#1901 2012-01-23 12:02

margarin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csumpilumpi!
Mint ahogy azt a Ferenc testvér is megmondta, nem kell félni, nem fog fájni.
De komolyra fordítva a szót, tény, hogy nem dalol közben az ember, de ki lehet birni.
Nem a gyomortükrözés a rossz, hanem a vajúdás utána. Én azt tanácsolom, hogy kérd meg õket, hogy amikor elkezdenek kifele jönni, akkor lassan vegyék ki a colonoscopot, és közben szívják ki a levegõt, amivel közben felfújnak. Nekem egyszer így csinálták, azórta kérem, és megteszik, és semmi gond. Érzéstelenítõ nem kell, pár gramm vazelinnel megoldható, hogy ne fájjon, olyan érzet csak, mint egy átlag wc-zés.
Írj majd beszámolót.

Nincs jelen

 

#1902 2012-01-23 13:45

csabizoltan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Putyi!
Keresni fogok dokit.Sõt van is 1 kilátásban,akinek Crohnja van.Megmûtötték,ki van vezetve a végbele.4 órákat dolgozik,idõs,nehéz elérni.Próba szerencse.Az a baj nálunk,hogy nem mehetsz akihez akarsz.Választott orvosunk van,és õ már nem vállal több pácienst.Nagyon jó doki,alapos, sokan dicsérik és állitólag képben van,halad a korral.
2 napja egyébként jobban vagyok.1 hete iszom újból az indiai kefirt és csak barna rizs,fõtt krumpli+sárgarépa joghurtal a menüm,rengeteg teával.Úgy érzem segit.Feleségem segit a jó közérzet teremtésében,ami sokat jelent számomra.Egy jó társ,nélküle nehezebb lenne.
Üdvözöllek.:D

Nincs jelen

 

#1903 2012-01-23 16:06

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Tud-e valaki a biológiai kezelésrõl mondani valamit?.. Milyen vizsgálatok szükségesek elõtte?.. Meddig tart?..

Köszönettel,
plant

Nincs jelen

 

#1904 2012-01-23 16:11

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia plant,

a remicade/humira topikban sok hasznos infót találsz.

Nincs jelen

 

#1905 2012-01-23 16:16

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia marcsi0727!..

Köszi, meg nézem máris!..

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1906 2012-01-25 13:10

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Beszéltem a dokival, a vér és székletminta eredménye minden tekintetben negatív, így õ azt mondta, nem csinálná meg a végbéltükrözést. Végül megbeszéltük, hogy mégis megcsinálja a vizsgálatot, mert eléggé "hiszem,ha látom" ember vagyok és inkább elviselem ezt a kellemetlenséget azért, hogy kiderüljön 100%-ra, hogy szervi bajom van, vagy csak "pszichésen" jutottam erre a szintre, amit már az elõbbiekben leírtam.
Február 13 lesz a nagy nap.

Nincs jelen

 

#1907 2012-02-01 09:05

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!..

..,szóval, lassan a testtel, mondták nékem, nem biológiai, hanem Immurán!..már'hogy kezelés, mert a "protokoll ezt kívánja!..egybõl nincs kiváltság!..nem tudom, bizonyosan jól van ez így, de én ettõl a gyógyszertõl nagyon félek!..tudtok valami közelebbit róla!..

panaszmentes napokat-heteket-hónapokat-éveket,
plant.

Nincs jelen

 

#1908 2012-02-01 09:53

robotka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Plant!

Az én tapasztalatom az imuranról: 1,5 éve szedem (125mg-ot, + pentasát), azóta tünetmentes vagyok, pontosan ugyanúgy élek, mint a betegség elõtt, nap max. 2 széklet, mellékhatást nem észleltem (remélem hosszabb távon sem fogok, de erre csak az idõ adhat választ), szóval nekem bejött, rajtam segített (koppkopp...)

Nincs jelen

 

#1909 2012-02-01 10:36

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia 'robotka'!..

Köszönöm gyors válaszodat!.. Most adtál egy csöpp reményt!.. Köszönöm!.. Remélem én is koppolhatok!..

üdvözlettel,
plant

Nincs jelen

 

#1910 2012-02-01 13:23

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok...Áfonyalét próbált már valaki aki C.U.-s? Ahogy olvasgattam abból is van fekete és vörös...
másik kérdésem miért lehet az hogy bizonyos intervallumokkal kiszárad  a beteg bõre..annak ellenére hogy rendszeres gyümölcs fogyasztó plusz krémezés ellenére

Nincs jelen

 

#1911 2012-02-02 16:42

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csumpilumpi!
Gondolom ez most kolonoszkópia lesz, tehát a vastagbeledet nézik meg. Engem ez a vizsgálat
mindig megvisel, de ez egyénfüggõ, van ismerõsöm akinek meg sem kottyan.
Üdv.: Putyi

Nincs jelen

 

#1912 2012-02-03 11:35

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia plant!

én már azt sem tudom hány éve szedem az immuran-t. Szerencsére nem volt még idáig semmilyne mellékhatása remélem nem is lesz. Embere válogatja ki hogy birja. Biztos olvastál itt olyat is aki egyáltalán nem. Elvileg orvosi ellenörzése mellett elég sokáig használható.

Jó egészséget!

Nincs jelen

 

#1913 2012-02-04 09:44

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Azt szeretném kérdezni van e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan ,hogy mi történik ha az ember a gyerekeitõl összeszed hányás gyomormenés virust , kiújul e a betegség , mit kell tenni ,orvos nélkül meglesze az ember

Nincs jelen

 

#1914 2012-02-09 10:46

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia leebowyer!

Köszönöm válaszodat!.. Ma a negyedik nap, hogy szedem, mostmár inkább reménykedek, hogy jó lesz!.. Elsõ ellenõrzõ vérvétel, jövõ héten hétfõn!.. Meglátjuk!..
Tünetmentes napokat, heteket, hónapokat, éveket!..

üdv,
plant.

Nincs jelen

 

#1915 2012-02-09 13:55

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Nanika!

Véleményem szerint, nem feltétlen, hogy a vírus mellett kiújul a betegség. Azért, ha több napig nem igen akar múlni fordulj orvoshoz, ha pedig jelentkezik tüneted akkor pedig azonnal menjél. Biztos ami biztos. Üdv, és jobbulást!

Nincs jelen

 

#1916 2012-02-09 14:54

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Bordás

Nincs jelen

 

#1917 2012-02-14 20:27

csumpilumpi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Hétfõn voltam a végbéltükrözésen. Fél 1re mentem, fél 2kor már jöttem is el, ami igen meglepõ volt, lévén, hogy kórház, és nem magánrendelés, vagy ilyesmi. Maga a colonoscopia nem volt valami kellemes, kérdezte a doktor úr,hogy kérek-e injekciót, de mivel nem tudtam, mire számíthatok, úgy beszéltük meg, hogy "majd alakul közben". Szóval csak egy kis lidokainos zselét kaptam a "területre", aztán befigyelt a mûszer. Amíg vezette végig a vastagbélen a mûszert, majd meg döglöttem, nagyon fájt, szóltam is, hogy "ez nemfrankó", majd mondta, hogy forduljak hanyatt, és lám, sokkal jobb lett. Akkor már láttam is a monitoron, mi van odabent. Az eredmény negatív lett, tehát nincs semmi bajom. Szóval igazából, amiket leírtam tüneteket, mint az "agyam" produkálja... Ennek örülök is meg nem is, mert nem tudom, hogyan tovább. Pszichológusnál voltam "beszélgetni" semmit sem ért, csak azokat a konzekvenciákat vonta le, amiket magamtól is sikerült...
Többen azt tanácsolták, akiknek hasonló bajuk volt, hogy enyha antidepi tabletták rakták õket helyre. Nem tudom, hogyan tovább, elég tanácstalan vagyok....

Nincs jelen

 

#1918 2012-02-14 21:31

faline66
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok ! A lányom-22 éves- augusztus óta beteg , vakbélgyanú , IBS, epe után most colitist gyanít a doki ,csak március közepén lesz béltükrözés , a vérképe jó -azt mondta a doki-hasmenése nincs de fáj a hasa , szúr és bekeményedik a bal oldalon.Salzofalk , motilium , controlok amit kapott , de ha fáj a hasa mit lehet akkor bevenni neki ? Légyszives írjátok meg akinek van tapasztalata errõl ! köszönöm ! Egyre jobban aggódom , 14 kg-ot fogyott , nem tudjuk mihez kötni a hasfájást ,ha ezt eszik -ha azt fáj !

Nincs jelen

 

#1919 2012-02-14 21:48

faline66
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia ! A lányom lett beteg augusztusban , most kerültünk  Debrecenbe a II. belgyógyra  Palatkai doktorhoz.
Azt hittem hogy majd Debrecenben gyorsabban megy a dolog ,mert hogy aug. óta csak tapogatózunk a baját illetõen , de itt is csak március közepére kaptunk idõpontot a colonoskópiára . Nagyon messze van még !

Nincs jelen

 

#1920 2012-02-15 05:25

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Faline 66! Sajnálom a lányodat!-ismerõs a helyzet,máshol nem probálkoztál? Hátha lenne hamarabi ídõpont? Nekünk is 5 hónapi huza-vona volt.Mi gyerekosztályra járunk igy sajnos ebben nem tudok segíteni,görcsre:buskopán-nospa forte koktél..de álltalában nemigen segít!Ugye semmi tejeset nem eszik?Az én fiacskám colitises de neki mindig középen fáj a hasa de nagyon!6 éve beteg.

Nincs jelen

 

#1921 2012-02-17 19:17

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!
cu-s vagyok febr, 20-án mennem kell szakhatósági vizsgálatra.
leszázalékolási kérelem ügyében, van valakinek hasonló tapasztalata??
háziorvosom kezdeményezésére indítottam el ezt a kérelmet, ha valaki már megpróbálta ezt az utat
megosztaná velem a tapasztalatát????
köszönöm,,,, :)

Nincs jelen

 

#1922 2012-02-17 19:20

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sosi46,

a leszázalékolás topikban nézz körül, olvasgass és ott kérdezhetsz is.

üdv
Marcsi

Nincs jelen

 

#1923 2012-02-28 11:59

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!

  megkérdezném a "baj-társakat" hogy mennyire kell komolyan venni az Imurán hatását, a napsugarakkal
  szemben? mármint a börrák fokozott képzödését a gyógyszer szedése mellett,
  én nagyon szerettem napozni sokat tarkózkodtam napon,,,de amióta CU-s vagyok és Imuránt szedek
  óva intenek töle,,,,szóval rövid gatyó , póló még belefér vagy már az sem????

Nincs jelen

 

#1924 2012-02-28 21:37

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!

A Gyógyszerek,kiegészítõk topicban megpróbáltam válaszolni kérdésedre.
Üdv! :)

Szerkesztette: Bordás (2012-02-28 21:38)

Nincs jelen

 

#1925 2012-02-29 11:35

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!

Érdeklõdnék én a szakhatósági vizsgálatodról, ha nem kellemetlen, és az Imuránról!.. Mióta szeded, mikor kezdett el hatni?.. A szedés elején kaptál-e mellé Medrolt?.. Egyáltalán, hogyan jutottál el az Imurán szedéséig?..

Mindenkinek tünetmentes napokat-heteket-hónapokat-éveket!..

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1926 2012-02-29 11:58

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Plant!

Sorba szedem a kérdéseid és válaszolok rá persze!
A szakhatósági vizsgálatom annyiból állt, hogy a háziorvosom javaslatára elinditottuk közösen.
Kaptam töle egy orvosi beutaló igazolást, ehez csatoltam a kitöltött kérdöivet orvosi leleteket.
Megjelentem a kért helyen idöpontban, és volt egy nagyon egyszerü vizsgálat azóta semmi eredmény várom a kiértesitést.
Gyógyszerek,,,igen szedtem Medrolt nagy dózisban mikor kórházban voltam Solu-Medrolt is.
Kb, 2 hete álltam le vele, imuránt szedem 3 hónapja gasztro, dokim javaslatára. kb most jött el az ideje hogy hatni kezdjen,,,kórházba súlyos aktiv szakaszba voltam véres-hasmenés rengeteg, láz, fogyás, stb szörnyüségek.
Kérdezzél nyugodtan ha nem irtam volna le esetleg ami ténylegesen érdekelt volna!
üdv,,,:)

Nincs jelen

 

#1927 2012-02-29 13:21

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!..

Köszönöm gyors válaszodat!.. Azt hittem, hogy ez a szakhatóság, ez már valami másod fok, vagy efféle, de ezek szerint, Te most kezdted! A gyógyszerekrõl, illetve a kórházi hogylétedrõl írtak egy az egyben stimmelnek, kivéve, hogy tõlem, és a szedett Imurántól az orvosom hamarabb várja a panaszmentes állapotot! Még annyit, hogy az Imurántól teljesen panasz mentes vagy?

Minden jókat és,

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1928 2012-02-29 13:31

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Plant!

Az Imuran inkább azért adják, hogy pl. a szteroidokat minnél elõbb el tudd hagyni.
Én lassan 3 éve szedem a az Imurant. Medrol mellé kaptam, mert magában nem volt elég, elég sokára értük el a kellõ hatást.
Akkor a Medrolt 8 hónap után tudtuk teljesen leépíteni. Imuran azóta is maradt.
Vagyis voltam panaszmentes, de a doki biztonsági okokból inkább hagyta. Jól tette.
Január közepén ismét bedurrant a belem,  így most megint 32 mg Medrol is fut mellette.
Szerintem ez egyéntõl függ. Én is csak azért írtam le, hogy inkább legyél türelmes, minthogy a hirtelen javulást várd és akkor ha ez nem megy, csalódás lesz belõle.
Nem kell aggódni, ha betartod az utasításokat hosszabb távon is szedheted problémák nélkül.
Jobbulást neked! Üdv.

Nincs jelen

 

#1929 2012-02-29 13:59

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hello Plant

igen most jelenleg panaszmentes vagyok, de még kicsit kinoznak a medrol mellékhatásai,,,
de minden ok,,,de én szedek még salofalkot is....500mg ból 3x2-t,,,
a lényeg, hogy jelenleg gyulladás nincs "remélem" hasam nem megy,,,kilókat visszarakosgattam
közérzet szupi,,,:D 
minden jót neked és sok sok tünetmentes éveket!!!!!
sosi

Nincs jelen

 

#1930 2012-02-29 16:01

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Marcipán!

Köszönöm bíztató soraidat! Természetesen az utasításokat betartom! Ahogy olvasom a válaszodat, én még nagyon az elején tartok, hisz' tavaly novemberben diagnosztizálták a colitis ulcerosát. A medroltól jól voltam, csak függõ lettem, így elhagyni simán nem lehetett, ezért van most párhuzamosan a kettõ, heti 4mg-mal csökkentve a Medrolt, ami most 32mg-ról indult. Jelenleg jól vagyok, és a heti vérvételek eredményei is jók! További minden jókat kívánva,

üdv,
plant.

Nincs jelen

 

#1931 2012-02-29 16:09

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello sosi46!

Ez jó, hogy hosszabb tünetmentes idõszakok is vannak! Illetve, lehetnek! Én Pentasát szedek még, 2x2g-ot, és Nolpazát, 2x40mg-ot! A medroltól jól voltam, csak függõ lettem, így lett az Imurán, amit most párhuzamosan szedek a Medrollal, amit heti 4mg-al csökkentek! Az Imuránból 100mg-ot szedek! Köszönöm jókivánságaidat, és hasonló jókat kívánva,

üdv,
plant.

Nincs jelen

 

#1932 2012-03-01 23:00

Mjózsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok olyan kérdésem lenne az orvosom megtiltotta NSAID szisztémasán ható gyógyszerek használatát. Mit is jelent ez pontosan és mit okozhatnak ezek a fajta gyógyszerek?

Nincs jelen

 

#1933 2012-03-01 23:57

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mjózsi írta:

Sziasztok olyan kérdésem lenne az orvosom megtiltotta NSAID szisztémasán ható gyógyszerek használatát. Mit is jelent ez pontosan és mit okozhatnak ezek a fajta gyógyszerek?

Hello Mjózsi!

Én ezt találtam róla:NSAID:
    NonSteroidal Anti-Inflammatory Drug (Angol) – Nem szteroid típusú gyulladáscsökkentõk (A magyar szakirodalomban többnyire az angol rövidítés terjedt el…)

Nem szteroid gyulladáscsökkentõk
    Olyan gyulladáscsökkentõ szerek, amelyek kémiailag nem szteránvázasak, és hatásukat nem a szteroid hormonok (glükokortikoidok) receptorain fejtik ki. Gyulladáscsökkentõ hatásuk mellett általában lázcsökkentõ (antipyreticus) hatással is rendelkeznek.

Lázcsökkentõ hatásukat a központi idegrendszer hõközpontjának bénításával fejtik ki, melynek hatására csak a kórosan magas testhõmérséklet csökken – a normál nem.

Mellékhatások:
Az NSAID szerek áldásos hatásuk mellett igen gyakran okoznak emésztõrendszeri mellékhatásokat. A panaszok lehetnek enyhék, pl. étvágytalanság, teltségérzés, puffadás vagy hasmenés, de lehetnek súlyosabbak is: kialakulhat fekély és emésztõrendszeri vérzés (vérhányás, szurokszéklet) is. A tünetek sokszor alattomosan, egyéb panasz nélkül jelentkeznek, néha viszont hirtelen, elõzetes tünetek nélkül lépnek fel. Ilyenkor olyan súlyosak, hogy az életet is veszélyeztetik.
Mivel te emésztõrendszeri megbetegedésben szenvedsz, ezért nem ajánlja neked az Orvosod, hiszen látod miket tud egyes esetekben mûvelni, nem akar kockáztatni...
Üdv! :)

Nincs jelen

 

#1934 2012-03-03 09:47

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello sosi46!

Még egyet kérdeznék, mi a Medrol mellékhatása?.. Netán, mik lehetnek!.. Szóval, hogy MIK?.. Én a leírtak közül, az izomgörcsöt tapasztalom, de jószerivel, azt is csak éjjelente!..

További minden jókat!..

üdv,
plant.

Nincs jelen

 

#1935 2012-03-03 12:06

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Plant!
saját tapasztalatom és ami engem ért azt megosztom veled persze...
elöször is szép telihold képem lett, aztán kálium hiány mutatkozott vérképemben,
vérszegénység és vas hiány is fellépet, izom izületi problémék is,,,
hiztam gyorsan, és sokat ,,,de mondjuk sokat vesztettem is a hasmenéstöl,,,ezt mondjuk nem bántam,,
más gyógyszerek is szerepet játszottak még volt olyan , hogy lepedékes nyelv, izérzékem romlott
orr-üregem sebes volt,
Most , hogy leálltam vele a medrolról az izületeim fájnak és izom és csont fájdalmaim is jelentkeznek.
Az idöváltozás is hajlamosit nálam ez volt régebben is,,,
Én sem régóta vagyok CU-s,,,
De azért sok jó napom van több mint rossz,,,és kellemetlen,,

üdv,,,és neked is Minden jót!  :D

Nincs jelen

 

#1936 2012-03-03 17:38

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én (indeterminate CU) tegnap aptam 1 heti kliont,metyperd steroidot napi 8 mg+3x1000 mg xalazint.Az elõzmény,hogy decemberig xalazin volt,majd januártól - mivel egészben kijött többször alul- pentasát kaptam.A helyzet ettõl nem javult:kisebb hasfájás,baloldalt puffadás,bizsergés,normál széklet és hasmenés váltakozott+a papíron többször volt vér is. (mondjuk aranyerem is van) Azt el is felejtettem mondani tegnap a doknak,hogy a pentasaából is láttam viszont a csészében szemcséket.A kérdésem az lenne,hogy másnál is jött már ki a pentasa ilyen módon?Ezen kívül az,hogy a gyakori baaaaromi álmosság vajon mitõl lehet?????Gyógyszer vagy maga a kórság????Ha nem javulok (tünetmentesedek) 3 hét alatt akkot tüki :-(((( nemá'!Elvileg azt mondta a dokim,hogy ilyenkor a bél savas a lúgos helyett és azrt nem oldódik a xalazinféleség.Azt viszont nem tudta,hogy mitõ savas!?Ha van 5lete valakinek szivesen meghallgatnám,hogy okosodjak.Elõre is köszönöm a segítséget.

UI:van feleslegben 1 egész doboz pentasa granulátumom+4 doboz entocort chlisma originál,ha valakit érdekel.Ezeket megvettem,erre most mást írtak.Még jó hogy másra nem kell pénzt költeni manapság....:-))))

Nincs jelen

 

#1937 2012-03-03 20:19

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

andreas31 írta:

Én (indeterminate CU) tegnap aptam 1 heti kliont,metyperd steroidot napi 8 mg+3x1000 mg xalazint.Az elõzmény,hogy decemberig xalazin volt,majd januártól - mivel egészben kijött többször alul- pentasát kaptam.A helyzet ettõl nem javult:kisebb hasfájás,baloldalt puffadás,bizsergés,normál széklet és hasmenés váltakozott+a papíron többször volt vér is. (mondjuk aranyerem is van) Azt el is felejtettem mondani tegnap a doknak,hogy a pentasaából is láttam viszont a csészében szemcséket.A kérdésem az lenne,hogy másnál is jött már ki a pentasa ilyen módon?Ezen kívül az,hogy a gyakori baaaaromi álmosság vajon mitõl lehet?????Gyógyszer vagy maga a kórság????Ha nem javulok (tünetmentesedek) 3 hét alatt akkot tüki :-(((( nemá'!Elvileg azt mondta a dokim,hogy ilyenkor a bél savas a lúgos helyett és azrt nem oldódik a xalazinféleség.Azt viszont nem tudta,hogy mitõ savas!?Ha van 5lete valakinek szivesen meghallgatnám,hogy okosodjak.Elõre is köszönöm a segítséget.

Hello!
Van hogy nem szívódik fel egyes embereknél teljesen a pentasa és egy része a széklettel távozik. De nem kell megijedni! Ha más nem, sûrûn elõfordul, hogy kijön azért akkor említsd meg az orvosodnak.  Az álmosság az betudható a hirtelen jött tavaszi melegnek is (tavaszi fáradtság) még egy egészséges embert is elnyom...
Remélem tudtam neked segíteni, Üdv! :)

Nincs jelen

 

#1938 2012-03-03 20:27

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

andreas31,

a pentasa granulátum érdekel, ki is fizetem a postaköltséggel együtt.

Nincs jelen

 

#1939 2012-03-03 20:58

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Bordás (Dr. Haus-király)

Látom Te jártas vagy a dolgokban nem kicsit (sajnos,gondolom).A fentiekkel kapcsolatban még 1 kérdés:a klion okozhat hasgörcsöt,hasmenés,hányást...stb.Akkor,ha lesz valamelyik,hogyan különítem el a betegség okozta tünetektõl??????Ma kezdtem a kliont,de már volt 2 kisebb "hasítás" hastákon,amilyet eddig nem tapasztaltam egyszer sem (1 éve küszködök ezzel a nyavajával hivatalosan)Ilyen létezik?????Köszi a orábbi választ is,sokat segített!!!!

Nincs jelen

 

#1940 2012-03-03 22:38

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

andreas31 írta:

A fentiekkel kapcsolatban még 1 kérdés:a klion okozhat hasgörcsöt,hasmenés,hányást...stb.Akkor,ha lesz valamelyik,hogyan különítem el a betegség okozta tünetektõl??????Ma kezdtem a kliont,de már volt 2 kisebb "hasítás" hastákon,amilyet eddig nem tapasztaltam egyszer sem (1 éve küszködök ezzel a nyavajával hivatalosan)Ilyen létezik?????

A hányás nem jellemzõ a Colitis-re, úgyhogy ha fennáll akkor valamelyik gyógyszer okozhatja. Illetve ha több együttes tényezõ áll fent (hasgörcs,hasmenés,hányás) és persze huzamosabb ideig, nem múlóan akkor az is a gyógyszer kontójára írható valószínûleg. Itt hangsúlyoznám hogy HUZAMOSABB ideig! Meg persze amit te is észreveszel magadtól, pl. elõtte sose jelentkeztek... "hasítás". Ha nem múlna és tényleg úgy veszed észre akkor mond meg a dokidnak és beszéljétek meg hogyan tovább. Bár még 1 "hasítás" nem hinném hogy nagy gond lenne.
Colitis Ulcerosa tünetei:
Véres hasmenés, gyakori székelési inger, vér és nyák ürítése. Fájdalom: ami gyakori tünet, többnyire a has bal oldalán jelentkezik, akkor van még az egész hasban kiterjedt görcsös fájdalom, sürgetõ székelési inger, Súlyosabb állapotban pedig: láz, víz-és só vesztés, vérszegénység... stb-stb...
Üdv!

Nincs jelen

 

#1941 2012-03-04 09:56

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!..

Köszönöm kimerítõ, és eszembe juttató válaszodat!.. Ezt azért írom így, ilyen körülményesen, mert a leírtak megvannak nálam is, csak a vérkép nem igazán jár fizikai tünettel, ezért el is tudok feledkezni róluk!.. Már az eredményekrõl!.. Azt gondolom, ez nem baj!.. Már olyan kellemetlenkedõnek érzem magam, de még a diétáról, ha tartod, írj kérlek pár sort!.. Én nem igazán tartom, pl. paprikás krumplit abszolute fogyasztok, de még szalonnát is!.. Az orvosomnak sem volt kifogása ez ellen, nem tudom!.. A savanyút nagyon kívánom, és néha meginnék egy kevéske vörös bort is!.. Érdekes, mert igazából azt sem tiltják!.. Hát ezekrõl érdeklõdnék még nagy tisztelettel!..

Minden jókat, Néked, és Mindenkinek,

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1942 2012-03-04 13:59

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

plant írta:

de még a diétáról, ha tartod, írj kérlek pár sort!.. Én nem igazán tartom, pl. paprikás krumplit abszolute fogyasztok, de még szalonnát is!.. Az orvosomnak sem volt kifogása ez ellen, nem tudom!.. A savanyút nagyon kívánom, és néha meginnék egy kevéske vörös bort is!.. Érdekes, mert igazából azt sem tiltják!.. Hát ezekrõl érdeklõdnék még nagy tisztelettel!..

Hello kedves plant!

A betegség aktív szakában kerülendõ a tej, nyers zöldségek és gyümölcsök, erõs fûszerek, erõs tea, sok kávé, tömény alkohol, bor fogyasztás. Amikor a betegség nyugalmi stádiumban van, semmiféle megszorítás nem szükséges. Meg jó figyelembe venni az egyéni érzékenységet is.
Üdv, és minden jót neked is! :)

Nincs jelen

 

#1943 2012-03-04 18:08

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Bordás!..

Köszönöm írásodat, ezeket tartom én is, bár tünetmentességem a szteroid, és az Imurán együttes szedése mellett van!.. Majd meglátom mit hoz a jövõ!.. Minden jókat kívánva,

üdv,
sk.

Nincs jelen

 

#1944 2012-03-04 19:27

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Plant!

ahogy Bordás irta,,,csak megismételni tudnám a szavait,,,
én is mindent kajálok,,,most, igy tünetmentesen,,, mondjuk tejet már rég nem iszom mert ez amit
az üzletekben kapni lehet az nem tej de még csak nem is hasonlit rá,,,én még gyerek koromban ittam igazi tehén tejet.
aktiv szakaszban betartom a kivánt diétát, de ez még csak egyszer volt akkor visszakellett állnom a medrolra is,,
ami a szeszkót illeti én nem iszom pálinkát de söröcskét, vbk-t azt szoktam,,módjával :)
üdv neked és irogassál érdekel hogy alakulsz,,,:D
szép tünetmentes tavaszt mindenkinek,,,

Nincs jelen

 

#1945 2012-03-04 19:29

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Plant!

Cél: Imuran-al kiváltjátok a szteroidot, és minden rendben lesz meglátod, elhagyod a medrol-t. Csak pozitívan, és fel a fejjel! Minden jót, menni fog ez! :)

Nincs jelen

 

#1946 2012-03-05 05:44

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia andreas 31! Nekem a fiacskám 6 éve cu.-us és rengetegszer van hányingere,  volt,hogy össze is hány mindent,azt figyelttem meg akkor jött ha indulni kellene valahová,pl.iskola! Sedativ pc-ét ajálotta a Fõdoki nénik.Kliónt karácsony környékén kapott és neki is ugy volt mint neked, a tünetei ,nagyon nehéz ídõszak volt! 3x1 kliónt kapott 2 hétig ..de ugyanugy rengeteg véres hasmenés ,borzasztó görcsök hiába a buskopán+nospa,a budenefalk 9 mg.1 hét után kezdett jóbban lenni és neki a mudulen táp is sokat segít! Én ugy szokttam ha nincs jól telefonálok a Dr-néninknek és beszámolók a jelenlegi álapotárol,szerencsére 3 éve nagyon jó helyen vagyunk! Szerintem nyugodttan panaszkodj az orvosodnak,hisz igy tud segíteni! a legjobbakat:ádám anyukája

Nincs jelen

 

#1947 2012-03-05 10:15

Detti84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Január elején Colitist diagnosztizáltak nálam, Salazopyrint (3*2) és Salofalk végbélszuszpenziót kaptam. Kb. január 18-ig tünetmentes voltam, de volt egy délutántól másnap reggelig tartó nagyon kellemetlen szúró fájdalmam a vastagbél baloldali kanyarjában, amire nem igazán tudtak mit mondani. Szerencsére elmúlt 6 szem Nospával, de reggelre a székletem véres lett. Sajnos azóta is minden alkalommal elõjön ez a vérzés ilyenkor, illetve ilyen nyákos gennyes valami is távozik belõlem. A gyógyszer szedésére nagyon odafigyelek, hasmenés, görcsölés nincs, csak a vér és a nyák. Valakinek nincs ezzel kapcsolatban valami tapasztalata esetleg, ami segíthetne nekem? Kicsit el vagyok még veszve, nehéz felfogni, hogy fél évvel ezelõtt még "egészséges" voltam. Nagyon nagy segítség nekem ez az oldal, fórum és a közösség. Jó, hogy van lehetõség beszélgetni ezekrõl a dolgokról. Elõre is köszönöm szépen, ha valaki tud nekem segíteni. Mindenkinek csodaszép- tünetmentes napokat kívánok!

Üdv: Detti

Nincs jelen

 

#1948 2012-03-05 11:00

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló sosi46!

Köszönöm válaszodat, én detto így "diétázgatok", hogy gyakorlatilag mindent eszek!.. Borocskát innék, de nem merek még!.. Meg ez, hogy a savanyút kívánom, erre mondjuk kielégítõ a napi egy alma, három mandarinnal!.. Már a három mandarin elosztva egész napra!.. No tejet én sem fogyasztok, mert nem szeretem!.. Viszont minden termékét annál inkább, sajt-túró-vaj-stb., na ezekbõl fogyasztok rendesen!.. Imádom a kecske, és juh-tejtermékeket is nagyon!.. További minden jókat Neked-Mindenkinek,

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1949 2012-03-05 11:05

plant
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Bordás!..

Köszönöm válaszodat!.. Igen, a célt ismerem, és pozitívan "törtetve-csörtetek" elõre, aztán majd látom!.. Remélem igazad lészen, és menni fog!.. Minden jókat, és tünetmentességet kívánva,

üdv,
plant

Nincs jelen

 

#1950 2012-03-05 11:48

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Detti84!

Amit jelen esetben tehetsz te magad az az, hogy most diétázol mellé, amíg nem szûnik a vérzés illetve a nyákos széklet és sokszor keveset egyél. Most is egészséges vagy, nincs semmi gond, hisz ez csak egy állapot... :)
Jelenleg belobbant neked de reméljük hamar el is fog múlni ez az egész. Legyél türelmes hisz ehhez az is kell, illetve ha úgy érzed akkor menjél mindenféleképpen el a szakorvosodhoz és beszéld meg vele mi a helyzet, esetleg nem múlik, mert akkor lehet gyógyszer változtatás lesz nálad. Jobbulást!
Üdv! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB