#301 2005-11-08 14:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Mano!
Ne keseredj el! Együtt lehet élni vele. Hol könnyebb, hol kegyetlen nehéz! De megoldható a dolog. Így is lesznek szép napjaid, éveid! Persze közhelyek, amit mondok de, mást nem tudok mondani. Ez van, ezt elkel fogadnod. Az élet úgy szép, ha zajlik, s neked (nekünk) nagyon zajlik. Ne keseredj el. Neveld a gyerk?cöt, hidd el sok minden gondra, bajra gyógyír.

Jobbulást üdv: Szuszidi!

Nincs jelen

 

#302 2005-11-08 14:54

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csatlakozom Aioloszhoz és Szuszidihez!
Nekem is van két kamaszodó srácom, és már csak miattuk is talpon maradtam, pedig az elmúlt (hivatalosan) 8 év (a panaszok szempontjából 13 év) néha igen kemény volt. Nehéz ezt a betegséget tudomásul venni, de vannak még nekünk is szép napjaink, id?szakaink, nem csak a rosszak. Fel a fejjel Mano!!!

Jobbulást kívánok és sok optimizmust!


                                                                      Jehu

Nincs jelen

 

#303 2005-11-08 15:32

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ailolosz a szomoru az, hogy sokunknak csak tizenegynehany jo evunk volt. Egyetertek veled abban, hogy neha en is meg szoktam remulni, hogy masok milyen betegen tudnak elni. Ill. ha visszagondolok arra, hogy regen el sem tudtam volna kepzelni, hogy lehet sipollyal elni, es undoritonak talaltam, mara meg a mindennapok termeszetes resze lett, hat...
Mano, hagyj egy kis idot magadnak, hogy feldolgozd a dolgot, aztan rajossz, hogy majdnem minden ugyanolyan, mint elotte, max. Te fogsz valtozni :)

Nincs jelen

 

#304 2005-11-08 16:31

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia mano'''
ezt a betegseget rengeteg embernel tudjak tartani es rengetegnel nem....
ez majd csak azon fog mulni hogy hogyan tudod kezelni a stresszes helyzeteket mert ez a betegseg attol ujul ki...
szoval meg igy az elejen tanuld meg ezt mert utana konnyebb lesz....
en ezt nem tudtam legalabbis en csak egy evig vtam tunetmentes es utana kezdodtek a bajok....3mutetre kerult sor es meg a vekonybelemben van most gyulladas...de ez nem olyan jellegu mint ami a vastagon volt es ez mutet utan meg belefer...de erre szedek gyogyszert...es okes vagyok teljesen''
de ezzel en is egyutt elek, eltem es gyogyulok folyamatosan de ha megfelelo orvosok keze alatt vagy es biztositod magadnak azt a hatteret amit kene nem stresszes idoszakban akkor sikerul mindent lekuzdeni
es a mutetet is ki lehet birni....es ugy colitis ulcerosa nelkul en vagyok a vilag legboldogabb embere....:)-   
fel a fejjel''' pusszantalak dori

Nincs jelen

 

#305 2005-11-08 18:57

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Dori!
Köszi az infót,sok érdekes dolgot írtál a leveledben.Nekem sajna most dolgoznom kell menni=nincs id?m írni,de az állapotomról annyit,hogy 2 hónapja rosszul vagyok,de talán most megyek ki bel?le=ritkul a WC-re járások száma,bár még mindig véres a széklet,f?leg az utolja én bizakodom.Te amikor rosszabul voltál milyen diéta segített a leginkább?Miket ettél és miket végképp nem?Most az a legnagyobb bajom,hogy egy ponton megakad a széklet és nem tudom mikor indul meg,ett?l állandóan puffadok,de ha már kint van minden ok,mármint az adott körülményekhez képest:)Na mennem kell.
Szia jó legyél! Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#306 2005-11-08 19:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Off
Azt Te csak hiszed, kk24 hogy senki nem torodik vele.  Ezt csak bizd a senkikre.
Gondolod, hogy a siketek foruman orommel vennek a "Suket flotas", vagy a mozgas_serulteknel a "Kezes -labas" nick_nevet, amivel mindennap talalkoznanak ?
Nem hiszem es Te sem hiheted, hacsak nem nezel itt mindenkit hulyenek.
Nalam Te itt ezzel a nevvel nagyon nem vagy nepszeru, ugy_hogy legyszives magyarosits, de ha lehet, ne belsar_ra es ha kerhetnem gyorsan.
Uff
Elnezest mindenkitol

Nincs jelen

 

#307 2005-11-08 19:56

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igazat adok aiolosznak!!!

Nincs jelen

 

#308 2005-11-09 08:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

off
Szia Zoli !
Igen, szabad a nevvalasztas, de gondolom a jo izles hatarain belul es ugy, hogy masok erzekenyseget a nev ne sertse.
Azt hiszem ezt mar az elozo hozzaszolasomban kifejtettem, ezert nem ismetlem, csak utalok ra.
Engem bizony ez a nev sert es nagyon nem tetszik.
Maradva a Te peldadnal, nekem peldaul a  Dömdödöm nev sokkal inkabb tetszik, mert bar szereny kepessegu valaki van a nev mogott, de jo szivu, masokat nem serto/banto.
uff
es tobbet errol nem ohajtok irni
aiolosz

Nincs jelen

 

#309 2005-11-09 09:29

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia aiolosz! Szeretnék elnézést kérni a névválasztásom miatt,de tudnod kell ha tudom,hogy ez valakinek ennyire böki a cs?rét sosem teszem.Évek óta ahol csak regisztrálom magam mindenhol ez a nevem,azért hogy el ne felejtsem(tényleg feledékeny vagyok).Amikor itt regisztráltam,jól voltam,csak olvasgattam a hozzászólásokat,most lebetegedtem és szükségem lett volna néhány tanácsra.Ha ezt a nevem miatt nem kaphatom meg,ám legyen,de attól hogy ilyen nicket választottam még én is négy éve colitises vagyok és eszembe sem jut rajta nevetni.
Már csak egy gyors kérdésem lenne a névvel kapcsolatban:Szerinted csak ezen az oldalon furcsa ez a név,vagy amúgy is furcsán hangzik?Na ugye,és ha én ezt vállalom,akkor Téged miért zavar.Ja és nem én adtam a focistának a Kaká nevet,de a Te kedvedért meg nem fogom Torghelle-re változtatni ha egyszer ? a kedvenc... Sajnálom önfej? vagyok,de amíg csak neked nem tetszik addig maradok tisztelettel.Egyébként aiolosznak mennyivel több az értelme,ez nem piszkálódás csak nem értem mit jelent?

Nincs jelen

 

#310 2005-11-09 10:15

Okosember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ha már megengedünk egy kis OFF-ot:
Okosember beceneve els?sorban önirónia. Mindig emlékezteti ?t arra, hogy jaj de nagyon szívesen megmondaná a frankót az embereknek, mert úgy gondolja, hogy sokat tud bizonyos dolgokról. De amint meglátja a saját nevét, eszébe jut, hogy nem kéne ezt túlzásba vinnie, és így megakadályozza önmagát a felesleges hozzászólásoktól. :)
A név másrészt provokáció, az önmagához hasonló emberek számára. :D

Nincs jelen

 

#311 2005-11-09 11:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Off
Adeuzinho "Ricardo Isecson Santos Leite" !
Como esta ?
Van benned joerzes es ez dicseretes, de hidd el, nem csak az en "csoromet" boki, hanem masoket is, csak nem mindenki meri, vagy erzi, szuksegesnek, hogy ezt szova is tegye. Ahogy latom, Te is le tudod irni helyesen annak a remek focistanak a valasztott nevet, akit Te nick neved lett: Kaká.
A gyors kerdesre, a gyors valasz: Itt ez a nev nem nyero es nem szeretnelek megserteni azzal, hogy aprolekosan kioktassalak, hogy miert. Amennyiben ezt igenyled, akkor szivesen allok a rendelkezesedre barhol mashol, de nem ezen a forumon, mert itt a betegsegunk es az ezzel kapcsolatos ugyek a lenyegesek es nem mas.
aiolosz...
Akkor 1 sajat kreacioju szlogen: "Olvasson szabadidejeben Homeroszt..is .."
http://www.valtozovilag.hu/t365/tux0215.htm
ebbol reszlet:
"A görög mitológia és istenvilág
..Ezen kívül megkülönböztetjük még az el?z? csoportokba feltétel nélkül nem besorolható, az ég egyes jelenségeit megszemélyesít? isteneket, ezek: Héliosz, Szeléné, Éósz, Hémera, Phoszphórosz, valamint a szélistenek: Boreász, Notosz, Zephürosz, Eurosz, Aiolosz és a Hárpiák."
uff
ja, meg annyit, ne az en kedvemre tegyel, magaddal legyel igenyesebb es a "haza fenyre derul..." :-)

Nincs jelen

 

#312 2005-11-09 13:10

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Koszi szepen a kedves hozzaszolasaitokat, nagyon jol esett. Azt hiszem itt az ideje, hogy tegyek valamit a stressz ellen. Raszanom magam es felkeresek egy pszihologust...
Mano

Nincs jelen

 

#313 2005-11-09 13:51

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mano
......Üdvözöllek körünkben .. ...és ne siess a pszihológushoz! Csak egy pár bátorító szót tudok mondani colitisesként aki proctitissel kezdte négy évvel ezel?tt.Igen sajna cronikus a kicsike,de jó esélyed van hogy ha ez az els? belobbanásod, elmultával többé nem jelentkezik és elfelejtheted . De ha mégsem így történne a betegség jól kezelhet?,a proctitis még a legenyhébb változat olyannyira hogy egyesek még a colitisest sem átallják  "szimulánsnak "nevezni. :-) Legfontosabb hogy jó kezekbe kerülj egy gasztroenteorológián,és hogy mi alapján válassz abban sokat segít ez az oldal--amit is valójában célként szolgál eza Honlap!!
szia
Ravic

Nincs jelen

 

#314 2005-11-09 16:44

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helo aiolosz! Most nincs id?m írni,de legközelebb magyarázatot adok egy-két dologra,ha gondolod fórumon kívül add meg a címed és ígérem a nevem is majd megváltoztatom. Sietek.Viszlát péntek délután,és jobbulást mindenkinek! Sziasztok!

Nincs jelen

 

#315 2005-11-09 17:27

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Kaka!

Nyugodtan szólj, ha szeretnéd megváltoztatni a neved, mert tudok benne segíteni!

Fórum-adminisztrátori üdvözlettel:

Nincs jelen

 

#316 2005-11-11 16:10

szomorú
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Én is a colitis ulcerosa nev? betegségben szenvedem már egy éve. Vki. tudna segíteni abban, hogy hogyan lehet leküzdeni ezt a betegséget? Köszi! Sziasztok!

Nincs jelen

 

#317 2005-11-11 18:25

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Off-ból:
Köszi Robur! Bár kicsit sajnálom,de a nyugalom meg?rzése érdekében és mert én magam is belátom,nem a megfelel? oldalon választottam a nevem,szeretném megváltoztatni,ha lehetséges Totti24-re.Ha nekem kell ezt megcsinálni, kérlek írd meg hogyan fogjak hozzá.
Köszönettel Tomi:)

Nincs jelen

 

#318 2005-11-11 18:29

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Totti24!


Üdv a fórumban!

Nincs jelen

 

#319 2005-11-11 18:35

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves (ne legyél) szomorú!

Örülünk, hogy ránk találtál. Nézz körül az oldalon és a fórumban! Mi is hasonló cip?ben járunk, de már lassan két éve írogatunk ide. Olvass vissza a többi topikban is! Hirtelen nehéz lenne pár mondatban összefoglalni, hogy hogyan lehetne leküzdeni ezt a betegséget, de jó helyen jársz!
Itt sok mindent (mindenkit) találsz, ami (aki) tud segíteni.

Nincs jelen

 

#320 2005-11-11 18:43

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi Robur ez gyors volt,remélem most már tiszta lapom van:)

Nincs jelen

 

#321 2005-11-11 18:57

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Van egy kérdésem is.Mit tennétek olyan helyzetben,ha javuló tünetek mellett=kevesebb WC-re járás,egyszercsak megakad minden,és nincs széklet csak egy kevés rózsaszín? válladék kb 4-6 alkalommal 2 nap alatt és csak puffadtam,persze enni semmi olyat nem ettem amit nem szabadott volna,mégis 2 nap után mint akit kiszúrtak kijött bel?lem minden és úgy érzem visszaesem ha nem tudom ezt a puffadást kezelni.Espumisan-t szedek,de lehet hogy túl száraz a diétám és ezért nem emésztek rendesen.Inni csak teát és vizet merek,ha van ötletetek mihez nyúljak,mit próbálhatnék ki,szívesen venném.
Köszönöm el?re is!

Nincs jelen

 

#322 2005-11-11 19:27

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Esetleg lehetséges rosthiányos táplálkozás következménye (?)... nekem annak idején a dietetikus a zabkorpát ajánlotta (megvehet? minden nagyobb élelmiszerboltba) s én személy szerint azt tapasztalom, hogy valóban jól megrendszerez. De ez csak tipp, igazából a puffadást lehet nem segíti, de WC-re tuti el tudsz majd menni.

Nincs jelen

 

#323 2005-11-11 20:41

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Suhi,mindenképp ki fogom próbálni,annyit megér:)

Nincs jelen

 

#324 2005-11-13 18:16

czium
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hello mindenki!
én még csak gyanakszom a betegségre, miután az ismerettségi körömben ketten is megbetegedtek és magamon is hasonló tüneteket vélek felfedezni. Tegnap lázam is volt, nem volt étvágyam, az alkoholtól, f?leg a sört?l eléggé rosszúl vagyok, a gyomrom szokott görcsölni. Elég stresszes vagyok mostanában talán ez is lehet az oka. Régebben - úgy fél éve - voltak hasonló problémáim, akkor az érettségi miatt voltam stresszes és hasmenésem is volt, de véres még nem volt soha eddig. Aztán ahogy nyár lett, elmúlt minden, kicsit el is feledkeztem err?l és most megint hasonlóan érzem magam csak láz is volt és fogytam is. Lehet, hogy nektek ez semminek tünik, de jobb félni mint megijedni és én hiszek benne h akármit le lehet gy?zni ha id?ben elkezdünk vele foglalkozni.
Tegnap algopyrin-t és bolus adstringens-t (bélfert?tlenít?) vettem be és diétás kajákat ettem ma már kicsit jobb is lett.
Azért is félek kicsit mert látom az egyik ismer?sömnél, aki sokáig nem tör?dött vele, hogy már súlyosbodik a dolog és egyre több betegséget kap meg.

A leírtak alapján szerintetek ez lehet crohn vagy colitis???
köszi! sziasztok

Nincs jelen

 

#325 2005-11-13 18:20

czium
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

...ja és azt kifelejtettem, hogy a hasam kavarog kicsit néha szúr is..

Nincs jelen

 

#326 2005-11-14 10:19

Vovika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Végre találtam egy ilyen oldalt. Nagyon örülök neki. Szeretném most ide én is azt írni, hogy "gyanakszom a betegségre", de sajnos már nem csak én hanem az orvosom is. Múlt hét csütörtökön voltam els? vizsgálaton. Egyel?re egy el?zetes diagnózis szól colitisról. Most "várom" a szerdát és megyek kolonoszkópiára....azóta a kezd?lapom az endoscopia.hu :) és rettegek a vizsgálattól. Szerencsére a dokim nagyon rendesnek t?nik.
Elolvastam már majdnem az összes fórumot és az ide tartozó oldalakat, de lenne egy kérdésem: ha nem volt hasmenésem akkor is lehet colitis?? 'Csak' gyenge vérzés és hasfájás...
Nagyon köszi el?re is! Jó hogy vagytok!!!!

Üdv: Egy 22éves sorstársjelölt

Nincs jelen

 

#327 2005-11-16 16:30

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Tovabbra is vivodom, remenykedem, hogy csak egy egyszeri Proctitisem van, mert az orvosom hol ezt allitja, hol meg Colitist emleget. Ennel mar jobb a bizonyossag... Szoval most egy gasztroenterologust keresek Budapesten, mert a kezeloorvosom (aki a Proctitist felfedezte) egy sebesz. Aiolosz tanacsara vegigolvastam a Ki kicsoda topicot es az ott talaltak alapjan dr Kovács Ágotát valasztanam, de nem tudom, hogy rendel-e, fogad-e uj beteget meg es ha igen hol. Tudnatok-e ezzel kapcsolatban segiteni nekem? De ha van jo tapasztalatotok mas budapesti gasztroenterologussal kapcsolatban nagyon szepen megkoszonnem az infot.
Ha nem akartok adatokat, elerhetoseget kiirni a netre, irjatok a wm456@yahoo.com emailre.
Elore is koszi,
Mano

Nincs jelen

 

#328 2005-11-16 19:05

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dr. Kovacs Ágota
Erzsébet Kórház és Rendel?intézet
1074 Budapest, VII. kerület, Alsó erd?sor u. 7.
Telefonszám:
322-3450
321-5215
322-9460
Nem lesz konnyu elerni, arra keszulj fel.
aiolosz
u.i.:
A Kapas utcaban van egy rendelo_intezet, regebben ott is fel_lelheto volt.

Nincs jelen

 

#329 2005-11-17 11:02

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Aiolosz,
Nagyon szepen koszonom az infot.
Mano

Nincs jelen

 

#330 2005-11-18 11:00

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia "szomoru"!!
le lehet kuzdeni a betegseget sok akaraterovel es odafigyelessel....
biztos jo a dieta is de ha nem dietazol az sem baj mert a dietak altalaban csokkentik a megfelelo etvagyat....inkabb egyel azt amit szeretnel minthogy dietazz es ugy fogyjal...
de azert figyelj oda....nem jo a szensavas udito mindig!
ne lovald eble magad a stresszhelyzetbe probald meg kezelni es ha elmuliok a stresszed akkor is kezeld magadban mert altalaban utana szokott kijonni a betegseg....
sokaig tud ezzel elni az ember vki egesz elete vegeig vki nem...en sajna nem tudtam de erre is van megoldas: a mutet-en 16 eves vagyok es most mar okes aug.ban volt az utolso mutetem--60kg-rol fogytam 40-re es most a sieleseimet tervezgetem auszriaba+franciaorszagba....taborral...pedig az hosszu ut es wc....csak ha megallunk...szoval ha neki merek vagni akkor olyan is vagyok mar....szoval mindig van vmi megoldas ne legyel szomoru meg ha kiujulna es durva lenne a betegseged....
-----dori----

Nincs jelen

 

#331 2005-11-18 11:05

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia czium''''
a stresszes idoszak meg nem a vilag es nem azt jelenti hogy colitises vagy crohnos vagy....
ne te gyanakodjal hanem az orvosod....
hasmenes minden ember eleteben van vki hajlamos ra vki nem....de hogy ilyeneket kerdezz mi a betegseged??
jobb felni mint megijedni??--ez igaz de hulyeseg lovalni magad...majd akkor aggodj ha veres lesz a szekleted tiz kilokat fogysz le es nem birsz meglenni anelkul hogy ha a fajdalomtol nyilallik a hasad neked egybol wc kell....
miert hiszi azt minden beteg hogy akinek gorcsei vannak es hasmenese az mar egybol crohnos vagy colitises?inkabb nezz utana mindennek es aztan kerdezgess ezen az oldalon....

Nincs jelen

 

#332 2005-11-18 21:03

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Vovika Picur vagyok azt kérdezted,hogy lehetsz-e colitis-es hasmenésmentesen.Sajnos igen én 3éve vagyok beteg nekem a szorulásos és hasmenéses idöszakok váltják egymást De olyan végletek is vannak,hogy hashajtot kell bevennem.Egyik idöszak sem tul jo,de az egésszel együt lehet élni.Tiszta szivb?l kívánom,hogy ne ezt a betegséget diagnoztizálják mert az elején nagyon nehéz,legalábbis nekem az volt.Nagyon sok függ az orvostol is én sokmindent innen tudtam meg amit az orvos elfelejtett elmondani.    szia sok szerencsét.

Nincs jelen

 

#333 2005-11-21 23:32

Vovika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Picur!
Köszi a válaszod.
Túl vagyok a vizsgálaton...az élmény is kezd halványodni. Az anyagcsere folyamatom is kezd normalizálódni.....Összefoglalva az elmúlt 2 hetemet (amíg nem volt leletem ) szörny? volt....Rengeteget olvasgattam ezt az oldalt, néha sikerült megnyugodni vagy épp idegeskedni az olvasottakon... De nagyon hasznos hogy él ez az oldal! Még várok a szövettanra, de nagyjából "nem kell tartani semmi komolytól". A leletet nem teljesen értem, de a lényeg hogy szerepel benne a negatív szó...de van egy sor amit nem értek: " A rectumban a mucosa kissé sérülékeny - biopsia." Ha esetleg van valaki, aki egy kicsit világosabban látja a dolgokat....El?re is köszi....
Kívánom mindenkinek a legjobbakat! Köszönöm, hogy így ismeretlenül is itt voltatok nekem! Ha esetleg van valakinek pécsi orvosra szüksége igen kevés tapasztalat után, de tudok ajánlani...
Üdvözlettel: egy 22éves egyetemista

Nincs jelen

 

#334 2005-11-22 00:40

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vovika wrote:
" A rectumban a mucosa kissé sérülékeny - biopsia." Ha esetleg van valaki, aki egy kicsit világosabban látja a dolgokat....El?re is köszi....

rectum = vegbel
mucosa = nyálkahártya
biopsia = biopszia, vizsgálatra vett szövetminta

Az osszeolvasast mar radbizom :-)
Ne koszond, de meg itt nem jartal :-)Ki-kicsoda

es itt sem :-(
Orvosi mini_lexikon

Szerkesztette: aiolosz (2005-11-22 09:34)

Nincs jelen

 

#335 2005-11-22 17:10

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Vovika a szövettan miatt ne agodj!sZORITUNK NEKED ez amire már kaptál választ,a leleteddel kapcsolatban szerintem még egy enyhébb probléma.valoszinüleg id?ben mentél orvoshoz.Kivánom,hogy ne is irjanak rosszabbat máskor se.       üdv.     picur.

Nincs jelen

 

#336 2005-11-23 17:03

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok"""
van itt aki meg szegedi es molnar tamas vagy nagy ferenc kezeli??
es akit mar mutottek?

Nincs jelen

 

#337 2005-11-25 23:27

Timcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nekem több mint 3 éve kezd?dött a colitisem egészen enyhén...1,5 éve egyre durvább(napi 15-20 véres széklet,görcs,h?emelkedés,...szokásos).Ha Medrolrt szedek akkor leszek tünetmentes. Azt tudom,hogy az jó hír,hogy jól reagál a betegség a szteroidra,viszont rossz hír, hogy ha lecsökkentjük az adagot vagy elhagyjuk akkor egyböl visszaesek! Felírt még a doki Kliont,Cyprobayt,Entocort klizmát,Controlocot,meg vitaminokat kell szednem. Eléggé el vagyok keseredve,mert attól félek gyógyszer nélkül nem leszek tünetmentes...Diétázok,sportolok,igyekszek sokat pihenni,de úgy érzem nem tudom befolyásolni az állapotomat. Szeretnék majd gyereket pár éven belül,de ilyen gyógyszerelés mellett ez lehetetlen!!!Már ott tartottam hogy nem ellenkeznék ha ki akarnák m?teni(több mint fele érintett a vastagbélnek),de az orvosom azt mondta hogy azt csak legvégs? esetben szokták...amíg ilyen jól reagálok a Medrolra szó se lehet róla!!                                                                                                                NAGYON ÖRÜLÖK hogy RÁTOK találtam!!!!                                                                     
Nagyon szívesen vennék bármilyen tanácsot,tapasztalat cserét,"sikersztorit",olyanoktól hozzászólást akik így gyereket vállaltak...szóval MINDENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
El?re is köszönöm!!!!!!! Sziasztok!

Nincs jelen

 

#338 2005-12-17 11:49

chooby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Timcsi
Nem szabad igy hozzáalnod a dolgokhoz, hogy jobb lenne ha kioperálnak! Én mar 10 éve húzom a colitist s hidd el, hogy az akaratnak nagyon nagy ereje van!(persze a gyogyszerek melett)

Nincs jelen

 

#339 2005-12-18 10:22

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szerintetek az alábbi dolgok utalnak crohn betegségre?

Jól voltam már 2 hete, minimális diszkomfort érzést éreztem csak id?nként a hasamban. (elötte évek óta elhúzódó, bizonytalan rossz közérzet, hasmenés.., fájdalom..stb.) Erre tegnap este 6 után elkezdett zubogni a hasam és fájdalmakat kezdtem érezni.Utána este 9 körül élesedett a fájdalom és legalább 3-4 szer volt székletem egymás után. Nem volt túl híg. A fájdalom ezekután olyan volt, hogy nem csak a bal alhasam fájt, hanem a fájdalom lesugárzott a combomba, a végbelem is fáj..a fenékpofám is fáj és egy furcsa izom jellegü fájdalom megy rá fokozatosan az egész testemre és úgy érzem már, mintha lázam lenne (de nincs mérhet?). közben gyenge is vagyok, ég a szemem, az összes izmom húzódik, fáj, mintha influenzás lennék, úgy érzem magam. És mindez pár óra alatt el?jött tegnap, de úgy hogy 2 hétig teljesen jól voltam.ILyen szerteágazó tüneteket okoz nálatok is a bélgyulladás?
Számomra még nincs diagnózis, az orvosom szerint nincs komoly bajom, max. IBS...de én bizonytalan vagyok.Ha daganat lenne, akkor a másfél év alatt az már kijött volna, lett volna bel?le akut vészhelyzet? mi a véleményetek arról, amit tegnap este éreztem?

Nincs jelen

 

#340 2005-12-19 08:33

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem virus fertozes, tipikusan nehany ora alatti eros levertseggel es izomfajdalommal  szokott jarni. De gondolom mara kiderult, hogy lett -e belole vmi.
Nalam ha belobban a belem, az nehany napot igenybe vesz mig eleri a csucspontot:), regebben nehany het volt.
Az IBS pedig nem szervi baj tenyleg, de fejben kell kezelni (eletmodvaltas, stressz elkerulese, nyugalom) ill. dieta, sajat tapasztalat alapjan.

Szerkesztette: monik (2005-12-19 08:33)

Nincs jelen

 

#341 2005-12-19 16:51

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

vírus nem lehet, hisz akkor már nem tartana másfél éve, ingadozóan, jó és rossz szakaszok váltakozásával...sajna..

Nincs jelen

 

#342 2005-12-20 17:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hell:....nem kene kijavitani az oldalon hogy a 4.talalkozot dobo doktor tartotta es nem kovacs agota?.....
mindenkinek kellemes karacsonyt es boldog uj evet:)!!!

Nincs jelen

 

#343 2005-12-22 08:41

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Uj vagyok a forumon. Colitis ulcerosam van es probalok en is infot talalni a betegsegrol. Kanadaban elek gyerek korom ota es angol es magyar nyelven is kutatok. Ezt a forumot nagyon jonak talalom, mert a betegek meg tudjak osztani a velemenyuket. Az orvosra nem szabad 100%-ban rabiznod magad, mert az orvos csak megallapitja a betegseged es felir egy tucat gyogyszert, de azon kivul semmi mast nem csinal es mi mindannyian tudjuk hogy jelenleg ez a betegseg gyogyszerekkel nem gyogyithato. Az internetro 100-szor tobbet megtudtam mint az orvosoktol. Lenne egy par kerdesem ha tudnatok ra valaszolni nagyon megkoszonnem.
1. volt-e valakinek hormon problemaja a betegseg elott, peldaul lanyoknal menstuacioval (tabletta alatti idoszak kizarva, mert az mestersegesen beallitja)
2. mennyire volt tulnyomo az etkezesetekben az edesseg, kenyer, krumpli, teszta
3. tul aktiv eletstilus, stress
Elore is koszonom: Szisz

Nincs jelen

 

#344 2005-12-28 16:12

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szio

Én lassan tíz éve vagyok colitises, évekig csendben volt és most újra kialakult a dolog. Van sajna tapasztalatom a témában..ha érdekel írj bátran. Amúgy 27 éves vagyok.Fel a fejjel...

Nincs jelen

 

#345 2005-12-29 21:01

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szióka                                                                                                                                                                                                                                                                  Érdekl?dnék,hogy a jó periódusodban visszaszorítottad-e a gyógyszereidet.Colitises vagyok 13 éve,egy ideje jól vagyok.Köszi el?re a válaszod

Nincs jelen

 

#346 2005-12-30 06:56

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szio Ladybird

En csak 4 honapja tudok a colitisemrol. Elarulnad hogy hogy jutsz el olyan idoszakokhoz amikor csendben van a colitesed. Mit csinalsz maskepp , maskepp etkezel, stb...?
A masik kerdesem az lenne, hogy volt  -e valakinek ebbol a betegsegbol kifolyolag, vagy a gyogyszerektol szivproblemaja, mert jelenleg neha erzem az ereim es tobbszor elzsibbadt a karom. Koszi szepen

Nincs jelen

 

#347 2005-12-30 15:05

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia      Bár nem engem kérdeztél,de eleinte nekem is voltak hasonló tüneteim. Nekem a medrol okozott szívtáji panaszoka eleinte.Kés?bbiekben ez megsz?nt.

Nincs jelen

 

#348 2006-01-03 00:19

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok itt ladybird. Bocsi ha összekutyultam itt a neveket, akartam írni mindkett?töknek, csak rettent? rosszul látszik nálam a fórum. Én vagyok aki colitises és évekig tünetmentes volt, csak a mostani hetekben lobbant be a betegség. Borzasztó felel?tlenség és ne köve ssétek a példám ,de én nem szedte mrá semmit, mert a felírt salofalktól már undorodtam 2 hónappal a 4évvel ezel?tti kitörés után. Ahogy jól lettem nem szedtem be semmit és ne mdiétáztam. Azt azért nem mert minden orvos mást ajánlott és totál ellentmondot te gymásnak akár csak 2 külön tancás is. Szóval ettem és eszem mindent, persze egészségesen próbálok...kivéve csoki persze:) és semmit nem szedek.A 2hete kiújult colitisem mára elcsitult sehol görcs, hasmenés vagy vér.De tudom ez a betegség akkor is benne mvan.Szweretnék felkeresni egy jó orvost ebben a témában! Nagyon szeretném ha segítenétek. Itt már egy aranyos csajszi ajánlot tegyet a Szabolcs kórh-ban. Ha esetleg v an valakinek jó tapasztalata doki téren, nagyon kérem ossza meg velem!Köszönöm! És legyetek er?sek....megéri.

ui.: ja és bocsi az elütésekért, de frankon alig látom a fórumot

Nincs jelen

 

#349 2006-01-03 04:44

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ladybird

koszi a valaszod.....megirnad legyszives hogy miket eszel es mi az amit probalsz kihagyni, mert a dieta szerintem nagyon fontos es te valamit nagyon jol csinalsz ha mindig nyugalmi allapotba tudod hozni a colitised...
Koszi:  Szisz

Nincs jelen

 

#350 2006-01-03 12:38

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szió,
hát lássuk csak. Én alapban midnent ezsem, amit itt láttam tilos. Diétáznék ha tudnám mi a jó, de nekem tényleg annyira ellentéteseket mondtak a dokik, hogy el sem kezdtem. Bizti ilyen missladynek tünök majd, de én a Norbi fajta kajolást csinálom. Ennek semmi köze a colitishez, inkább az alakmegörzéséhez. Erre azért van szükségem, mert uygan nincs baj az alakommal, de pokoli sok édessége eszem, amir?l nem tudok lemondani és ezért a többire figyelek.
Nem iszom alkoholt vagy er?s kávét, nem dohányzom és nem eszem csíp?set. Kizárolag oliva olajat használunk itthon, tengeri sót és gyümölcs cukrot rendes helyett. Egy éve nem ettem sima kenyeret csak teljes kiörlésüt, ami pl colitisben nagyo nnem jó, de mivel tünetmentes voltam, az alakomra ettem"" nem a betegsgemre.
Sok gyümit ezsem, de mindegyiket és csomó tejterméket. A tejjel semmi bajom és igaziból...ezerrel lekopogom SEMMI KAJA ne maktivizálja a colitisem. Nem tudom mit?l jött ki most 2 hete 4 év után, de tegnap óta (koppkopp) ismét eltünt, teljesen jó a székletem, napi 2, vér sehol, görcs sehol. Abszolút nem értem ezt.
A diéta bizti nagyon fontos, de mivel sosem csináltam, nem tudom támogatni ezt az elvet. Én úgy érzem, minél több ételt hagyok ki az életemb?l, annál többre leszek érzékeny. Így amit megkívánok, azt meg is ezsem, azzal az odafiygeléssel, hogy a hízlalokat a nap els? szakaszában, a könynebbeket este.
Nem akarok senkit erre buzdítani, mert az orvosok biztos nagyon megszidnak majd, ha ez kiderül, mégpedig én el akarok menni egy specialistához. Várom továbbra is a doki ajánlatokat!!!!
Ha személyes tippet kérsz, szerintem, egyél,ami jól esik egy pici ideig, amikor pont aktív a colitis és úgysem rosszabbodhat t?le, aztán nézd meg mi lesz. Lehet a hasid már alig várja, hogy egy emberi falathoz jusson...a diétás cuccokon kívül. Nagyon hajrá nektek!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB