#1 2006-09-22 21:45

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nõgyógyászat

Sziasztok,

azért nyitottam ezt a topicot mert már úgyis olyan sok van :D

na de komolyra fordítva, lányoknak, csajoknak, asszonyoknak, nõknek elsõsorban nyilván...

a Crohn azt hiszem saját tapasztalatból hogy (és csak sejtem h talán a colitis is) azért igencsak bezavar ilyen téren sokféleképp.
ha van kérdésetek, észrevételetek, tapasztalatotok, és nem ciki, osszuk megy egymással, oszzátok meg velem.

Mindenkinek köszi elõre is
Judit

Szerkesztette: Judit (2006-09-22 21:55)

Nincs jelen

 

#2 2006-09-22 21:50

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

az elsõ hozzászólásom pedig az lenne :D
na hogy a bélnapon volt-e valaki most május 27én, amikor többek között Dr. Bártfai György arról a témáról beszélt, hogy "IBD-ben alkalmazható korszerû fogamzásgátló módszerek" ....

mert lennénk páran (ugye csajok? támogassatok :) ) akik sajnos nem tudtunk épp ott lenni mert a kórházban voltunk pl. és szeretnénk azt az infot megkapni.
és eddig sajna nem sikerült sehogy megszerezni....
de legalábbis valamit errõl a dologról, az is írjon aki nem hallotta az elõadást de magától okos és tudja h mit szabad és mit nem...

jóéjt mindenkinek
Judit

Szerkesztette: Judit (2006-09-22 21:52)

Nincs jelen

 

#3 2006-09-22 22:13

Kency
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sya Judt!
Ebben az ügyben nem tok segíteni mert én sem voltam ott! De sok sikert kívánok a topicodhoz!
Pusy:Ency

Nincs jelen

 

#4 2006-09-22 22:36

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia judit"'''
hat en voltam ;)
de sajna asszem egy par csajszival csak a 2.eloadast vartuk meg /persze hogy dobo doki tartotta/ aztan kinnt traccsoltunk...sajna csakj ennyivel tudok szolgalni max.muteti megoldasok.... :o :)

Nincs jelen

 

#5 2006-09-22 22:45

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

:) háááát köszi :) :D de télleg jó lenne megszerezni...

Szerkesztette: Judit (2006-09-22 23:47)

Nincs jelen

 

#6 2006-09-23 10:17

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Ez a téma engem is érdekelne,mert anno én nem szedhettem egyáltalán fogamzásgátlót.Most nincs is rá szükségem.De azért jó lenne tudni..
Üdv:
                  Nia

Nincs jelen

 

#7 2006-09-23 21:37

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

én is azt hallottam h nem lehet fogamzásgátlót... mondjuk h miért azt nem tudom..

Szerkesztette: Judit (2006-09-23 21:37)

Nincs jelen

 

#8 2006-09-24 07:00

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Én nem voltam az elõadáson, csak a saját tapasztalatommal tudok szolgálni. Most már három hónapja nem szedek fogamzásgátlót, mert szeretnénk nagyon kigy kis pici baby-t :) , de elõtte öt évig folyamatosan szedtem a Femoden tablettát, ami egy eléggé modern fogamzásgátlónak számít. Nálam nem játszott szerepet a crohn-betegségben, amikor jól voltam, akkor is szedtem, amikor rosszabb volt akkor is. Úgy érzem ez nem befolyásolta a betegségem aktivitását. Beszéltem errõl a gasztrodokimmal is anno, azt mondta, hogy nem igazán javasolt, de ha panaszmentes vagyok tõle, akkor szedhetem. Azt is mondta, hogy meg lehet találni a megfelelõ tablettát, ami más betegek esetében sem okoz problémát, persze ezzel kapcsolatban bõvebben a nõgyógyászal kell tárgyalni, hiszen õ jobban ismeri a tabletták palettáját és mellékhatásait.

Nem egész egy hónapja azonban volt sajnos egy petefészek gyulladásom, nagyon kemény volt, irtóra görcsöltem, itthon is maradtam isgaz a munkahely miatt csak két napot engedhettem meg magamnak.
Elõször a tünetek alapján azonban azt hittem, hogy már megint a crohn vacakol, de a gasztrosdokim (szuperfej!) mondta, hogy ez valószínûleg más eredetû, de sajna a gyulladás átsugárzik a belekre is. Beigazolódott, amit mondott.
A nõgyógyásztól kaptam antibio-t, attól a görcsök elmúltak és rendbejöttem. Bár az antibio szedése alatt a crohn-os panaszaim erõsödtek, de mikor abbahagytam szerencsémre magától rendbejöttem. :)

Nincs jelen

 

#9 2006-09-24 19:20

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok4


Meg szeretném kérdezni hogy erre a betegségre lehet e fogamzásgátló tabletát szedni illetve milyen hatásal van rátok ha szedtek.Ne zavar be?

Köszi

További tünetmentes napot mindenkinek4

Nincs jelen

 

#10 2006-09-24 20:18

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Helo Lányok!

Az biztos, hogy az emésztõszervi betegségekben szenvedõknek nem mindegy mit esznek, legyen akármirõl is szó, ami végig megy a tápcsatornán, de egy nem kívánt terhességnél nincs rosszabb, így gondoskodni kell a fogamzásgátlásról!

Nekem nem volt vele gondom, de ez nem azt jelenti, hogy másnak sem lesz.
Minden ember más, de már olyan sokféle tabletta létezik, biztosan mindenki megtalálja a neki legjobbat és van védekezési mód a tablettán kívül is, ha már egyik sem lesz jó!
Semmi jóról nem szabad lemondani!

Üdv.
Licsi

Nincs jelen

 

#11 2006-09-24 21:33

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok,

nagyon köszi a hozzászólásokat.

Pont erre gondoltam én is h abban az elõadásban pl biztos tablettán kívül mondott a doktor úr lehetséges védekezési eljárásokat...de ezek szerint van akinek a tabi sem okoz gondot ez is jó hír, még egyszer köszi és várjuk a további tapasztalatokat is.
puszi mindenkinek

Szerkesztette: Judit (2006-09-24 21:34)

Nincs jelen

 

#12 2006-10-03 22:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

A fiatalságnak:
Van egy új fogamzásgátlási módszer aminek a pearl indexe 0.4, magyarul akkora az esélye, hogy terhes leszel, mint egy tablettával.A neve vaginagyûrû!Ez egy spéci anyagból (orvosi müanyag, stb) készült, amiból ösztrogén és más szer (elfelejtettem) kerül a nyálkahártyába, mai azért jó, mert nem a gyomorba oldódik, hanem belül.Ezt mélyen fel kell helyezni és 98%ban észrevehetetlen.21 napig hat, utána ki kell venni, elindul a vérzés, aztán egy újat lehet behelyezni.Ha tovább marad bent, az se baj, mert kb 28 napig tartós, de érdemes a 23dik napon kivenni, hogy a vérzést ne módositsa! Ha neadjisten kicsúszik idõ elõtt, vagy aktus közben, akkor se kell megijedni, le kell mosni, és visszahelyezhetõ!
Durván ennyi!Bõvebben le vannak irva asszem az origón is, meg egy másik helyen, aminek a nevét detto elfelejtettem.

Hamár nõgyógyász vagyok, a fiatal pácienseimnek muszáj segiteni!! Persze a rendelési idõ maradt 16-02ig :D

Nincs jelen

 

#13 2006-10-03 22:48

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

na uff Barna.. hát nem semmi a tudásod! :)

Nincs jelen

 

#14 2006-10-04 13:06

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok,
nekem annak idején azt mondta a doki, azért ne szedjem, mert aktiv szakaszban a hasmenés miatt amúgy sem lenne hatása.
Párom alkalmazkodott, maradtunk a hagyományosabb módszernél, ami nekünk annyi vidám-vicces pillanat forrása, hogy másképpen már furcsa is lenne ... :-)))
De úgy gondolom, mindenkinek magának kell ezt is kitapasztalni. 
Üdv
A.

Nincs jelen

 

#15 2006-10-04 16:04

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

tegnap mesélte egy ismerõsöm, hogy álitólag van valami hajszálvékony tapasz is!BÁr errõl több infót nem tudok (meddig hat, stb) de azt még megsugta, hogy olyan mintha nikotintapasz lenne, csak olyan vékony, hogy szinte észre sem veszed!
Timcsi: Csak megakadt a szemem ezen szörfözés közben és gondoltam megkukkantom! Hamár nõgyógyász vagyok... :D

Nincs jelen

 

#16 2006-10-06 12:55

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Van még egy megoldás, de ez csak VICC, ne orroljatok meg rám érte

Bármilyen kártya megteszi, szerintem a magyar kártya piros ásza a legjobb.

Használati utasítás:
A kártyalapot az együttlét elõtt a hölgynek erõsen a combok közé kell szorítani, és ennyi :)
Nincs mellékhatása, alkalmazható aktív és passzív szakaszban is

(szóljatok, ha zavar, hogy mindenbõl csak viccet csinálok, akkor megtartom magamnak ezeket a hsz-eket)

Nincs jelen

 

#17 2006-10-08 10:22

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

fúúúú....fogas kérdés!Nemtudom! Elvileg beszerezhetõ, mert egy ismerõsöm kipróbálta.Nem hiszem hogy kintrõl hozatott.

Nincs jelen

 

#18 2006-10-08 11:41

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

A tapasz neve EVRA. Hormontartalmú tapasz és elvileg 2002-ben kapta meg az EU egész területére vonatkozó forgalombahozatali engedélyt. 99%-os biztonságosnak tartják. Egy tapasz 7 napig hatásos, 90 kg felettiek számára nem ajánlott (mindent a neten olvastam, nem használom).

Nincs jelen

 

#19 2006-10-08 11:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

No! Vera lesz az aszisztensem!! :) Máris többet tud a tapaszról, mint én! :D

Nincs jelen

 

#20 2006-10-12 13:50

heyho
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Én lassan 1 éve küszködök állítólagos colitises problémámmal, emelett cukorbeteg is vagyok immár 10 éve. Kb. 1 éve használom a Nuvaringet. Nekem bevált, semmi bajom nem volt tõle, és mivel nagyon alacsony a hormontartalma, ezt ajánlják autoimun betegeknek is. Havonta kell használni, egy adag 3000Ft körül van, vénnyel váltható ki, bár nekem a közelben van egy patika ahol vény nélkül is ua. kerül. HA bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok!

Nincs jelen

 

#21 2006-10-16 18:06

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

az jutott ma eszembe h ma már olyan gyógyszer is van amit a fiúk szednek nem?

Nincs jelen

 

#22 2006-10-16 18:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

nemtom ebben barni a megfelelo partner a valaszadasra ;)
igaz barni??!! -->o mindent tud ilyen teren :P

Nincs jelen

 

#23 2006-10-16 18:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Persze ,hogy van!Csak az felér egy kasztrálással! A ffi tabletta nagyon veszélyes, nem ajánlják, van az elkötés, ami visszafordithatatlan és van valami kúp féle, amit csakúgy mint a nõknél, nekünk is fel kell tolni, de nem a végbélen, hanem a pisilõn keresztül, szóval....
Másról nem tudok...Persze a legjobb az a gumi!9,99%ban az a leghasznosabb!!!

Nincs jelen

 

#24 2006-10-16 18:57

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

nah ugye mondtam hogy tudja!!!!!!! ????  ;) : P ;)

Nincs jelen

 

#25 2006-10-16 20:48

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Barni
Az ovszernél a majdnem 10% nem kevés egy kicsit ? :D

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#26 2006-10-16 21:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

áááá!! 99.99%ot aartam irni!!:D
Jólvanna! rossz a klaviatúrám...(ne hidd el, csak szarul gépelek sötétbe :))

Nincs jelen

 

#27 2006-10-16 22:12

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

az óvszert ne vegyétek annyira tutira!Mi már kaptunk defektet (17 éves az eredmény)
bocs ha nem bízok benne (na jó azóta biztos fejlõdött a gumiipar is)
én tablettapárti vagyok elsõsorban  :D
üdv maksameta

Nincs jelen

 

#28 2006-10-17 08:32

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

imádlak titeket :) mosolygós ébresztõ volt ez a pár hsz... :)

Nincs jelen

 

#29 2006-10-17 08:34

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

az óvszer különben sok esetben meg allergiás reakciót vált ki... isteni megoldások vannak!!!  :rolleyes:

Nincs jelen

 

#30 2006-10-17 09:25

Worrying_friend
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Most lehet hogy hülyeséget írok, de ha van gumiban ízesített, síkosított, rücsis, színes stb. akkor nem lehetséges, hogy van antiallergén is, mint az öblítõk között a fehér Coccolino? :) És akkor azt az érzékenyek is használhatják...

Nincs jelen

 

#31 2006-10-17 09:37

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia én még új vagyok légyszi nézd meg mit irtam

Nincs jelen

 

#32 2006-10-17 16:38

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Mint minden gyógyászati dologban, így a fogamzásgátlásban is van olyan, hogy van akinél beválik, van akinél nem.És speciel az óvszerrel meg vagyok elégeve, igaz, nálam is kiszakadt már, de szerencsére nem lett belõle baj.Van ugye, aki a hormontartalmú dolgokat eleve elveti, van aki (bocs a kifejezésért) nem engedi, hogy turkáljanak benne.
Ahány ember, annyi szokás, annyi hatás!A gumira is lehet alergiés valaki, de azon kivül és a bogyn kivül rentgeteg dolog van, amivel lehet védekezni! Az egyik "Õsanya" pl a hõmérõzés vagy pl a naptározás.Persze ez jó ha 30% védelmet ad, mert a bogyók is eltolhatják a menstruációt, de csak a példa miatt mondtam.Ottvan ugye a vaginagyürû, a tapasz, ezek mind olyanok, amit már rengetegen használnak!Aki nem használta még, próbálja ki! Biztos van egy olyan köztes dolog, ami mindkét félnek jó!

Nincs jelen

 

#33 2006-10-18 12:08

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Aki már szült nyugodtan választhatja a spirált is!
Tök kényelmes dolog.A felhelyezés nem túl kényelmes ,de utána évekig nincs gond a fogamzásgátlásra és még a hormonok sincsenek megzavarva vele.Két szülés után 5 évvel én ezt választottam és bár voltak akik azt mondták nem biztos,hogy jót tesz a Crohnosoknak nekem nincs gondom vele.Gondolkodtam már a petevezeték lekötésen is,de a nõgyógyászom nem ajánlja a hasimûtétet a belem miatt.Ha egyszer mégis kés alatt leszek egy füst alatt megcsináltatom.

Na jó ez nem nektek fiataloknak szóló fogamzásgátlás,de ha már a témánál vagyunk errõl is szót ejtettem!

Igaza van Barninak ez is egyén függõ,mint sok egyéb az életünkben.

  üdv maksameta   :)

Nincs jelen

 

#34 2006-12-06 21:00

mági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Ági vagyok,32 éves és 13 éve cronh beteg.Igaz,hogy amikor a fiammal teherbe estem szünetelt a betegségem 10 évig. 2 éve újra folyamatos a betegségem sajnos sokat vagyok kórházban.Minden frontot megérzek,dolgozni alig tudok.Pentasa,Imurán,Medrol,káldyum,Cyprobay,klion gyógyszereket szedem.Az utobbi hónapokban menstruációs problémáim vannak. Van valaki akinek
ugyan ilyen problémái voltak, vagy vannak?

Nincs jelen

 

#35 2006-12-07 00:02

Dodó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Ugyan mi már nem védekezünk, mert nagyon vágyunk már kisbabára a férjemmel, de korábban a tabletta után én hüvelykúpot használtam. Nekünk nagyon bevált, semmilyen mellékhatás nem fordult elõ - mint nálam az óvszernél, ugyanis én allergiás lettem a gumira - és nagyon kényelmes. Be kell illeszteni a programba és ragyogóan mûködik, illetve mûködött, mert most leginkább az okoz nehézséget, hogy nem védekezünk és mégsem esem teherbe.
Barnaby ajánlott apró fortélyokat, amiket igyekszek megfogadni és alkalmazni, már amennyire lehetõségem van egy éjszakáig dolgozó szakács férj mellett, aki sokszor hétvégén is dolgozik.

Dodó

Nincs jelen

 

#36 2006-12-07 07:57

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia!! Sajnos nekem is voltak ilyen problémáim. Állítólag a hormonrendszer is sérül a gyulladt belek miatt. Felborulhat minden, mert a bél is valamilyen formában hormont termel.Nekem rögtön elmúlt a menszeszem mikor  elõször észleltem a bélvérzést.

Nincs jelen

 

#37 2006-12-07 17:52

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Dodó:
Hát úgy nehéz sajnos. De minden rendbe fog jönni!
Persze lehet hogy azért nem esel teherbe, mert még hatnak a gyógyszerek, amiket szedtél(kúp, stb).Nem tudom mennyi ideje próbálkoztok, de a tartós gyógyszerszedés után el kell telni egy kis idõnek, amig teljesen kiürül.Ez gyógyszerfüggõ, de elvileg a tájékoztatón rajtavan.

Nincs jelen

 

#38 2006-12-07 21:34

Dodó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Barna-by!

Gyógyszert már több, mint 3 éve nem szedek, kúpot meg kb. fél éve, de az nem hat hónapokig, úgyhogy nem az lehet a gond. Tudod, már beszéltük, hogy lehet, hogy a lelki gondjaim miatt és most társultak a testi rosszabbodás miatt is a nehézségek, de nem adjuk fel, tovább próbálkozunk és reménykedünk. Bár egy kicsit most már próbálom a célt felejteni, mert a túlzott akarás sem vezet gyõzelemre.
Köszi a tanácsot.
Dodó

Nincs jelen

 

#39 2006-12-07 21:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Dodó:
Akkor a lelki dolgokat kellen mielõbb helyretenni, mert az kihatással van a crohnra is és sokminden másra is. A tudatalattiban megbújó kis gondok idõvel feltörnek egyszerre és akor elég nehéz megoldani minden problémát egyszerre.Egyszerre mindig csak egy kicsit segíts magadon! Jót tesz pl, ha esténként, amikor lefekszel, loltod a villanyt, akkor megbeszéled magaddal a problémákat, ami aznap volt és eltervezed, hogy változtatsz rajta, nem teljesen, de csak egy kicsit a pozití irányba.Igaz, hogy relative hosszu idõ amig rendbejössz, de megéri a belefektetet idõt és végülis az ágyban a sötétben nemsokmindent lehet csinálni, így semmyilyen dologtól nem veszed el az idõt.Ráadásul akkor nyugi és csönd van, senki se zavar, telefon se csöng és a szomszéd se kér egy pohár tejfölt!
Nekem anno ez segitett, hogy leszokjak arról, hogy út közben állandóan a wcket lesem, bemegyk amikor nem kéne, de azért a biztonság kedvéért...stb..Megbeszéltem magammal, hogy igaz, hogy figyelem a helyeket, de nem megyek be, csak ha már a néger gyerek közeledik.Aztán mivel nem jött és nem voltak ezirányú problémáim, útvonalat választottam, így nem esett utba semmi, nem kerestem a helyeket (kivéve egyszer, de akkor szerencsémre egy nõi fodrászatba kedves hölgy beengedett a mellékhelységbe mert igy is szarul festettem).Szóval mindenre kell idõt áldozni.Nem kell sokat, 5 perc is sokat nyom a latba!De soha ne változtass több dolgon!Max 2 vagy 3, de a  3 is már sok.Egy dologgal gyorsabban végzel, mint többel!Tapasztalat!

Nincs jelen

 

#40 2006-12-10 20:03

mági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Cs Judit!
Nekem nem volt még bélvérzésem csak a menszeszem maradt el.Te menstruálsz már vagy nem?Ha nem akkor mióta?Nekem szeptemberben volt meg utoljára.

Nincs jelen

 

#41 2007-02-04 20:05

AndaPanda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Mindenki!
Most írok elõszeör ide.
Ti ismertek olyan colitisest, akinek sikerült teherbe esnie? Ugye a rengeteg szteroid, stb...Elvileg ezek kiürülnek a szervezetbõl, nem? Nálam 15 éves koromban kezdõdött, most 30 vagyok, szeretnék babát, ehelyett most megint kiújult a colitis.
És még annyi: 22 éves korom óta nem kezel orvos.  Én teszem magamat beteggé, meg is gyógyitom magamat pár hét alatt rengeteg akaretõvel és gyógyteával.

Nincs jelen

 

#42 2007-02-04 21:43

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

AndaPanda:
Azért jólenne tudni, milyen gyógyzsereket szedsz/szedtél és mikor, mert minden gyógyszernek van egy ugynevezett ürülési ideje! Feltételezem, te a homeopátiát használod, így ott a teák nem sok vizet zavarhatnak.Mindenekelõtt azért konzultálj egy gasztróssal mielõtt bármibe is belekezdesz!!

Nincs jelen

 

#43 2007-02-05 06:05

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia AndaPanda!

Én 29 vagyok és én is nagyon szeretnék babát!
Én crohn-os vagyok és már konzultáltam errõl a gasztrós dokival és a nõgyógyival is!!
(Vagy nem, Barna? ;) )
Szóval azt mondta, hogy a Budenofalk és Pentasa szedése mellett vállalhatom a terhességet, többen is szültek már ezek mellett a gyógyszerek mellett. A Medrol szedése alatt azonban nem szabad teherbe esni és két hónapot ajánlatos várni, amíg a gyógyszer kiürül a szervezetbõl.

Remélem tudtam segíteni! Üdv és szeresncsés próbálkozást!!! :)

Nincs jelen

 

#44 2007-02-09 18:12

AndaPanda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszönöm a segítséget, a további már csak rajtam és a páromon múlik!

Nincs jelen

 

#45 2007-02-17 17:10

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Én még új vagyok itt. A következõ gyógyszereket szedem:Pentasa, medrol, immuran, omeprazol, Tardiferon fol, káldyum. 23 éves vagyok,és néhány év múlva szeretnék majd kisbabát. Érdekelne, hogy ezekközül a készítmények közül melyeket kellene elhagynom, ahhoz, hogy egészséges babám legyen, és mennyi ideig tart ezeknek a kiürülése a szervezetbõl.

Nincs jelen

 

#46 2007-02-17 20:42

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Timmancs:
mint helyi specialista ( hehehe ) és tudor, azt tanácsolom, hogy a medrolt mindenképp hagyd el, célszerü elõtte egy évvel, mert a szteroid ürülési ideje nagyonnagyon hosszu!Persze ez függ attól is hány mg-ot szedsz és mióta!
Pl 32mgot szedsz kb 4 hónapja, akkor annak majdnem dupla annyi idõ kell az ürüléshez! az imuran és pentasa mellett tudtommal lehet babázni!A többi bogyeszt sajna nem ismerem!

Nincs jelen

 

#47 2007-02-18 10:38

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

A medrolt 3,5 éve szedem.Egyszer már megpróbált a volt dokim leállítnai róla, de nagyon hiretelen. Ezt úgy kell érteni, hogy 3 évig szedtem aztán,azt mondta,hogy másnaptól egy szemet sem szedhetek be belõle.(Elõtte folyamatosan minden reggel 4mg-ot vettem be belõle). Ezután nagyon rosszul lettem.Rosszabbul,mint amikor elöjött ez az egész cu. (olyan sokáig szedették velem,hogy függõje lett a szervezetem).Most megint szedem.Új dokim van, õ szép lassan próbál leszoktatni róla.Jövõhéttõl elvileg már v.mi budenofalk-ot akar velem szedetni.Bár sajnos errõl a tabiról nem tudok sokat,csak annyit,hogy ez is hasonló,mint a medrol.
Köszi barna-by az infot.

Nincs jelen

 

#48 2007-02-18 18:21

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Én csak olvasni szoktalak benneteket és csak néha írok.
Crohn-os vagyok 13 éve és van egy majdnem 2 éves kisfiam. Én úgy csináltam, hogy mikor elterveztük, hogy babát szeretnénk, felkerestem a szülészt, hogy beszéljük meg a gyógyszereket. Akkor Metypredet szedtem 4 mg-ot naponta és Salofalk-ot. a szülész azt mondta, hogy ha az állapotom igényli, akkor mindenképpen kell szednem a szteroidot. A salofalkot csak a második harmadban szabad szedni.
Próbálkoztunk majdnem másfél évig, de nem jött össze a baba, majd ettõl teljesen függetlenül a dokim (Dr. Dobó) rámparancsolt, hogy hagyjam abba a szteroidot, mert az hosszú távon csak rosszat tesz.
Akkor abbahagytam szépen fokozatosan. Amikor kiürült a szervezetembõl a folyadék ( kb 7 kg ment le 1 hét alatt )szinte azonnal terhes lettem.
Ami a legfontosabb, hogy nagyon jó terhességem volt, végig nagyon jól voltam és a betegségem is javult.
Ez az állapot a szülés után 1 évig volt, azóta csak kicsit estem vissza és csak egyszer voltam kórházban. Még most sem kell szednem a szteroidot, sõt még mindig 80 kg vagyok, amitõl nem tudom hogy fogok megszabadulni, mert nem merek fogyókúrázni.

Ezt csak azért írtam, hogy betegség mellett is lehet babát vállalni.

Szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen!!!

Hajni

Nincs jelen

 

#49 2007-02-19 21:54

Hugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok, a fórumon új vagyok, sajna a betegségben már "régi", '99 óta van elég aktív IBD, decemberig azt hittem cu-m van, aztán karácsony elõtt 2 nappal keletkezett egy frankó kis rectovaginális  sipolyom, ami a Crohn felé terelte az eseményeket. A lényeg: nekem '99 óta elég aktív a betegségem, tünetmentes idõszakom jóformán nem is volt, mégis azóta született 2 egészséges gyerekem: egy lányom és egy fiam. Mondjuk az tény, hogy a betegségem ellenére a mensesem pontos volt. De a terhességek alatt is szedtem gyógyszereket: az elején Budenofalkot és Pentasát, aztán a terhesség olyan jó hatással volt a szervezetemre, hogy néhány hét múlva már csak 2-szer 1 Pentasát kellett szedni. Aztán a terhesség vége felé egyszer rosszabbul lettem, akkor engedik még az orvosok 8 mg-ban a Medrolt. De mindent összegezve a terhességek csoda jó hatással vannak a nõi szervezetre, mert ezek voltak a legproblémamentesebb idõszakok. Igaz, hogy szülés után megint rosszabb a helyzet, ezért aztán szoptatni csak 3 hónapig tudtam (el kellett kezdeni gyógyszert szedni), de csajok, vágjatok bele és ne görcsösen a gyerkõccsinálásba (nekem egyik sem volt tervezett, de tök jól sikerültek!)!

Nincs jelen

 

#50 2007-02-20 15:39

Kata1127
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Akiket még érdekel Barna-by által említett vaginagyûrû szóljon, mert nekem már több mint egy éve van és nics semmi gondom vele. A neve egyébként Nuvaring.
Üdv,
Kata

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB