztalatcserérõl szól. De ha úgysincs értelme tanácsokat adni egymásnak, mert mindenkinek személyre szabott kórja van és ezért személyre szabott gyógymódja van/nincs/, akkor kezdem a fórum értelmét megkérdõjelezni.
Ha nem tetszik, amiket írok, azt sem kell elolvasni, szerencsére nem így reagál mindenki, mint a ma esti társaság. Bár a legszerencsésebb az lett volna, ha soha nem kell ezt az oldalt felkeresnem és akkor Nektek sem kell azon agyalni, mi lehet a lábaim közt, és ráadásul még a nyugalmatokat is megõrzitek.
Foglalkozom mással, mert ennek a rosszindulatú társalgásnak tényleg semmi értelme. És igen, én is szeretek élni, és fogok is még.
Õszintén kkívánok jobbulást mindenkinek, és jobb szórakozást, mint egy ibd fórum régi tagjaként, összeszokott társaság részeként az új résztvevõket kipécézni.

Nincs jelen

 

#841 2008-03-13 20:27

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anita 79!
Sürgõsen keressed fel az orvost, ha a tüneteid rosszabbodnak. Megfelelõ gyógyszerrel, vagy csak egyszerüen nagyobb dózissal meg lehetett nálam állítani a folyamatot. A saját tapasztalatom az, hogy nagyon el tudnak durvulni a tünetek, ha nem kezeljük õket idõben. A lavinához tudnám hasonlítani. Tehát jobb idõben bevetni, amit lehet.

FedUp!
Az elkeseredésedet megértem, ismerem. A betegség elején vagy és még semmiben sem lehetsz biztos. Szeritnem nyugodtan dühöngj, ha neked az a jó. Az orvosokról nekem is jó a véleményem és kívánom neked, hogy minél elõbb te is találj egy neked megfelelõt, aki eltalálja a jó gyógymódot. Leszel még tünetmentes, higgyj a jó öreg cu-soknak. Talán még meg is fogsz gyógyulni, ha megtalálják a nemcsak tünetmentességet teremtõ szert. Elég fiatal vagy hozzá.
Azért arra már én is kiváncsi lennék, hogy fiú vagy lány vagy?

szebb napokat: Ánya

Nincs jelen

 

#842 2008-03-25 07:58

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok 21  éves Colitis ulcerosam van decemberbe derült ki a dolog amikor ki kellet hivni a mentöt hogy vigyenek be és mindenki tarcson a házi orvosátol mert csak hitegetett hogy renbe jövök és lopediumot irt fel persze nem hatott na de mindegy csak anyi lenne a kérdésem hogy érdemes e betartani a diétát vagyis komolyan venni vagy valaki tudna abba segiteni hogy kész ételeket honnan tudnék venni mert ennyi felé nehéz fözni a választ elöre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#843 2008-03-25 10:57

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Árpád! Üdv a fórumon! A diétát mindenképp érdemes betartani és komolyan venni, fõleg ha aktív szakaszban vagy. Ez a diéta azonban személyre szabott legyen. Saját magadnak kell kitapasztalni, hogy melyek azok az ételek, amelyek javítanak, vagy éppen rontanak az állapotodon. Olvasgasd a topikokat, sok szó esik az étkezésrõl, diétáról. Általában iskoláknak, óvodáknak kíméletesen fõznek, ha netán ilyen helyen tudnál étkezni, megoldás lehetne, de akkor is lesznek olyan ételek, amit érdemes kerülni. Attól függ, a Te szervezeted mit bír, mit tudsz fogyasztani.
Dr. Kovács Ágota könyvébõl idézek, hogy könnyebben eligazodj:

"Étrendi tanácsok

A betegség aktív szakában (véres hasmenés) kerülendõ a tej, a nyers zöldségek és gyümölcsök, erõs fûszerek, erõs tea, sok kávé, tömény alkohol vagy bor fogyasztása. Amikor a betegség nyugalmi stádiumban van, semmiféle megszorítás nem szükséges. Tej a betegség akut szakában, mint "nehéz táplálék" nem ajánlott, nyugalmi szakban azonban fogyasztható, feltéve, ha szereti valaki, és nem okoz hasmenést, puffadást. Az ún.kolitiszes étrend általános szabályai helyett jobban beválik, ha az említettek betartásán kívül csupán az egyéni érzékenységet veszik figyelembe. Ez a nemzetközi szakértõi ajánlás."

A fenti diéta a colitis ulcerosara vonatkozik!
Remélem tudtam segíteni. Ha kérdésed van, írj bátran!
Jobbulást kívánok!

Szerkesztette: Marthuska (2008-03-25 11:01)

Nincs jelen

 

#844 2008-04-02 14:18

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen a választ.

Nincs jelen

 

#845 2008-04-08 12:23

királylány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
én egy elég extrém eset vagyok. 30 éves lány, akinél 16évesen let tfelfedezve a colitis elõszõr, heveny véres széklet és hasi görcsök alapján, tükrözés után. A furvsaság az, hogy az elmúlt 14 évben a betegség párszor kitört rajtam, tartot tegy hétig majd eltünt újra...évekig. Semmi panasz, zabáltam, azt sem tudtam már, miylen az amikro rossz. A salofalkot elhanyagoltam, mert pokoli hányingerem volt tõle. Így kezelés nélkül, boldogan, teljesen panaszmentesem éldegéltem. 2005ben újra belobbant a dolog egy hétre. Akkro megtükröztettem magam ujra, és kb. néztek rám, mint a hülyére. Semmit nem találtak! A dolog urja rendbe jött magátol és most, agy 3 év uán már egy hónapja véres hasmenésem van, néhai görcsökkel. A leletek alapján a colitisem évek ota eltünt, mégis itt van. Nyomato ma Salofalkot, undorító hányingerem van tõle de semmi javulás.Kérdés:
-Van-e valaki ,akinek így több évente van csak aktív colitise?
-Könyörgöm ajánljatok egy jó orvost, aki tényleg komolyan fiygel rám, és ne mnéz hülyéne ka negatív leleteim mellé járó aktiv vérzés miatt!!!
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#846 2008-04-08 12:42

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Királylány!

Én crohn-es vagyok, de haszonlók a tapasztalataim mint neked nekem, is így jön megy ez a nyavalya,de nem tudom a választ rá miért is.

Viszont a dokikeresésben itt találsz segítséget! http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=36

Nincs jelen

 

#847 2008-04-19 20:16

pluto
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

királylány!
Nekem 100%-ban ez az esetem. Én Székesfehérváron elször egy elég kretén orvossal futottam össze. 1999-ben fedezték fel és a 2003-2004 körül majdnem hülyének néztek hogy nincs semmi bajom. Azota kicsit intenzivebb, de a legbosszantobb, hogy nekem iszonyu fejfajasaim vannak kiujulaskor mellette.
Vegre talaltam normalis orvost is, annak ellenere hogy vegere jarjak az ugynek magan klinikan is probalkoztam tobb kevesebb sikerrel. Salofalk es salazopyrin volt a re ndszeres adagom felvaltogatva Hol egyebekkel kiegeszitve.
Talan kb 1 -1,5 eve mondhaom, hogy megtalaltam a gyogyszer nelkuli ellenszert is. Nem csak rendszeresseggel hanem kiujulaskor a megadott modszer alapjan abszolut normalizalja a helyzetet egyetlen gyogyszer nelkul. Es ez mukodik mar stabilan  ennyi ideje, de sok porbalkozas volt. Nem hiszek az Aloe, biosun stb... nagyon rossz ize ellenére leeröltettem, de semmi eredmeny.
Ha barmiben tudok segiteni szolj. Nem akarok itt orvosokat es modszert reklamozni, mert nem vagyok sem ugynok sem pedig erdfekelt barmiben, de rengeteget szivtam en is es probalkoztam.

Nincs jelen

 

#848 2008-05-03 13:44

FTCsilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Királylány! Nekem is colitisem van és én is voltam már igy hogy semmi bajom nem volt és már az orvos is azt mondta hogy nagyon gyanus vagyok neki olyan mintha elmult volna a colitisem  igaz nekem ment a hasa de más okbol mint utolag kiderült nekem szülés utáni depresziom volt és ettöl rámjött az utcán egy pánik amitöl ment a hasam! De ennek elenére az orvos azt mondta hogy ne hagyam abba a gyogyszereket saloflk kúp és szalofalk tableta mert pont most volt neki egy betege aki ugy gondolta hogy meggyogyult és abba hagyta a gyogyszert és pár év múlva föllángolt neki de akkor már annyira hogy hiába mütöték meg! :-( Sajnos ez a  betegség soha nem fog elmulni ezzel együtt kell élni! Igaz most én se szedtem a kúpot Január otta mert kisbabát várok de sajnos most 4-5 napja vérzik és most nagyon rosszul érezem magam mert már nekem régota nem vérzet kb 3 éve! Ugy hogy most elkezdtem ma szedni nem kockáztatok tovább inkább szedem a gyogyszert ha kell ha nem!

Nincs jelen

 

#849 2008-05-03 17:03

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia királylány!
Meglep ,hogy itt vagy.Olyan magabiztosnak tüntél "legutóbb".Ugye emlékszel?De ezért van ez a fórum.Az orvoskereséshez pedig sok sikert.

Nincs jelen

 

#850 2008-05-03 20:28

Csaba79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Egy hónapja derült ki, hogy az egész vastagbélre kiterjedõ colitisem van. Eleinte elég magamalatt voltam, de mostmár kezdem feldolgozni. Lenne pár kellemetlen kérdésem, ha valki válaszolna rá meköszönném:
A betegségell jár, hogy viszket a végbélnyílásom? (ha bekenem a kisfiam popsirémjével akkor nem viszket)
A székletem sokat javult egy közepes állapotig, de innen nem akar javulni ez így fog maradni?
Tényleg legalább két orvos ellenõrizzen párhuzamosan? (sok kellemetlen vizsgálat)

Elõre is köszi!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB