#1301 2009-12-04 22:34

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lajos!
nem feltétlenül kell aggódni... ha tünetmentes vagy és a doki úgy ítélte meg, hogy nem kell gyógyszer, akkor biztos úgy a jó... gondolom nem véletlenül nem helyben (bács kiskunban hol?), hanem pesten jársz orvoshoz.
én sem szedek semmilyen gyógyszert. legalábbis a crohnra nem :)

Nincs jelen

 

#1302 2009-12-05 10:32

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az a jó ha ugy itélte meg a doki hogy nem kell gyógyszer az csak jó szerintem is.
Ennek örülni kell.

Nincs jelen

 

#1303 2009-12-05 17:42

lajos58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Köszi a segítségeteket, a fórumon leírtak hihetetlen sok dolgot "helyretettek" bennem.Mi tagadás be voltam és talán vagyok gyulladva.

Szerkesztette: lajos58 (2009-12-05 17:46)

Nincs jelen

 

#1304 2009-12-05 18:03

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem ezzel nem vagy egyedül de kitartás itt mindig találsz segitséget...

Nincs jelen

 

#1305 2009-12-07 15:07

Gábor1963
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
25 éven keresztül Colitis Ulcerosa betegségben szenvedtem, majd 3 hét alatt meggyógyultam, amely már 4 éve történt, és ami óta gyógyszert sem eszek. Engem szteroidok után mûtétekkel is fenyegettek, de hál' istennek erre nem került sor. Ha érdekel, hogy mit tettem a gyógyulásom érdekében keress meg a ghajdu@hotmail.com címen! Szia, Gábor

Nincs jelen

 

#1306 2009-12-07 15:42

Gábor1963
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A regisztrációnál azt olvastam, hogy nem lehet reklám tevékenységet folytatni, márpedig ha nem akarok a levegõbe beszélni, akkor le kell írnom a termék nevét is.
Talán annyit mondhatok, hogy megszegtem a szigorú diétámat mely a következõkbõl állt: Rántott leves, Fõtt krumpli, fõtt csirkemell darálva, semmi csípõs és erõs fûszer, alma csak fõzve kompótnak, stb...
Gyógyulásom óta fantasztikus, hogy kimozdulhatok otthonról és nem kell úgy utaznom a városban, hogy közben számon tartsam merre vannak WC-k, és mennyire sürgõs a dolgom (mehetek tovább a kultúr WC-ig, vagy rohannom kell a közeli lepra WC-khez)
Email-en szívesen válaszolok.
Szia, Gábor

Szerkesztette: Gábor1963 (2009-12-07 15:43)

Nincs jelen

 

#1307 2009-12-07 16:19

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zolee25 írta:

Engem érdekelne de szerintem nyugottan leirhatnád ide is.
Hogy mindenki láthassa ne keljen egyesével mailezgetni.Szerintem jó páran kiváncsiak rá.



Zolee, örömmel látom, felcsaptál moderátornak ;) remélem azért nem gondoltad komoly, mert amennyiben igen, összeakasztjuk a bajszunkat. Mondjam még ?

aiolosz

Nincs jelen

 

#1308 2009-12-07 16:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gábor1963 írta:

"...A regisztrációnál azt olvastam, hogy nem lehet reklám tevékenységet folytatni, márpedig ha nem akarok a levegõbe beszélni, akkor le kell írnom a termék nevét is....."


Kedves Gábor, amit elolvastál, azt jól értelmezted, de floodolni sem szabad. Elég, ha csak egy topicba írod le, hogy meggyógyultál, többe nem szükséges....itt sokan vannak olyan betegtársak, akik ha húsz topicba írod le, akkor sem adnak ennek hitelt, aki meg elhiszi, azok csak levelezgessenek.
üdv
aiolosz 

Nincs jelen

 

#1309 2009-12-07 17:17

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem kell köszi megértettem.
És elnézést kérek..Többet nem fordul elõ nem gondoltam komolya csak elég szar napom van ismét.
Bocsi télleg többen nem fordul elõ.

Nincs jelen

 

#1310 2009-12-07 17:18

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ÕÕ és hogy télleg komolyan mondtam a hozzászólásom töröltem is.
Ez igy korrekt.És télleg bocs.

Nincs jelen

 

#1311 2009-12-07 19:56

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Igaz,hogy a kérdés nem nekem szól de erre a témára elég érzékeny vagyok ezért ugye nem baj ha válaszolok rá?
Az orvostudomány mai állása szerint a colitis nem gyógyitható.Ilyen egyszerü.Szép estét mindenkinek

Nincs jelen

 

#1312 2009-12-07 20:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Drága Druszám!
Igazad van a tudomány állása szerint nem, egyébként minden más esetben igen! Ja és véletlenek nincsenek! Ez meg ilyen egyszerû!
Legyen csodás estétek!

Nincs jelen

 

#1313 2009-12-07 20:23

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Szuszidi!
Én minden esetre megelégszek azzal ha még évekig tünetmentes leszek gyógyszerek nélkül.A cukrom is rendbe van de attol én tudom,hogy cukorbeteg vagyok.

Nincs jelen

 

#1314 2009-12-07 20:38

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Laci! Nagyon örülök a jó híreknek! Nem ragozok semmit gondolkodj el a bulis beszélgetésünkön!
Legyen csodás estétek!

Nincs jelen

 

#1315 2009-12-14 15:06

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nektek szokott olyan lenni, hogy egész éjjel olyan, mintha korogna a gyomrotok? Persze nem az éhségtõl.....
De mitõl van ez a hang?
Köszi!

Nincs jelen

 

#1316 2009-12-14 17:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sztundi írta:

Sziasztok!
Nektek szokott olyan lenni, hogy egész éjjel olyan, mintha korogna a gyomrotok? Persze nem az éhségtõl.....
De mitõl van ez a hang?
Köszi!


Szerintem ez egy standard jelenség azoknál, akiknél az emésztõ rendszernél vannak anomáliák. Mivel csodák nincsenek és sem mini trombitát, vagy egyéb hangkeltõ szert nem szoktunk táplálkozásnál magunkhoz venni, ezért a táplálék nem tökéletes emésztése következtében keletkezõ gázok okozhatják a gyomor korgásához hasonló hangokat. Ezek természetesen nem azon a frekvencián szólnak mint a "böjti szelek" magyarul szellentés, ezért a szégyenlõsebb beteget nyugodtan mondhatják, napok óta nem ettek, ezért korog annyira a gyomruk.
Attól tartok, nem nagyon érdemes élelmiszer és egyéb vegyészek bevonásával kutatásokat végezni, annak ekzakt megállapítására, hogy mi okozza a "korgó" hangokat, mivel nem ez a legnagyobb problémánk. Viszont az én sokéves  tapasztalatom szerint, ezek a hangon nem sok jót ígérnek, mert pár nappal az észlelésük után a gyulladást tutti, hogy megjelent :( 

Nincs jelen

 

#1317 2009-12-14 17:24

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Most aktív idõszakban vagyok, de úgy éreztem, hogy már jobban vagyok. Ezért kicsit "bûnöztem", ettem egy kis kakaós kalácsot, ami sajnos még tartósítószert is tartalmazott. Az a baj ( ez olyan Belgás:)), hogy nagyon szeretem az édességet és már nem tudok mit kitalálni, hogy mit egyek aktív idõszakban, amitõl nem lesz még több "bajom". Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Nincs jelen

 

#1318 2009-12-15 13:39

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ilye jelentõs bélhangok nekem is vannak.Szinte néma a hasam egész nap és egyszercsak amikor kedve van elkezd észbontóan korogni,kvartyogni kerregni.Ezt csinálja egy ideig,aztán elhallgat van mikor egy óra után van hogy több eléggé váltakozó a hangok erõssége és idõbeli megjelenése legalábbis nálam.Majd már ugy gondoltam hogy vége aztán nekiáll és mintha sípolna egyet jo hangosan mintha lefujjnák a focimecset de csak egyet aztán elhallgat.Van amikor ugyanezt csinálja hogy csak egyszer nyikkan meg és mintha locsanna valami odabent és megint elhallgat.
Nem tom sokszor hogy mikor kezdjek mégjobban aggodni,mikor megjönnek a hangok vagy mikor nem.....
Már be vagyok tojva sokszor ha nem kerreg a hasam,multkor is 2 napig csendben volt,bár azthittem baj lesz belõle.
Most komolyan mikor kell aggodni ha berreg vagy ha nem?
Mert má komolyan nem tom.....

Nincs jelen

 

#1319 2009-12-15 17:54

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én akkor jobban érzem magam, ha csönd van a hasamban! Bár hangok másnak is szoktak lenni, gondolom mindenki hallotta már a családtagjainál. Amikor dolgozom, akkor szerencsére nem is hallom, max. érzek valamit, de ha itthon vagyok, akkor engem zavar, fõleg éjjel.
Az aktív az nálam az, hogy reggel 2X wc, aztán délután egyszer. Hol formás, hol laza a végeredmény. És sajnos most megfáztam , és amit 7 napig elértem, hogy se vér, se trutyi, ma egy kicsit megint elõjött. Úgyhogy ez nagyon elszomorít, mert ma akartam abbahagyni a Salofalk klizma használatát, és most folytathatom tovább.
Ma voltam egyébként allergia vizsgálaton. Ételre nem mutatta ki, csak poratkára meg egy csomó pollenre. De ezek gondolom nincsenek kapcsolatba a Colitissel....
Tényleg, nálatok mi az aktív idõszak? Engem is érdekelne!
Mi a tapasztalatotok, más betegség pl. megfázástól, láztól, rosszabbodhat a dolog?

Szerkesztette: Sztundi (2009-12-15 18:01)

Nincs jelen

 

#1320 2009-12-15 19:56

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sztundi, kicsit kiegészíteném Aioloszt, nekem is volt nov- elején ilyen korgás hang....sokszor konferencián vagy fontosabb tárgyaláson (klassz volt..) nálam az volt, hogy a fekélyeim véreztek, és ugyebár a vér az folyik....és annak vannak iylen korgó  hangok (mindenki azt hiszi éhes vok), ilyenkor tudom h nem kell 1-2 óra és sprint két betûs kitérõre és dõl belõlem a vér...sajna..de remélem nálad nem emiatt vannak ezek a hangok.. Nekem közel 1,5 hétig volt, nagy volt a gyulladás..most már sokkal jobb, tünetmentes vagyok...végre!!!!

Nincs jelen

 

#1321 2009-12-15 20:16

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Akkor szerintetek a napi 3 wc és a néha kis vér, az nem aktív? A férjem azt mondja mindig, hogy ne vizsgálódjak a wc-ben, mert amúgy észre se lehetne venni, és csak idegesítem magam. Pentasát, Budenofalkot és 2 hete Imurant szedek, nem szeretnék újabb gyógyszert kapni, már pedig a doki csak ennyit segít, ha elmegyek hozzá. Kb. 2 percet szán egy betegre.....

Nincs jelen

 

#1322 2009-12-15 20:32

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Melcsi_ írta:

"...Sztundi, kicsit kiegészíteném Aioloszt, nekem is volt nov- elején ilyen korgás hang....sokszor konferencián vagy fontosabb tárgyaláson (klassz volt..)...."


Szóval ez nem vetélkedõ, de attól tartok, cicerézés közben a legsz@rabb, fõképpen, ha az az elsõ  ;)

Nincs jelen

 

#1323 2009-12-16 09:04

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem igazából akkor aktív ha lehet ezut még az én esetemben mondani amikor reggel vagy 3 szor -4 szr megyek wc re mint pl tegnap, a végeredmény nem tul sok és az is laza nyálkás és alig birom kipréselni.
Vana amikor naponta csak egy de az állaga ugyanez a laza nyálkás odatapad a kagylózoz le sem lehet huzni.
És van hogy 3-4-5 napig semmi hiába erölködöm.
Ez igazából mindenkinél változó nekem spec ez alatt a négy hónap alatt egyetéen egyszer volt a régi egészséges állapotomra jellemzõ szép nagy vastag kemény hurka forma,meg is lepõdtem egy kcisit és azt hittem nah bumm végre elkezdõdött valami változás,aham csak gondoltam másnap megin a laza vékony széklet......

Nincs jelen

 

#1324 2009-12-16 13:00

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem errõl az a véleményem, hogy colitiszes is tud tanácsot adni Crohnosnak, és Crohnos is colitiszesnek. Nekem vannak CU-s ismerõseim, akiket személyesen ismerek, rendszeresen tapasztalatot cserélünk, mind a táplálkozás, mind a gyógyszerek terén. Ugyanúgy tudunk beszélni a tünetekrõl, vagy éppen a tünetmentességrõl. Természetesen tisztában vagyunk a két betegség közti hasonlóságokkal és különbözõségekkel is. Ugyanígy vagyok, ha a gasztron colitiszessel beszélgetek. Pillanatok alatt találunk közös témát, akár a táplálkozást, akár a gyógyszerek hatékonyságát illetõen stb.
Szerintem az sem véletlen, hogy ez egy "crohn-colitis fórum".

Szerkesztette: Marthuska (2009-12-16 13:05)

Nincs jelen

 

#1325 2009-12-17 17:46

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nektek mennyi ideig szokott laza lenni a székletetek? Mert én hiába diétázok és klizmázok mindig olyan pudingszerû, de már legalább nincs benne semmi "meglepetés". Vagy majd rendbejön, ha már nem klizmázok? Vagy csak akkor, ha elmúlik az aktív idõszak? De az mennyi ideig tarthat????Esetleg, ha majd teljesen hat az Imuran? 2 hete szedem. Tudom, hogy türelmesnek kell lenni, de már nagyon elegem van ...... Ez egy kicsit összevissza lett, bocs!

Nincs jelen

 

#1326 2009-12-17 19:30

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Bár én Crohn beteg vagyok, azért fontosnak tartom elmondani, ebben is lehetnek hasonlóságok a két betegség között. Mióta Crohnos vagyok, teljesen normális székletem nekem sem volt.  Ha mégis, csak egy-egy alkalommal. Kivétel a prednisolon lökéskezelés ideje, amikoris a kúra kezdetén teljesen normális volt. Örültem is, nagyon!:D Nekem is általában "pudingszerû". Rápillantani, rá kell, hogy lásd, nincs nagyobb baj! Meg kell próbálni természetesnek venni a helyzetet, és egy idõ után már nem foglalkoztat annyira.
Teljesen egyetértek azzal, amit Gigi írt! Nekem is ez a véleményem.

Szerkesztette: Marthuska (2009-12-17 19:32)

Nincs jelen

 

#1327 2009-12-17 19:43

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm az õszinte véleményeiteket, sokat segítenek. Jó, hogy itt mindent meg lehet beszélni!!! :)

Nincs jelen

 

#1328 2009-12-17 20:32

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia, Sztundi. Én - bár még csak pár éves colitises vagyok - annyit tennék még hozzá, hogy nekem a menstruációval minden esetben rosszabbodnak a tünetek. Így, ahogy a medrol, mint hormonális készítmény, befolyásolja jó irányba, a menstruáció során megemelkedett ösztrogén szint, meg a többi hormonszint változás viszont nálam erõsíti a tüneteket.

Nincs jelen

 

#1329 2009-12-17 21:12

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ede! Ezt meg egyik nap szerettem volna kérdezni, úgyhogy jó, hogy írtad! Most úgy összejött minden, hogy torokgyuszim is lett, meg meg is jött, mindez egyszerre, és még a colitises tüneteim is rosszabodtak. Elég rosszul kezdõdött a hét, de már kezdek rendbe jönni. Persze az sem nagyon segített a gyógyulásban, hogy 26 gyerek volt bent a csoportomban az oviban, úgyhogy a hangom keddre már 0 volt, csak nyekeregni tudtam.
(Egyébként már kezdtelek hiányolni..:))

Nincs jelen

 

#1330 2009-12-18 14:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sza, Sztundi. Jobbulást!!! :):):)

Nincs jelen

 

#1331 2009-12-18 14:50

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sajnálom Sztundi gyere rendbe minél hamarabb.
Mondjuk a sok sok gyerek kikésziti az ember hagszálait az tuti tudom hogy megy ez 2 óvónõ is van a családomban meg persze a nagy rokonság is rendelkezik egy két gyermekkel. :D

Nincs jelen

 

#1332 2009-12-19 13:04

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi Zolee! Már jobban vagyok, remélem Karácsonyra rendbe jövök és ezt kívánom Neked is és minden fórumozónak, vagy aki jól van, akkor annak azt, hogy tudja tartani ezt az állapotot!

Nincs jelen

 

#1333 2009-12-19 15:37

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sajnos én stagnálok,már egy jo ideje....
Ennél nem számitok jobbra de rosszab se legyen ebben bizok és köszönöm.

Nincs jelen

 

#1334 2009-12-21 10:32

mankus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Új regisztrált vagyok, és a segítségeteket kérem.
Évek óta szorongós vagyok, emiatt reggelente mindig görcsöl a hasam, WC-re kell mennem. Egy éve azonban egy antibiotikumos kezelés után pár héttel eléggé görcsöltem, nyálkás volt a székletem, ami kis vért is tartalmazott. Csináltak kolonoszkópiát, találtak két kisebb gyulladt területet, szövettant is csináltak, de csak idült gyulladást írtak, az anyagból kizárt, hogy IBD-s legyek a lelet szerint.
Õsszel megint kellett szednem antibiotikumot (fogmûtét miatt), s egy hónapra rá megint volt a nyálkában (mert a nyálka szinte állandó) egy minimális vér. S ez már kb. 2 hónapja tart.
A doki szerint a stressz miatt van gyulladásban a belem, hisz IBD-m nincs. Hallottatok már ilyet?
Köszi, üdv: Mankus

Nincs jelen

 

#1335 2009-12-21 11:05

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mankus! Üdv a fórumon!
Én még nem hallottam ilyet, hogy találnak "két kisebb gyulladt területet", és elintézik azzal, hogy csak "stressz"! Ráadásul a szövettanodban, idült gyulladás szerepel. A stressz sok mindent elõ tud idézni, de ha már ilyen tünetek jönnek, akkor az már egy másik betegség, szerintem. Nyálka egészséges emberek székletében is elõfordul (van akinél több, van akinél kevesebb). Persze ez sem elhanyagolható. Én a gyulladt területek miatt aggódnék, és a székletedben megjelent vér miatt. Antibiotikumos kezelések sajnos ki tudnak váltani ilyet, mivel tönkretehetik az egészséges bélflórát. Ha ilyen kezelésre lenne ismét szükséged, mindenképp szedjél probiotikumot is. Ez segít egyensúlyben tartani a bélflórát.
Talán érdemes lenne kikérned másik gasztroenterologus véleményét, a tüneteiddel és a szövettannal kapcsolatban. Ha már idült gyulladás jelei láthatók, azt mindenképp kezelni kell.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked! Ha további kérdésed van, írj bátran!

Nincs jelen

 

#1336 2009-12-21 14:10

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mankus!
Gigihez és Marthuskához csatlakozom,sürgõsen keress egy másik orvost! Még tünetmentes szakaszban is gyógyszert kell szedni.Ha vérzés is van azt komolyan kell venni!Tehát irány másik orvos!!
Jobbulást kíván egy sorstárs.

Nincs jelen

 

#1337 2009-12-21 20:39

gömbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Elég tanácstalan vagyok, mert a szövettani vizsgálatnál vékony és vastagbél szövetbõl is mutattak ki nálam idézem: "nem specifikus chronicus lob-ot" különbözõ mértékben mindkét tükrözés mintáiból. Mivel a betegség kezdetén 3 hét alatt 6 kilót fogytam, ezért nem ismételték meg a vizsgálatokat a szövettant végzõ orvos javaslata ellenére (nem is bánom), hanem elkezdtek salofalkot szedetni velem, ami rövid úton megszüntette a tüneteket, bár egy dekát sem híztam vissza. Ez két hónapja történt, de nem tudom, hogy igazából mi a helyzet, mert a dokim nem tud határozottan állást foglalni a vizsgálatok megismétlése nélkül, amit most nem erõltet, ezért azt sem tudom igazából, hogy a két betegségbõl, melyik a sanszos. Tudna valaki valami hasznos tanácsot adni nekem? Elég zavaró, hogy esélyes a két betegség közül valamelyik, de azt sem tudom melyik. Elõre is köszi a segítséget. Üdv.,
Gömbi

Nincs jelen

 

#1338 2009-12-21 21:22

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Gömbi! Szeretettel üdvözöllek a fórumon! Amit leírtál, abból számomra az derül ki, hogy (valamiféle) krónikus gyulladás van a bélben. Amennyiben a gyulladás a vékony- és vastagbelet is érinti (természetesen nem mindenütt!), akkor a két betegség közül a Crohn az esélyes. Colitis ulcerosaban a vékonybél teljesen egészséges, ott "csak" a vastagbél beteg, annak is a nyálkahártyája. Fontos, hogy a Salofalkot szedd, akkor is, ha nem híztad vissza a kilóidat. Ezt a gyógyszert (és társait) mindkét gyulladásos bélbetegségben szokták alkalmazni. Tehát, emiatt most ne aggódj, hogy melyikfajta bélbetegséged van, a Salofalk addig is használ, és biztosan erõsödni is fogsz. Valószínû, a vizsgálatokat késõbb megismétlik, hogy megszülessen a pontos diagnózis. Addigis kitartást, erõt, egészséget kívánok Neked!

Szerkesztette: Marthuska (2009-12-21 21:40)

Nincs jelen

 

#1339 2009-12-22 17:09

mankus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ok, csak azt nem értem, hogy másik orvos mit tudna mondani, mikor a szövettan kizárja az IBD-t. Azt olvastam valahol, tán a Protexin oldalán, hogy az antibiotikum okozhat fekélyes vastagbelet. Ez szerintetek igaz lehet?
Ja, egyébként két doki is azt mondta, hogy valszeg az antibiotikum plusz a stressz, mert a szövettan 100%-ra igazolná az IBD-t... Na most mi legyen? Vetessek újra szövettant? Mert ha a régi leletem viszem, akkor ugyanott vagyok...
Mankus

Nincs jelen

 

#1340 2009-12-22 17:16

mankus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ja és a Webbetegen is írtam egy kérdést, illetve kettõt, ott ezt kaptam:

Kedves Plósz Doktor Úr!

Köszönöm múltkori válaszát, de még lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Alul csatolom az elõzõ levelezésünket.

Kérdésem az lenne, hogy mivel nem derült ki, hogy mi a krónikus colitisz oka, aggódom amiatt, hogy ez tartós marad, s colitis ulcerosa-s leszek. Egy barátnõm ebben szenved, õ azt állítja, hogy a gyulladásos bélbetegségeken kívül nem létezik krónikus vastagbélgyulladás (pedig nekem ez a diagnózisom), s csak idõ kérdése, hogy nálam is kialakul a fekélyesedés, ill. ez a betegség. Tényleg így van? Nem igazán akar helyrejönni a bélrendszerem.

Köszönettel: Mankus

Kedves Doktorúr!



32éves nõ vagyok, pár éve emésztési változatos problémákkal kûzdök (reggeli enyhén görcsös lágy széklet, émelygés, étvágytalanság, összefoglalva gyomorrontás-szerû problémák), januárban pár napig napi többszöri, nyálkás, véres székletem volt, ami kb. két hétig néha-néha jelentkezett, ezért kolonoszkópiás vizsgálatot is végeztek.

Az eredmény: enyhe fokú, aspecificus idült-lobos beszûrõdést mutató hyperplasticus nyálkahártyarészletek, IBD az anyagból nem igazolható.

(a részletesebb leírás: a nyálkahártyát szabályos nyáktermelõ hengerhámsejtek borítják, a mirigyek szabályos lefutásúak, a lamina propriaban közepes intenzitású lymphocytákból, plasmasejtekbõl, eosinophil sejtekbõl álló beszûrõdés van, egy-egy gócban lymphoid halmazok mutatkoznak.)

Azóta a véres széklet ugyan elmúlt, de enyhén nyálkásság, lágyság megmaradt. Ezen kívül a végbélnyílásom is néha érzékeny, erre azt mondták, hogy normál hámmal fedett, kivéve egy kis részen, ahol enyhén elvékonyodott.

Mi lehet ez? A neten nem találtam erre vonatkozó infót, mindenhol csak a két specifikus bélgyulladásról olvasok.

A stressz miatt lehetnek ilyen problémáim? Szorongásos zavaraim is vannak.

Várom mielõbbi válaszát, köszönettel: Mankus
            
     

Kedves Mankus!

Szerencsére tünetei és leletei nem szólnak krónikus gyulladásos bélbetegség (Crohn  és colitis ulcerosa) mellett. Panaszait inkább gyomor-bélrendszeri fertõzést követõ irritábilis bél-szindrómának tartanám. Ez azt jelenti, hogy januárban lezajlott egy akut fertõzés (markánsabb panaszokkal, véres széklettel), ami gyógyult, de a bélflóra egyensúlya felborult, a bélhám védekezõ-áterszetõ funkciója sérült. Emiatt állnak fenn jelenlegi panaszai. Így ezek javulása rendszeres, gyakori, nyugodt, kis étkezésetõl, probiotikumok kúraszerû használatától, rendszeres testmozgástól várható. A stressz és a szorongás az irritábilis bél szindróma tüneteit súlyosbítja, így a megfelelõ stresszfeldolgozó mechanizmusok használata (jóga, autogén tréning, relaxatio) mindenképp javasolt.
        
   

Tisztelt Kérdezõ!

Önnek az igazán aktív (panaszos) szakban vett minta sem igazolt specifikus gyulladásos bélbetegséget (colitis ulcerosát vagy Crohn betegséget) így nem várható, hogy a panaszok enyhülésével colitis ulcerosa alakulna ki. A meglévõ panaszaival kapcsoltan véleményem továbbra is az elõzõ válaszomban szerepel. Ne aggódjon, hogy colitis ulcerosás lesz, rendezze életmódját , éljen egészségesen, dolgozza fel a stresszt megfelelõen és meg fognak szûnni hasi panaszai.

Üdvözlettel: Dr. Plósz János, gasztroenterológus

Nincs jelen

 

#1341 2009-12-22 19:16

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

mankus!
sajnos az antibiotikum valóban tud okozni colitist, pontosabban álhártyás vastagbélgyulladást (vizes, nyákos-véres széklet, étvágytalanság, fogyás, görcsök, hõemelkedés...). ilyenkor felszínes fekélyek is lehetnek, ámbár ebben az esetben nem csak tükrözéskor, hanem már tenyésztéskor ki kellett volna tudni mutatni az okát (a bakt.ot, illetve az általa termelt toxint)

Nincs jelen

 

#1342 2009-12-22 20:16

mankus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi, hogy szorítotok, majd látjuk. Ha legközelebb lesz véres nyák, újra megyek. Köszönöm a segítséget!
Minden jót Nektek, Kellemes Karácsonyt!!!

Nincs jelen

 

#1343 2009-12-23 09:39

gömbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Marthuska!

Köszönöm a tanácsaidat és bíztató szavaidat. Utána olvastam ennek a betegségnek, és arra a végkövetkezetetésre jutottam, hogy még mindíg szeretném, ha kiderülne, hogy valami más volt. :) Bár nem élem bele magam, mert csak jobban pofára esek a végén, ha egyértelmûen kiderül, hogy ez az. Amúgy a doki azt mondta, hogy szedjem a gyógyszert és vagy fellángol újra, vagy egy idõ után elhagyjuk és meglátjuk mi lesz. Persze több hónapos távlatokban beszél.

Nincs jelen

 

#1344 2009-12-30 21:12

Ritus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Férjem colitis-ben szenved, napi 6 Pentasa és 8mg Medrol-t szed. Próbálta a Medrolt 4mg-ra csökkenteni, de úgy érzi ismét jelentkeznek a tünetek. Nem hasmenés még, "csak" gyakori székelési inger, fõként étkezés után, de azt mondja, szinte mindig.... Melyik topicban olvashatok gyógyszerszedéssel kapcsolatos hozzáazólásokat, ha mondjuk a Medrolt nem tudták csökkenteni, akkor kinek mi vált be, stb. Mire számíthatunk ebben a helyzetben vajon? Szeretnénk babát rövid idõn belül, és abban biztunk, h mihamarabb lehet a szteroidot csökkenteni, de nem úgy tûnik....

Nincs jelen

 

#1345 2009-12-30 21:45

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Ritus!

Hmm fura, 8 mg medrol az nem sok. Akkor menjen fel vissza 8 mg-ra, maradjon rajta megint 1-2 napig utána próbálja meg újra levinni 4 mg-ra és azon maradni szintén 1-2 napig végül próbálja meg elhagyni. Ha a 4mg-t se tudja elhagyni akkor csinálja azt hogy másnaponta bevesz 4 mg-ot végül nem. Az én orvosom nekem ezt tanította, hogy hogyan reagáljak a medrol csökkentéses visszaesésekre. De azért õ is kérdezze meg a dokiját. Amúgy a gyógyszerek, kiegészítõk topicot olvasd, ott többszõr írtunk medrol-ról. Vmint megtalálod a terhesség, szoptatás, colitis topikot is, ott is sok hasznosat olvashatsz.

Nincs jelen

 

#1346 2010-01-03 23:03

Ritus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melcsi!

Egy kicsit késõn reagálok, de nagyon örülök, h írtál, köszönöm!

Nincs jelen

 

#1347 2010-01-04 14:04

mx
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Érdekelne, hogy miylen tanácsokkal tudtok szolgálni nekem... Colitises vagyok és most aktív szakaszban éppen :( A bajom ezzel csak annyi lenne, hogy éppen most van vizsgaidõszakom és ugye egy ZH alatt nem nagyon engedik ki az embert mosdóba (a csalás lehetõsége ugye...).
Vhogy nem lehet eltolni, eltüntetni, szabályozni például a gázokat odabenn? Van vkinekerre vmi tuti módszere? Szívesen olvasnám a tanácsaitokat. A vizsgdrukk és izgalom/idegeskedés teljesen kikészít és így akár félóránként is meglátogatom a kétbetûst :(
Bocsánat, hogy most nem mutatkozom be és hasonlók, de eléggé sietõs a dolgom

Nincs jelen

 

#1348 2010-01-04 14:52

mx
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Reasec-kel és Troparinnal nem éltem még, lehet kapni recept nélkül is? És konkrétan mire jók?

Nincs jelen

 

#1349 2010-01-05 14:26

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia mx!

Egyetértek Gigivel, aktív idõszakban a nem evés a legjobb módszer + hasfogó tabletta. Reasec-et szedtem én is sokáig, de aztán mondta a dokim, hogy van valami rossz hatása, ezért a Lopediumot és még valami hasonlót (talán Immodium???) ajánlott. A patikában a Lopediumnak az olcsóbb változatát ajánlották, HUMA-LOPERAMIDE (16 db), ez valamivel olcsóbb a Reasecnél is és recept nélkül megveheted.

Nincs jelen

 

#1350 2010-01-06 09:27

Fildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Több évi hasmenés után, tavaly novemberben kezdtek el vastagbélgyulladásra vizsgálni.  Orvosváltás miatt tegnap voltam - fõleg a szükület miatt mélybodításban - vastagbéltükrözésen. Az új orvosom ajánlotta fel az altatást mivel nagyon rossz élményem volt az elõzõ vizsgálaton (2 hónappal ezelõtt) és csak 40 cm-ig lehetett megcsinálni. (Nagymértékben javult a véleményem az orvosokról)
Eddig azt mondták colitises vagyok, most úgy tûnik inkább Crohn. A szövettan dönt.
Azt szeretném kérdezni, hogyha most semmi bajom, nem fáj semmim, bármit ehetek (kivéve tejtermékeket, bár a laktózérzékenységem miatt jó pár éve nem is eszem), a laborom jó, minden érték normális,  mégis a tükrözés eredménye szerint lyukasztóvas szerû mély fekélyek láthatók, a nyálkahártya gyulladt, vérzékeny.
Vélemény: aktiv IBD ami Crohnak imponál.
Azt hittem ha jól vagyok és a labor is jó akkor nincs semmi gond bent sem, vagy ezek (pl.gyulladás) alapból megvannak ilyenkor is?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB