#351 2006-01-06 08:05

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nálatok hogy indul a betegség, hogy lobban be újra? Vegyük az alaphelyzetet, hogy teljesen jól vagytok egy ideje..Ha újra belobban a bélgyulladás,akkor hogy indul, hogy jön el? és milyen tünetek jönnek el? fokozatosan?

Nincs jelen

 

#352 2006-01-06 08:23

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

tegnap este megint az volt, hogy 2 hete jól voltam, megettem a vacsorámat és beindult a hasam, elmentem 4 szer WCzni, egymás után, a 4 széklet még nem is zavart volna, de azóta el?jöttek furcsa tünetek újra..szemégés, combfájdalom, általános hasi diszkomfort, izomfájdalom, lázérzés, gyengeség.
TUdnotok kell hogy az orvosom IBSt gyanít, de engem ezek a bélen kívüli tünetek aggasztanak, szóval ha már túl vagyok a hasmenésen, akkor is itt vannak ezek a maradvénytünetek, amiket fentebb írtam..Ezek beleférnek az IBSbe, vagy ez utalhat arra, hogy abban szenvedek mint ti? :(

Nincs jelen

 

#353 2006-01-06 15:27

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem uaígy indul be a semmib?l csak úgy bumm, görcs és wc, van mikor nem is érzek semmit és csak simán wcre megyek és látom a vért.Szörnyen gáz. Én is gyengeséget szoktam érezni,d e sztem az eleve a görcsök vagy hasmenés utáni kimerültség. Nekem most 2 hétig volt gáz,de 4 napja jól vagyok koppkopp és uaugy ahogy jött el is tünt...semmi panasz.Andris a tüneteid elég hasonlóak, de a colitis el?bb utzobb ugyis vérrel jár a crohnba hálistennek nem tudom mi tartozik bele tünetileg. Ne parants amig a doki ne mmond biztosat, mert a parával csak rosszat tezsel a hasadnakl az 100.

Nincs jelen

 

#354 2006-01-06 16:49

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

a családom, feleségem is azt mondja, ne tör?djek vele, ne figyeljek rá, de ez nem annyira egyszer?.

Nekem már 2 éve bújkál a betegségem, hol er?sebben, hol gyengébben, hol 1 hónapig semmi..

Szerintetek a daganat radikálisabban jelentkezik, ha már tünetekr?l van szó, tehát 2 év alatt kijött volna, ha rákról van szó?

Nincs jelen

 

#355 2006-01-06 20:16

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én úgy érzem túlparázod magad és ez már nem normális dolog.Én is hipohonder vagyok, de ne mszabad abból kiindulni néhai tünetekb?l, hogy rák, mert it takkro szerintem mi, akik néha pokoli kínoktól szenvednek és wchez meg komolygyóygszerekhez vannak kötve, már felköthetnénk magunkat!Miel?tt nem vizsgáltak ki pontosan ne diagnosztizálj borzalmakat!
Amúgy nagy igazság, hogy emberek képesek magukat pszihésen mebetegíteni, úgyhoyg szerintem probálj kicsit.
Bár nem tartom jó ötletnek, amit a családod és a feleséged ajánl, hoyg ne törödj a tünetekkel, mert igenis oda kell figyelni! De ne te legyél az orvos....hanem menj el!

Nincs jelen

 

#356 2006-01-07 07:49

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andras,
tipikus belbetegseg tuneteit irtad le. a comb fajdalom, kulonosen ha fazik is vashiany jele

Nincs jelen

 

#357 2006-01-07 08:19

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

igen, de tudjátok milyen nehéz az, amikor elmegyek a gasztro dokihoz és 5 perc után bejefezi a velem való foglalkozást?
Sajnos tele vagyok tünettel, az orvosom szerint semmi bajom, de mire alapozza, ha csak fizikális vizsgálat, labor, és Hasi UH volt? (ezek negativak)

Megjegyezném azt, hogy tudom, hogy egy bedurrant IBD-snek adott esetben idegesít?, s?t felháborító lehet az, hogy itt panaszkodom, mikor nektek lehet hogy sokkal rosszabb, de a magam védelmében annyit, hogy higyjétek el, hogy sokkal rosszabb, ha az ember nem tudja mivel áll szemben..:(

Nincs jelen

 

#358 2006-01-08 21:43

ladybird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy orvos cserén elgondolkoznék...

Nincs jelen

 

#359 2006-01-08 23:11

Kenya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem a negyedik jött be.Úgy érzem lényeges a jó orvos beteg kapcsolat f?leg ezeknél a betegségeknél ha tényleg van pszihés eredete.Nálam az els? három dokival nem értünk csakminimális javulást fél év alatt,a negyedikkel(fiatal csinos) viszont már az els? hét után jelent?s jobbulást.(egy hónap után tünetmentes lettem)
Valaki írja meg legyen szives mi az a fissura!

Nincs jelen

 

#360 2006-01-09 08:08

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

de szerintetek, ha egy gasztro doki igazán jó szakember, akkor egy fizikális vizsgálat, labor, hasi UH elég lehet az IBS kimondásához, ha a páciens fiatal (28 vagyok), nincs alarm tünetem..?

Mert ok, hogy nincs alarm tünet az orvosi tankönyvek szerint, de én nem vagyok jól ettöl még.

Ladybird. Az orvoscsere nehéz kérdés, ugyanis mi a garancia, hogy a másik orvosnak több ideje lesz rám? Aki jó orvos, annál tolonganak a betegek és tuti nincs sok ideje..

Nincs jelen

 

#361 2006-01-09 22:41

Melinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok.
az ok, amiért életem els? fórumjába jelentkezem csak egy: hogy közöljem mindenkivel, orvossal és "beteggel" egyaránt: a colitisb?l meg lehet gyógyulni!
nekem 1995-ben regisztrálták, hogy colitisem van. persze: tükrözés, hosszú évekig salazopirin, stb...mindent bevetettek az orvosok, hogy a tünetet kezeljék. pedig nem azt kellett volna, hanem az OKÁT! kb. 5 évig ez így ment, mint mindenki másnál, majd egyszercsak (egy jó példát látva magam el?tt) letettem az ÖSSZES GYÓGYSZERT, és elkezdtem felkutatni az OKOT, ami ezt kiváltotta. igen, most 2006-ot írunk, és a mai napig tünetmentes voltam, mindenféle gyógyszer és orvosi beavatkozásnélkül. most, sajnos egy váratlan esemény következett be az életembe, ami egyb?l a vastagbelemet találta meg. megy a hasam pár napja, de NEM VAGYOK MEGIJEDVE, MERT TUDOM, HOGY EZ CSAK ÁTMENETI ÁLLAPOT. és ijesztgethet bármelyik orvos engem a legrosszabbal: az én testem az enyém, az én életem az enyém.
szóval Ti, akik ezzel találkoztatok, most megnyugtatlak titeket: lehet együtt élni ezzel anélkül, hogy a szervezetedet évekig gyógyszerekkel mérgeznéd. találd meg az okot! (ebben már nagyon sok kiváló zsakember tud segíteni).

(elnézést, ha kissé heves hangvétel? a levelem, de egy orvos azonnal fel akart vágni, mert hogy szerinte 5 év múlva így is úgy is szükségem lesz rá, akkor meg miért ne most csináljuk meg a m?tétet. FELHÁBORÍT ÉS ELSZOMORÍT A DOLOG.)
üdv.
melinda

Nincs jelen

 

#362 2006-01-10 00:56

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Melinda

Tokeletesen egyetertek veled. Nekem a gyogyszerek maj es sziv panaszokat okoztak es a colitisem csak rosszabbodott, mig egy szep napon en is letettem a gyogyszereket, es talaltam egy nagyon jol mukodo dietat kiegeszitokkel az allapotom elkezdett rohamosan javulni. A bel florat igen is helyre lehet allitani, nehez es hosszadalmas beletelhet 1-2 evbe is de helyre lehet allitani! Hallgatni kell amit a tested mond , az orvosok csak irjak a gyogyszereket egyiket a masik utan, mikor mindenki tudja egyik sem gyogyit meg, sot az allapot legtobb esetben rosszabbodik. Ha egy orvost igazan erdekelne hogy meggyogyitson akkor nem csak a gyogyszert , hanem megfelelo vitaminokat, probiotikumot es dietat irna fel naprol napra, tehat egy teljesen komplett kurat. Hany ember mondhatja itt el hogy az orvosa osszeallitott neki egy komplett kurat.? Oszinten. A belproblemakat legtobb esetben valami mas valtja ki mar eleve.

Nincs jelen

 

#363 2006-01-10 07:26

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello
Én elmondhatom. Igaz nem a korházi doki hanem maszek.
Treápia
Mondjuk azóta jógázom is az orvosom javaslatára :)
Keresem a lelki okokat ezek lassú folyamatok de végülis rá érünk. ;)

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#364 2006-01-10 07:46

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

CSak hallkan jegyzem meg Meli, hogy azért az orvosnak se az a célja, hogy felvágja a szegény páciens, s?t még a sebésznek sem:) Lehet, eddig csak jó orvosokkal találkoztam és azért ez a véleményem.
A belgyógyász pl, már csak akkor beszél m?tétr?l, ha minden kötél szakadt.

Üdv: Mancsa


Gratulálok a gyógyulásodhoz! :))

Nincs jelen

 

#365 2006-01-10 12:16

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egyetertek Manccsal, sokszor tenyleg meg a sebesz is lebeszel, a gasztrodoki pedig amig csak tud gyogyszerrel gyogyit, es orulnek neki ha vki tunetmentes.
Viszont vannak olyan helyzetek mikor mind1 ki, ha sebesz ha vag is csak legyen mar jobban az ember igy erzni. Sokan nem ertenek ezzel egyet amig maguk at nem estek ilyen helyzeten, vagy nem lattak vki mast igy szenvedni naprol-napra.
Akar Melindat is erheti egy varatlan baleset, es gondolom orommel venne, ha segitenenek rajta...

Valoban sok mindennek vannak lelki okai is, es erdemes megkeresni mi az, de nem hiszem hogy akkor erdemes ezt mikor a paciens haldoklik. Ahhoz, hogy hasson az okok feltarasa megfeleloen jo allapotban kell lenni. En nem hiszem, hogy az osszes belbetegnel lehet talalni lelki okot, ez sokkal komlexebb ettol, a taplalkozastol, a stresszen at az otthoni legkoron kivul sok minden egyuttesen hat.

Nincs jelen

 

#366 2006-01-10 16:19

Melinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hú! mennyien szóltatok hozzá! :)
szóval igen, a válaszokból kiderül, hogy igencsak "hevesre" sikerült az els? levelem... na mindegy, az álláspontom nem változott.
DE! persze, fontos, hogy legyenek orvosok, mert lehet, hogy szükség van rájuk. (lehet hogy nem ilyen formában, mint ahogyan most dolgoznak, de szükség lehet rájuk... nem megyek bele, mert nem szeretnék senkit sem megbántani ezzel...)

csakhogy akármilyen jóindulatú egy orvos, ?ket arra tanították meg az egyetemen (és ez nem feltétlenül az ? hibájuk), hogy tünetileg kell kezelni mindent: vágjuk fel, vegyük ki, szívjuk le, vezessük ki, gyógyszerezzük, nyomjuk el, szorítsuk vissza... ezek az alap dolgok, de itt most csak a colitisr?l beszélek. (nem egy baba születésér?l, természetesen!)
örömmel tapasztalom, hogy a környezetemben egyre több orvos van, aki ennyivel nem elégszik meg, hanem természetgyógyászattal, reflexológiával, energia-átadással, stb-vel kezdett el foglalkozni, de persze csak úgy "f? alatt", mert az orvos társadalom sajnos ezt még nem tolerálja kell?képpen. ez az én privát véleményem...és tessék: már megint személyeskedek :) egyszer csak leszokom róla...:)
üdv nektek!

melinda

Nincs jelen

 

#367 2006-01-10 16:32

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

"kb. 5 évig ez így ment, mint mindenki másnál, majd egyszercsak (egy jó példát látva magam el?tt) letettem az ÖSSZES GYÓGYSZERT, és elkezdtem felkutatni az OKOT, ami ezt kiváltotta."

Melinda, neked 5 évbe tellett mire elkezdted kutatni az okokat??? Jó gyors vagy, mit nem mondjak!:-)))

Nincs jelen

 

#368 2006-01-10 16:43

Melinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hi!
sajnos 15 évesen nekem még nem adta meg az ÉLET azt a lehet?séget akkor, hogy ezen komolyan elgondolkodjak. egyébként teljesen igazad van... hol írjam alá?
tudod nekem függetlenítenem kellett magamat a szül?kt?l és saját értékrendet kialakítani, hogy gyógyulni kezdjek... nem volt egyszer?. nem menteget?zök, csak megosztom ezt Veletek.

de most már jó úton vagyok!!! és ez a lényeg:)
pá!

Nincs jelen

 

#369 2006-01-10 21:12

DGabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Az öcsém (38 éves) 1 éve colitises. 6 hónapja issza a nonit (egy bizonyos cég termékét), azóta teljesen tünetmentes diéta nélkül is.

Nincs jelen

 

#370 2006-01-11 00:13

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

"sajnos 15 évesen nekem még nem adta meg az ÉLET azt a lehetõséget akkor, hogy ezen komolyan elgondolkodjak."

Ezt megint nem értem Melcsike... 15 évesen nem tudtál gondolkodni? Nem éreztem h vmi nyomja az icipici lelkecskédet?
Csak azt akarom mondani, hogy nem nagy szülés megállapítani az okokat, hisz legtöbb esetben hosszú ideje fennállnak, vagyis adják magukat... Gond a változás megteremtése, amihez biza igen gyakran jó sok pénz kell, amit itt ebben a *** országban nem könnyû megteremteni. A Te problémádnál vannak sokkal súlyosabbak, s hiába tudja az egyén mit kéne csinálnia hogy vége legyen a szenvedésnek, nem teheti meg a korlátok miatt...
S addig meg igenis sokat segítenek az elviselhetõségben a gyógyszerek, továbbá abban, hogy emberhez méltó életet tudjon élni az egyén az adott körülmények között. Nagyon nagy hiba becsmérelni az orvosokat bármilyen tekintetben! Az meg hogy futószalagon jönnek mennek a betegek, s nincs idõ komolyabb elbeszélgetésre a gondokról, arról megintcsak nem az orvos tehet, hisz annyian vagyunk mint az oroszok... A kenyérhez se mondják el büfében, hogy hogy kend rá a vajat...

Immortal

Nincs jelen

 

#371 2006-01-11 02:11

Szisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy 15 eves gyerek teljesen maskepp gondolkodik, nem fogja vegig tanulmanyozni a szervezetet meg az eletstilusat, epp eleg megprobalkozas ez meg egy felnott embernek is. A pekseg es az orvosi rendelo kozott is hatalmas kulombseg van, az orvosi palya egy lelkiesmeretes hivatas kene hogy legyen. A legtobb orvos 99.99% azomban olyan rugalmatlan es nem torodo, hogy csak irja a gyogyszereket egymas utan es teszi ami a nagykonyvben meg van irva, a termeszetes gyogymodok ellen vannak,akar hasznal akar nem (nagyon jol tudjuk hogy egy orvos sem szereti ha azt mondod hogy te a "fugefaleveltol" gyogyultal meg es nem a gyogyszeretol). Egy orvos sem tolti a szabadidejet azzal hogy tanulmanyozza mi az ami segitene neked a gyogyszereken kivul. A gyogyszeripar tartja el az orvosokat, ez a kapcsolat mindenhol megvan a vilagon, sot olyannyira, hogy kulombozo gyogyszerekre, kulombozo szazalekot kap egy orvos, tehat ha egy betegsegre tobb gyogyszer es tobb ugyanazt a gyogyszert gyarto ceg van, az orvos eloszor azt irja ki, amire nagyobb szazalekot kap. Ez igy mukodik Magyarorszagon es mindenhol a vilagon. Az orvosi egyetemen nem azt tanitjak, hogy gyogyitsd meg a beteget, hanem hogy gyogyszerrel gyogyits meg a beteget, erre fel is kell eskudni. Az orvosok nagyon jok arra, hogy megallapitsak a betekseget,es felirjanak egy rahedli gyogyszert, bar azt mindenki tudja hogy a technikus segitsegevel (rontgen, ultrahang, tukrozes....) mi magunk is egyszeruen latnank, hogy az egy gyulladt bel, es aki ebben a betegsegben van tisztaban van azzal mik azok a gyogyszerek, amit lehet probalgatni, hat az orvos sem csinal tobbet, probalgatja az adott gyogyszereket. Hat ennyit az orvosokrol, sry hogy nincs valami jo velemenyem roluk, de valjuk be oszinten tobb informaciot szereztel az net-rol es a forumokrol, mint az orvosodtol, kulomben nem lennel itt.

Nincs jelen

 

#372 2006-01-11 09:28

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Szisz!
Sajnos elszomorít, hogy csak rosszat tudsz mondani az orvosokról, mert én ismerek rendeseket is. Azért, mert neked nem voltak jó tapasztalataid, attól még vannak igazi orvosok is. Legalábbis én találkoztam nem eggyel itt Magyarországon. Ismereteimet pedig nem elsõsorban az internetrõl, hanem középiskolai biológia tanulmányaimból és az orvostól kapott információkból kiindulva különböz? forrásokból szereztem. Aki nyitott, az nem marad sötétségben, tudatlanságban.

Kedves Melinda!
Igazad van, hogy egy 15 éves fiatal még szinte gyerek a betegségek szempontjából, ezt onnan tudom, hogy a fiam most töltötte néhány hete a 16-ot. Mégis látom rajta, hogy felfogja az én betegségemet, kérdez, megakarja érteni, hogy tudjon segíteni nekem. Ehhez viszont jó szülõ-gyerek kapcsolat kell, valamint az, hogy a szülõ is keresse az okot és ne pánikoljon be. Egy beteg gyereknek segíteni kell és nem csak aggodalmaskodni miatta. Meg kell magyarázni neki a dolgokat, ahhoz pedig információ kell. Te nem kérdeztél 5 évig senkit? Vagy nem válaszolt senki neked, hogy így magadra maradtál? Ugyanis lehet, hogy ez az egyik oka a betegségednek.

Kedves Immortal!
Teljesen egyetértek veled. Ez egy összetett betegség és a gyógyításáig és élni kell valahogy.
Egyébként ismerek olyan esetet, hogy a paciens azt hitte, hogy meggyógyult egy bizonyos módszer segítségével, s hírdette, mint a próféta az igét, hogy az övé az egyedüli út, aztán 4-5 év múlva újra beteg lett. Ehhez a betegséghez meg kell érteni, hogy nincs egyszeri meggyógyulás egyelõre, csak hosszantartó tünetmentességet lehet elérni vele - kinek milyen módszerrel. Ezt kell megtalálni. A módszer lényege az, hogy higgy benne és bízz az azt ajánló személyben.

                                                                            Jehu

Nincs jelen

 

#373 2006-01-16 11:43

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Teljesen új belépõ vagyok, az ok, hogy a párom (Péter, 36 éves) Colitis betegséggel küzdött 5 évig, mára teljesen tünetmentes Szalazopirin és egy gyógynövényes sürítménynek köszönhetõen. Viszont egy éve jött ki végbélnél sipoly,ami sajnos nagyon aktív. A m?tétet nagyon nem akarja, utálja már az egész sipoly-orvos témát. Sajnos hónapok óta már nemi életünk sincs, mert nagyon fáj neki, ha próbálkozunk. Van valami ötletetek, hogy mit lehetne mégis megpróbálni, amitõl esetleg csökkenne a sipoly intenzitása, vagy amitõl elmúlna a kiváltó ok, tehát a gyulladás a szervezetben? Köszönöm ha válaszoltok, Kata

Nincs jelen

 

#374 2006-02-06 15:52

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Tudom. hogy a két betegség nem örökl?dik, vagyis azt mondják, de a családjaitokban van halmozódás a betegséget illet?en ? susi

Nincs jelen

 

#375 2006-02-07 08:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Susi!
Ha van halmozodas, az ugyebar azt jelenti, hogy poligenikus oroklodesrol van szo, tobb gen tobb alleljan vannak hibak, azoban ha ezekkel az utod rendelkezik is akkor sem biztos lesz beteg, hacsak nem eri olyan kornyezeti faktor ami kivalthatna a betegseget. Szoval i
igenis orokolheto, azonban a gyerek nem feltetlen lesz beteg.
Itt a forumon is vannak tobben akiknel van csaladi halmozodas, es abban az en szuk 30-40 fos crohn beteg ismeretsegi koromben is :( , nem remisztgetes, de van ahol tobb gyerek is van es mind orokolte. Jobb felkeszulni a bajra es megakadalyozni azt, pl. eletmodbeli valtoztatasokkal, mint kesobb hirtelen beijedni. Ne ez legyen az oka ami miatt nem vallalsz babat. Egy crohnos is elhet teljes eletet, ha maskepp nem sajat szemszogebol.

Nincs jelen

 

#376 2006-02-07 14:03

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok''''
en is melinda levelehez szolnek hozza...
sztem egy 15 eves gyerek is elkezdheti keresni az okokat...
de tudtommal legtobb esteben azert tudjak a betegseg okat hogy mi okozta...
ezt a colitisnel is tudjak....de az okot minek kezeljek azt csak te tudod kezelni magadnak....
es amugy a colitisbol nem lehet kigyogyulni csak eveken keresztul tunetmentesen elni...
ezt te is tudod csak sot megbizonyosodhattal rola mivel ujra hasmenesed van...
egy gyulladasnak mint tdujuk mindig ott marad a helye ha nem is latszik de belulrolo biztos...
viszont abban igazad van hogy a stresszt lehet gyogyitani--sajat magad--es nem csak akkor kell amikor stresszhelyzetben vagyunk...
en 16 eves vagyok de mar 13 evesen colitises voltam...
sztem meg egy orvos nem egybol a mutetet javasolja mertv eddig nagyon sok orvosnal voltam es mindegyik halogatni akarta ameg lehet...
talan teljesen jo a hozzaallasod de majd kesobb radobbensz dolgokra...
--mire ezt a levelet olvasod talan mar meg is tortent.....
mancsa miert nem irsz???????,,
----dori----

Nincs jelen

 

#377 2006-02-17 23:23

dönci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.

Már rég jártam erre. Most sem véletlenül...
A hét végén kezd?dött a "flare" -em. Már el?tte is borotva élen táncoltam, de azt hittem megúszom. Egy kicsit már "vártam" vagy inkább féltem el?re, mivel 2 hónapja ismét leraktam a cigit(most utoljára) és nálam ilyenkor mindíg el?jön 1-2 hónap késéssel, (de ett?l függetlenül megéri leszokni). (lehet, hogy ez a félelem pszichésen egy kicsit közrejátszott)
Na szóval, azt hiszem most id?ben léptem. A hétvégén már elkezdtem hasznáni az el?z? "buliból" megmaradt salofalk klizmát. Hétf?n, amikor felkeltem és rosszul éreztem magam, úgy döntöttem nem megyek a héten dolgozni és elhúzok orvoshoz. Ekkor 2 -3 kisseb hasmenésem volt kis vérrel Jól tettem, a doki írt egy számomra új gyógyszert, budenofalkot.
Elég jó, 2 nap alatt sokat javultam.

szedek: 3x2 salofalkot
            3x1 budenofalk
            este lefekvés el?tt salofalk klizma
els? két nap kímél? étrend (f?tt burgonya, tápszer), utána fokozatosan visszaáll.


Röviden:
Jobb az elején megfogni és gyorsan elhúzni a dokihoz. (én eddig mindíg elkezdtem magam gyógyítani és kb 2. hét után mentem el dokihoz. természetesen eddigre már önkényesen "bel?ttem" magamnak a steroid adagot és csak sarlatánkodtam. a legutóbb majdnem megjártam 59 kg -val (191cm) totál kiszáradva, 160 pulzussal kerültem kórházba).

Amúgy olvastam egy tök jó cikket: azt is írták (ez nagyon tettszett), hogy a colitiszesek-chronosok átlagéletkora magasabb a népesség átlagéletkoránál.

Láttam, van egy külön topic arról, hogy a kell e diétázni. Szerintem,a diéta úgyanúgy kiegészítheti a gyógyszeres kezelést,mint a gyógynövények, természetgyógyászat..stb.
A diétázol a nyugis id?szakban( már úgy értem, hogy normálisan táplálkozol, csak kerülöd a túl zsírost,túl f?szerest,túl csíp?st és egy kicsit vagy nagyon megnöveled a saláta,zödség,gyümölcs beviteled(csak azt amit a hasad szeret) akkor nagyobb esélyed van arra, hogy a következ? rossz periódus enyhébb, rövidebb legyen.

A tavalyi "m?sor" után elmentem pszic...hez (agytúrkász). Egész jó volt. / foglalkozást csináltunk meg, ez igazából nem sok mindnre elég de nekem megvilágított egy-két dolgot.
Már sokat írtam, talán legközelebb leírom mire jöttünk rá.

Az ER? legyen Veletek!

Nincs jelen

 

#378 2006-02-19 21:13

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Leszokott cigisek

Lenne egy pár kérdésem:
Mennyire durvult be a colitis miután leraktátok a cigit?
Mennyit szivtatok egy nap? (mármint cigit :D )

Én is gondolkodom a cigi elhagyásán nem vagyok nagy dohányos napi 1-4 szál de
egy kicsit aggaszt hogy a colitis mit szól ehhez csak hogy tudjam nagyából mire számitsak.

Köszönöm a válaszokat
Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#379 2006-02-20 22:25

gyuszko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia tomi  halotal mar a tso  gyogyszerol? elore is kosz  egyepkent erdekel minden  amit tudsz  a kolitiszrol

Nincs jelen

 

#380 2006-02-21 20:46

Berika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia KSanyi!
Én napi egy doboz nagyon gyenge cigit szívtam és az abbahagyás után 3 héttel lettek panaszaim. Ennek el?tte teljesen panaszmentes voltam. Ez teljesen komoly. Hát ennyi. Sokszor gondolkodtam, hogy visszaszokom, de még sem. Az tüd?m, a b?röm és pénztárcám fontosabb. Viszont a colitis elég rendesen el?jött és itt van azóta is. Szerintem a stressz levezetése sz?nt meg számomra, miután a cigit elhagytam és emiatt jött el? minden baj. Ez azért nem biztos, hogy nálad is így lesz. Csak szokjál le, nagy önbecsülésre tehetsz általa szert :)
Üdv. Berika

Nincs jelen

 

#381 2006-02-22 21:08

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Berika
Köszi az infót. Érdekes én azt olvastam hogy 3 hét alatt ürül ki a mérgek nagy része.
Majd kiderül :D

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#382 2006-02-23 18:19

dönci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Ksanyi,

kb. 10 szálat szívtam egy nap.; utóbbi id?ben már gátlástalanul kávéztam is, -- mostanában volt egy iyen "veszett-fejsze" periódusom.
Szerintem önmagában a cigir?l való leszokás nem határozza meg a fellobbanás súlyosságát, úgy gondolom attól is függ, hogy milyen testi -lelki állapotban vagy, hogyan szedted a gyógyszert, meg kitudja még mit?l. Abban sem vagyok ,hogy a leszokás minden esetben mindenkinél problémát okoz, hátha te most megúszod, ha úgy döntesz.
Tavaly pl. amikor megpróbáltam leszokni eléggé elkapott, ebben az évben is el?jött de nem vészes.(eddig)
Amúgy én egyszer kérdeztem egy dokit, mi a véleménye err?l (s?t nem is egy dokit, hanem,2-?t is). Nos, azt mondták , hogy bár meghosszabíthatja a tüntetmentes id?szakokat, a bél nyálkahártya azért folyamatosan irritálva van, ami hosszútávon nem igazán jó, ráadásul az esetleges fellobanások súlyosabbak lehtnek mint egy nem dohányzónál.

Üdv.: Dönci

Nincs jelen

 

#383 2006-02-26 19:44

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok

Nálam 13 éve colitist diagnosztizáltak.Tudom,hogy a vastagbélgyulladásnak két fajtája van.Kiváncsi volnék,hogy a chron betegeknek milyen tüneteik vannak,mivel az több szervet érint.El?re is köszi a választ mindenkinek.

Nincs jelen

 

#384 2006-02-27 16:51

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Beuska!
Én Crohnos vagyok már 6 éve. A két bélgyulladás között az a f? különbség, hogy a colitis ulcerosában a belek belhártyája, míg a crohnban a bélfal teljes vastagsága beteg. A crohn érintheti a teljes tápcsatornát. A tünetek? hát ez szerintem elég egyedi, de általában inkább az er?s hasi görcsök  a napi egy-két hígabb széklet, fogyás, puffadás a jellemz?. Nekem csak a hasi görcsök jelentettek problémát éveken át, de szerintem ahány beteg, annyi féle vélemény.
Üdv: Vera

Nincs jelen

 

#385 2006-02-28 17:47

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia beuska""""
mig a crohn betegsegben mintn mar jol leirta Vera az egesz belfal begyulladhat viszont a colitisnel a belek belhartyaja....-azt viszont tudni kell hogy a colitis csak  a vastagbel betegseg a crohn mindket belet erintheti....
mig a crohnnal a tunetek:-jobb oldali hasi fajdalom, gorcsok, fogyas, hasmenes addig a colitis u.-nal:veres, nyakos szeklet, szekeles szama rengetes, fajdalom szekeles elott.
ha teljes vastagbel mutetre kerul sor a colitis u.nal akkor a beteg meggyogyul viszont a crohnnal ha egyszer mutenek akkor 10 even belul biztos hogy lesz meg egy muteted...mert ha nem akkor sosem voltal crohn beteg....ezt mondjak az orvosok...
amugy ha bovebben meg szeretnel ismerkedni ezzel a betgeseggel akkor latogass el a www.e3.hu/dmccbe weboldalra--ott bovebb felvilagositast kapsz Dr.Molnar Tamas eloadasaban....
-minden jot egy  gyogyulast--nekem sikerult....mutet--de megerte....:):)

Nincs jelen

 

#386 2006-02-28 18:48

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok

Köszönöm a felvilágosítást.Azt gondoltam,hogy nehezebb megkülönböztetni a két betegséget.Én a colitises oldalát ismerem,az borzalmas tud lenni belobbant állapotban.Úgy t?nik,hogy a chronnak"kedvez?bbek"a tünetei,mégis komolyabb.

Nincs jelen

 

#387 2006-03-01 09:22

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Beuska beus,

azert ne hidd azt, hogy a ket betegseg megkulonboztetese olyan egyszeru (neha nem is lehet), es azt sem, hogy a crohn tunetei enyhebbek.
Nem hiszem, hogy versenyt kellene rendezni a ket betegseg kozt, hogy mi az enyhebb es mi a nem.
Ami miatt a crohn rosszabb:
Az ketsegtelen, hogy a crohnban nagyon sulyos felszivodasi zavarok lephetnek fel, mert a vekonybel is erintett, ezert hizlalni is alig lehet nehany beteget, ill. a gyomorban es akar a nyelocsoben is fekelyek lehetnek.
A vastagbelet tekintve hasonlok a tunetek, nekem crohnban is szokott verzes lenni, holott altalanossagban ez nem annyira jellemzo.
Crohnban fistulak alakulnak ki, mig colitisben nem jellemzo.

Ami a colitisben rosszabb:
gyakran az egesz vastagbel erintett, mig a Crohn jellemzoen szegmentalisan erinett
Veres hasmenes, sokszor csak ver szeklet nelkul.

Mindket betegseg azonos esellyel noveli meg a rak kockazatat. :(
Mutetileg a colitios teljes vastabel eltavolitassal (nem feltetlen sztomas megoldassal) meggyogyithato :) .
Mig a crohnban a mutetekre belso talyogok, sipolyok, szukuletek miatt kerul sor, de ha a betegseg elhatalmasodik es megfekezhetetlen akkor itt is sor kerulhet a teljes vastagbel eltavolitasra is.

Nincs jelen

 

#388 2006-03-10 10:40

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Van egy kerdes ami felmerult bennem es kivancsi lennek Ti mit gondoltok???

Nos biztos megesett mar azokkal akik regota betegek, hogy elmennek a dokihoz O mondja, hum milyen jol nezel ki, es jo a verkeped, Te pedig kozbe a foldet kaparod, es mondod, um-um majd meghalok ugy faj a hasam. Es forditva, ugy erzed jol vagy es a doki mondja nagyon nem.
Na ez van -e hatassal a betegre? Pl. ha ugy gondolja jol van es mondjak neki, hogy most rosszul kellene lennie, ez okozhatja azt, hogy pszichesen tenyleg rosszabbul is lesz, ill. vice-versa... Mit gondoltok errol?

Nincs jelen

 

#389 2006-03-10 11:41

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én csak magamnak hiszek. Ha jól érzem magam, akkor az úgy is van. Ha látom a monitoron, hogy milyen a bélésem, és az ronda, akkor az szintén úgy van. De ha én rosszul érzem magam, akkor az tuti, hogy úgy van, és az orvos higgye el, hogy nem szimulálok, vagy nyafogok, mert nekem ez az utóbbi állapot nem jó. Ha nem hallgatok magamra, akkor öt év után sem derült volna ki, hogy mi a bajom, mert mindig azt hitte az elõzõ háziorvosom, hogy csak nyafogok a "jó" leleteim mellett, meg táppénzcsaló akarok lenni (munkanélküliként). Szóval az állapotomat el tudom dönteni magam is, maximum biztasson a doki, hogy jobb lesz, ne adjam fel. Amúgy meg nem az én dolgom olyan vészesen sajnálni magamat és aggódni, hanem neki. Az én dolgom kitartani és gyógyulni, no meg örülni a kicsi jónak is.

                                                        Jehu

Nincs jelen

 

#390 2006-03-10 12:46

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Monik!

Ez a jelenség bizony létezik. Ezt használják ki a sarlatánok és a "csodaszerek" értékesítõ is. Nagyon sok olyan embert ismertem, akik elkezdtek valami hatástalan szert  szedni és állították, hogy jobban lettek tõle. Biztos így is érezték. Aztán telt-múlt az idõ, és kiderült, hogy csak ideig-óráig voltak jobban, a betegség újra jelentkezett.
Nálam csak egyirányba mûködik a dolog: arról soha nem tudtak meggyõzni az orvosok, hogy ha én rosszul éreztem magam, hogy jól vagyok, fordítva viszont elõfordult: jól éreztem magam, és mondtak valami rosszat, akkor azonnal el kezdtem érezni, hogy tényleg, lehet valami baj...
Elõbbi esetben mindíg kiderült, hogy nekem van igazam, az utóbbi esetben vagy bejött a baj vagy nem...
A betegségem kezdetekor -ami már nagyon régen volt -én is kipróbáltam mindent, mert nem tudtam elfogadni, hogy egy egész életet betegen kell leélnem. Érdekes módon velem nem fordult elõ egyszer sem, hogy valamit hatásosnak éreztem, nem befolyásoltak a reklámok és mások állításai. Csak a saját tapasztalataimnak hittem, ami sajnos az volt, hogy egyetlen természetgyógyász, egyetlen csodaszer sem segített.

Kiváncsi lennék mások tapasztalataira is, mert nagyon érdekesnek tartom a jelenséget, pszichológussal is beszéltem már errõl, de nem igazán tudott meggyõzõ magyarázattal szolgálni az okokra, hogy miért és kinél mûködik ez a jelenség....

Üdvözlettel: clió

Nincs jelen

 

#391 2006-03-10 12:58

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Jehu!

Én azt tapasztaltam, hogy az orvosoknak az a fixa mániája, ha  valakinek a jó a  vérképe, akkor nem lehet baj a Crohnnal. Csak akkor hittek nekem, amikor összeszedtem a leleteimet és bebizonyítottam, hogy létezik olyan eset is, hogy a vérképben csak egy kicsit magas süllyedés az egyetlen eltérés és mégis életveszélyes állapot alakulhat ki valakinél szûkület okozta bélelzáródás miatt.

Egyébként a háziorvosok - tisztelet a kivételnek - nagyon keveset tudnak az IBD-rõl. Ez érthetõ is, hiszen jó, ha életükben 1-2 esettel találkoznak. Nagyon helyesen teszed, ha csak magadnak hiszel és addig mész, amig a problémád megoldódik.

Clió

Nincs jelen

 

#392 2006-03-10 16:13

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Clio szavait olvasva teljesen magamra ismertem. Én teljesen ugyan így reagálok az gastroorvosom véleményére. Ha jól érzem magam, de õ lát némi romlást, estére már én is "látom". Ha tükröt látok észreveszem, hogy iszonyat sápadt vagyok, ja és természetesen a hasam is rögtön fáj, azonnal betartok mindenféle diétát (ami egyébként nem jellemzõ), rögtön felszökik a "lázam" is (37,1). De másnapra természetesen az esetek döntõ többségében semmi bajom. Psychésen hamar ki tudom magam készíteni. Nem tudom mennyire hisztek a psychiátriai segítségben. Nekem nagyon jót tett egy fél éves psychotherapia. Nekem egyébként egy kb féléves idõszakom volt a leghosszabb amikor nagyon rosszul voltam, de akkor senki nem is akart meggyõzni az ellenkezõjérõl.
Üdv mindenkinek:Vera

Nincs jelen

 

#393 2006-03-11 12:35

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Vera!

Apró örömet okoztál nekem soraiddal: megnyugtató, hogy Te is hasonlóan "mûködsz".
Annak is örülök, hogy elmondtad: voltál pszichiáternél, amikor szükésgesnek érezted. Én is így tettem, mert bizony voltak nagyon nehéz idõszakai a betegségemnek, amikor úgy éreztem, egyedül már nem tudok megbirkózni vele. Ezt nem is titkoltam, és a legnagyobb meglepetésemre akadtak olyanok is szép számmal, akik azt tanácsolták, errõl ne beszéljek, mert "elmebetegnek "fognak tartani és ezt a bélyeget nem mosom le már magamról soha. Én nem így gondolom. Nekem is segített a pszichiáter, jó volt vele kibeszélni a problémáimat, már azzal is segített, hogy meghallgatott. Gyógyszert nem szedtem, sikerült legyõzni a depressziót.

Üdvözlettel: Clió

Nincs jelen

 

#394 2006-03-11 18:18

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Clio!
Könnyebb megoldani a problémákat, ha az ember hajlandó elfogadni a gyengeségeit. Az autoimmun betegségeknél pedig nagyon is sokat számítanak a psychés tényezõk. Az én környezetem természetesnek vette, hogy ha ilyen problémáim vannak akkor szakemberhez fordulok. Nem lehet mindent egyedül megoldani. De legalább mi "elmebetegek" megértjük egymást.
Üdv!

Nincs jelen

 

#395 2006-03-14 19:15

sanikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Kb. egy hete olvasom a fórumot és elhatároztam, hogy társulok hozzátok hátha valakinek tudok segíteni tapasztalatommal. Én 48 éves vagyok és már 18 éve van colitisem.
Néhány jótanács: nekem a körömvirág sokat segít ( jó gyulladás csökkentõ) , minden nap egy teáspohárral kell meginni a belõle fõzött teából. Ha nagyon erõs hasmenésem van naponta 3-5 alkalommal  1 teáskanál Nazan port  ( ez olyan, mint a hintõpor) elkeverek vízben, teában kinek mi szimpatikusabb és ezt kell meginni. Ez kapható gyógyszertárba, herbáriában.  Pár nap után szinte megszünik a hasmenés.
Nálam is elõfordult, hogy 4-5 évig tünetmentes voltam és azt hittel, hogy már el is múlt a betegség, de a legkisebb stressz hatására újra elõjöttek a tünetek. Jelenleg kb. két éve hetes megszakításokkal újra aktív a betegség. Napi 2 x 3 Pentasát és Entocort klizmát kapok. Sajnos már az izületekre is ráment a gyulladás, hol a vállam hol pedig a forgóim fájnak. Egy éve orvosom javaslatára megpróbáltam a lerokkantosítást, de sajnos elutasítottak azzal, hogy még fiatal vagyok és van munkahelyem. (banki alkalmazott voltam)  Igaz felvilágosítottak, hogy ezzel a betegséggel ennyi idõsen nem fogok munkahelyet találni. Hát aranyosak nem? Tavaly nyáron letelt az egy év táppénz és jelenleg munkanélküli vagyok, de azóta is aktív a betegségem.
Már sokféle  gyógyszert kipróbáltak rajtam, voltam energia átadáson, homeopátis kezelésen ( a lézer használt ), de semmi nem az igazi. Én Veszprém megyei vagyok és sajnos nem túl sok a vidéki lehetõség.

Nekem is lenne néhány kérdésem hozzátok:
Nektek mondták-e, hogy tíz éven túli betegség esetén évente szükséges a colonoscopos tükrözés?
Szerintetek érdedmes lenne-e megpróbálnom újra a rokkantosítást?
Ha írnék a dr. Kovács Ágnesnek vajon fogadna-e? Valakinek van tapasztalata vele szemben?
Elõre köszi a segítséget.

Nincs jelen

 

#396 2006-03-14 20:42

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Sanikó!
Én szintén Veszprém megyei vagyok. Nem tudom, hogy szintén a megyei gastrora jársz e, de az én meglátásom az, hogy ezalatt a 6 év alatt amióta crohnos vagyok változott a megítélésük az orvosoknak a colonoscopiák gyakoriságáról. Az elején azzal "bíztattak", hogy 5 éves betegségfennállás után évente szükséges a tükrözés. A legutóbbi kontrollvizsgálaton viszont azt mondta az orvos, hogy amíg nincs problémám, aktív idõszakom, addig nem szükséges a colono, elég a labor. A lerokkantással kapcsolatban nem tudok szerencsére semmi érdemlegeset mondani, nálam még nem került szóba.
Üdv: Vera

Nincs jelen

 

#397 2006-03-15 14:20

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Saniko! Én 5 éve vagyok ibd-vel kezelt,az utobbi idõben naprol-napra változik az állapotom mint ahogy a frontok.Én nagyon odafigyelek az étkezésre már színte "utálok"enni.Lehet,hogy ez butaság de kiváncsi vagyok a véleményedre a frontok befolyásolhatják az állapotunkat? Munkahelyemen nekem megértõek eggyelõre a leszázalékolásrol nem tudok sajnos én sem semmit. Köszi a választ elõre is   Picur.

Nincs jelen

 

#398 2006-03-15 16:08

sanikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Picur! Én eddig nem vettem észre, hogy a frontok befolyásolták volna állapotomat, de az évszakok nagyon. Pl. a tavasz és az õsz a fekélyekre rossz hatással van, ezt az orvosom is alátámasztotta. Üdv. Sanikó

Nincs jelen

 

#399 2006-04-22 23:05

Ketteskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Egy évvel ezelõtt lettem colitises. Antibiotikum szedés hatására, hasmenés ,majd véres széklet. Hat héten át tartott, mivel akkorra kaptam idõpontot béltükrözésre. Az eredmény kiterjedt vastagbélgyulladás! Mit ne mondjak sikitani tudtam volna! Azóta állandó gyógyszerszedés esetenként kúp. Nem diétázom mert kitapasztaltam,hogy a diéta semmit sem változtat. sokat segit egy reszelt sárgarépa és alma vegyesen.A tavasz és az õsz, fõleg ha esik az esõ,felerõsiti a betegséget. Erõs idegi megterhelés szintén.Sajnos ez a betegség napról-napra több embert kap el.

Nincs jelen

 

#400 2006-04-30 07:20

Ketteskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!   Kaptam egy üzenetet hogy jó a fényterápia. azt már tapasztaltam, ha süt a nap, még azt is elfelejtem, hogy beteg vagyok.Úgy gondolom , hogy ez teljesen összefügg az allergiával is .Egyébként az is gyógyithatatlan. Van olyan amikor tünetmentes és van amikor egyi pillanatról a másikra belobban.  a gyogyszereim: Salasopyrin.Salofalk/kúp/.      Picurnak üzenem: Túl fûszeresen, és túl zsirosan ne egyen, egyébként teljesen felesleges a diéta!!!!! Üdv:Ketteskati!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB