#1501 2010-06-26 18:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Petyo: A biológiai kezelés nem más mint a Remicade! Olvashatsz róla itt is, van külön topic, de ha rám hallgatsz, beleegyezel, mivel szteroidot nem szedhetsz, így ez maradt csak. Nagyon jó a hatásfoka az infúziónak, én 3 fúziótól 1 évig tünetmentes voltam és a tiltott dolgokat is ehettem, persze ez betegfüggõ, de nagyon helyre tud hozni! Én azt mondom vágj bele! Az akupunktúrát meg nem erre a betegségre találták ki.... autóimmun betegséget nem lehet tûkkel gyógyítani!

Nincs jelen

 

#1502 2010-06-26 19:17

Peater10
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi barna-by. Na ez jól hangzik. Szóval most is tart nálad ez a kezelés? Remélem hogy nálam is mûködni fog a dolog, mert a doki aztmondta ez az utolsó dolog a tarsolyában.. Most egyenlõre csökkenteni kell a Prednison-t fokozatosan 30mg-ról 10mg-ra, s akkor kell jelentkeznem nála.

Nincs jelen

 

#1503 2010-07-28 01:47

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nem tudom ide tartozik-e... Ha nem töröljétek:( Problémám a következõ: Colitises vagyok és mikor elég jól vagyok(mint most is 0-2 napi széklet, ráadásul nem is híg) és wc-re kell mennem, és nincs a közelben egy wc sem, mindenféle elõjel nélkül azonnal szükségem van rá. Tehát az inger megérkezése után van 5 percem(jó esetben). Ezt az idõt szeretném picit meghosszabbítani, vagy legalább ne kelljen mindig azon járnia az eszemnek, hogy ne távolodjak el 5 percnyire a wc-tõl:) ha van valakinek ötlete szívesen venném. Köszike

Nincs jelen

 

#1504 2010-07-28 10:57

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Totti, az én tapasztalatom az, hogy ez a jelenség akkor volt rajtam, ha feszült voltam és ideges... egy idõ után viszont ilyen pavlovi reflexszé alakult... pl. levertem egy virágot, azonnal rohannom kellett vécére... szerintem ez pszichés. Hogy ezt hogyan lehet leküzdeni... szerintem próbálj meg több dolgot, ami a pszichéhez kapcsolódik, hátha segít (tai-csi, relaxáció, agykontroll, stb.), nem tudható elõre, hogy Neked esetleg mi jöhet be, ami segít másképpen kezelni a helyzeteket... szép napot és jobbulást!!!

Nincs jelen

 

#1505 2010-07-29 00:30

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Ede a tanácsokat, ki fogom õket próbálni. Minden jót Neked is!

Nincs jelen

 

#1506 2010-08-31 15:19

Melcsi7878
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!!!!!!!Meg tudja nekem mondani valaki,hogy a flavin 7 bõl melyik ajánlott colitisre?köszönöm :)

Nincs jelen

 

#1507 2010-10-06 11:42

Dezsõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok én már két éve vagyok Colitis Ulcerosás  de a két év alatt a napi wc 5-10 kõzõt van és mindig élénk piros vérel és nyákal! EZ MÁSNAK IS IGY VAN???? Most jelenleg Entocort szedek 3x3mg.-ott és 4x2 salazopyrint de semmi javulás a hasam nem fáj de ha elkap a wc-és sajnos már nem birom tartani és ha nincs wc a kõzelbe akkor sajnos bemegy és ez elég kelemetlen tud leni már a munkámat is elveszitetem ez véget és már most ott tartok hogy semmit nem birok csinálni mert mindig elkap a wc-és akkor szorongok nem birok társaságba meni stb. VALAKI TUDNA SEGITENI? De legaláb ne véreznék a vérképem az tökéletes nem tudom mi lehet a baj!!  ELÕRE IS KÖSZÖNÖM NEKTEK!!

Nincs jelen

 

#1508 2010-10-06 12:47

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Dezsõ! Üdv a fórumon! Ha így vagy, mindenképp azt tudom tanácsolni, hogy kérj mielõbb idõpontot a gasztroenterológusodhoz, talán erõsebb gyógyszerre lenne szükség. Lehet, hogy a vérképed egyenlõre jól tolerálja ezt az állapotot, de elõbb-utóbb kialakulhat vérszegénység. Ha lehetséges ezt meg kéne elõzni!
Sajnos, nekem jobb ötletem nincs.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1509 2010-10-06 13:11

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dezsõ, mindenképpen orvoshoz kell menni. Ha pedig arra hivatkozva nem akar más gyógyszert adni, hogy a vérképed jó, azonnal ott kell hagyni. A colitisben a székletszám a legfontosabb paraméter (az orvosom szerint)és az nem normális, hogy vérzel és 5-10 között van a székletszám. Ez konkrétan a gyulladás fellángolására utal, és itt már valami más gyógyszer kell.

Nincs jelen

 

#1510 2010-10-06 18:50

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dezsõ, üdv, én csak szaporítani  szeretném azok számát, akik az azonnal orvoshoz menetelt, ha nem foglalkozik Veled, akkor másik orvoshoz menetelt szorgalmazzák. NEM normális a napi 5-10 sima széklet sem szerintem, nem még ha véres-nyákos. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#1511 2010-10-07 20:00

Emese82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Monka -> szeretném megkérdezni, hogy az orvosod szerint mi a normális széklet szám?
kíváncsiságból kérdezem.

4 éve élek együtt a colitissel. Azt kell mondjam, az elsõ idõszak után, mikor kiderült h beteg vagyok, nem volt semmi baj. Az az idõszak viszont szörnyû.... gasztrodoki,tükrözés,diganózis,medrol,+15kg,rendszeres hasmenés,kiütések,fájdalmak,ismét tükrözés, medrol elhagyása.
azóta 3x3pentasa, 3 havonta vérvétel. jól vagyok
nem diétázok, eszek mindent. nálam nem függ össze a bevitt ételekkel semmi. tavasszal meg õsszel kicsit rosszabb. 1-2 nap szabi.
Lelekileg sztem nem nagyon lehet feldolgzozni.. :(

Nincs jelen

 

#1512 2010-10-07 20:04

Emese82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szintén zenész...
nálam a reggel nagyon gáz... belegondolok h ha reggel nem megyek itthon el... akkor tuti az autópályán jön rám a kocsiban vagy valami ilyesmi... nálam még soha nm volt semmi baj... sztem ez pszichés. ha áthidalom a reggel 8 órát úgy h eltrelem a gondolataim akkor napközben nem jut eszembe, este sem. de a reggeleket kihagynám

Nincs jelen

 

#1513 2010-10-10 19:48

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Emese, a normális székletszám az, ami még akkor volt az embernek, amikor nem volt beteg.

Nincs jelen

 

#1514 2010-10-11 17:07

Amira
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Én a ti esetetekhez képest szerencsés VAgyok. 80 kg, vagyok. Naponta max 2-szer megyek  WC-ére. 6 szem Salofalk 500-ast szedek, ha néha -néha mégis véres akkor kúpot is használlok egy ideig. Próbáltam csökkenteni kevesebre a 6-ról, de nem lehet, a vérzés visszatér. Így maradok a 6-szemen. A hasam sokat fáj, de csak pár percre, aztán múlik. Pár hónappal ez elõtt persze sokat fájt a hasam. Viszont a hajam nekem is el kezdett hullani. Ahhoz képest, amiket itten olvasok, én jól vagyok. Kívánok mindenkinek jobbulást, Sziasztok.

Nincs jelen

 

#1515 2010-10-16 15:32

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nálam 8 éve diagnosztizálták a Colitis Ulcerosát. Vannak ebbe fellángoló illetve nyugodtabb idõszakok is. Voltam vele már kórházban, szerencsére nem kellet mûteni, csak kaptam infúzió formájában erõs gyulladáscsökkentõt. Ez akkor nagyon fellángolt mikor vége lett a vizsgáknak. Idén augusztusban voltam az éves kontrollon, felülvizsgálaton, vastagbéltükrözésen, és hát semmi jót nem mondott a dokim, de ezt én is tudtam mert a munkahelyemen kb. 5 percet ha bírtam wc nélkül annyira gyulladt volt már a vastagbelem érintett szakasza. Folyton mosdóba kellett rohanjak, gondolom ezt nem kell ecseteljem hogy mennyire rossz érzés, sõt még éjszaka is fel kellett kelnem hogy rohanjak mert nem bírtam ki, amit szedtem rá a Salofalk Klizma még azt sem tudtam magamnak beadni mert rögtön kijött vissza, nem bírta a belem. Utána mentünk be megbeszélésre a dokimhoz, hogy hogyan tovább, és kaptam Medrolt, meg továbbra Klizmát, Pentasát, és ezt mind megemelt adagban. Az elsõ Medrol után mintha elvágták volna az egész betegségemet, hip-hop eltûnt hála az égnek, még a dokim is mikor hívtam el se hitte, õ is örült neki. Mondta hogyha erre nem reagált volna a szervezetem akkor a következõ lépés a biológiai kezelés lett volna, aminek a mellékhatása: Hasi daganat. Na itt elõször megijedtem és nem tudtam mitévõ legyek, bíztam a gyógyszereimbe, hogy használnak, és hála igen. Nagyon alattomos és durva tud lenni ez a betegség. Miután le kellett álljak a Medrollal, mert azt nem lehet örökké szedni mivel szteroid, azután rá 1 hónapra megint elkezdtem vérezni, elég rossz érzés volt. Most gyorsan elkezdtem a Klizmát adni megemelt Pentasával, és szedek 1 táplálék kiegészítõt is aminek a neve: Gastroanax. Gyerekek ez higgyétek el nekem bevált, legalábbis egyenlõre. De mivel mindenkinek más a szervezete ezért nem biztos hogy másnak is jó ez, de bízok benne hogy tudtam segíteni nektek. Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1516 2010-10-16 18:43

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Bordás! Üdv a fórumon! Köszönjük, hogy megosztottad velünk eddigi tapasztalataidat! Valóban, mindenkinek más és más a szervezete, másként reagálunk gyógyszerekre, és a táplálékkiegészítõkre is, viszont mindig szükség van a tapasztalatcserére, vagy egy-egy jó ötletre, ami talán hasznunkra válhat.
Hosszú, tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1517 2010-10-16 18:53

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen, viszont neked is Marthuska! :)

Nincs jelen

 

#1518 2010-10-16 20:10

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bordás! Én is köszönöm!:)

Nincs jelen

 

#1519 2010-10-17 08:36

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Bordás, neked mennyi idõ múlva kezdett a gastroanax hatni? Én 3 napja szedem, eddig 2X1-et, erre ma megint csúnya dolog volt a wc-ben. 5 nap után javasolták  3x1-re emelni a napi adagot. 25.-én meg megyek tükrözésre, jó lenne addigra kicsit rendbejönni. Fõleg azért, mert eddig jól voltam.

Nincs jelen

 

#1520 2010-10-25 15:16

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Szerintetek ez mit jelent? : " a rectum-sigma területe kissé haustraszegény".

Nincs jelen

 

#1521 2010-10-25 19:57

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem tudom mennyire lesz kielégítõ válasz. És bizonyára vannak nálam okosabbak is, annyit tudok hogy a HAUSTRA = a bél kiöblösödései

Nincs jelen

 

#1522 2010-10-25 20:14

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi! Így sem értem. :)

Nincs jelen

 

#1523 2010-10-27 09:51

SzellBetty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok, én most vagyok 30 és 10 éve diagnosztizáltak nálam Colitis-t. Az évek során sok colonoscopián volt és nagyon sokféle gyógyszert kipróbáltam, amelyek közül volt ami bevált, volt ami nem és volt megszüntettek. Jelenleg éppen (lekopogom) kifelé vagyok egy aktív idõszakból és a jelenlegi gyógyszereim: a Medrol-t most kezdem elhagyni, Salofalk klizma, Pentasa granulátum. Nekem ezek most beváltak és a granulátumot elég régen szedem, elõször érdekes, de csak ajánlani tudom mindenkinek. Nov. 2-án megyen a következõ éves kontrollra, akkor kiderül, hogy hogyan tovább, így 10 év után.
Jobbulást Mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#1524 2010-10-27 12:25

Öreg róka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A tüneti kezelés nem egyenlõ a gyógykezelésel! a colitisre nincs hatékony gyógyszer mert ami ma jó az holnap már hasznavehetetlen 13-év tapasztalata mondja ez.
Ha megtalálják a betegség okát akor megvan a hatékony gyógykezelés is azt meg ne mondja senki hogy nem ismrjük az okát dehogy nem ismerik! sõtt már a gyógykezelést is :D ezért azt kellene mondani mennyit ér egy ember élete érdemes a gyógyítására milliókat költeni? majd én megválaszolom NEM!!! :( és amíg ez így lesz adig lesznek crohn éscolitis-es betegek is.

Nincs jelen

 

#1525 2010-11-11 18:09

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abban, hogy az miért van ha székelek olyan hasi görcs jön közben rám, tolófájás, mintha szülnék, majd szét repedek. Erre van valami megoldás, és másnak is van hasonló panasza? Nagyon elviselhetetlen.
Köszi!

Nincs jelen

 

#1526 2010-11-11 18:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sajnos szûkület jele. Amit csinálni lehet finoman masszírozd a beleidet enyhülni fog a fájdalom. De hangsúlyozom finoman érzéssel.

Nincs jelen

 

#1527 2010-11-17 08:13

Andrea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Az én páromról tegnap tudtuk meg, hogy colitise van! Most orvost és kórházat keresek neki. Nagyon összetartó és egymást segítõ közösség vagytok, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy megtaláljam a legjobb orvost vmint kórházat! Érdekelne, hogy tudtok-e valamit errõl az õssejt kapszuláról, mert elég jók a tapasztalatok. Egyet bemásoltam alább , ha valakit érdekelne. Segítségeteket köszönöm!
"28 éves életerõs fiatalember voltam míg be nem kerültem a kórházba fekélyes vastagbélgyulladással (colitis ulcerosa). 24 napot töltöttem bent, 84kg-ról lefogytam 71 kg-ra! Én bent a kórházban értesültem betegtársaimtól az OLIMPIQ STEMXCELL -rõl! Egy hónapja szedem napi két kapszulát. Erõm visszatért, testsúlyom visszaállt a testmagasságomhoz megfelelõen, teljesen jó a közérzetem, ha kontrollra megyek vissza, a kezelõorvosom csak csodálkozik a javuláson!"

Nincs jelen

 

#1528 2010-11-17 08:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andrea írta:

"... Érdekelne, hogy tudtok-e valamit errõl az õssejt kapszuláról, mert elég jók a tapasztalatok. Egyet bemásoltam alább , ha valakit érdekelne. Segítségeteket köszönöm!..."


Ez az elsõ hozzászólásod itt...honnan veszed, hogy jók a tapasztalatok ? Talán onnan, hogy sok milliós büntetést kaptak a beteget megtévesztéséért ? 
Nem gyógyít a Flavin és az Olimpiq StemXcell

Nincs jelen

 

#1529 2010-11-17 08:52

Andrea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves aiolosz!
Köszönöm a gyors választ, de én elsõsorban segítséget és tanácsot kértem! A fenti cikket a neten kutakodás közben találtam és nem tudom a jó vagy rossz  tapasztalatokat, ezért kértem a véleményeket! Elnézést ha megsértettem valakit ezzel a hozzászólással!!

Nincs jelen

 

#1530 2010-11-17 09:43

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andrea írta:

Kedves aiolosz!
Köszönöm a gyors választ, de én elsõsorban segítséget és tanácsot kértem! A fenti cikket a neten kutakodás közben találtam és nem tudom a jó vagy rossz  tapasztalatokat, ezért kértem a véleményeket! Elnézést ha megsértettem valakit ezzel a hozzászólással!!

Ok nincs semmi gond, de Te azt írtad, hogy jók a tapasztalatok ;) spongyát rá...segíteni kórház és orvos ügyében akkor tudunk, ha elárulod, hogy hol laktok..

Nincs jelen

 

#1531 2010-11-18 07:02

Andrea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mi Délegyházán lakunk, így pesti kórház ill. doki kellene!

Nincs jelen

 

#1532 2010-11-18 07:10

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andrea írta:

Mi Délegyházán lakunk, így pesti kórház ill. doki kellene!

Privát vagy közkórházi ?

Nincs jelen

 

#1533 2010-11-18 08:36

Andrea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Privát!

Nincs jelen

 

#1534 2010-11-18 08:38

Andrea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Õt az István kórházban "kezelték", na oda soha többet!

Nincs jelen

 

#1535 2010-11-18 09:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andrea írta:

Õt az István kórházban "kezelték", na oda soha többet!

OK
Küldtem Neked egy mail_t..

Nincs jelen

 

#1536 2010-12-20 10:59

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de most, hogy jött ez a kis napsütés, és felmelegedés, rám úgy tûnik jó hatással van mert kevesebb székletszám egyenlõre legalábbis és nincs annyi vér sem. Ez a depressziós tél+hideg+ hamar sötétség ez eléggé elnyomja az embert és bezárja a 4 fal közé, és a mi betegségünkre ez abszolút nem pozitív hatással van. Én most kicsit boldog vagyok így. Nektek valami ilyen tapasztalat idõjárással kapcsolatban?
Szép napot nektek! ;)
Bordás.

Nincs jelen

 

#1537 2010-12-20 11:38

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Bordas!

a napsutes ram is jotekony hatassal van :) szepen csokkentem a medrol adagomat, es halistennek minden rendben van, aminek nagyon orulok, remelem januarban megszabadulok tole es visszakapom a regi arcomat.

ma kezdtem ujra dolgozni, ami plusz hab a tortan, na nem a melo miatt hanem hogy vegre ujra emberek kozt lehetek.

szoval csatlakozom hozzad es a pozitivizmushoz :)

elvezzetek a napsutest!!!

Nincs jelen

 

#1538 2010-12-25 11:24

JUCI51
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!!
15 éve vagyok CU-s beteg, szinte 10 éve tünetmentes. Egy hónappal vendégségben ettem valamit és másnap felfújódtam harmadnap elszabadult a pokol. Csak a WC-re tudtam menni mint a vízfolyás éjjel nappal pokoli görcsök kiséretében. Én ételmérgezésre gyalanakodtam, mivel 10 nap mulva került sor a székletvizsgálatra így semmi eltérõt nem mutattak ki. Ez a borzalmas jelenség teljesen tönkre tette a beleimet. Már elmunlt 1 hónap a változás csak annyi , lefogytam 6 kilót és ritkábban járok. Méfg mindig folyik belõlem. Kezelést végzek beöntés kupok gyógyszer nem sokat változtam. 15 év alatt még soha nem volt ilyen. Tanácsot kérnék tõletek!! Mi ez az egész? Sziasztok !

Nincs jelen

 

#1539 2010-12-25 15:57

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Juci51!
Én is Colitises vagyok, és nálam is évekig nem tudtam, hogy van ez a betegség és ilyen durva tud lenni, mert eleinte én is elvoltam beöntésen alap pentasán és tök jó volt minden, szinten tartottak, néha kisebb fellángolásokkal, de semmi extra. Aztán eljött 2010 január-februárja, és azóta olyan nem látott fellángolásba kezdett ez a "dög" bennem, hogy el sem hiszem, mind a mai napig nem akar múlni, sõt......úgyhogy lassan 1 éve fel vagyok lángolva, és ezt azért írom mert mondom ezidáig én is elvoltam vele, van-van a gyógyszer mellett semmi bajom, de egyszer csak jött egy pillanat amióta nekem is pokollá teszi napjaimat ez az egész. Ez egy ilyen betegség, hogy egyszer csak gondol egyet aztán jön a jajaj atyaúristen és bízhatunk benne, hogy az erõs gyógyszerek lehúzzák. Én azt tanácsolom neked, mindenféleképpen vedd fel a kapcsolatot a gasztrós dokiddal, beszéld meg vele mi is a jelenlegi helyzeted, mi történt ahogy ide is leírtad, és lehet ugyan kér majd egy tükit, de muszáj mert ez így nem maradhat, ha nem javul meg kell nézni, de még az sem biztos mert lehet kapsz egy erõsebb bogyót aztán attól meg pik-pak jól leszel. Beszélj az orvosoddal, és no para! Azért van, hogy segítsen, õ találja ki neked a megfelelõ terápiát. Jobbulást! ;)

Nincs jelen

 

#1540 2010-12-28 08:09

JUCI51
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Mindenki!! Köszönöm a biztatást.

Nincs jelen

 

#1541 2011-01-21 20:00

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nálatok az orvos milyen gyakran javasol tükrözést?
Azt hallom, hogy évente ajánlott a colitisnél, viszont az én orvosom, csak nagy nehezen javasolta (az aranyeret vizsgáló sebész javaslatára), pedig szinte egy éve véres a székletem. :(

Nincs jelen

 

#1542 2011-01-21 20:09

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kujak!
Nekem évente 1x van tüki.
Üdv!

Nincs jelen

 

#1543 2011-01-22 17:30

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi :)

Nincs jelen

 

#1544 2011-01-26 15:36

Wic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Segítsetek nekem!!!!!! A kislányomnak (13 éves) 4 éve van fekélyes vastagbélgyulladása. Kb. 2 évig egészen jól volt a gyógyszerek mellett, de most egyik pillanatról a másikra pár csepp friss piros vér jött a végbelébõl, széklet nélkül. A székletében szinte soha nincs vér. Egy hét alatt háromszor fordult elõ. Volt már közületek valakinek ilyen? Ha volt, légyszi válaszoljatok, mert nagyon kétségbe vagyok esve!!!!!!!!!!! Köszi

Nincs jelen

 

#1545 2011-01-26 16:31

Ancsa40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Wic!
Ne ess kétségbe, ezt sajnos szinte mindenki tapasztalta már közülünk. A lányodnál aktiv lett a betegség. Keressétek fel a gasztros dokit mielõbb. Jobbulást kívánok! Üdv. Ancsa

Nincs jelen

 

#1546 2011-01-26 20:44

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Wic, igen, volt. Nekem sincs vér a székletemben, de esetenként görcsök kíséretében pár csepp vér távozik belõlem, ha aktív a betegségem (9 hónapja az). A doki szerint addig nem baj, amig maga a széklet nem véres. Még tükrözés után sem tudta megmondani mi okozhatja. Talán a görcsök miatti erõltetés során pattannak meg a hajszálerek. Pontosabban télleg a doki fog tudni mondani.

Nincs jelen

 

#1547 2011-01-27 08:42

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Wic!
Ilyen nekem is volt már, én székrekedõs vagyok. Nekem aranyerek okozták a vérzést, gyakran elõfordul. Orvoshoz pedig mindenképpen menjetek el, legalább hogy megnyugtasson.
Szép napot és jobbulást Nektek!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#1548 2011-01-27 11:15

Viola92
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Wic : Ne ijedj meg,nálam általában csak vér jön egy nap 10x-20x ha elõjön a betegség ráadásul széklet nélkül. Fel a fejjel :)

Nincs jelen

 

#1549 2011-01-27 18:12

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Wic!
Igen sajnos a Colitisnek ez egy igen erõs megnyilvánulása az emberben, ha éppen munkálkodik...
Ha aktív a Colitis akkor vér is ürülhet...
Fel a fejjel, jobbulást a picinek!
Üdv!

Nincs jelen

 

#1550 2011-01-27 18:15

Lonni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen, most nekem is aktiv idõszakom van, ma 24 óra alatt kb. 9. voltam WC-n mindegyik alkalommal vér is jött mint hab a tortán morbidan kifejezve.
Ez "normális"

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB