#1851 2011-12-28 09:53

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Zita!
remélem nálatok hamarabb sikerül elállítani a vérzést. A doki azt mondta, ha nyugalmi idõszakba kerül akkor ehet szinte mindent, de azért jó, ha zsír és fûszermentesen. A lányom viszont eltökélte, õ akkor is diétázni fog. Na nem ennyire szigorúan, de betartja a játékszabályokat. Igazából nem esik nehezére, inkább nekem, hogy kitaláljam mit is készítsek neki, hogy ne legyen egyhangú a kajája. Kezdek belejönni:)

Mielõbbi javulást kívánok, aztán hosszú tünetmentes éveket!
Szimi

Nincs jelen

 

#1852 2011-12-29 10:38

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46...Nekem ezek a diéták váltak be...118-124.oldal ig C.U.-s de itt több betegség diétáját is+lehet találni ...nekem nagyon hasznos volt

Nincs jelen

 

#1853 2011-12-29 10:51

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mezeiii....szia

bocs, de miben vagy hol található ez a 6 oldal amit mutatni akarsz???

Nincs jelen

 

#1854 2011-12-29 12:57

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia bocsi most látom h nem másolta be az oldalt a gép,itt van még 1 szer
http://nutricia.supportal.hu/dieta_p.pdf

Nincs jelen

 

#1855 2011-12-30 13:35

Zita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szimi38!
Tegnap visszamentünk az orvoshoz és nemhogy felírt másik gyógyszert hanem az eddigi adagot is lecsökkentette a felére. Nem értem az egészet! Mondjuk rendesen megvizsgált és nem tapasztalt nála sehol sem érzékenységet, fájdalmas területet. Közölte hogy õ csak a gyógyszereket tudja felírni a kiváltó okot (eddigi életkörülmények) nem tudja megváltoztatni. Lelkileg nagyon megviseli ez az egész, miért nem adott másik gyógyszert, miért csökkentette az adagot?! Nem egyszerû!!!
Ti miket ettetek a vérzéses idõszakban, tudnál tanácsot adni ebben?
Köszönöm

Nincs jelen

 

#1856 2011-12-30 13:51

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!
Szabina vagyok, már ismersz.
A tanácsom az lenne, hogy gombát lehetõleg NE EGYÉL!!!!!!!!!!!
Jól megjártam vele... BORZASZTÓ, MEG NE PRÓBÁLD!!!!!!!!!!! Viszont az Activia joghurt szuper, bármilyen ízt is szeretsz! Amióta eszem, sokkal jobban vagyok. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!
Különben hogy vagy most?Az ünnepek milyenek voltak? Nekem tûrhetõ.
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Nincs jelen

 

#1857 2011-12-30 13:55

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Zita!
Hát tanácsot nem tudom, tudok-e adni...a lányom elõször Pentasa granulátumot kapott és Pentasa klizmát. Ez nem használt, akkor maradt a granulátum és ha jól emlékszem Budenofalk végbélhabot kapott, az sem használt. Ekkor volt még egy tükrözés, és annak fényében írta fel a Medrolt, 64mg-ot. Na az használt elég hamar, vérzés elmúlt, nyák kicsit késõbb. persze mint már írtam közben havonta vérvétel. És végig diétázott, teljes zsírmentes és fûszermentes étkezés, ha nagyon kellett valami zsiradék akkor épp csak kikentem az edény alját olivaolajjal:). Mellette rostszegény kaják, gyõztem kitalálni mit is egyen, hogy ne legyen unalmas.
Most már csökkentheti a Medrolt, 8 hét alatt fog lejönni róla ha nincs panasz akkor csak a 8 hét végén kell mennie. De a granulátum megmaradt végig, most is, és azt mondta ha tünetmentes marad akkor is kell.
Életmódban nem tudok segíteni, nálunk az a furcsa, pont a lányom az az egyáltalán nem stresszelõs, nyugis, egészségesen élõ típus. Azt mondta ha a stressz váltja ki (ahogy mondják) akkor rajta kívül mindenkinek betegnek kellene lennie. És még el ne felejtsem, szeszes ital semmi, kv-kapuccino abbahagyta.
Hogy miket evett? Hát igazából az alap az a hal és csirkemell volt, ezt variáltam rizzsel (zsír nélkül agyonfõzve, esetleg répával együtt, azt szereti) krumplival, édesburgonyával, husira tükörtojás, azt is szereti, esetleg szósszal amit laktózmentes tejbõl vagy tejfölbõl csináltam. Nem néztek laktóz intoleranciát, de biztos ami biztos alapon. Zöldfûszereket (tárkony, zöldség-zöld, bazsalikom stb.) is szórtam a halra, húsra.  Szóval valahogy így, de tényleg kellett gondolkodni eleinte.
Azért azt nem értem, miért csökkentette az adagot, hiszen nem attól vérzik. Az azért biztos, hogy a gyulladás lassan múlik, nem egyik napról a másikra, nem úgy mint egy megfázásnál, hogy 5-7 nap antibiotikum és vége. Sajnos.
Remélem tudtam segíteni kicsit! Kívánom, hogy javuljon mielõbb és BUÉK!

Nincs jelen

 

#1858 2011-12-30 14:00

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Zita!
Szabina vagyok, 21 éves, és aug. 1.óta diagnosztizált colitises.
Nagyon sajnállak, hogy ez történt veletek, én sem értem, hogy milyen alapon csökkentették le a gyógyszereket.
A kajákkal kapcsolatban azt kell mondanom, hogy mindent, amit csak tudsz, minimális vagy semmi zsiradékkal készítsd el! Nagyon nehéz diéta, de ki kell próbálni egy ideig, hogy mennyire hatásos...
Én is csináltam ilyet a múlt hónapban, volt javulás.
Nagyon figyeljetek oda, nehogy sok vért veszítsen, mert könnyen meglehet, hogy elmegy, és vérszegény lesz.
Én 7 egység vért kaptam, mert annyi elment... Nagyon-nagyon sok kitartást és mielõbbi javulást kívánok nektek.

Nincs jelen

 

#1859 2011-12-30 14:50

Zita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szimi38
Köszönök mindent boldog új évet nektek!

Nincs jelen

 

#1860 2011-12-30 14:59

Zita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szabina!
Örülök hogy te is bekapcsolódtál a csevegésbe, nem könnyû feladat egyikünknek sem. Sem a betegnek, sem pedig a hozzátartozónak. Köszönjük a biztatást
Milyen tüneteid voltak ami miatt kaptál vért?
Neked már elmúlt az aktív szakasz és tünetmentes vagy?
Kiderült hogy tejcukorérzékeny, még a kefirt sem bírja megenni fõzelékben sem, nálad volt ilyen?
Boldog új évet kívánok!

Nincs jelen

 

#1861 2011-12-30 19:34

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia, Szabina,,

nálam minden ok,,,élem a tünetmentes idöszakom,,,örülök neki,,,most igazán jókor jön,,
amit a gombáról irtál igaz nem szeretjük,,,,
neked is B.U.É.K ÉS MINDEN JÓT!!!

Nincs jelen

 

#1862 2012-01-02 17:15

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

S.O.S
Anyósom proctitis ulcerózából colitises lett.Már hónapok óta vérzik.Ott tartanak ,hogy biológiai terápiát javasoltak neki.Érdekelné hogy fog e hányni a gyógyszertõl vagy nem.Mivel én még nem kaptam így nem tudom.Van valami tapasztalatotok?
Köszi elõre is.

Nincs jelen

 

#1863 2012-01-02 18:30

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zolcsi, ez nem kemoterápia, ne aggódj. Nem fog hányni. Szárnyalni fog a kezelés után.
A Remicade / Humira topicban sok hasznos infót olvashatsz, de kérdezz nyugodtan.

Nincs jelen

 

#1864 2012-01-03 18:37

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok mitõl lehet az hogy ha eszek közben ,és utána egybõl böfögök és kicsit puffadt a hasam pedig nem is eszek nagy adagokat pl egy pirítós elfogyasztása után is.

Nincs jelen

 

#1865 2012-01-05 13:59

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sosi46, semmi baj, ilyen a szteró, elsõre ilyen a hatása. Fergeteges. Ezt az állapotot pedig úgy hívják, tünetmentesség. Vagyis, nem meggyógyultál, csak most visszahúzódott a nyomorult. Ez tarthat 1 hónapig, de hosszú évekig is. Kívánom, az utóbbi legyen. Sok-sok év, de azért ne feledkezz meg róla és járj szépen jó fiú módjára rendszeres ellenõrzésre és ha nincs baj, úgy is a minimális gyógyikat szedetik.
Bár én crohnos vagyok, de gondolom CU-nál is ez van.
Minden jót, de azért nem elfelejteni minket.
Üdv sibi

Nincs jelen

 

#1866 2012-01-05 18:10

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Arra keresem a megoldást, hogy pár napja hirtelen izomfájdalmaim lettek a combomban.A 2. napra már úgy fájt, hogy mozdítani se bírtam, de menni se nagyon... Szerintem a Xalazin-tól lehet, mert rá van írva, hogy ritkán elõfordulhat, de nem vagyok benne biztos, mert a fõdokim mindent tagad, mintha a homlokomra lenne írva.
Szánalmasan védi magát...Az unokatesóm ápolónõ, benne van a témában, mert a gasztro-n dolgozik, õ azt mondja, hogy attól van ez a borzasztó izomfájdalom.
Nektek mi errõl a véleményetek, esetleg volt már valamelyikõtöknél ilyesmi? (A Medrol-t már 3,5 hónapja nem szedem!) Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#1867 2012-01-05 20:19

Lélekfürdõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szabina, nem hiszem, hogy a Xalazintól lehet, vagyis én nem tapasztaltam semmi ilyesmit tõle. Nálam ez inkább szerintem a medroltól van... nem lehet, hogy neked is? jobbulást!

Nincs jelen

 

#1868 2012-01-05 20:26

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szabina,nemlehet,hogy csak az idöjárási frontok miatt fáj.?Nekem is fáj,én arra fogom..

Nincs jelen

 

#1869 2012-01-06 08:30

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Köszönöm, hogy válaszoltatok, szerintem mindkettõtök válaszában van igazság.
A Medrol hatása tényleg sokáig okozhat mellékhatásokat, akkor is, ha nem szedjük már, de az idõjárási frontok is be szokták tenni nekem az ajtót.
További szép napot és panaszmentességet kívánok nektek!

Nincs jelen

 

#1870 2012-01-06 22:30

margarin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,
annyit tudok, hogy a steroidrol lassan kell levenni a beteget, és nem lehet hirtelen. A gyógyszer felére csökkentése már szerintem a levételi folymat lehet, bár lehet hogy korai.

Nanika!, én a narancstól teljesen ki leszek, és görcsölök, a banánból pedig úgy hallottam, javasolt a zöld.

Jó volt a lista is, hogy mit ehetünk, érdemes tanulni belõle.
Egész jól meg lehet szokni ezt az étrendet, bár nem a legolcsóbb, de ha belegondolok, hogy most bio teljes kiörlésû kenyeret eszek, régen pedig ugyanezt sonkára költöttem, igazából tökmindegy.

És még egy gondolat!
El kell menni allergia vizsgálatra. Nem a klasszukus nyárfa, utifû stb, hanem ételek is és minden.
Nekem kiderült, hogy pl a tejcukor a fehérliszt és a mustár nem közömbös a szervezetemnek és le kell állnom vele.
Nem nagy dolog, de nem gondoltam volna, hogy árthat. Most már nem árthat, mert kerülöm.

Szerintem mindenkinek kéne ilyen vizsgálat, még akkor is, ha nincs semmi baja. Ne csak akkor menjük el allergia-vizsgálatra, amikor már baj van, és keressük az okát, hanem elõtte kéne!
Nem fáj, bõrellenálást nézik egy egyszerû múszerrel és kb 4-500 mintával

Mindenkinek kellemes napot!

Szerkesztette: margarin (2012-01-06 22:35)

Nincs jelen

 

#1871 2012-01-07 22:12

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali,,
szeretném megtudakolni, van elöirt menetrend a  Medrol csökkentésével kapcsolatban, vagy doki és beteg függö
a story,,,
most -4mg/hét tartok, 24mg szedek ez OK,,,? tehát jövõhetén már 20-at kell,,,csapatnom,,egyszer csak leteszem ezt a szert,,,nagyon tönkre vág,,,fejem lufi,,,nyelvem pfujj,,,a kezem remeg,,,
aztán kapom, a biztatásokat, hogy még hónapok mire rendezõdnek a dolgok,,a szervezetben!!!!

Nincs jelen

 

#1872 2012-01-07 23:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sosi46 írta:

Hali,,
szeretném megtudakolni, van elöirt menetrend a  Medrol csökkentésével kapcsolatban, vagy doki és beteg függö
a story,,,
most -4mg/hét tartok, 24mg szedek ez OK,,,? tehát jövõhetén már 20-at kell,,,csapatnom,,egyszer csak leteszem ezt a szert,,,nagyon tönkre vág,,,fejem lufi,,,nyelvem pfujj,,,a kezem remeg,,,
aztán kapom, a biztatásokat, hogy még hónapok mire rendezõdnek a dolgok,,a szervezetben!!!!

A lépcsõ jó, általában 4 mg a csökkentés, az már stratégiai kérdés, hogy három naponként, vagy hetente. A rendezõdés is eltérõ, lehet jóval rövidebb.

Nincs jelen

 

#1873 2012-01-08 08:28

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!
Nekem leírta a fõdoki, hogy hogyan kell szedni,ezek a pontos adagok, nézd csak:
1.hét:34 mg.=8,5 szem (ijesztõ, de tényleg így kell!)
2. hét:28 mg.=7 szem
3.hét:22 mg.=5,5 szem
4.hét:16 mg.=4 szem
5.hét:10 mg.=2,5 szem
6.hét:4 mg.=1 szem
7.hét:1 szem naponta
8.hét:1 szem másnaponta
9.hét:0,5 szem másnaponta
A 10. hetet már ne kezdd el!!!!!
Jól értesültél, sokáig tart a hatása, én 3,5 hónapja nem szedem, és most alakul ki az "emberi" formám.
Az még tetézi,hogy borzasztóan fájnak az ízületeim, a szteroidnak még 1 év múlva is lehet hatása!
Készülj fel ezekre, bármilyen mellékhatás elõfordulhat!A fogyás is sokára indul majd meg!!
Türelem, türelem, egyszer ez is elmúlik! Jobbulást, remélem, segíthettem!

Szerkesztette: Szabina (2012-01-08 08:32)

Nincs jelen

 

#1874 2012-01-09 08:54

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm, az infókat!!!!
szerintem lessz még kérdésem ha nem probléma???

Nincs jelen

 

#1875 2012-01-09 15:23

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

B.Ú.É.K. Minden kedves sorstársnak!

..tegnap regisztráltam, két hónapja vagyok "bejáró", mostanra lettem kérdezõ!..nov. 11.-én regisztráltattam, mint Cu-s!..három-négy hónapos vérzés után kerültem kórházba, ahol is tükrözések, majd diagnózis!..két hét után haza, majdnem panasz mentesen, mindenesetre egyre jobb állapotban!..szteroid, vénásan, majd itthon 36mg-ról indulva, e' héttõl 8mg, Nolpasa 2x40mg valamint, Pentasa 2x2g retard granulátum!..három napja, megint dirregek és durrogok, fájdalom enyhe, és vérzõs a dolog!..a diétát, ami nincs, és mégis van, tartva-tartom, amennyire tudom!..kérdésem, forduljak vissza orvosomhoz, vagy elõ-elõ fordul az efféle, vagy mit is tegyek?..elõre is köszönöm!..

üdv,
és további jobb napokat!..

Nincs jelen

 

#1876 2012-01-09 16:29

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Plant! Üdvözöllek a Fórumon! B.Ú.É.K Neked is!
Én ugyan Crohn beteg vagyok, majd biztosan írnak C.U.-sok is, azért leírom a válaszom. Bizony, elõ- elõfordul az efféle visszaesés, ami akár összefüggésben lehet a szteroidadag csökkentésével. Ezért ajánlatos az orvoshoz visszamenni, hogy megbeszélhesd vele az ismételten jelentkezõ panaszok okát.
Lesznek még hosszú, tünetmentes idõszakok is, amit szívbõl kívánok Neked! Fõ a türelem, és a kitartás! A diétáról annyit, hogy általában egyénre szabott. Ajánlatos megfigyelni, melyik étel az, amit kevésbé tûr a bélrendszered, azokat érdemes kerülni. Aktív idõszakban a héjas-magos, durva rostos ételek fogyasztását lehet mellõzni. De, hangsúlyozom, minden szervezet más és más.
Továbbra is olvasgasd a fórumot, de csak a számodra hasznosakat jegyezd meg!

Szerkesztette: Marthuska (2012-01-09 16:30)

Nincs jelen

 

#1877 2012-01-09 18:57

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Marthuska!..

Köszönöm válaszodat, jó tanácsaidat, és bíztató soraidat!..

Nincs jelen

 

#1878 2012-01-10 23:36

Gabika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Frankie.Én már a 2-dik évet kezdtem a remi-vel,de én nem szedek mellé gyógyszert.

Nincs jelen

 

#1879 2012-01-11 18:48

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

30 éves férfi vagyok, olvasgatom régóta a fórumot, de hozzászólás még nem történ a részemrõl, mostanáig. A történetem eléggé "szokásos", elõször IBS-t diagnosztizáltak, de mivel nemigen lettem jobban, így elkezdtem utánajárni a dolgoknak.
A helyzet az, hogy eléggé jól vagyok, értem ezalatt azt,hogy bár reggel 2-3szor is el kell mennem wc-re, nem hasmenés ez, hanem normális széklet. A gondok nálam akkor kezdõdnek,ha valahova menni kell (ki a biztosnágos odúból), akkor viszont brutális hasgörcsök és hasmenés tör rám, ami régen nem a "vizsgadrukk" féle idegeskedésnek tudható be. Társaságban is állandóan puffadok, stb, legfõképp azért, mert "ezen agyalok", bezzeg,ha otthon lennék, nem volna semmi gondom.
Nem rég voltam belgyógyászaton, orvos ismerõs belgyógyász fõorvos, hogy kiderítsem, hogy tényleg csak "beképzelem-e" a dolgot, vagy van valami bajom is. Mivel apukám, és az õ apukája is colitissel küzdött/küzd, jó eséllyel örökölhettem, és most kezdenek a tünetek jobban elõjönni nálam is. Volt vérvizsgálat, székletminta, 2 hét múlva eredmény, végbéltükrözés pedig febr. eleje-közepe lesz.
Azt tudom, hogy érzéstelenítés nem lesz, csak a lidokainos "kenés". Ha kérek sem fognak mást adni. Azért remélem, kibírható a dolog, még ha most elsõ alkalommal (legalábbis szerintem így logikus) végignézhetik az egész végbelet.
Kicsit parázok, de hát ki nem :D

Nincs jelen

 

#1880 2012-01-11 19:12

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

csumpilumpi hello,,,
na én nem akarom irni neked az okosságot, de annyit azért tanácsolok, mindenképp pontosan,
akkor fogod tudni a diagnózisod ha megtörténik az endoszkópos beavatkozás,,(kibirható)
nekem a dokim azt mondta a kérdésemre, hogy mennyire örökölhetö a dolog, hogy nem,,,,,de a hajlam igen!!
én "friss CU-s vagyok" sajnos, de már megbékéltem vele mást ugysem tehetek,,,
remélem te nem leszel,,
ird meg az eredményed ha nem titok, itt tagok nagyon segitökészek én is sok jó tapasztalatot szereztem!!!
üdv,,,kitartás!!!!

Nincs jelen

 

#1881 2012-01-11 19:22

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Persze,hogy nem titok, mindenképp beszámolok a "fejleményekrõl".
Gyomortükrözés már megvolt régebben, nem is találtak semmit. Ezt az "alulról türközést" is én kértem, a doki még nem erõltette, de nekem tudnom kell, hogy mi a helyzet. Elõbb-utóbb úgyis túl kell,hogy essek rajta.

Nincs jelen

 

#1882 2012-01-12 21:37

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csumpilumpili,
nekem a leírtak (biztonságos odú, társasági fóbia, stb.) irritábilis bél szindrómát sejtetnek. Nézd meg azt a topicot, ott vannak a hasonló bajokkal küzdõk írásai.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1883 2012-01-12 21:41

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen, ott is nézelõdtem már...
Viszont ami érdekes, hogy akkor elvileg ki tudnám szûrni konkrét kajákra a dolgot, de a helyzet az,hogy pl. egy addig "biztonságosnak" hitt kaja egyszer-egyszer úgy meghajt, hogy "jajj"... várom már a tükrözést, bármilyen hülyén is hangzik, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi a helyzet.

Nincs jelen

 

#1884 2012-01-15 19:47

andyvica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Találtam a neten egy olyan növényi alapú, állitólag erõs hatású gyulladáscsökkentõ
kapszulát, amelyet bélbetegeknek is ajánlanak.
A neve Zyflamend OM kapszula.Azt szeretném kérdezni, hogy szedte-e már valaki közületek?
Elég drága, de ha tényleg csökkentené a gyulladást, akkor gondolom sokan kipróbálnák..

Sziasztok

Andyvica

Nincs jelen

 

#1885 2012-01-17 13:01

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok ismét!

Sok fejlemény nincs, egy hét múlva kell telefonálnom a székletminta eredménye miatt és utána beszéljük meg Dr. Molnár Tamással (Szeged), hogy mikor lesz tükrözésem.
Bár az internetes információk alapján írtam pár sort, most elbizonytalanodtam kicsit azt illetõen, hogy lehet-e bármiféle érzéstelenítést kérni? Van egyáltalán választási lehetõség, vagy a "bírd ki" kategória játszik csak?
Esetleg van, akinek Szegeden a Molnár Doktor Úr végezte a vég-/vastagbéltükrözést? Megtenné, hogy ír róla, hogy tudjam, nagyjából mire számíthatok?
Köszönöm.

Nincs jelen

 

#1886 2012-01-17 13:34

Gabika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Csumpilumpi.
Nekem már 2-szer csinálta a Molnár doktor,és semmiféle érzéstelenítõt nem kaptam,
sem fájdalomcsillapítót.Akartam kérni,mert nagyon félek a tükrözésektõl,de azt mondta nem tart sokáig,meg hogy ügyes vagyok én,kibírom.Kb.8-szor tükröztek eddig összesen,1szer kaptam vénásan valamit még Gyulán,hát az sem ért semmit.

Nincs jelen

 

#1887 2012-01-17 13:38

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm válaszod. Gondolom, azért valami lidokainos zselé lesz, nem döf oda szárazon :D
Mondjuk, pár éve gyomortükrözést csinált nekem, azt is túléltem, bár nem volt kellemes. Itt legalább az öklendezéstõl nem kell tartanom, feltéve, hogy nem tolja fel odáig :D
Örökölt Colitis gyanúval megyek oda, de nem tudom, hogy csak végbél, vagy teljes vastagbél tükrözést csinál-e így elsõre. Egy hét múlva kiderül, csak úgy, mint az idõpont is.

u.i.: Bocs a poénkodásért,de ilyen vagyok. Remélem, utána is lesz kedvem hozzá, és nem derül ki semmi negatív dolog :)

Nincs jelen

 

#1888 2012-01-17 13:44

Gabika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vazelint fognak a végbélnyíláshoz kenni.Én február 7-én megyek hozzá,remicade-re.Majd írd meg a fejleményeket,és kitartást.

Nincs jelen

 

#1889 2012-01-17 13:50

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hát az nemsok :D Mindegy, más túlélte, én is túlfogom, igazából várom a dolgot, legalább végre kiderülhet, mi a helyzet. Ez éltet.
Elég messze vagyok alapból Szegedtõl, így remélem, vény nélkül kapható "tisztítót" is tud ajánlani a beavatkozás elõtti tisztulásra és nem kell csak külön a receptért elmennem.


Köszönöm, Neked is.

Nincs jelen

 

#1890 2012-01-17 19:47

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem a dokim,amikor mondta,hogy jó lenne egy tükrözés vagy irrigoscopia,hogy lássuk mi van odabenn,már irta is a béltisztitót receptre és mondta,hogy vizsgálat elõtt váltsam ki.Szerintem körzeti orvos is kiirja,azért nem kell utazniSzegedre.

Nincs jelen

 

#1891 2012-01-17 19:56

Ewigkeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali mindenkinek.....29 eves v.ok(nõ)...2000 ota colitissel létezem, gondoltam megnezem, h masok mikent élnek. Itt van minden........az én történtem is élménydús.......késõbb leirom......most nezelõdök......
Van valaki akit Debrecenben kezelnek..?

Nincs jelen

 

#1892 2012-01-17 20:52

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ewigkeit!
Én földi vagyok hajdú-bihari Berettyóújfaluba járok most de jártam Debrecenbe a Kenézy-be.Aztán a dokim elköltözött így mentem utána.:D.Vagyunk többen is akit itt kezelnek

Nincs jelen

 

#1893 2012-01-18 10:22

Ewigkeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

...hi, a klinikara gondoltam....II.Bel....de köszi, h irtal, évek ota nem jarok és nem is fekszem bent, csak az éves controll megy...már az orszag masik felén lakom....nekem azt mondtak a környezetvaltozas jot tesz.....hat igen ez igy van...én itt jobban birom az életet elviselni....(8 ée eljöttem onnan ahol rengeteget szenvedtem de ott tényleg akartak rajtam segiteni, a vilag legjobb orvosa......(nekem volt több is).......de ezen segiteni...hát?????

Nincs jelen

 

#1894 2012-01-18 10:33

Ewigkeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

...............olvastam, h milyen sok gyogyszert kapnak itt többen...én azt a 2x2 xalazint is rendszertelenül szedem..5-6 éve nem láttam medrolt közelröl...az pusztít..de a nutridrink fogyasztasa mértékkel:) ...az jó!
ki kell varni mig át áll  a szervezt, ez bizony évekbe telik....nem ma kezdtem...tudom mit beszelek....eleinte az élet elképzelhetetlen mellette, tudom én is....4 éve jobb nekem is. Elmentem Tirolba dolgozni stb.(egy hotelben mindig sok wc-van Hahahaha. pffffff.  Ki kell mozdulni miutan a krizises evek elteltek...én  magantanulokent erettsegiztem le.....az kemény volt...azota levelezön diplom.-tam. de ez is régen volt....igyekszem melozni mert a pénz kell....de a szüleim segitsége nelkül nem menne....sokszor visznek õk mikor nncs erõm vezetni stb.  Az életet ki kell bírni-apám mindig ezt mondja.

Nincs jelen

 

#1895 2012-01-19 08:46

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali,,,
szeretném, megtudakolni cu-s társaktól akik már huzamosabb (évek) ideje szedik  a Salofalkot,
hogy milyen mellékhatásokra lehet számitani??
üdv, szép tünetmentes napot mindenkinek!!  :D

Nincs jelen

 

#1896 2012-01-20 16:39

csabizoltan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szevasztok "baj"társak!
Zoli vagyok(36),Zentáról,Vajdaságból.Örülök,hogy rátok találtam,e gondokkal küszködõ emberekre.Történetem:2004-ben nyaralni voltunk,megettem valami hamburger szerûséget(amit eredetileg a 6 éves kisfiamnak vettünk) és másnapra tökre rosszul lettem.Hasmenés,hányás.Ott a doki Loperamidot adott+aktiv szenet,ami persze nem csillapitotta a tüneteket.Diétát kezdtem a nyaraláson.Hányingerem nem volt,de napi 15-20 alkalommal toalettre kényszerültem.Hazaértünk és elsõ székelésem idehaza már szinte csak vérbõl állt.1 órára rá már az általános dokinál voltam,aki adott 3 Streptomicin ampullát.1 megittam,fél óra múlva dõlt belõlem a vér.Orvos,mikrobiológia,vérvétel.Diagnózis,hogy tökre steril a belem.Se jó,se rossz baktériumok,sem bélflóra a vastagbelemben,amõba(vérhas)és candida az okozója,amit a tengeren szedtem össze(örültem,hogy nem a fiam ette meg a hamburgert).Gyógyszerek sokasága,és csillapodot egy hajszálnyit a vérzés.Nagyon tudatlan voltam e téren,és a kezelõorvosom is.Megengedte,hogy kicsit felbátorodjak az étkezés terén.Másnapra szinte mint amikor hazaértünk a nyaralásból.Orvost váltottam,aki tükrözésre küldött és megállapitották a krónikus vastagbélgyulladást.Ez kb 1 év elmúltával.Természetgyógyászhoz fordultam,mivel orvosságot nem kaptam,csak diétázzak keményen.Õ barna rizst,hajdinát,teakeveréket(citromfû,apróbojtorján,körömvirág) ajánlott és persze ha gondolom a Béres és propolisz cseppeket.2 hónap múlva,szigorúan betartva,helyrejöttem,de 12kg bánta.Géplakatos a szakmám cukorgyárban,ahol váltásra,éjszaka dolgozok.Elég kemény idõszak volt,gyenge voltam.Egy ismerõs ajánlotta az indiai kefirgombát.Kipróbáltam és bevált.Szinte 3-4 évig tünetmentes voltam,visszajöttek a kilók és ettem mindent,kivéve a csipõset,zsirosat.Most pillanatnyilag ismét szenvedek.Napi 4-5 alkalommal megyek wcre.Mindig nyálkás,véres a székletem,fõleg az elsõ,reggel.Orvosság tudatlan vagyok,mivel itt nem tudok pillanatnyilag szakembert aki segiteni tudna.Sok minden olvastam neten,fórumokon és szeretnék valakivel értekezni,aki ilyen cipõt húzott és jártas a gyógyszerekben.Köszönöm! :)

Nincs jelen

 

#1897 2012-01-20 17:09

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

csabizoltan írta:

"Zoli vagyok(36),Zentáról,Vajdaságból.Örülök,hogy rátok találtam,e gondokkal küszködõ emberekre......Sok minden olvastam neten,fórumokon és szeretnék valakivel értekezni,aki ilyen cipõt húzott és jártas a gyógyszerekben.Köszönöm! :)....."

Üdv Zoli a fórumon. Lesz Neked segítség, de azt javaslom, elõbb próbálj a topicok között keresni olyat, amiben a Te problémádhoz hasonló esetek vannak. Tudom, nem könnyû.....sok van....

Javaslok azért néhányat:

Hogy indult a betegségetek?
Gyógyszerek, kiegészítõk
Kísérõjelenségek
Tünetmentesség!
Elõször járok itt
Ki-kicsoda 

Sok sikert és kérdezz bátran.
aiolosz

Nincs jelen

 

#1898 2012-01-20 21:36

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zoli! Nekem bevált a Salofalk és mellé a Protexin IBS. De mindenféleképp gasztroenterologushoz kell fordulnod.
Az hogy lehet, hogy felétek nincs ilyen orvos?

Nincs jelen

 

#1899 2012-01-21 21:38

csabizoltan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Putyi!
Köszi a válaszod.Rosszul fejeztem ki magam.Vannak jó orvosok,csak valahogy nem tudadták velem a gyógyszereket,amiket pl Te is szedsz.Orvagilt kaptam és azt mondták nincs rá gyógyszer.Az elsõ tükrözésem nem endoszkópos volt a kórházban,hanem " primitiv" vas csõvet dugtak fel 16cm-re,csavargatták,mintát vettek.Tovább nem birtam és miattam ennyire tudtak behatolni,megvizsgálni.Késõbb vidékre mentünk feleségemmel privát poliklinikára,Ott sok pénzért endoszkóppal megvizsgáltak.A doki azt mondta,hogy az egész colonom olyan mintha megszórták volna pirospaprikával,erõs a gyulladás.Ezért is fájt mint állat!Nem vagyok már kisgyerek,de bõgni tudtam volna a fájdalomtól,szégyen vagy nem,ez az igazság.Utána sokáig véreztem.Tehát amennyire lehet kerülném az ujabb vizsgát és gyógyszert szednék krizis idõszakban.Vagy ez állandó gyógyszer?Kapni lehet nálunk is,annak már utána jártam.És persze nem fogok nekiesni,konzultálni fogok valami beles dokival.Köszi a válaszod még1x!

Nincs jelen

 

#1900 2012-01-22 17:22

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Zoli!
A "vascsöves" vizsgálat valószinüleg "csak" végbéltükrözés volt, anno nekem is csinálták.
Én állandóan szedem a Salofalk-ot, 500 mg-osat reggel és este 1 szemet. Korábban nagyon sokáig Salazopirynt szedtem, 4 hónapja állítottak át erre, mert ez egy kicsit erõsebb. Orvosi felügyelet alatt szedem õket, Neked is kell egy állandó doki, akiben megbízol, nekem szerencsémre van ilyen.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB