#1401 2010-01-17 10:59

Öreghalász
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Gigi, kösz a gyors válaszért! Nem, valóban nem azért, mert nem eszek, az étvágyam az ragyogó. Amit írtam, részben az aggaszt engem is. Napokig csak vér, esetleg nyák jön csak az erõlködésre.
Amikor meg hasmenésem van, az meg sokx nem is igazi széklet.. Szóval ezért aggódom.

Ami az orvost illeti: 7 éve diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosát 7 éve diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosát („egész colont érintõ IBD (colitis ulcerosara suspect), igen fájdalmas hosszan tartó tükrözésem volt. A vizsgáló orvos kifejezésével: megszenvedtük mindketten.
A tavalyi colonoscópia [„eszközfelvezetés a jobb flexuráig," ..CSAK! (közbevetés tõlem ÖH)] ehhez képest egy szösszenet volt, csodálkoztam is, hogy oly hamar (néhány perc) megvolt. Kórszövettan: vél.: colitis ulc. kifejezett aktivitási jelekkel.

Sajnos írni-olvasni tudó ember vagyok, 'no meg volt idõm utánaolvasni is, ezért aggódom, bár a kezelõorvosom szerint ezek tipikus tünetek. Azt azért minden alkalommal megkérdezi, hogy székletem van-e, s amikor azt mondom, hogy pár napja van, akkor "örül", s általában elhagyatja a klizmát. Na, ekkor újra kezdõdik minden az elejétõl...

Szerkesztette: Öreghalász (2010-01-19 17:59)

Nincs jelen

 

#1402 2010-01-17 12:14

t.gizella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Teljesen egyetértek Gigivel klizma ügyben,nekem is az a tapasztalatom,hiába szedem a gyógyszereket(medrol és társai)a klizma kell,a tünetek múlása után is még legalább 1,2 hétig,utána hetente egyszer.

Nincs jelen

 

#1403 2010-01-21 15:23

umea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy zentai kedves barátom részére érdeklõdöm, hogy Szegeden dolgozik Molnár Tamás dr., aki ezen betegségek gyógykezelésével foglalkozik. Ki tudná nekem megadni az õ cimét, telefonszámát, vagy e mail címét?
Elõre is köszönöm.
umea

Nincs jelen

 

#1404 2010-01-21 16:55

labdacs11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Volt már valaki közületek úgy, hogy nem hatott a Medrol? Hetedik napja szedem, éppen holnap csökkentettem volna felére az adagot (32-rõl 16-ra) és a mai napon olyan hasmenésbe váltott át, eddig használt ma meg nem tudom mi történt, már hatszor voltam kint hasmenéssel. Nem most szedem elõször a Medrolt, korábban nem volt ilyen, most nagyon megijedtem. Ha valaki tud valamit légyszi írjon valami megnyugtatót. Mi van ha már ez sem hat? :(

Nincs jelen

 

#1405 2010-01-21 17:05

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs11!

Nekem is elõször úgy volt elõírva hogy 32 mg-rõl 16 mg-re csökkentsek de belátta a dokim hogy ez drasztikus lehet így én másnaponta 4 mg-al mentem lefele, amint úgy tapasztaltam hogy rosszabbul lettem, megint vissza emeltem 4mg-al és késõbb újra próbálkoztam 4 mg-al lejjebb vinni...és le..így tovább mígnem eljutottam arra h 0 és nem kell szedni, szerintem beszéld meg orvosoddal hogy csak 4 mg-al csökkentsd. Én már egy hónapja nem medrolozok, csak budenofalk, de az türhetõ.
Üdv.

Szerkesztette: Melcsi_ (2010-01-21 17:06)

Nincs jelen

 

#1406 2010-01-21 17:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

umea írta:

Egy zentai kedves barátom részére érdeklõdöm, hogy Szegeden dolgozik Molnár Tamás dr., aki ezen betegségek gyógykezelésével foglalkozik. Ki tudná nekem megadni az õ cimét, telefonszámát, vagy e mail címét?
Elõre is köszönöm.
umea

Az adatok publikusak, a netten megtalálhatók.

Dr. Molnár Tamás
Munkahely neve: SZTE I. Belklinika
Munkahely címe: 6720. Szeged, Korányi fasor 8-10.
Tel: 06/70/3164997
E-mail: mot_kukac_in1st.szote.u-szeged.hu

Mivel ez az "Orvost keresek" topicba való, késõbb átrakom oda.

Nincs jelen

 

#1407 2010-01-21 18:56

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs!

Légy türelmes! Fog az hatni, csak idõ kell! Ezt már sokszor írtam, nem vagyunk egyformák. Mindenkinek máshogy reagál a szervezete.
Nekem a 32 mg-tól 6 hét után sem volt javulás, akkor jött mellé az Imuran.
Néhány héttel késõbb kezdtük el csökkenteni, heti 4 mg-al. Nyolc hónap után tudtam elhagyni, úgy, hogy a Budenofalkot is szedtem mellette. És még ma is szedem.
Szerintem rögtön a felére csökkenteni az -orvos részérõl- felelõtlenség.Ez az én személyes véleményem.

Nincs jelen

 

#1408 2010-01-21 19:28

Korgógyomor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Szia Gigi!
Hát neked igazad van Gigi az egyszer biztos!!!!! De még mennyire!!!!
Pl:mikor a feleségem terhes volt az orvosa csak ugy vállalta el, hogy nincs kismama újság se fórum Nem is volt! Meg soha nem is lessz!

Nincs jelen

 

#1409 2010-01-21 20:04

Korgógyomor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kitana!
Tetszik a hozzállásod! Énse törödöm bele!
A feleségem biológus és öse törödik bele és próbál segiteni! Az immunologia tanára azt mesélte neki egyik órán, hogy manapság nincs olyan betegség amit ne lehetne gyógyitani!
Ez  szerintem is igy van! Mikor egyik hétem megjegyeztem viccesen, hogy jó befektetés vagyok a gyógyszergyártoknak csak nevetett meg énis!
Na de ebbe ne mélyedjünk bele!
Fel a fejjel amig van!! és csak mosolyogni, mosolyogni, mosolyogni!

Nincs jelen

 

#1410 2010-01-21 21:03

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Én is bízom benne, hogy egyszer csak tényleg lesz valami, ami rendbe teszi a belsõmet. És azzal is egyetértek, hogy amikor jól vagyok, akkor nem annyira nézem a fórumot, mert tuti hogy találok benne valamit, amitõl ideges leszek. De amikor rosszabbul érzem magam, akkor itt mindig találok valami megnyugtatót, vagy írok és ti válaszoltok valami pozitív dolgot és máris jobban leszek. Meg jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül..... (bocs, ezzel senkit nem akartam megbántani):)

Nincs jelen

 

#1411 2010-01-21 21:58

labdacs11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Melcsi és Marcipán!

Köszönöm a válaszaitokat. Közben sikerült elérnem az orvosom. Most voltam nála, most még egy hétig újra 32mg, utána akarja 16mg-ra, ezt állapította meg, szóval maradt a régi felállás. Nem az a típus, akivel lehet egyezkedni, hát szomorú vagyok, mert ez az adagolás szimpatikus nagyon, ahogy neked írták fel Melcsi. Logikus, hogy ha jobban vagy akkor csökkented, ha meg rosszabbul akkor növeled, ráadásul 4mg, mégis barátságosabb, mint a 16mg :(
Marcipán te is azt írod, hogy nálad is  4mg-al csökkentették. Egyetértek veled azzal, hogy felelõtlenség 16mg-al csökkenteni :( Nem semmi lehetett azért az a nyolc hónap a medrollal. Én már most is érzek némi mellékhatást, de csak félve írom, mert az orvosom mindig csak mosolyog, ha arra célzok, hogy lehet neki mellékhatása is és lassan elhiszem, hogy csak beképzelem.
Szedem egyébként mellette a Budenofalkot (3X1) meg a Salofalkot (3X2) is. Az egészben, amit végképp nem értek, hogy azt mondja, hogy nem rossz a vérképem. Minek szedem egyébként akkor ezt a valag gyógyszert? Miért van a temérdek hasmenés? Nem értem… :(
Próbálok türelmes lenni csak nagyon nehéz, amúgy se vagyok az a nyugodt fajta, sajnos :(
Minden jót nektek és köszi mégegyszer!

Nincs jelen

 

#1412 2010-01-22 07:43

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs11!

Hmm fura hogy dokid maradt a felezésnél, az úgy nagyon sok..egyébként meg jobb ha tõlünk tudod a medrolnak iszonyat sok mellékhatása van!!!! Rövid távon nagy segítség lehet, de hosszú távon én "méregnek" hívom. Nekem 32 mg-nál persze 2-3 hét szedés után már jöttek a mellékhatások, nem egybõl...holdvilágarc (hörcsög fej :D) és mivel kivonja a kalciumot a szervezetedbõl, nekem akár fekvõ helyzetben, tehát nem mozogva álmomban is iszonyat be tudott görcsölni a lábam, de ismerek a fórumon olyanokat akikre durvábban hatott mert szegények sokkal hosszabb ideig szedték..de ha olvasgatod a topikokat megtalálod a történetüket.
Szóval nem egy leányálom ez a "gyógyszer", érdemesebb minél elõb elhagyni ha teheted.

Megnyugtatásképpen közel 1,5 hónapig voltam 32 mg-on mert amint csökkentettem mindig rosszabbul lettem...ez egy hosszú játék mire el tudod hagyni..

Szép napot!

Szerkesztette: Melcsi_ (2010-01-22 07:44)

Nincs jelen

 

#1413 2010-01-22 08:18

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs11! Ki az az értelmes orvos, aki egy hét után felezi a medrolt? Ilyet nem szoktak csinálni! Én értem, hogy jó a vérképed. De ha meg olyan hasmenésed van, akkor ez nem jó. Mégiscsak beszélj vele! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#1414 2010-01-24 01:20

labdacs11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melcsi!
Másfél hónapig 32mg…áááá…. szegény…egyébként tényleg méreg és hát igen ez mellékhatásokkal jár nem álltatatom magam :( Egy hét után egyre kevésbé bírom, pedig hol van még a vége, olyan lüktetést érzek a mellkas környékén, meg a gége tájékon, hogy pénteken már fül-orr-gégészetre mentem, mert mondom itt valami nagyon nem ok. Szerencsére ott nem talált semmit, de nem is múlt el a gondom, valószínûleg a heves szívdobogás érzés hat ki arra részre...
Jaj, meg hát a lábaim, húúúú... Én még ilyen fájdalmat nem éreztem. Sehogy nem jó, se állva, se ülve, se fekve… A nap folyamán valami extraként a combomból sugárzott a fájdalom a petefészkem felé, együtt fájt a petefészkem a combommal, ami megfoghatatlan, hogy mi köti össze õket de lehet, hogy csak együttéreztek :)
Hörcsög arc :) ez jó, ezt még nem hallottam, nekem egyik ismerõsöm kérdezte, hogy mi van velem, mert úgy nézek ki, mint egy jóllakott óvódás. Kedves bók volt, hát jól esett nagyon :) Következõ kérdés és ez mikor múlik el? Közben látni az arcát, ahogy mustrál… még jó, hogy vannak barátai az embernek :)
Nem baj, pozitív leszek, mert ezt máshogy nem lehet…
Szép napot neked is!

Nincs jelen

 

#1415 2010-01-24 01:39

labdacs11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Én!
Egy vidéki orvosnál vagyok, itt meg nem nehéz „értelmes” orvost találni. A héten már nem tudom õt elérni semmilyen formában, legközelebb két hét múlva... Ezt most úgy fogom fel, hogy egy remek alkalom, hogy végre meglépjem, hogy váltsak, régóta érett már a dolog. Nem bízom meg benne és ez már nem most kezdõdött, alapvetõ gondok vannak vele, így meg semmi értelme. Az utóbbi idõben látszott rajta, hogy nem is érdekli igazán a helyzetem, annak ellenére, hogy magánba járok hozzá és egy-egy kérdésére a válasz elég sokba kerül, ezzel nem is lenne baj, ha látnám értelmét, de így, hogy kidobott pénz... nem tudom miért vártam idáig, de átrágtam magamban, kellett egy kis idõ és már tudom kit keresek fel, hétfõn elsõ dolgom lesz és ez az egész nap programja, remélem benne jobban bízhatom. Ha õ sem lesz az igazi, akkor tovább keresgélek és most már nem állok meg ennél a városnál, mert tudom, hogy vannak igazán jó orvosok (létezik ilyen itt is, kár, hogy nem beles), akik lelkiismeretesek is és megtalálom elõbb-utóbb :)

Nincs jelen

 

#1416 2010-01-24 10:10

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs!
Ne aggódj!
A mellékhatások nekem is jöttek és nekem is "hörcsögfejem" van. Igaz én is kb. 2 és fél hónapig voltam 32 mg-on.
Kb. 3 hete tudtam teljesen elhagyni.
De a lényeg: jól vagyok!!!!!
Szinte azt lehet mondani, hogy tünetmentes. A labor szerint is.:-))))
Doki? Az egy jó kérdés.
Nézz körül az orvost keresek topicban. Vagy kérj tanácsot a többi fórumozótól. Biztos tud valaki egy "normális" dokit ajánlani.
Kitartást és szép napot!!!

Nincs jelen

 

#1417 2010-01-24 19:05

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Labdacs11, szió! végre kiderült a nemed, én pasira tippeltelek,de mivel említetted a petefészked így már egyértelmû h tévedtem Veled kapcsolatban :D A heves szívdobogást szintém megtudom erõsíteni, elsõ pár hétben én is úgy éreztem h majd kiesik a szivem...a lábgörcseimre meg mondom 600 mg kaldyiumot kaptam ami jót tett, nem fájt. A holdvilágarc (amit én csak hörcsög fejnek hívok) nem egybõl jött mint mellékhatás hanem nálam kb 1 hónap eltelte után és körülbelül vmivel Karácsony elõtt vagy karácsonykor hagytam el totálisan a medrolt....ami még szteroid és szedem az a budenofalk...napi 3X1 de csalok...amit restellek de utálom ezt is...ebbõl csak napi 1-t szedek, de jól vagyok...lekopogom..viszont medrolhoz nem nyúlnék már soha többé! (ha lehetne...) Szóval nekem a fejem a régi :) Kb szintén 1 hónap kellett h elmúljon a holdvilágarc. Kitartást! Aztán ah van még kérdésed írj bátran akár e-mailt is. Amúgy én is 3. orvosom "fogyasztom" elõzõekben nagyot csalódtam....a mostani nagyon jó!!!!!!

Nincs jelen

 

#1418 2010-02-16 19:26

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello mindenki. Én 2007 nyara óta vagyok Colitis ulcerosas és 2007 tele óta szedem a medrolt és nem tudom elhagyni pedig már többször is próbáltam de amikor elhagytam volna minden kezdõdött elölröl a vér meg minden, pedig a crp nem szokott magas lenni, de már nekem 6,5 ös crp nél is jön vissza minden.Ha valaki tudna tanácsot adni, hogyan tudnám elhagyni segítsen.

Nincs jelen

 

#1419 2010-02-16 19:32

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lajbi! Üdv a fórumon! 2007 óta medrolon lenni az nagyon durva..na de nem írtam meg mégis mennyi mg-on vagy. CU-nál a CRP nem igazán szokott magas lenni, ez inkább a Crohnra jellemzõ és eyébként ha 10 felett van az  érték akkor az már baj, 10 alatt no para. :) . Még mindig nem fér a fejembe hogyan lehetsz szteroidon 3 éve...így tényleg írd meg h mégis mennyit szedsz belõle és milyen más gyógyszereid vannak, megpróbálunk segíteni.
Üdv! M.

Nincs jelen

 

#1420 2010-02-16 19:55

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

100 mg immurant szedek, 500 mg salofalkot naponta 3 szor éd most 16 mg medrolt, de ez változó ,hogy mikor mennyit csak elhagyni nem tudom, nemkem a medroltol semmi mellékhatás nem volt, de ellenben teljesen tünetmentes vagyok tõle fõleg amikor még 32mg-ot szedek.Most próbálnak nálam egy biolgiai terápiát amit október óta kapok és most emellett is megpróbáltam elhagyni ,de elkezdett visszajönni és alig tudtam megállítani.Nem tudom,hogy a terápia mennyi idõ után hat, de már jó volna, ha hatna.Ha valaki kap ilyen terápiát( golimumabb a hatóanyaga, neve még nincs mert még itthon csak study programban lehet kapni),ossza meg velem tapasztalatait, vagy ha tud valaki segíteni a medrollal kapcsolataban írjon.

Nincs jelen

 

#1421 2010-02-16 20:20

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lajbi! Mivel CU-s vagy valószínûleg immurant azért kapod hogy minél elõbb elhagyhasd a medrolt. 500 mg salofalk naponta nem sok, 16 mg medrol nem vmi kecsegtetõ. Tényleg nincsenek a medrolnak mellékhatásai fõleg 32 mg-nál? A lényeg hogy mivel neked nem jött/jön be a szteroidkezelés kapod a biológiai kezelést. CU-nál általában Remicade-val próbálkoznak, de persze több más TNFα-t megkötõ biológiai terápia van amelynek szerepe van a gyulladásban.
Nézz körül ebben a topikban: Remicade/Humira -> http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=135

Nincs jelen

 

#1422 2010-02-21 16:45

csilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok
én még viszonylag új vagyok a fórumon és a betegségemet i most diagnosztizálták januárban(chron-colitis).igazándiból nekem  véres normál széklettel kezdõdõtt múlt év novemberében elmentem orvoshoz ahol az elsõ diagnozis  aranyér 10 nap gyógyszerszedés után romlott az állapotom majd a helyi kórházba köttötem ki ahol gasztrora  küldtek ekkor már volt kezdõdõ hasnenésem és színte csak nyák és vér távozott belõlem(napi 8-10)alkalommal decemberben a gasztros orvos nyugtatgatott hogy nem halok meg valószínüleg nem rákos vagyok és feírt egy gyógyszert clavesal napi 6x500mg kellett belõle szednem és a tüneteim 2-3 hét mulva javultak volt rendes székletem és nyák és vér mentes volt .januárban volt a colonoskopiám ami igazolta  az orvos feltevését
közbe vérvételek diétás tanácsadás stb.most 2 hetente vagyok vendég az orvosnál aki kedves türelmes és bizom benne ami a legfontosabb.az én problémám is az hogy nekem szorulásom van és nem hasmenésem   van olyan a fórumon aki hasonló problémával küzd .

Nincs jelen

 

#1423 2010-02-22 17:11

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lajbi!
Én is részt veszek abban a stadys programban, amiben te is. Colitises vagyok és 2008 decemberétõl kapom havonta, injekcióban, mellette most csak Pentasat tbl. szedek.. Mikor elkezdtem napi 18-25 vagy több véres székletem volt,  steroidot is szedtem (beöntés, medrol, stb), abba hagyásuk után rögtön, 2-3 nap múlva vissza estem. Mikor elkezdtük, a székletek száma pár hónap alatt lecsökkent 12-15-re, de még mindig véreztem. Most, 1 év múlva múlt el a vérzés és napi 2-3 székletem van. A belem is viszonylag "szép".
A kezelés hátránya ugye az, hogy nem tudjuk melyik csoportba vagyunk és kapunk-e az injekcióban vagy infúzióban valamit. Mellékhatása eddig nem volt.

Nincs jelen

 

#1424 2010-02-22 17:19

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Cilus, Lajbi!

Azt szeretném kérdezni, hogy Ti hogyan kerültetek be ilyen bilológiai kezeléses "study" programba? Egy kórházba jártok és ott az orvosotok mondta h van ilyen lehetõség? Cserébe gondolom meg is van határozva h mikor szükséges a tükrözés hogy lássák van-e javulás, igaz? A választ elõre is köszi. M.

Nincs jelen

 

#1425 2010-02-22 18:24

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melcsi!
Az állapottól tették függõvé, hogy bekerülhettem, legalább is ezt mondták. Igazából nem is tudok erre válaszolni, de majd megkérdezem a dokimat, hogy pontosan miért mi kerültünk be. Tükrözés pedig kb. félévente van, meghatározott idõnként. Vérvétel, vérnyomásmérés havonta és napi széklet számolással jár. Úgy tudom több kórházban is végzik.

Nincs jelen

 

#1426 2010-02-22 20:24

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Cilus.
Én azt szeretném kérdezni,hogy te is a golimumab injekciót kapod,havonta 3-at?
Mert én azt kapom.Kérlek írj

Nincs jelen

 

#1427 2010-02-23 11:29

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi Cilus az infot! :]

Nincs jelen

 

#1428 2010-02-23 17:43

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lajbi!
Igen, ugyan azt a golimumab injekciót kapom én is, havi hármat.

Nincs jelen

 

#1429 2010-02-23 19:19

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Cilus.
Azt szeretném tõled megtudni ,hogy az normális-e szerinted hogy még nem igazán érzek semmit pedig már 4 hónapja kapom, és még mindig szednem kell a medrolt, hogy ne vérezzek. Te biztosan sokszor kaptál vért a sok vérzés miatt igaz? viszlát majd írj. válaszod elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#1430 2010-02-24 10:31

csilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia gigi!
ahogy olvasom jócskán van tapasztalatod a témába .nálam a betegség véres normál széklettel kezdõdõtt és rövid idejig volt hasmenésem mert tulajdonképpen ahogy az orvoshoz kerültem a tûneteimre xalazint(itt clavesal)adott kb 2-3 hét mulva már nem volt hasmenésem se véres székletem a colonoskopia és minta vétel után mondták hogy szerintük cron és colitis ulcerosa de az utobbi 100% .szóval  xalazinz szedek 4x500mg reggel este és most probáljuk csökkenteni .itt mindenki azt írja  afórumon hogy kevés rostos étel én ha nem eszem meg a napi mandarin  mennyiségemet nem tudok székletet produkálni kizárolag mandarint eszem a narancsot nem bírom.viszont ha a gyógyszert nem szedem 2-3 napig ujból véres székletem van.érdekelne a véleményed. új beteg(2009.november) vagyok és tapasztalatlan .

Nincs jelen

 

#1431 2010-02-24 17:27

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lajbi!
Biztosan te is kaptál egy sok oldalas "tájékoztatót", beleegyezõt. Ez le írja, hogy ugye amiben részt veszünk az egy gyógyszer kísérlet és négy csoport van. Van olyan csoport aki semmit nem kap az injekcióban, csak placebót( vizet), a többi csoport pedig különbözõ adagokban kapja a hatóanyagot. Tehát lehet, hogy te éppen a "semmit nem kapó" csopiba kerültél. Nekem a dokim azt mondta, hogy még õk sem tudják, hogy ki mit kap, névtelenül folyik, meg ugye külföldrõl jön az egész.
Nem kaptam vért,vasat, szteroidokat szedtem, de amint elhagytam visszaestem, pedig tényleg nagyon véreztem. Ezután jött ez a kísérlet és ez mellé más gyógyszert nem adtak, csak a Pentasat.
Egy ismerõsöm is részt vesz a programban és õ is medrolt szedett végig mellette, viszonylag jól is volt, de nem rég hagyta el és visszaesett. Tehát valószínüleg rá a medrol volt hatással, nem a kísérleti szer.
Én azért bízom ebben a szerben, jókat mondanak róla, csak sajna még pár évet várni kell rá, ha hatásosnak bizonyul.

Nincs jelen

 

#1432 2010-02-24 18:55

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Cilus !
Azt szeretném megtuni hogy nincs e msn címe?Ha van akkor megadnád? És akkor kicsit részletesebben is beszélhetnénk.

Nincs jelen

 

#1433 2010-02-25 17:46

Cilus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Persze, ment is a mail.

Nincs jelen

 

#1434 2010-03-01 22:30

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

a colitises szükületröl tudna valaki bövebb felvilágosítást adni? mire kel vigyázni, más e ilynekor a diéta? stb. elöre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#1435 2010-03-02 08:31

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Timcsi35! Off Már ne is haragudj, de kissé zavaró, hogy az összes létezõ topikban felteszed ugyanazt a kérdés. És igen, többeket mûtöttek már szûkülettel. Olvass vissza! On

Nincs jelen

 

#1436 2010-03-02 12:52

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gigi egy korábbi hozzászólására:

Huhh, ez érdekes, lehet mondasz valamit... Én is olvasgatom és egyre többet és tényleg lehet még jobban "beprogramozom" magamnak a betegséget... Próbálom "csökkenteni az adagot"...

És igen, tudom, h a hasmenés és a görcsök még a "csak" kategóriába tartoznak, csak amikor azt látod, h körülötted senkinek semmi baja a korcsoportodból akkor olyan dühös leszel, h nekem miért? Miért nem mehetek el gondtalanul meginni pár sört és utána megenni egy gyrost, anélkül, hogy azon kellene aggódnom, mikor kell rohannom a wcre, vagy mikor ébrdek arra, h kiver a víz a fájdalomtól...

Ne érts félre, egyetértek Veled a fórumolvasást illetõen, csakhát mégsem az a normális, h ennyi fiatal járjon ilyen gyakran dokihoz, sztem... Ez elég dühítõ... Miért van ennyi ilyen beteg?! (

Tisztelet Neked a kitartásért és hogy úgy viseled ezt, ahogy, csak ugye nem vagyunk egyformák és a tûrõképességünk sem sajnos...

Nincs jelen

 

#1437 2010-03-02 19:15

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocs, de nem találtam ehez a témához topikot. Egy bátortalan kérdés. Van itt a fórumon crohnos, aki már régebben leszokott a dohányzásról? Van tapasztalat, jótékony hatása volt? Állítólag nekünk cronosoknak nagyon ártalmas. Annyira elhittem, hogy már minden szál ciginél büntudatom volt, inkább abbahagytam.Ha rossz helyre írtam, a "rendezõk" majd átpakolnak a megfelelõ helyre.Bocsi és elõre köszönöm a válaszokat. Szerintem ez is többünket érintõ téma lehet.

A betegeknek jobbulást, a többieknek: csak így tovább. sibi

Nincs jelen

 

#1438 2010-03-02 19:22

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sibi!
Én soha nem dohányoztam, de tudtam eddig is,hogy nagyon ártalmas.Utánanéztem egy könyvemben és most abból idézek:"Crohn-betegségben a dohányzás kifejezetten káros.Statisztikai tény, hogy gyakoribb a szövõdmény, és többször kerül sor mûtétre a dohányos Crohn-betegekben, mint a nem dohányzókban."
Szerintem jó,hogy abbahagytad!
Agi

Nincs jelen

 

#1439 2010-03-02 22:04

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen, én is ezt olvastam, de csak úgy kb. fél évvel ezelõtt.Régebben nem nagyon olvasgattam a betegségemrõl, igyekeztem nem foglalkozni vele különösebben.Hol jóban, hol roszban, megvoltunk egymással. Csak miután kiderült, mûteni kell, akkor kezdtem olvasgatni többet,pld ezt a fórumot is. Azt, hogy a dohányzás  úgy egyébként is káros,  minden dohányos tudja, de hogy a crohnra ennyire rossz hatással van, azzal csak most szembesültem úgy 5-6 hónapja.Nem lehetne kinyomozni, hogy akik dohányoznak meg akik nem, van e különbség a betegség lefolyása között?Hátha ezzel az információval is segíthetnénk egymásnak.

Nincs jelen

 

#1440 2010-03-03 19:53

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hát úgy látom ez a téma senkit sem érdekel,aki dohányzik, becsukja a szemét, úgy mint én régebben, aki meg nem azt meg miért érdekelné. Beszéljünk másról.
Jobbulást annak, akit meggyötör ez a szeszélyes idõ,remélem mindenkinél, aki beteg csak ez kavar be.

Nincs jelen

 

#1441 2010-03-11 20:52

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Le 100%-Ás Van A Colitus UlcerosÁra????

Nincs jelen

 

#1442 2010-03-12 11:18

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

öcsi! Másik topik: Nem árt, ha tudjuk. Azonbelül leszázalékoltatás. Ott olvass visszafelé. Egyébként ez az állapottól függ.

Nincs jelen

 

#1443 2010-03-17 18:36

Tike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szaisztok.

Én még új vagyok itt...
Nekem colitis ulcerosam van, és szeretném megkérdezni, hogy mûtétet csak súlyos esetben lehet alkalmazni?
Nekem kb 1 hónapja állandóan véres székletem van akkor ez azt jelenti h talán súlyosbodott a betegség? Vagy ezt honnan lehet megtudni? A colitis okozhat más testi betegségeket is? (pl: nõgyógyászati... bõr...ilyenek)

Nincs jelen

 

#1444 2010-03-18 21:21

Ádám76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ádám vagyok Ugyan így van ez most nálam is.
Majd meg Pusztulok, mindenem fáj!
És nekem is hasonló kérdéseim lennének ha valaki tud segítsen köszi.
És kaja meg mindent megbeszélhetnénk.

Nincs jelen

 

#1445 2010-03-18 21:33

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ádám76 írta:

Ádám vagyok Ugyan így van ez most nálam is.
Majd meg Pusztulok, mindenem fáj!
És nekem is hasonló kérdéseim lennének ha valaki tud segítsen köszi.
És kaja meg mindent megbeszélhetnénk.

Tike és Ádám, elsõ lépésben csak azt tudom Nektek javasolni, hogy nézzétek át a fórumot és valószínûleg  sok kérdésre választ kaptok. Könnyebben lehet segíteni, ha nem túl általános a kérdés.

Nincs jelen

 

#1446 2010-03-28 15:44

Korgógyomor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Szia kapitány!
Jól vagy?
Megy még a vitorlázás?

Nincs jelen

 

#1447 2010-03-28 15:47

Korgógyomor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Ádám!
Dobj egy e-mailt hátha tudunk egy jót beszélgetni errõl a szép betegségrõl!
dragacolitis@gmail.com

Nincs jelen

 

#1448 2010-03-28 17:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Korgógyomor írta:

Sziasztok!
Szia kapitány!
Jól vagy?
Megy még a vitorlázás?

off
Vizet nem ívó emberek is csak elvannak valahogy...
Most még nem vitorlázok, mert még bakon van a hajó, de heteken belül vízen lesz...és sajnos szél kell, csak akkor megy....
Jó egészséget és nem korgó gyomrot kívánok :)
on

Nincs jelen

 

#1449 2010-04-05 09:40

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Eddig a hasmenés volt a probléma, most viszont pont az ellenkezõje lett a wc-n. Ti mit szoktatok csinálni, hogy "könnyebb" legyen a dolog, és mégse kezdjen el menni a hasatok?

Nincs jelen

 

#1450 2010-04-11 17:18

Barby20
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!!!

Naív és buta ésszel úgy gondoltam, többet már nem kell idelátogatnom, mert én biztos meg fogok gyógyulni, mert én tökéletes vagyok:( Hát tévedtem, de most végsõ elkeseredésembe fordulok hozzátok, mert már nagyon nehezen bírom, hogy 4 éve lassan colitises vagyok, most már a betegség azon fázisába vagyok, hogy minden percben bõgök, mert annyira fáj és kellemetlen,és persze emellé még párosul egy  jó nagy adag depresszió is ami az ,,örökösen a vc-n ülök" szindrómából alakult ki.
Majdnem egy évig nem voltam itthon, kinn is elõfordultak gondok ezzel de nem ennyire mint itthon, most az elmúlt 3 hónapba viszont megint elõjött, és hiába szedem a medrolt nem akar az istennek se elmúlni. Most voltam vérvételen is, de gasztrora meg nem merek elmenni mert akkor megint meg akarnak majd tükrözni,azt viszont nem bírnám ki mégegyszer, viszont a gyógyszereim meg fogyófélben vannak, tehát mindenképpen felkellene íratnom, és beszélnem az orvossal is, hogy mi a helyzet velem, de egyszerûeen annyira félek a tükrözéstõl, ráadásul rettentõen fáj is, és a legutóbbi alkalommal még csak el se altattak, de még érzéstelenítést se kaptam:'(:'(:'( Nagyon kérlek titeket bárkinek bármilyen jó diétája vagy valami olyanja van amivel, háttérbe tudom kicsit szorítani a betegséget az irja meg, vagy privátba szívesen adok email címet, rettentõen el vagyok keseredve, és félek:(:(

Elõre is köszönöm bárki bármiben is segít

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB