#1651 2011-04-26 14:53

panni10
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm mindenkinek aki írt egy pár sort!
Küldök nektek egy kis pozitív energiát,(nem csak nektek mindenkinek):-)

Szép napot!!!

Nincs jelen

 

#1652 2011-05-12 15:31

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

Tegnap voltam tükrözésen, egy gasztros klinikán, 160 eur volt az altatás, felfeküdtem, benyomott egy inekciot vénásan, és azonnala ludtam, majd arra keltem csak, hogy öltöztetnek, semmit nem éreztem, utána sem fájt semmi, nagyon megvoltam elégedve, elõször történt igy, 5-6 tükrözésem volt, mind brutális.
A helyzet a következõ: 2004ben diagnosztizálták CU, pár hét után tünetmentes voltam, majd nem is szedtem semmit, 2009-ben megint tünetek, salofalk+szteroidok, 2 hétre rá vastagbél perforácio, 25 cm kivettek, sztoma 4 honapig, majd záró 2010-ben. Idén februárig voltam ól, majd hasmenés, majd vér.
Most a következõ a diagnozis:
13 cm a végbéltõl gyulladt, aftás, vérzik.
Sigma 25 cm hosszan irritálva, ödémás közepes gyulladás.
Termális illeum (vastagbél és vékonybél között) 7 cm hosszan közepesen gyulladt.
Szegmentális aftózos ulcerativ kolitis, diagnozis: Indeterminális Colitis.
Az orvos nem tudja eldönteni, hogy Crohn, vagy CU, igy elküldött egy MRI enterokliz-ra, vékonybélre.
Gyogyszer: Napi 2x pentasa 2g, napi 2x Budenofalk 3mg, és estére Pentasa klizma rektális.

Kérdésem, hogy az MRI az én esetemben hogy fog zajlani? Sok rosszat olvastam róla itt.
Illetve, hogy a Budenofalk ilyen gyogyszer, mert nem ismerem, eddig Prednison volt, amitõl perforáciom volt.
Ezen kivül a Pentasa klizmat nagyon nem szeretném, ezt nem lehet elkerülni?

Nincs jelen

 

#1653 2011-05-12 18:55

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Frankie!

Én csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni: Ha ezt adta rá a doki akkor fogadd el, nem olyan szörnyû egy idõ után "megszokja" az ember, mert hát kénytelen is. Az azért is jó mert helyileg rögtön hat a bélésedben, azonnal megkezdi a gyulladást lehúzni. Jobbulást neked! Üdv!

Nincs jelen

 

#1654 2011-05-12 20:13

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Frankie!Nem kell félni a klizmától,persze egy kicsit körülményesebb használni mint a gyógyszert,de ez azonnal hat a gyulladt területen.Azért írják ezt fel mert a végbélhez közeli szakaszokat el lehet vele érni,én nagyon sokszor használtam már.A lényeg,hogy próbáld meg minél tovább benntartani!/macerás,de használni fog hidd el/.

Nincs jelen

 

#1655 2011-05-13 11:21

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

OK, még nem kezdtem el, készülök lélekben, ma este megprobálom. Néztem rajzot, hát nem tudom, h fog ez menni.
Az MRI érdekelne, hogy fog menni? Olvastam sok mindent, hogy csövet nyomnak orron keresztül, és kinoznak vele, majd felöntenek, stb.... durva..

Nincs jelen

 

#1656 2011-05-13 11:32

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Frankie! Vékonybélröntgennél nyomnak csövet orron vagy szájon keresztül. Nem hinném, hogy MRI-nél ilyen lenne, az egy másfajta vizsgálat.
Írjon valaki, akinek volt MRI!

Nincs jelen

 

#1657 2011-05-13 11:35

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Frankie! Ezzel a kérdéssel, nem a megfelelõ topicban vagyunk.
A "Nem árt, ha tudjuk" témakörön belül a "Vizsgálatok A-Z-ig" topicba várjuk a választ.

Nincs jelen

 

#1658 2011-05-13 13:46

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Átmegyek oda, sorry.

Nincs jelen

 

#1659 2011-05-14 11:10

Kati69
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Régóta olvasgatok a topikban, de csak most regisztráltam.
Több mint 10 éve állapították meg nálam a colitis ulcerosat. Akkor kaptam Salofalk 500-as tablettát, becsületesen szedtem, aztán egy idõ után abba is hagyhattam. kb. 3 évig tünetmentes voltam, tavaly kezdõdtek ismét a kellemetlen dolgok. Persze elõtte elég sok stresszes dolog történt velem, elváltam, költöztem másik városba, férjhez mentem, gyereket szültem, új munkahelyem lett, fél év tanfolyamra jártam, vizsgaidõszak, tömören ennyi az elmúlt 3 évben. Ezideig semmi bajom nem volt. A bajok kb. fél éve kezdõdtek. Akkor elmentem Szõnybe egy dokihoz. Õ azonnal immuran kezelést akart kezdeni, ami utána sûrû vérvétellel járt volna. Mivel akkor kezdtem új helyen dolgozni, ezt nem tudtam bevállalni, ezért maradtunk a Metyprednél és a Salofalk tabletta + kúpnál. A Metypredtõl lettek komoly mellékhatásaim, ezért fokozatosan elhagyatta velem. És ragaszkodik az immuranhoz. Én ettõl nagyon félek, ezért még nem mertem visszamenni hozzá.
Pár hete pedig már ott tartok, hogy sokszor kell WC-re járni, sokszor csak vér jön. :( De nem fáj a hasam, nincsenek görcseim, nem fogytam. Semmi "más" bajom nincs. De a vér, az aggaszt. MI TEGYEK? Nagyon kezdem utálni magamat :( Állandóan azon stresszelek, ha elmegyek itthonról, vajon ha kell mennem WC-re, hova megyek? Ez biztos pszichésen van, de mit csináljak? Van erre gyógyszer?
Most Salofalk 500-at szedek 3x2-t és 2x kúpot. Ez vajon most akkor nem elég? Szomorú vagyok :( Félek attól is, nehogy elrákosodjon :(((((

Nincs jelen

 

#1660 2011-05-14 12:28

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kati! Én crohnos vagyok. Megértelek, és mégsem. Meg kellene próbálni az Imurant. Tényleg gyakori laborral jár az elején, és kb. fél év kell neki, hogy teljesen kifejtse a hatását, de ha beválik, akkor sokkal jobb lesz az élet. Persze ez sem csodaszer, és késõbb is lehetnek rosszabb idõszakok, de hát a mi betegségünk annyira kiszámíthatatlan, hogy ezt nem lehet elõre megjósolni. És persze lehetnek mellékhatásai, de hát amiket eddig szedtél, azoknak is van rengeteg mellékhatása, mégis beszedted. Viszont ha elkezded az Imurant, akkor fontos, hogy rendszeresen szed, illetve az orvosod utasításait betartsd, és rendszeres kontrollra is kell járni. Ennek gyakoriságát az orvosod fogja meghatározni. Persze neked kell döntened, hogy vállalod e az Imurant, de gondoltam nem árt, ha tudod, hogy közel sem annyira rossz gyógyszer ez. Kitartást és jobbulást kívánok neked.

Nincs jelen

 

#1661 2011-05-14 12:48

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kati 69!Én már hosszú évek óta szedem az Immuránt,nem tudom miért félsz tõle,ha még nem is szedted.Amióta szedem nem volt vérzéses tünetem pedig már jó pár éve szedem,nekem ez is fejlõdés mert elõtte sokszor véreztem és nagyon rosszul voltam.Volt hogy szabályosan úgy kellett megszülnöm azt a picike véres nyákot ami jött belõlem,naponta megszámolhatatlanszor.Én is colitises vagyok 22 éve,Salofalkot,Immuránt szedek rá/mellette nagyon sokféle gyógyszerem van más betegségeimre/,a kúp is nagyon jó tud lenni,leveszi a gyulladást.Én azt ajánlom beszéld meg a dokival,aztán majd eldöntöd!
Tünetmentes napokat kívánok!

Nincs jelen

 

#1662 2011-05-14 13:38

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Kati69!.....csak csatlakozni szeretnék Edith  és Tim 72 véleményéhez...én is évek óta kb 15 éve szedem az Imurant, soha semmi problémám nem volt vele...az sokkal nagyobb baj, ha beteg vagy...és nem tudsz dolgozni...mint hogy gyakrabban kell ellenõrzésre menned...szóval ne aggódj, az .nem tesz jót!...minden jót kívánok!üdv!

Szerkesztette: gotty (2011-05-14 13:39)

Nincs jelen

 

#1663 2011-05-15 19:47

timea70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok en mar ot eve vagyok colitiszes sajnos most szinte napi szinten faj a hasam mar szinte az egesz has feluletem en vertert salofalkot es emanerat szedem dietazom eleg sokszor vereztem a tizenketesem es mar a gyomrom is verzet olyankor infuzios kezelest kapok ha tutok valamit javasolni has panaszokra azt nagyon megkoszonem van amikor ball alhasi es van amikor gyomor fajdalmaim vannak de ez napi szinten januartol faj a jbb oldalam a hatambol jon a fajas azt hallotam ez a fajas is a belektol van ha tutok tanacsot adni azt nagyon mekoszonem timi 70

Nincs jelen

 

#1664 2011-05-15 20:09

timea70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia en ot eve vagyok kolitiszes nekem is igy kezdodott kemeny volt a szekletem volt olyan is hogy ket harom nap nem voltam vcn es egyik este arra ebretem hogy szornyen pocsekul vagyok szornyen fajt a hasam elmentem vcre eloszor rendes szekletem volt majd megint kellet menem es akor mar vereztem nyalkas ver jott belolem szerintem mindenkepen kezeltesed!!!!!!!kitartast!en szalofalkot ventert es emanera szedek

Nincs jelen

 

#1665 2011-05-15 20:25

timea70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia elote valo egy nappal kell mea inni en ebedre mar olyankor levest vagy fozeleket eszem es 13 kor iszom meg es este 9 ig 10 ig elvegzi hatasat

Nincs jelen

 

#1666 2011-06-02 11:28

timea70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia en mar ot eve vagyok kolitises en a ventert  a salofalkot es emanerat szedem nekem a salofalk sokat segit nem jjar olyan sokat wc-re a venter vedo burkot alakit a belen es a gyomron is igy megvedve a beverzesektol mert en is srokszor vereztem  emanera gyogyitja a sebeket es regeneralja a savszintet remelem tudtam segiteni

Nincs jelen

 

#1667 2011-06-07 21:08

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Erdeklodnek, melyik topicban , hol lehet talalni infokat, hogy mit lehet enni kolonoszkopia elott es mit nem, hogy keszuljunk fel ra...stb. Colitises vagyok es eddig meg nem volt teljes vastagbel tukrozesem, csak sigmabel.
Koszi

Nincs jelen

 

#1668 2011-06-07 21:15

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lucy.  A "nem árt ha tudjuk" azon belül "vizsgálatok A-Z-ig, és "tükrözés altatásban" ott olvashatsz bõvebben

Nincs jelen

 

#1669 2011-06-15 18:53

MJ Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Két hónapja derült ki,hogy colitises vagyok.Kaptam salofalk 500-at 3x2öt mellé még estére salofalk kúpot.Hasmenésem már egyáltalán nincs,sõt most meg az a baj,hogy hiába megyek wc-re és ülök ott félórákat,nem jön semmi,pedig érzem,hogy kellene.Van még valakinek ilyen problémája?Ha igen,mit csináltok,hogy legyen minden  nap?Már több mint egy hete minden nap eszem egy activia joghurtot,két napja zöld teát,de már egy hete semmi és ez nagyon rossz érzés!!!

Nincs jelen

 

#1670 2011-06-16 15:56

Géza_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

1 éve vagyok colitises. Nekem a legnagyobb problémát az alkohol okozta.. Most már nem iszom, azóta jobban vagyok. (anno 2 sör is már hazavágott..) Én Salofalk klismát használok, az jónak tünik, de már kicsit elegem van belõle.. Amikor annyira aktív volt a betegség, hogy naponta 15ször jártam wc-re akkor a Medrolt szedtem az segített. Nagyon sokat számít a hozzállás, a gyógyulni akarás !! Én egyébként majdnem mindent ehetek, a tej-tejfõl, zsíros kaják és az alkohol amit kerülök, de pl. yoghurt, kefír az még jöhet.

Van valakinek alkohollal hasonló tapasztalata? Úgy érzem ezek után már a szülinapra is csak almalével koccinthatok! Van valaki hasonló cipõben?

Nincs jelen

 

#1671 2011-06-19 14:54

Együtt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Új vagyok az oldalon, és ami azt illeti nem is én vagyok a beteg, hanem a párom.Most lesz 3 éve hogy együtt vagyunk, a betegsége már több mint két éve kezdõdött.Mi is kipróbáltunk már szinte mindent, kórháztól kezdve természetgyógyászon át, több fajta vitamint, gyógynövénykészítményeket...és még sorolhatnám!
A dokikba sajnos csalódott, az igazság az, hogy régen sem nagyon hitt bennük, mióta a betegsége van, pedig még rosszabb.Már nem tudom, hogy tudnék rá hatni, vagy legalábbis mit kellene tennem.Azért fordultam mindannyiótokhoz, mert már többször olvastam az oldalt, és jó látni hogy így összetartatok.Mivel sajnos ti benne vagytok ebbe a szörnyû betegségbe, azért tõletek kérnék segítséget!Bárki aki tud vmi tanácsot, vagy vmilyen megoldást, kérem írjon/írjatok.Most vagy 4 hete már a lába is bevizesedett, és sajnos nem vagyok doki, nem tudom mire számítsak, hogy ez mi miatt van?!80 kiló volt mikor a betegséget diagnosztizálták, a következõ egy hónapban 20 kiló ment le, akkor került elõször kórházba.Ott egy olyan orvossal kerültünk szembe, aki nem amiatt lett orvos, hogy másokon segítsen, hanem csak a pénz miatt.Nem általánosítok, nem is akarok megsérteni senkit, sajnos ez egy ilyen tapasztalat volt.Õt is tükrözték, itt sem volt elég figyelmes az orvos, mert az egész vastagbelét végigsértette.
Hosszú lenne a lassan 3 évet leírni, és sajnos ezek a dolgok szerintem mindenkinek ismerõsek.
Csak azt szeretném tõletek kérni, hogy aki tud segítsen nekem, hogy mit lehet még ilyenkor tennem!Tanácstalan vagyok, és szerintem nagyon fiatal is, hogy mindent tudjak errõl a betegségrõl.Párom is és én is még csak most leszünk 22 évesek, igaz mindkettõnk családja 100%-ban mellettünk vannak, de nélküle nagyon nehéz döntést hozni!Elõre is köszönök mindent!Gyógyulást kívánok mindenkinek, és rengeteg erõt hozzá!EGYÜTT mindig könnyebb!!!!

Nincs jelen

 

#1672 2011-06-19 16:09

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Együtt...A legfontosabb dolog az tényleg az h jó orvos kezelje a beteget és olyan legyen akit érdekel is az amit csinál én CU.-s vok Jászberényben kezeltek,eddig a doki remek volt de ami még fontos h amit õk mondanak azt be kell tartani kõ keményen.Itt a fórumon belül van 1 olyan topik h Orvost keresek azt tanulmányozd át..

Nincs jelen

 

#1673 2011-06-19 17:19

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Együtt!

Elsõ és szerintem a legfontosabb,hogy keresetek egy lelkiismeretes orvost,ahogy írta Mezeiii is!  Próbáld meg a párodat rá venni,hogy minél elõbb van kezelve,annál jobb..............! Nagyon fiatalok vagytok,elõttetek az élet és küzdjetek együtt,hogy  a párod minél elõbb legyen tünetmentes! Meg kell érteni,hogy ehhez orvos kell! Ha megírod az orvos keres topikban,hogy hol kerestek,akkor biztos lesznek ajánlások,addig is olvasgasd,hátha találsz valakit! Sok erõt és kitartást!

Szerkesztette: Dorci (2011-06-19 17:19)

Nincs jelen

 

#1674 2011-06-19 18:52

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Együtt! Hali! én 2 éve vagyok beteg és én a biológiai kezelésen kivül már az összes IBD gyógyszert kipróbáltam. Nekem az imuran és a budenofalk spray jött be. Próbáljátok ki a spray, sokat segít!

Mezeii, Jászberényben kihez jársz? 3 hónapja h én is odajárok, sõt, csütörtökön is megyek.

Nincs jelen

 

#1675 2011-06-20 15:24

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dr. Gáll János...Szerintem korrekt tag igaz h nagyon elfoglalt de lelkiismeretes...

Nincs jelen

 

#1676 2011-06-20 21:03

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Másnak is mondták már, hogy a fogamzásgátlót hagyja abba? 2 éve van colitisem, azóta ez a 4. orvos, akinél vagyok és eddig ezt senki sem mondta...Tényleg ennyire számít? Hiszen alig van már a mostaniakban hormon, nem?
Mióta kiderült a betegségem alig volt nyugodt szakasz és pár hete az újabb tükrözés során kiderült, hogy az egész vastagbelem érintett, valamint polyposisom is van :(
Mivel korábban sokat küszködtem a ciklusommal, így félek abbahagyni a fogamzásgátlót... ne kelljen most még azzal is szenvedni...

Ti mit tudtok errõl? Köszi...

Nincs jelen

 

#1677 2011-06-20 21:07

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nálam a hasmenéses idõszakban folyamatosan van nyálka a székletembe, illetve reggel, ahogy kinyitom a szemem futás wc-re, korgo-morgo bélhangokra ébredek. Ami érdekes, hogyha lepihenek, és elalszom 1-2 órára délután, ébredést követõen ugyanúgy kell sprintelnem a wc-re. Nálatok mennyire van jelen a székletben a nyálka, engem a több éves folyamatos jelenléte elégé idegesít.

Köszi a válaszokat

Nincs jelen

 

#1678 2011-06-20 21:17

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zoo!

Nálam ugyanez, nyákos, de örülök, ha nincs vér, nem is emlékszem, mikor volt már normális állagú.. És igen,reggel nálam is hasonlóan folynak a dolgok, sajnos....

Nincs jelen

 

#1679 2011-06-21 13:16

Ani75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ruska85!

Én megkérdeztem a gasztro-dokimat, hogy mit szól a fogamzásgátlóhoz, és azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem.
Mondjuk, nálam most nyugi van a bélésemben, hála a Reminek.
Nem azért mondta neked a dokid, hogy hagyd abba, mert hasmenés esetén nem annyira biztos a hatása?

Nincs jelen

 

#1680 2011-06-21 18:49

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sajnos túl sok mindent nem mondott ezzel kapcsolatban, csak annyit, hogy hagyjam abba, mert az sincs jó hatással, szóval sztem nem a hatása miatt mondta...
Háziorvosom azzal próbálta magyarázni a dolgot, hogy mivel Budenofalkot szedek és ugye az szteroid tartalmú, a fogamzásgátló meg nõi nemi hormont tartalmaz, talán ezért.
Persze nem vagyok orvos, de ez lehet egy indok? Nem tudom elhinni, hogy azért nem hatna a Budeno, m tabit szedek... :(
Egyelõre úgy döntöttem, nem hagyom abba, egy hónap ide vagy oda már mindegy,  és utánajárok a dolognak...
Köszi mindenesetre! :)

Nincs jelen

 

#1681 2011-06-21 20:08

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ruska, javaslom a hüvelygyûrût. A lényege ugyanaz és ott hat, ahol kell. (De iszonyat drága :( )
NUVARING 0,120 mg/0,015 mg/24 óra hüvelyben alkalmazott gyógyszerleadó rendszer

Nincs jelen

 

#1682 2011-06-21 20:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kislányok, tessék átfáradni a "Méhészet" topicba, ide: Nõgyógyászat vagy esetleg ide: Crohn, colitis és a szex

Nincs jelen

 

#1683 2011-06-22 16:31

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

A hasmenésen, és minden ezzel járó kellemes dolgon túl, Én nagyon szenvedek a gyomrommal ami a Szalicilsav-származékoknak is köszönhetõ (reflux, keserû szájíz, gyomorfájás) is, Ti ezzel a kérdéssel, hogy álltok?

Szerkesztette: zoo (2011-06-22 16:31)

Nincs jelen

 

#1684 2011-06-22 19:03

Együtt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Nem tudom, hogy látta-e valaki,most nemrég volt a tényekben egy doki,aki valamilyen gyógygombás gyógyszert mutatott be, ami jó rákkeltõ nyelõcsõ-, gyomor és bélbetegségek:reflux, gyomorfekély, gyulladásos bélbetegségek(crohn,colitis ulcerosa).Klinikai kísérletekben rendkívül eredményesnek bizonyult a Morbus Crohn és Colitis ulcerosa kezelésében. A Cseppkõgomba és a
Patkónyelv kivonat keverék alkalmazásával valószínûleg csökkenthetõ az esetenként súlyos mellékhatásokkal járó gyógyszeres
kezelések idõtartama, mennyisége és intenzitása valamint a rákos megbetegedések elõfordulásának esélye. A tárgyalt
betegségeknél rendszeres orvosi ellenõrzés szükséges.
Csak gondoltam szólok, hogy nézzetek utána.A google-ba elég ha beírjátok, hogy rákellenes polysaccharida.Egybõl ki is adja, ez az oldallesz az elsõ.Nézzétek át, mert még sok újjat lehet olvasni!Mi most ezt próbáljuk ki, aztán bizakodunk!
Sok sikert mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1685 2011-06-22 21:29

Niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Ma találtam rá erre az oldalra és nagyon meglepõdtem (sajnos) mennyien vagyunk! Szeretném megosztani én is a történetem mivel valószínû tanulságos mindannyiunk számára.
21 éves lány vagyok. 11 éves koromban diagnosztizálták nálam a Chron betegséget. Akkor Pentasát, Immurant és Medrolt kezdtem el szedni (utóbbit csak fél évig). 6 évig teljesen tünetmentes voltam (Pentasa és Immuran mellett), amitõl úgy éreztem hogy ezt a betegséget tekintve a szerencsésebbek közé tartozom! De 17 évesen petefészek cisztát találtak, amirõl a mûtét közben kiderült, hogy rosszindulatú daganat. A bal petefészkem teljesen a jobbat részben kivették és kemoterápia következett. A gyógyszereket azonnal leállították, mivel a kemo nem használt volna. A nõgyógyászok szerint az Immuran igencsak hozzájárult ahhoz, hogy daganat alakulhatott ki, de a gastrosok szerint ez lehetetlen. És az ember döntse el kinek hisz... A rákot úgy néz ki leküzdöttem, viszont tavaly szeptemberben megint megjelent a nyák, vér, hasmenés stb. Próbálkoztak csak Pentasával, Budenofalkkal, de nem használt, így sajnos Medrol kellett majd megint Immuran. Az elszomorító, hogy így sem vagyok még mindig tünetmentes. Most nagyon félek, hogy milyen hatása lesz és hogy megint kialakul valami rossz dolog.
A napokban viszont ajánlottak egy lehetõséget és ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem. Gyógyszerkísérletrõl lenne szó. Ez már a III. fázis lenne és Chron illetve Colitis betegeket keresnek. Ezzel lehetõséget kapnék arra, hogy megszabaduljak az Immurantól. Ha valaki hallott már ilyenrõl vagy estleg van tapasztalata az mindenképp írjon!!
Sok sikert illetve Jobbulást Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1686 2011-06-22 21:35

Niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

zoo!
Nekem is voltak gyomor problémáim a betegség mellett (reflux). 3 hétig napi 2 Rabyprexet, mostmár csak napi 1-et szedek. Így nincs vele gond!

Nincs jelen

 

#1687 2011-06-23 17:18

Együtt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Niky!A páromnak is felajánlották ezt a gyógyszerkísérletet, de mi nem mentünk bele.Õ akkor kapott is róla felvilágosítást, hogy esetlegesen milyen mellékhatásai lehetnek, és az igazság az, hogy megijedtünk!Neki akkor mondtak hajhullást, körömberepedezést....(nem elijeszteni akarlak), de ott van a másik oldal, az hogy lehet meggyógyulsz, és nincs semmi mellékhatás!Ha esetleg mégis belemész, akkor sok sikert és kérlek majd írd meg, hogy mi történt!Többet én sem tudok róla, és az is lehet, hogy azóta, hogy nekünk mondták, már sokkal okosabbak a dokik is.Ügyesen!

Nincs jelen

 

#1688 2011-06-23 17:51

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

MJ Zsuzska és minden colitises aki székrekedésben szenved idõnként!

Amit szedhetünk ilyen esetekben kb 2 e.k. Laevolac éhgyomorra vagy Mucofalk Orange.
Stadalax és guttalax és társait felejtsétek el mert csak árthatnak...

Remélem tudtam segíteni :) Az infókat mai gazstrós kontrolom alatt kértem :)

Szerkesztette: Melcsi_ (2011-06-23 17:51)

Nincs jelen

 

#1689 2011-06-23 20:11

Niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nagyon köszönöm az infókat "Együtt"!  Ez így tényleg nagyon ijesztõnek hangzik. Teljes felvilágosítást még nem kaptam róla, arra még mindenképp elmennék hiszen az nem kötelez semmire. Annyit tudok eddig, hogy az alany rosszabb állapotba semmiképp nem kerülhet és a többi gyógyszert nem állítanák le a kísérlet alatt. Ha esetleg belevágok mindenképp leírom a tapasztalataim. :)

Nincs jelen

 

#1690 2011-06-23 20:28

Niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nagyon köszönöm az infókat "Együtt"!  Ez így tényleg nagyon ijesztõnek tûnik. Teljes felvilágosítást még nem kaptam róla, arra még mindenképp elmennék hiszen az nem kötelez semmire. Annyit tudok eddig, hogy az alany rosszabb állapotba semmiképp nem kerülhet és a többi gyógyszert nem állítanák le a kísérlet alatt. Ha esetleg belevágok mindenképp leírom a tapasztalataim. :)

Nincs jelen

 

#1691 2011-06-24 11:19

szegedia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,
28 éves vagyok Erdélybõl. Már 1 éve vannak hasmenéseim, de nincsen véres széklet. Végül eljutottam a gasztroshoz is, csinált gyomor, majd késõbb bél tükrözést is. Mindkettõt mindenféle érzéstelenítés vagy altatás nélkül. Az eredmény: a vér és a szövetmintákban SEMMI rendellenes nincsen, de a tükrözésen azt látta, hogy gyulladásban van a teljes vastagbelem. Ez volt márciusban. Azt mondta menjek vissza ismételjük meg a végbéltükrözést, de én ezt még egyszer nem vállalom be, ilyen fájdalmakat még egyszer biztosan nem.
Az 1 év alatt kb. 10 kilót lefogytam. Március óta, amikor felírt az orvos Salofalkot meg probiotikumokat visszajött 3-4 kiló, de még mindig sokszor érzem gyengének magam, kavarog a gyomrom, állandóan fel vagyok fúvódva. Szóval a doki azt mondta, hogy õ Colitisre gyanakszik, de a leletek nem bizonyították.
Szerintetek mi lehet ez, mit csináljak, érdemes természetgyógyászt felkeresni? Ja és azt mondta, hogy ehetek bármit.

Nincs jelen

 

#1692 2011-06-24 18:10

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szegedia!

Ne természetgyógyászhoz menj, hanem másik orvost keress fel!! Kérd az altatásban tükrözést, he teljes vastagbél érintett, sok helyen csinálják már altatásban. Én sem csináltatnám másképp ma már.Ha lehet addig diétázz.

Nincs jelen

 

#1693 2011-06-25 02:23

MJ Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Melcsy !

Köszönöm a választ,kifogom próbálni.Csak az a baj,hogy nekem nem idõnként van székrekedésem,hanem egyfolytában már lassan egy hónapja:(
Most még arra  is figyelek,hogy meglegyen a napi 2 liter víz és elkezdtem sportolni is,ami elvileg megmozgatja a beleket...

Nincs jelen

 

#1694 2011-06-25 09:10

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

De korai voltál (vagy kései) MJ Zsuszka :)

Igazából ezeket addig használhatod amíg nem rendezõdik a dolog magától, de ha nagyon sokáig csak ezekkel tudsz érdemes dokihoz menni.

Ha amúgy ha más panaszod nincs most, egyél gyümölcsöket... meg rostot..a folyadékot jól írtad, az elengedhetetlen, és a sport is segít.

Nincs jelen

 

#1695 2011-06-25 11:43

MJ Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Melcsy!
Mondtam már az orvosomnak,de nem mondott rá semmit,csak annyit,hogy a salofalk majd rendbe hozza...étkezési tanácsokat sem adott,szerinte mindent ehetek amit megkívánok,kivéve zsíros,fûszeres kaják.
Gyümölcsök közül mit egyek?A banánra már rá sem tudok nézni,amíg hasmenésem volt,azt ettem csak...a cseresznyétõl puffadok,mást még nem próbáltam.

Nincs jelen

 

#1696 2011-06-25 19:28

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Új vagyok itt és nagyon örülök, hogy Rátok találtam, sokat tanultam a fórumot olvasva.
Igazából nem én vagyok érintett hanem a lányom.
21 éves, kb. 2 hónapja kezdõdtek a tünetei a véres székeléssel. Elõször sebészetre ment, az proktológushoz küldte majd a héten szerdán végre túlesett a tükrözésen. Én kísértem el, elmondása szerint kibírható. Hozzáteszem, elkábították.
Az orvosa nekem mondott el mindent -a lányom a felét sem fogta volna fel- sajnos fekélyes vastagbélgyulladás a diagnózis. Hogy milyen típusú, bakteriális vagy immunológiai azt nem tudni még de szerinte nem bakteriális. Minden esetre széklettartályt kapott 6 db-ot baktériumra és parazitára nézik.
A gyulladás megszüntetésére jelenleg Pentasa végbél szuszpenziót kapott 2 hétre valót, akkor lesz meg a szövettani eredmény. Gondolom attól függ majd a további.
Sok helyen olvasom a tej és tejtermékek tilalmát. Én rákérdeztem, azt válaszolta a doktornõ ha nem okoz fájdalmat, görcsöt nyugodtan eheti. Egyedül a zsíros kajáktól tiltotta el. Ettõl függetlenül beszüntettük a tej és társait.
Azt kérdezném mennyi az esély a minél további tünetmentes idõszakhoz ha betartja az étkezési tanácsokat?  Doki szerint szerencse, hogy korán kiderült a baj, tulajdonképpen a fent írtakon kívül más tünete nem nagyon volt, a hasfájás még esetleg. Tehát nem fogyott, labor eredményei jók, nem gyengült le. És szeretnénk ha ez így is maradna.
Szerencsétlen gyerek nem elég az asztmája, most még ez is. Na ez csak az én aggódó szülõi véleményem, õ szerencsére optimistán fogja föl! Nem esik nehezére betartani a szabályokat, eddig is egészségesen próbált étkezni, cukor, zsír, szénhidrát mentesen (fehér kenyér, liszt) .
Adjatok tanácsot mit tegyen, én miben segítsem, hogy ha most sikerül a gyulladást legyõzni, ne újuljon ki!

Bocsánat ha hosszú voltam! Mindenkinek tünetmentes, szép napokat kívánok!

Nincs jelen

 

#1697 2011-06-25 19:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szimi38 írta:

"..Adjatok tanácsot mit tegyen, én miben segítsem, hogy ha most sikerül a gyulladást legyõzni, ne újuljon ki!..."

Az elsõ nekifutásra annyit, sok okos dolgot olvashatsz a topicokban, de arra ne számítsál, hogy olyat találsz, ami a lányodra pontosan passzol....sem ami a tünetek, sem ami a követendõ terápiát illeti... türelmesen olvasgass és sokan lesznek, akik majd segítenek, én is, csak türelem..

Nincs jelen

 

#1698 2011-06-25 20:23

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm. Olvasok, olvasok szerda óta egyfolytában. Tudom, hogy nincs egyöntetû, mindenkire érvényes szabály. Sajnos.  Egyelõre próbálkozik, és várja a Pentasa hatását. Aztán megpróbáljuk kikisérletezni az ételek hatását.  Szerinted drasztikus diétával kezdje és fokozatosan vezesse be az új ételt, így látja-érzi, hogy mehet-e vagy nem?  Ez jó megoldás lehet?
ja, és még egy kérdés, ez tegnap merült fel mert esküvõn voltunk: ezután már soha életében egy korty alkohol sem?  Most nem volt kérdés mert õ volt a sofõr, de pl. szilveszterkor 1 pohár pezsgõt sem lehet?  Nem mintha nagy ivó lenne de azért vannak alkalmak amikor lecsúszik 1-2 pohár bor/pezsgõ, akármi.
Meg a napokban megkívánta a lángost én meg lebeszéltem, hogy azt mennyi zsiradékban sütik....és ha nem elég meleg az olaj (általában abban sütik) akkor a tészta csak jól megszívja magát. Szóval ilyen dolgokkal nem vagyok én sem tisztában.

Nincs jelen

 

#1699 2011-06-26 10:50

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

MJ Zsuzska hali,

Orvosi szaknyelven most én is ospitálok :) De ezt a 2 fentebb említett vn (vény nélküli) gyógyszertbármeddig lehet alkalmazni, és mellé javasolnék probiotikumot (nekem a progastro 825 vált be..bár nem olcsó).
Magvas gyümölcsöket nem javasolnak, de ha nem okoznak különösebb gondot kísérletezd ki Te magad mi esik jól és nem okoz gondot. Salofalk ezt aligha fogja rendezni, ilyenkor pl pont h kicsit csökkenteni kéne a dózist belõle..

Amúgy banán tényleg nagyon jó hasmenésre.

Narancsot, vagy narancslevet igyál ha meg az ellenkezõje van de óvatosan, nehogy begyullasszon.

Nincs jelen

 

#1700 2011-06-26 11:17

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok én találtam 1 nagyon jó oldalt amit a dietetikus javasolt 
http://nutricia.supportal.hu/dieta_p.pdf             oldalszám : 118-124 ig C.U.-s betegeknek de+talál6ó benne a sztómás étrend is.Remélem tudtam segíteni
aiolosz remélem nem baj hogy bemásoltam ide azt az oldalt...

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB