#3051 2016-09-10 05:26

Csabics
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
Mire utal,ha reggel az elsõ 1,2 székelés "csak" nyákos,a széklet formált,vér  nulla.
Majd a következõ adag már véres,nyákos.

Addig semmi.
Hogy van ez?
Egyébként nekem a  farokcsont fölött olyan 10 cm-rel szokott fájdogálni.

Nincs jelen

 

#3052 2016-09-19 08:36

Ladybird81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Azzal a problémával küzdök hogy most már lassan 2 hónapja folyamatosan vérzek. Nagyon gyakran csak és kizárólag vér jön kis nyákkal. Hasmenésem nincs mivel colitis proktitisem van. Kortizont kell szednem de csak egyre jobban vérzek tõle. 5 mg-mal kezdtem aztán felvitték 30 mg-ra mert nem segített, most tartok 60 mg-nál. A kortizon dózis emelésével csak egyre csak rosszabbodik a helyzet.  A kalprotektinem 1100. Egyszerûen nem hiszem el hogy nincs megoldás a vérzés csillapítására. Tömik belém a kortizont és csak egyre rosszabb a helyzet. Már attól félek hogy a folyamatos vérzés miatt perforálódik a bélfal. 😦  Valakinek van esetleg tippje mit tudok szemely szerint tenni az ügy érdekében, vagy volt-e már hasonló szûnni nem akaró vérzése és ha igen mitõl lett jobban.  Köszi a válaszokat.

Nincs jelen

 

#3053 2016-11-27 19:05

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ez nagyon komolyan hangzik :O Remélem már megoldódott.

Nincs jelen

 

#3054 2016-11-27 19:10

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem még mindig a székrekedés a problémám, olyan drasztikus hashajtókat iszogatok, hogy már tönkremegy a vastagbelem, de megoldás semmi :/ Tegnap jártam Juhász Márknál tükrözésen, értelme nem volt, -65 ezer ft nem ajánlom senkinek se. Viszont az lenne a konkrét kérdésem, hogy a bal oldali colitis ulcerosából pár hónap alatt lehet a végbéltõl egy kis szakasz colitis ulcerosas? Mert nekem ez egy kicsit gyanús, hogy elpárolog a betegség egy jelentõs szakaszról. Ilyenrõl már hallott valaki vmit? Köszi!

Nincs jelen

 

#3055 2016-12-02 09:27

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de mostanában megérzem a hidegfrontot ill. azt, ha nagyon szeles az idõjárás...komolyan érzékenyebb a kis belecském...már-már fájdogál...ilyenkor mindig megijedek, de ha másnap minden ok, akkor megnyugszom. Van valakinek praktikája az idõjárás változással egybefüggõ bélés érzékenységre?

Nincs jelen

 

#3056 2016-12-22 10:59

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Februárban  lesz három éve, hogy megállapították a colitist. Ezalatt kb. egy évig voltam tünetmentes, majd október végén egy elég brutális vérzéssel újra fellángolt a gyulladás. Pentasa granulátummal és Salofalk szuszpenzióval támadtunk vissza a colitisnek, de meg sem kottyant neki. Kb. egy hete váltottam Budenofalk granulátumra és habra. Egyelõre nincs különösebb javulás. A végbéltõl néhány cm-re fáj, szúr egy ponton, naponta többször is belenyilall. A széklet minden nap véres, nem drámai a vérzés, csak egy-két vékonyka csík, de mégis. A fura, hogy egy évvel ezelõtt néhány napig adtam a Salofalk szuszpenziót és a vérzés illetve a fájdalom is megszûnt. Most egyelõre nem akar javulni és ez egyre jobban aggaszt. Az a szerencsém, hogy soha nem volt erõs hasmenésem, csak a betegség kezdetekor volt pár napig, de azóta általában rendben van a széklet, leszámítva, hogy véres.
Közben vegetáriánus lettem, 4 hónapja nem eszem húst, de a legutóbbi vérvételen kiderült, hogy vashiányom van. Ettõl meg mindenféle fura érzés jön rám napközben. Pl. fázok, zsibbadok, kába vagyok, stb. Úgy döntöttem, hogy újra fogyasztok húst, de csak mértékkel.
Szerintetek mit várhatok a budenofalktól? Normális, hogy egy hét alkalmazás után sem érzékelem a javulást? Tudom, hogy másoknak sokkal komolyabb problémákat okoz a betegség, nem is akarok ilyen nyafogós hülyének tûnni, de idegesít, hogy nem látok a belembe és nem tudom pontosan, hogy mi zajlik benne.

Nincs jelen

 

#3057 2016-12-22 15:50

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a megnyugtató választ. :-) Olvasgattam visszamenõleg a bejegyzéseket, durva, hogy egyesek miken mennek keresztül. Szokták mondani, hogy mindenkinek a maga problémája a legnagyobb, ami így is van, de azért látva egyes hozzászólásokat, hálát adok az égnek, hogy csak annyi a bajom amennyi. Szerencsére nincs véres hasmenés, nem kellett még kórházba mennem, stb. Remélem ez így is marad. :-)

Hogy a te kérdésedre is válaszoljak, nekem a remissziós idõszakban nem volt nyák. Egyszer-kétszer elõfordult, mondjuk egy átmulatott éjszaka után, de nem volt jellemzõ.

Nincs jelen

 

#3058 2016-12-22 18:27

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia VN! Ennél a betegségnél kell a fehérje, a hús, úgyhogy egyél annyit, amennyit csak bírsz!

Szerkesztette: csumpimalac (2016-12-22 18:28)

Nincs jelen

 

#3059 2016-12-23 14:04

Mex
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

Nekem is colitisem van. És egyre gyakrabban van nyákos széklet mellett vérzés is. Ez a hideg idõ a fájdalmat is felesrõsíti. Xalazint írtak fel, de nem nagyon hallok róla hogy más is szedne. Lehet, hogy nem hatásos gyógyszer? Sokat olvastam alternatív terápiának kurkumát. Esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalat? A diéta mennyire fontos ? - itt a karácsony és félek még rosszabb lesz a helyzetem. Köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#3060 2016-12-27 21:34

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali!

Túl vagyunk a karácsonyon. Hogy alakultak a dolgaid. Volt sok bejgli, rántott hal, káposzta, zserbó, sör, bor pálinka? Vagy sikerült ellenállni a csábító ételözönnek? Nekem sajnos nem, és most úgy tûnik, hogy az eredménye is meg lett a torkosságnak. További vérzés, korgás és fájdalom a bélben itt-ott. Pedig 23-án már egészen jól voltam... Most itt az újabb kihívás.

Nincs jelen

 

#3061 2016-12-28 14:08

Mex
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia!

Hát én is ettem,de csak mértékkel, de a diétát én se bírtam betartani. Sajna nekem se javult a helyzetem :(... persze mitõl is?

Ki mennyi idõközönként megy tükrözésre? Nem bízom a dokimba - neki az jó pénz .

Nincs jelen

 

#3062 2016-12-28 17:08

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igaz én vastagbél crohnos vagyok. 2-3 évente van tükrözésem. Pont ma voltam virtuális colonoscópián. Van egy szûkült szakasz vastagbélen, ezért ezt csinálják mert ezköz már eléggé fájdalmas lenne.Idõnként polipok is vannak amiket el szoktak távolítani Nekem most fellángolt összel
a gyulladás sajna. Fogyás , láz, éjszakai izzadások, 90-es CRP , 80-as süllyedés.Meg még egy hónapja kb egy vírust is sikerült összeszednem.Számban fekélyek jöttek. Mostanra antibiotikum és medrol kúrával stabil lett állapotom. Ünnepekre legalább rendbe jött étvágyam is. Majd CT eredménytõl függ, hogy mi lesz tovább. Január elején kiderül.

Nincs jelen

 

#3063 2016-12-28 23:14

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Két hete használom, tegnap még véres volt. Még két hétre való adagok van, akkor megyek vissza a dokihoz mikor elfogyott. A ProGastro 825 szerintem nagyon jó, illetve még a Bio Kult. A Normaflore szerintem ezen a szinten kevés.

Nincs jelen

 

#3064 2016-12-29 13:19

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sok sikert és mielõbbi jobbulást! Engem az aggaszt, hogy a vastagbél felszállóága fáj (a jobb oldal), illetve a vérzés sem az a teljesen friss, olyan, mintha már nem az alsó 10-15 cm-rõl jönne, hanem a bél távolabbi pontjáról. Tegnap megittam három pohár fehérbort, valószínûleg az sem tett jót. Lassan eljutok arra a pontra, hogy teljes aszkéta életmódot élek. Már nem lehet büntetlenül egy jót enni, meginni egy jó sört vagy egy finom bort. Élet ez így? :-) Persze most túlzok, de sajnos a jelenlegi állás szerint efelé megy a dolog. Mindez köszönhetõ egy feleslegesen beszedett antibiotikumnak, amit a házidokim meggondolatlanul írt fel. Én meg hülye voltam, mert a gasztrós megkérdezése nélkül beszedtem, pedig tudtam, hogy nem kellene. Úgy megcsavarta a belemet az a három szem, hogy összegörnyedve ültem a kanapén. Egy héttel késõbb jött a vérzés. No mindegy. Már kezd elegem lenni abból, hogy mindig ezen pörgök.

Nincs jelen

 

#3065 2016-12-30 13:44

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az orvos nekem úgy mondta, hogy egy hónapig szedjem a Progastrot, utána egy hónap szünet, aztán jöhet megint. Nekem pl. sokat korgott-morgott a gyomrom kajálás után, ez elmúlt amikor szedtem. Jobb volt az emésztésem, nem fújódtam fel olyan könnyen.

Nincs jelen

 

#3066 2017-01-27 14:49

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

S.O.S

Szeretném kérdezni, hogy esetleg tudna nekem valaki linket vagy bármilyen formában
7 napos colitis betegnaplót azt a zöld székletes nyavalyát küldeni,,, persze linkben hol keressem
guglizom ezerrel de eddig semmi,,, ma voltam a humiért be is adtam magamnak de a növér elfelejtett
adni,,, bakker.
Régebben volt fen a képekben a google keresõben de most semmi..
Ezer hála ha valaki dob egy kis infót.

Nincs jelen

 

#3067 2017-01-27 15:59

VN
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! Próbáld az IBD betegek egymásért Facebook-csoportban. Ott elég nagy az aktivitás, sok-sok sorstárs közül valaki biztosan tud segíteni.

Nincs jelen

 

#3068 2017-01-27 16:06

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi VN !!!!

Ismerem azt a csoportot, de inkább kihagyom. :)
Nagy kutakodás közben találtam pdf formátumban egy anyagot abban leltem. :)
De köszi az infót.

Nincs jelen

 

#3069 2017-02-17 19:04

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mennyire gyakori a székrekedés colitisben? Lehet ellene valamit tenni? Iszim kefírt, eszem mandarinokat, kávézom... A székletem is nagyon kevés és csak reggelente. Nagyon fel vagyok puffadva és tele a hasam.

Nincs jelen

 

#3070 2017-02-18 22:21

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Esetleg magnézium citràt nagyobb dózisban ...lenmag pehely...talàn útifûmaghéj...?
A hosszabb tàvú javaslatomat úgy is sejted. Hàt igen, nàlam maradt a recept, mert mûködik.
Egy év utàn óriàsit javulhat minden. Nem kellene masok sorsàt jàrni.

Nincs jelen

 

#3071 2017-02-18 22:43

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Lehet, hogy az útifûmaghéjjal teszek egy próbát. Igazából nem tudom ezt hova tenni. Nem vagyok rosszul, csak nem tudok kitisztulni és enni is csak kevesebbet. Olyan mintha el lennék dugulva valahol. Reggel mindig jöne egy kevés, ami úgy át tud csusszani. Ez hüyeség? Fél éve tükrözéskor több polipot leszedtek -akkor volt ilyesmi a hasam, de nem ennyire. Mondták, hogy még több van, de hogy hagyják mert kicsik. Azok a kis polipkák mennyi idõ alatt nõnek meg? Okozhatja most az a gondot?
Ha van még ötleted írjál nyugodtan, nem sejthetem, nem vagyok jós. :)

Nincs jelen

 

#3072 2017-02-19 00:06

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Oké, sok víz kell majd lehetõleg melegen hàtha rúg az izom.
Ha ez most gyakorivà vàlik lehet kifàradt egy kissé a bélfal, esetleg lassacskàn elernyedt a sok melóban ezért most panghat.
Persze a polip is bejàtszhat, de attól még lehetne vékony széklet vagy hasmenés. Ha megnézték koràbban remélhetõleg jól felmérték okozhat e gondot?
Nàlam a székrekedés gyakoribb volt amolyan zsíros féle, aztàn egy-egy hasmenõs idõszak.
Nàlam a candida elég durvàn közrejàtszik, de vérteszt nem hozta ki, de úgy csinàlok mindent, hogy ezt is bekalkulàlom. Ezért csak zöldség a ch!
Én voltam hydroteràpiàn is, nézz utàna, hozjat javulàst de csak remisszióban vàllalnàk nàlad. Nem olcsó, de pangàsnàl lehet nem hülyeség. Persze ez termgyógy, nem orvosi ajànlàs.
Lehet abból is ki kellene indulnod hogy a candida is szemétkedik, de ez màr a diétàk földje...És akkor jöhetne a Regenor, engem meghjtott, crohnosok àllítólag próbàltàk sikertel, fel kell hívni egy hozàértõ eladót a colitis ügyben. Az biztos csak diétàval hat, anélkül pénzkidobàs.

Nincs jelen

 

#3073 2017-02-21 11:14

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Valóban kevés folyadékot ittam akkriban. Szerencsére úgy tûnik most rendezõdött a dolog, megint a "normális" 3-4 szélket/nap. Ki tud fáradni a bél, lehetséges ez? Polipnál volt ilyesmi. Azt írják a neten, hogy ez nem tipikus polip, hanem ahogyan gyógyulnak a fekélyek, egymásra rakódnak a szövetek és ez egy idõ után beszûkíti a bélfalat. A legutolsó tükrözéskor kettõ volt igazán nagy. Tünetmentesen nálam sürgetõ székelés van, de nem hasmenés csak pépes. Ha meg aktív akkor többnyire hasmenés nyákkal, vérrel, lázzal.
Nemrég volt nekem is gomba, amit a gyógyszrek immungyengítésének köszönhettem. Nem candida és a bõrgyógyásztól kapott kenõcstõl hamar elmúlt. Ez a hydroterápia kellemes wellness-nek tûnik... Én is sokszor eszem zsírosat, valamennyire biztos beindítja az epét. BÁr nekem a zsíros kajákkal óvatosabban kéne.

Nincs jelen

 

#3074 2017-02-21 16:20

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Remélem akkor ezzel rendezõdik, ha visszatérne késõbb a pangàs az útifûmag jól jöhet, akàr minden nap, szerintem nem àrt/?
Ha durva lenne a pangàs, a hydrocolon talàn segíthet hosszabb tàvra.Hàt wellnesnek nem mondanàm, konkrétan vastagbél mosàs hideg-meleg vízzel. Belõlem fél kg mocskot kimostak 2 nap koplalàs utàn! Van benne okossàg...
Szerintem bélbetegségeknél benne van, hogy kitàgul/elernyed a bélfal és akkor jön a pangàs. Colitisnél is benne van,hiszen folyamatos a küzdés.
Nàlam tuti fennàll, ezért volt gyakoribb a pangàs, és cssk 1,2 nap hasmenés. Egy idõben ezért colitisre gyanakodtam, de inkàbb divertikulum lesz, ezért kínoz még puffadàs a szigmànàl. Persze sokat javult minden, de tény hogy lassan. A div. nem múlik, de ha erõsödne a bélfal, akkor nem gyulladna be újra, és akkor tök happy minden.
Persze màr most sokkal fitebb minden mint 4 éve a béka sege alatt. Lasssn vissza tudnék menni sportolni is...esetleg.
Folytatom az étrend kúràt+tàpok! Ez a legjobb amit tehetek-tehetünk...

Nincs jelen

 

#3075 2017-02-21 16:36

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ja! A zsír az nagyon jó, amennyit csak elviselsz! Növényi olaj helyett is mindenképp, omega 6 miatt gyulladàsfokozóak+transzzsír veszély!

Nincs jelen

 

#3076 2017-02-21 19:29

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem sem árthat. Olyankor elvileg a rostokat kerülni kell, de talán az utifûmag nem olyan durva. Nem gondoltam, hogy beöntés. Azt hittem vízsugárral masszírozzák a hasfalat... 😊 Most már úgy tûnik oké a dolog, csak étvágyam nincs. Meg fogyni is sikerült, pedig jól összeszedtem magam mostanában. Voltál is vizsgálatokon, vagy a divertikulum csak feltételezés? Azt hittem te is colitises vagy. Bizony, érdemes sportolni. Én az úszást és a bringát tudom javasolni.

Nincs jelen

 

#3077 2017-02-22 22:54

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jól emlékszel, citàltam ezt a kérdést anno, de csak gyanakodtam colitisre. Az orvos nem làtta annyira súlyosnak, a tükrözés így elmaradt. A kimerültség kritikàn aluli volt, de közölte hogy a tünetek alapjàn  valszeg Ibs, ha a hasmenés/emésztés nem javul majd tovàbb vizsgàlódik.
Ekkor màr Gaps diétàn voltam, lassacskàn jobb lett minden, hozzà màr nem mentem vissza. Elég flegma volt, nem bírtam a stílusàt sem. Régi sztori, sokat javultam a nullàról, de A szigma még fel tud puffadni, és helyenként csomós a széklet....esetleg divertikulumok lehetnek, de ha nem gyullad be akkor elfér.
Ha nyàrig még többször puffadok, esetleg bevàllalok magànt, de erre most nincs lóvé és ez màr nem is olyan elviselhetetlen, mint 3 éve.
Nyilvàn nem leplek meg vele , én tovàbbra is az étrendvàltàsban hiszek, legyen bàrmi a betegség.
Nagyon sok IBD gyógyulàst talàltam a Low carb diétàk kapcsàn. Nagyjàból ez a helyzet, nàlam nincs colitis, azt hasmenések nélkül nem úsznàm meg ilyen hosszú idõre.

Nincs jelen

 

#3078 2017-02-23 00:09

Kinga78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Eredetileg proctitiszem van de most nagyon úgy tünik felfelé terjedni kezdett. Pentasa 2g+pentasa végbélkúp reggel, este pedig Entocort 2 mg végbélszuszpenzió az adagom jelenleg.
Azon szerencsések közé tartozom akinek nincs hasmenése, csak nagyon ritkán. Eddig fájdalmaim is csak elenyészöek voltak. Föként izületi fájdalmaim voltak aktív szakaszban. Rég nem jutok el remisszióig. 2-3 nap vérzés nélkül normálisan, majd a bélfalam ledobja a legfelsö réteget pár napig vérzik és kezdödik elöröl. Kb egy éve vagyok így.
A kajákkal sem sok bajom volt eddig. Van pár ami mindig galibát okoz, ezeket kerülöm: penészes sajtok, hummus, steak..
.egy ideje viszont a baloldalon irtó fájdalmas görcseim vannak,amik eddig nem voltak. És eddig a széklet eleje volt nyákos-véres most pedig úgy látom ez fentebbröl jön.
Próbáltam én is ezt-azt legutóbb a Varga gyógygombát, de jött be.
Most diétára sz ánom magam, bár mint mondtam nagyon a kajákkal nincs bajom. Nincs hasmas nincs puffadás.
Rengeteg hozzászólást olvastam, és  tényleg mindenkinek más jön be.
Több helyen olvastam, hogy ilyenkor a reszelt alma jót tesz. Napi másfél kilót írtak többhelyen.
Kipróbáltam.
Rengeteg. Egész nap csak ezt ettem és zöld teát ittam. Viszont ebben a mennyiségben már puffasztott. (Nagyon)
Még 1-2 napot adok neki, de holnap már csipegetek vmennyi fötthúst.
Van aki kerüli az összetett szénhidrátot (krumpli rizs gabonák), van aki a zabkására esküszik.
Nem nagyon tudok eligazodni. A diéták azokra vannak írva akiknek hasmenésük van.
A paleo vagy a gaps diéta felé kacsintgatok, hiszen abban a triggerek nagy része eleve kiesik. Nincs tejtermék, nincs krumpli és gabonák és nincs cukor.
Talán ez egy fajta nagytakarítása a szervezetnek hátha segít rendezni hosszabb távra.
Mennyi idö után van érezhetö hatása ezeknek a diétáknak?

Nincs jelen

 

#3079 2017-02-23 09:09

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Forza Kinga! ; )

Nincs jelen

 

#3080 2017-02-23 11:56

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem a diétával kapcsolatos félreértések abból adódnak, hogy nem különítjük el a tüneteket a fellángolástól. Esetleg a tüneteket is fellángolásnak mondjuk. A tünetre lehet diétával hatni, de ezek enyhébbek egy fellángolásnál.
Többször olvastam itt és külföldi fórumon is, hogy ibd betegek mondják fellángolásuk volt, de már elmúlt. Fellángolás volt, mert ezt, vagy azt ettek, de már jól vannak. Ez NEM fellángolás, hanem tünet. A fellángolás magától nem múlik el, hosszan tartó és gyakran akut stádium.
Tehát amikor azt mondom, hogy a diéta hatékony, de nem lehet vele elkerülni a fellángolást - ergo nem gyógyít meg ibd-ben, akkor erre gondolok.

Kinga ez te esetben igaz. Ha a betegséged bedurvul (akkor ez fellángolás); diétával a terjedést nem tudod megállítani! Ha nem javulsz, akkor mindenképpen menj orvoshoz, mert erõsebb gyógyszer kell.

Nincs jelen

 

#3081 2017-02-28 22:31

motom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Betegek!

Én Molnár Tamás vagyok, gyulladásos bélbetegeket gyógyítok már 26 éve. Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy elindult a szakma, a bélbetegeket gyógyító orvosok társaságának honlapja a www.mgtcolon.hu. A könyvtárba most tettem fel Miheller dr rövid közérdekõ tájékoztatóját a betegséggel, gyógyszereléssel kapcsolatban. Szeretnénk itt beindítani egy interaktív fórumot a betegek és az orvosok között, többek között válaszolnánk kérdéseitekre és szakmai véleményt írnánk a titeket érdeklõ kérdéskerõl. Szeretnénk, ha ötletelnénk, hogyan ünenepeljük az idén május 19-két a z IBD világnapot, buzdítanánk titeket az IBD-vel kapcsolatos képek, rajzok, írások feltöltésére egy pályázat keretében, melyekbõl késõbb kiállításokat szervezhetnénk és szeretnénk megtudni, mik azok a célok, melyekér alapítványunk a Magyar Bélbetegekért Alapítvány harcolhatna. Remélem, felkeltettük érdeklõdéseteket, és mától interkaktív párbeszéd indulhat a Ti érdeketekben a mi szakmai segítségünkkel. Tegyétek aktivvá a honlapot. Hajrá!

motom

Nincs jelen

 

#3082 2017-03-01 20:03

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi, Motom! Elég kezdetleges úgy látom, pedig már több, mint egy éve megy az oldal. Miért? Látom, hogy egy csomó minden hiányzik. Kár érte :(

Nincs jelen

 

#3083 2017-03-03 01:18

Lucy.A.T
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Aziránt érdeklõdnék, hogy remissziós állapotban elõfordulhat véres, nyákos széklet, vagy az már a fellángolás  jele?  A dokim szerint normális, hogy vérzek, mert ez a betegség ezzel jár. Szerintem meg nem az. Vagy, akkor mit tekinthetünk remissziós állapotnak? A doki csak azon pörög, hogy ne legyen hasmenésem. De nekem egyébként se szokott lenni. A vérzés és a nyák az egyedüli tüneteim.
Most 6 hétig Salofalk végbélszuszpenziót kellett szednem. Kb. két hete hagytam abba. Ma megint elkezdtem vérezni. 4 éve diagnosztizáltak, azóta az egyedüli tünetem a nyák volt. Nagyon ritkán véreztem. Most meg kezd állandósulni a dolog. Elég tanácstalan vagyok....

Nincs jelen

 

#3084 2017-03-03 07:02

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Nem normális: a vérzés és a nyák a fellángolás jele. Hasmenés akkor van, ha a felsõbb szakasz is érintett. Ha a vastagbél alsó szakasza gyulladt, akkor a nyák és a vér (puffadás, sürgetõ székelési inger) a tünet.

Nincs jelen

 

#3085 2017-05-31 12:48

Krie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

3 éve diagnosztizálták a betegséget. Szinte havi rendszerességû, hogy fáj az alhasam, enyhe nyákos-véres széklet. Most voltam ultrahangon és vérképen is, az semmilyen nagyobb gyulladást nem mutatott. Akkor most meg lehet nyugodni? szedjem a gyógyszert, klizmát és ennyi???? Semmi alternatív segítség?

Nincs jelen

 

#3086 2017-07-12 15:58

sziszi8
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Én mindenkinek azt ajánlom, hogy ha még nem tette meg, menjen el egy gasztroenterológushoz, mert többszörös a veszély a rák kialakulására ezzel a betegséggel. Az én gasztroenterologusom Dr. Király Ágnes (Pécsen rendel), szerintem a legjobb doki, de hallottam még dr. Kovács Ágotáról is, hogy nagyon jó, õ is Pécsen van.
És mindenképpen végeztessetek el a baktérium/gomba tesztet. Nekem anno anitbiotikum után lett vastagbélgyulladásom és sajnos azóta pár évente elõjön. Antibiotikum miatt túlszaporodtak a candida gombatelepek és ezért végbélgyulladásom lett,ami tovább terjedt. Xalazin kúpot kaptam, ami használt illetve gombaölõt. Ha betartod a diétát (semmi cukor, élesztõ, lsizt, egésszégtelen kaja), akkor jobban leszel valamennyire. Illetve nekem a dokim azt mondta, hogy a probiotikumok nem sokat érnek és helyette inkább vegyek házi tejet és csinlájak otthoni aludtejet, mert nagyon jó a bébaciknak. (Persze, aki bírja) és sok-sok mozgás!  + én szoktam inni körömvirág, macskagyökér teát.  És egy tanácsot fogadjatok meg, lehet, hogy sokba kerül, de mindenképp magándokihoz menjetek  és több évente (ha nem is 3) tükröztessétek meg magatok (vastagbél), nehogy kialakuljon valami! Remélem tudtam segíteni!

Nincs jelen

 

#3087 2017-08-04 17:59

AnitaSanchez
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nekem pár hete diagnosztizálták a colitis ulcerosa-t. Közepes súlyossággal. A tüneteim május közepén kezdõdtek. Véres nyákos hasmenéses tünetem volt (napi 3-4x). Június 21-én volt a colonoskópiám, akkor a doki a már mondta, hogy valószínûleg az, de a véglegeset majd a szövettan mond. Mivel csak kb 60 cm-t tudott vizsgálni, mert a bódítás ellenére fáj a vizsgálat. Szóval július 5-én megkaptam a végsõ diagnózis a colitisre. A colonoskópia után 2 hétig a Salazopyrint szedtem, majd Salofalkra váltottunk. A Salazopyrintõl hamar formált lett a székletem, de a véres nyák nem szûnt meg. Elkezdtem a Salofalkot, de kb egy hét után elkezdõdött a bélgázosodás és néha fájt a hasam. Kb a 3. hét végére már újra elõjött a hasmenéses tünet a vérzés és nyákürítés mellett. Úgyhogy most újra Salazopyrint kell szednek a kontrollig. De nagyon nyugtalanít, hogy a vérzés és a nyákürítés nem akar elmúlni, pedig már több, mint egy  hónapja szedek gyógyszert, és most már kb 2 hete a szigorúbb diétán vagyok (sovány hússal kiegészítve).
Szóval azt  szeretném kérdezni, hogy akinek eleve ilyen véres nyákos széklete volt, mennyi idõ volt míg elmúlt és mit szedett?

Köszi!

Nincs jelen

 

#3088 2017-08-04 18:26

masha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia !

A kislányomnak is májusban kezdõdött....... azt hitték a Lászlóban, valami fertõzés.......véres nyákos volt napi 20x is, pont szobatiszta lett a drágám. Medrolt kapott kb 5 napra rá nem volt véres, azóta sem az. A héten, vagyis kedden fejezzük be a medrolt, remélem minden marad. Napi egy kakija van, szép. Tápszert iszik kb 800 ml naponta és csak azt eszi amit ehet.

Nincs jelen

 

#3089 2017-08-04 22:31

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv,,AnitaSanchez

A salazotól nem fog a bélgyuszid megoldódni sajnos. Lesz ott még szteró és imurán is. Ha jó a dokid.
A diéta fontos és kell is nagyon.
A labor eredményébõl kiderül hogy menyire van begyulladva a bélésed a CRP ultrasensitiv lesz az.
Hogy mennyi idö mire lemegy a gyulladás és rendezödik a széklet az nagyon egyén függõ,,, na meg a diéta,,,
Kitartás!!!

Szerkesztette: sosi46 (2017-08-04 22:32)

Nincs jelen

 

#3090 2017-08-05 07:21

ilaris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szervusz
Nem szándékozlak elrettenteni.
Nekem több mint másfél év gyógyszerezés és számtalan coloscópia után sem múlt el.Lefogytam 96 kilóról 67 kg ra.
Az Állami ellátásból magán szférába léptem át ahol 20 nap ellátás után azonnali mûtétet javasoltak.
Két hét múlva eltávolították a vastagbelemet...  Ennek már 16 éve.
Szerencsémre a végbél záróizma ép maradt így nem hordok stómazsákot.
Gondold végig mi történt eddig és mire számíthatsz... Beszéld meg a dokiddal amennyiben megbízol benne. Vedd a kezedbe a további sorsod .....

Nincs jelen

 

#3091 2017-08-05 15:57

AnitaSanchez
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a hozzászólásokat!
Én remélem, hogy kontrollon majd a doki ad mást és hamar rendezõdik a dolog. Egyébként én már eleve magánhoz mentem ismerve itt a helyi helyzetet :), csak most épp szabin van, ezért is mondta, ha valami gond lesz a Salofalkkal, inkább térjek vissza a Salazopyrinre a kontollig.
Nekem nem volt alapban sem súlyos a betegség, mármint tüneteket illetõen, napi 3-4x voltam max. wc-n, most ez 1-2-re csökkent, mint régen is. Csak mindig ürül egy kis nyák és  vér a formált széklet mellett. És mint írtam nekem a diétától még rosszabb is lett a helyzet, hasmenéses lettem, pedig ugye pont, az ellenkezõjét kellett volna elérni és a gyulladást csökkenteni. Ezért mondta már a dietetikus is, hogy könnyítsünk rajta, mert így meg tápanyag nem jut a szervezetbe rendesen (a rizs, krumpli, répa, alma és trsai kombó nem igazán tápláló) ennyi idõ után.
Nekem egyébként "csak" ez a tünetem van, és csak a kolonoszkópia szövettana erõsítette ezt meg, mert egyébként minden egyéb laborban nézhetõ értékem tökéletes és a kolonoszkópián "csak" gyulladást látott, még fekélyeket nem.  Ezért is reménykedem, hogy hamarosan "rendbejövök" és viszonylag normálisan étkezhetem majd. És ezért is próbált kezdõ gyógyszereket írni, hogy ha nem muszáj ne terheljük a szervezetet. De úgy látom muszáj lesz :) A lényeg, hogy jobban legyek.

Nincs jelen

 

#3092 2017-08-16 11:02

smmariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Colitis Ulcerosám van, ami többnyire tünetmentes, de most megint elõjött. Sajnos már nem érvényes a gyógyszeriratási engedélyem és most megijedtem, mert csak október közepére kaptam idõpontot az orvosnál.
Ez azt jelenti, hogy addig nem tudok gyógyszerhez jutni.
Tudna-e valaki segíteni Salofalk 500 mg kúp recepttel? Legalább 2 dobozzal kellene októberig.

Nincs jelen

 

#3093 2017-08-16 12:03

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok nektek mondtak mar h muteni kene inkabb?
Milyen colt akkor allapototok?
Mit mondtatok dokinak.
Ha nemet kibirtstok jonni nehez allapotbol?

Nincs jelen

 

#3094 2017-09-03 15:38

Roland01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok, proctitisem van már 2 éve de már nagyon régen 10 éve voltak tüneteim amit nem tudtak hova teni igy hát ibs volt addig míg nem lett véres széklet, nyák stb!  Azt mondják hogy az én helyzetem még elég jo másokhoz képest , ( napi 1 széklet , kevés vér s széklet végén  , néha diszkonfort de nagyon ritkán! A gondom az , hogy valami oknál fogva nem nyilik ki a végbél zároizma .  Sokszor csak melegvizes zuhany alat tudok székelni! Valakinek a hasmenés nehezíti az életét hát nekem ez! Addig nem nagyon tudok elmenni bárhová is mig nem volt meg a napi szék. Nagyon zavaró ! Voltam 5 végbél tükrözésen , érdekes , hogy 7 cm van begyulladva fölötte semmi nyoma gyulladásnak.pár havonta éjjelente jentkezik erös farokcsonti fájdalom ami 20 perc alatt elmúlik!  Vérképem tökélletes , gyulladás a vérben nincs, töbször volt biopszia enyhe gyulladást mutatot , a calprotetin vizsgálat jo. Salofalk klismat , salofalk granulátumot, és budanofalk kapszulát használok! Érdekes , hogy a budenofalk habtól nemhogy jobban lett volna hanem mégjobban véreztem! 2 év alatt 3 hónapom volt tünet mentes , azóta semmi változás! Szeretném megkérdezni volt vagy van valakinek ilyen tünete ( nem nyílo végbélizom)! Köszi

Nincs jelen

 

#3095 2017-09-30 17:38

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Roland!
Mivel más még nem válaszolt, néhány gondolatot fûznék az írásodhoz.
Az autoimmun bélgyulladásoknál is erõs a gyanú a szivárgó bélszindróma meglétének. Ha még nem próbálkoztál határozott étrendváltással talán el kellene kezdened.  Az Ibd-s betegségekkel több orvos foglalkozott komoly sikerekkel, sajnos korunk orvoslása ezekkel nem foglalkozik. Nagyon szigorú Scd és paleolit étrendet javaslok.
Javaslom nézz utána dr. Haas amerikai, dr. Lutz osztrák orvosok munkájának. A paleolit étrend kapcsán Szendi honlapját javaslom.
Ha gondolod privátban küldhetek heti menüt.

Az valószínû, ha nem változtatsz, nem is fog változni semmi. Minimum fél év próbát javaslok. Ha mûködik, akkor meg kell tartani a gyógyulás érdekében.

Nincs jelen

 

#3096 2017-11-05 20:56

universaltool
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv, csak egy kis infó: colitis ulcerosa durvulása miatt immurant vagy trexant kellett volna szednem a medrol mellé, de nem akartam. Medrol 8mg hosszú ideig, több hónapig, majd hetekig 6,4, 2.  Jónak tûnik, remélem megúsztam a többi mérget.

Nincs jelen

 

#3097 2017-11-05 21:35

Nyuszomuszo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia. Szerencsés vagy, ilyen kicsi adag segít. Régóta van meg a betegséged? Mennyire durvult el, hogy Medrolt kaptál?

Nincs jelen

 

#3098 2017-12-13 13:02

robyee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Erõs fellàngolàs idején ti milyen ételeket szoktatok enni? Már egy hónapja, hogy nagyon rosszul lettem, sokat fogytam, kòrhàzba is voltam medrol kúra stb. Jelenleg a Béky féle barnarizsnyàk gyógytea kùràt követem (1 hete), ami azért segìtett a vérzés megszûnt de éjszakai görcsök és a hasmenés nem. Szòval olyan diétàra ötletekre, tapasztalatokra lenne még szükségem ami erõs gyulladàs esetén kìméli a belet de mégis tàpanyagban gazdag, vagyis megàllna a sùlyveszteségem. Illetve attól lehet még hasmenésem, hogy nem igazán eszek szilàrd ételeket?

Nincs jelen

 

#3099 2017-12-14 07:48

minime
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia robyee!

Mibõl tevõdik össze a Béky féle barnarizsnyàk gyógytea kùra?
Le tudnád irni nekem, nekem is elõjött most a véres székletem és nem akar csillapodni.

köszönöm szépen!

Imi

Nincs jelen

 

#3100 2017-12-17 11:24

robyee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Minime
Küldtem privát üzenetet.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB