#2851 2014-12-05 12:00

figureout
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat! Szerencsére azóta már jobban vagyok, mérséklõdtek a tünetek és jobban tudok enni is. Szóval kivárom a tükrözést, aztán majd kiderül hogyan tovább.
Eddig már ez is jó jel, hogy változott valamit a dolog. (hála a gyógynövényes teáknak)

Még egyszer köszi!:)

Nincs jelen

 

#2852 2014-12-15 15:21

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

6 éve vagyok colitis-es, eddig kisebb fellángolások voltak, 3 évente kolonoszkópia+ugye évente kontroll a dokival is.
2x volt eddig fellángolás, de pár hét, alatt rendbe jöttem, a budenofalk hab sokat segített, 3x2 salazopirin és klion-t kaptam.
Most sajna 4 vagy 5 hete használom a habot, szedem a gyógyszert de nem javulok.
Holnap után lesz az újabb vizsgálat, doki azt mondta meg kell néznie mi van ott bent. egyébként Dr. Takács Ritához járok a Bajcsy kórházba.

Kérdésem az lenne, hogy szokott nektek ennyi ideig tartó fellángolás lenni, normális ez vagy aggódhatok, hogy valami komolyabb szövõdményem lett?
Széklet véres 5 hete, van hogy 1-1 napig nem aztán újra.
Nem vészesen véres, de a wc papíron ott van a piros halványan, vagy inkább rózsaszínes, tehát valahol a végefelé lehet a gond mert friss a vér.
Gondoltam arra, hogy ennyi ideig a hasmenés is kikészíthette a beleket.
Nem kelle gondolkodnom ezen, majd meglátjuk mi lesz szerdán? ááááááá, de borzalmas, fõleg ha arra gondolok, hogy egész nyáron minden gyógyszer nélkül söröztünk a haverokkal semmi bajom nem volt egészen október végéig, akkor kezdõdött.

köszi

Nincs jelen

 

#2853 2014-12-16 12:47

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kircsi32!

Sajnos tarthat eddig, sõt még tovább is az aktív szakasz... :( Vannak olyanok is, akiknek szinte folyamatosa aktív a colitis. Eddig szerencsés voltál a 2 fellángolással, ami pár hét alatt elmúlt.
Vannak még lehetõségek, gyógyszerek, ha a hab nem segít. Ki fognak húzni a gödörbõl! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#2854 2014-12-16 14:11

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Kircsi!
Ezen csak a medrol segít.
Nekem sok fellángolásom volt, mindig ez lett a vége.

Nincs jelen

 

#2855 2014-12-17 17:43

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Megvolt a vizsgálat, bõvült a repertoár medrollal és káliummal.
16mg-os medrolból kell 1x4 db-ot szednem és mellé a káliumot. Salazo 3x2 maradt és a klion 2x2 + budenofalk hab napi 2x.
Szövettan majd egyszer csak készen lesz.
Ennyi, remélem rendbe jövök hamar.

Nincs jelen

 

#2856 2014-12-17 17:48

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kircsi,

gyomorvédõ gyógyszert nem kaptál a Medrol mellé?
Én 16 mg-ot sem bírok gyomorvédõ nélkül.

Jobbulást!

Nincs jelen

 

#2857 2014-12-17 17:50

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Nem kaptam, nem is mondta, hogy esetleg kellene ilyet szednem.... Mi ez egyébként?
Holnap lehet kérek a háziorvostól nehogy ez miatt legyen gondom

Nincs jelen

 

#2858 2014-12-17 17:57

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gyomorsav elleni gyógyszer, mert a Medrol nagyon durva gyomorsavat csinál. Nekem csak a Controloc válik be (sajnos ez a legdrágább is). Nálam gyomorvédelem nélkül gyomorfájás, hányás jelentkezik. A gyomorvédõ ugyanolyan velejárója kellene legyen a szteroidnak, mint a Kálium. Mindkettõt a szteroid hatásmechanizmusa miatti mellékhatásokra írják fel.
Mindenképpen beszélj a háziorvossal errõl, jó nagy adag szteroidot kaptál.

Nincs jelen

 

#2859 2014-12-17 18:39

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem pl szinte folyamatos volt a fellángolás.. kb 10-13 év alatt tönkre is ment hogy teljesen ki kellett venni. Ettõl a wc para megszûnik a kísérõjelenségek nem (fájós térdek, stb.), a gyógyszerek már úgy sem használnak úgyhogy ez van. Viszont szerencsére nem rákosodtam el (még).

Nincs jelen

 

#2860 2014-12-18 17:17

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Voltam a háziorvosnál, irattam gyomorvédõt.
Jól beparáztatott ezzel a holdvirág arcal, ne lepõdjek meg ha egyik reggel arra kelek, hogy be van duzzadva a fejem.
Nálatok csinált ilyet a medrol?

Nincs jelen

 

#2861 2014-12-18 17:38

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kircsi, nálam sosem csinált, a legnagyobb dózis sem (125 mg). Másnak meg már 20-30 mg is....

Nincs jelen

 

#2862 2014-12-18 17:46

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nálam mindig csinált. Az egyik leggyakoribb mellékhatás, így számíthatsz rá. Megköti a vizet szóval a térd, könyök, boka is megduzzadhat, de mind csak átmenetileg - elhagyást követõen megszûnnek. Elõfordul, hogy terhességi csíkok maradnak meg a bõrön. Nekem például a has és csípõ felsõ lábszár környékén.

A szteroidban az a legveszélyesebb, hogy hozzá lehet szokni, és utána a szervezet igényli. Az azért jó jel, hogy 6 év alatt csak kétszer volt fellángolásod, így joggal lehetsz pozitív! :)

Nincs jelen

 

#2863 2014-12-18 18:15

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vízhajtó tea esetleg segít valamit?

Nincs jelen

 

#2864 2014-12-18 18:19

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

6 év alatt csak 2x de akkor sem kaptam szteroidot ez az elsõ hogy ilyet szedek.
Remélem hamar abbahagyhatom....

Nincs jelen

 

#2865 2014-12-18 18:23

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Azt nem tudom. Olyat olvastam, (de szerintem az is legenda :) ) hogy ha kevés fûszeres és sós ételt eszel, illetve több vizet iszol, akkor a szteroid kevesebb só miatt nem annyira köti meg a vizet. A sok folyadéktól pedig a vesén át vizenyõ is kiürül. Ezeket még nem próbáltam, és az a helyzet, hogy a farkasétvágyamnak sem tudtam parancsolni. Az ember pedig ilyenkor mindig hízik, a legrosszabb helyekre. Nem vagy álmatlan és farkaséhes? Az utóbbi nem baj, mert egy fellángolás után jó ha pótolod a szükséges tápanyagokat.

Nincs jelen

 

#2866 2014-12-18 18:26

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem kukacoskodásból, de 16 mg-os szteroidból 4-et szedni... Van nagyobb kiszerelésben is: pl 32 mg-ból kettõt. :D Leépítésnél meg lehet tördelni... Milyen ütemben csökkented?

Szerkesztette: QpaK (2014-12-18 18:27)

Nincs jelen

 

#2867 2014-12-18 18:54

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hetente kell felezni, tehát jövõ hét szerdától lesz 32 mg

Nincs jelen

 

#2868 2014-12-18 19:02

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egyébként 8-ig kell lemenni aztán kontroll ott meglátjuk hogy tovább ebben maradtunk

Nincs jelen

 

#2869 2014-12-18 21:03

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,
8 honapja kuzdok fissuraval (berepedes) de nem tudjak meggyogyitani. Mellette colitises vagyok par eve. Tunetem csak a ver a szekletben, fajni nem faj.
A fissurara kaptam detralex+norcainos sulomedolos kupot, ez egy honapra elallitotta a verzest.
Aztan kaptam papaverines kupot: megint egy honapra elmult a ver.
Aztan vmilyen belso kremet: nem segitett. Posterisan kupot is az sem.
A berepedes allitolag pici.
Kozben velhetoen a sok kupozastol nyakos lett nagyon a szekletem es a mostani vastagbel tukin azt mondtak a vegbel van begyulladva. De szeintem ez a kupoktol van azota ilyen nyakos korabban alig volt az.
Szoval egyreszt volt valakinel kupoktol ilyen nyakos mellekhatas masreszt kinek mi segitett a berepedesre ? Rostosan eszek, a taplalkozasom tankonyvi
Koszi elore is a tippeket !

Szerkesztette: erdosb (2014-12-18 21:04)

Nincs jelen

 

#2870 2014-12-19 23:39

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia, én szóról szóra pontosan végigjártam ugyanezt.
Sajnos ez colitis aktivitási tünet. :(
Bár én ugyanígy kezeltettem magam proctológián fissurával (hol hatékonyabban, hol kevésbé), tünetem alig volt, csak ami a fissuárval jár, majd ugyanígy nyákos széklet stb. Ahogy terjedt feljebb a gyulladás, egyre több tünet, de még akkor is tiltakoztam az ellen, hogy ez a colitisem lehet. A végén Medrol lett belõle, és láss csodát, a fissura is "meggyógyult"
Valójában aktív a betegséged, de csak nagyon kicsit, a legeslegalsó szakaszt érintve. :( A gyulladástól van a repedés is.
Salofalk kúpot próbáltad már? Ilyesfajta csak végbéltáji tünetekre nagyon beválik.

Nincs jelen

 

#2871 2014-12-20 06:40

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

köszi ! még nem próbáltam, fel fogom dobnia dokimnak az ötletet !

Nincs jelen

 

#2872 2014-12-25 21:06

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,
Tobben irjak itt a forumokban, hogy gyogyteakat isznak colitisre. Milyen teakat ismertek, amik bevaltak mar ?
Koszi

Nincs jelen

 

#2873 2014-12-30 08:58

nyuger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
A múlt év augusztusában kezdõdtek a problémáim. Nyákos hasmenés napi 10-14 alkalommal. Azt hittem,hogy elrontottam a gyomromat. 5 nap után már véres is volt néha.Be pánikoltam. Irány az orvosom. Beutaló,szakorvos,kaptam idõpontot szeptember végére. Addig állandó hasi görcsök, rémálom volt.Természetesen dolgoztam vele,mert muszáj volt. Szeptember végére 17 kg fogytam.Szakorvosi megállapítás, colitis ulcerosa.Orvoság Xalazin-500mg 4x2,klion 3x1 naponta. 5 hét után kontrol tünet mentes voltam. Nagyon örültem,de sajna az idén November végén újra jelentkezett.Azt hittem én kis naiv,hogy gyomor rontásom van,de a tünetek alapján gyorsan kijózanodtam.Vártam 5 napot (közben szedtem a gyógyszereket) semmi javulás,sõt ez brutálisabban jelentkezett mint az elõzõ. Döntöttem nincs más hátra, mint irány a szakorvosom.Rendes volt rögtön fogadott és megvizsgált. Közölte,hogy ki újult a betegségem,de ez most sokkal intenzívebb. Gyógyszer: Budenofalk 2mg végbélhab este,xalazin-500mg 3x2 naponta .Ami változott napi 5-6 wc látogatás a 10-14 helyett.Ez már pozitívum.( Viszont maradt a véres széklet.) Állandó hányingerrel küszködöm.Evés után mintha követ nyeltem volna.Ez 1-2 óráig megmarad. Az állapotom úgy érzem,hogy stagnál nem javul.Most megpróbálom a gyógyfüves kúrát. Tud valaki egy jó tea keveréket? Olvastam a fórumon 1-2 leírást de próbálta már valaki közületek? Kérdeztem az orvosom,hogy mi okozza ezt a betegséget(én kis naiv).Válasz: nem tudjuk.Döbbenet (legalább rendes volt mert nem hablatyolt össze-vissza mindent).Naiv kérdésem: mi alapján gyógyítanak?vagy tünetileg kezelnek. Most nem tudom,hogy lesz.Talán Medrol kúra?

Nincs jelen

 

#2874 2014-12-30 13:25

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Gondoltam leírom mintörtént az utóbbi 2 hétben.
Medrolt kaptam 64mg ezt kell felezni hetente 8mg-ig.
Tüneteim elmúltak elég hamar, szinte teljesen rendben van a belem.
Ami a gondom, nem tudom másnál jelentkezett-e hasonló az az, hogy a bal lábam zsibbad a bohka környékén, fáj a lábszáram hol jobban hol kevésbé.
Ez lehet a medrol miatt?
Nem tudom hova tenni ezt a dolgot, ha ülök akkor a legrosszabb állva sétálva vagy fekve egész jó.
Lehet a gyulladás ráment a gerincemre, vagy ez ettõl független?
Köszi

Nincs jelen

 

#2875 2014-12-31 07:24

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem elvileg colitisem van. de most úgy jött ki, hogy nincs hasmenésem, csak nagyon nyákos székletem kb 4 naponta, ami néha véres. Volt valakinek így, hogy nem rohangált a wc-re, csak nyákja volt a panasz ?
A tükrözésen tiszta vörösek voltak a beleim a gyulladástól.

Nincs jelen

 

#2876 2014-12-31 16:50

nyuger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A colitis ulcerosa okoz ilyen panaszokat. Izületi gyulladás kísérõ tünete meg egyéb is. A Nyirok rendszerrel biztos,hogy összefüggésben van.Nekem is van ilyen panaszom. Olvassál utána a nyirok úti betegségeknek és megkapod a választ.

Nincs jelen

 

#2877 2014-12-31 17:09

nyuger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Most beszéltem egy barátommal akinek volt(?) colitis ulcerosa betegsége és valami kínai doki gyógyította meg. Tea keveréket ivott napi 2 litert és akupunktúrát alkalmazott a doki. 1.5 évig járt a dokihoz heti 1 alkalommal (4000 ft/alkalom). 15  éve tünetmentes.Lehet,hogy megkeresem a dokit.Engem csak 1 dolog érdekel,hogy meggyógyuljak vagy hosszú idõre(életem végéig) tünetmentes legyek. Egy tanács, ha valakinek pedrizolont ír fel az orvosa jó ha tudja,hogy cukorbetegséget okoz.

Nincs jelen

 

#2878 2015-01-04 03:43

erus58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

SZIASZTOK!81óta vagyok coliltiszes.eddig évente egyszer-kétszer aktív a betegség.Tavaj június óta négyszer kiújult,most is medrolt szedek de félek ha leállíják megint kezdõdik minden elölrõl.A Fórumon olvastam a biológiai kúráról.SZeretném tudni hogy hol alkalmazzák és  mit is jelent.Már nem hiszek abban hogy amedrol meg oldja problémát.EL VAGYOK KESEREDVE KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Nincs jelen

 

#2879 2015-01-04 09:46

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vannak IBD centrumok
Lakcím függõ, hogy hova tartozol

Nincs jelen

 

#2880 2015-01-04 16:37

amaszisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Fórumozók!
Most regisztráltam  az oldalon. Már más egészségügyi oldalon jártam, ahol sok jó információt kaptam-adtam (rák-fórum-nõgyógyászati). Ennek reményében írok nektek. A fiamnak -25 éves- 1 éve állapítottak meg proctitis ulcerosa betegséget, ami azóta már háromszor kiújult. Valószínû megint tükrözésre kell mennie. Szeretnék tõletek segítséget kérni jó orvos, jó természetgyógyász személyében és alternatív módszerekben, amivel sikerül megfékezni, tünetmentessé tenni a betegséget. Azt gondolom, hogy a betegek a tapasztalataik megosztásában tudnak egymásnak a legjobban segíteni. Elõre is köszönöm a segítségeteket akár itt, akár az e-mail címemen: bogdank@freemail.hu

Nincs jelen

 

#2881 2015-01-05 14:31

Kata817
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Sajnos a páromnak van colitis ulcerosa betegsége,de az utóbbi idõben aggasztóak a tünetei!Németországban élünk,ott is kap gyógyszert (Pentasa (100mg) kúpot és NOVAMINSULFON 500mg gyógyszert).Az elmúlt héten nagyon vérzett ha wc-re ment!Tudtok esetleg tanácsot adni mit tegyünk?Én rendesen megvagyok ijedve,féltem.Köszönöm mindenkinek!Kata

Nincs jelen

 

#2882 2015-01-05 16:37

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fájdalmai nagyok? A vér mennyisége eleinte ránézésre riasztó lehet, de ha igazán sok akkor kb 15 percenként jön, és kiszáradással, nagy fájdalmakkal stb. jár (ez többnyire már hosszú aktivitású évek után súlyosodhat). - A kiszáradásra egyébként figyelni kell.

Szteroidot még nem kapott? Aztán jön az immuran, aztán biológiai terápia, (itt egyre kevesebb %-ról beszélünk a betegeknek) - vagy végül mint nekem a colecotomia (ez már ritkának számít). Ez a betegség bélvérzõs részét örökre megszünteti, kisebb nagyobb kísérõjelenségek (vagy több év gyógyszer mellékhatás) maradhatnak csak. Manapság már szinte teljesen elenyészõ hogy a colitisbe a fejlett világban belehaljon valaki (az utcán sétálni veszélyesebb).

Nincs jelen

 

#2883 2015-01-07 13:09

Vick
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

Azért regisztraltam ide, mert 14 éve colitisem van,most 25 éves vagyok. Utoljára aktív 3 éve volt a terhességem alatt, nem tartott sokáig. Azóta 1 éve teljes életmódot változtattam,nem a betegség miatt,fitnessel foglalkozom,dietazom, abba hagytam a dohányzást,nem fogyasztok alkoholt,sem kv-t, most Decemberben megis kiújult es ujra akkut lett.. Azóta nem javul semmit,salofalkot szedek. Salazopirintol hánytam. Mi is Németországban élünk es a 2 éves kislányom miatt eléggé megvagyok kötve.. Nekem hasmenesem nem volt soha a betegségtõl, csak véres es nyákos szeklet,most sincs hasmenés,de lazább lett a szekletem es ez az érzés,hogy nehezen tudok WC-zni es mindig úgy érzem,hogy nem ürültem ki rendesen.
Kata817 megorultem,hogy láttam ti is itt éltek,melyik városban? Tudnál segíteni,hogy merre kell itt indulnom? Ti milyen orvost kerestetek fel? Itt ujra meg kellett állapítani a betegséget? Köszönöm elõre is a segítséget

A további kérdésem pedig az,hogy a biológiai kezelést lehet kérni,vagy ez minek a függvénye,hogy ki es mikor kaphatja? Engem a Humira érdekelne.
Szép napot kívánok mindenkinek

Nincs jelen

 

#2884 2015-01-08 15:05

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok !  Nem tudom jo helyen erdeklodok e? A fiammal kapcsolatdan szeretnek erdeklodni.
tobb mint husz eve colitis ulcerosa beteg ,egy eve jott hozza a psc betegseg ami a colitis szovodmenye.
Ez abetegseg  a majat es az epet roncsolja ,es nagyon rsszakat olvastam rola.Remit is kapott,de a napi
tizenot hasmenest nem enyhitette.Ha valakit sujt ez abetegseg ,szeretnem ha irna rola.Koszonom!

Nincs jelen

 

#2885 2015-01-10 23:58

Kálvin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! 17 eves borsodi fiu vagyok.Tobb mint harom honapja  derult ki a betegsegem,viszont kiskorom ota adottak voltak a fogyas kivetelevel a panaszok...Tulestem 6 het Modulem IBD-n majd visszaterhettem az ibd dietahoz...Sikeresen hiztam ket kilot,viszont egy jo ket hete elojott ujra a nyakos a szekletem es fogytam ismet...Ezt lehet fellangolasnak venni vagy elegge komoly a problema?Egyaltalan nem vagyok otthon a temaban es elegge elkeseredett vagyok emiatt....Tovabba erdeklodni szeretnek hogy belszakasz kvagast csak teljes elzarodas eseten vegeznek?Elore is koszonom a valaszt :)

Szerkesztette: Kálvin (2015-01-11 08:58)

Nincs jelen

 

#2886 2015-01-11 09:51

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocsanat! Veletlenul rosszra kattintottam arra hogy nem szeretnek tobb ertesitest kapni , pedig nagyon
varom ahozzaszolasokat.Elnezest kerek,de meg csak most kezdtem a netezest .

Nincs jelen

 

#2887 2015-01-11 23:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anci: Nekem napi 70 volt a rekord, aztán már csak azt néztem hány percenként. Ha nem reagál semmire és nagy fájdalmai vannak, sok vér plusz a mellékbetegség, akkor esélyes hogy ki kell venni a vastagbelét. Én is így jártam, azóta sokkal jobb az életem. Elõtte kb 10 év szenvedés.

Nincs jelen

 

#2888 2015-01-12 11:44

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Koszonom Rigor ! Kedves vagy hogy valaszoltal, a fiamnak hal Istennek nem veres a szeklete csak az
allando hasmenes es a nagyon rossz verkep ,maj es allando gyulladas .Neki a Remi nem segitett,
csntritkulasa is van ,arra is gyogyszert szed.Alando faradtsag es gyengeseggel jar.de ez a mjjal kapcsolatos.
Munkahelyerol elkuldtek ,mert hogy ilyen verkeppel nem engedi az uzemorvos dolgozni!
Harom evre van leszazalekolva az uj szerint negyven szazalekra.Orvosa felvetette a teljes vastagbel
kivetelt ,de o fel tole,majd eldol milessz a vege!

Nincs jelen

 

#2889 2015-01-13 15:16

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem kell félni, sokkal jobb lesz mint elõtte. Erõre is fog kapni, sõt arra kell majd figyelni hogy el ne hízzon :P A hasmenés pedig a múlté (a rendes emésztés, májat terhelõ gyógyszerek elhagyása, gyulladás megszûnése miatt a vérkép is rendbe jön). Persze az elsõ pár hónap nem lesz könnyû, de utána már megváltás.

Nincs jelen

 

#2890 2015-01-13 21:39

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Koszoszonom a biztatast, ha lesz valami valtozas akkor megirom .

Nincs jelen

 

#2891 2015-01-13 23:40

Kircsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Próbáltam keresgélni, de nem találok ilyesmit.
Tudnál segíteni mi a megoldás, mert elég borzalmas a bal lábam zsibbadása.
Belem egészen jól van már csak 8 mg medrolt szedek, szinte bármit tudok enni nincs gondom.
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#2892 2015-01-17 11:55

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv,

Kérdezõsködnek, h van olyan sorstárs aki iszogatja rendszeresen a citrom fü teát ebben a
vírus gazdag idõszakban? vélemény mert én igen.
Vagy valami spec módszere , h elkerüljük a takonykór és vele járó kellemetlenségeket.
Most tünetmentes vagyok, és szeretnék is az maradni.
Szép napot,
:)

Nincs jelen

 

#2893 2015-01-21 12:21

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nálatok mennyire gyakori, hogy pár napra belázasodtok? Már többször volt ilyen. Néha magától elmúlik, de volt mér szteroid is a vége. A székletem vizenyõs lett, de nem fáj annyira a hasam, és csak ritkán kell mennem. Az eddigi vérzés is most megszûnt, de mintha hártyás réteg lenne a felszínen.Tegnap 37,2 volt a hõm, és a bal karom fájt (fõleg az izmok). Ma reggelre pedig 38,2-lett. Most egy rubophen után egész jó.

Szerkesztette: QpaK (2015-01-21 12:22)

Nincs jelen

 

#2894 2015-01-27 13:28

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedveskéim, aki CU-ban vagy Crohn-ban utazik, légyszi légyszi szánjon rá idõt és töltse ki az alábbi kérdõívet!

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 201#p99201

Szerkesztette: marcsi0727 (2015-01-27 13:57)

Nincs jelen

 

#2895 2015-01-27 13:40

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ok. kitöltöm.

Nincs jelen

 

#2896 2015-01-27 13:59

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi :)

Nincs jelen

 

#2897 2015-01-29 16:09

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem is tudom, hogy hová írjam. Mondjuk ide! Nemrég kezdõdött, hogy fáj a kis fenekem :( Wc után leginkább. Ég és néha viszket is. Szerintetek ez most mi? Lehetséges, hogy aranyér? Vagy esetleg gyulladás? Tudtok rá valami jó módszert, hogy csillapítsam? Nagyon köszi!

Nincs jelen

 

#2898 2015-01-29 18:18

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia ageplefagy!
Bármi lehetséges.A legolcsóbb gyógymód ha netán aranyered lenne.üljél meleg vízbe.

Nincs jelen

 

#2899 2015-02-05 18:29

Zsé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!!
Az lenne a kérdésem,hogy ti Colitis mellett milyen sportot ajánlanátok? Egy eléggé megeröltetõ és kemèny erönléti edzésre jártam,amire azt mondták hagyjam abba inkább mert nem tesz jót. Mint a legtöbb nõ nyilván én is szeretnék sportolni. Elõre is köszi a válaszokat! 😊

Nincs jelen

 

#2900 2015-02-06 12:30

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Zsé!Én konditerembe járok heti 3-4 alkalommal.Kardiózok minden alkalommal 40 percet,és utána erõsítek súlyzókkal.Sok mindent kipróbáltam,de nekem csak ez vált be(colitistõl függetlenül).Ez azért is jó,mert ha éppen abban az idõszakodban vagy mikor sûrûbben látogatod a mellékhelyiséget,simán eltudod intézni feltünés nélkül.Nem úgy mint egy csoportos órán.:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB