#1151 2009-03-23 20:10

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Camy!
Mintha csak magmat olvasnám! Én is a napi 3szem pentasával vagyok immár nyolc hónapja. Tavaly júliusban a budenofalktól már annyira kivoltam, hogy csak szédelegni tudtam. Akkor a doki leállított a gyógyszerrõl.Most az izületeim miatt medrolt kellene szednem, de annyi rosszat olvastam már róla, hogy inkább kihagynám.

Nincs jelen

 

#1152 2009-03-23 21:08

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Apacsanya!
Örülök, hogy egyetértünk! Minden gyógyszernek van valami mellékhatása, fõleg a komolyabbaknak és nekem nem hiányzik még egy betegség amit a mellékhatások okoznak. Ugye az orvosnak nem mondhatom, hogy nem szedem amit felír, tehát õ úgy tudta szedtem végig.... és mikor visszamentem megdicsért hogy a MEDROL hogy rendbetett (pedig a gyógyteáknak köszönhettem). Persze azt is késõbb tudtam meg, hogy milyen következménye lehetett volna annak ha szedtem volna és magamtól abbahagyom hirtelen a MEDROL szedését, bele is halhattam volna (csak az orvos ezt elfelejtette közölni). Nagyon örülök neki, hogy nem szedtem és szerintem ennek köszönhetem hogy mondhatni állandóan tünetmentes vagyok, és ehetek bármit. Érzem azért minden nap hogy megvan a betegségem de amiket a fórumon olvasgatok, amiket írnak ahhoz képest mondhatom hogy nem is vagyok beteg.

Nincs jelen

 

#1153 2009-03-24 06:13

mamo.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Camy. nagyon  jól csinálod, ügyes lány vagy. Én már rengeteg mindent szedtem, le se merem irni, mi minden bajom lett a gyógyszerektõl, nem akarom elriasztani azokat, akiknek jót tesz.
Kérlek ird le a gyógyteákat, amik  Neked használnak.
Jó ez a fórum, most éppen semmit nem szedtem, mert a Pentasától fájt a gyomrom, de Tõled hallom, hogy 3x1 szemet szed. Na most igy folytatom akkor én is.
tudod  mi az érdekes, hogy a kemény gyógyszerektõl még rosszabbul voltam, Imuran stb. Pár hónapja semmit nem szedtem, és nem volt különösebben bajom.
Továbbra is legyél ilyen ügyes és tünetmentes.
mamo

Nincs jelen

 

#1154 2009-03-24 09:53

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mamo!
Nekem a legjobban a körömvirág tea használt, amit úgy kell inni, hogy egy csészével délelõtt KORTYONKÉNT, és mégegy csészével délután szintén KORTYONKÉNT aminek estig ki kell tartania. Ez kb úgy jön ki hogy óránként kell kortyolgatni. Délután meg kicsit ritkábban. Amit még szoktam inni, az a cickafarok tea. Van mégegy, a kálmosgyökér tea ami állítólag nagyon jó (én nem tudtam meginni olyan keserû), de a leghatásosabb. Ezt is valahogy kortyolgatni kell mint a körömvirágot és azt hiszem ritkábban, de hallottam olyat is hogy szénsavmentes ásványvízben kell áztatni (hidegben) egy éjszakán át (leszûrni) és minden evés elõtt 1 evõkanállal kell inni belõle. Én teázni mondjuk csak akkor szoktam ha fáj a hasam és akkor rendbe tesz. Mindig változatosan iszom õket, ízesítés nélkül. Nagyon ritkán szoktam venni ALOE VERA GÉL-t, nagyon egészséges és jó a beleknek. Meg szerintem azok a probiotikumos joghurtok is jók. Régen vettem ezt a NORMAFLOR-t, ezis valami bélflórás dolog de különösebben nem használt vagy nemtudom. Mindenesetre én a teákra szavazom :)  Még szerintem amit kipróbálhatsz (három havonta ajánlott) az a REGENERÁL. Nem gyógyszer, nincsenek mellékhatásai és szintén nagyon jó a hasadnak.

Nincs jelen

 

#1155 2009-03-24 19:21

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,érdekelne hogy a collitiseseknek milyen gyümölcsöt lehet enni??és zõldséget?? Szoláriumba lehet járni??Alkoholt mit ihat??

Nincs jelen

 

#1156 2009-03-24 19:39

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szimi! Hülyeségeket nem szeretnék írni, fõleg nem olyat amiben nem vagyok biztos, de az alkoholról saját tapasztalat alapján tudok. Nekem a legrosszabb az alkohol, semmi nem hat úgy a hasamra mint az. Nem is iszok egyáltalán amióta betegségem van (elõtte is csak ritkán ittam, pl: szülinap vagy névnap...), egy kortyot sem semmilyet, mert attól aztán borzalmasan be tudok görcsölni és iszonyatosan fáj a hasam tõle. Nem hittem volna hogy egy korty mire képes :(    Amit még biztosan tudok hogy nagyon rossz az a bab, attól aztán lehet görcsöt kapni rendesen.

Nincs jelen

 

#1157 2009-03-24 19:42

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Camy köszönöm a válaszod :)

Nincs jelen

 

#1158 2009-03-25 13:13

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok. Sokat olvasgatok itt a fórumon és van valami "Titok" címû könyv amirõl elég sokat beszélgettetek. Mi van abban a könyvben, vagy mirõl szól hogy olyan jó (mert csak jó dolgokat írtatok róla)? A betegségrõl szól?

Szerkesztette: camy (2009-03-25 13:19)

Nincs jelen

 

#1159 2009-03-25 13:29

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Camy,
nem a betegségrõl szól. Úgy általában az élettel kapcsolatosan szedték össze okosabbnál okosabb emberek gondolatait, melynek fõ vonala a sokat csépelt pozitív gondolkodás, illetve a vonzás hatalmának bemutatása. összecseng még az elme teremtõ erejével is. Érdemes elolvasni szerintem, de nem csoda könyv. Szép napot!!

Nincs jelen

 

#1160 2009-03-25 14:08

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ede, köszönöm a válaszod!

Nincs jelen

 

#1161 2009-04-05 17:11

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Merci70:köszi a választ!

Nincs jelen

 

#1162 2009-04-17 20:40

ibolya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem nem kellett soha keserû sót inni tükrözés elõtt. ibolya

Nincs jelen

 

#1163 2009-04-17 20:53

ibolya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szeretnék  olyan  colitis ulcerósát  diagnosztizált betegekkel beszélgetni akivel akár étkezéssel , akár a gyógyszerekkek kapcsolatban tudnánk  tapasztalatot cserélni. én a salazopirint szedtem  de nem használt semmit és mindig rosszul voltam tõlle hányinger. fejfájás. ibolya

Nincs jelen

 

#1164 2009-04-17 20:55

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Szerintem itt elég sok ilyen embert fogsz találni!:-) Kérdezz, hátha segíthetünk!

Nincs jelen

 

#1165 2009-04-17 20:59

ibolya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

én szeszes italt nem fogyasztok a gyógyszerek miatt ,gyümölcsöt az õszibarackot, az almát, és a banánt tudom  fogyasztani. ibolya

Nincs jelen

 

#1166 2009-04-17 21:10

ibolya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

köszi  ,hogy  fel ajánlottad a segitséget én még nem rég  regisztráltam  nem tudtam errõl a honlaprol  de jól esik  a sors társakkal elbeszélgetni aki nincs ebbe a betegségbe az  ugy sem érti meg , hogy ez mivel jár igazán csak azokkal lehet megbeszélni akik  ugyan ebbe a helyzetbe vannak ezért örülök , hogy rátaláltam erre a honlapra. ibolya

Nincs jelen

 

#1167 2009-04-18 06:57

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ibolya!
     Hasonló volt a problémám,nekem semmilyen gyógyszer nem használt.Kivéve a medrolt,9 éve nem szedek 
semmit.Utoljára 2 éve volt egy medrol kurám.Nekem ez igy bejött nem biztos,hogy Neked is jó.
    Szerintem beszéld meg az orvosoddal a lehetõségeket.Aztán Te döntöd el,hogy mit csinálsz.
    Valószinüleg hosszu idõ lesz mire megtalálod a jó megoldást de megéri türelmesnek lenni.
    Csak optimistán és pozitivan.
    Sok panasz mentes napot. Üdv:Laci

Nincs jelen

 

#1168 2009-05-16 01:00

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

én 27 éves vagyok, hivatalosan még nem colitis-es, de a következõ beutalómon már ez áll: "Vél. Colitis?"
Már 2 hónapja vizsgálgatnak (tej-, lisztérzékenység, vér-, és székletvizsgálat, hasi ultrahang...) Végül ma nem úsztam meg a vastagbéltükrözést, ami elõtt ugyan kábítottak, de sajnos félbe kellett hagyniuk a vizsgálatot mert ahogy fogalmaztak "nem toleráltam". Csak arra emlékszem, hogy kegyetlenül fáj és üvöltök. Most kaptam beutalót "szelektív enterographia" vizsgálatra, amirõl nem sokat tudok, csak hogy a vékonybelet vizsgálják, és most felülrõl jönnek nézelõdni. Valaki esetleg hallott már róla, tapasztalat? Ez is olyan szörnyû, mint a vastagbél tükrözés? Lehet elõre kérem üssenek ki teljesen, ne érezzek semmit (ha ilyet egyáltalán lehet kérni).
A vashiányos anaemia-m egyre durvább, hétfõn már injekcióban fogok kapni vasat. Életemben összesen nem szúrtak meg ennyiszer mint az elmúlt idõszakban :(

Mióta rákerestem erre a betegségre teljesen beparáztam, meg lehet ebbõl gyógyulni, vagy csak elviselhetõvé tenni? Valahol azt olvastam a betegek 20-40%-ánál végül mûtétre van szükség. Amilyen az én szerencsém, tuti bele tartozok. Szerintem ma már nem alszom... :(

Nincs jelen

 

#1169 2009-05-16 07:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

CptBalu írta:

"..Most kaptam beutalót "szelektív enterographia" vizsgálatra, amirõl nem sokat tudok, csak hogy a vékonybelet vizsgálják, és most felülrõl jönnek nézelõdni. Valaki esetleg hallott már róla, tapasztalat? Ez is olyan szörnyû, mint a vastagbél tükrözés? Lehet elõre kérem üssenek ki teljesen, ne érezzek semmit (ha ilyet egyáltalán lehet kérni).
..."(

Olvasd el a "Tükrözés altatásban" topicot, ott többen leírták a tapasztalataikat.

Nincs jelen

 

#1170 2009-05-30 21:59

rika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok. Én kb 1-éve kínlódok mert azt gondoltam hogy "csak "aranyeres vagyok (volt belõle bõven mind belsõ).Azt helyre hozta a doki ambulánsan de a fájdalom meg a vérzés csak nem múlott el. Gyanakodott a végbélgyulladásra ezért megtükrözött. Gyanuja beigazolódott. Amúgy autoimmun beteg vagyok Sjögrenes,Raynaudos,RA-s. Az orvos többfajta kúpot és kenõcsöt irt föl váltogatva de nem találta meg a megfelelõt.Egy drasztikus vérzés után felkerestem egy másik orvost újabb colonoscópia ami után colitis ulcerózát diagnostizáltak a vastagbél alsó 20-cm szakaszán, idén áprilisban,egyenlõre csak steroidos kúpot és kenõcsöt kaptam. A reumatoid artritis miatt metetrexátot kapok állítólag jó a gyulladásos bélbetegségre vagy épp ellenkezõleg.Már annyi  mindent hallottam hogy nem tudom mit higgyek. Ha nem kapom a metotrexátot abból is baj lessz de lehet hogy ez a gyulladás meg a vérzés annak a mellékhatása.(Azorvos szerint nem) Nem tudom hogy mit higgyek.

Nincs jelen

 

#1171 2009-06-17 20:07

esztikemiek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves rika! Én még csak 3 éve vagyok colitis ulcerosás de annyit tudok hogy nem a gyógyszer mellék hatása okozza a vérzéseket. Az oka az hogy a bél fal sérült és ennek kialakulását több tényezõ is okozhatja pl: stresszes élet, fertõzés, táplálkozás, vagy örökletes dolog. De ha a stressz miatt van akkor az az ok hogy a bél fal túl vékony és az idegrendszer elõidézi mindezeket. Nekem a stressz okozta a megbetegedést és erre egy relakszácios terápiát alkalmaztak ami nagyon jól vált be. Tudom furán hangzik hogy a stressz okozta nálam mert még csak most vagyok 15 éves. De lehet hogy más gyógyszert is ki kellene próbálni mert lehet hogy más jobban beválna. Én pl: Pentasat, Budenofalkot és Imuránnt szedek. Annak idején viszont szedtem Medrolt és Káliumot. De ez a betegség lehet hogy egy idõ után enyhül ezért van kialakítva a diéta személyekre mert ez segíti az emésztést. Remélem hogy tudtam segíteni valamit.

Nincs jelen

 

#1172 2009-06-17 20:56

rika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves esztikemiek.  Sajnálom hogy ilyen fiatalon már beteg vagy, de mint tudjuk ez nem kívánság mûsor! Én 49-éves vagyok és 20-éve vagyok rnyugdíjas.Néha nagyon elegem van!!                                                        Nagyon valószínû hogy nálam a sjögren syndróma egyik újabb tünete a CU. Legalábbis a doki azt mondta, és én ugye "hiszek " neki. Az is biztos hogy a lelki problémák nagyon elõ tudják hozni a CU durvább tüneteit ezt már tapasztaltam. Próbálom irányítani a dolgokat de nem mindig sikerûl. Egyébként nekem a gasztrós doki nem mondta hogy diétázzak meg hogy mit ehetek és  mit nem. Ezek szerint majd nekem kell kitapasztalni hogy mi okoz gondot mi nem? Te hogy vagy ezzel?   Üdv rika.

Nincs jelen

 

#1173 2009-06-17 21:57

esztikemiek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves rika! A diéta azt a célt szolgálja hogy könnyebb legyen megemészteni a tápanyagot. Nekem se kellene akkor diétáznom de mégis hisz a beleknek fontos hogy könnyen emészthetõ ételeket fogyasszunk mert lehet hogy attól még valami megterheli a belet. De ezt nem orvos szabja meg hanem a dietetikus és ezzel együtt ki kell tapasztalni mi tesz jót és mi nem. Az az igazság hogy a dietetikus csak egy alap étrendet állít össze de hogy mi az amitõl nincs semmi panaszod azt neked kell ki tapasztalni. Egy velem egyidõs barátnõm is colitises és õ is próbálkozott mi az amit ehet.
Nem feltétlenül kell diétázni de azért jó ha az ember csinálja mert így jobban meg van válogatva mit visz be a szervezetébe. Például a tejtermékék nálam úgy vannak hogy csak laktózmentes tejet tudok inni de a sajtokat és tejfölt bírom pedig nem ehetném akármelyiket. Csak azt tudom mondani hogy lehet már kapni diétás könyveket is és csak ajánlani tudom. Én viszont csak azt tudom megint mondani és javasolni hogy te magad tapasztald ki az étrenddel kapcsolatos dolgokat.

Nincs jelen

 

#1174 2009-06-18 12:06

rika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

esztikemiek.

Köszönöm a segítséget, majd beszerzek rgy diétáskönyvet.

További szép napot!!!!

rika.

Nincs jelen

 

#1175 2009-07-29 18:13

ancsurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia nekem a 17 éves fiamnál diagnasztizáltak colitist. Mi medrolt, penntasát, káliumot és omeprazolt kapunk. Juli3-án volt a vastagbél tükrözése, akkor derült fény a betegségére, lassan 1hónapja ugyan ezektõl  a gyógyszerektõl teljesen tünetmentes csak állítólag a medroltól csupa kütés lett a gyerek,amit nagyon nehezen visel. Nagyon félek ettõl a betegségtõl ezidáig nem is hallottunk róla. Õ most kamasz nem igazán foglalkoztatja a betegség mivel  most hálistennek teljesen tünetmentes.

Szerkesztette: ancsurka (2009-07-29 18:15)

Nincs jelen

 

#1176 2009-07-29 18:22

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ancsurka! Isten hozott közöttünk. Olvasgass fõleg visszafelé, sok mindenre választ fogsz kapni. Ha valami kérdésed van, tedd fel nyugodtan. Jó hogy a fiad tünetmentes. Azért vigyázz rá! Tünetmentes szép napokat kívánok nektek!

Nincs jelen

 

#1177 2009-07-29 19:22

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Ancsurka!  Biztos, hogy a medroltól lett kiütéses? Mert én nem tartom valószínûnek, jobban inkább, hogy a Pentasa-tól van, fõleg ha allergiás a szalicilsav származékokra, mint ahogyan én is. Doki mit mond? Mert ha Pentasa az ok azt le kéne cserélni másra. Medrolon meg nem lehet hosszabb távon élni. Jobbulást kívánok neki. Üdv.

Nincs jelen

 

#1178 2009-07-29 20:07

ancsurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok köszönöm a biztatást ! Azt mondta a doki hogy a szteroidtól van ,majd most lassan csökkentsük,és majd szépen lassan elfog múlni,úgyhogy az lenne a  jobbik ha a medroltól lenne a bõre kiütéses,mert a pentasát szerintem mindig szednie kell sajnos. Most 3x2 pentasát szed. Lehet gyógyszer nélkül tünetmentes maradni?
Szerintetek a colitis átmehet crohn-ba? Mert a körzetink szerint aki belgyógyász, igen a gasztro proff szerint nem.  Most nem tudom mi az igazság?
Üdv mindenkinek

Szerkesztette: ancsurka (2009-07-29 20:08)

Nincs jelen

 

#1179 2009-07-29 20:35

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ancsurka! Hát ha orvos mondja hogy a medrol az oka..Igen, azt fokozatosan csökkenteni szokták, végül elhagyni, azaz nem szedni. Sajnos nem ajánlott abbahagyni a gyógyszerek szedését, értem itt a Pentasa-t, ha nem is 3x2 dózisban, de pl 3X1 vagy ahogy az orvos majd elõírja akkor is ha tünetmentes lesz hogy ez az állapot minél hosszabb ideig megmaradjon. Tehát a gyógyszerszedés "örökre" szól.

Crohn betegségbõl sosem lesz Colitis, tehát ha vkinél már megállapították a crohn betegséget aligha lesz belõle colitis....hanem crohn a vastagbél érintettségével együtt. Viszont arról én már hallottam, hogy colitis ulcerosa-ból lesz crohn. Nem tudom, hogy tudod-e de crohn betegségnél sajnos a tápcsatorna bármely szakasza megbetgedhet, értem itt a nyelõcsõtõl a vastagbélig és minden réteg érintett lehet (de általában vékonybél), míg colitis ulcerosánál csakis a vastagbél érintett, de olvasgass a fórumon, itt tuti minden kérdésedre választ kapsz.
Ha elakadtál vagy nem értesz vmit, bátran írj nekünk a fórumon, de fiadat is nyugodtan a gép elé ûltetheted, biztosan õt is érdekelné és sok hasznos információt találna. Üdv.

Nincs jelen

 

#1180 2009-07-29 20:39

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ancsurka!
Nekem 20 éve colitist diagnosztizáltak,kb. 10 éve Crohn-os vagyok.

Nincs jelen

 

#1181 2009-07-29 20:41

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ancsurka!Igen,a Colitis átmehet Crohnba.Én sokáig Colitises voltam,most Crohn-Colitises vagyok.Ami azt jelenti,hogy csak a vastagbél,de Crohn tünetekkel.

Nincs jelen

 

#1182 2009-07-30 06:24

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Drága Gigi!Nem kell túlmagyarázni.Egyszerûen kérdezte,egyszerûen válaszoltam.Évekig Colitisre kezeltek és miután jöttek a tályogok (ami ugye a Crohn jele),de csupán a vastagbélen,ezért kezelnek már Crohn-Colitiszre.
Te ezt olvasod,én megéltem.
Lehet,hogy régen tévesen diagnosztizáltak engem,de ez áll a papírjaimon.

Nincs jelen

 

#1183 2009-07-30 06:28

búvalbélelt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ancsurka, a medroltol en is kiuteses lettem

most vannak muloban, a pattik megnevezese "Acnee postcortizonice"

a doki szerint 2-3 honappal az elhagyas utan maguktol elmulnak...

Nincs jelen

 

#1184 2009-07-31 17:16

ancsurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia köszi az  rengeteg idõ. Te 2-3 hónapja hagytad abba?

Nincs jelen

 

#1185 2009-07-31 17:19

ancsurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a segítségeteket.
Üdv mindenkinek:Anikó

Nincs jelen

 

#1186 2009-08-10 00:03

Szotyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
20éves vagyok. Tavaly februárban jöttek az elsõ tünetek, akkor voltam orvosnál és õ azt mondta h csak aranyér. Akkor kaptam rá kúpot el is múltak a problémák. Majd idén áprilisban ismét megjöttek a bajok, májusban komolyabban is megvizsgáltak és kiderült h Colitis-em van.
Még nem nagyon vágom h miben hátráltat ez engem. Gondolom cigit azt el kell felejtenem és a haverokkal ivászatot is vissza kell vennem?! Sportba hátrányt jelenthet? Ja és gondolom az étrend megváltoztatása... Segítségeteket, válaszokat elõre köszönöm!

Nincs jelen

 

#1187 2009-08-10 07:36

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Szotyi! Nagyjából ugyanakkor diagnosztizálták nálam is a colitis ulcerosát. Nos, azt javaslom olvass a topikokban, a feltett kérdéseidre megtalálod a válaszokat, csak, hogy kicsit megnyugtassalak, írok 1-2 hasznos dolgot.
A cigit tényleg nem ártana letenned, én mondjuk személy szerint nem dohányzom de nem hinném hogy bárminek is jót tenne. "Ivászatról" meg egyannyit hogy akut fellángolások alatt ne!!! bármi tünetet okozhat! A gyümölcslevek, fõleg a citrusfélék levei irritálhatják  bélnyálkahártyát. Az erõs kávé stmulálhatja a bélperisztaltikát és fokozhatja a véres nyákos hasmenést. Szóval én az alkoholt sem ajánlom, legalábbis akut idõszakban biztos nem!

Sport. Ugyanazt mondanám mint az alkohol fogyasztásról. Görcsök meg véres hasmenések mellett aligha jut az ember eszébe hogy futkorásszon (kivétel szobád és wc-d közti táv hihi, bocsi) vagy bármiylen sport. De tünetmentesség idején bármit csinálhatsz, énis futok, úszok, brngázom, nem vagyok akadályozva semmiben.

Remélem vmennyire segítettem, de tényleg nagyon jó a fórum, minden témában van már topik, és sok minden fel lett már vetve (mint téma).

Szép napot, üdv.
M

Nincs jelen

 

#1188 2009-08-10 08:58

ancsurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Volt már valakinek medrol kúra alatt olyan érzése mintha a lábújain hámsérülés keletkezett volna? A másik kérdésem az lenne,hogy hogy lehet az hogy tünetmentes idõszak alatt,már mint a wc-re járásra gondolok a szem begyullad és szerintem a lábújbegyei is gyulladtak a fiamnak.  Volt már hasonló esetetek? Látatlanba azt mondta a proff,hogy estére még 1 káliumot vegyen be. Most egy kicsit jobb lett.

Nincs jelen

 

#1189 2009-08-10 09:17

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ancsurka írta:

Sziasztok! Volt már valakinek medrol kúra alatt olyan érzése mintha a láb újain hámsérülés keletkezett volna? A másik kérdésem az lenne,hogy hogy lehet az hogy tünetmentes idõszak alatt,már mint a wc-re járásra gondolok a szem begyullad és szerintem a lábújbegyei is gyulladtak a fiamnak.  Volt már hasonló esetetek? Látatlanba azt mondta a proff,hogy estére még 1 káliumot vegyen be. Most egy kicsit jobb lett.

Ancsurka, Medrol és egyéb szteroidok tartós szedése esetén a rendszeres szemvizsgálat, a csöves csontok ellenõrzése a csontritkulás miatt nagyon fontos. Ami a káliumot illeti, mivel a szteroidok leépítik a káliumot/is/ a szervezetben, ezért ennek pótlása feltétlenül szükséges. Amikor szteroidot kapok, azonnal elkezdem szedni a Kaldyumot és minden nap legalább két banánt magamba erõltetek, mert nem szeretem, de magas kálium tartalma van.

Nincs jelen

 

#1190 2009-08-10 10:43

Szotyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszöm a válaszod!

Nincs jelen

 

#1191 2009-08-13 09:04

Kia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy nektek-fõleg colitis esetén- a visszaesés alkalmával mennyi idõbe tellett, hogy elmúljanak a tünetek?
köszönöm
Kia

Nincs jelen

 

#1192 2009-08-13 09:11

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Kia!

Én kb január óta vagyok beteg, akkor kezdõdtek a tünetek, de március fõleg április volt az amikor már nagyon rosszul voltam, május elején diagnosztizálták nálam a CU-t. Salazopyrintõl nekem enyhûltek majd mondhatni elmúltak a panaszaim de sajna allergiás vagyok rá így salofalkot szedek, meg esetenként egy kis medrolt. Júniusban volt 1,5 hét amikor jól éreztem magam, se hasmenés se vér. Sajnos azóta mindig van vmi tehát március óta folyamatosan aktív....ami miatt júliusban voltam kontroll vizsgálaton ahol annyit mondtak h TÜRELEM! hát....köszi...köv tükrözésem novemberben lesz na majd megbizonyosodhatnak róla h türelem ide vagy oda....

Persze mindenkinél más, amúgy van tünetmentesség c. topik is, ott több infot találsz. Jobbulást.

Nincs jelen

 

#1193 2009-08-17 20:40

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Visszatértem egy kérdéssel karöltve:
Van egy nagyon kedves ismerõsöm, aki közel áll hozzám, sajna neki pauchitise (vagy mi a fene van a colitise után)
És szegény elég ramatyul van. A remi sem használt neki, a humit ugye nem lehet colitiseseknek adni. Kérdésem lenne, hoyg a szokásos gyógyszereken kivül (megrol, salazo, meg ezek) milyen megoldás van még a gyulladt pauchitisre? Remélem valaki tud jó választ adni, bízom bennetek, mert szegénykém tényleg ramatyul van.
Ötlet? Aiolosz, bárki?

Nincs jelen

 

#1194 2009-08-17 20:59

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

barna-by írta:

".. Visszatértem egy kérdéssel karöltve:
Remélem valaki tud jó választ adni, bízom bennetek, mert szegénykém tényleg ramatyul van.
Ötlet? Aiolosz, bárki?

Ötletem nincs...de annyit megteszek, hogy megkérdezem a dokimat, hogy be lehetne_e vonni egy kedves ismerõsömet abba a Humirás kísérletbe, amiben és is részt veszek, mint colitiszes. Viszont kellenének az illetõ személyes paraméterei....Barna, ezt küld el nekem légyszíves.

Nincs jelen

 

#1195 2009-08-18 09:21

Kia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Melcsi!
Köszönöm a válaszod és a tippet. Makacs egy betegség ez, ezek szerint akár hónapokig aktív lehet. Nekem a párom beteg, visszaesett és naívan azt hittem, beszedi a gyógyszereket és elmúlnak a tünetek. De az elsõ körben felírt gyógyszerek nem használtak, most már Medrolt szed, attól jobban van.
üdv
Kia

Nincs jelen

 

#1196 2009-08-18 13:59

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kia! Én is csak annyit tudok javasolni, hogy türelem és egy jó orvos. Nos, én nem a türelmességemrõl vagyok híres....grrr..kezdem totál elveszíteni a türelmem. Pont tgenap írtam Nitáéknak hogy lekopogom de jobban vagyok, erre ma no komment....hullámvasút az egész.

Nincs jelen

 

#1197 2009-08-18 15:16

Kia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Melcsi,
olyan fura az a betegség, miért van az, hogy ha gyógyszert szedsz az nem használ, mitõl függ ez, ha szedi az ember a gyógyszert mért nem megy le a gyulladás? ez is lelki dolgoktól függ, hogy mikor múlik el a  betegség?!

Nincs jelen

 

#1198 2009-08-18 15:50

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok, egy colitises ismerõsõm a Parogen nevezetû bogyótól lett jobban, és már egy éve tünetmentes vele és stresszes életet él közben.Sajnos nekem sem segitenek már a gasztros szerek -én crohnos vagyok amugy-  Ja ez a Parogen  nem közvetlenül a bélre hat, hanem az agyra....tehát pszichiáter irta fel. Asszem megpróbálkozom vele én is mertmár kezdem unni hoyg 1 év óta kb folyamatosan aktiv vagyok.

Nincs jelen

 

#1199 2009-08-18 15:52

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

barna by,  csatlakozok Lencsihez, hogy vagy ? Bár te nem ismersz, meg én sem, csak sok irásodat olvastam és kiváncsi vagyok hogy vagy manapság ;)

Nincs jelen

 

#1200 2009-08-18 20:39

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Kia!
Halvány lila gõzöm sincs, mi mitõl függ. Ha úgy vesszük én is csak kb fél éve vagyok colitises úgyhogy túl sok idõ nincs mögöttem. Kaják, részemrõl szerintem majdnem mindent tudok enni, hol tüneteket okoz vmi, máskor ha ugyanazt eszem full jól vagyok tõle...változó. Viszont januárban mikor kezdõdött, akkor lelkileg eléggé kivoltam és iszonyat stresszes is voltam, úgyhogy nem zárnám ki h lelki okok miatt alakult ki, de akkor úgy gondolom, hogy ha az ember vmilyen szinten helyrejön lelkileg, "boldogabb" akkor gyógyulnia is kell..kellene, kéne... na de bakker, egy gyulladt vastagbélrõl beszélünk, (nálam 30 cm-es szakasz) az nem fog elmúlni egyik napról a másikra.
Amit meg tudok osztani tapsztalatot, h nekem mindennap vannak görcseim, reggelente görcsölök a legjobban, sokszor napközben is, és sosincs olyan h nincs vér, nálam legalábbis, még nem sikerült idáig eljutnom, ill. júniusban volt kb 1 hét amíg jól voltam.
Bármit megtennék, hogy ez az egész csak egy rémálom legyen, utálok korlátozva lenni, de így úgy érzem totál korlátozva vagyok. Reggel egy igazi tortúra kiegyenesdnem a görcsökbõl és elindulni, kb alig merek enni egésznap mert az evés is fáj, utálom ezt az egészet és mást s ehallok ismerõseimtõl, családtagjaimtól, hogy tegyek lélekben mindent rendbe...akkor kérdem én hogy pár hónapos, 2-3 éves babáknál, gyerekeknél miért van??? Mindegy nem megyek bele, sokat tudnék még írni, viszont baromira érdekelne és alig várom h az orvostudomány jusson már vmire mitõl van a colitis vmint a crohn és hogy gyógyítható legyen ne csak kezelhetõ...
gondolkodom h szedje a halál a salofalkot semmit nem érzek tõle...semmi javulást..lehet kipróbálom milyen bogyók nélkül...aztán megeshet hogy nagyot koppanok és belátom vmi pozitívuma csak van.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB