#2751 2014-06-06 00:27

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Most néztem csak Marcsi a linked. Ilyesmiket szoktam enni. Mondjuk az édességekrõl és szaftos husikról nehéz lemondani...

Nincs jelen

 

#2752 2014-06-06 06:48

ilaris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nehéz tanácsot adni étkezés -diéta okán. 
Tapasztalatom,hogy teljesen egyéni az,hogy kinek mi a jó.   
Magam három évig diétáztam még anno 1998-2001 ben.  Akkor ki kellett venni a teljes vastagbél mennyiséget. Valamennyire szerencsém az ,hogy stómazsák nélkül élek.
  Mûtét után két évíg tartottam a colitis diétát.Nem híztam egy dekát sem. 67 kiló voltam.
Egy szép napon úgy döntöttem ,hogy vége.. Diétát abbahagytam .Megeszek azóta mindent  Bablevest -kelkáposztát stb.stb..Ennek már tíz éve ,ma 97kiló vagyok és a napi 6-7 híg székleten kívül semmi nem gátol a teljesebb életvitelben. Gyógyszert nem szedek már .
  Azt kell mondanom az itteni írásokat .történéseket olvasva ,hogy nagyon sokatoknak hasonló életvitelt kívánok mint ami most nekem 67 évesen van
Mielõbbi gyógyulást kívánok mindenkinek..
  Árpád

Nincs jelen

 

#2753 2014-06-06 08:20

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ha valaki tünetmnetes, akkor szép finoman lehet bûnözgetni, de mindenbõl csak keveset, csak azt, ami jól esik. Sajnos ki kell tapasztalni egyénileg, hogy ki mit tolerál. Pacalpörkölt, csípõs paprika ilyenkor se jó :D

Nincs jelen

 

#2754 2014-06-06 16:42

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia en 182 cm magas vagyok es 79 kg.Sosem voltam elhizva max egyszer voltam 82 kg.Szerintem mikor az embernek elojonnek a bajai tunetje van,akkor ne probaljon kilot felszedni hanem csk probalja minel hamarabb lekuzdeni.Mikor ez megtorten akkor csak lassan es mertekkel kell enni egy kicsit ebbol is meg abbol is.En voltam egy gasztrosnal es azt mondta ehetek mindent .En ettem is mindent ameddig ra nem talaltam erre az oldalra.Itt olvastam el hogy bizony dietazni is kell.Mindenki masat mond igazabol az ember a sajat boren tudja megtapasztalni ,hogy mi is jo.Csak annyit tudok mondani hogy mindent mertekkel kell fogyasztani.Ja es en minden nap egy orat biciklizek,levezetem a streszt,es ahogy kiizzadok gondolom ,hogy a karos anyagokat is kikuszobolom a szervezetbol.Egy kis mozgast mindenkinek javaslok.
                              Tovabbi szep napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#2755 2014-06-07 10:51

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is most akarok bringát venni,de elég húzós egy jó bicaj.Én mindent eszem,a leírt diéták nagyon nem jöttek be....naaagyon nem.A fõtt krompli,répapüré stb. kinyír.Még a száraz húsos cuccok jöttek be legjobban eddig,átlagos módon fûszerezve.Néha pedig egy kis szénsavas lötty rendet tesz bent és jobb a közérzetem.Ennyit a diétáról....

Nincs jelen

 

#2756 2014-06-08 01:07

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen kinek mi jon be,nem egyforma a szervezetunk,mindenkinek mas es mas.Ugy az imunrendszer is,evel a dietaval,nem tudom hogy lessz eros,bennem is felmerult ez a kerdes.Oszinten megmondom,2 napja hogy csinalom,kopogjam ki jol erzem magam,habar meg gyogyszert is szedek,de ha igy folytatodik,akkor lassan lassan fogom csokkenteni,ugymond elhagyni.Jovo honapba jon a sok sorfesztival ,de legalabb egy sort meg kell hogy igyak a haverokkal nemlehet nemet mondani,Agusztusba meg vakacio,egy kicsit nehez lessz nemet mondani mindennek.De megprobalok eros lenni.Ja a bicajozas nagyon jo,nagyon jol megmozgat,erosebbnek erzem magam tole.
szep napot,es ne add fell soha. Szia.

Nincs jelen

 

#2757 2014-06-08 09:43

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Így legyen....már csak valami meditációs technika kellene.Kineziológus vagy ilyesmi.....ezen gondolkodom éppen.

Nincs jelen

 

#2758 2014-06-08 17:19

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dehogyis nem kell semmi fele meditacios teknika,erigy ki egy kicsit a szabadba,a baratnoddel,setaljatok egyet.Es felejtsd el a problemaidat,meglatod mar is jobban fogod erezni magad,en nem reg jottem haza a bringazasbaol,nekem mar nagyon jol megy jo kondiba vagyok.Es maris csinaltam ebedet,ugy dietasan,csirkecomb bor nelkul rizskasaval,sok murok,egy hagyma egeszbe,zeller petrezselyem,es agy kis ketcup a szinehez egy kis so.Es mikor jobban leszel akkor egy jo sor mellet te is meditalhatsz...................

Nincs jelen

 

#2759 2014-06-08 18:52

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mostanság inkább felsõ emésztési gondjaim vannak,sav.Szedek gyógyszert,most mégis.Volt idõszak,hogy 4-5 sört is megkívántam egy nap strandon még tavaly is,most meg,mintha csak felfújná a gyomromat.Volt egy ulcogant nevû cucc,ami bejött,de hiánycikk lett....

Nincs jelen

 

#2760 2014-06-09 00:07

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aha ertem ,nekem meg ilyen gondlyaim nem voltak.Nem tudom mit mondjak erre,mindenkinek megvan a sajat keresztje amit vinnie kell.Ma beszeltem a dokimmal es azt mondta ,hogy meg tojast se szabad egyek.Hat kerdem en toled akkor mi jo van mar abban az eletben,ma holnap tenyleg azt se tudod hogy mi is a jo es mi a rossz.Tovabbi szep napot.

Nincs jelen

 

#2761 2014-06-09 07:50

ilaris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Magadnak kell megkeresned azt ami NEKED nem árt .
   Hosszú folyamat ----el kell kezdened minél elõbb.  Gondos jegyzetelás ,saját tapasztalatok összegzése. -kiválasztani azt ami nem árt....  Emberpróbáló fdeladatok..
   A  vége az amiért azt lehet mondanod.... MEGÉRTE.

Nincs jelen

 

#2762 2014-06-09 16:52

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hat igen meg kell probalni ,proba szerencse,egy kis dieta nem, arthat senkinek,egy kicsit konnyebben etkezni ebben a nagy melegben,kevesebb zsiradekot .edesseget es tejes dolgokat enni.Es nem beszelve egy kis alkoholrol,csak kevesrol.Mindenkinek szep napot.

Nincs jelen

 

#2763 2014-06-09 23:39

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az is változik,hogy mikor mi jön be.Van,hogy a diétástól döglõdök,de lemegy egy lángos vagy egy kisebb hurka....ennyi.A sör is néha jól esik,nem is árt,máskor meg nem is kívánom vagy iszom,utólag szar.Hogy odabent sunyi módon mi történik,azt úgys etudjuk/tudjátok,hiába a vizsgálatok.Lehet úgy romlik a helyzet,hogy észre se veszed,azt hiszed OK minden,mert diétázol.Aztán frászt biztos...!Az emésztést,hogy mi hogyan esik,azt befolyásolja stressz,idõjárás,ilyen oldalak elvasgatása stb.=IBS.Egy kis társuló IBS eléggé felnagyíthatja az IBD féleségek tüneteit,holott nem romlik nagyon a tényleges helyzet.Ígyhát szerintem a diéta ott kezdõdik,ha megeszed és f...sol tõle,görcsölsz,hánysz,fáj a hasad stb....akkor nem eszel olyat.Elõre megvonni valamit,csak mert leírták....pffff,lufi.Persze ez személyes tapasztalat.IBD diétától majdnem hátast dobtam.Van,hogy kifejezetten jó a szénsavas,pedig savas vagyok,de meg kell csapatni a kaját.

Nincs jelen

 

#2764 2014-06-10 00:06

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igazad van egyes dolgokbaban,mar az embernek tele a hocipoje mindennel.Ezt ne egyel azt ne egyel ezt ne igyal meg ilyesmi.En pizzat sutok,eleg stresszes melo,sokat dolgozom,mikor hazajovok elmenne egy jo sor de nem lehet.Neha az jar a fejembe ha meg kell halni hat meg kell halni ez van mit tudsz csinalni kinek mi van kirendelve.Neha olyan napjaim vannak hogy minden osszejon.Nincs kedvem meg az elethez sem.Egyedul nem a legjobb,hidjetek el.Van egy oreg bacsi elmegy a dokihoz,megkerdezi a dokitol:Doktor ur hany evig fogok elni meg?Erre  a doki is megkerdezi az oreg bacsit,on cigarettazik?Nem.On iszik ?Nem.Netan nozik ?Nem.Hat akkor meg minek akar meg elni.Ja en is ugy vagyok a sorrel hogy neha jol esik es neha nem.Nem tudom hogy miert.Ja es a masik dolog,nekem szoktak kijonni pattanasok a homlokomra meg a hatamra,gondom ohgy a betegseg miatt,mikor gyulladasban van.Szep napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#2765 2014-06-12 16:59

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy ideje jól voltam, de ma reggelre bedagadt a bal oldalon a nyaki nyirokcsomóm és a nyelvem is hólyagos vagy sebes. Ez nagyban megnehezíti az étkezést: fáj ha rágok és ha nyelek. Még a folyadék is. Lehet, hogy ez egy fellángolás lesz? Ti tapasztaltatok már ilyet?

Nincs jelen

 

#2766 2014-06-13 06:06

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aha,olyan szokott lenni,hogy nyelésnél érzem,mintha dörzsölné a fogam nyelvemet és k...vára lepedékes is.Igazából doki mondta rá,hogy a nyelven levõ mittudom én mik duzadtak,de mondjuk kifejezett seb nem volt.Nekem 1 hete kb a hasam szórakozik inkább.

Nincs jelen

 

#2767 2014-06-13 10:36

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a gyors választ. Azért kérdezem, mert nálam máskor is volt ilyen nyirokcsomó duzzanat, amihez láz társult és 90 körüli CRP. Orvoshoz is csak 6 hét után mentem és csak a láz miatt, mert a hasam rendben volt. Be is fektettek, hogy kivizsgálnak, de a vénás szteroidtól másnapra semmi bajom nem volt. Máskor az izületeim miatt dõltem ágynak, mert menni sem bírtam, gondolom akkor ott jött ki a gyulladás. Létezik, hogy a nagyfokú gyulladás koncentráltan az állkapcsomnál jelentkezzen? Te miket szedsz most a hasadra?

Nincs jelen

 

#2768 2014-06-13 12:48

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Qpak!
Én jelenleg csak xalazint szedek,probioitikumot meg multivitamint.Ja,egyébként ping-pongozik ez néha nálam is,van,hogy az izületek szarakodnak,van,hogy a bélés.Hallottam olyan verziót,hogy ez nem tipikus IBD hanem spondilo-akármivel összefüggõ gyulladás,tehát a bélgyuszi kapcsolódik az izületihez és nem fordítva.Állkapocsba??Hát lehet vagy pedig stresszelsz (én szoktam) és attól van.Vagy vitaminhiány.

Én is kérdeznék:voltam vérvételen-CRP:0,9; FVS: 7,6; MCW: 43; süllyedés: 6 meg a több is OK. Viszont, az RDW-SD és az RDW-CV az ref. tartomány alsó határán van, illetve a GPT/ALT: 5 és egy felkiáltó jel van mellette (jó,hogy nem egy fejfa)

Nincs jelen

 

#2769 2014-06-13 13:40

Lorka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni a közösséghez egy hónapok óta még nem diagnosztizált betegséggel, a kért labor értékek alapján azt olvastam ki, hogy autoimmun betegségre gyanakodnak vagy esetleges lisztérzékenységre, a már meglevõ laktózérzékenység mellé. Az mindenesetre biztos, hogy erre még rájött más kapcsán szedett 3-4 antibiotikumtól egy valószínûleg egy-két hónapja alakuló bélgyulladás, állandó hõemelkedéssel stb.  Jelenleg kliont szedek és a dokinõ rostszegény, tejmentes, fûszermentes táplálkozást javasolt. Az lenne a kérdésem, bár lehet van ilyen fórum, hogy mi számít rostszegénynek gyümölcsök és zöldségek közül? Ami megközelítõleg biztosan nem okoz gondot? mert én naivan ettem a teljeskiõrlésû cuccokat és nyers zöldséget hónapokig az egészséges táplálkozás jegyében, amit pont nem lehetett volna, úgyh most egy - két hete kenyeren és fõtt krumplin élek, de ez a nulla vitamin bevitel lehet többet árt mint használ. Illetve ha kiderül a glutén érzékenység, akkor meg szintén nem igazán jó, de így tej-glutén-zsír-rost mentesen fogalmam sincs mit egyek.

Nincs jelen

 

#2770 2014-06-13 14:24

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Zöldségek legjobbak párolva és vagy paszírozva. Gyümöcsök szintén, esetleg sütve. Alma, banán barack vagy körte. Gyümölcslé kifacsarva szederbõl? Én tejtermékeket szoktam enni pl sajt óvári vagy ementáli. Túró félzsíros, illetve vaj viszont tejet egyáltalán. Helyette kaukázusi kefír vagy joghurt. Bors helyett borsika fû. A glutén érzékenység mennyire biztos? Ha igen akkor viszont bioboltban tudsz venni péksüteményeket is.

andreas31 Szerintem jó a vérképed, nekem nagyon kileng. Ami határértéken van azzal nem is érdemes foglalkozni, pláne ha jól érzed magad. Nálam ilyet nem is néztek: GPT/AlT.
Mennyire vagy vashiányos? Nekem 3,4-es azt mondta az orvosom, hogy majd valamit kezdeni kell vele és hogy feleslegesen szednék rá vitamint, mert nem szívódik fel. Az LDH 216 Amiláz 109 bármit is jelentsen húgysav 162.
Vérvételkor és a héten is 16 mg medrol, ami 32-rõl indult heti csökkentéssel. (24/16/8 8/4 4)

Nincs jelen

 

#2771 2014-06-13 19:52

Lorka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi Qpak! megpróbálom, párolva, leturmixolva a dolgokat, bár lehet h most inkább hagyni kéne az egészet és pár hétig tartani magam a fõtt krumpli,rizs verzióhoz, fogalmam sincs mit csináljak már:( A háziorvos szerint a vérképem nem indokolja a folytonos hõemelkedést, kivéve h a crp-m magas, 17. A többi eltérés határértéken van, úgyh kórházba akar utalni:(

Nincs jelen

 

#2772 2014-06-14 17:22

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A CRP egy takonykórtól is magas lehet,amikor meg steroidot szedtem,akor a 36.7-37 volt az alaphõmérsékletem....

Nincs jelen

 

#2773 2014-06-17 13:01

Lorka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A gond, hogy a CRP már 8 hónapja folyamatosan 15-17 körül van, ízületi fájdalmak, izzadás, szájszárazság és laza furcsa állagú széklettel kezdõdött. Ez még elviselhetõ volt, de azóta rájött egy antibio okozta bélgyulladás és állandó hõemelkedés, és azóta szarul vagyok eléggé, fogalmam sincs mit egyek, mit ne, mi okozhat mit, mi jó, mi nem. Az orvosoknak halovány fogalma sincs egyelõre, hogy mi mitõl van, egy darab epekövet találtak a hasi UH-n, meg h most már bélgyulladás is van. A házidoki megoldottnak vélte ezzel az ügyet. A gasztro azt mondta h nem lehet mindez az epémtõl. Most épp 2 hónapot kell várni amíg meglesz az autoimmun és cölikália labor eredménye..de sztm addigra már kórházban leszek. Bocs, h ilyen negatívan, csak már teljesen kész vagyok.

Nincs jelen

 

#2774 2014-06-17 22:25

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lorka a legrosszabb ha nem tudják mi a gáz, ilyenkor automatikusan a legrosszabbra gondol az ember. Nem diagnosztizálni akarlak, és ne is vedd készpénznek,de példaképp: Anyukámnak epekõ miatt volt magas a crp-je. Nem tudni nálad mi van. Az is lehet, hogy egy "sima" bélgyulladás, ami idõvel elmúlik. Probiotikumokat próbáltál? Az gondolom nem árthat.

Nincs jelen

 

#2775 2014-06-18 11:03

Lorka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! köszönöm, kedves, hogy nyugtatni próbálsz. Az eddigi olvasmányaim szerint, a magas CRP gyulladás, daganat és autoimmun betegség jelzõje lehet. Tehát kb ezekbõl lehet válogatni a betegség okát illetõen.
Az epe csak azért lenne furcsa, mert soha életemben nem okozott panaszt és most se voltak epegörcseim vagyis nem is tudom milyen az. Persze szedek már 2 hónapja probiotikumokat, ha nem szedem, rögtön hasmenés és hasgörcsök, de úgy tûnik önmagában ez nem elég a gyógyuláshoz. Egy normix és most egy klion kúrán vagyok túl, ami épp levitte a hõemelkedést, de sztm ez csak átmeneti, mert hogy az eredeti ok nincs meg. Most nézegettem, hogy a halolaj kapszulák elvileg bél-gyulladásgátlók, de fogalmam sincs h azt epe mellé lehetne -e szedni. Errõl van vmi tapasztalat? vagy bármilyen növényi gyulladásgátlóról? Most az lenne a legfontosabb, hogy ez a bélgyulladás valahogy nyugalmi szakaszban legyen, amíg nem jönnek meg az eredmények.

Nincs jelen

 

#2776 2014-06-18 11:33

ilaris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szervusz Lorka

  Növényi bélgyulladás gátlók. javítók.:
      Fekete áfonya leve.
      Birsalma magja
      Esta egy reszelt alma evése
      Öszibarack -béltisztító-
      Fokhagyma-  Vodkába áztatva két hétig-
                                      egy rész fokhagyma,két rész vodka.
                                     egy -egy kiskanállal fogyasztandó.
   
   Árpád

Nincs jelen

 

#2777 2014-06-18 11:37

ilaris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocs
  A diókopáncsból fõzött tea lemaradt--

Nincs jelen

 

#2778 2014-06-19 13:33

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nem tudom, hogy pontosan melyik helyre is kellene írnom, így hát ide írok. Colitisem van, de már pár hónapja tünetmentes vagyok. Tegnap megettem egy normális, igazi hamburgert(nem mekis meg társai), ami nagyon finom volt :) csak kicsit zsíros. Aznap még nem volt semmi gondom, de másnap reggel erõs székelési ingerem támadt. A hasam nem fájt, de a végbelemnek kellemetlen érzése volt. Azóta rendben vagyok, de kicsit megijesztett. Mitõl van az erõs székelési inger? gyulladás kezdete, vagy ez csak amolyan ártalmatlan dolog? Köszönöm a hozzászólást! :)

Nincs jelen

 

#2779 2014-06-19 23:59

Bourne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hat ebben a betegsegben az az uj,hogy sosem tudod mikor leszel rosszul,es mikor jol.En neha nagyon jol erzem magam es masnap mar kesz ujra elojon  a tunetem." hete dietazok odafigyelek magamra,ugymond egy kicsit jobban erzem magam,csak hianyoznak a vitaminok.Az ember azt se tudja hogy mi jo is mi arthat.Addig jo mig az ember nem beteg,de ha beteg akkor meg egyutt kell elni vele,olyan mint egy elettars,vagy mint egy anyos ha nincs baj akkor csinal.Kivanok mindenkinek jobbulast es tunetmentes napokat.....

Nincs jelen

 

#2780 2014-06-30 08:50

Lilac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

2012-ben diagnosztizálták nálam a colitist. Pentasara elmúlt, de 2 év után egy nagyobb stress hatására és antibiotikumra újra elõjött. Volt már ilyen köztetek valakinek, hogy antibiotikumtól jött elõ? dokim azt mondta nagyon valószínû. Azért kérdem mert akkor lehet ez egy kiváltó ok, és csak el kell kerülnöm...köszönöm

Nincs jelen

 

#2781 2014-06-30 10:48

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv: Hétvégén horgászni voltam és nagyon felelötlen voltam iszonyatos modon leégtem!
Napszurás tünetei nem jelentkeztek. Ilyenkor medrolt ugyanugy szedhetem tovább nem borul fel semmi a szervezetben?? Mit tegyek?? (Colitis Ulcerosa)

Nincs jelen

 

#2782 2014-07-02 15:10

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Pár napja olvasgatom a Fórumot, nagyon örülök, hogy rátaláltam.
Idén februárban derült ki hogy colitis ulcerosám van. Korábban is voltak már aktív szakaszaim, de akkor nem sikerült diagnosztizálni a betegséget. Hónapokig tartó szteroidozás (Medrol) után sikerült remisszióba küldeni a betegséget.
Még nagyon új nekem ez az egész, lenne pár kérdésem a tapasztaltabbaktól.
Kb. egy hete nagyon fájnak az ízületeim: a kezem ujjaival és a csuklómmal kezdõdött, mostanra már a könyököm, vállam, térdem, lábfejem is csatlakozott... :( Ez egy kísérõjelenség vagy valami nagyobb gond kezdeti jele lehet?
A passzív idõszakban egyébként nincs hasmenésem, de szinte órarendszerûen minden reggel 5-10 perccel ébredés után irány a WC. Ez nálatok hogy van?
utaltak rá páran már, hogy ugye az õsz, ugye az esõs, nyálkás idõszak, stb. Eddig minden alkalommal november környékén kezdõdtek a tüneteim. Az õsz ilyen kritikus idõszaknak számít? Mi ennek az oka?
Egyelõre csak ennyi kérdéssel bombázlak Benneteket és elõre is nagyon megköszönöm ha valaki válaszol :)
(bocsi hogy olyat is kérdeztem ami egyértelmû vagy már szerepelt, még csak a harmadánál tartok a 2700 hozzászólás visszaolvasásának).
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#2783 2014-07-02 15:12

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Van egy olyan topic is, hogy Medrol mellékhatása esetleg olvass bele - már benne vagy az olvasásban úgyis  :)

Nincs jelen

 

#2784 2014-07-02 15:15

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a gyors választ :) Kb. 2 hónapja hagytam el a Medrolt (lépcsõs leépítés). Ilyenkor is jelentkezhetnek még mellékhatások?

Nincs jelen

 

#2785 2014-07-02 15:16

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

:)

reméljük majd jön valaki segíteni, ezt én sajnos -vagy inkább nem sajnos, nem tudom.

Nincs jelen

 

#2786 2014-07-02 15:18

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

de itt van öcsi, õ pont kérdezett múltkor a medrolos topicban!

Nincs jelen

 

#2787 2014-07-03 09:04

Hollandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lilac,
Rengeteg kiváltó ok van, kinek mi éppen :)
az antibiotikumot mindenképp kerüld el, amikor csak tudod, leirtja a bélflórát, és hosszú távon sokkal több rossz hatása van, mint amennyi haszna rövidtávon.

Nincs jelen

 

#2788 2014-07-03 14:41

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Elvileg nem kellene szerintem jelentkeznie,max ilyen izületi dolgoknak,nálam így volt,aztán ment a dolgára szépen.

Nincs jelen

 

#2789 2014-07-03 19:35

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lilac! Az antibiotikum tényleg nagyon rossz hatással van. Pláne hogy vannak orvosok akik sima torokgyulladásra is azt írnak. Ezért is minden bajommal a belgyógyászt zaklatom. Azt mondta, hogy csak a legvégsõbb esetben szabad. 8 hét alatt jöttem ki egy fertõzésbõl, antibiotikumot nem írt. De ez csak egyedi eset volt. Sajnos ördögi kör, mert a gyógyszerek gyengítik az immunrendszert, így könnyen elkap az ember fertõzéseket-amire antibiotikumot nem szedhet. Mindig kapok védõoltást, influenza idején sok C vitamin és gyakori kézmosás. :)

Nincs jelen

 

#2790 2014-07-04 11:11

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Olvastam, hogy az Imuran szedése mellett nem ajánlott a napozás.
Én csak Xalazint szedek a colitisre, nekünk mennyire szabad napra menni? Köszi :)

Nincs jelen

 

#2791 2014-07-06 00:36

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Minden gond nélkül. Én imuran mellett is napoztam. Humira mellett is kimegyek. Szedünk minden szarságot, de ne éljünk már burokba. Szerintem a mérték a lényeg: 40 fokban déltõl 3 ig ne süttesd magad, mert pirítós leszel. immun biz-b*** ide vagy oda! Még az egészségeseknek is megárt.

Nincs jelen

 

#2792 2014-07-06 12:37

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

QpaK
Nem javasolt Imurán mellett napra menni, D vitamint kell szedni télen-nyáron.

Nincs jelen

 

#2793 2014-07-06 13:49

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mari
Köszönöm. Most olvasok, hogy bõrrákot okozhatnak. Jobb lesz óvakodni. :) Szedek vitaminokat: D, C, B, folsav.

Nincs jelen

 

#2794 2014-08-11 06:38

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok nektek volt már olyan, hogy kiujult a colitis, egyenlõre csak  a hasmenés. Aztán amikor láttam kicsi vért elkezdtem szedni medrolt, utána hasmenés leállt kb a második napra (20 mg-t szedtem két napig) és 3ik nap reggel mikor felébredtem úgy néztem véres folyadék jött ki a seg..mbõl. Nem vagyok benne biztos hogy véres folyadék volt, de arra tippelnék. hasmernésem viszont nincs, ettõl még vérzés lehet?

A kérdés az jhogy nektek volt már ilyenetek? hasnemés nélkül vérzés?

Ma megyek magán orvoshoz, 10 ropi...ehh :)
És tudom hogy gyarkorlatilag semmi kulonosoet sem tud majd õ sem mondani....

Nincs jelen

 

#2795 2014-08-30 09:46

willscarlet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv! Majdnem három hete diagnosztizáltak crohn colitis-el. Az orvos szerint az egész vastagbelem be van gyulladva, gyógyszernek Pentasa-t és Budenofalk-ot írt fel, továbbá vasat a vashiányomra, és pár napja elkezdtem egy Protexin nevû probiotikumot szedni. Az elsõ két hétben minden tökéletesen rendben volt, a hasmenés és a vérzés abbamaradt, a székletem megszilárdult, az étvágytalanságom megszûnt. Mivel az orvosom, aki a béltükrözést végezte, nem nagyon világosított fel a betegséggel kapcsolatban, ezért ész nélkül zabáltam mindent amit szeretek. Valószínûleg ennek meg is lett a böjtje, és pár napja (3-4) folyamatosan görcsöl az alhasam, és napi 10-12 alkalommal van véres hasmenésem. Étvágyam nuku. Miután felhívtam, az orvosom azt mondta, ez természetes, és hogy elrontottam a gyomrom.

A kérdéseim a következõk: tényleg ez-e a helyztet, és hogy ha igen, kell-e aggódnóm, vagy hamarosan elmúlik-e majd magától? Tovább, szükséges lenne kórházba mennem? Nagyon aggódom, teljes pánikba vagyok, légyszíves válaszoljatok minél hamarabb! Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#2796 2014-09-01 20:48

Hollandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Endre2 :)
Nekem volt párszor fájdalom, görcs és hasmenés nélküli vér, mindig hasmenõs idõszak után, viszont nemtom mennyire gáz ez, mert akkoriban szrtm az orvosokra és tizenévekig nem mentem vissza, úh nem tudom milyen következményei vannak.

Szerkesztette: Hollandi (2014-09-01 20:49)

Nincs jelen

 

#2797 2014-09-01 20:54

Hollandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia willscarlet
Keress egy jó dietetikust és nézz utána a neten, h mi okozhat gondot, ill érezni is fogod, ha próbálgatod a kajákat.
A hagyományos orvoslás inkább szénhidrát-alapú diétát javasol, a régi gyógymódok és azoknak a modern változatai inkább fehérje és zsÍr alapút, pl SCD és GAPS diéta (sztem ezek a jók, de ez szigorúan a magánvéleményem és nem vagyok orvos, csak gyakorló beteg :))
Ja és sztem egy másik orvos és vélemény sem ártana az állapotodról...

Szerkesztette: Hollandi (2014-09-01 20:55)

Nincs jelen

 

#2798 2014-09-02 01:51

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A diétáktól nem fog meggyógyulni, viszont az életed sokkal könnyebb lehet, (scd és egyéb lowcarb, rostmentes) kevesebb szenvedés jobb tápláltság - aztán ha úgy dönt a fellángolás hogy abbamarad akkor lehet örülni :) - sajnos ha magától nem akar elmúlni a gyógyszerek is a tüneteket kezelik, vagy egy idõ után azt se.  Aztán magától elmúlik. Van akinek hosszú évekig se. Van akinek meg nem (pl.: én) - na akkor mûtét, és akkor utána már a bélpanaszokat nagyjából ki lehet húzni a listáról. Maradnak a kísérõjelenségek, de azokkal még együtt lehet éldegélni. Az életminõség sokat javul, soha többé wc para, se fájdalom.

Szerkesztette: Rigor (2014-09-02 01:52)

Nincs jelen

 

#2799 2014-09-03 11:37

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
Elég régi a topic bízom benne még vannak hasonló betegek akik vissza járnak ide olvasni.
Tavaly diagnosztizált pancolitis ulcerosa magyarul egész vastagbelet érintõ gyulladásom van.
Az állapotom elég súlyos volt.
2x kaptam 2E vért,Medrolt is vénásan kaptam,még a vasat is.
Jelenleg tünetmentes vagyok.Mindezek ellenére állandó jelleggel szednem kell a pentasa granulátumot napjában 2X.
Hónapokkal ezelõtt elkezdtem szedni a propolisz tinktúrát.Amirõl természetesen a kezelõ orvosom nem tud.Vérképemet nagyon szépen helyre hozta.Orvos is csak csodálkozott.Ki merem jelenteni soha nem volt még olyan jó vérképem.Jelenleg szünetet tartok a propolisszal.
Mai nappal meg elkezdtem az útifûmaghéjat is szedni.Többek között a puffadásra és székrekedésre.Napokig semmi aztán hosszú perceket ülök a wc.n :(
Meg szeretném kérdezni hogy kinek milyen "saját csodaszer" vált be ezzel a betegséggel szemben.
Válaszokat elõre is köszönöm.
És mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok !

Nincs jelen

 

#2800 2014-09-03 11:45

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Annyit még esetleg hogy 34 éves vagyok.
Évekkel ezelõtt félre diagnosztizáltak.
Belsõ aranyeret állapítottak meg.Ugye vérzés problémáim voltak.
Én akkor meg is "nyugodtam" hogy "csak" ennyi a bajom.
Drága háziorvos doktornõm erõsködött mindig hogy márpedig Andi neked fekélyes bélgyulladásod van.Igaza lett.
Nem vettem komolyan fájdalmaim sem voltak,se hasmenéseim.
Egészen tavaly nyárig mikor a semmibõl nagyon erõs görcseim lettek,földön fetrengtem úgy fájt,szinte egész nap hasmenésem volt,erõs vérzésem.
Megfelelõ kivizsgálás után állapították meg hogy sajnos egész vastagbelet érintõ fekélyes  gyulladás :(

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB