#251 2005-07-28 13:49

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barni: ne csak hívd a dokit, hanem rongyolj be hozzá minél hamarabb. Az igénybevett végbeledre mindenképpen adjon kúpot, vagy klizmát. Most k?keményen tartsd a diétát, f?tt husi, f?tt krumpli, f?tt rizs, f?tt tészta, almakompót, ne egyél rostban gazdag ételeket gyümölcsök közül csak alma és banán, az is maximum csak 3 óráig, mert a nyers rostot nagyon nehéz emészteni, s?t szinte emésztetlenül rohannak végig az egész bélrendszeren. Csak buboréktalan ásványvíz, ne rostos üdít? és csak gyógytea, ne fekete tea vagy kávé. Hátha megfogja egy kicsit a székletedet. Ha van rá lehet?séged minden székelés után irány a zuhany és zuhanyozd ki a végbeled. Nagyon fontos: a gyakori széklettel rengeteg folyadékot vesztesz, így most a napi minimum adagod ásványvízb?l vagy gyógyteából 3 liter legyen, hogy nehogy kiszáradj. Amúgy is meleg van, egészséges embereknek is ezt tanácsolnák.

De ahogy írtam az elején a legfontosabb, azonnal, soron kívül tekerj el a dokidhoz.

Nincs jelen

 

#252 2005-07-28 14:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Elrongyolni csak akkor tudok, hogyha van hely.Aztmeg akkor tom ha megmondja hogy ma menek be.De sztem kedd lesz bel?le vagy nemtom...Van nekem ilyen szteroidos kúpom, az vajon segitene rajta????

Nincs jelen

 

#253 2005-07-28 16:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Geza !

About  20 eve szedem a Salazopyrin EN elnevezesu tablettat es olyan rohadt gyomoregesem van allando jelleggel, hogy 1 lepest sem teszek Nilacid es Rennie nelkul. A baj nem jar egyedul  :-)  vagy  :-(   na es milyen italt szeretek nagyon, na mit, hat a vorosbort es a paradicsomitalokat melyektol 1ebkent is gyomoregese van 1 normalis embernek. Persze, amig tejet ittam/ihattam, addig a napi 2 uszkve 3 liter tej tokeletesen eleg volt, hogy elvesztett folyadekaimat potoljam :-)

Nincs jelen

 

#254 2005-07-28 16:30

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Barna !
Rossz hirem van, de ne csuggedj, tudod, " A napos oldalra szuletni kell" :-)
A napi 15x clo az nagyon nem Ok.
1 szer, amikor nagyon pocsekul voltam es a nyavajam elejen, tudatlanul, +probaltam 1 honapig csak almalet inni, hogy lecsekkeljem, ilyenkor milyen szeklete van egy egy olyan szerencsetlen_nek mint en(is) vagyok.
Szoval a belnek vannak szovetei, hamjai, meg ugye vannak ott erek, igy aztan azok jottek csostul, az erek nem, csak ver bosegesen :-(
Olyan gyogyszer nekunk sajnos nincs, ami napokon belul hatasos lenne, a colitiseseknek meg nem talaltak ki az esemeny elotti, sem az utani tablettat :-)
Az orvoshoz elmehetsz, csak gyozd kivarni, a nyari szabik kozepedte, hogy majd veled fog foglalkozni. Vegul is az orvos is ember, eszik_iszik, szabira megy ect., +engedem, lattam en mar colitises dokit is :-) 
A lenyeg, nem elkeseriteni akarlak, csak szembesiteni azzal, amivel szamolnod kell.
Ennyi.
Levelben elkuldom a mobil_tavbeszelo szamomat, ha gondolod, hivj fel, dumalhatunk.
off
Ja, nagyon cool a blogod, en is alkottam 1et, de en nagyon lamer vagyok, szoval szuksegem lenne 1 kis segitsegre. Szamithatok Rad ? Jut eszembe, MaKacsnak is nagyon cool a blogja, Te lattad mar ?
uff

Szerkesztette: aiolosz (2005-07-28 16:39)

Nincs jelen

 

#255 2005-07-28 16:43

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Uff!!!
A blogban segitek szivesen!!MaKacs blogját nem láttam, de kiváncsi vagyok rá, meg egy ismer?s összegyüti az összes magyar blogot!!!

Amúgy:Fél 7re megyek be a dokihoz aki CSAK engem megvár, szóval egy deka ember nem lesz el?ttem (félig Adrinak volt igaza, mer télleg rendes a doki hogy megvár).
Amúgy véres nekem is volt, de aztán abbamaradt.Ez kemény egy alkalommal volt és sztem pont azért mert a sok er?lködés, meg wcrejárás miatt egy hajszálér elpattant és ez okozta.Amúgy nekem csak azzal van bajom hogy sokat kell elmenni wcre!!Meg néha nyilal itt-ott, meg ahol volt a tájog (vagy tályog), ott néha nyom egy kicsit.Hja és ne feledkezzünk meg a jó kis izületsajgásról sem!!Bár most nem olyan gáz, mint a m?tét el?tt amikor ugy fájt, aszittem kiszakad és csak az amputálás menthet meg.Ehhez képest csak picit sajog, néha.De többit majd ha megjöttem a dokitól!!
Szép napot mindenkinek

Nincs jelen

 

#256 2005-07-28 17:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gondolom tudod, szoritunk itt Neked nehanyan.

Nincs jelen

 

#257 2005-07-28 17:12

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Persze hogy tudom!!!!Rátok mindig lehet számitani!

Nincs jelen

 

#258 2005-07-28 19:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nah megjöttem!
Holna pel kell mennem a Kapás utcába vérvételre, meg valami gentikai vizsgálatra...Utána minden kiderül!!!Mást nem ondott a doki..Annyit mondott hogy ? rosszabbra számitott.

Nincs jelen

 

#259 2005-07-28 22:02

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anno kipróbáltuk a Pentasat, hátha jobb eredményt hoz, mint a Salazopyrin. Azonban rövid id?n belül kiütéssel gy?zött (kiütések jelentek meg). Úgyhogy maradt a jó öreg Szálazó Piri néni, amit?l viszont folyamatos szedés mellett sem jelentkeznek nálam mellékhatások, még gyomorégés sem (pontosabban a régesrégi bevonat nélkülinél igen). Még az azonos hatóanyagú, hasonló gyógyszerek közül is meg kell találni, hogy melyik a legmegfelel?bb, mert egyént?l függ?.

A blogot nem reklámoztam, akit érdekelnek mások lapjai, úgyis megtalálja. :) Egyébként hasznosnak tartom, egyfel?l magamnak, mert sokszor a naplóban tudom visszakeresni, hogy valami mikor történt. S talán másnak is hasznos lehet. Rengeteg blog van, érdemes szétnézni közöttük, mindenféle téma fellelhet?.

Remélem el tudsz jutni az F1-re barna-by! Nézd meg helyettem is, én meg vállalom, hogy tojok helyetted is. ;) Érezd jól magad a körülmények ellenére is!
Ja, jut itt eszembe egy esetem. Anno ugyanilyen rohangálós, már-már majdnem kórházba berántós id?szakomban voltam egy Jean Michel Jarre koncerten. A fura az volt, hogy az odautat végigduplanullás kitér?ztem, ám amint elkezd?dött a koncert, teljesen hatalmába kerített és nem volt gond még hazaúton sem az élmény hatására. M?ködött a pszicho(sz/k)óma. :) Mástól is hallottam ilyet, hátha Neked is így fog m?ködni.

Nincs jelen

 

#260 2005-07-28 22:26

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is azon leszek hogy m?ködjön!!

A Forma1re meg sztem nagy valószinüséggel megyek, ha nem kezd el rettenetesen fájni meg ilyen drasztikus gondolk.A székelést meg megoldja a széntabi.Amúgy ha kiváncsi vagy a blogomra, asszem feldobtam ide mint saját oldal, nézd meg bátran.Ha tudom, én is megkukkantom a tiéd.
Nekem a Pentasától nincs semmi bajom.Bár van pár helyen (comb, kar) sz?rtüszös valami, de más nem....Nekem használt (amikor szedtem, bár amilyen hülye vagyok egy csomószor nem veszem be).

Nincs jelen

 

#261 2005-07-29 07:53

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

off
a sajatot nem, de maset viszont lehet reklamozni:-) 
ide klikkelj mert erdemes, itt lathato maKACS blogja
uff

Nincs jelen

 

#262 2005-07-29 18:02

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nyiha!

A mai nap egy darabszékletem nem volt!!!!Hogy mit?l????Én sem tudom!!!Széntabit nem vettem be, de viszont egy ismer?s aki szintés crohnos, tanácsolta hogy vegyek be egy szteoid löketet, emi azt tartalmazza, hogy els? nap 6db 16 mg-os Medrol, utána minden nap 2vel kevesebb.ÉS télleg sikerült és jól elvagyok!!!!!
Amúgy ma már telefonból végighallgattam a szabadedzést a Forma1en, hála az unokatesómnak, aki szervezi a bejutást.Állitólag olyan helyem lesz, hogy pálya mellett, 2 dik sor, célegyenesben.Már nagyon várom!!!!!!Képeket hozok, persze, két digigép is lesz + egy digikamera.
Agy?!

Nincs jelen

 

#263 2005-08-01 18:44

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hamár ide irtam, itt is fejezem be.Nemvolt F1, mert a Palik elintézte hogy a rend?röket a SAJÁT emberei ellen?rizzék, igy nem lehetett jáccani a jegyekkel, de nem is baj, mert strand volt helyette.
Dehogy ON legyek:
Elég jól elvagyok most, bár saját meggondolásból szedem a szteroidot, mert az augusztust szeretném kihúzni minden nagyobb baj nélkül.Ugy is lesz még itt Sziget (szerdától szombatig), Parádé (ott meló) meg strand, és hasonlók.Szóval holnap tudom meg hogy mit is kell hogy szedni, mert fel kell hivni a dokit, a vérvétel miatt.Kiváncsi vagyok az eredményre, mert néha fáj a bal oldalam a hátamnál.Node majd meglássuk!
Respect mindenkinek.

Nincs jelen

 

#264 2005-08-02 15:49

Remény
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia !

A nevem Éva és 5-évvel ezel?tt állapították meg, hogy "ulcerativ colitisom" van.egy évig olyan beteg voltam és annyi gyógyszert kaptam, hogy teljesen legyengültem.A vörös vérstesteim szinte nem is léteztek.Kaptam egy nagy adag gyógyszert, többek között prednizont/steroidot/, amit?l úgy néztem ki, mint a hold.Én ekkor külföldön éltem.Amikor hazajöttem egy barátn?m ajánlott valamit, amiben korábban soha nem hittem vona.Abban az id?ben olyan állapotban voltam, hogy a vitriplt is megittam volna, ha azt mondják az talán segít rajtam.Nos elmentem egy helyre, úgy hívják VISION group.Ez egy hasonló dolog, mint a természetgyógyászat, de mégsem az.Ott egy masinával megállapították azt, hogy valóban ez a bajom.Ott sírtam, és reméltem, talán tudnak valamit tenni az érdekemben.TUDTAK!.Én nekem ehhez a z üzlethez semmi közöm, nem kapok érte semmit, nem is tartom velük a kapcsolatot, csak ha úgy érzem szükségem van valamire.Nos , azt mondták nekem, szedjek néhány természetes anyagból összeállított kapszulát, és hamarosan jobban fogom érezni magam, és 6-hónap múlva nem lesz semmi problémám.Én sem hittem, de reménykedtem.Több, mint 1-éve nincs semilyen szimtómám és SEMMIT sem szedek.Tudom, min mész keresztül és nagyon szeretnék segíteni mindenkinek ha tudok.
Szívesen adok minden információt, ha érdekel.        Éva

Nincs jelen

 

#265 2005-08-02 16:16

Remény
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia !

Sajnos a Honlapról nem sokat tudhatsz meg, de hidd el érdemes megpróbálni.Nincs mit veszítened.Nekem ez az ami visszaadta az életkedvemet az egészségemet.

Nincs jelen

 

#266 2005-08-03 07:47

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az jó termékeknek nincs szükségük különféle marketing trükkökre, zárt láncú üzletekre, hanem bekerülnek a megszokott eladási láncba: üzletekbe, gyógyszertárakba. Az árukat pedig a piac irányítja.

Nincs jelen

 

#267 2005-08-03 08:08

Remény
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nagyon sajnálom, hogy így érzel.Én senkire nem er?szakolok semmit, én sem hittem benne, de segített.Nekem ez nem üzlet, mert semmi közöm hozzá!!!!Egyébként név és minden nélkül, hogyan gondolod, hogy ez nekem érdekem?!.Gondolkozz el rajta egy picit.Szívesen küldök Neked egy "moon face" képet magamról, talán akkor elhiszed, hogy csak segíteni szeretnék.

Nincs jelen

 

#268 2005-08-03 08:48

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Légy üdvözölve a fórumon! Tiszteletben tartom a segít? szándékodat.  De néhányan olyan megrögzött "materialisták" vagyunk, hogy a gy?zködés helyett inkább szívesen látnánk klinikai tanulmányokat. Nagyon sok szert kibróbáltunk már - sikertelenül. Ezért ne haragudj ránk, hogy ezt is bizalmatlanul fogadjuk. De a tanulmányokat szívesen látnánk. Aztán majd döntünk.

Nincs jelen

 

#269 2005-08-03 09:14

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egyetértek Gézával teljes mértékben. Nem csak reményeket akarunk, hanem olyan gyógyszereket, amik használnak! Szenvedünk szerintem, eleget ezt szeretnénk megszüntetni! Örömmel látjuk a tanulmányt! 
Szuszidi

Nincs jelen

 

#270 2005-09-06 23:51

dönci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nálam 5 éve diagnosztizáltak colitiszt. El?tte már jó ideje véres volt a székletem, de én aranyeret "diagnosztizáltam" magamnak, így sajnos elég kés?n mentem dokihoz.2 hét kórház után engedtek ki és kb. félévig otthon voltam. xanaxot  meg 4X2 salofalkot, medrolt szedtem 32mg r?l indulva. Ebben az id?szakban mindannap ittam gyógyteát. Nem esküdök rá, de ártani nem ártott. A túlhajszoltság, stressz valóban megnöveli az esélyét egy fellobanásnak. Kipróbáltam a probiotikumot, omega-3 -at, nem rossz, de drámai javulást nem tapasztaltam, talán a nyugodt szakasz meghosszabítására jók.
Egy dolgot, viszont észrevettem, cigir?l való leszokás után kb. 1 hónappal visszaesek(már 3 szor volt ilyen). Érdekes. Nekem változó, hogy milyen kajákat tolerál a hasam.
Nem tudom, hogy volt e már szó a fórumon a tömjénr?l. Külföldön, f?leg a németeknél egész komolyan foglalkoznak az autoimmun betegségekre gyakorolt hatásával. Egyébként 0-12 éves koromig asztmám volt, aztán18 éves koromig szinte folyamatosan gondom volt a térd izületemmel, mindig dagadt, fájt, a végén már busz után sem tudtam futtni, akkor arthrózist diagnosztiltak. Ezeket mind autoimmun betegségekhez sorolják. Szóval, kipróbáltam egy tömjén kivonatot(indiában ezt egyébként az ayurvéda gyógyászatban használják izületi betegségkre) Sok india tanulmány van a neten colitisszel kapcsolatban is.) Én egy kicsit csalódtam, többet vártam mint amit a neten írnak róla. Ha valakit érdekel a következ? kulcsszavakkal tud keresni: H-15, Boswellia Serrata, Weinrauch.
Az összes próbálkozásom a hagyomás gyógykezelések mellet történtek. Kipróbáltam a homepátiát is, igaz csak félig. Az alkati szeremet már lusta voltam elintézni. Az akut szer viszont elég jól bejött (persze nem 100%), vérzés csillapításra Mercurius corrosivust, Phosphort, immmunstimulálásra Thuyat kaptam.
Egyenl?re ennyit. Üdv. Dönci

Nincs jelen

 

#271 2005-09-14 19:10

kisherceg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Pár napja léptem a klubba, de hogy mióta lappangott bennem azt persze nem tudom. Nem bírok nagy tapasztalattal. 1 hónap kísér? tünetek után éppen hogy átesetem els? vastagbél tükrözés vizsgálatomon - tulajdonképpen ennek köszönhetem hogy az oldalra találtam egy keres?n keresztül, mert nem tudtam mi fog történni és mindenképpen vmi megélt megtapasztalásról kívántam olvasni. Szerencsére ennek az érdekl?désemnek köszönhet?en leltem rá erre az oldalra és azóta is itt tanulom mi is van velem. 28 éves vagyok. Pár hete/hónapja még nem is tudtam a betegség létezésér?l, tulajdonképpen nem is érdekelt semmi betegség, nem voltam hajlamos semmire. Meg voltam gy?z?dve arról hogy elég egészségesen élnem, pozitívan gondolkodnom és enyém a világ. Szerencsés alkat vagyok, eddig orvosok létezésér?l is csak hírb?l hallottam - leszámítva a katonaságtól való menekülés próbálkozásait.:) És mégis, igazságtalanság. Ahogy el?ttem más is írta most azt érzem "miért pont én?". Nem drogozom, nem cigizek, amennyit iszok az még az orvosság és az "íze miatt" mértékbe sorolható. Szeretem a n?ket, de nem halmozom, távol tartom magam a stresszt?l bár meg kell hagyni nem lógatom eleget a lábam és hajlamos vagyok túldolgozni magam, de van célom, álmom ezek sorban teljesülnek, olyan apró dolgoknak tudok örülni amire más csak legyint és görcsöl tovább...
Aztán hogy miért is éreztem hogy írnom kell. Pontosan azért ahogy én idetévedtem pár napja. Remélem lesz még aki így látogat ide tudatlanul és talán pár kérdését megválaszolva nyugodtabban tud lefeküdni, vagy dolgozni tovább. Talán célirányosan máshova is írhatnám ezt a pár sort de mivel én is itt olvastam az észrevételeket ide szúrom be az enyémeket is...
Colonoscopia - tükrözés. Biztos embere (és orvosa) válogatja kire milyen hatással van és hogy viseli. Nem segített sokat a felkészülésben ahogy volt aki itt írta "olyan mint  a karóba húzás", "soha többet". El is rettentem alig volt aki "bíztató" hozzászólással írt volna róla. Most valahogy ezek táborát szeretném er?síteni. Természetesen nem tudok róla úgy írni hogy azzal kedvet hozzak a jelöltnek, de lehet valóban nehezebb megélni az el?készületet, a koplalást, a várakozást mint magát a vizsgálatot. El?tte 2 nappal már alig ettem és el?z? nap már csak ittam. Délután sokak által kedvel X-Prep ital - ezt kicsit elszúrtam mert közvetlen utána nem tudtam sokat inni de este bepótoltam a lemaradást. Kicsit émelyt? volt az X-P és ha nagyon akartam volna ki tudtam volna hányni, de nem vészes csak utána egyb?l el kell kezdeni vedelni. Este nem tudtam megállni hogy ne majszoljak el pár szem cukrot és pár kocka Boci csokit. Az ember kínjában megmagyarázza hogy a javasolt teában is van cukor tehát akkor már mér' ne lehetne direkt pár szem.:) Másnap reggel már gyomrom sem volt semmihez úgy vártam hogy legyek túl az egészen. Nem volt beöntés és meglepetésemre még csak érzéstelenítés sem, holott erre korábban ígéretet kaptam - "lehet mégis át kellett volna adni azt a borítékot?" járt a fejemben. De rendben megkezd?dött a vizsgálat, a doki normális volt bár igazából jó lett volna ha közben olyan információkkal is ellát amire bennem még a kérdés sem született meg. Mindenesetre érdekes volt közben a monitoron magamat látni belülr?l. A fájdalom amire számítottam nem úgy és nem ott jelentkezett - tulajdonképpen ez volt a pozitív élmény, mert rosszabbra számítottam.  Szúrt, csikart a hasam ami nem is attól volt kellemetlen mert fájdalommal járt mint inkább attól, hogy koordinálatlanul hol jobban, hol kevésbé éreztette valami történik velem - és ez a legrosszabb amir?l írni tudok. Nagyon rendes volt az asszisztensn? - ráadásul fiatal és csinos. Az életben viszont vannak olyan pillanatok mikor az ember érzi talán nem adottak a körülmények az ismerkedésre.:) Tehát ? bíztatott és jól esett nagyon minden fél mondat. Rákérdezésemre a doki nem fenyegetett kés?bbi m?téttel és olyan nyugodt természetességgel beszélt (azzal a pár mondattal) a betegségr?l, hogy ezt tényként magamnak elkönyvelem, de min?ségében nem változtatok eddigi életemen. Eredmény: Colitis ulcerosa, szövettan 10 nap múlva. Ha kés?bb újabb vizsgálat kell, ám legyen akár ugyanígy minden kábító szer nélkül is... 
Várakozással, vizsgálattal, gyógyszerkiváltással együtt talán egy órám ha ráment. El?tte a doki még felkészített alakítsam úgy hogy legyen aki hazaszállít - igaz ekkor még különféle bódító szerek beadásával bíztatott, de mivel ez elmaradt tulajdonképpen simán hazavezettem volna ha vittem volna az autót. Hívtam volna taxit ha úgy érzem kell, de talán az a lassú fél óra séta hazáig jót is tett és ilyenre amúgy is ritkán jut id?m.
A vizsgálattal vetekszik az élmény amit a felírt gyógyszer mellékhatásainak olvasása okozott (Salazopyrin), de a fene tudja még ez sem szegi a kedvem. Ott van az a pár szó "okozhat", "esetenként", "ritkán", "léphetnek fel"... Én is hiszem hogy a betegség agyban d?l el és ezt nem az átélt utóbbi pár hét hozta ki bel?lem. Nem vagyok beteg és nem érzem magam annak csak abban a mértékben hogy beszedem a felírt gyógyszert, és utánanézek milyen egyéb táplálék kiegészít?vel ellensúlyozhatom az esetleges mellékhatásokat. Sportolok ahogy eddig, vagy egy kicsit még aktívabban és még ma is úgy érzem "enyém a világ".:) Megtetszett Betegnek a kezet hasra tev? éjjeli elalvás kezelése - valóban kicsit agykontrollos, de jó.:)
Valószín? még lesz mit írnom, de ez frissében nagyon kikívánkozott bel?lem. Tehát fel a fejjel nekem és mindenki másnak aki ezzel él!:)

kisherceg

Szerkesztette: kisherceg (2005-09-14 20:34)

Nincs jelen

 

#272 2005-09-14 21:02

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv Kisherceg a Fórumon! :)

Mancsa

Nincs jelen

 

#273 2005-09-14 22:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

"rendes volt az asszisztensn? - ráadásul fiatal és csinos" ...Hol volt?Legközelebb oda megyek én is :P

Amúgy üdv a sorainkban.

Tükröz?s élményem nekem is volt a minap, mint sokan tudják, de a felére nem emlékszem, hála a bátorító szurinak (kett?t igértek a fenébe is, rajtam spórolnak már megint).Amúgy én magamnál voltam, mert sokmindent hallottam, de hogy mit azt csak papirról tudom.Amúgy érzéstelenités nélkül se egy vészes, ha nincs az embernek szükülete és hasonló bels? elváltozásai.

Apropó...Meséljetek már nekem a Budenofalkról, mert ezt irták fel és nemtom hogy álljak hozzá (persze pozitivan, de akkoris, tényeket akarok).

Nah jo8!!!
..::tali a Kirándulás topicban!!::..

Nincs jelen

 

#274 2005-09-15 06:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerbusz Kisherceg!

Üdv a táborban! Nagyon + a hozzá állásod! Ne is hagyd el magad, sportolj nyugodtan, de ne többet, mint eddig. Tarts mértéket mindenb?l. Igaz a tükrözés rohadt rossz érzés de kilehet bírni! Nem kell bódító altató! Attól hülye lesz az ember fia! Hol is voltál azzal a csini n?vérkével? Én is megyek a jöv? hónapban! Várjuk a további irományaidat!
Jobbulást néked is!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#275 2005-09-15 10:11

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barni: diagnosztizálás után rögtön Budenofalk-ot írtak fel nekem és pár napi szedés múlva már érzékelhet? volt a javulás. Ez tavaly januárban volt, azóta változatlan mennyiségben, folyamatosan szedem és köszönöm még mindig jól vagyok. Mellékhatást nem tapasztaltam. Úgyhogy szerintem bátran kezd el kajálni.

Nincs jelen

 

#276 2005-09-15 13:20

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barni osztom Adri velemenyet. Lokalis szteroid igy megkimeli az embert a mellekhatasoktol. Elvileg a legjobban a vekonybelre hat.
Szoval ahogy Adri mondta 'kajalhatod'!
monik

Nincs jelen

 

#277 2005-09-15 13:59

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi, de má?r megel?ztek titeket és már egy hete tolom magamba 3szor1.De javulást nem vettem észre.S?t.A gáztermel?dés beindult megint és hát a széklet milyensége is hagy kivánnivalót maga után, de bizok a gyógyszerben és nem hagyom abba.Bár én néha hozzácsapok 32mg Medrolt is, mert van id?szak amikor annyira parázok hogy másnap rosszul leszek hogy egyszerüen be kell hogy vegyem.Jah és a széntabi se fogja fel a dolgokat, szóval totál kacifántos itt minden, de ha valaki talál benne logikát, meghivom ebédre.

Nincs jelen

 

#278 2005-09-15 23:07

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kicsim!

Azért ugye a Medrolt ésszel szeded és nem össze vissza?!!!!


Pótanyád :D

Nincs jelen

 

#279 2005-09-16 08:21

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sztem a medrol meg rendesen szedve is elobb utobb kicsinalja a dolgozot :( , nemhogy neha bekapkodva, Barni ez nem vicc!

Udv :)

Nincs jelen

 

#280 2005-09-16 09:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barni!!!!

Figyelj a Medrol nem játék! Nagyon er?s gyogyó! Van neki rászoktatási és leszoktatási mennyisége. Lépcs?zetesen, lehet leszokni róla! „Csapok a kezedre” ha csak úgy kapkodod, mint a legyet, a béka! Legyél kedves vigyázni vele!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#281 2005-09-16 19:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Már leszoktattam magam róla! Illetve munkába folytottam a betegségem.Ez sokott segiteni.Általában.

Nincs jelen

 

#282 2005-09-16 21:54

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Dönci! Sok érdekeset írtál. 5 éve kinlódsz, én már 10 éve. A betegség érdekessége, /jóga oktatóm szerint/ annyi id? kell a gyógyuláshoz mint amennyi id? alatt kialakult. Hogy mikor kezd?dött, Ki tudja. Az ember csak akkor észleli amikor meglátja a vért. Szóval 10 évvel ezel?tt történt, rengeteg volt a munkahelyi, családi problémám. Egyszer?en összeomlottam, idegileg fizikailag megsemmisültem. Ezt a helyzetet használta ki ez a rettenetes betegség. Ültem a WC-én és folyt bel?lem a vér. A következ? hónapban a menszeszemet is elveszítettem.Az els? évek azzal teltek, hogy nem tudtam megemészteni, miért pont velem? Aztán elhatároztam, meg kell gyógyulni. Mindent átalakítottam magam körül az életrendemet, szokásaimat. kipróbáltam minden gyógymódot, diétát. Egyre jobban éreztem magyam. Talán ebben az évben érzem magam a legjobban. Megtanultam mikor mit kell csinálnom. Kicsit sajnálom a fiatalokat, nem tudják megváltoztatni önmagukat, pedig ez másként nem megy.
Nagyon sok együttérzéssel búcsúzom.

Nincs jelen

 

#283 2005-09-17 08:16

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Csjudit!

Szeretném, ha nem hangoztatnád, hogy nem tudjuk megváltoztani magunkat, mert ez úgy, ahogy van nem igaz!

Ha valaki olyan pozitívan és higiénikus lélekkel tudja megélni a napjait, mint itt a többség, akkor az már 360 fokos változás a régebbi életünkhöz képest!

Tehát....nem úgy élünk, ahogy te, de mi is igyekszünk.
Neked az jött be, nekünk más!

Örülök, hogy egyre jobban érzed magad és gyógyulsz, de ilyenkor légy egy kicsit empatikusabb és gondolj arra, hogy minden ember egy külön történet és különböz? "betegség lefolyás"


Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#284 2005-10-08 00:46

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello,

Rég jártam erre (05.17.) Lekoptam, mert tünetmentes vagyok és mert bitang sokat dolgoztam. Érdekes, hogy stresszel?dtem eleget, mégsem tért vissza a nyavalya. Most úgy látom, hogy ez a kór akkor támad, ha a problémád, amivel észszer?tlenül emészted magad, megoldatlannak t?nik. Igen. A kilátástalnaság gonosz egy dolog. Az én betegségem akkor fajult el, amikor már úgy tettem, mintha már túl lennék megoldatlan problémáimon, pedig ott voltak és rágták bent a f?részport, meg a kócot. A vacak napi stressz (heti három nap egyáltalán nem alvás), ellensúlyozva persze kell? kacagással meg se kottyant. Nyilván, hiszen egyértem? volt a problematika id?tartama és megoldása.
Persze közben konzultáltam az orvosommal, de megnyugtattam, hogy én nem vagyok hajlandó betegnek lenni. Utoljára ebben egyeztünk meg. Tudom, hogy bármikor el?jöhet, mégis vallom, hogy a hozzáállás sokat segít. Ha lelkünk mélyén - valszeg van, ki mondaná, hogy tudat alatt - sem vagyunk hajlandóak betegnek lenni, vagyis inkább fogjuk meg a másik végér?l: egészésgesnek akarjuk tudni magunkat, akkor az szerintem sokat segít. Fontos, hogy az ember ne vezesse magát félre. Az csúnya, rossz dolog. Beszélni kell a gondokról, keresni a megoldást, a kiutat. Ráadásul az legyen az els?, hogy mit tehetek, hogy ne így legyen, a kesergés meg ráér. Lehet, hogy valamilyen oknál fogva az én esetem egyébként mindenképp így alakult volna és ki tudja, talán jöv? ilyenkor ismét véres történetekkel borzolhatom környezetem érdektelenségét, de én hiszek benne, hogy az állapotom némileg a gondolkodásomtól függ.
Másfel?l az is biztos, hogy kerültem a rosszhír? tejet, a hüvelyeseket, az er?set (egy-két enyhén csíp?s kivétellel, ami persze lelkiismeret-furdalással járt kézenfogva), káposztát csak végs? esetben vettem számra, viszont vörösbor terén nem voltam igazán elnéz? és kíméletes. Az fincsi és én többször éltem a vörösvértest-képz? hatásával (tán vissza), mint az ildomos lett volna. De mi a frászt tehetnék, ha úgy kínálja magát???
Jó volt újra elolvasgatni, mi van veletek és rohadtul jó érzés, hogy van ez az egész és mindenki próbál segíteni, ahol tud.

A határtalan jókedv legyen veletek,
Beteg

Nincs jelen

 

#285 2005-10-08 08:01

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Örömmel hallom, hogy jól vagy!

Én is ezt tapasztaltam, hogy a megoldhatatlannak látszó, kilátástalan helyzetek képesek belobbantani. Ugyanakkor azért vigyázz azokkal a hétköznapinak tekinthet? stresszekkel is. Nem egyszer jártam már úgy, hogy bár húzós id?szak volt, de kézben tudtam tartani a problémákat, tudván a megoldásukat. Drága kólarózsám viszont akkor támadt le, amikor enyhült a nyomás és végre fellélegezhettem, vagyis megbosszúlta utólag. :/

Kajára tényleg figyelj, lám van értelme. Vörösborocska meg belefér, ésszer? mértékben még hasznos is. :)

Üdv, egs-kocc (utóbbit majd ebédkor kísér?nek)! :D

Nincs jelen

 

#286 2005-10-08 15:19

bebic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most fedeztem fel ezt az oldalt, nagyon jó dolognak tartom, hogy "azonos sorsuak" probálnak egymásnak segíteni. Én 30 éves vagyok 3 éve colitises. Amikor kialakult a betegség nagyon elkeseredtem, azel?tt nem is hallottam róla.Idén februárban újult ki, most tünetmentes vagyok, bár amikor nagyon elfáradok a melótól irány a WC. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen veszélyei vannak egy gyerek vállalásnak. Nagyon örülnék, ha olyan is írna, aki már ezzel a betegséggel volt terhes és szült. Szeretnék negyon babát, de félek, a kezel? orvosommal semmit nem tudok megbeszélni, mert soha nincs ideje.
Szóval szívesen veszek bármilyen hozzászólást. Mindenkinek jobbulást és fel a fejjel. :)
Bebic

Nincs jelen

 

#287 2005-10-26 12:28

Dodó
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Monik !

  Nem túl bíztató amit a szelektív enterográf vizsgálattal kapcsolatban momdtál. A gyomortükrözésen,a vastagbél tükrözésen és egy kontrasztos CT-n túl vagyok .Kb. két hét múlva megyek a sz.e. vizsgálatra.A gyomortükrözés nem fájt ,inkább kellemetlen volt.
A vastagbél tükrözésre vénás injekciót kaptam,így teljes filmszakadás volt nálam a beavatkozás alatt. A CT semmi,az korrekt. Remélem a sz.e. vizsgálat sem lesz dráma.

 

#288 2005-10-29 14:21

picur
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,pár honapja Netezek,most találtam erre az oldalra.Három éve kezelnek IBD-vel,Tul  vagyok én is a tükrözéseken nemsokára megyek ujra mert egyre rosszabbul vagyok.Több mint két évig elvoltam a gyogyszerekkel és a diéta betartásával.Egyszer kezeltek három honapig szteroiddal,azota nem volt rá szükségem.Nem voltam megilyedve ezekt?l a betegségektöl mostanáig.Pár honappal ezelött olyan fálydalmakat és szenvedést éltem át,hogy élni sem volt kedvem.Szerencsémre a férjem segitett átvészelni a nehéz idöszakot.Kaptam egy felülfertözést.Azota sokszor vannak görcseim fájdalmaim,nem beszélve rola,hogy alig ehetek meg pár ételt meg,már szinte utálok enni de kell.Nagy valoszinüséggel meg fognak m?teni attol félek kicsit,valamelyikötöket mütöttek már irjatok rola,javult-e az álltalános közérzet stb.         köszi         sziasztok.

 

#289 2005-11-06 10:22

Kaká26
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Én 4 éve vagyok diagnosztizálva CU-val. Több kérdésem lenne,de ha valakinek csak egyre van válasza azt is nagyon megköszönöm. 2 éve vagyok munkaviszonyban,és úgy érzem nem bírom tovább. Egy gyárban dolgozom napi 4 óra buszozással, egyik WC-r?l a másikra szaladgálva és a legnagyobb félelmem az,hogy mi van ha nem jutok el a WC-ig,ett?l a félelemt?l pedig még inkább WC-znem kell(ördögi kör).Tud valaki erre ésszer? megoldást? Túl lehet élni azt a szégyent?
   Gondolkoztam már a rokkantságin is,26 vagyok és nem tudom milyen lehet?ségem van rá. Szlovák állampolgár vagyok, de Magyarországon dolgozom(havi kb nettó 90-95 ezer ft a fizetésem).Hol kell a rokkantsági után érdekl?dni, melyik országban, és ilyen fizetés után mennyit kaphatok? Amikor nem dolgozom, tehát nincs stressz, könnyebb magam kikezelni, de nem írathatom ki magam minden (fél) évben egy(két) hónapra. Ha rokkantságit kapnék mennyit dolgozhatnék(kereshetnék) mellette, amikor jól vagyok?
   Egy utolsó kérdés:Ha valaki tud a m?tétek fajtáiról valamit szivesen tájékozódnék arról is. Például teljesen megsz?nnek a panaszok egy kivezetéssel? Vagy van kevésbé drasztikus kivitelezés? m?tét is?
   Válaszaitokat el?re is hálásan köszönöm, bármelyik kérdésemre

"Élj úgy, hogy ez hátralév? életed els? napja!"

 

#290 2005-11-06 10:24

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Én 4 éve vagyok diagnosztizálva CU-val. Több kérdésem lenne,de ha valakinek csak egyre van válasza azt is nagyon megköszönöm. 2 éve vagyok munkaviszonyban,és úgy érzem nem bírom tovább. Egy gyárban dolgozom napi 4 óra buszozással, egyik WC-r?l a másikra szaladgálva és a legnagyobb félelmem az,hogy mi van ha nem jutok el a WC-ig,ett?l a félelemt?l pedig még inkább WC-znem kell(ördögi kör).Tud valaki erre ésszer? megoldást? Túl lehet élni azt a szégyent?
   Gondolkoztam már a rokkantságin is,26 vagyok és nem tudom milyen lehet?ségem van rá. Szlovák állampolgár vagyok, de Magyarországon dolgozom(havi kb nettó 90-95 ezer ft a fizetésem).Hol kell a rokkantsági után érdekl?dni, melyik országban, és ilyen fizetés után mennyit kaphatok? Amikor nem dolgozom, tehát nincs stressz, könnyebb magam kikezelni, de nem írathatom ki magam minden (fél) évben egy(két) hónapra. Ha rokkantságit kapnék mennyit dolgozhatnék(kereshetnék) mellette, amikor jól vagyok?
   Egy utolsó kérdés:Ha valaki tud a m?tétek fajtáiról valamit szivesen tájékozódnék arról is. Például teljesen megsz?nnek a panaszok egy kivezetéssel? Vagy van kevésbé drasztikus kivitelezés? m?tét is?
   Válaszaitokat el?re is hálásan köszönöm, bármelyik kérdésemre

"Élj úgy, hogy ez hátralév? életed els? napja!"

Nincs jelen

 

#291 2005-11-07 16:06

dori
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia'''
en biztos tudok valaszolni egy csomo kerdesedre es nem feszelyez a tema--szoval irhatsz nekem es en valaszolok szivesen...
amugy en colitises vtam csak hat mutetre kerult sor....

 

#292 2005-11-07 16:12

dori
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia''''
engem mutottek mar es ha gondolod tudok segiteni abban ha lenne kerdesed ezzel kapcs....
es te kihez jarsz kezelesre?
pusssz es gyogyulast''''
dori

 

#293 2005-11-07 16:22

dori
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia''''
ateletem ezeket a szornyusegeket en is....engem most mutottek egy fel eve lassan azaz az utolso mutetem aug.elejen volt....
a mutetrol:a sok szornyuseg utan en jol lettem marmint megmutottek 3lepesben.....
most vagyok 3-4honapra ra nekem fellepett egy gyulalladas a 3.mutet utan--ennek tobb oka is van de ezt nem reszletezem....
most amikor szedek gyulladas csokkentoket teljesen ok...
naponta 3-4szer kell menni wcre...
de nem ugy hogy keresgetem.....
de van amikor egy kicsit tobbszor kell menni egy nap de a lenyeg tudod tartani''''
a mutet utan meg hosszu ido mire a bel megtalalja a helyet de ami biztos sokkal de sokkal normalisabb eletem van most mint volt...
nekem elhiheted nagyon sok kinszenvedest kellett kialnom....ezert is kovetkezett a mutet az utolso pillanatban...
ha esetleg mutenenek az egy hosszu idoszak lesz de miutan vege van es okes vagy te leszel a vilag legboldogabb embere.....
dori jonacs: Pesten a margit korhazban ne muttesd magad......

 

#294 2005-11-07 16:24

dori
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

kaka 24-nek---eloszor is miert ezzel a nevvel kezdessz be???--neked uzenem hogy a mai 16:22kor irt levelem neked szol
olvasd el egy keves kerdesedre valaszt kapsz

 

#295 2005-11-07 16:32

dori
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

helo barna-by'''

en is atestem ugyanezeken es mond mar meg hogy teged ki mutott?
a legjobb szakember...remelem nem dobo....
en meg harom honap haladekot sem kaptam egy het utan vittek muteni....persze a betgsegem mar meg volt korabban is vmikor tunetmentes vmikor nem....
amugy en 16eves vagyok most....
tul vagyok 3muteten....majd irj ha olvastad a levelem mert kivancsi vagyok ki mutott es meg vtal e elegedve vele.....

 

#296 2005-11-08 10:11

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Dori!
Köszönöm a válaszleveled,de el?bb a nevem magyarázata:Semmi különös csak a kedvenc focistám neve,kár hogy sokaknak félreérthet?,de a magyarázat után szerintem senki nem tör?dik vele mi a nevem,egyszóval semmi köze a betegségemhez:)
Viszont a m?tétjeid jobban érdekelnének.Én személy szerint nem szeretném magam m?ttetni,de ha nem lesz más,állok elébe.A kérdésem az lenne, hogy a m?tétednek küls? látszatja is van-e Nálad(kivezetés-sztóma),vagy csak "egyszer?en" a vastagbélb?l távolítottak-e el egy darabot(netán az egészet)?Miért volt szükség 3 m?tétre,és mire volt jó ha a gyulladás még mindig fönnál,úgyértem a diétával fölhagyhattál,vagy van amit újra ehetsz gond nélkül,esetleg tejet is ihatsz?Nekem nagyon hiányzik a tej.Az én állapotom egyébként legrosszabb esetben 10-15 WC-zés,a legjobb pedig 1-2 alkalom naponta,a 3-4-et el tudnám viselni csak van-e rá garancia?F?leg úgy hogy nem hajt,tényleg jól hangzik. A m?tét után is el?fordulhat,hogy rosszabbodik az állapotom?Mit mondanak err?l az orvosok? Egyébként köszönöm,hogy próbálsz segíteni,sokat jelent ez nekem,én sajnos nem vagyok mindig gépközelben,elég s?r? a programom,de amint tudok írok ill. ha tudok én is szivesen segítek bármiben,bár lehet Te többet megéltél már ezzel kapcsolatban.
Még egy fontos kérdés:Mivel tudod magad megnyugtatni olyankor,amikor tudod,hogy olyan helyre mész,ahol nincs esélyed WC-re kerülnöd,normál esetben kibírnám azt az id?t,de azzal a tudattal,hogy Úristen mi lesz ha... úgy már nehéz.Ha gondolod írhatsz a címemre is,vagy a fórumba is. El?re is köszönök mindent.
Íme a címem,ha nem kapnád meg automatikusan:kaka24@freemail.hu
Szia Tomi:)

Nincs jelen

 

#297 2005-11-08 10:45

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia kaka24"""
eloszor is en azt hittem hogy ez a nev a betegsegbol ered de ugy latszik tevedtem--szerencsere....noh tehat....
orulok hogy olvastad a levelem...megprobalok a legtobb kerdesedre megfelelo valaszt adni....
eloszor is a legnehezebbre....mivel nekem is ez volt a tunetem hogy hasmenes es nem birtam tartani ezert ha nincs wc nekem is minden bajom volt--erre az egy kerdesedre sajnos nem tudok jo megoldast-amit be is lehet tartani ....
talan ami segithet:nem panikolsz be hogy nincs wc es amikor rad jon akkor sem a panik legyen az elso ok hanem hogy tudom tartani...-de erre senmki sem tud megfelelo es frappans valaszt adni....
en sokaig vtam tunetmentes -ha soknak szamit egy ev--bar ebben sztem igen...de aztan hirtelen kijott rajtam minden....
en viszonylag hamar mentem mutetre....
de mondjuk rengeteget szenvedtem vele....
2ev utan vagy ket es fel.....nem ugy mint akik 5ev mulva...
de nekem kellett is mert nagyon ra ment mindenem de az ilyen betegeknek mindenuk ra szokott.....en azt tanacsolom neked.....a mutet utan nagyon okes a helyzet-bar arra nincsen garancia hogy 3-4szer mesz--lehet 6-7szer is....
de az a megnyugvas hogy tudod tartani az nem teszi fel az egesz eletedet erre a betegsegre....es lehet hogy az a 6-7 soknak hangzik de amikor benne vagy nem sok....
nekem azert kellett 3mutetben mert szteroidot szedtem es nem mertek egyben de ugy mentem oda hogy egyben lesz mert itt szegeden ezt mondtak....
aztan ketto vegul harom lett belole....
de ez nem azert hogy hiba vagy vmi....
hanem nem mertek kevesebben mert szteroidot szedtem es meg akkor is amikor mutet volt mert azt nem lehet hirtelen elhagyni csak fokozatosan....
nekem az egesz vastagbelemet kivettek es volt sztomam is....amikor meg sztomam volt es megszoktam akkor azt mondtam hogy inkabb sztomaval elnek de akkor meg nem tudtam micsoda jo dolog var ram ha vege az egesznek....
ha csak egy szakaszt vesznek ki a vastagbeledbol akkor azt hiszem!fenn all annak a veszelye hogy tvabba fellephet a betegseg de ha az egeszet akkor a vekonybel nem betegedhet meg ha jol tudom....
az utolso mutetnel nekem kialakitotak egy tartalyt a vekonybelemben es az funkcional a vastagbel helyett es nekem ez gyulladt be....
de ez azert mert felvesz bakteriumokat es egy ilyen mutet utan ez term...ilyenkor megnohet a zsekletszam...de ez gyogyszerrel helyrehoztak 3-4re es meg igy sem okes a hasim mert gyogyszert szedek de amugy semmi fajdalmam.ha vege a gyulladasnak mert ez hosszu lefolyasu mire elmulik akkor teljesen ok minden....
barmit ehetek de azert mondtak hogy miket erdemes de az orvos azt mondta barmit es nincs is baj ezzel...mindent megeszek bablevestol kezdve a husig semmi dieta....cxsak szensavasat nem iszok....
tudom nehez rabeszelni egy embert ilyenre hogy mutet de mint sokszor hangsulyoztam te leszel a vilagon a legboldogab ember.....
majd irj minel hamarabb puszi neked
te amugy milyen idoszakban vagy?--?

Nincs jelen

 

#298 2005-11-08 10:46

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ui:most nincs szomam de mutetek kozben volt de nem egy nagy kaland csak a korhazban...mert ahol engem mutottek olyanok is voltak az apolok....:O
brrrrrr........

Nincs jelen

 

#299 2005-11-08 11:43

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,
Par napja diagnosztizaltak nalam proctitist, de az orvosom colitisre gyanakszik. 32 eves vagyok. Azelott soha nem hallottam errol a betegsegrol es a tuneteim szerint biztos voltam benne, hogy szules utani aranyerem van. Szoval nagyon elkeseritett ez a betegseg. Szerintetek van remenyem arra, hogy soha tobbe nem jon elo vagy vissza ez vagy ehhez hasonlo betegseg? Vagy a proctitis csak a kezdetet jelenti? (Az orvosom szerint nincs sok remeny...) Gyermek korom ota szekrekedesben szenvedek, csak k.b. egy honapja van hasmenesem (veres, nyakos). Nyugodjak bele, hogy eztan mar a hasmenestol fogok szenvedni?
Olvastam a topicot es latom, hogy nalam sokkal fiatalabbak is megbetegszenek. Nem is ez a proctitis az ami megremit, hanem az, hogy ha valoban colitisem van akkor ezzel mar eletem vegeig egyutt kell elnem. Szerintetek erdemes mashol is megprobalkoznom, hatha csak van remeny, hogy nem lesz kronikus? Egyaltalan meg lehet ezt egy egyszeri vizsgalatbol allapitani?
Egy szomoru ujonc...

Nincs jelen

 

#300 2005-11-08 12:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mi a Mano :-)
Reszemrol sok jot nem tudok Neked mondani :-( mar_mint a remenyt illetoen.
Szoval latogass el a "Ki-kicsoda" topicba es az ott leirtak mindennel tobbet mondanak.
Morbid ugyan amit mondok, de nekem mar soxor +fordult a buksimban, ha mar 1x colitissel aldott  meg a Joisten, mennyivel rosszabb ez, mint ha nem latnek, hallanek, mozgaskorlatozott lennek, vagy netan sulyos cukorbeteg.
Ja es volt jo negyven evem :-)
Ez is 1 aspektus :-(

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB