#1701 2011-06-26 15:27

f-k
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia. Én a salofalktol jöttem rendbe,elbíztam magam,és abbahagytam.
Kb 4 hónapig semmi bajom nem volt,már rég elfelejtettem a betegségemet,ehettem,ihattam,erõs voltam.
Most lassan 40 napja táppénzen vagyok,újra gyógyszert kell szednem,és nagyon lassan múlik a betegségem.
Elõ idézheti,étel,de idegesség is!  Amit észrevettem,nagyon sok teát ittam,az elõzõ környezetemben,és ezt az egyik napról a másikra abbahagytam. Hiba volt! Újra elkezdtem teázni,és enyhült a panaszom. Persze nehéz meginni ízesítés nélkül,de legalább egészséges. Bemásoltam egy oldalt,remélem mûködik,olvasd át remélem segít. Érdemes kutakodni az interneten,és olvasni ebben a témában. Szia.
http://www.vital.hu/themes/sick/endo1.htm

Nincs jelen

 

#1702 2011-06-29 20:45

Együtt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Mindenkinek annyit tudok én is tanácsolni, hogy nagyon figyeljen oda!Én még csak nemrég csatlakoztam az oldalhoz, az elsõ leveleim az elõzõ oldalon vannak.Tegnap a páromnak nagyon véres volt a széklete, ma reggel pedig már a rohammentõ vitte be a kórházba.Gyomorszondát kapott, három olyan kis csomag vért, infúziót, valami cukros dolgot, akkor olyan oldatot, amibe kálium van!NEM SZABAD ELHANYAGOLNI!!!!!!!!!!Holnap jön még a neheze!A doki ma nem is akart velünk beszélni, azt mondta ott egy nõvérke, hogy összekell szednie a gondolatait, mert rengeteg tennivaló van még!Talán mûtét is lesz......azt viszont nem tudom, hogy a colitiseseknél a béleltávolításon kívül lehet e még valamilyen mûtétrõl szó?Mûtöttek már valakit itt az oldalon?Ha valaki feltudna világosítani, azt nagyon megköszönném!!De más is, ha valaki, valamit tud, kérem írjon!Annyira féltem!Azt mondták, ha vártunk volna még egy napot, akkor nem tudtak volna segíteni rajta!:-(Minden egyes ilyen beteget kérek, hogy vegye komolyan, nem játék!És most bocsánat mindenkitõl, nem okoskodni akarok, de vannak olyanok sajnos, akik nem veszik annyira komolyan amennyire kellene!Mindenki vigyázzon magára amennyire csak tud!Gyógyulást, kitartást, és rengeteg erõt kívánok mindenkinek!!!!Sziasztok!

Szerkesztette: Együtt (2011-06-29 21:00)

Nincs jelen

 

#1703 2011-07-10 16:33

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Mezeiii ! Nagyon jót linkeltél, köszi! Mentettem.

Együtt! Párodnak gyors javulást kívánok! Legyél a párod mellett, bíztasd, és ne hagyd, hogy még egyszer így elhanyagolja magát! 
Sajnos -vagyis inkább jó- hogy nem tudok a kérdéseidre válaszolni, a lányom még "friss" colitises, én is, õ is most tanuljuk az életet ezzel a betegséggel.


Még egyszer mielõbbi gyógyulást kívánok!  Majd írj azért, mik a fejlemények.

Nincs jelen

 

#1704 2011-07-19 09:20

Zsanett
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én most regisztráltam. Félek nagyon, mert a gasztroenterológusom azt mondta, hogy a c. difficile B toxin pozitív lett a széklet labor vizsgálat során. Kliont kaptam, ma szedem be az utolsó szemeket. Változást nem érzek. Nyákos és egy kicsit véres a székletem. A köldökömtõl jobbra kifejezetten fáj egy helyen. Hasmenésem kb 3 napig volt úgy egy hónapja, majd az elmúlt, de a fájdalom, nyák megmaradt.

Az elmúlt évben volt egy tükrözésem, mert gyakran fájt a hasam, és nem tudták mi lehet. Akkor a vizsgálat negatív volt. Szerencsére altatásban végezték.

Volt valakinek ilyen fertõzése? Állítólag a télen kapott sok antibiotikum miatt alakult ki. Félek, hogy colitisbe megy át a betegség.

Elõre is köszönöm, ha valaki tud egy kis segítséget nyújtani.

Nincs jelen

 

#1705 2011-07-19 16:37

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Sajnos segíteni nem tudok, de szurkolok, hogy gyógyulj meg mielõbb a fertõzésbõl és ne legyen rosszabb!

Remélhetõleg a gyógyszer segít!

Üdv: Szimi

Nincs jelen

 

#1706 2011-07-24 12:47

Ginina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nekem március környékén diagnosztizálták a Colitist,abból is a "legjobb" változatát,mármint elég pici,korán felfedezték stb...21 éves vagyok,eléggé el vagyok keseredve!Az a problémám,hogy nekem ez a betegség nem is tipikus Colitis,ugyanis hasmenésem soha nem volt,vér az ugyan volt de az mindig váladékkal jön!Azóta egyik hét ilyen másik hét olyan.Egy hétnél tovább nem tud passzív állapotba maradni,mindig valamitõl kijön!De fogalmam sincs mitõl!A menstruációmat is bezavarja,volt hogy csak egy héttel késöbb jött meg,mikor a betegségem kicsit visszahúzódott!Tulajdonképpen az a bélszakasz tényleg saját önálló életet él,ugyanis volt hogy gyógyszer nélkül is elmúlt,és az is elõfordul néha hogy sajnos még gyógyszerrel is nehezen!Mikor kijön akkor soha sincs hasmenés csak sárga váladék és nyák,ennyi!Én kúpot használok,elvileg az hatásosabb mint a gyógyszer,mert az helyileg hat.Nekem Salofalkot írtak fel. Nem tudom,hogy mit csináljak hogy sokáig nyugvó állapotba maradjon....?VALAKIIII TUD SEGÍTENI??? :((((((

Nincs jelen

 

#1707 2011-07-24 13:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ginina írta:

"VALAKIIII TUD SEGÍTENI??? :((((((..."

Szerintem, itt a fórumon két variáció van. Az egyik, hogy alaposan átolvasol minden, Téged feltehetõen érintõ, topicot és ebben tõlünk is kaphatsz segítséget.
A másik, hogy nem olvasol el itt semmit, mert bizony nagyon sok jó dolgokra nem számíthatsz :(
Ez a betegség nem egy nátha, vagy egy felfázás, ami egy rövid kúrával lebirkozható, sajnos...

Nincs jelen

 

#1708 2011-07-24 13:10

Ginina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Aiolosz!
Elolvastam rengeteg dolgot március óta a betegséggel kapcsolatosan és egy ideje ezt a fórumot is olvasom!Tudom,hogy nem egy nátha,elfogadtam ezt a helyzetet,de köztudott hogy nem kéne hétrõl hétre elõjönnie,és emiatt aggódom!!!Emiatt írtam ide is,hogy hátha valaki valami jótanácsot ad,hátha valaki hasonló cipõben jár (mármint hogy gyakran kijön).
Köszönöm hogy visszaírtál!

Nincs jelen

 

#1709 2011-07-24 13:14

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ginina!Nekem 22 éve van colitisem,van mikor minden ok nélkül elõjön a gyulladás van mikor medrol nélkül múlik el,de van mikor infúziós kezelés kell hogy csillapodjon.Szerintem a stressz nem jó neki,de anélkül a mai világban élni szinte lehetetlen.Olyan tapasztalatom is van,hogy nem kell semmiféle stressz mégis jelentkeznek a kellemetlen tünetek.Nekem sajnos a hasmenés sem marad el sosem/vér,nyák,görcsök,rossz közérzet/minden ami kellemetlen megjelenik.Én 29 éves voltam mikor kiderült a colitis,eleinte nagyon nehezen viseltem,mindíg kétségbeestem most megint mi lesz,megint kórház 2 gyerek mellett nagyon nehéz volt.Késõbb valahogy megtanul az ember vele élni,mert muszály elfogadni,aztán vannak hoszabb tünetmentes idõszakok ennek nagyon tudok örülni.Fel a fejjel,lesz ez még nyugisabb is .Salofalkot,Immuránt,vérnyomáscsökkentõket és még nagyon sokféle gyógyszert kell szednem,mindet nem sorolom fel mert túl sok lenne.Nem igazán tudjuk befolyásolni,hogy nyugiba legyen a betegség!Diéta,nyugalom,pihenés,talán ennyi amit tenni lehet!Jobbulást mindenkinek!Kérdezz bátran mindíg van aki válaszol a kérdéseidre!Szép napot!

Nincs jelen

 

#1710 2011-07-24 13:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ginina írta:

Kedves Aiolosz!
Elolvastam rengeteg dolgot március óta a betegséggel kapcsolatosan és egy ideje ezt a fórumot is olvasom!Tudom,hogy nem egy nátha,elfogadtam ezt a helyzetet,de köztudott hogy nem kéne hétrõl hétre elõjönnie,és emiatt aggódom!!!Emiatt írtam ide is,hogy hátha valaki valami jótanácsot ad,hátha valaki hasonló cipõben jár (mármint hogy gyakran kijön).
Köszönöm hogy visszaírtál!

Te 21 éves vagy most, én about negyven voltam, amikor szembesültem azzal, amivel most Te. Azóta 25 év telt el és a poklok minden kínját is +jártam..nem akartalak elijeszteni azzal, hogy egy hosszú és kínos idõszakra készülj fel ;) 
Szoktam volt mondani, két egyforma ember nincs, két egyformán lezajló betegség sincs, két egyformán jól felkészült orvos sincs...folytassam...vagyis nincs egy generál szósz, ami mindenkinél hat :( Az életünk egy folyamatos iteráció, ami a tünetmentesség irányába próbál közelíteni...jelzem, több, kevesebb sikerrel...

Nincs jelen

 

#1711 2011-07-24 13:33

Ginina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm,hogy válaszoltál Edith! :)
Akkor a diéta mindenképp fontos? Én nem nagyon figyelek arra, hogy mit eszek. Az a bajom ezzel,hogy mikor elküldtek dietetikushoz,úgy tûnt mintha fogalma sem lenne arról hogy mi ez a betegség,csak olvassa azt ami a papíron van!Én kérdeztem tõle,hogy ez a diéta mindenkire vonatkozik attól függetlenül hogy hány éves,mióta van meg a betegsége,milyen súlyos stb., és azt válaszolta hogy igen. Mikor mondtam neki hogy nekem nem jár hasmenéssel olyan szemekkel nézett rám...utána erre azt felelte "háát igen...ez azért van mert korán felfedezték!!!"  Egy általános diétát kaptam amit tulajdonképpen a súlyos elõrehaladott Colitisesek is kapnak..ez nekem valahogy érthetetlen!!!!Hogy lehet egy kalap alá venni mindenkit!Mindenkinek más!Én azt hittem ezt figyelembe veszik majd az állapotom,de NEM!!! Hogyvanez?

Nincs jelen

 

#1712 2011-07-25 12:44

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ginina!Annak idején nekem azt mondta a dietetikus mikor nincs tünet nem kell diéta,de mikor van akkor kell.Szerintem ez mindenkinél máshogy van elárulom én sem diétázom/csak mikor tünetek vannak,de akkor meg úgysem tudok mindent megenni./Ezt saját magadnak kell majd szépen lassan kikísérletezned!Mindenkinek más és más okoz panaszokat.Olvasgassál a fórumban nagyon sok példát fogsz találni!Szánjál rá idõt,érdemes,én is onnan tudok meg nagyon fontos dolgokat még 22 év után is!Tünetmentes szép napot kívánok szia!

Nincs jelen

 

#1713 2011-07-25 19:43

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Edith!
Ugyan nem nekem válaszoltál de ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem: lányomnak is ugyanezt mondta a doki, ha nincs tünet nem kell diéta. De felmerült bennem, a diétamentes normál étrend nem segíti elõ a kiújulást? Vagy azért van egy két kivétel amit normál esetben is jobb ha nem fogyaszt?  Elfelejtettük a dokitól megkérdezni és legközelebb csak októberben megy kontrollra.
Köszi elõre is!
Üdv: Szimi

Nincs jelen

 

#1714 2011-08-01 11:10

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én most írok elõször. Hétfõn éjszaka 1 hét durva hasmenés és teljes legyengülés után kiszáradás gyanúval kerültem a kórházba. Akkor már a háziorvoson sejtette hogy colitis lesz a betegségem és már megvolt a gasztroenterológiára colonoskopiára az idõpont. A tüneteim véres hasmenés volt hírtelen székelési ingerrel, nyákos gyulladásos hasmenéssel. Tehát hétfõn éjszaka befektettek a kórházba, kaptam néhány infúziót a kiszáradásra. Csütörtökön volt vastagbél tükrözésem kábítással. Rettenetesen féltem tõle, de ahhoz képest hogy teljesen magamnál voltam nem éreztem iszonyatos fájdalmat. Persze kellemetlen volt, néha fájt is, de szerintem sok múlik az asszisztensnõn aki a csövet vezeti be. 80cm-es bélszakaszt vizsgáltak át, ebbõl 40cm gyulladt és fekélyes. Colitis ulcerosa-m van. A hasi ultrahang is megerõsítette, duzzadt ez a bélszakasz. A kezelést Salazopyrinnel kezdték reggel és este 2-2 szemmel, az óta viszont már emelték 3x2-re. Ezen kívül kapok. Entocort végbélszuszpenziót esténként, valamint 4. napja szteroidos infúziót is vénásan. Azért kellett szteroid mert a Salazopyrintõl nem javultam, a gyulladás már ráment az izületeimre is, sántítva jártam, mindkét bokám bedurrant és a jobb lábamon voltak mindenféle nyomásra érzékeny foltok amikre azt mondta az orvos hogy kezeletlenül elfekélyesedhet. A szteroid hatására minden izületi problémám elmúlott szinte azonnal. A hajam viszont hullani kezdett és iszonyatos étvágyam van.
Mivel ti tapasztaltabbak vagytok mint én lenne néhány kérdésem hozzátok. Már sokat olvasgattam itt a fórumon is és az egyesület honlapján is.
Kérdéseim:
1. tejcukorérzény vagyok, így laktózmentes diétát folytatok már több mint egy éve. A tejtõl görcsös hasmenéses fájdalmaim voltak. Szerintetek a colitishez van köze a laktózérzékenységnek vagy független tõle? Iszonyatosan kívánom a tejfölt (persze laktózmenteset), ha ezt eszek rosszat teszek magammal? Nem érzem hogy rosszabbul lennék tõle.
A hasmenéseim száma az egy héttel ez elõtti 30 felettihez képest napi 4-5-re csökkent és kezd összeállni és nem robbanásszerû lenni.
2. kérdésem:
A ProGastro825 vagy a Protexin Natural az ajánlottabb probiotikum? Ezt a lehetõ leghamarabb elkezdjem szedni?
3. kérdésem:
Flavin7-rõl jókat olvastam itt a fórumon. A tablettát vagy a szirupot érdemes-e venni? Simát vagy prémiumot?
4. Szeretnék Ensure Plus tápszert kipróbálni. Melyik íz a legfinomabb? Azt olvastam hogy lassan kortyolva szabad csak elkezdeni mert különben hasmenést csinál. Ez valóban így van? A többi tápszer ha jól tudom (pl. Nutridrink) nem laktózmentes. Vagy tévedek?
5. Entocort szuszpenzió: hogy lehet a legtöbb folyadékot kinyerni a tartályból ha magamnak adom be? Nekem mindig benne marad valamennyi? Mi a titka hogy 2-3 óránál is tovább tudjam bennt tartani?
6. Ehetek még életemben igazi török gyrost?
Elõre is köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#1715 2011-08-01 13:19

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika írta:

Mivel ti tapasztaltabbak vagytok mint én lenne néhány kérdésem hozzátok. Már sokat olvasgattam itt a fórumon is és az egyesület honlapján is.
Kérdéseim....."

Kicsit sok volt ez így egyszerre...

Akkor röviden...és nem kinyilatkoztatok, csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani.
Mindig szteroid kellett intravénásan, amikor a gyulladás bekeményített, semmi más nem használt.

2. Véleményem szerint jó a Protexin Natural, én azt ismerem.

5. Persze, hogy mindig marad egy kevés....és nehéz bent tartani. Aki ezt kitalálta, az nem próbálta ki ;)  természetesen arra kell törekedni, hogy ne túl gyorsan távozzon....

6. Szerintem fogsz, de lehet, hogy görög lesz :) 

A többire majd a társaim válaszolnak.

Nincs jelen

 

#1716 2011-08-01 13:35

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika!
Bár én crohnos vagyok, így kevés kérdésedre tudok érdemi választ adni... Aiolosz a Protexin Naturalt ismeri :) , én pedig a ProGastrot. Tudom ajánlani, nagyon jó! Nálunk mindenkinek azt ajálják elsõsorban.
Gyrost fogsz enni (én szombaton ettem, illetve 1 hét múlva utazom Görögországba, úgyhogy szerintem "gíroszon és szuflakin fogok élni"  :P ), csak várni kell amig helyre nem jössz egy relatíve panaszmentes állapotra. :) Utána pedig kipróbálgatod, hogy milyen fûszerezéssel bírod az ételeket. Nyilván a kevsébé fûszeres kevésbé viseli meg a bélést. :) Mindenkinek más ami bejön.

Nincs jelen

 

#1717 2011-08-01 17:59

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Köszönöm az eddigi kedves válaszokat és tanácsokat. :) Olyan jó érzés hogy nem csak én járok ebben a borzalmas cipõben. :) Már csak az lenne a jó ha végre hazaengednének a kórházból.
Holnap kipróbálom az Ensure Plus tápit, már megrendeltem a gyógyszertárban. Holnap délelõttre ér ide. Kiváncsi leszek finom-e. Csokisat, vaníliásat és banánosat kértem. 366ft darabja. Jó drága. De az erõsödésért mindent.
Két hónap alatt 4kg-ot híztam ami önmagában nem is lenne baj, csak túl gyors volt a fogyás. Most nem tudom hány kiló lehetek. Egy hete voltam 56kg.

Nincs jelen

 

#1718 2011-08-02 11:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne


Nicika, áthelyeztem a hozzászólásodat ide: Munka, elhelyezkedés és megkérem a hozzáértõ társaimat, hogy segítsenek Neked.

Nincs jelen

 

#1719 2011-08-02 15:49

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Aiolosz!
Köszönöm hogy áthelyezted. Látszik hogy még új vagyok itt és nem tudom mi hova illik.

Nincs jelen

 

#1720 2011-08-02 15:57

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika írta:

Szia Aiolosz!
Köszönöm hogy áthelyezted. Látszik hogy még új vagyok itt és nem tudom mi hova illik.

off
Ennél nagyobb gondod az életben ne legyen.
on

Nincs jelen

 

#1721 2011-08-02 18:33

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Fejlemények. Medrolt mától már tablettában kapom és nem infúzióban. Végre a kanünt is kivették, már nagyon elegem volt belõle. Próbálják csökkenteni a szteroid adagomat. Viszont furcsálom hogy Salazopyrinbõl csak 2x2-t kapok. Nem 3x3-at kellene?
Haza pedig azt mondták hogy csak jövõ héten mehetek a kórházból. :( Pedig már nagyon hiányzik az 5 éves kislányom.

Nincs jelen

 

#1722 2011-08-02 18:38

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jaj bocs 3x2 Salazo.-t akartam írni. Az a max mennyiség ha jól tudom.
Ja és vettem Protexin Protectet amit holnap szeretnék elkezdeni szedni. Azért ezt választottam mert a ProGastro 2000ft-tal többe került. Ja és kipróbáltam az Ensure Plus tápit. Egy banánost már megittam, nagyon fincsi csak kicsit édes. Még vettem egy csokisat és egy vaniliásat is kipróbálás céljából. Majd napi egyet elkortyolgatok.
Ja és még annyit hogy nagy felüdülés hogy csak napi 4-5 alkalommal látogatom nagydolog ügyben a "nagy fehéret".
Az Entocortot pedig az éjjel már 5.5 órán keresztül tudtam tartani. :)))

Nincs jelen

 

#1723 2011-08-02 20:55

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika írta:

Jaj bocs 3x2 Salazo.-t akartam írni. Az a max mennyiség ha jól tudom.
Ja és vettem Protexin Protectet amit holnap szeretnék elkezdeni szedni. Azért ezt választottam mert a ProGastro 2000ft-tal többe került. Ja és kipróbáltam az Ensure Plus tápit. Egy banánost már megittam, nagyon fincsi csak kicsit édes. Még vettem egy csokisat és egy vaniliásat is kipróbálás céljából. Majd napi egyet elkortyolgatok.
Ja és még annyit hogy nagy felüdülés hogy csak napi 4-5 alkalommal látogatom nagydolog ügyben a "nagy fehéret".
Az Entocortot pedig az éjjel már 5.5 órán keresztül tudtam tartani. :)))

A Salazopyrin EN 500-ból 10 db a maximum(5 gramm), bár 6 db-ot írnak a kisokosban és 4 db a minimum(2 gramm). Én a Humira mellett is 10 darabot kapok be naponta.
Figyelünk Rád, fel a fejjel :-*

Nincs jelen

 

#1724 2011-08-03 09:51

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Köszi Aiolosz hogy figyelsz rám és apáskodsz felettem. Apám már nem él, elvitte az alkohol 49 évesen...
Erre a Medrol tablettára nincs valami tippetek bevételkor? Egyszerûen annyira keserû hogy majdnem hányok tõle és semmi sem veszi el az ízét!
Az Entocortot szuszpit nem nagyon sikerült tartani az éjjel... :(((

Nincs jelen

 

#1725 2011-08-03 12:18

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jaj most megint megilyesztettek. Azt mondták rossz a vérképem, vérszegény vagyok és ha a mai vérvételi eredmény is további romlást mutat akkor vért fogok kapni. De én nagyon félek a vértõl! Írja meg valaki aki ilyenen már átesett hogy milyen érzés? Másabb mint egy sima infúzió? Kérlek nyugtassatok meg!

Nincs jelen

 

#1726 2011-08-03 12:37

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika, nem kell megijedni, teljesen ugyanolyan az eljárás, meg az érzés, mint egy infúziónál. Én kaptam már egy alkalommal két egységet. Akkor adják csak, ha tényleg szükség lesz rá, és elég gyorsan lehet érezni a hatását.
Szóval nyugi, nem lesz semmi baj, ha mégis sor kerülne rá!!

Nincs jelen

 

#1727 2011-08-03 12:48

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Nicika!

en is kaptam mar vert, tavaly, 6 egyseget.
nem remlik, h mas lett volna az erzes mint egy sima infuzio, es gondolom hamar jobban is lettem (eleg ramaty allapotban voltam, azert nem remlik nagyon)
ne izgulj, tenyleg csak akkor adnak ha nagyon muszaj, nem lesz gond!

Nincs jelen

 

#1728 2011-08-03 13:57

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Nicika!
TÉnyleg, nem kell félned a vértõl!!! Én is elõször hasonlóan reagáltam, mint Te, és ellenkeztem, hogy nem akarom, de végül "megváltás" volt! MÁr másnap sokkal jobban voltam. Én sajnos már sokszor kaptam vért, legalább hatszor, de utána mintha kecsérélnének, sokkal több energiám van, nem akar kiugrani a szivem a helyérõl, nem fáradok el olyan hamar stb... És az érzés ugyanolyan, mint egy infúziónál. Bár én nem szeretem látni, ahogy csöpög be a vér, ezért nem igazán szoktam oda nézni.

Nincs jelen

 

#1729 2011-08-03 15:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika írta:

Jaj most megint megilyesztettek. Azt mondták rossz a vérképem, vérszegény vagyok és ha a mai vérvételi eredmény is további romlást mutat akkor vért fogok kapni. De én nagyon félek a vértõl! Írja meg valaki aki ilyenen már átesett hogy milyen érzés? Másabb mint egy sima infúzió? Kérlek nyugtassatok meg!

Alsóörsrõl is "sasolók"... én eddig csak vért adtam, kapni még nem kaptam... A medrol  és minden ilyen hasonló bogyó sajnos nagyon pocsék ízû, egy kis kanál mézet próbálj meg utána bekapni.

Nincs jelen

 

#1730 2011-08-04 07:36

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavaitokat. A fejlemények: nem kaptam vért, mert a vérképem nem romlott tovább.
Viszont ma reggeltõl vasterhelést mérnek. 7-kor vért vettek és be kellett kapnom 3 szem Aktiferrin vas kapszulát. Azt mondták 3 óránként jönnek vért venni. Már olyan lyukas a karom mint egy szita.
Úgy néz ki jövõ kedden - ha nem esek vissza - haza mehetek! :))))

Nincs jelen

 

#1731 2011-08-04 15:55

white
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

A Salazopyrin EN 500 tablettától fáj a gyomrom...
Szerintetek a Salofalk-tól is fájna?

Elõre is köszi a válaszokat.

Nincs jelen

 

#1732 2011-08-06 10:38

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Használ itt valaki közületek Pentasa klizmát. Eddig Entocortot kaptam, de az orvosok azt mondták hogy átállítanak Pentasára mert az jobb. Viszont nekem problémáim vannak a felhasználásával. Egyszerûen nem tudom normálisan kinyitni és beadagolni, nem akar kijönni belõle a cucc. Az Entocorttal nem volt semmi ilyen gondom. De ez a Pentasa már nagyon kezd idegesíteni. Elméletileg a fém fólia eltávolítása után a csõr tövét 360 fokkal az óra mutató járásával el kell fordítani. Ez valóban így van? De alig jön belõle. Vagy gyenge a karom?
Segítsetek léccike hogy este már menjen.
Köszi!!!

Nincs jelen

 

#1733 2011-08-06 13:17

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali!
Én mint már mindent kipróbáltam a budenofalk habot javaslom, szteroidos és hamar leviszi a gyulladást és egyszerû nem annyira kényelmetlen a használata! Kérdezd meg a dokid nem tudná-e inkább ezt felírni!
Nekem ez sokban segített a mostani tünetmentességem elérésében.

Nincs jelen

 

#1734 2011-08-06 13:46

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melcsi!
A dokik nem szoktak problémázni ha a beteg kér valamilyen konkrét gyógyszer felírását? Ezt a habot hogy kell elképzelni? Azt is fel kell nyomni rektálisan?

Nincs jelen

 

#1735 2011-08-06 13:54

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Most néztem hogy a Budenofalk végbélhabnak ugyanaz a hatóanyaga, mint az Entocort végbélszuszpenziónak amit korábban kaptam. Mindkettõ budezonidot tartalmaz. A Pentasa végbélszuszpenzió viszont mezalazint. Nem lehet hogy azért adját a Pentasát mert az a legolcsóbb??? Nagyon nehezen boldogulok ezekkel a végbélszuszpenziókkal, nem tudom õket tartani sokáig. Pedig ugye az lenne a lényeg. Sokkal jobban örülnék valami kúpnak.
Ez a hab is ilyesztõen hangzik. Nem nagyon kellemetlen felrakni? Nem kellemetlenebb mint a szuszpenziók?
Válaszodat elõre is köszi. :)

Nincs jelen

 

#1736 2011-08-06 14:11

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ezért írtam, hogy kérd a budenofalk habot, egyszerû nagyon a használata és sokkal kényelmesebb is és mivel hab ezt nem kell benntartani, mert nem folyik...
Drága ez tény, de 2 hetes kúrával szerintem tünetmentesség érhetõ el.. tehát ezen nincs mit gondolkodni, kérd konkrétan ezt!

Nincs jelen

 

#1737 2011-08-06 14:18

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Én is nemrég kaptam  Budenofalk habot, a Salofalk és Entocort szuszpenzió helyett. A doki javasolta, mert könnyebb tovább bent tartani. És tényleg! Nekem sokat segített, és egyszerûbb is a használata,mint a másik kettõnek.

Nincs jelen

 

#1738 2011-08-06 14:31

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Köszi a tippet. Kedden lesz leghamarabb a fõorvos, akkor majd rákérdezek mit szól hozzá. Nekem ez a 100ml olyan mintha be sem férne. Egyszerûen nem tudok tõle nyugodtan aludni, meg aztán az egészet még eddig nem is sikerült soha felrakni. Inkább fizetek többet érte ha jobban használ. De annak nem látom értelmét hogy 1-2 órát tudom csak bent tartani. Így a hatásfoka szerintem semmi! Tuti meg fogom kérdezni.
Másik kérdés: folyton ver a víz, szinte hõhullámaim vannak. Ez lehet valamelyik gyógyszertõl? Annyira zavar. Folyton izzadt vagyok és büdösnek érzem magam, pedig rám korábban ez sosem volt jellemzõ.
Amiket szedek: 2x2 Salazopyrin, 1x Medrol, és a Pentasa klizma a korábbi Entocort klizma helyett. Ezen kívül még napi 1x Xanax (3x1-et ad az orvos, de a többit nem veszem be), és reggel egy fél szivritmus szabályozó gyógyszer mert szapora a pulzusom alacsony vérnyomás mellett.
Szerintetek melyik lehet a ludas? Lázam és hõemelkedésem sincs természetesen.

Nincs jelen

 

#1739 2011-08-06 15:01

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A medroltól izzadsz, mivel az egy szintetikus szteroid hormon ... amint abbahagyod a medrol szedését idõvel, pár hónap alatt ez elmúlik.

Nincs jelen

 

#1740 2011-08-06 15:40

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hú köszi. Ellene gondolom nem tudok semmit sem tenni. A zuhanyozást sem lehet napjában 4-5-ször kivitelezni. Az izzadásgátlók és parfümök hatását sem érzem. Pedig sosem voltam izzadós.
Amúgy ha abbahagyom a Medrolt még akkor is kell több hónap hogy az izzadás elmúljon??? Szép kilátások...
Jövõ hónapban lesz a 10. osztálytalálkozóm, remélem rendben leszek és megúszom hasmenés, hasi panaszok és izzadás nélkül...

Nincs jelen

 

#1741 2011-08-07 12:21

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Nicika!

Anno én is hasonló helyzetben voltam.A gyógyszerektõl lassan,de helyre fogsz jönni.Az entocort klizmától valóban sokal jobb a budenofalk.Jelenleg én is ezt hassználom.Ne csüggedj,gyorsan helyre tesznek a dokik és rendben lesz minden.
Ja és még valami.Én anno amikor ennyire aktív volt a colitisem kiiktattam a tejtermékeket.Miután lecsillapodott a gyulladás visszatért minden a régi kerékvágásba.
gyors gyógyulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1742 2011-08-07 18:30

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Bejcsi!
Most már több mint egy hete tünetmentes vagyok, én az óta is eszek tejfölt, de csak laktózmenteset. Semmi bajom nincs tõle. Egyszerûen annyira kívánom hogy elmondani nem tudom. Nem tudok róla lemondani. :) És szerintem nem is kell, az orvosom is azt mondta hogy egyem nyugodtan. Amint tudok beszélni a fõorvossal (kedden elméletileg) akkor meg fogom kérdezni a Budenofalk habot.
Amúgy csak a colitiseseknek kell klizmát vagy habot használni, a chronosoknak nem? Végülis ott nem feltétlenül érintett a végbél. Vagy hogy is van ez?
Mindenkinek szép és tünetmentes napokat. :)

Nincs jelen

 

#1743 2011-08-07 21:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nicika írta:

"..Amúgy csak a colitiseseknek kell klizmát vagy habot használni, a chronosoknak nem? Végül is ott nem feltétlenül érintett a végbél. Vagy hogy is van ez?::")

Legjobb tudomásom szerint, csak a colitis esetén érdemes klizmát alkalmazni, mert a gyulladásos szakasz így még elérhetõ, de a crohn esetén sajnos nem, mivel az a vékonybélt is érintheti...

Nincs jelen

 

#1744 2011-08-08 07:35

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Aiolosz!

Köszönöm a válaszodat. Én is valahogy így gondoltam a megoldást. :)

Nincs jelen

 

#1745 2011-08-08 12:58

Mojku
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy milyenek a tapasztalatok a budenofalk kapszulával kapcsolatban. Férjem colitises, kb 2 hete jött megint elõ neki a pentasa mellett, így most kapott még mellé budenofalkot is. Azt olvastam, hogy több hét míg hat, félünk, hogy mire hatna, addigra nagyon bedurvul. A választ elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#1746 2011-08-09 21:50

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mojku!

Nekem a nem túl durva gyulladásomat lehúzta,ha már nagyon beindult arra viszont már medrolt szoktak adni.Viszonyag gyorsan hat,kb 1 hét.A medrol hatásosabb,de sokkal több a mellékhatása.Kitartás és javulást kívánok!

Nincs jelen

 

#1747 2011-08-26 15:50

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Mikor aktív szakaszba vagytok, milyen hasmenés elleni szereket használtok?

köszi

Nincs jelen

 

#1748 2011-08-30 14:24

Moonie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Csak egy szó: halolaj kapszula! Háromszor egy. A barátom azóta naponta kétszer megy csak abba a bizonyos helységbe, pedig fél óránként ott volt korábban... Szóval kb. meggyógyult! 
Vegyétek és egyétek! Mielõbbi javulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1749 2011-08-31 09:21

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Most járok itt elõször.Nekem 5 éve gyomorsavam van,emiatt LANSONE kapszulát szedek.Párszor elõfordult,hogy hasi panaszaim is voltak, de "ráfogtam" a gyomorgondra.Idén tavasszal éreztem,hogy mintha égnének a beleim,forróság hastájon stb....+néha lazább széklet!Késõbb két alkalommal kis vér,ezért jött a colonoscopia....KIRÁLY!Amúgy bódítottak,nem emléxem semmire :-) Indeterminate colitis-t állapítottak meg egyelõre,mivel sem a chronra sem a colitisre nem specifikus a tünet. (közepes fokú krónikus gyulladásos beszûrõdés,limphoid gócok) Doki szerint lehet késõbb manifeszt limphocitás colitis lesz:-(( Mivel nem kizárt a bakteriális ok sem,kaptam kliont meg cipriont,azt már befejeztem vasárnap.Ezen kívül 2 hónapig 3x2 xalazin, aztán 1 hónapig 3x1 xalazin,szigmatükrözés és eredmény függvényében tovább a 3x1 vagy elhagyás.Amióta szedem,reggel sürgetõ,laza WC,nem kifejezett hasmenés.Tükrözés után 3 hétig külföldön voltam (akkor semmi gyógyszer nem volt még,ill. diagnózis) semmi bajom nem volt.Sem érzés szigmában,sem hasmenés,pedig volt szem-iszom,sör-bor-pálinka-spagetti-kolbász-szalonna....Bocs a hosszú bevezetõért,de nem értek ezekhez a dolgokhoz.Megköszönném,ha valaki értelmezné nekem ezeket a dolgokat,nem értem,hogy akkor most mi bajom is van??????Kösz elõre is.

Nincs jelen

 

#1750 2011-09-01 13:57

Bal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én 13-tól 21 éves koromig nyomtam igen komolyan a colitis ulcerosát, a létezõ összes tünetével együtt.
Ez jó régen volt.
Most 37 éves vagyok és 16 éve nem szedek gyógyszert, tünetmentes vagyok.
Mûtét, gyógyszerek, bármi nélkül.
Eszem-iszom diéta nélkül, akármit.
Semmilyen szinten nem befolyásolja az életemet, mintha nem is lett volna.
Meggyözõdésem, hogy a colitis ulcerosa (a crown-hoz nem értek) abszolút pszichoszomatikus betegség.
És csak is a betegen múlik, hogy megbetegíti-e magát vagy sem...

Ha segíthetek valakin, ezt szívesen megteszem. Fontos. Legyél eltökélt, hogy változtatsz.
A többit megbeszéljetjük.

Ha segíthetek, írj a mailcímemre elérhetõséget, telefonszámmal és megbeszélhetünk egy találkozót.
Saját magam vagyok a referenciám :)

Üdv. (kb. 10 éve halogattam, hogy fellépjek-e ilyen fórumokra. Most megtettem.)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB