#2801 2014-09-03 12:29

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lehet, hogy hülyeségnek tûnik,de saját csodaszerem a meditálás, és az agykontroll. Napi 5 - 10 perc. Igaz, mostanában elhanyagoltam :)

Nincs jelen

 

#2802 2014-09-03 17:54

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen a hozzászólásod.Kedves vagy:)
Ez az ami nekem soha nem fog sikerülni az pedig a meditáció lenne.Minél jobban szeretném elengedni magam nyugalomba helyezni annál több gondolat cikázik át az agyamon és még sorolhatnám.Egyszerûen nem bírom magam kellõ képen elengedni és pl csak egy virágos rétre koncentrálni.

Nincs jelen

 

#2803 2014-09-03 19:03

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az útifû maghéjat én is erõsen ajánlom, hiszen, akinek hasmenése van, annak szilárdítja, akinek meg székrekedése van, annak lazítja. Igyatok mellé nagyon sok folyadékot! Amúgy én nemsoká kipróbálom a propoliszt. Sok jót hallottam róla.

Nincs jelen

 

#2804 2014-09-03 20:01

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ageplefagy köszönöm szépen neked is a hozzászólásodat.Kedves vagy:)
Ma kezdtem el az útifûmaghéjat is szedni.Eddig semmi változást nem vettem észre magamon.Gondolom kell pár nap míg teljesen kifejti hatását.A minimum 2 liter folyadékból amit inni kell mellé még maradt 3 dl.Nagy nehezen de meg fogom inni :) Remélem nem durranok ki :D Propoliszból a propoliszos mézet ajánlom jobban.Hatásosabb.Ma vettem egy újabb üveggel abból is.

Nincs jelen

 

#2805 2014-09-04 11:37

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hallott már valaki errõl a gyógytea fõzetrõl?Állítólag behegeszti a sebes bélnyálkahártyát.
Esetleg issza valaki mi a tapasztalat?
Az aktív szakaszban a következõ teakeveréket : 2 rész apróbojtorján, 2 rész pásztortáska, 2 rész körömvirág, 1 rész csalánlevél. A tea fogyasztását székelés után javasolt fogyasztani, hogy a hatásukat maximálisan ki tudják fejteni a bélnyálkahártyán. 2 dl forró vízhez adjon 1 evõkanálnyit a keverékbõl, naponta 4-5 alkalommal is fogyaszthatja. 3 hét folyamatos alkalmazás után 1 hét szünetet kell beiktatni.
Mindenkinek tünetmentes boldog napokat kívánok :)

Nincs jelen

 

#2806 2014-09-04 12:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rea én ezekben nem tudok hinni. A nyálkahártyát még a gyógyszerek sem regenerálják. Úgy rémlik, a remicade-nek van ilyesmi hatása. De azt megfigyelés mellett adják idõnként. Egy gyógyteától ne várj csodát. Annyira jó lenne pedig, ha ilyen egyszerû lenne. :(

Szerkesztette: QpaK (2014-09-04 12:22)

Nincs jelen

 

#2807 2014-09-04 12:51

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Reának és - azoknak akik hisznek benne, vagy ebben (is) hisznek -   alternatív módszerek topicban többen fejtegették már a teákat, pl. 34.oldalon.

Nincs jelen

 

#2808 2014-09-04 13:29

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi QpaK a hozzászólást !
Egyébként Andrea a nevem regisztrálni nem bírtam vele foglalt .
Kimondottan én sem hiszek benne még nem próbáltam.Most a napokban ajánlotta egy természetgyógyász.
Gondoltam rákérdezek hátha próbálta már a csoportból  valaki.
Kissé meg vagyok ijedve.Egy hete enyhén görcsöl állandó jelleggel és olykor szurkál középen a hasam.Egyéb más problémám nincsen.Lehet az õsznek tudható be?!

Nincs jelen

 

#2809 2014-09-04 13:31

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi martika a hozzászólásodat neked is :) Kedves vagy :)
Rákeresek és megnézem mit írnak .

Nincs jelen

 

#2810 2014-09-04 13:55

Rea11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kecskemét Bács - Kiskun Megyei Kórház gasztrón kezelõorvosom Dr. Hausinger Péter . Innen a csoportból van olyan aki szintén hozzá jár?

Nincs jelen

 

#2811 2014-09-09 14:53

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Már reggel ment a kapkodás, készültünk tükrözésre. A hasam kicsit nehezen idult be, de 9 körül el tudtunk indulni. Hívtak  telefonon, hogy „már nagyon várnak” Bejelentkezni nem lehetett mert a renszer behalt, ráadásul én meg majdnem beszartam. A belgyógyászaton egy kedves nõvér fogadott. Hamar meg is kaptam a beöntést. Lehet, hogy fura volt utána a mozgásom, de valamiért azt érezte fel kell öltöztetnie. Elég kínos volt amikor körém tekert egy lepedõt. Hé ez nekem is ment volna, de csak annyit mondtam: Köszi! Utána egybõl wc, majd fél óra várakozás után bejött az orvos. Mivel csak a végét nézte 50cm, nem kaptam érzéstelenítést. Nagyon fájt, ahogy végigment. Nyögdécseléseimet az aszisztenssel folytatott párbeszéd nyomta el. Az orvos unokáiról tudtunk meg többet. Néha nekem is odaszólt: „A vége nagyon gyulladt, de feljebb tök jó. Úgy tûnik, ma mindenkinél így van.” 4 helyrõl vett mintát. Érdekes volt a monitoron látni a belsõm. Szóval mik azok az ujjbegy szerû gumók? És van ilyen híd szerû sáv ami a bél közepén található. Ezt el sem tudom magyarázni. A fehér rész tönkre ment nyálkahártya, de az nem volt sok. Elég undorító volt! Amikor végeztünk, a vérképemrõl, állapotomról diskuráltunk. Gyógyszereken nem változtatnak. Azt mondta, jobb állapotot, csak mûtéttel érhetünk el. Nem kérdeztem rá a Vedolizumab-ra. Kellett volna? Arra sem választolt, hogy a múltkori lerobbanás miért mutat ugyan olyan vérképet, mint a mostani jó állapot?

Szerkesztette: QpaK (2014-09-09 15:00)

Nincs jelen

 

#2812 2014-09-09 20:43

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Közben rájöttem. Leírom, bár ezt valószínûleg mások már tudják és csak nekem új.
Itt egy kép az egészséges bélrõl. Figyeljétek meg a hurkokat körben.

Nem akarok gusztustalankodni, csak erõs idegzetûeknek!!
https://www.google.hu/search?q=normal+c … B350%3B275

Colitisnél nincsenek hurkok. Tehát amit rendellenes gumónak gondoltam, megmaradt ép részek. Ez viszont így elszomorít :(

https://www.google.hu/search?q=colitis+ … B480%3B360

Szerkesztette: QpaK (2014-09-09 21:16)

Nincs jelen

 

#2813 2014-09-23 19:36

toth33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rea11! Engem is Kecskeméten dr. Hausinger Péter kezel. Nekem is pancolitis ulcerosám van, áprilisban diagnosztizálta, medrollal, pentasával, klionnal június végére tünetmentes lettem, csak pentasát kell szednem napi 2 gramot, de most szeptembertõl újra jelentkeztek tünetek és most megint Medrolt kell szednem. :(

Nincs jelen

 

#2814 2014-11-04 14:52

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Két hete beleesetem egy állítólagosan bakteriális betegségbe, ami magas lázat, légúti problémákat és csúnya gennyes hólyagokat okozott a torkomra. Antibiotikum helyett egy elvileg az alapbetegségre is való gyógyszert kaptam (Klion). Szépen végig is szedtem, a tünetek többsége el is múlt. A szájüregem-torkom viszont katasztrófa: a torkom, a nyelvem, az arcom belsõ fele tele van aftákkal :( amint elmúlik valahol, kijön máshol. Kísértetiesen úgy néz ki, mint ahogyan a beleim néztek ki a tükrözés képernyõjén :( Pár napja reggelente görcsölök is kicsit, de a széklet normális, többnyire napi egyszeri.
Szerintetek ezek a szájüregi problémák összefüggnek a betegséggel? Kezdõdhet így egy aktív idõszak? (õsz révén egy kicsit félek, mert ilyenkor szokott aktivizálódni...)

Szerkesztette: Moonguns (2014-11-04 14:53)

Nincs jelen

 

#2815 2014-11-05 07:50

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nem lehetséges, hogy nem afta, hanem gomba??? Kliontól nekem brutál gombám lett... 1 hónap klion után 4 hónapig kezelgette az orvos a gombát és azóta is (5 éve) minden ab-kezelés után visszajön.

Nincs jelen

 

#2816 2014-11-05 08:43

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Erre még nem gondoltam, mert sosem volt gombám, bevallom nem is tudom hogy néz ki... Nekem tipikusan aftának tûnik, piros környezet, kis gennyes középpel és fáj :( a gomba is ilyen? és mivel kezelték Neked?

Nincs jelen

 

#2817 2014-11-05 11:48

Vintagemike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

2004 óta van colitisem, szerencsére nem annyira súlyos, mostanában viszont sok stressz ért (a barátnõm egy komoly betegséggel küzd), és megint vérzik. Azért írok, mert nov. 18-ra van idõpontom a dokihoz, és a legutóbbi vérzéses etapnál elfogyott a kúpom (salofalk 1g). Nincs valakinek esetleg néhány felesleges kúpja, amit a vizsgálatig tudnék használni, mert idõpontot nem tudnak adni elõbb, és jó lenne, ha picit normalizálódna a helyzet addig. Mindegy milyen, 500 mg, 1g, csak legyen, természetesen ki is fizetném. Bp, de elmegyek érte szinte bárhova, ami elérhetõ közelségben van.

Köszi elõre is, üdv
miki

Nincs jelen

 

#2818 2014-11-05 12:02

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Moonguns!
nekem olyan helyen volt, ahol tudták helyileg kezelni :o illetve bivaly-erõs gombaölõ gyógyszert kaptam.

de amit leírsz hólyagok, nem annak tûnnek. vagy hát keress rá. gugli jóbarát... olyan képeket kidob, hogy hû meg ha!

Nincs jelen

 

#2819 2014-11-06 11:07

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rea11!

Qpakkal értek egyet: a gyógyteák csak kiegészitõk lehetnek, amit leírtál, az valóban kedvezõ hatású IBD-ben, de biztosan csodát nem lehet tõlük várni, de legalább ártalmatlanok ----(legalább is a többsége, ha betartjuk az elõírásokat az alkalmazásukra vonatkozóan)

A Remicade és a Humira is valóban képes a bél nyálkahártyáját is gyógyítani, csak kérdés: milyen áron, és meddig hatásos a kezelés. Hiszen mindkettõ egy kiméra (ember és egér fehérje), és ez ellen a szervezet ellenanyagot termel...

Minden jót!
Clió

Nincs jelen

 

#2820 2014-11-11 10:44

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Már vagy 2 hónapja nem múlnak el a tüneteim,legalábbis azóta a legrosszabb mert persze már sokkal régebben vannak.
Mindig más a felállás,most a következõképp néz ki:
Olyan az egész vastagbelem (Colitis) mintha fel lenne pumpálva levegõvel.
Mindennap! Reggel megyek wcre vagy 10-15x. De nem jön az aminek kéne,az nem jött vagy 1-2hétig.
Csak rengeteg gáz és vér. Ezt meg nem tudom ugye kontrolálni tehát így nem merek menni sehova. Napközben is kiszámíthatatlanul rámjön (nem mindig),ezért már napközben sem nagyon merek messzire menni.
Az inger megvan,aminek eredménye szinte csak vér.
Semmit nem szedek,minek...?
Nem megyek orvoshoz...minek?
De 27.-én vizsgázom!! Addig el KELLLL,hogy múljon,máskülönben nem tudok elmenni!
Utána már nem érdekel ha visszajön!
Adjatok valami gyors tanácsot!!!:S
Valami életmentõ ötlet??
Valami csodabogyó,kezelés,nem tudom....akármi...
Semiben nem hiszek már de most a vizsga miatt mindent kipróbálnék!
Légyszi adjatk tippeket!:S

Nincs jelen

 

#2821 2014-11-11 13:08

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali írta:

Semmit nem szedek,minek...? Nem megyek orvoshoz...minek? Adjatok valami gyors tanácsot!!!:S

Próbáld ki a Lovassy Anna féle.... Csak hülyéskedek! :) Az orvos által felírt gyógyszerektõl fog elmúlni. Ha most elmész az orvosodhoz...talán, TALÁN el tudsz menni vizsgázni is.

Szerkesztette: QpaK (2014-11-11 13:09)

Nincs jelen

 

#2822 2014-11-11 13:32

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali: 1-2 hétig nem jön ki a széklet?????? (hirtelen szûkületre tippelek) Szerintem orvoshoz menj elsõsorban,(ha az eddigi nem használt, keress másikat, esetleg valami sok folyadékkal székletlazító hashajtó, bár ha szûkület van akkor necces - szóval orvos nélkül inkább ne)

A vizsga helyett lehet pótvizsgázni, de ha perforálsz és meghalsz, akkor pótvizsgázni sem.

Nincs jelen

 

#2823 2014-11-11 21:57

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ma már ment a hasam. Az orvos ugyan mit tud tenni? Én mégegyszer nem szedek be szteroidot. Mást meg nem tud tenni ugysem.
Eddigis mindig elmúltak a tüneteim egy idõ után magától,csak akkor megyek orvoshoz mikor már mozdulni nem tudok.
Orvosnak nem látom értelmét,ezt 16 évi tapasztalatom mondja,eddig sose segített.
Persze a szteroid "segített",de többet ártott.
Rigor mi az,hogy perforálsz? Bél kilyukadásra gondolsz? Én nem hallottam még,hogy Colitisbe bele lehetne halni...:O

Nincs jelen

 

#2824 2014-11-11 22:50

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali! Amikor már mozogni sem tudtál minek mentél dokihoz? Szerintem ilyen felfogással akkor sem kellett volna hozzá menni, ugyanis a doktor nem tud rajtad segíteni. :D Olvasd el Lovassy Anna könyvét, közben igyál meg két deci kamillateát és alvás elõtt imádkozz. Én ezt tanácsolom.

Nincs jelen

 

#2825 2014-11-11 23:16

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali: Elég felelõtlen vagy. Ráadásul tájékozatlan is… A colitisbe közvetlenül nem, de a szövõdményeibe bele lehet halni. A szövõdmény pedig akkor jön, ha nincs kezelve a bél. (nem szedsz gyógyszert, hagyod vérezni…) Persze azt csinálsz, amit akarsz. / Én a helyedbe mindent megtennék, hogy elkerüljem mondjuk a vastagbélrákot, vagy a bélmérgezést, esetleg a szûkületet… / Ezeknél azért jobb a gyógyszer! Nem gondolod?

Nincs jelen

 

#2826 2014-11-12 16:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én például majdnem meghaltam. Nem akarlak riogatni de volt aki meg tényleg. Sõt egy szivárgástól is olyan szepszist lehet kapni, hogy elhalnak a végtagjaid. Nekem szeptikus sokkom volt még a mûtét elõtt, nem is emlékszem mi volt, ahogy mesélték jobb is hogy nem. Nem voltam tudatomnál. Idõnként ordító magatehetetlen szobanövény.
Amennyi szövõdménye lehet, elsõsorban a rákkal kezdve, mondhatjuk hogy bele lehet halni.
Amíg nem ismerték a betegséget (régen is volt) addig  az emberek simán csak meghaltak, többnyire azt hitték vérhasban.

Tessék néhány "szövõdmény" - http://www.5gram.eu/hu/vocational-infor … vodmenyei/

Szerkesztette: Rigor (2014-11-12 16:26)

Nincs jelen

 

#2827 2014-11-12 16:22

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Simán egy nagyobb fellángolásnál például a vérveszteségbe is bele lehet halni, vagy például a kiszáradásba (hiába iszol vizet, átszalad rajtad). Ha nem kapok napi 3 liter infúziót+vitaminok,+szteroid+ többször vért, + intravénás tápszert akkor a mûtétig se húzom ki.

Nincs jelen

 

#2828 2014-11-12 18:40

Hali2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nekem 2004 óta van colitis ulcerosám. Új vagyok még itt. Olyan emberek jelentkezését várom, akinek ugyanilyen betegsége van. Érdekelne, hogy mit próbált ki annak érdekében, hogy meggyógyuljon. Úgy érzem, hogy még nem próbáltam ki minden lehetséges dolgot, egy csomó mindent írnak a neten. Én kipróbáltam a Varga féle gyógygombát (Gasthoanax) - nem vált be, kipróbáltam a borsmenta teát - nem vált be, járok kineziológushoz, mert úgy hallottam, hogy az segíthet. Kérlek benneteket segítsetek, mert el vagyok keseredve, nem tudom hogyan lehetne a tüneteket enyhíteni vagy megszüntetni ennek rohadt betegségnek.
Érdekelne az is, hogy olvasta-e, vagy hallott-e már valaki az "Ég veled colitis ulcerosa" könyvrõl, láttátok-e Lovassy videóját egy ügyben. Ha igen kérlek benneteket osszátok meg a véleményeteket róla!

Nincs jelen

 

#2829 2014-11-12 19:04

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Hali! Érted? Hehehe

Az ég veled könyv arcátlan átverés. Ezt tüzetesen olvasd át, és véletlenül se vedd meg!!!

http://sohatobbelifestylealternative.ol … lternative

Ha nem javul az állapotod, akkor bátran zaklasd az orvost. Változtat a gyógyszereken, te meg jobban leszel.

Nincs jelen

 

#2830 2014-11-12 19:13

Hali2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi qPak! már majdnem megvettem a könyvet

Nincs jelen

 

#2831 2014-11-12 19:34

Cuco74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tõletek. Kb 5 éve diagnosztizáltak kolitis ulcerozával.Gyógyszereim:xalazin 500 tabletta+kúp.Alkalmanként salofalk klizma+medrol a klizmába.Kb 2 hete erõs hasmenésem van (napi 10-30 közötti csésze látogatás)Hol vizes,hol nyákos és véres.A vérképem ma lett meg,a vashiányon és a májenzimen kívül semmi eltérés sincs. A crp is tökéletes.Széklet mintát is kellett elküldeni,de az még legalább 1 hét.Felmerûlt a baci vagy vírus fertõzés is .A háziorvosom kicsit tanácstalannak tûnik...A gasztros dokim még több mint 2 hétig szabin van.A kérdésem az lenne hogy ilyen jó vérkép mellett létezik hogy a kolitis az, vagy valami más okozhatja a hasmenést? A válaszokat elöre is köszönöm. Az oldal nagyon jó,rengeteg hasznos infót találtam már máskor is ....Üdv   cuco

Nincs jelen

 

#2832 2014-11-13 00:05

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Cuco74: Egyszer volt clostridium difficile fertõzésem. Határozottan más volt mint egy colitis fellángolás. Vérzett ugyan, de többször és nagy mennyiségben ürültem. Erõs hányingerem volt és valahogy másképp voltam beteg. Szarul voltam ,de nem fájt. Ha a colitistõl esek vissza, akkor a többször kisebb menyiségû széklet, fájdalom, láz és gennyes vér a jellemzõbb.

Hát ami a megszokottól eltér az gyanús, bár maximum találgathatunk.

Az volt a legrosszabb kórház élményem. Azt hitték fellángolás, így szteroidot adtak rá. Ettõl a baktériumok csak jobban elszaporodtak. Amikor nem javultam megtükröztek, de mivel a bél nem volt vészes, ezért azt hitték pszichés. Így benyugtatóztak, amire naná hogy allergiás lettem… :D Végül egy hónapot töltöttem kórházba, mire végül egy székletteszt kimutatta.

Te most elõrébb vagy, mert a fertõzést a székletminta kimutatja. Érdemes is kivárni az eredményt. Az biztos, hogy a szteroid akár ronthatna is a helyzeteden...ezért lehet tanácstalan a háziorvosod.

Szerkesztette: QpaK (2014-11-13 00:07)

Nincs jelen

 

#2833 2014-11-13 10:21

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a kedves,együttérzõ,bátorító szavakat...
Minek kell letorkolni az embert?
Én szerencsére még nem tapasztaltam azt a súlyos részét amirõl írtok.
Volt,hogy mikor elõjöttek a tüneteim elmentem orvoshoz és ezt mondta: hát....MOST MIT CSINÁLJAK???????????
Õ maga ismerte el ,hogy nem igazán tud mit tenni.
Pedig elvileg az egyik legjobb orvos.
Smectát szokott írni meg Salofalk kúpot,ezek vanak itthon és használom õket.
Eddig 90%ban magától múlt el,csak most fel akartam ezt gyorsíani,hogy letudjak vizsgázni.
És ez így megy 16 éve.....nem kell rögtön bekapni ha azt sem tudod miért írom amit írok.
Fogalmam sem volt,hogy ebbe bele lehet halni!!!!!!!!!!
És az orvos mindig úgy beszélt kicsit,hogy "hát azért ez nem olyan vészes betegség".
Akkor majd olvasom a Lovassy Annát meg kamillát iszom....
Kössz a nagy semmit,szép szavakból is értettem volna...(tisztelet a kivételnek).

Nincs jelen

 

#2834 2014-11-13 10:40

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Remélem nem vetted komolyan, hogy igyál kamilla teát és olvass lovassy annát….
Szerintem korrekt választ kaptál: menj el JÓ orvoshoz.

Nincs jelen

 

#2835 2014-11-13 11:29

Cuco74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Qpak. köszi a gyors választ.Remélem nálam hamarabb rájönnek mi a bajom....A helyzet annyit változott hogy elkezdtem szedni a bolus adstringenst,hátha kevesebbet kell futkorászni.Hányingerem nekem is van,de az máskor is szokott lenni.(van gyom:fekélyem+reflux)Reggelre viszont megjelent a lábamon néhány kisebb dudor meg piros folt, kicsit fájnak,de nem vészes.A háziorvosom nem is javasolta a szteroidot míg nem tudja mi a bajom.De általában a klizma +xalazin is szokott használni.A fertõzésnek is elég nagy az esélye mert egy gyerekotthonban dolgozom 12 éve. Egyszer voltam beteg ez idõ alatt,akkor is kaptam influenza elleni oltást és másnapra belázasodtam....A colitisen kívül más bajom nem szokott lenni. ÜdV CUCO

Nincs jelen

 

#2836 2014-11-13 13:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali: Nem igazán tud mit tenni? Akkor biztos nem jó, fõleg nem a legjobb orvos. Persze csodát a legjobb sem tud tenni, de elmondja a lehetõségeket, és további vizsgálatokra küld, amíg valami megoldást nem talál. - Ilyenkor még egy ismételt tükrözés, vagy CT vagy MRI szokott még lenni.. Plusz különbözõ vérvizsgálatok tenyésztés (hirtelen nem jut eszembe mi volt amikor óránként vettek tõlem vért).

A kamillateát az elején én is benéztem:) - gondoltam gyulladáscsökkentõ és akkor megiszok egy nagy adagot és akkor majd jól lemegy a gyulladás. No a kamillateáról azt kell tudni hogy nagyon enyhén gyulladáscsökkentõ, viszont cserébe ha egy kis csészénél többet iszol, baromi erõs hashajtó hatású. És nem a kellemes fajtából.

A tünetekkel annyit lehet kezdeni, hogy mondjuk kipróbálod az SCD diétát, csökkenteni a rostokat, a szénhidrátokat/cukrokat (ezek puffasztanak). Meggyógyulni nem fogsz, de már az is megváltás lesz ha nem egész nap puffadsz. (én pl.: a krumplitól, rizstõl, tésztától nagyon puffadtam, meg sok székletet is produkált - ellenben egy kis sült hús, natúr máj, könnyû zöld saláta - és alig volt gond).  Fehérjeport is érdemes beiktatni az étrendbe, ami ugye 0 rost, így nem igazán okoz több gondot a beleknek mint a vízivás. Viszont a jó tápláltság fontos, úgy könnyebben birkózik meg a szervezet ...... mindennel :P
A koplalás sem megoldás, mert attól különösen legyengül az ember és még rosszabb lesz, arról nem is beszélve hogy  gyomorsav a gyulladt bélbe "csodás" érzés. Többször kéne enni keveset. És megfelelõ folyadékpótlás, akár tudatosan is, nem csak amennyihez épp kedved van (túlzásba sem kell vinni).

Nincs jelen

 

#2837 2014-11-23 20:51

figureout
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

11 napja küzdök a véres széklettel. 4 éve diagnosztizálták a betegséget, akkor volt elõször tünete, és most 4 év után. Az elsõ alkalommal úgy emlékszem hamar rendbe jöttem, viszont most hiába igyekszem tartani a diétát: keksz, banán, leves, fõtt krumpli nem múlik a véres hasmenés. salazopirint kb 4 napja kezdtem el, napi 3x1-et.

Kérdésem az lenne, hogy nálatok mennyi ideig tart ez az aktiv, vérzéssel járó állapot? Mennyi idõ elteltével kellene visszamennem az orvoshoz?
Elõre is nagyon köszönöm a válaszokat.

Nincs jelen

 

#2838 2014-11-23 21:12

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

figureout
nincs recept... irány a sûrgõsségi, ott majd eldöntik, hogyan tovább. Ha idõpontot kérsz, több hét / hónap is eltelhet, mire dokihoz jutsz. Ne hagyd magad, ügyes légy!
És majd tudósíts, mi van veled.

Nincs jelen

 

#2839 2014-11-23 21:16

figureout
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

tehát vegyem úgy h ennyi ideje vérezni nem normális?!:)
eléggé meg vagyok ijedve most...
a dokik nem nagyon mondanak semmit...már van idopontom jovo honap kozepére tükrozésre...de valahogy ez a vérzés engem nyugtalanit

Nincs jelen

 

#2840 2014-11-23 21:20

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen, vedd úgy. Pakolj össze, mert lehet, hogy éjszakára máshol lesz a szállásod.
És ne hagyd magad, a háziorvos is a sûrgõsségire irányítana, sima beutalóval meg sok-sok idõ, míg szóba állnak veled.

Nincs jelen

 

#2841 2014-11-28 19:52

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!6 hónapja diagnosztizálták nálam a colitiszt,a vastagbelem alsó 10 centije van begyulladva.Hála istennek és a jó kezelõorvosomnak gyorsan sikerült megállítani a vérzést és a hasmenést is,most napi 2-3-szor kell wc-re mennem,viszont egy nagy problémám megmaradt és az a székletvisszatartás.Ahogy rámjön az inger,kb 1 percem van hogy eljussak a wc-ig.Ez mitõl van?Minden colitiszes küzd ezzel a problémával?Köszönöm a válaszotokat!

Nincs jelen

 

#2842 2014-11-30 13:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

rencsike84: Mert pont az a rész van begyulladva ami a széklet visszatartásához kell. Ha feljebb lenne, jobban menne. Sajna ez van. Én cirka 10 évig küzdöttem vele, már csináltam magamnak mobil-wc-t is, ami egy trükkösre szabott kukás zsák, ami takar elõl hátul. Mondjuk az utcán ciki ezzel mûsort csinálni, verset kell hozzá szavalni, akkor azt hiszik performance. De csak 1 percig ciki. Míg ha összecsinálod magad, akkor több órán át + meg van lõve a napod.

Nincs jelen

 

#2843 2014-11-30 20:30

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Rigor!Elég elkeserítõ ez az állapot,de nagyon remélem hogy sikerül levinni a gyulladást arról a részrõl.Bár az orvosom azt mondta hogy ezek a "kissebb gyulladások sokkal makacsabbak,mint az egész vastagbelet érintõ gyulladás.Most budenofalk végbélhabot és salofalk klizmát használok felváltva,és pentasa granulátumot napi 2g-ot.Lehet hogy ezek gyengék a gyulladásomra?

Nincs jelen

 

#2844 2014-12-01 02:32

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem javul? Akkor lehet hogy gyengék. Ha javulna akkor 1-2 napon belül. Szteroidtól 1 óra alatt érezhetõ, ha elég nagy a dózis. Csak az hosszú távon... többet árt mint használ.

Nincs jelen

 

#2845 2014-12-01 08:53

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A vérzés és a hasmenés pár nap alatt elmúlt,de a székletvisszatartás nem igazán.Szteroidot(medrolt)szedtem az elején 1 hónapig,32mg-ot folyamatosan csökkentve,de akkor lehet hogy kevés volt.Szerdán megyek az orvosomhoz,akkor megemlítem neki ezt a problémámat.Köszönöm szépen!

Nincs jelen

 

#2846 2014-12-03 10:35

figureout
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! nemrég írtam már ide, de sajnos azóta sincs nagy változás. 21 napja tart a véres széklet, salazopirint szedek 3x1-et. a haziorvosomhoz visszamentem már, hogy ugyan mondja meg normális e ez a verzes, hogy ilyen regota tart. Nem igazan kaptam kielegito valaszt, csak hogy a gyulladásnak ido kell stb....és van aki egy evig is kuzd vele. Nagyon megköszönném, ha még bárki tudna hozzászólni, hogy volt e hasonló tapasztalata!
Illetve mit ehetek ezeken kívül hogy: fõtt krumpli, almakompót, banán, fõtt répa, rízs+csirke. ?

Nincs jelen

 

#2847 2014-12-03 11:07

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

figureout!
Szia, de nehéz Neved van.:)
Az az igazság, hogy amíg nem lesz meg a tükrözés addig nem nagyon fognak adni egyéb gyógyszert, pedig már steroidra lenne szükséged, egy erõs gyógyszerre mint a Salazo.
Nem tudom, hogy a házi orvosod milyen de ezeket inkább gastros szokta felírni elsõ körben, a házidoki nem nagyon mer erõset felírni úgy hogy nem látja (legalább papíron), hogy mi újság.
Egy antibiotikum kúrát írhatna Neked, mivel diagnosztizált beteg vagy, de ezt is neki kell eldönteni.
Valószínû, hogy a tüki után benn tartanak, vagy adnak steroidot, visznont addig csak romlani fog. Szerintem ha már erõs véres széklet van azon nem segít a Salazo.

Vagy megpróbálod kibekkelni a hónap közepéig, vagy sürgõsségi, mert ki is vérezhetsz (ezt mondjuk a házidokinak kötelessége ellenõriztetni, elküldeni laborba).

Nincs jelen

 

#2848 2014-12-03 12:43

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

figureout:
Ez a betegség már túlmegy a háziorvos hatáskörén. Nem is a szaktudás hiánya miatt, hanem mert (ahogyan Liza is mondja) nem írhat fel erõsebb gyógyszereket. A „mezei” gasztrós is jobb választás, mert õ már erõsebb gyógyszerek írhat – ami sok esetben elég, de a legjobb, leghatékonyabb kezeléseket egy ibd centrumban kaphatja az ember. A háziorvosomhoz, már csak a gasztrós által belõtt szokásos gyógyszerek felíratása miatt megyek. Ha bármi betegséged van, akkor is a belgyógyászt kell zaklatni, mert õ tudja, hogy milyen gyógyszereket szedhetsz. (antibiotikumot például nem) Ami engem meglep, hogy a háziorvosod nem küldött tovább azzal, hogy „Bocsi, de ez nem az én asztalom…”

Szóval hivatalosan ez így nézne ki: Háziorvos tanácstalan továbbküld gasztroenterológiára. Ha a belgyógyászod tanácstalan elküldenek ibd centrumba. Mindenhol más-más szintû gyógyszereket/kezeléseket adnak. És akkor ez kifiguráutolódott ;)

Nincs jelen

 

#2849 2014-12-03 17:34

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nekem volt tükrözésem ,colitisem van. én is napi 3x1 salazot szedek. Annyi hogy nekem sosem volt vér. 1 hónapja szedem, változás annyi hogy nem híg székletem van, de így is napi 4-5. Én már nem foglalkozok vele, ha menni kell, menni kell. Bele kell törõdni .Szarok rá szó szerint :)

Nincs jelen

 

#2850 2014-12-03 20:47

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Good for you ;)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB