#401 2006-05-07 20:31

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Évi vagyok 28 éves és még nagyon "friss" beteg.
1 hete állapították meg, hogy cu-s vagyok.
Azóta szörnyen telnek a napjaim, nagyon félek
a betegségtõl. Igazából még orvossal sem tudtam nagyon
beszélni mert eddig egy kardiológus kezelt. 3 hetet voltam
kórházban, most fognak átadni szakrendelésre.
Gyógyszereim: Salazopyrin 3X2, Ciprobay és Suplin.
2 napja vagyok itthon azóta megint 5-6 székletem van egy nap.
A kórházban eljutottam már a napi 1-2 székletig.
Nagyon félek a szteroidok ill. más gyógyszerek mellékhatásaitól.
bárki tanácsát szívesen meghallgatnám a betegséggel kapcsolatban.
A búzafûlét javasolták nekem hallott már róla valaki?

Nincs jelen

 

#402 2006-05-07 20:52

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A kórházban talán diétás étrendet kaptál...otthon is figyelsz arra, hogy mit eszel? Fellángolásnál ezzel is sokat segíthetsz magadon. Egy jó gasztros doki pedig majd beállítja a gyógyszereidet, és ez a betegség megnehezíti ugyan az életed, de semmi pánik!

Nincs jelen

 

#403 2006-05-08 20:33

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Florance!

A kórházban folyékony-pépes ételt kaptam. Illetve azt mondták kerüljem a fûszeres zsíros ételeket. Tudnál segíteni a diétát illetõen? Másik kérdésem a fogamzásgátlókkal kapcsolatban lenne. Lehet-e majd szedni?
Minden segítséget köszönök.

Nincs jelen

 

#404 2006-05-09 14:46

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Évi,
úgy gondolom, hogy saját magadnak kell megtalálnod, hogy mit tudsz gond nélkül megenni és mit nem.
Engem annak idején eltanácsoltak mindenféle tejterméktõl. De egy idõ után hiányzott. Most, kéthetente megeszek egy gyümölcsös joghurtot (korábban napi fél liter volt az adag), ha tejet kívánok (de ez ritkán fordul elõ) szójatejet iszom. Túrót, tejfölt alkalomszerûen. Az utóbbi idõben a natur camembert lett az egyik kedvencem, úgy érzem, jót is tesz. Megtaláltam az ideális egyensúlyt. 
A vas miatt - és orvosi tanácsra - hetente/kéthetente eszem marhahúst. Disznóhús helyett teret nyert nálam a hal.
Köretként barna rizs, párolt vagy nyers zöldség, sült krumpli (héjában vagy tepsiben, de nem olajban sütve).
Szénsavas üdítõ helyett gyümölcstea vagy bubimentes víz. Egyszer-egyszer kóla, és 3-4 pohár finom bor is jöhet.
Egy bánatom, hogy a hagymás-zsíros kenyérrõl sajnos le kellett mondanom. :-) 
De ez az én tapasztalatom. Kísérletezz!!

Nincs jelen

 

#405 2006-05-10 18:57

borsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
NÁlam februárban diagnosztizálták a colitis ulcerosát. A Xalazin nevû tablettát és a Salofalk kúpot használtam kb. 1 hónapig, de fájt a fejem és a hasam. A szakorvosom azt mondta nem a gyógyszerektõl van, haszbáljam csak. De én abbahagytam és a fejfájás elmúlt. Közben tünetmentesedtem, de kiderült, hogy 20 hetes terhes vagyok. Majd a véres széklet visszatért. A szakorvos azt mondta szedjem a gyógyszert, a háziorvos azt mondta meg ne próbáljam.
Ha valakinek vannak tapasztalatai abban, hogy terhesség alatt szedhetõ-e a tabletta és a kúp is használható-e, kérem válaszoljon nekem
Amúgy nálam valószínû az öröklött hajlam és a stressz is közrejátszott.
Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#406 2006-05-13 12:56

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Borsi ez csak személyes vélemény nem vagyok orvos.kb 1 éve nagyon szerettem volna én is második babát,az én orvosom nagyon segítökész volt alaposan utána néztünk mindennek,a végeredmény az lett ha válalom a terhességrt nem szedhetek semmilyen gyogyszert.Végül is nem lett gyerek,azt beszéltük meg az orvossal,hogy két lehetöség van az egyik,hogy terhesség alatt ugy megváltozik a szervezet,hogy akár tünetmentes is lehetek,a másik,hogy felerösödnek a tünetek de akkor azt ki kell gyogyszer nélkül bírni.Ami a legfontosabb,hogy meg kell probálni a lehetö legjobban a streszt  kerülni. Így bíztos,hogy könyebb,meg boldog is az ember ha babát vár.Még egy dolog nekem azt mondták,hogy létezik egyfajta vérvisgálat amibõl azt is megtudják nézni kb hány százalék az esélye annak,hogy a hajlamot örökölje a baba, mert akkor születésétöl fogva a gyerekorvosnak oda kell figyelni,hogy minden rendben legyen.Kívánom,hogy rendben és tünetmentesen teljen el a terhességed,sok boldogságot a babához.    szia   Picur.

Nincs jelen

 

#407 2006-05-14 11:24

borsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia picur!
Köszi, hogy elmondtad mi a tapasztalatod. Ez is sokat segít! Sajnos már egy hónapja véres a székletem. Megyek a SOTE genetikai tanácsadására. REmélem ott azért többet segítenek mint az én orvosaim.
Egyébként rátaláltam egy nagyon jó termékcsaládra a GNLD-tól. A termékek teljesen természetesek, és úgy tûnik hogy használnak crohnos és colitises betegeknek is. Úgyhogy mindenkinek ajánlom a fórumon is. Budapesten van a cég központja és a www.gnld.hu-n meg lehet nézni a termékeket is.
Rmélem, azért nem adod fel a második baba vállalást! Szerintem te is próbáld meg ezeket a termékeket. Ha esetleg bõvebben is érdekel a dolog, keress meg emailben is.
Még egyszer köszi!!!!!!!!!!!!
borsi

Nincs jelen

 

#408 2006-05-14 17:21

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Az lenne  a kérdésem, hogy mikor éri el az ember a tünetmentes idõszakot?
Jelenleg 3X2 Salazopyrint szedek, jó esetben reggel van 1-2 hasmenésem görcsök nélkül, vér jelenléte nélkül. Mikor lesz a széklet normál állagú? Izületi fájdalmaim még mindig vannak, arra napi 2 fájdalomcsillapítót szedek mert van, hogy a wc-rõl nem tudok felkelni, annyira fájnak a térdeim. A szám tele van hólyagós aphtákkal, másnál is elõfordult ez a jelenség? Kb. 2 hete tart ez az állapot, a hõemelkedésem viszont megszûnt. Szeretnék már visszamenni dolgozni, mert lassan egy hónapja itthon vagyok.
Szép napot nektek...

Nincs jelen

 

#409 2006-05-14 20:05

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia borsi!

Én a terhességem alatt salofalkot szedtem.A medrolrol éppen akkor álltunk át az imuránra amikor megtudtam,hogy jön a baba.Szoptatni nem szabadott,de a baba éppen,egészségesen érkezett.
Boldog hónapokat kívánok.

Nincs jelen

 

#410 2006-05-15 07:54

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

borsi,
ami cimet betettél, azon az angol oldal jön be nálam. Konkrétan melyik termékre gondolsz, ami használ az IBD-seknek? Nekem ez az egész egy MLM rendszernek tûnik, aminek vajmi kevés köze van az IBD-hez.

Nincs jelen

 

#411 2006-05-15 08:46

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok, kerlek benneteket a babas dolgokzat a megfelelo topicban vitassuk meg. Ez mindenkinek erdeke, foleg akik ujonnan kerulnek ide es a tema erdekli oket akkor oda klikkelnek, ill. az atlathatosag kedveert sem art.

Borsi keruld a stersszt es sztem ennek legjobb modja, ha tappenzen vagy, akar egeszen vegig :)

Nincs jelen

 

#412 2006-05-18 18:54

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nem szokott senki válaszolni a feltett kérdésekre:/

Nincs jelen

 

#413 2006-05-18 20:42

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Évi!

Valószínû azért nem válaszolt senki a kérdésedre,mert igazán senki nem tudja a választ.

Ez egyéntõl, betegségtõl függ.
Ha elolvasod a fórum hozzászólásaid láthatod, van akinél akár évekig tart a tünetmentesség, s van akinél diéta és gyógyszerek ellenére is hosszú ideig fennállnak a tünetek.
A lányom crohn beteg, bizony sok türelemre, kitartásra van szüksége betegnek, s ápolójának egyaránt.
Nálunk pl. (mint sokaknál) a Medrol, ill. Imuran segít a tünetmentességet elérni.
A Medrolnál kb. 2-3 hét, az Imurannál kb. 6-8 hét után észlelhetõ a hatás.
Nem tudom mióta áll fenn a betegséged, idõvel megtapasztalod, nálad melyik gyógyszer a hatásos.
Addig is sok kitartást!!!!  :)
Üdvözlettel: Ildikó

Szerkesztette: Ildico (2006-05-18 20:51)

Nincs jelen

 

#414 2006-05-18 22:52

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Évi!

Ildiconak igaza van: igazán senki sem tudja a pontos választ. Legfeljebb a saját tapasztalatainkat tudjuk megosztani másokkal.

Én jelenleg 3x2 Salofalkot szedek, ezidáig 300 darabot vettem be, a mai napig sincs semmilyen eredmény. Jó esetben reggel van 1-2 hasmenésem görcsök nélkül, vér jelenléte nélkül. Három éve várok arra, hogy a székletem normál állagú legyen. Izületi fájdalmaim nekem is vannak, fáj a térdem, a derekam, a nyakam. Fájdalomcsillapítót nem szedek rá, mert azt csak akkor veszek be, ha valami igazán fáj; teszem azt ambuláns mûtétek után. A szám nekem is tele van hólyagos aphtákkal. Sõt, nem csak a szám, a torkom is. Általában sokunknál elõfordul ez a jelenség. Nálam körülbelül két éve tart ez az aphtosus állapot, a hõemelkedésem is körülbelül azóta tart. Én is szeretnék már visszamenni dolgozni, mert lassan két éve itthon vagyok.
Szép napot neked...

(szerintem itt mindenki a tünetmentes idõszakot várja; - még annyit kell tudni, hogy a gyógyszerkísérletek szerint a Salazopyrin, a Salofalk és a Pentasa ugyanolyan arányban juttat remisszióba, mint a hatóanyag nélküli placebó tabletták)

Nincs jelen

 

#415 2006-05-19 08:11

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

a gyógyszerkísérletek szerint a Salazopyrin, a Salofalk és a Pentasa ugyanolyan arányban juttat remisszióba, mint a hatóanyag nélküli placebó tabletták

...viszont nincsenek olyan súlyos mellékhatásaik, mint a pl. a szteroidoknak!

Nincs jelen

 

#416 2006-05-19 09:01

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Robur,

de ha nem hat akkor minek szedni? Azert attol tobb mellekhatasa van, mintha szolocukrot veszel be, ha az is er ugyanannyit.

Nincs jelen

 

#417 2006-05-19 15:01

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

Tudom, nem ez a megfelelõ fórum, de Évi kérdezett és egy kicsit dicsekedni szeretnék.
Én március 7 óta nagyjából  tünet mentes vagyok, ami azért fontos, mert hideg rázós napi 8-10 hasmenéssel, és aktív sipolyokkal dolgoztam stb... Azt nem mondom, hogy teljesen tünet mentes vagyok, mert a sipolyaim közül egy nem gyógyult be teljesen, de a másik kettõ úgy nézki igen. Híztam tõle, és a tüneteim elmúltak.A Remicade amit kaptam és nekem bevált. Sõt ha csak erre az 2-3 hónapra leszek jól már akkor is megérte.

Üdv: Tünde

Nincs jelen

 

#418 2006-07-31 14:37

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most írok elõször, régi Colitises vagyok, már 7 éve szenvedek és az agresszívabb fajtája az enyém.
Most tértünk át az Imuránra, ami nálam eddig csak gyengeséget, fáradságot, tompultságot okozott. Igaz még csak 4 napja szedem 150 mg/napi dózis, plussz 50 mg/napi steroid.
Van valakinek tapasztalata lesz ez jobb is?
Bármiben, bárkinek rendelkezésére állok, ha tudok segíteni, itt is és e-mail-ben is.
Szép napot Mindenkinek!
Licsi

Nincs jelen

 

#419 2006-07-31 14:57

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Licsi:Sztem a szteroid miatt vagy fáradékony.Én is punnyadt voltam, amig szedtem, aaz Imuran meg sztem nem okoz fáradságot, bár ebbe nem vagyok biztos.Én is 150 mgot szedek per nap, ez nem sok.Valszeg nem szokot hozzá még a szervezeted, késõbb mindenképp jobb lesze!!

Nincs jelen

 

#420 2006-07-31 17:38

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves barna-by!
Köszönöm a biztatást, ez azt jelenti, hogy ez az Imuránt hosszú idõn keresztül, mondjuk egy életen át szednem kell?
A steroidot már kb.6 éve szedem, attól inkább feldobódok, meg elhízok, ha nem vigyázok, hiszen ez egy hormon, amit még néhány idióta testépítõ is szed.
Azért kell áttérni valami másra, mert ez már nem használ.
Úgy tudom ez viszont egy immungyengítõ terápia, ami azt jelenti, hogy könnyebben támadnak meg a különbözõ betegségek.
Neked mi a tapasztalatod? Régóta szeded?
Szép napot!
Licsi

Nincs jelen

 

#421 2006-08-01 10:10

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Licsi!

Én 5 és fél éve szedem az Imurant, szintén napi 150 mg-ot. Nekem is azt mondták, hogy ezt egy életen át kell szednem. Kérdezted, hogy könnyebben támadnak-e meg különbözõ betegségek. Én nem tapasztaltam ezt, kb. annyiszor betegszem le, mint Imuran szedés elõtt. Általában téli idõszakban a hörghurut és társai szoktak "piszkálni", de ez Imuran elõtt is volt. Én 6 és fél éve vagyok crohn-colitises, 1 év után építették be az Imurant, de így is szedek elég sokszor steroidot, hol többet, hol kevesebbet.
Bocs, hogy én is válaszoltam a kérdésedre!
Mindenkinek szép napot!
Andi

Nincs jelen

 

#422 2006-08-01 10:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Licsi:Elõször is ez a szteroid nem anabólikus szteroid, amit a testépitõk szednek, szóval etõl nem leszelkicsúrt, ha rágyúrsz, mivel nem az izmaidat épiti, hanem a szerveidet.Nem összekeverendõ a ketõ.
Az Imurant pedig télleg egy életen át kell szedni.Nem vettem észre, hogy betegebb lennék tõle, mint elõtte, sõt, én nagyon ritkán vagyok beteg a crohnon kivül.Télen max egy megfázás és ennyi!Persze a crohn miatt van más bajom is, de az sem a gyógyszernek tudható be.Viszont amire figyelni kell ilyenkor nyáron, hogy az imuran mellett nem mehetsz napra, csak ha 30 faktoros krémmel vagy magasabbal kened be magad a szolárium pedig tilos!!!! elég csúnya kiütések jöhetnek ki rajtad ha ezekre nem figyelsz.Sajna én ezt megszivtam amikor a Balcsin voltunk az aquaparkba, mivel ott egy deka árnyék sem volt, bekentem magam a 30 faktoros naptejjel és még igy is kijött rajtam mindenféle kiütés és most ettõl "szenvedek".
Amúgy én 8 éve szedem, amióta beteg vagyok és tényleg, egy apró megfázáson kivül mást nem nagyon kapok el, azt is csak évi 1-2szer.

Nincs jelen

 

#423 2006-08-01 13:33

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andi!
Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszodat.
Én sokáig ellenálltam ennek a kezelésnek, de a betegségem sajnos csak terjedt, már az egész országban kezeltek, sõt külföldön is.
Ezen kívül még hogy segítesz magadon, például a szteroid mellékhatásait hogyan véded ki.
Mennyi és milyen idõközönként kapsz szteroid kezelést? Többször, mint az Imurán elõtt, vagy kevesebbszer? Szadsz mellé más gyógyszereket, esetleg táplálék kiegészítõt?
Változtattál-e az életmódodon, amióta beteg vagy és ha igen ez használt-e?
Annyi kérdésem lenne még, de nem akarlak zavarni!
Válaszaidat elõre is köszönöm!
Licsi

Nincs jelen

 

#424 2006-08-01 15:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Licsi:
Bár nem tõlem kérdezed ezeket a dolgokat, azért én mégis válaszolok:
A szteroid mellékhatásait nem lehet kivédeni.akaratlanul is elõjön a mellékhatás (holdvilágarc stria alias terhességi csík, stb).A szteroid kezelést tudtommal max félévig adják, utána le kell állni, mert a szervezet függõvé válik, és az elég rossz.Általába a dokik többsége csak akkor fordul a szteroidhoz, amikor már kevés dolog segit. Én pl megúsztam még gy mûtét sorozatot, a szteroidnak köszönhetõen és mostmár jólvagyok.Persze többféle szteroid van.A Medrol az ami nagyonerõs, azt csak fél évig adják, de pl a Budenofalkot adják hosszabb ideig is, ez attól függ melyik segit.Nekem a Budenofalk nem segitet, ezért kaptam medrolt.
Táplálékkiegészitõt erõsen ajánlják a dokik, mivel rossz a felszivódásunk és a táplálékkiegészitõkben majdnem minden vitamin és nyomelem megvan ami kell nekünk és gyorsan felszivódnak.Ajánlott napi 1 Nutridrinket meginni vagy más kiegészitõt.
Személy szerint én annyiban változtattam az életmódomon, hogy azokat az ételeket amik gondot okoz, kivettem az étlapról.Másban nem változtattam, de szerintem nem is kell.Élni kell a megszokott normális életet, amit idáig megszoktunk és csak minimálisan kell módosítani rajta.Persze nekem kevés káros szenvedélyem van ( néha italozok a haverokkal, de az 2hetente egyszer van), így aki kávézik, dohányzik, annak kicsit nehéz, mivel ezek a dolgok nem ajánlottak (a colitisnél ha jól tudom elõnyös, ha az illetõ dohányzik...asszem).Énnem tanácslom, hogy forgasd fel fenekestül az életed, mivel nem is kell.Egy normális, egészséges ember életét lehet ezzel élni, nem kell rögtön elzárkózni mindentõl, mert az nem vezet jó útra.Soha sem szabad negativan gondolkozni, mert az kihat nagymértékben a betegségre és kinek hiányzik még egy pszihológus is.Fõ az optimizmus, akármilyen "nagy sz*rban" is vagyunk

Nincs jelen

 

#425 2006-08-02 12:09

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Licsi!

Tulajdonképpen csatlakoznék az elõttem szólóhoz, szinte ugyanezeket tudom én is elmondani, mint barna-by.
Nekem az Imurannal kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy talán hosszú távon valamelyest javított az állapotomon. Így is gyakran van aktív idõszakom, de nem mindig olyan erõsen, mint az Imuran elõtt. Mondjuk tavaly novemberben nagyon erõsen fellobbant a betegségem és januárban úgy döntött a kezelõorvosom, hogy belevágunk a Remicade-be, ami nagyon jó nekem. Nem tudom mi lesz, ha vége a kezeléseknek, ugyanis elvileg jövõ év januárig kapom 8 hetente a Remicade-et. Hogy utána mi lesz? Többször emlegették nekem a mûtétet (teljes vastagbél eltávolítást), félek, ha nem kapom a Remit utána hamarosan bekövetkezik a mûtét. Na mindegy nem is rágódom ilyesmin, sokan vannak itt akik már túl vannak ezen, meg ennél durvább dolgokon is, mint pl. barna-by is, és õ is tök optimistán áll hozzá a dolgokhoz. Próbálom követni az õ példáját.
A szteroidra visszatérve nem hiszem, hogy kevesebb szteroidot szedtem volna Imurán után, mint elõtt. Változó, amikor nagyon szarul voltam, akkor vénásan kaptam 125 mg-ot is, aztán csökkentették, mire hazajöttem a kórházból már csak 64-et szedtem és ez csökkent 8 mg-mal hetente. Amikor csak "kicsit" lobban be akkor elég volt 32-vel kezdeni és 4 mg-mal csökkenteni hetente. A leghosszabb tünetmentes idõszakom 8 hónap volt, de ebbõl csak 2hónap volt amikor egyáltalán nem szedtem szteroidot.
Jelenleg Budenofalkot szedek csak, és azt is már csak 3 mg-ot naponta, mert a Remitõl nagyon jól vagyok, sõt azt mondta a dokim, hogy el is hagyhatom lassan a Budenofalkot is.
Igazándiból a szteroid mellékhatások ellen nem nagyon tudsz tenni, azok csak jönnek. Én pl. amikor nagyon sokat szedtem híztam vagy 10-15 kilót, és akkora fejem volt... De lementek rólam a kilók az utóbbi idõben és visszanyertem a régi formám.
Az Imuránnal tényleg nagyon vigyázz a napon. Nekem szerencsére nem voltak olyan tapasztalataim, mint barna-by-nak, de kenem is magam 30 meg 40 faktoros naptejjel is, ha napra megyek, de általában vigyázni szoktam és ha lehet kerülöm a tûzõ napsütést.

Vigyázz magadra, minden jót kívánok neked!
Andi

Nincs jelen

 

#426 2006-08-02 14:09

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Andi és barna-by!

Nagyon köszönöm a válszaitokat, tényleg nagyon jól esik a segítõkészségetek.
Nálam a szeroid már függõség, évekóta szedem a medrolt, a budenofalkot is próbáltam, de semmi haszna nem volt. Már nekem is emlegették a mûtétet, lassan bele is törõdöm, mert néha igen erõs fájdalmaim vannak.
Alapjában véve optimista vagyok, imádom a munkámat és az zavar legjobban, ha nem tudom elvégezni. Tudom, hogy az önsajnálat csak árt nem is igen gyakorlom. Sajnos a fájdalmat nehezen tûröm, contramalt szoktam használni, de ehhez is hozzá lehet szokni.
Jelenleg is azért vagyok kissé elkeseredett, mert már egy hete szedem az imuránt, de még sok változást nem tapasztaltam.
A reggeleim borzasztó fájdalmasak, a délutánjaim álmosak, fáradtak. Amikor jobban vagyok mindjárt tevékenykedek, mert nem szeretnék legyengülni.
A holdvilág-arc, meg a napozás nem jelent problémát, már túl vagyok ezen a koron, amikor ez még számított. A testsúlyom 10 kg belül változik, de már ezt is megszoktam, két ruhatárral dolgozom, sokan észre sem veszik.
Ami a fájdalmon kívül zavar, az a székletinkontinencia, valamint az, hogy a medrol az idegrendszeremet támadta meg.
Néhány éve eljárok Parádfürdõre egy szanatórium szerû egészségügyi intézménybe, ez szokott segíteni. Kipihenem magam és találkozom néhány hozzám hasonlóval.
Nekem meggyõzõdésem, hogy a stressz, a bizonytalanság rosszat tesz és persze az átmeneti idõszakok is.
A táplálkozás, ha éppen nincs egy erõteljes fellángolás nem befolyásolja jelentõsen az állapotomat, ha viszont elér a "vég" csak a teljes diéta jöhet szóba.
Arról a gyógyszerrõl még nem hallottam Andi, ha tudnál bõvebb felvilágosítást adni, megköszönném. Milyen hatóanyaga van és miért csak rövid ideig kaphatod?
Jó veletek levelezni, még írjatok magatokról! Más is érdekel nem csak a betegség.Rendesek a barátaitok, ismerõseitek, õk tudnak egyáltalán a problémáitokról?
További szép napot Nektek!
Licsi

Nincs jelen

 

#427 2006-08-02 14:39

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Licsi:

Az Imuran lassan, három hónap múlva kezd hatni. Egy hét alatt nem is tapasztalhatsz változást.

Nincs jelen

 

#428 2006-08-02 15:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Licsi:Roburnak igaza van!Sajna mire az Imuran hat, az 3-4 hónap, szóval még ne számíts eredendõ változásokra.Az Imurant nem szaba abbahagyni, egyszerse, mert utána megint  nem fog használni egy ideig.Én régen megszivtam, mert voltam olyan hülye és magamnak irtam a gyógyszereket és amikor már jól voltam, tünetmentes, akkor "elfelejtettem" bevenni a gyógyszereket és utána megszívtam, mert lehetett rohangálni a WCre.
Viszont én azt tanácsolom neked, hogy ha már mondja a doki a mûtétet, fõleg régóta, akkor inkább essél túl rajta.Hidd el nekem, ha sokáig húzod, halasztod, csak rosszabb lesz.Mûtét után meg elég sok ideig tünetmentes az ember 3-4-5 sõt, 10-20 évekig is akár.Igaz hogy fáj, meg utána ot a varrat nyoma, de az egészség fontosabb, mint az esztétikum. Ráadásul mostanába laparoszkóppal csinálják a beles mûtéteket a Margit kórházba, ami azért jó, mert vizszintesen vágnak, nem függõlegesen, szóval a bugyi, boxer eltakarja, és a gyógyulási idõ is rövidebb pár nappal, ami meg a munkáltató irányába jobb, mert egyik se szereti, ha 3 hetet vesz ki valaki, így meg 10 napból meg lehet úszni, ha minden jól megy.Persze itt az én esetem:Vártam, amig tályog nem lett a belemen, amit megcsináltak ésm mondták, hogy egy hónap mulva mütik.Akkor már késõ volt, mert kilyukadt-> hashártyagyulladás, ami következtében majdnem ottmaradtam, aztán a gyulladás miatt kismillió tályog volt a testemben, tisztára mint valami orvosi horrorba.2,5 hónapig voltam bent egyhuzamba + 2 hét a záró mûtét, ami mellé még egy sipolymûtét is dukált.ezért mondom, hogy tanulj az én esetembõl és ne húzd nagyon el, mert elég szar 2-3 hónapig bent feküdni és nézni a 4 falat.

Nincs jelen

 

#429 2006-08-03 11:53

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Robur és barna-by!

Kössz a felvilágosítást, ezt nekem elfelejtették megmondani, hogy hónapokig várhatok a kedvezõ hatásra, ha egyáltalán lesz.
Két hét múlva vérkép kontrol, aztán még két hét és vissza a kórházba, akkor mi a fenének az egész, ha hatása addigra még úgysem lesz!
A mûtétet egyik doki javasolja, a másik nem. Nincs egyértelmû álláspont, mert még van egészséges szakasz is. A teljes vastagbél eltávolítás meg nem vicces, de persze lehet nélküle is élni, csak a vízháztartás borul föl kicsit, legalábbis így mondják.
Még megadom magamnak az esélyt ezzel az Imuránnal, ha a szervezetem bírja, aztán a vége úgyis egyértelmû.
Az a baj, hogy egyre többször jön a visszaesés és egyre tovább tart.
No de nem panaszkodom, Ti úgyis tudjátok mi a helyzet, megpróbálom élvezni, amit lehet ebbõl a nagybetûsbõl.
Vigyázzatok Magatokra és ha van valami új, jelentkezzetek!
Üdv.Nektek!
Licsi

Nincs jelen

 

#430 2006-08-09 12:57

eap
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!
még új vagyok a fórumon, most találtam csak rá.
nekem 1,5 éve van colitisem, most 19 éves vagyok. olvastam szintén egy fórumon, hogy béky lászló természetgyógyász könyvében van egy elég komoly diéta, amitõl meggyógyult az illetõ. hallottatok már róla? a könyvet fél év után most sikerült elõvadásznom egy antikváriumból, és a szükséges alapanyagok beszerzése után lassan megkezdeném a diétát.
írjon aki hallott róla!

Nincs jelen

 

#431 2006-08-09 18:02

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia eap'''
udvozlet mindenki neveben a forumon'''remeljuk sok hasznos
informacio tomkelegevel gazdagodsz majd''''
en hallottam mar errol a dietarol(mmint a beky felerol)de azt tudd hogy meggyogyulni colitis-es crohn betegsegbol nem lehet-csak tunetmentesnek lenni...de ezzel nem a kedvedet akartam elvenni.
vagyis illetve modositom:colitisbol lehet:mutettel-teljes vastagbel eltavolitas utan...de dietaval teljes bellel nem.
sok szerencset a dietahoz-es remeljuk hosszu tunetmentesseget ersz majd el ezzel.
szia!! ja amugy en 17 eves vagyok...:o:o

Nincs jelen

 

#432 2006-08-09 18:20

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Eap:
Sajna dórinak igaza van, a természetgyógyásazt nem sokat segit, legalább is az esetek többségében.Van amikor még ártalmas is, lehet.De nézd, egy próbát megér!De ha a számla 5000 fölé rúg, akkor hagyd!
Jó hogy televagyunk fiatalsággal :) az én 21 évemmel csatlakozom a klubbhoz:D

Nincs jelen

 

#433 2006-08-09 20:52

eap
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

elkeserítõ. ti hogy bírjátok?????

Nincs jelen

 

#434 2006-08-09 21:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Õszintén?
f*szán! 8 év alatt megszokja az ember.És jó ha van segitõ ember, családtag, barátok.De az élet az élet!Élni kell!Ha nem egészségesen akkor így, belek nélkül! Ezt kaptuk, ezzel kell gazdálkodni.

Nincs jelen

 

#435 2006-08-10 10:40

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Szeretnék hallani valakitõl a Szalazópirin mellékhatásairól!
Nekem úgy két hete írták föl a Pentasa helyett, de túl sok jót nem tudok mondani róla.
A vizeletem elszínezõdött és gyakrabban kell keveset, kicsit csíp is. A kedéylállapotom pedig romlik, bár lehet hogy ez a betegség fellángolásának köszönhetõ.Colitises vagyok 7 éve, de ilyen rossz még egyik visszaesésem sem volt.
Licsi

Nincs jelen

 

#436 2006-08-10 12:47

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia,

nekem 3 hónap után kellett lecserélni, mert a májértékeim elszálltak tõle. Akkoriban még havonta jártam ellenõrzésre, igy gyorsan észrevették. De szerintem ez is egyéni, kinek a szervezete mit bir elviselni.

Üdv
A.

Nincs jelen

 

#437 2006-08-10 13:24

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Dipentumot szedtem 11évig, tavaly év végén közölték, hogy a gyógyszer már a multté. Attól semmi bajom nem volt, nem okozott mellékhatást. Azóta a Salofalkot próbáltam, szerintem allergiás vagyok rá. Állandóan fáradt vagyok még a közlekedésben is elalszom.Kiver a víz, zsibbad a számszéle. 9 hónap  szenvedés után a doktornõm Pentasat írt, az még rosszabb hatással van rám, görcsöl a vesém májam és szédülök egész nap.
Tegnap kidobtam!  Most mit próbáljak, talán a Salazopirint? Mindegyik szalicilt tartalmaz. Kb.van 5 féle gyógyszer van összesen. Valaki azt ajánlotta hozassam be külföldrõl. Még próbálkozom magyar gyógyszerekkel. Üdvözöllek benneteket.

Nincs jelen

 

#438 2006-08-10 13:32

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia  Judit,
én ugyanígy jártam, kiütött az összes gyógyszer. Elõször a Salazopiry, utána Salofalkot kaptam, de annyira rosszul lettem töle kb. fél év után, hogy azonnal abba hagyatta a dokim. Nem tudtam enni, deldagadt mindenem, ébren maradni nem volt erõm. Kiderült hogy szalicilát érzékeny vagyok. Helyette Budenofalkot kaptam, az bevált.

Nincs jelen

 

#439 2006-08-10 13:44

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Puszi a tanácsért! Az orvosomban föl sem merült, hogy allergia lehet., akkor nem írt volna
egy erõsebb szaliciles gyógyszert.

Nincs jelen

 

#440 2006-08-10 13:59

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A Salazopiryn után még nálam sem merült fel az allergia, és én is mega dózisban kaptam utána a Salofalkot. Csak amikor már nem álltam a lábamon és pöttyös voltam tetõtõl talpig, csont vézna, akkor merült fel az allergia gyanúja.

Nincs jelen

 

#441 2006-08-10 14:59

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én a Dipentum után elöször 250mg-os majd 500 mg-os Salofalkot kaptam. Ha utasítás szerint veszem be, étkezés elõtt, elszédülök tõle, de ha elfelejtem és csak evés után veszem be, nincs szédülés. Amit észrevettem még, hogy a folyadékigényem 3 liter fölé emelkedett mióta a Salofalkot szedem. Különben én is elkezdek dagadni. De más nincs, lekopogom, jól vagyok.

Nincs jelen

 

#442 2006-08-10 15:12

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Okina, én mire kiderült, hogy nem bírom a Salofalkot már napi 6-7 liter ásványvizet ittam. Volt hogy éjjel ki kellett mennem újabb üveg vízért, mert megittam az elõzõt. én is szédültem tõle, de nekem mindegy volt mikor veszem be

Nincs jelen

 

#443 2006-08-10 15:45

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ezt jó tudni, ezután én is jobban odafigyelek rá. Köszi

Nincs jelen

 

#444 2006-08-15 20:42

eap
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!
aki már régebb óta colitises nem észlelt magán hólyagokat, külsõ fekélyeket?
attól tartok rajtam elkezdõdött a folyamat...pedig még csak 2 éve..

Nincs jelen

 

#445 2006-08-16 12:22

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia eap'''
nekem volt egy ket ilyen pupos akarmim... amiben genny volt...de ez a gyogyszerek mellekhatasa is lehet....nem mintsem CU...vagy nem tudom nem hiszem hogy a CU-tol lennenek....

Nincs jelen

 

#446 2006-08-16 14:43

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia eap!
Csatlakoznék dorihoz,szerintem is inkább a gyógyszerek mellékhatása lehet.Nálam is produkáltak már egy-két érdekes tünetet ezek a mellékhatások.

Nincs jelen

 

#447 2006-08-16 16:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Eap:Dettó ,mint az elõttem szólók, de én kiegészíteném, hogy nekem ilyen fekélyek, meg külsõ tályogok (ami akkora mint egy szemölcs) az azért volt, mert amig szteróztam és valahogy megnyomta a gatya a hasam, ott a dörzsölés és a nyomás miatt alakultak ezek ki.Sajna ilyenkor jobban hajlamos ilyenekre a bõr, ezért is vannak sok embernek striái!

Nincs jelen

 

#448 2006-08-16 16:39

Hajnóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nálam négy éve diagnosztizánták a Colitist, Rendszeresen járok mind gasztroenterológushoz, mind bõrgyógyászhoz.

Nálam 2005 januárjában jelentkeztek ún. furunkulus (gennyes, mélyen gyulladt pattanások). A mellkasomon, a hátamon ill. a felkarokon.... ketõt ki is kellet mûteni.

Nem gondolom, hogy a gyógyszer okozza. Nekem eddig a Salofalk nem okozott problémát. Évente kétszer pedig lángoló idõszakokban szteroidot (Medrol) kapok. Azért a szteroidtól fázom, mert nagyon tartok a mellékhatásitól... ha tehetem nem szedem csak amennyi szükséges. Most éppen benne vagyok az elszoktatás fázisban.

Viszont a szteroid okozhat bõrelváltozást (mert ugye megváltoztatja a hormonháztartást.) S a bõrelváltozás pedig megnyitja az utat a kórokozók számára, ami miatt könnyebben kialakulhat genynes fekély ill. tályog.

A bõrgyógyászomtól antibiotikum (Dalacin) tartalmú szeszt kaptam külsõ kezelésre. Ez helyileg bár, de segít a már kialakult "pattanásokon".

Üdv.
Hajni

Nincs jelen

 

#449 2006-08-16 19:18

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ja barni mivel meghiztal :) ;)
nekem is volt ilyen gennyes izem...3szor volt a honaljamon:2szer felvagtak harmadjara MoTom megmentett ettol vmi gyogyszerrel :)

Nincs jelen

 

#450 2006-08-16 19:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Meg, jah....sajnos...most meg izgulhatok hogy a Dobó ne rugjon seggbe, mert már 70 kilónál azt mondta hogy nem kellene tovább hizni, de felmentem 75ig, igy most életemben elõször fogyózok....persze ki nem sz*rja le, mivel úgy is jön egy aktiv idõszak amikor -7 kiló lemegy és akkor faszán fogok kinézni, de addig is folyik a zsír izommá alakitása...munkával :D

Furunkulus nekem is egy elég kényes helyen (nemmondom meg hol, de nem ott, ahol gondolod!!), de Betadinnal lekenték, leragasztották, a poén az volt, hogy 40 fokba, mire hazaértem a ragasztás lejött, pedig vagy egy négyzetmétert ragasztottak le (éljen a gyantázás!), de aztán visszament énmeg nem mentem vissza másnap.Mostmár totál eltünt, meg nincsenek ilyen bajaim, mert még egy hét és minden szteroid kimegy belõlem.Remélem

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB