#1551 2011-01-28 08:58

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nálam is ez a helyzet. Puffadás, székelési inger, 3 x 4-er széklet naponta és vér a tetején. Sötét piros. Szerencsére görcsök, fájdalmak nincsenek, csak kellemetlen és aggasztó. Hétfõn voltam tükrözésem és mindent rendben talált a dokinéni. Szerinte most nem aktív. Kérdem mitõl vérzek? Nem tudja, talán csak hajszálerek megrepedése okozza az inger miatt. Ülök itthon, mint pók a hálóban, mert ha elindulok valahová, rögtön rámjön a vékony...ás.
Tehát én is azt mondom, mindenképpen forduljatok gasztrós orvoshoz...  Jó bulást :)

Nincs jelen

 

#1552 2011-01-28 09:45

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Hát ez szörnyû! Nekem is minden leletem azt mutatja, hogy a colitisem inaktív és mégis görcsölök, puffadok. Ha szökõévente sikerül is valamit alkotnom az nyálkás és véres.
Fel a fejjel és kitartást mindenkinek!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#1553 2011-01-31 10:36

Csodagomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Azért írok mert 16 éve van colitisem
és megtanultam magam helyre tenni.

Amikor napi 15-20x megyek wc- re,
bármit iszok wcre kell menjek,
aggódom hogy ne a metrón jöjjön rám
stb. Akkor!  Összeállítottam egy listát,
programmot ami nekem segít:

Bélgyógyulás:   !!!!!!!!!!!

Vérontó Pimpó(gyökér) (Blutwurz) tea
(Hideg vízben , forrástól 15' ig fõzni)
3 korty 4:50- kor(a belek ideje)
Majd egész nap kortyonként iszogatni!

Fokhagymatinktúrával és Grapefruitmagolajjal a lábkörömgombát!
(amennyiben van)

Körömvirág krémmel a feneket egész belül is!

Lágytojás reggelire.(csak a sárgája)

Napi 2x :
PassionsBlume (nyugtató) 1 tabletta
Lucerna 3 tabletta
Chlorella Alga 5 tabletta
Q10 1
Selen 1
Halolaj 1 kapszula
Széntabletta 4 tabletta
YAKULT Lactobacillus casei (kurz: L. casei) napi 2

Esetleg
(Probekta)
(Juhtejbõl Joghurt)

Sok alvás
Otthon lenni - nyugalom

Semmi tej, cukor és alkohol!
Gyümölcs : max banán

Mozgás ( fekvõtámasz) séta


Arsenicum Album 200

Schüsler só Nr.6

ajánlom és 6-10 nap gyógyulási idõ

mindenkinek sok szeretettel

Nincs jelen

 

#1554 2011-02-04 11:33

Wic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a választ, kicsit "megnyugodtam". Szörnyû, hogy ilyenek is vannak, nem elég a sok hasfájás, görcsök meg még sorolhatnám. Most egy kicsit jobban van, de amikor menstruál fokozódnak a problémák. Nekem IBS-em van, ami valószínûleg a sok idegeskedéstõl lett, úgy hogy nem könnyû az életünk.
Szép napot mindenkinek, és még egyszer köszi!!!

Nincs jelen

 

#1555 2011-02-06 20:26

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

2 hónapig szedtem a Medrolt, amit kb 3 hete hagytam abba, most csak Salofalkot szedek 3x2-t. mult heten elkaptam valami influenza szerut (nem voltam lazas, az izuleteim fajtak, aztan torokfajam,kohoges, orrfujas) de a haziorvos nem irt fel antibiotikumot,h ne bolygassuk a belesemet. most 3 napja szekrekedesem van, ha jon vmi az csak veres vmi. lehet h maris a medrolt hianyolja a szervezetem? vagy az influenza is bekavarhat?
(gasztros doki jovoheten csinal labort, aztan 'amennyiben szukseges sigmoidoscopiat' irt a papirra)
Lehet, h maris ujra langol a colitis?

Nincs jelen

 

#1556 2011-02-07 11:13

MZ/X
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most diagnosztizálták nálam a CU betegséget.
Kaptam rá Cifran 500-at, Medrolt, Imurant, Folsavat, Protexin kapszulát és Budenofalk habot.
Hát van gondom, nem mondom..
Engem leginkább az érdekelne, hogy mitõl alakult ki ez nálam?

Sokat olvasgattam a topicot és találtam nagyon sok értelmes, okos hozzászólást.
De én most megpróbálok valami újat:
Kicseréltetem az összes amalgám tömésemet fehér tömésre, mert egyre többször érzek fémes ízt a számban forró vagy savanyú ételek után és rendszerint fogmosások után jönnek a hasi görcsök, hasmenésrohamok, stb-k.
Elkezdem szedni a szelént és a Chlorella alga tablettát, ami segít kiüríteni a nehézfémet a szervezetembõl,
közben pedig majd szedem a tünetekre a felírt gyógyszereket.
Egy kis olvasnivaló hozzá:
http://webcache.googleusercontent.com/s … .google.hu

(Emlékszem 6-7 ezelõtt a nyakamon nagy hólyagok jelentek meg, több jeles bõrgyógyásznál jártam és mindenki csak a tüneteket kezelte nálam rengeteg drága gyógyszerrel és azt mondták hogy sajnos ez van, mire hosszú hónapok kísérletezõ munkájával rájöttem, hogy a fejfájásra szedett gyógyszerem egyik fõ összetevõje a szalicil-acetil sav okozza a problémát. Azóta nem szedek ilyen gyógyszereket és azóta nincsenek ilyen tüneteim sem.)

Nem lesz egyszerû, de remélem beválik.

Nincs jelen

 

#1557 2011-02-08 22:21

jeneszy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jár valaki Vitális Tér Terápiára?
Állítólag meggyógyítják a colitist.

Nincs jelen

 

#1558 2011-02-08 22:42

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

jeneszy írta:

Jár valaki Vitális Tér Terápiára?
Állítólag meggyógyítják a colitist.

Nem unod még ? Állítólag a floodolást és a népbutítást  langyos/savas beöntéssel purgálják, Te melyiket választanád ;)

Nincs jelen

 

#1559 2011-02-09 12:55

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok.

csatlakozok en is azon taborhoz, akiknek teljesen tokeletes a verkepuk, megis wcre rohangalnak. a gasztrosom azt mondja, valszeg csak a nyalkahartya felszinevel vannak gondok, es azert nem magas meg a CRPm sem.
letezik ilyen?

jovoheten tukroz. de jo megint.

Nincs jelen

 

#1560 2011-02-09 15:48

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
Én már teljesen összekeveredtem,mert az orvosom azt mondta hogy ha colitisem van akkor vékonybélben van a gyulladás ha crohnom akkor vastagbélbe. Máshol meg össze-vissza olvastam. Most akkor hogy is van ez? Mert nekme az elején az mondták hogy a gyomorszájam alatt van rögtön a gyulladás hát de az akkor vékonybél és a szövettanon is colitis van akkor miért budenofalkot kaptam vastagbélre és crohnként kezeltek. én most nem értek semmit.

Nincs jelen

 

#1561 2011-02-09 17:36

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ildike.Én úgy tudom, a colitis a vastagbél betegsége, a crohn az emésztõcsatornán végig bárhol lehet. Tehát a szájtól a végbélig akár egyszerre több helyen is szakaszosan.A klasszikus a vékony-vastag bél találkozása ill a vékony utolsó szakasza.

Nincs jelen

 

#1562 2011-02-15 19:34

Szotyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
2 éve vagyok colitises. Most elkaptam valami influenzá ami az elején lázzal és torokfájással indult. Pont aktív a betegségem is, és most még mellékesen megy a hasam is, amit az influenzának köszönhetek szerintem... A kúpot nem tudom most használn... Kicsit megijedtem hogy így most nagyobb problémáim is lehetnek. Várjak hátha elmúlik? Ja, és széntablettát szedek a hasmenés ellen.

Nincs jelen

 

#1563 2011-02-16 08:36

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szotyi! Nekem ugyanezek a tünetek voltak 2 hete, nem használtam addig alulról semmit, nem lett semmi baj. Én hasmenés ellen Smecta port ittam, az megfogta kicsit a dolgokat, meg állítólag a bélfalat is bevonja és az jó.
Nekem azt mondta a dokim, hogy pihenjek és sok folyadékot igyak és NE IDEGESKEDJEK!

Nincs jelen

 

#1564 2011-02-16 11:03

S.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok :)
most járok itt elõször, de nagyon örülök a fórumnak, remélem találok itt vkit akinek olyan "speciális" a proctitis ulcerosa-ja mint nekem... 21 éves lány vok 1 éve beteg... nem a tipikus tünetekkel fordultam orvoshoz másfél évvel ezelõtt... nincs hasmenésem...épp ellenkezõleg...állandó székrekedésem van. Nyák naon ritkán szinte alig volt ez idõ alatt. Túlestem egy tükrözésen, 4 orvoson, egy szteroidos gyógyszeren, de igazából kétségeim vannak a mai napig...mert mindenhol az állandó hasmenésrõl olvasok. Vajon nekem miért nem olyan soha? Van még vki esetleg itt aki ugyanígy járt?? Az kérem hogy mindenképpen írjon:) köxönöm...

Nincs jelen

 

#1565 2011-02-16 11:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

S. írta:

"... "speciális" a proctitis ulcerosa-ja mint nekem... 21 éves lány vok 1 éve beteg... nem a tipikus tünetekkel fordultam orvoshoz másfél évvel ezelõtt... nincs hasmenésem...épp ellenkezõleg...állandó székrekedésem van..."


Teljesen véletlenül van itt a fórumon egy "Proctitis Ulcerosa" nevû topic ;) Proctitis Ulcerosa érdemes beleolvasgatni....

Nincs jelen

 

#1566 2011-02-16 14:58

Szotyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a választ!

Nincs jelen

 

#1567 2011-02-18 22:19

Ritus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Van itt olyan topic, ami a colitissel társult primer sklerotizáló cholangitissel foglalkozik? Van közöttetek olyan CU-s, aki ezzel az epebetegséggel is küzd egyszerre?
Elõre is köszi az eligazítást!

Nincs jelen

 

#1568 2011-02-18 22:40

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ritus írta:

Sziasztok!

Van itt olyan topic, ami a colitissel társult primer sklerotizáló cholangitissel foglalkozik? Van közöttetek olyan CU-s, aki ezzel az epebetegséggel is küzd egyszerre?
Elõre is köszi az eligazítást!

A fórumon található keresõ szerint nincs, de ha netán van, akkor ezt olvasva gondolom, jelentkezik.

Nincs jelen

 

#1569 2011-02-19 08:15

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz Ott A Pont:)

Nincs jelen

 

#1570 2011-02-19 20:38

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

2,5 éves ibd-s (CU) pályafutásom alatt ma reggel legurult a gigámon az elsõ adag szteroid 24 mg metypred formájában. Mivel szisztémás szteroidból ( alulról már többször indítottam támadást a kórság ellen entocort klizmával :) ) még tapasztalatlan vagyok,  a kérdésem az lenne, hogy milyen fokú mellékhatásokra számíthatok? 24 mg heti 4 mg-mal csökkentve, így kb. 6 hét alatt leépül. Most egy kicsit aggaszt, hogy kinövöm a bukósisakomat, vagy, hogy faragni kell az ajtótokokból.

Nincs jelen

 

#1571 2011-02-20 09:11

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Kolynos,nekem semmilyen mellékhatása nincs de ez nem jellemzõ.A gyógyszerek kiegészitõk topikba ha visszaolvasol sok mindent megtudsz.Viszont ugy állj hozzá,hogy ezek a tünetek csak lehetnek nem biztos,hogy lesz is.

Nincs jelen

 

#1572 2011-02-20 09:55

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Laci54!
Köszönöm szépen a biztató választ! A legteljesebb mértékben próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz,bár ez sokszor nem könnyû. A sokat olvasott mellékhatásai ellenére most nagyon örülök a pozitív hatásának, ami már két nap után érezhetõ, mert az utóbbi egy hónap alatt cudar állapotba kerültem. A 2008-as diagnosztizálást követõen nagyon jól reagált a szervezetem a 4x2 salazopyrin-re (amit egy féléve salofalk-ra cseréltünk állandó fejfájás miatt) és az esténkénti entocort beöntésre. Most viszont az entocort semmit nem használt, így jutottunk a metypred-ig.

Nincs jelen

 

#1573 2011-02-20 12:12

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ritus. nekem van olyanom a papirjaim szerint

Nincs jelen

 

#1574 2011-02-20 16:26

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sünike.

és ez hogy derült ki? Nekem is gyanús, hogy valami van az epémmel.

Üdv
Kr

Nincs jelen

 

#1575 2011-02-20 17:37

Ritus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Sünike és Cristobal:)

Együtt derült ki a colitissel, vagy késõbb? És szeditek rá az Ursofalk-ot?

Nincs jelen

 

#1576 2011-02-21 08:02

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szép reggelt Mindenkinek!

Még egy gyors kérdésem lenne, még pedig arról, hogy a szteroidok - persze tudom, hogy ez is dózis és szervezetfüggõ - mennyi idõ után hatnak? Anamnézis :) : Már közel egy hónapja tartó napi 4-5 véres hasmenés, amelyeket iszonyú hasi görcsök elõztek meg. Ahogy már a 1574-es hozzászólásomban írtam a (100 kg testsúlyomra) 24 mg metypredet kaptam, amit szombat reggel kezdtem el szedni. A hatását tekintve szombat napközben elmaradtak a hasi görcsök (reggel még volt két nem igazán szép produktum) de az esti alkotásban, aminek még mindig nem volt köze a normál széklethez , már nem volt  vér. Viszont a vasárnapi ebéd + délutáni nasi hatására, aminek a tételes felsorolását szégyenlem leírni :(  - és ezt köszönhetem annak, hogy nem tudtam parancsolni annak a nagy pof....nak - a ma reggelt ismét egy véres hasmenéssel kezdtem és most ez egy kicsit elkeserített.

Nincs jelen

 

#1577 2011-02-21 08:30

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kolynos írta:

"...Még egy gyors kérdésem lenne, még pedig arról, hogy a szteroidok - persze tudom, hogy ez is dózis és szervezetfüggõ - mennyi idõ után hatnak?.."

Nem kaptál nagy kezdõ dózist, mert a maximum orálisan 64 mg. Ennél többet csak infúzióban adnak és bizony adnak. A hatás nem olyan, mint a fájdalomcsillapítóknál, hogy bekapom és egy óra alatt hat. Függ a személytõl a gyulladás mértékétõl etc. etc. szóval türelem. Persze a hatás az infúzióban adott szteroid esetében a legjobb, mert ott szívódik fel a leggyorsabban és a legjobban.

Nincs jelen

 

#1578 2011-02-21 09:33

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Aiolosz!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és megnyugtató választ!
Még ha egy kicsit  - a sajnos több évtizedes CU-s tapasztalatodból merítve - segítenél nekem az általad bevált aktív szakasz alatt történõ étkezésben, azt szintén megköszönném. Persze tudom ide is beszúrandó az egyéni tolerancia. :)
Mert úgy gondolom, hogy a szombati nyugis nap az azt megelõzõ pénteki Pestre (orvoshoz) utazás miatt tartott kényszerkoplalásnak ( 3db . szendvics) volt köszönhetõ.

Szerkesztette: Kolynos (2011-02-21 09:52)

Nincs jelen

 

#1579 2011-02-21 10:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kolynos írta:

Kedves Aiolosz!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és megnyugtató választ!
Még ha egy kicsit  - a sajnos több évtizedes CU-s tapasztalatodból merítve - segítenél nekem az általad bevált aktív szakasz alatt történõ étkezésben, azt szintén megköszönném. Persze tudom ide is beszúrandó az egyéni tolerancia. :)
Mert úgy gondolom, hogy a szombati nyugis nap az azt megelõzõ pénteki Pestre (orvoshoz) utazás miatt tartott kényszerkoplalásnak ( 3db . szendvics) volt köszönhetõ.

A kérdés jogos, de nagyon nehéz....fõképpen nekem, mert jól tudok fõzni, szeretem a hasam és egész életemben sportoltam, ergo a nagy mennyiségû energia bevitelt soha nem tudtam leredukálni a kevesebb mozgásra :(
Jut eszembe még, nagyon fegyelmezetlen vagyok...
Saját véleményem és tapasztalatom, hogy nincs korreláció a táplálkozás és a betegség között. Tettem kísérletet arra, hogy majdnem nullára redukáljam a táplálékot nem kevés idõn keresztül...eredmény semmi..
Egy biztos, aktív idõszakban érdemes sokkal jobban odafigyelni az étkezésre és kímélõ ételeket választani, mert akkor az ember bélése belülrõl olyan, mint amikor a salakos teniszpályán taknyolsz egyet, és lejön a klazúr a lábad nagy részérõl...nos, akkor azt a felületet is kímélni kell, nem sóval, paprikával beszórni ;)  Megkockáztatom, a bevitt táplálék mennyiségét is érdemes csökkenteni és ezzel is redukálni a bél terhelését. Nekem még ezeket is nehéz teljesítenem, de azért megpróbálok e felé konvergálni :)

Nincs jelen

 

#1580 2011-02-21 11:30

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz, köszi szépen a választ még1x !
:) A kajázás szempontjából rám is jellemzõ a nagyfokú fegyelmezetlenség, hogy magamat idézzem "nem tudtam parancsolni annak a nagy pof....nak" Én is a fõzés és a számunkra megterhelõ ételek rabja vagyok! Baráti társaságunkkal együtt imádjuk a nyári bográcsos, grilles összejöveteleket a jobbnál jobb behûtött (határváros révén - Sátoraljaújhely) szlovák sörök kíséretében!
De mit ér az élet jó nõk és finomabbnál finomabb ételek nélkül !!! :) De ahogy tanácsoltad megpróbálok kíméletes táplálkozási életmódot folytatni az elkövetkezõ pár hétben. Az pedig csak hab lenne a tortán, ha az idõ engedné, hogy kigurulhassanak a bringák a garázsból és a gyermeket magam mögé "dobva" - asszonyt noszogatva az utazósebesség elérésére- nekivághatnánk a Zempléni tájnak!

Szerkesztette: Kolynos (2011-02-21 11:33)

Nincs jelen

 

#1581 2011-02-21 11:43

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Annyira áttudom ezt érezni.
Fõleg szteroid mellett én is mindig csak ennék.Persze csupa olyat amit nem szabad.És a jó idõ már jöhetne.

Nincs jelen

 

#1582 2011-02-21 12:37

kis zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kolynos Én azt tudom neked tanácsolni ne egyél fûszeres ételeket,és amig ilyen állapotba vagy mellõzd a tejtermékeket én egyáltalán nem eszem ilyesmit.A szteroidtól rendbe lehet jönni elég hamar 50kg-osan 32mg ot szedtem.Kerüld a streszt a fizikai munkat ne emelj nehezet.Mellesleg a környéken lakom te hová jársz orvoshoz? További tünetmentes szép napot

Nincs jelen

 

#1583 2011-02-21 12:49

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lizuska!
Reméljük minél hamarabb eljön! Nem tudom másnak mi a véleménye errõl, de én meg vagyok gyõzõdve arról, hogy ezt az aktív szakaszt  az õsz-tél évszakváltás és legfõképpen a télen belüli +15 fok, majd két napra rá a -10 fok váltotta ki nálam.

Nincs jelen

 

#1584 2011-02-21 12:59

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia kis zozo!
Elõször is köszönöm a jókívánságot!
Pestre járok az ÁEK-be (Róbert Károly körút - volt Honvéd). A fûszeres ételeket jelenleg mellõzöm - bár mi számít annak, igaz? csípõs ételeket sosem bírtam és nem is ettem - , a tejtermékek szempontjából sima tejet évek óta nem iszok, nem tudom, hogy savanyított tejtermékek esetén a gyümölcsjoghurtok stimmelnek e, vagy csak a natúr dolgok mehetnek?

Nincs jelen

 

#1585 2011-02-21 13:02

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kolynos írta:

"...Nem tudom másnak mi a véleménye errõl, de én meg vagyok gyõzõdve arról, hogy ezt az aktív szakaszt  az õsz-tél évszakváltás és legfõképpen a télen belüli +15 fok, majd két napra rá a -10 fok váltotta ki nálam..."

A meggyõzõdés kevés, bizonyíts be ;) szerintem kár ezzel foglalkozni, mert ezt mások is már megtették eredmény nélkül. Sajnos ezen nyavaják hektikussága is egy alap elem...akkor is jön, amikor nagyon nem számítasz rá.
más
Vagy húsz évig nem ittam tejet, mert az volt az ukáz és legalább ezt az egyet betartottam, bár majdnem belepusztultam...de itt a fórumon  Roor ötlete volt, hogy próbáljam ki a laktózmentes tejet. Na, ez nagyon bejött, azóta azt nagy mennyiségben pusztítom. Free form...a többinek néz utána, mert nyista reklám...
Sajt, kefir, joghurt nekem OK

Nincs jelen

 

#1586 2011-02-21 13:11

skolik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok...azt hiszem jelentkezem a klubba....de ez még csak sejtés.
Mivel viszont anyukám 2 éve colitises, ezért az õ nevében kérdezem, hogy lenmagot lehet-e enni, illetve milyen tuti tippetek van székrekedés ellen...?

Nincs jelen

 

#1587 2011-02-21 13:22

kis zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kolynos nekem semmilyen joghurtot nem tolerál még a kemény sajtokat sem probáltam én is a laktoz mentes tejet sõt még a rizs tejet is. Van akinek jó de van akinek nem. Ajánlanám neked a bél florákat pro gastro 825 vagy a protexint huzamosabb ideig szedtem nekem bevált. Igaz én több féle gyógyszert szedek,pentasa immuran budenofalk ezek mellett néha még szednem kell a szteroidot.

Nincs jelen

 

#1588 2011-02-21 13:34

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz és kis zozo!
Köszi a jó tanácsokat, utánuk nézek!

Nincs jelen

 

#1589 2011-02-23 14:32

Évuci79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

6 éve van colitisem. Jó ideje nem voltam tükrözésen, de jövõ héten mennem kell. Az orvosom a keserûsós témát erölteti hashajtó gyanánt. De aki már próbálta, jól tudja milyen borzasztó. Van vkinek más hashajtóval tapasztalata? Ossza meg velem kérem! Gyõrbe megyek majd, ott beöntést nem adnak, tehát olyan vmi kell, ami tutira kitisztít elõzõ nap!

Elõre is köszönöm szépen.

Nincs jelen

 

#1590 2011-02-23 14:39

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Drága Évuci, nézz szét a
"Nem árt, ha tudjuk" , "Vizsgálatok A-Z" és a "Tükrözés altatásban"
címû topikokban. Üdv, E

Nincs jelen

 

#1591 2011-02-23 17:46

Évuci79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a választ Ede! Bocs, csak még új vok itt.

Nincs jelen

 

#1592 2011-02-23 21:54

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Keserûsós? Nem hallott még az X preprõl vagy társairól? Szerintem beszélj vele. Mert ha ez a régi "lapuleveles módszer" nem tisztít ki rendesen, akkor a beleidben maradt széklet csak bepiszkítja az optikát és feleslegesen kínoztak.

Nincs jelen

 

#1593 2011-02-23 22:06

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Évuci 79!

Nekem az endostar nagyon kíméletes volt.Kitisztított rendesen,és nem voltam éhes,nem szédültem,és nem rókáztam, viszont ültem a wc-n rendesen, de hát ez ezzel jár. :)

Nincs jelen

 

#1594 2011-02-24 07:39

Évuci79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a válaszokat!
A kezelõorvosommal már csak a tükrözésen talizom 1 hét múlva, de a körzetimmel beszélek, hogy írja fel valamelyiket.

Nincs jelen

 

#1595 2011-02-24 08:06

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem is az X-Prep vált be...
Évuci79 fel a fejjel és ne izgulj :)
Legyen szép napod

Nincs jelen

 

#1596 2011-02-24 12:19

Évuci79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm mindenkinek a bíztatást! Remélhetõleg 1 hét múlva ilyenkor már túl leszek rajta!
Majd beszámolok mindenrõl.

Nincs jelen

 

#1597 2011-02-28 10:09

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szép napot mindenkinek!

Egy gyors helyzetjelentés: 10 nap 24mg metypred szedés hatására az 1577-es hozzászólásomhoz képest, az iszonyú hasi görcsök megszûntek, a székletszám lecsökkent reggeli egyre és már nem hasmenés jellegû, próbál "formálódni" , de még mindig lágy és még most is van benne némi friss vér és nyák. A mai naptól csökkentettem az adagot 20mg-ra. Persze ez a helyzet százszor jobb a két héttel ezelõttitõl, de a vér jelenléte nagyon aggaszt. A véleményetekre és egy kis biztatásra éhezek :) ?

Szerkesztette: Kolynos (2011-02-28 10:09)

Nincs jelen

 

#1598 2011-02-28 10:15

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Még egy kérdés? Ha a szisztémás szteroid valamelyest már levitte a gyulladást a felsõ régióból (persze nem tudom, hogy most milyen szakaszon gyulladt) érdemes lenne -e most megpróbálni egy pár napig használni az entocort klizmát a lenti szigma-végbél szakasz szempontjából? Vagy túl sok a szisztémás és a lokális szteroid együtt?

Nincs jelen

 

#1599 2011-02-28 10:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kolynos írta:

Még egy kérdés? Ha a szisztémás szteroid valamelyest már levitte a gyulladást a felsõ régióból (persze nem tudom, hogy most milyen szakaszon gyulladt) érdemes lenne -e most megpróbálni egy pár napig használni az entocort klizmát a lenti szigma-végbél szakasz szempontjából? Vagy túl sok a szisztémás és a lokális szteroid együtt?


Nem sok, de orvos, illetve orvosi stratégia kérdése. A legjobb a lokális kezelés lenne, mivel akkor a legkevesebb a káros mellékhatás. A probléma viszont az, hogy a folyékony állagú hatóanyag célba juttatása nem valósítható meg tökéletesen. A klizmával csak a vastagbél alsó traktusa érhetõ el igazán, nem beszélve arról, hogy nem öt percig kell a folyadékot a vastagbélben tartani...nos, ez egy akut állapotban lévõ beteg esetében azt gondolom illúzió.
Azért is szokták egyszerre a kettõt alkalmazni, mert így az orálisan beszedett szteroidok káros hatása valamelyest csökkenthetõ. Mivel én innovatív alkatú fazon vagyok, régebben a kórházban eszkábáltam egy nagyobb méretû fecskendõbõl és egy gyógyászatban használatos vékony gumicsõbõl a klizmának megfelelõ funkciót ellátó szerkezetet, amivel sokkal nagyobb távolságra lehetett eljuttatni a hatóanyagot. A gond csak az volt, hogy a bél belsõ felületére így sem sikerült tökéletesen felvinni a hatóanyagot, egyrészt mert kevés volt, másrészt pedig az ember bélése nem vízvezeték.....annál sokkal tagoltabb. Ezen kívül természetesen a hatóanyag benntartása változatlanul gond volt, mert ugye egy mini beöntéssel sem megy el az ember ötórai teára táncolni :)

Nincs jelen

 

#1600 2011-02-28 11:20

Furkesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! 20 éve már hogy colitises vagyok. De szerencsére volt hogy 7 évig is tünetmentes voltam. Most 3 évig jól voltam. Gondoltam én leszek a kivétel aki meggyógyul, de hát sajna nem így lett. Most már 1 hónapja küzdök ezzel a nyavajával.Pentasa granulátomot kaptam. 2gr. Budenofalk végbélhabot használok, sajna nem sok eredménnnyel.Holnap megyek vissza a dokihoz, valószínû hogy Medrolt fog felírni pedig eléggé félek a mellékhatásoktól. El vagyok keseredve hogy nekem az egész hátralévõ életembe ezzel kell kínlódnom.Nincs is kedvem az egészhez.Pedig alapjában jókedvû ember vagyok.De amikor 10-szer is a WC-n ülök,elmegy mindentõl a kedvem.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB