#2901 2015-02-06 16:52

Zsé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a tippet 😊Én is gondoltam a konditeremre, mert ott én osztom be mikor mennyire erõltetem magam. Azért beszéltek le a kemény edzésrõl mert állítòlag a megerõltetés is stressz a szervezetnek és felerõsítheti a panaszokat...

Nincs jelen

 

#2902 2015-02-06 19:30

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Azt szeretném megtudni hogy vitaminokat szedhetek e,illetve ti szedtek e?És ha igen akkor mit?Köszönöm!

Nincs jelen

 

#2903 2015-02-09 11:03

kemcol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Nagyon örülök, hogy rátaláltam az oldalra, sok infót megtudhatok. Én nem vagyok oda az orvosokért, és a diagnózist is még csak pár hete tudom. De én a gyógyteák, és a természetgyógyászat fele indultam el. Egy gyógyszerész ismerõsöm szava járása, hogy a gyógyszer is gyógynövényeket tartalmaz, csak van még benne egy csomó kötõanyag ami káros a szervezetre.

Nincs jelen

 

#2904 2015-02-09 11:13

kemcol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem tudom szerencsés vagyok e vagy sem, de nekem nem volt hasmenésem, lágy volt a székletem,de az sem minden nap.Már csak azt vettem észre, hogy súlyos vérszegénységgel kórházba kerültem. De ez a szinte tünetmentesen fellépõ betegség súlyos gyulladást idézett elõ és a steroidot akarják szedetni, de még nem kezdtük el a kezelést. Nincs valami más lehetõségem? Nem lehetne valami mással kezelni, hogy elkerülhessük a steroidot. A napi 4-szer kettõ /azaz napi 8 szem /Salazopirint is sokallom.

Nincs jelen

 

#2905 2015-02-09 14:49

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rencsike,
én D és C vitamint szdek, calciumot és magnéziumot.

Nincs jelen

 

#2906 2015-02-10 20:26

kemcol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Lehetne egy kérdésem hozzátok, az étkezésben miben változtattatok? Hogyan kell étkezni?

Nincs jelen

 

#2907 2015-02-11 12:26

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Babcsi!

Nincs jelen

 

#2908 2015-02-11 12:52

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia kemcol!Én a tej és tejtermékeken kívül mindent eszek.De ez nagyon egyénfügõ,neked kell kitapasztalni hogy mit bír el a szervezeted.Amikor aktív volt a colitisem akkor messzirõl kerültem a hüvelyeseket és káposztaféléket,és persze a tejtermékeket is mert ment tõlük a hasam,de most hogy passzív vagyok mindent birok enni.A hangsúly a mértékletességen van ilyenkor is.És inkább egyél egy nap többször keveset,nekünk nagyon nem jó ha megterheljük a gyomrunkat és a beleinket,és így tapasztaltam.

Nincs jelen

 

#2909 2015-02-11 13:24

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Van új vérképem és elgondolkoztam ezen a vashiány dolgon. Konkrétan a totál transzferrin értéken. Azt írják, hogy gyulladásos betegségnél alacsony, vashiánynál pedig magas az értéke. Elvileg mind a kettõm van, és az érték a felsõ határban még bent van. Ez meghatározóbb adat, mint a vas és a ferritin? Ha valaki kapott közületek vas infúziót, akkor elõtte és utána hogyan változott a transzferrin? Lehet, hogy azért nem érzek semmi vashiányos tünetet, mert a totál transferritin jó? (A vasam 4,5 => 11-28. A ferritin 7 =>30-400)

Szerkesztette: QpaK (2015-02-11 13:33)

Nincs jelen

 

#2910 2015-03-14 09:58

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nem tudom mi bajom van (Colitisen belül) leírnám a tüneteket,ha valaki találkozott már ilyennel légyszi írjátok meg.
Hónapok óta vérzek ,de biztos,hogy aranyér volt vagy hasonló,már megismerem azt a vérzést,nem is volt más tünet ,nem is érdekelt. Most kb. 3 hete elkezdett nagyon fájni e mellé a hasam,néha ment is. Múlt hét elején "náthás" lettem,elég erõsen,magas láz,nem bírtam felkelni az ágyból stb...
A hasam egyre jobban fájt. Mikor kimentem a náthából elmentem orvoshoz. Azt mondta nem a Colitis lángolt fel hanem ez a vírus második felvonása. Elõször légúti aztán a belekre megy. Antibiotikumot szedek. Tökre megörültem. Tükrözés csak májusban lesz.
Voltam még nyáron biorezonanciához hasonló valamin ,ahol azt mondták glutén érzékeny vagyok. Elhittem...azóta úgy eszek,az utóbbi pár napig bezárólag. Mondtam az orvosnak nézze már majd meg a tükrözésnél,hogy igaz-e,meg lesz egy vérvétel is. Azt mondta oké mert lehet,hogy igaz,de most egyek glutént. Hát ettem. Napok óta nem alszom esténként,a hasam mint egy fortyogó vulkán,úgy is jön ki belõlem minden mint mikor a vulkán kitör...fáj,görcsöl,vérzik és nagyon levegõs a fortyogás...vagy mi:S
Lehet,hogy a gluténtól van? Van valakinek lisztérzékenysége ilyen tünetekkel? Vagy még a vírus? De az a gyógyszerszedés 1-2napjában jobb volt. Nem tudoooooom,megõrülök már! Ma már nem fogok enni megnézem így mi lesz. Szerintetek lehet ez tényleg glutén???
Bocsi ha hosszú lett:(

Nincs jelen

 

#2911 2015-03-14 13:24

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali!Több hónapja vérzel,és hetek óta fáj és megy a hasad,szerintem ez nem is lehetne más mint egy colitis fellángolás!Most vagyok túl egy mandulagyulladáson,ami nálam is lázzal járt,kaptam rá antibiotikumot,de ez a hasamra semmilyen hatással nem volt.Szóval szerintem minél elõbb menj vele orvoshoz,és kezdj el gyógyszert szedni.

Nincs jelen

 

#2912 2015-03-15 19:48

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rencsike! Voltam orvosnál amint mondtam,õ mondta,hogy ez a vírus és õ írt antibiotikumot. Szerintem is az egyébként mégsem a glutén. Olyan hányingeres,émejgõs,rosszul létes mindennap. 1 hét múlva megyek vissza az orvoshoz. Azt mondta azért írt antibiotikumot,hogy be ne lobbanjon a Colitis. De már lehet,hogy belobbant....nem tudom.

Nincs jelen

 

#2913 2015-03-30 16:00

micó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra. Szeptemberben diagnosztizálták a colitis ulcerosa-t nálam, úgyhogy még csak kapkodom a fejem, hogy akkor most mi is történik velem, mit ne egyek, mikortól van remisszióban, satöbbi. Ezt mind egy blogban kezdtem el (elsõsorban magamnak) összeszedni. Ha van akit érdekel és létezik olyan, hogy reklám helye, akkor a címe: gutafeeling.blogspot.hu

Natali, fél éve gluténmentesen kajálok ételintolerancia vizsgálat eredménye miatt és úgy 1 hete elkezdtem "hozzátáplálni" magam. Erre ma olyan émelygéses-gyomorgörcsös-puffadásos vagyok, hogy lassan zsoltárokat éneklek.

Üdv mindenkinek,
micó

Nincs jelen

 

#2914 2015-04-04 14:05

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves forumozok! Mindenkinek szeretettel kivanok Aldott ,boldog Husveti unnepeket

Nincs jelen

 

#2915 2015-04-04 17:27

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kellemes, Húsvéti Ünnepeket Sorstársak na meg Tünetmentességet Mindenkinek!!!

  ;) :)

Nincs jelen

 

#2916 2015-04-13 12:53

zsebcsajszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Szerintetek,ha megyek tandemugrásra az nagyon rossz hatással lenne a colitisemre?
Nagyon vágyom rá és nem akarok csak amiatt nem elmenni...
Elvileg nem stressz ér ilyenkor,hanem adrenalin az meg jó...
Nem írja kizáró oknak,más betegségeket említ,hogy nem lehet menni: Az ejtõernyõs tandemugrás kizáró okai: egy éven belüli csonttörés, ízületi, belsõ sérüléssel, agyrázkódással járó baleset, illetve mûtét. Gerinc, szív és keringésrendszeri panaszok, csontritkulás, epilepszia, valamint rendszeres szédüléssel és ájulással járó betegség. Kizáró ok továbbá, ha a tandemugrás résztvevõje orvosi, elme vagy ideggyógyászati kezelés alatt áll, illetve (hölgyek esetében) a terhesség.
Tanácsokat várok! :)

Elõre is köszönöm! :)

Nincs jelen

 

#2917 2015-04-13 16:14

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem tuti semmi bajod nem lesz tõle. Én mennék. Max. a félelemtõl fogsz bekakilni :D Ezek azért vannak szerintem felsorolva, hogy ha valaki elájul és emiatt eltöri a lábát, ne lehessen perelni. Hajrá!

Nincs jelen

 

#2918 2015-04-13 17:44

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Ma túl voltam a második tükrözésemen( colitisem van), sikerrel. Újra bódítás nélkül, csak keményen :).  Javult az állapotom fél év alatt, már csak 10cm van begyulladva végbelembõl. Szteroidot és imurant el is kell hagynom hál istennek, helyette budenofalk végbélhab, salofalk enema, és salofalk granulátum megy, ebbõl kettõ már nem szájon át alkalmazandó, ez jó hír. Nagyon örülök hogy nyerésre állok :). Mindenkinek kitartást ! :) Sziasztok

Szerkesztette: Bakter (2015-04-13 17:45)

Nincs jelen

 

#2919 2015-04-13 20:54

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bakter! Örülök neki, hogy jobban vagy! Én ezt nem értem...Az én dokim azt mondta, hogy ha abbahagyom az immuránt, akkor visszajön a betegségem. Mondta, hogy akár 30 évig is szedhetem egyfolytában...most akkor hogy van ez? Te miért hagyod el a szedését?

Nincs jelen

 

#2920 2015-04-14 09:56

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én egy hónapja voltam a dokinál, elég szarul voltam, fogytam is. Azt mondta még egy tükrözés szükséges emiatt, mert nem biztos benne hogy nem-e crohn beteg vagyok colits helyett. De én szóltam neki hogy egyéb elfoglaltságaim miatt csak egy hónap múlva tud tükrözni, addig is medrolt és imurant javasolt nehogy rosszabbul legyek, de mivel kiderült hogy nem crohn, és már nem kiterjedt a gyulladás, álljak le a medrollal és az imurannal( szerinte az imuran amúgy is crohnnal hatásosabb) ezután inkább hátulról kezeljük. Tehát én csak egy hónapig szedtem imurant, a gyanú miatt.

Nincs jelen

 

#2921 2015-04-14 10:29

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Akkor úgy tûnik túl voltál gyógyszerezve. De legalább használt és most már jobban vagy. Én az imurántól hánytam régen és csak a szteroid segített. Utána indítottak egy biológiait, amire allergiás lettem. Aztán egy másikat, ami használt, de leállították. Ez volt egy hónapja. 2 hétig nyomtam az ágyat, de tegnap újra medrolt kaptam, amitõl ma már jobban vagyok. Majd újra kapom amit leállítottak. A lényeg, hogy egyszer sem írtak lutrira gyógyszert.

Ezeket nézd meg, különösen a táblázatot. Itt látható, hogy mikor mit írnak: http://www.oep.hu/data/cms989738/0626_a … kollja.pdf

Normál esetben akik imuránt kapnak azok szteroid függõk és ezzel helyettesítik a medrolt. Vagyis, ha nem szedik a szteroidot kiújul a betegség. Ezért kapnak imuránt. Ha nem szedik az imuránt, szintén betegek lesznek. A mayo score alapján pedig láthatod, hogy mennyire súlyos az aktuális állapotod. / Csak a táblázatba kell beírogatni.

(abba ne is menjünk bele, hogy az imurán mindkét betegségben hatékony, és proctitisben eleve hátulról kell kezdeni.) Nem nagyon van képben a dokid. :(

Szerkesztette: QpaK (2015-04-14 10:57)

Nincs jelen

 

#2922 2015-04-14 19:48

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ne haragudj bakter, de én azóta is rágódok ezen. És a többiektõl is kérdezném, hogy nem lihegem-e túl a dolgot?  Ha igen akkor állítsatok le! Ti errõl az egészrõl mit gondoltok?

Szóval óriási szerepe van annak, hogy kihez kerülünk. Ha nem célzottan ibd centrumban kezelik az embert, akkor könnyen elõfordulhat, hogy vaktában adják a gyógyszereket – a beteg errõl nem is tud, mert vakon bízik az orvosában. Szerintem ezek kis vidéki belgyógyászok, akik valamikor a 80-as években végeztek, de nem képzik magukat és nem is nagyon van ibd-s betegük. Nem tudok túllépni azon, hogy bakter imuránt kapott! Nézzétek meg a fenti ábrát, amit linkeltem. Proctitisben egyáltalán nem adnak imuránt! Nem is kell! Ha a kúpra és a mesalazin származékokra nem reagál a beteg, akkor kap szteroidot. Ha arra sem, akkor a kórházban kap vénás szteroidot. Az a „jó” a proctitisben, hogy a szteroidra mindig jól reagálnak és elég ritka a fellángolás ahhoz, hogy immunszupresszánst (imuránt) kéne szedniük.

Az orvos nem tudja megkülönböztetni a proctitist és a Crohn-t? Nem látja a különbséget a folyamatos kiterjedt gyulladás, és a szakaszos között, ahol egészséges szövetek is vannak??? Nincs tisztában azzal, hogy az immunszupresszáns colitisben is hatékony? (De ugye proctitisben meg felesleges)

Egy korábbi bejegyzésben bakter a hasmenésre panaszkodott, de fizikailag jól volt, közérzete szuper volt. Ez a mayo score alapján egy enyhe/közepes eset, de erre 5Asa helyett medrolt kapott...Ergo az orvos képtelen megálapítani székletszám/vérkép alapján, a betegség aktivitását.  Most, hogy nehogy rosszabbul legyen, (mert lehet ez Crohn is :D) felír neki imuránt! Most figyelj, azért, mert bakter csak késõbb tud jönni tükrözésre! Mennyivel késõbb??? Ez ugyan is egy olyan szer, ami 6 hónap múlva kezd hatni és a szteroidot helyettesíti. Milyen elmebeteg az ilyen???? Miután végigbombázta szegény Baktert medrollal és imuránnal, ad neki helyileg ható 5asa készítményt, (mondván haladjunk mostantól! hátulról) ami az elsõ körben használt volna.

Tehát összefoglalva adott egy orvos aki a diagnózisban is bizonytalan. Crohn vagy proctitis. Sima hasmenésre írt szteroidot, és nem tudja, hogy az imurán hogyan hat és mikor kell adni. Ráadásul az imuránt eleve nem szedte addig, hogy kifejtené a hatását. Szerencsére, mert nem mindig olyan jó!


Nem bakter az elsõ ilyen eset. Szerintem ebbõl adódik a sok csodás gyógyulás is, hogy félrediagnosztizálják az embert és nem is volt beteg. Máskor meg egy rutin vizsgálatot nem végeznek el, mert fogalmuk sincs róla, ezért nem is jönnek rá. Ismerek olyan belgyógyászt, aki nem hallott a biológiai terápiáról. Az egyik ismerõsömet ilyen kezelte. Évekig kapta a nagy dózisú szteroidot, mire az egyik nõvér mondta, hogy van ilyen alternatíva. Mára már kinyírta szervezetét az idõnként 500 mg!!!! solumedrol. :( 

A túlgyógyszerezésnek ugyan úgy káros hatása van. Ha túl hamar kapunk erõs gyógyszert, akkor késõbb, ha a betegség súlyosabb lesz, már nem fog használni az adott szer! 2 perc alatt döntenek a sorsunkról, olyanok, akiknek lövése sincs. De még annyi sincs bennük, hogy beutalnák a beteget, egy közeli centrumba, hogy célzottan kezeljék!!! Ez engem rettentõen felháborít és elkeserít! Szerencsém volt, mert hamar hozzáértõkhöz kerültem, de az elõzõ orvosom hibáira is ott derült fény. Szedtem én is olyat, ami felesleges volt. És nem kaptam idejében azt, amit kellett volna. Ha ott maradtam volna, ma már nem lenne vastagbelem. Másrészt, ha elõbb utalnak a mostani orvosomhoz, lehet megállt volna baloldali colitisnél a dolog.

Nincs jelen

 

#2923 2015-04-15 10:21

zsebcsajszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ageplefagy

Pont ez a bajom,mert egy kis félsz mindenkiben benne van még a leggyakorlottabb ejtõernyõsben is...:) Nem szeretnék úgy landolni,hogy egy kis meglepetés csomag lesz a bugyimban...az ciki lenne...Van ötletetek,hogy lehetne ezt megkerülni? :D Nyugtatózzam be magam vagy egyek keveset,esetleg medrolt kezdjek el elõtte szedni,mert az fogja a hasat...amúgy is mindig gyulladásban vagyok...sajnos,de nem életveszélyes,hogy mindig rohanni kell,de ha jön,akk jön...
Várom mindenkitõl az ötleteket!
Elõre is köszönöm! :)

Nincs jelen

 

#2924 2015-04-15 12:31

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Qpak

Egyetertek veled.Sajnos sok esetben nincs celzott kezeles.Elszomorito,hogy valamikor fogalmuk sincs az orvosoknak,h mit csinalnak.Talan nemtorodes,talan a tudatlansag miatt ilyenek......de ez baj.Peldaul ram,a hatam mogott a dokik azt mondtak,hogy azert jutottam idaig(teljes vastagbelgyulladasom volt,es eleg szarul neztem ki mar par honapja),mert nem foglalkoztam a betegsegemel.Persze.Sose erdekelt.Csak kozben nagyfoku csontritkulast kaptam.Mitol?A gyogyszerektol.Egy honapja volt a mutettem,ileostomas vagyok,es naprol napra jobban erzem magam.Sot.Mondanam,h"egeszseges vagyok" stoma mellett,de a csontritkulas miatt nem vagyok az,puputeve hatal. ;-) Na mindegy.Elvezzuk az eletet. :-)

Nincs jelen

 

#2925 2015-04-15 18:34

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!


Qpak nagyon igazad van mindenben. Én annyiból védeném meg a dokit, hogy amikor ezt a betegséget megállapította tavaly tükrözés után, õ rögtön kúpot akart írni, csak én a betegségrõl való tudatlanságom miatt hevesen tiltakoztam." Hogy nekem kúpot, nehogy már.... :), ha van gyógyszer akkor csak azt". Viszont az én orvosom külföldi, így eléggé töri a magyart, nem értettem mi ez a betegség, elmagyarázni próbálta, de én nem értettem. :). Így otthon elolvastam amit tudtam. Sajnos a hiúságom miatt szenvedek fél éve, ha nem ódzkodtam volna a beöntéstõl és a kúpoktól, talán már tünetmentes lennék. Igazából ezt a betegséget megérteni is nehéz, mert rohadt egy alattomos dolog. De mint engem is az állandó wcre járás olyan szinten kikészített mára, hogy felnyomnám magamnak a 100-as szöget is ha az segítene :). Sajnos ehhez a betegséghez fel kell nõni, komolyan kell venni. Remélem hogy a salofalk enema és a budenofalk segíteni fog, már csak 10cm van begyulladva a végbelembõl, már csak a tartogatás a gond és a reggeli 5 menet a wcre. Bár még külön mûvészet lesz megtanulni használni ezeket a gyógyszereket. :) .

Szerkesztette: Bakter (2015-04-15 18:35)

Nincs jelen

 

#2926 2015-04-19 11:40

Rob
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv mindenkinek!
2011 óta van colitisem. Nyákos véres széklet,majd gyógyszeres kezelés után tünetmentes lettem,igaz a székletem már nem volt a régi.Azóta 2 szer 1000 mg salofalkot szedek.
Januárban antibiotikum szedés után ment a hasam sokáig,de nem véresen,majd elkezdett fájni a végbelem(csipõ,égõ érzés).Sok mindenre gondoltam.
Elmentem tükrözésre,ahol azt mondta az orvos,hogy a colitist nem látja már,csak az alsó szakaszon,kis gyulladást,amibõl mintát vett.Most várom az eredményt.
Hogy nem látja a colitist? Nem értem. Meggyógyulhat?

Nincs jelen

 

#2927 2015-04-30 14:06

Barnes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Mint új versenyzõ/lehetséges versenyzõ, szeretném megosztani az eddigi tapasztalataimat, hátha van valakinek valami ötlete/tanácsa.
Január végén a székletem világosabb lett, illetve nyákos. Hangos bélmozgás, puffadás,illetve sûrûbb lazább székletem lett, de napi 2-nél nem volt több székelesém.( nagyon ritkán zöldes árnyalatú)
Felkerestem egy gasztroenterológust aki IBS-t állapított meg. Dicetelt szedtem közel 2 hónapig, illetve egy adag Normix-ot (akkor kezdett el menni a hasam) valamilyen szintû javulást tapasztaltam,de volt mikor rosszul lettem. Kierõszakoltam egy CT, hasi ultrahangot, illetve a vérvétel nem talált semmi eltérést,minden értékem normális volt. Többször kérdeztem, hogy nem kellene e más vizsgálatokat végeztetni, de az orvos szerint nem, mert ez egy egyszerû bélzavar.
Közel 1 hónapja begörcsölt a hasam (mindkét bordaívemnél), illetve hasmenéses panaszaim erõsödtek. Kórházba kerültem, ahol emelkedett CRP értékem volt –vírusos fertõzésre gondoltak. (addig ilyen értékem nem volt a vérvételnél) Kaptam egy infúziót, ezután megszûntek a görcseim. Ezután persze hazaküldtek, hogy nincs értelme bent tartani. Valószínûleg vírus, mert abban az idõszakban pont volt egy ilyen járvány) A székletemen vért láttam 2 napig, amit azóta sem, ekkor visszamentem ismét a dokimhoz aki végül csinált egy rektoszkópiát rajtam, ahol 10 cm-es gyulladást állapítottak meg,utána a nyálkahártyám ép volt.(Salofalk 500 mg kúpot írtak fel 2*1) Azt mondta, hogy valószínûleg Colitis, de a szövetvizsgálat után okosabbak leszünk.. 3 mintát vettek le a következõ eredménnyel:

Mikroszkópos leírás:A crypták kissé csökkent számúak,szûk lumenûek,egyenes lefutásúak,helyenként minimálisan kanyargósak.A hám monomorph,a felszíni hám is ép,néhol a szokottnál alacsonyabb.A stroma,döntõen a tunica propria felsõ felében,mérsékelt plasmasejtes,lymphocytáséshelyenként enyhe neutorphil granulocytás beszûrõdést mutat.Granulocyták elsõsorban intraepithelialisan láthatóak,egy-egy kicsiny crypta abscessus is megfigyelhetõ. Granulátumképzõdés nincs jelen.
Diagnózis:Mérsékelt, chronicus,enyhe aktivitást mutató proctitis.A szöveti kép megítélése nem egyértelmû.Elsõsorban infectiosus eredet valószínûsíthetõ,azonban nem zárható ki enyhe aktivitású IBS lehetõsége sem. Utóbbi esetben Crohn betegség gyanúja mérhetõ fel.

A lelet után Entocort (1*2) és Salazopyrint (3*2) írtak fel. Salofalk naponta 1*er kú formájában Vastagbéltükrözést nem tartják sürgetõnek.A közérzetem jobb,néha kicsit fáj a hasam,fõleg a baloldalon, illetve a bordáim alatt. Azóta a hasi fájdalmaim mondhatni megszûntek(néha a bal oldalamnál, bordák alatt fáj, puffadni nem puffadok, de azóta sokkal pépesebb a székletem és jóval nyálkásabb.. (napi 2-3) a hajam is már számomra zavaróan hullik. Fogyni, annyira nem fogytam, mondhatni 4-5kg-ot, de azóta kenyeret se eszek, tejterméket pedig teljesen kivettem az étrendembõl. (banán +sirke + hal + rizs a fõ táplálékforrás illetve víz)
Tanácstalan vagyok ezzel az egésszel kapcsolatban. Jelen pillanatban felkerestem egy másik orvost akivel megbeszéltem, hogy csináljanak egy vastagbéltükrözést, mert már olyan érzésem van, hogy mindenki ráér és egyáltalán nem vesznek komolyan. Persze egyre jobban tartok attól, hogy beüt a krach és kórház lesz ennek az egésznek a vége.. Bárki tanácsát ötletét, szívesen fogadom.

PS: széklettenyésztésre még mindig várok, mert persze azt sem tartották fontosnak megcsinálni, saját magam intéztem..

Szerkesztette: Barnes (2015-04-30 14:08)

Nincs jelen

 

#2928 2015-05-10 15:24

Niki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Tagok!

Néhány perce regisztráltam az oldalra, de már többször megfordultam itt korábban. Ezúton is köszönöm a sok hasznos információt nektek!
Remélem, jó helyre írom a bemutatkozást. :) Hol is kezdjem? :)

2 hónap múlva leszek 33 éves és addigra okosabb is, mi is zajlik a szervezetemben.

Nekem a 2000-es évek elején kezdõdtek a gondok, ahogy kezd összeállni a kép. Tavasszal több hónapon keresztül fájtak a térdeim, nagyon rossz volt felszállnom a buszra vagy a villamosra. Aztán pár év kimaradt, nem volt komolyabb tünetem. A gyomrom nem mûködött 100 %-osan soha. 2006-ban jöttek az újabb gondok. Hajhullás, hízékonyság. Az egyik szakrendelésen találtak pajzsmirigy problémát, a másik szerint semmi baja nincs a pajzsmirigyemnek. A hajhullással szinte senki nem foglalkozott. Jártam egyik orvostól a másikig és mint ahogy valószínûleg ti is többen tapasztaltátok, nem látják egyben a tünetegyüttest, hanem külön-külön próbálnak kezelgetni. Aztán újabb tavasz és aktiválódhattam. Hasmenés, hasi görcsök, véres-nyákos széklet. Megtörtént az elsõ colonoscopia-m. A diagnózis Crohn. Megkaptam a gyógyszereket, Salofalk-ot, Pentasa-t, Budenofalk-ot, Salazopyrin-t. A lényeg, hogy mindegyiktõl eléggé legyengültem, több mellékhatást is tapasztaltam.
Sajnos a kezelõorvosomtól nem sok mindent kaptam, nem volt megfelelõ a tájékoztatás sem. A táplálkozásomban sokat változtattam, bár elõtte sem vittem be sok szemetet. Próbáltam az étkezéssel kordában tartani ezt a "valamit" és úgy éreztem sikerül is. A korábbi kilók szépen mentek lefelé. Ezúton következett egy újabb hosszabb nyugalmi idõszak. 2013 tavaszán bekerültem a Sürgõsségire, erõs bordaív alatti fájdalommal. 2013 õszén újabb tükrözés, ami inkább a Colitis ulcerosa meglétét támogatja. Még az õszön többnapos rosszullét, hasmenéssel, hõemelkedéssel, stb.
Áttérve az utóbbi hónapokra. Fáradékonyság, hasmenés-székrekedés váltakozása, végtag zsibbadása, hajhullás. Január végén újra pajzsmirigy problémát diagnosztizáltak nálam. A kapott gyógyszertõl csak rosszabb lett minden, állandósuló zsibbadás, erõteljesebb hajhullás.
Természetesen ettõl árnyaltabb a kép, de nem szeretnék egybõl litániával indítani. :)
A végére egy kis pozitívum. :) Pár hete eljutottam egy új orvoshoz, akinél úgy érzem, végre, igen! Bármi is ez, szeretném végre tudni.
Úgy néz ki, autoimmunék jól érzik magukat nálam, mert többen is vannak. :( :) Jön a 3. tükrözés, vérvételek, vizsgálatok, stb.

Kedves Captain!
Amennyiben lenne rá lehetõség és érdeklõdés, örülnék, ha idõvel indulna egy topic a pajzsmirigy és gyulladásos bélbetegségek kapcsolatáról. A rengeteg hozzászólás miatt nem tudom, kit érinthet, de biztosan lennénk többen is. 

Köszönöm szépen, hogy elolvastátok és remélem, én is tudok majd bátorítani, tanácsolni, segíteni nektek!

Szép délutánt kívánok!

Nincs jelen

 

#2929 2015-11-11 16:58

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! Én azért kérdezek errõl a betegségrõl,mert még nem állapították meg nálam a Colitis-t,de riogat vele az orvos! Kb 1-3 hónapig ilyen kisebb nyákos volt a székletem,annyira nem foglalkoztam vele! Majd 1 hónapja wc-zés után elkezdett csöpögni a vér is! A háziorvos azt mondta 90% aranyér! Majd rá két hétre hasmenésem lett! 1 hétig folyós volt a széklet,de ritkán kellett mennem,végeztem a dolgom! Viszont másfél hétig egyfolytában a wc-n ültem és ugye vér is volt! Na most 3 napja már nincs hasmenésem, de még véres a széklet, bár a háziorvos szerint ez kimarhatta az aranyeret!Nekem hasam nem fáj, illetve a gyomromnál egy pontban néha pici tompa nyomás,de ilyen görcs nincs! A colitisnél 2,5 hét alatt vége a hasmenésnek? Vagy lehetséges, hogy 2 hét különbséggel kijött egy belsõ aranyér, utána meg elkaphattam valamit? Még minden elõtt állok, de nagyon félek, hogy Colitises leszek!

Köszi elõre is a segítséget!

Nincs jelen

 

#2930 2015-11-13 19:05

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Én kolitiszes vagyok. Aranyér az szerintem kizárt. Nekem is van de nem vészes.
Nálam is így kezdõdtek a bajok. Tükrözés kimutatja hogy mi a probléma.

Nincs jelen

 

#2931 2015-11-13 20:35

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

És neked az elején meddig volt hasmenésed? Igen lesz tükrözés, de még 1 hét a széklet minta, addig hozzám se nyúlnak! :S

Köszönöm a válaszod!

Nincs jelen

 

#2932 2015-11-14 17:18

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sokáig volt hasmenésem és vér.. Csak a medrol segített.
Ez több évig így ment.

Nincs jelen

 

#2933 2015-11-16 15:40

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

És nem híztál a szteroidtól? Hol éreztél fájdalmat a hasadnál?  Több évig? Egyfolytában? Hogy végezted így a munkád?

Nincs jelen

 

#2934 2015-11-16 19:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Attól aranyér is lehet majd még késõbb, nekem évekkel azután hogy már alaposan rákezdett alakult ki, de azt kívülrõl érzi az ember és egy kis reparon hamar lerendezi. De azzal csak a papírt lehet összekenni, véres széklet nem lesz tõle.
Irány a gasztroenteorológia, és tükrözés. Minél hamarabb derüljön ki bármi is legyen az ok.

Nincs jelen

 

#2935 2015-11-17 19:13

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem híztam a szteroidtól de többen írták itt, hogy megnõtt a fejük.
A hasam a bal oldalon fájt ahol a vastagbél van.
Csak akkor fájt ha fel volt lángolva a betegségem.(véres hasmenés).
Többször voltam táppénzen. A munkahelyemen meg a wc n ültem sokat.
Tükrözés után kiderül mi a helyzet. Kellemetlen lesz de nincs más megoldás.

Nincs jelen

 

#2936 2015-11-25 15:12

b csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem 2éve diagnosztizáltak proctitist,colitis ulceróza.nyálkás székletem volt,hasmenés,székrekedéssel váltakozva.fogyni nem fogytam,étvágyam volt és van is,pentasa 1g os kupokat kellett szednem 2x1et,voltam rektoskopos végbéltukrozésen,és persze vastagbéltukrozésen.nekem csak a végbélben a rectumban van 5cm gyulladás.rendbe jott ,az utolso kontrollon már szép volt.pedig nem használtam rendszeresen a kupokat.rendszeres a székletem,ritkán van hasmenésem,kuptol felfujodtam kicsit,és muszakokra járok dolgozni,nem megoldható a kúp,rendszeres beszurása(:mondtam   az orvosnak .hogy nem használom rendszeresen  a kupokat,volt hogy 2-3 hetet is kihagytam,és mégis jok az eredményeim,colitis megvan,de rendbe jott a bélfal,a nyálkahártya.azt  mondta használjam akkor is ha nincsenek tuneteim,mert ez életem végéig jelen lesz a bélben ez  a gyulladás  ez igy igaz? és  a pentasa 1g szedése nem okozhat májenzim eltéréseket? mert  ez mellet   a betegségem mellett,még van helicobakter pylorim is,2antibiotikum kurát is kiszedtem,nem segitett most azt mondta  a z orvosno hagyjuk békén,pihenjen a szrvezet a sok antibiotikum után,fél év mulva menjek kontrollra.,most voltam vastagbéltukrozésen,gondolom kontroll azért kell,nincs e panasz stb,maximum rectoskopot csinál.csak bekukkant a végbél egy részébe ahol a gyulladás van.--egy ideje,kb 1éve,a jobb bordaiv alatt érzek nyomó,tompa érzést,ami aggaszt,hogy nemtudom mitol lehet.has ultrahang rendben volt,vastagbél tukrozés is most rendben,nem találtak azon  a részen semmit,helicobakter tunetei ezek?orvosno azt mondta lehet a gerinctol is.hát még milyen orvoshoz kell mennem?:( ilyen tunetei is vannak. bizonyos ételektol,káposzta,bab,lencse,majonéz,kukorica cukorborsó, nagyon puffadok,feszit a jobb bordámnál,ekkor espumisan segit.akkor ezt a colitist a végbélben  vegyem komolyan és szedjem rendszeresn,minden nap a kupokat mig csak élek?????milyen idonként kell vérvizsgálatot csinálni,hogy rendben vannak e a májértékek?...mert utoljára is én szoltam hogy legyenek szivesek levenni a vért,mert a betegtájékoztatoban benne van,idonként vérvizsgálatot kelll csinálni..ezt az orvos magátol nem is tudta?????ugy ltszik már lassan magunknak kell megállapitani milyen betegségunk van,és saját magunkat kell gyogyitani...

Nincs jelen

 

#2937 2015-11-25 15:19

b csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

még kihagytam,hogy gyomortukrozésen is voltam,akkor állapitották meg hogy helicobakter py.van,szovettanbol.gastritisem is van,- gyomorhurut,ez ettol a baktériumtol.hát egész gyomor,bélrendszerem egy egész gyulladás ugy ahogy van.!!!!!

Nincs jelen

 

#2938 2015-11-25 15:26

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia B csilla!én crohn beteg vagyok.16 éve.nem tudom az orvosod miért nem csinál rendszeressen vérvizsgálatot.nekem fél évente kötelezõ!én a pentasat granulátum formájában iszom.és igen sajnos néha jobban kell tudnunk, hogy mi a bajunk, mint az orvosunk.én a házi orvosommal vagyok így sajnos.a gasztrosom egy kincs számomra!

Nincs jelen

 

#2939 2015-11-29 18:57

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia,írod,hogy 16 éve Chron beteg vagy és nem alakultak ki sipolyok? Mert ilyenekkel riogatnak, ha ez kiderül hogy hüvely felé is lehet, oda is megy a széklet...meg hogy több helyen kialakulhat.

Nincs jelen

 

#2940 2015-11-29 18:59

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

És ráadásul tükrözés elõtt állok, pentasa-t kaptam már 10 napja én is, de semmi változás, Szerinted akkor ez chron? Vagy colitis? Elvileg mind2-re hatnia kéne, de nekem semmi és fáj a hasam bal és jobb oldala is! Neked hol fájt az elején? De nem görcsös, iszonyatos fájdalom, csak érzem,h van ott valami!

Nincs jelen

 

#2941 2015-11-29 19:44

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia MenõManó!
Na!Akkor kezdem,de elõre szólok, hogy nem akarlak megilyeszteni!de voltak sipolyaim.elöször a betegségem után rögtön kb fél évre.tályoggal társult nekem ami kifelé is nöt, hát eléggé szar dolog a végbelemnél.mûteni kellett,leszívták.aztán már nem is emlékszem mikor,de többször kialakult ugyan csak a végbelemnél és a környékén tályog is.de volt nögyógyászati problémám is.a bartollini mirigyem is begyulladt és ugyacsak tályok keletkezett.müteni kellett.ezeknek a helyei megmaradnak.tuljajdnonképpen nem varrják össze,nyílt seb marad.persze össze huzodik de látszik, hogy ott van,volt valami.nekem legalábbis.a párom így ismert meg szóval. hál istennek nekem nincs problémám ebböl.be szokott duzzadni menstruácio elött,vagy idöjárás változásnál.a fehérnemûre oda kell figyelni,hogy milyen.én a francia bugyit tudom csak hordani.és pamutot.a tükrözésen mindenképpen tul kell esni,sajnos, hogy legyen diagnózis.nekem inkább a bal oldal fájt a hasam, de görcsössen, és 10 évessen megélni nem valami jó, semmilyen életkorban sem.nekem voltak aftáim is a számban és végig a nyelöcsövemen végig.a lábam is bedagad de ugy hogy még a zokni se megy fel rá ami az én méretem.ez a mai napig így van ha valami gáz van,kezdödik,nekem ez az elöjel,meg aftáim vannak a számban,ami nagyon fáj ,nem tudsz enni meg semmi.a corsodyl szájöblítö jön ilyenkor ami kicsit enyhít.meg a tápszer ezerrel.ja meg a sipcsontomon jöttek elöl ödémás foltok, ami ugyan csak elö jön ha gáz van velem.lehet crohn is meg colitis is de szerintem egyik sem jó.a tükrözés után kiderül,remélhetöleg.ne csüggedj el!együtt lehet ezzel élni.majd megtaulod kezelni a dolgokat!de itt sokan vagyunk.segítünk neked.én ha tudok szívessen válaszolok bármire neked.tartsál ki!tudom, hogy nehéz,de lesznek fájdalom mentes idöszakaid is.csak meg kell találni a megfelelö gyógyszert.sokminden lehetséges nálunk.ez egy sunyi betegség!de ne keseredjél el!most én május óta a nyugalmi életemet élem.de remélem tartós marad ez az állapot!neked kitartást!és írjálmajd, hogy mi van veled,mert érdekel.mikor mész tükrözésre?

Nincs jelen

 

#2942 2015-11-30 05:21

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

És hogyan kezdõdött, a kezdeti tüneteid mik voltak? Köszönöm a válaszod, bár nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg vagy, el sem tudom képzelni, hogy így éljek tovább!

Nincs jelen

 

#2943 2015-11-30 07:58

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

MenöManó!a kezdeti tüneteim hasmenés volt naponta sokszor.ok nélkül belázasodtam.a lábamon ödémás szerû foltok jöttek ki,piros volt és pupos minha elesem volna és dudor keletkezett.aftáim voltak a számban és a nyelõcsõvemen végig.nem tudtam enni semmit, fájt.kihánytam mindent,ha tudtam enni.a hasam görcsössen fájt,de egy idö után nem tudtam eldönteni, hogy a bal oldal e,mert annyira fájt.véres,nyákos volt a székletem.a hajam kihullott foltokban,de erröl írtam már egy másik topikban.nagyon lefogytam ezekböl kifolyolag,20 kg voltam 11 évessen.most így ennyi jutott eszemben hirtelen.figyelni kell,legalábbis nekem,mert nálam elõ jönnek a tünetek,ha valami gáz van velem a mai napig.meg kell tanulnod együtt élni ezzel és kezelni megtanuli, ha tényleg ez a bajod.tartsál ki!

Nincs jelen

 

#2944 2015-11-30 10:01

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

MenõManó: rengeteg félelmetes dolgot olvashatsz itt, de azt fontos tudnod hogy itt mindenki története egyedi. Nagyon eltér ez a betegség a súlyosságától a függõen. Van aki napi három bogyóval teljesen tünetmentes és azt is elfelejti hogy egyáltalán beteg. Akad persze, akinek ennél erõsebb szerek kellenek. Ne próbáld a tüneteid alapján  beazonosítani a betegséget és véletlenül se azonosulj az itt olvasottakkal, mert mint említettem mindenki története egyedi! Jelenleg még nincsen diagnózisod és több más bélbetegség is van nem csak a Crohn colitis. Lehet akár ibs-ed is aranyérrel. Önmagában a Crohn colitis sem jelent semmit. A Crohnnak pl három típusa van ha jól tudom, ebbõl csak egy jár sipoly képzõdéssel, a többi kevésbé súlyos. A colitis nek szintén három típusa van. És akkor még a különbözõ kevert típusokat nem is említettük... Nem véletlenül alakult ki az a nézet orvosi körökben, hogy ez a betegség jól kezelhetõ! Az, hogy neked nincsenek erõs görcsös fájdalmaid, hasonló testen kívüli tüneteid, mint picikének, sem pedig 20 fölötti véres székleted inkább az enyhébb esetek közé billenti a mérleget...
Talán egyetlen dolog jelenthetõ ki biztosan ezekben a betegségekben, hogy mindenki akkor lesz jól ha eltalálják a megfelelõ gyógyszer kombinációt. Szóval azt javaslom hogy próbálj megnyugodni, könnyen elképzelhetõ hogy teljesen feleslegesen idegesited magadat. Remélem hamarosan kiderül mi okozza a tüneteid.

Szerkesztette: QpaK (2015-11-30 10:03)

Nincs jelen

 

#2945 2015-11-30 21:05

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Ma voltam tükrözésen, úgy néz ki Colitis ulcerosa! De a doki leordított! Hogy azonnal hagyjak abba,minden idegesítõ dolgot az életemben! De pl fõiskolára járok, az is alapból idegesíti az embert,hisz a vizsgák elõtt ideges! Mert,hogy ha így folytatódik kiteszik a belem az oldalamra, mert nagyon csúnya és csak súlyosbodni fog, ilyenekkel ijesztgetett! Pedig a vizsgálat a szigma bélig volt,mert  ott már talált utána épp belet! Hogy gondolom ne fakassza a fekélyeket tovább! Mert azóta vagy 6-8-szor voltam wc-én és nagyon véres!

Nincs jelen

 

#2946 2015-11-30 21:19

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hát pedig a te dolgod, hogy élj, a KEDVES doktor úré pedig, hogy olyan gyógyszereket írjon, amitõl elkerülheted, hogy "kitegyék a beled az oldaladra" Nem is értem, hogy mondhat ilyet... Én is colitis-es vagyok, és az elsõ két tévhit amit eloszlattak, hogy a stressztõl nem lesz fellángolásom, meg hogy nem ételallergia okozza, szóval bátran ehetek.
Ha nem érzed jól magad ennél az orvosnál, akkor érdemes váltanod. Én sem maradtam az elsõ orvosomnál... A legjobban akkor jársz, ha felkeresel egy közeli centrumot, mert ott kaphatod a legjobb ellátást.

Nincs jelen

 

#2947 2015-12-01 08:26

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igaza van QpaKnak!Váltsál orvost!én sem maradtam az elsö orvosomnál.ö tolokocsiba akart rakin 10 év mulva.és nem vagyok ott.az izületi gyulladásokra gondolt gondolom.de sírva jöttem ki töle és soha többet nem mentem hozzá.sajnos vannak ilyen doktorok,de vannak azért normálisak is.igen fontos a megfelelö gyógyszer is .én crohn os vagyok és nekem az elsö doki entokortot írt fel,ami nem jut el a vastag bélig,én meg azt szedtem.mikor megtudta a másik doktorom nagy cirkusz volt de nem velem,hanem az elözö dokival,az egy nö volt.utána 2 zacskó vér lett belöle,mert nagyon rosszul voltam.de sokat segített különben, hogy kaptam vért.

Nincs jelen

 

#2948 2015-12-01 14:06

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az elsõ orvosom nekem kedves volt, de nem tudta mit csinál. Én is szedtem feleslegesen entocortot, kimaradtak a klizmák és társai és 2 évig nem kaptam medrolt pedig nagyon kellett volna. Ez azt eredményezte, hogy a kezdeti bal oldali colitis pancolitis-re változott. Ergo a gyulladás a teljes vastagbelet érinti.
Szerintem ezek az orvosok képben vannak a 90-es évek kezeléseivel, de az újabb módszerekrõl nem hallottak. Mondjuk van x betegük, õk elvannak immunszupresszánssal, meg néha medrollal és ha találkoznak valakivel aki ezektõl nem javul csõdöt mondanak. Ilyenkor jön az, hogy más jól van te meg nem, biztos idegesíted magad és menjél pszichológushoz, mert rajtad nem lehet segíteni.
A tóloszéket nekem is említették, tudom milyen ijesztõ ez. Még most sem tökéletesek az izületeim...(kapok már rá gyógyszert, csak gondolom be kell állítani.) :(
A háziorvosom sem jobb: Õ elvileg sebész és gasztrós egyben, de a vas infúzióknál a vénámat sem találja el. Még soha nem hallott a humiráról/remicaderõl és rendre olyan gyógyszereket írt fel amiket a hasam miatt nem szedhetek.
Kell keresni egy tényleg jó orvost, és aztán foggal körömmel ragaszkodni hozzá!

Szerkesztette: QpaK (2015-12-01 15:10)

Nincs jelen

 

#2949 2015-12-01 14:40

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

QpaK!A Háziorvosom nekem nem valami jó.de valamelyest "betanítottam"és már a gasztrosomnak is le kellett csesznie már.erre én felém nehéz jó háziorvost találni,föleg ha lábra se tudok állni,akkor elmenni hozzá, na nekem még az egy müvészet.a gasztrosommal teljessen meg vagyok elégedve.2012-ben nekem is ajánlotta a bioterápiát.de én megmondom õszíntén félek tõle,meg is mondtam neki.de amig hatnak a gyógyszerek én ugy vagyok ezzel,nem akarom,hogy kísérletezzenek rajtam.az ízületeimmel nekem eddig nincs ,nem volt igazán gond.remélem,hogy nem is lesz.néha fáj a lábam,meg mindenem,de nem gondolnám,hogy gyógyszert kellene szednem.remélem legalább ezt meguszom.jó lenne.

Nincs jelen

 

#2950 2015-12-01 14:43

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Neked,hogy jött ez az izület dolog?Sajnálom,hogy az elsö orvosoddal így jártál.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB