#151 2010-03-24 11:25

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Azért megírom, hogy mi lett a rákszûrésem eredménye, hátha más is lesz hasonló helyzetben.

P01 lett, AZAZ nagyon jó! Tehát nem befolyásolta az erõs gyulladás a dolgokat.

ettõl függetlenül ma is mehetek nõgyógyászhoz, mivel a létezõ összes mellékhatását élvezem a Budenofalk/Klion/ciprobay/Imuran/Medrol/Pentasa koktélnak.

Reggel megcsináltam a Candida tesztet, pozitív lett, remek. Ha valaki volt már ilyen helyzetben, akkor kérjem írja meg, hogy candida esetében a végbél is viszkethet, ill. tegnap este óta nyákosabb a székletem is.
A nõgyógyász tudja kezelni az esetlegesen bélben is garázdálkodó candidát ( már ha egyáltalán elõfordulhat a bélben)?

Ráadásul a melleim is önálló életek kezdenek élni, dagadoznak, fájdogálnak, érzékenyek stb. A gasztros doki azt mondta, ez a szteroidok mellékhatása, csak remélni tudom, hogy délután a nõgyógyász tud adni valamit erre is, mert ha így folytatódik, akkor lassan nem tudok úgy felöltözni, hogy ne érezzem õket.

Nincs jelen

 

#152 2010-03-24 12:30

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Tim!
természetesen a candida a bélben is megtalálható. mindenkinél, mindig. mint ahogy a hüvelyben is a normál flóra része. a gondot az elszaporodása jelenti.
arra figyeljetek, hogy ha nem gyógyszert kapsz (mert ott evidens, hogy a párodé a fele), hanem kúpot és kenõcsöt, hogy utóbbit a párodnál is használjátok... mert különben kezdõdik a ping-pong :D

PCOS-es csajok!!!
jártok még erre???

Nincs jelen

 

#153 2010-03-24 13:04

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszi! Szerencsénk van, mert amióta ezeket a gyógyszereket kapom, megbeszéltük, hogy kissé szüneteltejük a lepedõ szaggatást! :))

Nincs jelen

 

#154 2010-03-24 16:27

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Youlcsi!

Egy PCOS-es jelen....
Mi újság veled?

Nincs jelen

 

#155 2010-03-24 17:13

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia!
velem semmi különös... még mindig (már megint :)) rendes diagnózis híján vagyok :D
jól emlékszem: szedsz metformint?

le kell állnom vele, és kissé tanácstalan vagyok, hogy mi lesz így velem. nõgyógyász csak annyit tud mondani, hogy majd meglátjuk :o persze õ lelkes, mert már egy éve is kapásból mûteni akart, most ez még egy ok a laparra...

Nincs jelen

 

#156 2010-03-25 09:22

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Most Avandametet szedtem fél évig, és éppen most váltottunk vissza a metre, a retard változatára (azt jobban tolerálom, mint a sima metet).

Miért kell leállnod? Nem bírod?

Nincs jelen

 

#157 2010-03-25 12:18

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

óóó, az avandáról dicshimnuszokat hallottam már zengeni :D
és bejött? insulinod?

nekem semmi bajom nincs a mettel. soha sehol semmi mellékhatás, igaz, hatás sem (továbbra is csak megvonásos vérzések, illetve "spontán"-nak nevezettek stimus ciklusban).
viszont a hasmenésem oka sincs meg még mindig... így az orvos szerint jobb, ha abbahagyom. én meg jó beteg vagyok... nem vitatkozom... csak elképzelni nem tudom, hogy enélkül hogy lesz nekem babám :( még a closti sem jön be. már a 3. ciklus és mintha elfelejtettem volna progit termelni...

Nincs jelen

 

#158 2010-03-25 14:58

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Az Avandamet talán bejött, nem tudom.... Peteérésem lett tõle, de továbbra is maratoni ciklusok... :(
Már 6 éve próbálkozunk, küzdünk babáért... És mindig csak azt látom, hogy másoknak olyan könnyen megy, még a met is hatásosabb mindenkinek....

Nagyon sajnállak, és nagyon-nagyon megértem az elkeseredettséged! Én is sokszor érzek hasonló kilátástalanságot.
Viszont neked még az is borzasztó lehet, hogy nincs meg a hasmenésed oka... :/
És mit szedsz akkor most a bélésgondokra? Mit írnak fel ilyenkor, amikor nincs meg az ok?

Nincs jelen

 

#159 2010-03-25 18:27

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

na nekem egy évnyi metezéstõl sem lett pé-m... és egyáltalán semmit nem segített. ezért is történhetett meg, hogy nagy könnyes boci-szemekkel ránéztem a nõgyógyászra, és néhány "lécci" meg "lehet õt utálni" tartalmú mondat után felírta a clostit :D

insulin-terhelésen nem voltál az avanda abbahagyása után?
mit takar a "maratoni" ciklus?
görbét vezetsz?

most enterobenét (hasfogó) kezdtem szedni. de még csak ma reggel vettem be elõször. majd meglátom, hogy ettõl jobb lesz-e. a reasec nem segített anno, aztán meg egy idõ után már nem is próbálkoztam ilyenekkel.

Nincs jelen

 

#160 2010-03-25 20:36

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nem voltam inzulinterhelésen, mert a korábbi (met ill. Avanadamet elõtti) is éppenhogycsak eltérést mutatott, vagyis még a terheléses értékem is csak az éhgyomri értékkel összevetve tekinthetõ magasnak.
De mivel fullra cisztás a petefészkem és semmi spontán ciklusom nincs, és ezen az éveken át tartó metszedés sem segített, Tûû doki felírta az Avandametet.
35-42 napos ciklusaim lettek, igazolt peteéréssel, ami szerintem még nem az igazi, úgy értem, nem rázódtam még teljesen helyre, de abba kellett hagynom már az Avandametet, mivel 6 hónapig szedtem. Most Merckformin XR megy...
Görbét nem vezetek.

És semmi IBD-s gyogyi? Pentasa és társai? És hogyan tovább?

Nincs jelen

 

#161 2010-03-25 21:30

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

a prolaktinod milyen?
nekem az alsó ref.értékhez közelít, mégis a bromocriptintõl volt elõször pé-m. pedig alig szedtem. és ha jól rémlik, a hyperprolactinemia is okozhatja a policisztás uh-képet.
Tûû-höz jársz?
már megfordult a fejemben, hogy el kéne hozzá menni... csak egyenlõre még nem tudom, hogy mit tud a dolgokhoz egy endomókus hozzátenni...
35-42 napos ciklus nem is maratoni :D én 45. cn környékén szoktam menni norcolutért :D

eddig sem szedtem semmilyen gyógyszert, csak néhanapján, de akkor is inkább csak antibiotikumot. legutoljára konkrétan ibd-re való gyógyszert majd másfél éve szedtem a prednisolont. azóta csak cifran, klion, legutóbb pedig normix és ppi.
hogyan tovább? most a hasfogó hatásától függõen szigma biopszia lett beígérve... csak meeeee olyanom még nem vóóóót :lol:

Nincs jelen

 

#162 2010-03-27 14:25

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Ide írnám a további vergõdésemet, mert kapcsolódik a nõgyógyászati dolgaimhoz.

A héten a gasztroenterológus és a bõrgyógyász után meglátogathattam a nõgyógyászomat is, írtam is a fórumra, hogy miért.
KLION hüvelytablettát és Tinidazol-Polt kaptam, nem kis adagban! Két dobozzal kell beszednem ( 4 tabletta van egy dobozban, egy dobozt egyszerre kell reggelikor elfogyasztani, majd a második dobozt egy héttel késõbb ugyanúgy).
Csütörtök reggel vettem be az elsõ dobozzal.

Ma reggel a gyógyszerektõl lepedékes nyelvemen kis, kemény kiütések köszöntöttek, ez gondolom szájpenész lesz.

A kérdésem az lenne, hogy tudja valaki, hogy a Tinidazol-Pol jó erre is? Hétfõn megyek colonoszlópiára, akkor szólni fogok a dokinak, bár nem hiszem, hogy változtatna a gyógyszerezésemen a mûtét miatt.

Van valakinek, valamilyen ötlete? Ha egyszer kimászom ebbõl az egészbõl, komolyan könyvet fogok írni belõle! :)

Nincs jelen

 

#163 2010-03-30 20:25

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi!

Prolaktinom határértéken belüli nekem is....

Igen, Tûû dr-hoz járok, itthon elég nehezen boldogultam a met feliratásával.

Mikor lesz a sigma biopszia?

Nincs jelen

 

#164 2010-03-30 21:21

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!
bromót még nem próbáltátok?
több helyen találkoztam már olyannal, aki teljesen normál prl mellett kapta pcos-re...
6 év??? én már begolyóztam volna... legutóbb mondtam a dokimnak, hogy a lapar utáni 3 hónap csúszásba is bele fogok halni :(

biopszia: nem tudom. most arról volt szó, hogy néhány hétig szedem a hasfogót... és eddig be is jött :) a gond csak azzal van, hogy hiába fogja meg (többé kevésbé) a székletem, ha az egyéb panasz (hõemelkedés, hasfájás) megmaradt...
szóval próbálkozom, aztán hívom az orvost, hogy mi is a helyzet...

Nincs jelen

 

#165 2010-03-31 20:15

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nem, nem kaptam még sosem bromót. Elméletileg a met rendbe rakja azt is....
Szerintem én is begolyóztam már egyébként, ezt az egészet nem nagyon lehet érzelmi sérülés nélkül végigcsinálni. Ez van. Már kicsit visszább is vettem, és már nem megyek egyfolytában fejjel a falnak. Nem erõltetem már tûzön-vizen át (stimuk, inszemek, lombikok) azt, ami nem megy, csak csendben várok és szedem (jelenleg) a metet.

Nagyon drukkolok neked, hogy végre állapítsanak meg valamit, amit el is lehet kezdeni érdemben kezelni.

Nincs jelen

 

#166 2010-04-01 09:37

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

a barátcserjét sem próbáltad még? azt nagyon sokan szedik (hormonszinttõl függetlenül) és sokaknak bejött :)

mi még odáig el sem jutottunk, hogy az inszem v a lombik szóba kerüljön... azt hiszem, amíg van esély a spontánkodásra, addig bírom tartani magam... ha meddõségibe kellene menni, akkor viszont végleg összetörnék.
ami most még terítéken van az a lapar. dokim körül akar nézni, átjárhatóság, meg hasolnók... és gondoltam, ha már arra jár :D drillingelhetne is :) ha már a mettel úgysem számolhatok...

amúgy nem tudom, mi van velem... 16. dpo, hõ magas, zebra nincs...
pedig a zebrák mindenhol párban járnak :lol: úgyhogy király lenne ha egyikünknek sikerülne... hiszen az vonzza magával az egész csordát :lol:

Nincs jelen

 

#167 2010-04-01 21:03

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hajrá zebracsorda! :)

Premenst szedtem már kúraszerûen.

Nincs jelen

 

#168 2010-04-07 15:01

Emi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra.
7 éve vagyok Crohn-os. 13 évesen diagnosztizálták, nagyon lefogytam (35 kg-ra), rengeteg gyógyszert szedtem. A szteroidok miatt kiszõrösödtem, vérzésem el-elmaradt, majd hetente megjött, aztán több évre kimaradt. Most 20 éves vagyok, de utoljára 1,5 éve volt menzeszem. És az egyéb fejlõdésben is lemaradtam. Gyakran 15-16 évesnek néznek még mindig... Abbamaradt a növekedés is, sõt teljes egészében leragadtam annál a szintnél. (agyilag persze nem :D)
Azt mondták az orvosok, hogy amig nem sikerül többet híznom, addig nem is fog megjönni, nem akarták gyógyszerrel meghozni.
Most úgy ahogy 40 kg vagyok ,de egyszerûen nem tudok tovább hízni. Ezt is nehezen tartom meg. Szóval egyhamar én ennél nem leszek kövérebb!
Ez így hosszútávon semmiképp sem lesz jó, hiszen azért majd gyereket én is szeretnék valamikor...

Fõként az zavar, hogy egyéb nemi jellegek kifejlõdése is abbamaradt a 15 éves szintnél. :S
Tapasztalat van ilyen téren? Mit lehetne csinálni?

Nincs jelen

 

#169 2010-04-07 17:22

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Emi!
Köszöntünk Téged itt a Fórumon.
Olvasom, hogy Te is korán kezdted a betegeskedést, én is így voltam ezzel, 12 és fél évesen diagnosztizáltak elõször nem is crohnnal. No a lényeg a lényeg, hogy nekem 3 évig egyáltalán nem jött meg, nem hogy kimaradt volna, hanem nuku semmi. Ez a hízással jött rendbe. Soha nem szabad feladni, mert vissza fog jönni amint sikerül az állapotodat olyan szintre hozni, hogy hízni is tudsz.
Az, hogy mennyinek néznek az a legkevesebb, késõbb még jól is jöhet. Én 24 éves vagyok, de személyit elkérik ha alkoholt vagy dohányárut veszek, szóval ez nem egyedi.
Szerintem az "egyéb" dolgok is fognak változni. Sokáig én sem tudtam sem nõni, hanem úgy maradt ahogy a betegség kezdõdött, de ez szépen lassan kialakult, de ÉVEK kellenek hozzá, és nem szabad elkeseredni!!!
Az, hogy mit tudnál csinálni...szinte semmit . Ez az orvosoktól és a crohn-tól függ, teljes mértékben! Ha az javul akkor Te is, és a nõiességed is javulni fog. Csak ne feledd el, hogy nem szabad türelmetlennek lenned!!!
Ha még csak most találtál rá a Fórumra akkor tudsz körülnézni, olvasgatni az eseteket és reményt is tudsz meríteni.
Csak bizakodás , Üdv.: Lisa

Nincs jelen

 

#170 2010-04-07 22:18

Emi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszönöm szépen a bíztatást!
Örülök, hogy rátok találtam! :)

Nincs jelen

 

#171 2010-04-08 09:03

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!
akkor hajrá! húzzatok bele ;)

Nincs jelen

 

#172 2010-04-10 14:56

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Youlcsi!

Lett zebrád? :) Nagyon drukkolok.

Nincs jelen

 

#173 2010-04-13 16:33

MSE26
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy én is csatlakozok a colitis+PCOS-ok csapatába. :(
Ma voltam ultrahangon, mert a mensim az utolsó 2 hónapban 2 heti rendszerességgel jött meg, és ott kiderült, hogy a petefészkem kissé túlpörög. Nagy valószínûséggel PCOS-om van.
Most megyek majd vissza a leletemmel. Azonban szeretnék olyan dokihoz menni, aki tudja is kezelni. Tudtok vkit ajánlani? December óta próbálkoztunk a párommal a babával, de sajna nem jött össze, mostmár tudom, hogy miért nem. :( Kb. mennyi idõ alatt lehet jó esetben teherbe esni? A colitisre szedett gyógyszerek (Budenofalk, Salofalk) és a PCOS-ra szedett gyógyszerek nem ütik egymást?

Nincs jelen

 

#174 2010-04-15 20:59

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta, drága!
egy hét kórház, 4 hüvelyi uh (rekord, amikor egyszerre 5 orvos nézte :)), 2 hcg titrálás, marokszám szedett nospa és esti pipolphen után... ma a kórházból hazaérve örömmel mondhatom: igen, 2 hét múlva a kontrollon már a szívhangra leszünk kíváncsiak :) de egyenlõre a lényeg, hogy ma kiderült: jó helyen van :)
egyenlõre nagyon aprócskák vagyunk, még nem egészen 8 mm (de 3 nap alatt majd duplájára nõtt :)), ami 6w2d-n igencsak kevés (a dokim erre: "csak azt mondd meg, mikor csináltátok ezt a gyereket!")... de a lényeg, hogy ott van :)

úgyhogy kedves (remélem mihamarabb) zebra-párom!
húzzatok bele!

Szerkesztette: youlcsi (2010-04-15 21:09)

Nincs jelen

 

#175 2010-04-15 21:06

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

MSE!
üdv a klubban :) bár én már csak félig tartozom bele :)
orvos: könnyebb lenne ajánlani, ha tudnánk, hogy hol. pest v debrecen: mens mentis, Tûû doki. mert ilyenkor mindenképpen endokrinológus kell...
mivel az elõjegyzés még ott, magánban is elég hosszú, addig amit tudsz vizsgálatokat végeztesd el (3. és 21. cn-i hormonpanel -nemi és pajzsmirigy hormonok-, insulin terhelés, uh -fotót is kell adniuk!)
pcos-re a metformin való (számtalan néven, esetleg más hatóanyagok kombinációjával is fut a cucc a piacon), ami igen komoly hasmenést tud okozni. van, aki hetekig nem tudott dolgozni menni, mert a klozetthez volt láncolva (nem ibd-s, hanem teljesen egészséges ember)... de nekem pl nem volt mellékhatása... bár hatása sem.
ajánlom figyelmedbe a pcos.hu honlapot rengeteg hasznos infóval!

egyébként a 2hetenként jelentkezõ vérzés és a "túlpörgõ" petefészek (ez pontosan mit takar?) nem pcos-es tünet.

Nincs jelen

 

#176 2010-04-16 08:19

MSE26
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ja, bocsi Pesten keresek dokit. :)
A "túlpörgõ" petefészek azt jelenti, hogy folyamatosan termel és tele van. Az uh-os doki fogalmazott így. :) Õ mondta azt is, hogy ez valószínûleg PCOS.

Yolcsi, köszi az infót.

Nincs jelen

 

#177 2010-04-16 09:10

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi!
Jól olvasom ki soraid közül hogy babázni fogtok?Ha így van nagyon-nagyon vigyázz magadra.Nehéz munka forró fürdõ ilyesmit kerüld tudod.Nagyon szurkolok hogy baboval minden okés legyen.:D

Szerkesztette: zolcsi (2010-04-16 09:10)

Nincs jelen

 

#178 2010-04-16 20:11

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Jaj, dárga-dárga Youlcsi, éreztem!!!!!!! :) Hát mitõl is tarthat olyan sokáig a lut. szakasz, ha nem baba miatt? Fõleg, hogy Clostiztál is.

Nagyon örülök, hogy babócád van, és drukkolok nagyon továbbra is, hogy minden a legnagyobb rendben menjen.
Nagyon-nagyon örülök, sokat gondoltam rád az elmúlt napokban.

És megfogadom, belehúzunk! ;)

Nincs jelen

 

#179 2010-04-16 20:17

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

MSE,

Youlcsi jól írta, látogass el a Mens Mentisbe, nagyon profik PCOS-ben, pikk-pakk rendbe hoznak.
www.mensmentis.hu

A PCOS gyógyszere általában hasmenést okoz, de van retard változat is, aminél nem jelentkezik ez a mellékhatás.
Én a Youlcsi által említett Tûû dr-hoz járok, és õ direkt úgy választja ki a terápiámat, hogy ne vesszen össze a gyógyszer a colitisemmel.
A lényeg az, hogy ha valóban PCOS-ed van, akkor endokrinológushoz kell fordulni!

Nincs jelen

 

#180 2010-04-16 20:46

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

zolcsi!
igen... jól értetted. viszont még csak nagyon halkan kiáltom bele a nagyvilágba... mert még nagyon kicsik vagyunk :) annyira, hogy tegnap még nem volt baba...

Etta!
köszönöm :) a lut szakaszom nem volt hosszú, ha azt nézem, hogy kb 2 héttel kisebbek vagyunk mint kellene... szóval még mondhatnám is, hogy korai volt az elsõ teszt :)
most még egy kicsit aggódok (tudom... késõbb majd még jobban :)), hogy nõ-e, lesz-e baba, lesz-e szívhang... meg ilyenek. nagyon hosszú 2 hétnek nézek elébe :/
de közben meg ám mindenem keresztben érted!!! :) hol tartasz a ciklusban? van miért drukkolni?

Nincs jelen

 

#181 2010-04-16 21:38

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nagyon elhiszem, hogy van miért aggódni... Én is sokszor belegondolok abba, hogy most várom azt a zebrát, mint a messiást, de ha meglesz egyszer, utána is szét fogom aggódni az agyam...
De, Youlcsi, ez így van jól. :) Most ennek az aggódásnak van itt az ideje. :)

Emlékszem, mennyit csodálkoztam magamban azon, hogy mi mindenen, milyen butaságokon tudnak parázni mások egy lombik alatt, aztán amikor én is odakerültem, nem hiszed el, de elkezdtem azon agyalni a beültetés után (amikor minden nap Szegedre kellett vonatoznom, mert extra brutál hiperstimum volt, és infúziót kellett kapnom kétnaponta), hogy a vonatozás kirázza belõlem a babákat. :( Józan eszemmel tudom, hogy hülyeeség, de akkor mégis komolyan féltem ettõl. Rendesen gyomoridegem volt.
(nem egy jó élmény, sajnos az egész nem az, nem is szívesen gondolok vissza)

Ebbõl kiindulva el tudom képzelni, hogy egy már meglévõ várandósság miatt mi mindenen lehet össze-vissza aggódni.
De próbálj tudatosan nyugodt maradni, légzéstechnika stb.... és én is veled vagyok. ;)

Én most Clostiztam ebben a ciklusban, 11. napon vagyok.

Nincs jelen

 

#182 2010-04-17 14:38

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!
próbálok nyugodt maradni :) az összes orvosi tanács, amit kaptam a kórházi tartózkodás alatt, kimerült a "nyugi és pihenjen"-ben :) szóval ezt próbálom majd itthon is. bár, azért majd 2 hét pihi remélem elég lesz... szeretnék még visszamenni dolgozni egy kicsit :)

11. cn? closti???
a természetre bízzátok, vagy repesztitek?
uh volt már? (domináns tüszõ? mekkora?)
annyira mennek a drukkok ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ el sem hiszed, mennyit gondolok rád!

Nincs jelen

 

#183 2010-04-18 10:27

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi!

Nagyon-nagyon drukkolok, gondolok Rád.

Nincs jelen

 

#184 2010-04-18 17:46

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Irulva-pirulva vallom be, hogy ez most egy sunyi-clostizás, ami azt jelenti, hogy csak úgy beszedtem... :rolleyes:
Tudom, hogy nem szabadna, de szedtem már kismilliószor (orvosi felügyelet mellett), és bajt sosem csinált.

Az ovulációt mindig megérzem, az idõzítéssel nem lesz gond. Ha épp itthon lesz a ház ura.

Köszi a drukkot. :)

Nincs jelen

 

#185 2010-04-19 10:31

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!
de édes... :o zug-clostizol :lol: ez nagyon teccik :)
nagyon drukkolok +++++++++++++++++++++++++++

MSE!
ezeket a dolgokat ám nem kell eltanulni más pcos-esektõl :)! mármint nem azt, hogy suttyomban szedi valaki a clostit, hanem hogy egyáltalán szedi a clostit! a clostit pcos-ben nem szabad szedni!!! ez csak végsõ megoldás, amikor a beteg már türelmetlen, elkeseredett, vállalja az összes (nem kicsi) velejáró rizikót... na és persze kell hozzá találni egy olyan "felelõtlen" orvost, aki a betegség ellenére is felírja az ember 2 szép szeméért :lol:

Szerkesztette: youlcsi (2010-04-19 10:32)

Nincs jelen

 

#186 2010-04-19 13:24

MSE26
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Yolcsi!

Gratulálok a babócához! Remélem, minden rendben lesz!

Nagyon köszönöm az infókat! Holnap megyek vissza a dokihoz, hogy akkor most mi bajom is van valójában, mert egyelõre csak az uh-os doki mondta, hogy nagyon valószínû, hogy PCOS. Szóval még nem tuti.

Nincs jelen

 

#187 2010-05-03 20:30

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi kismama hogy van? :)

Nincs jelen

 

#188 2010-05-04 08:29

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!

köszi, viszonylag jól megvagyunk :) múlt hét szerdán volt 7,2 mm a kis babócánk ülõmagassága, és 6(+4) hetesnek tippelte az uh (mert ugye nem tudni, hogy mennyi idõs). és volt már szívhangunk is, így már kiskönyvem is van :D

a görcsök mintha ritkulnának (magne b6 és zöldárpa hatására talán), de aludni továbbra is csak pipolphennel tudok.
jó lenne ezen az 5 héten már túl lenni... mert kissé aggódok, hogy nehogy gond legyen, hogy nem szedem a metet... bár, elvileg már met nélkül fogant :)

azért persze van gond is dögivel: az orvosom nem vállalja el a terhesgondozást. holnap (úgyis megyek be a védõnõhöz) még futok egy kört, ha kell könyörgök neki... de azért ez nagyon hazavágott lelkileg :(
még jó, hogy itthon vagyok. az orvosom szerint már ne is menjek dolgozni. gondolhatod, mennyire nem örültek neki a munkahelyen! de hát ez van :) legfontosabb a babó :)

te hogy állsz a ciklussal?
ha jól számolok, és 14. cn körül a clostitól megvolt pé-d, akkor éppen most vagy 14. dpo körül... nem?

Nincs jelen

 

#189 2010-05-04 20:03

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi,

örülök én ennek a "viszonylag jól megvagyunk"-nak is... :) Valahol el kell kezdeni.... ;) Én azt mondom: mi hátrányos helyzetûek (IBD-vel megspékelt PCOS-esek :D) ne legyünk telhetetlenek. Ott az a baba, és minden okés.
Gratulálok a szívhanghoz és a legértékesebb dokumentumhoz, a kiskönyvhöz! :)
Dokid miért nem vállal? :( Ne idegeskedj ezen.

20. napon volt pém, úgyhogy még sehol semmi.

Szerkesztette: Etta (2010-05-04 20:10)

Nincs jelen

 

#190 2010-05-04 20:35

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!
sztem éppen ez a "hátrányos helyzet" az oka, hogy nem vállal... fõként hogy ugye nálam nem is tudni, mi bajságom van.
pedig nagyon bíztam benne... életemet rábíznám... és ez azt hiszem, babásan többet ér, mint hogy mennyire ért egyéb bajaimhoz (b@sszus! amikor a terhesgondozóban megkérdezték, hogy mijaza GERD... hát én azt hittem, rosszul leszek)
azt tudom, hogy azt szeretné, hogy olyan embernél szüljek, aki ismer... és mivel õ szülést egyáltalán nem vállal, így nem tartaná szerencsésnek, ha egy idegenhez kerülnék...
de azért még holnap ha sikerül megtalálnom, beszélek még egyszer vele. jó lenne ezt letisztázni... az elmúlt hetet végigbõgtem miatta...

20. napi pé... hm... babó 25. nap környéki (nem tudni, nem látszik a görbén semmi nyoma) pé-bõl van... és 10-11. dpo-n már zebrám volt :)
szóval még mindig mindenem keresztben!
(nagyon halkan súgom: már mindenhol van zebrapárom... innen is örülnék egynek ;))

Nincs jelen

 

#191 2010-05-05 19:34

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi,

nagyon-nagyon sajnálom, hogy lelkileg ennyire megviselt a dokid kihátrálása. :(
Tudtál vele beszélni ma?

Nincs jelen

 

#192 2010-05-05 20:57

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia!
sikerült beszélnünk. nem tartja éppen jó ötletnek... de eléggé eltökélt voltam (ha õ nem, akkor inkább nem lesz orvosom)... és leígértem a csillagokat az égrõl, hogy nem leszek problémás kismama... és végül rábólintott, hogy mehetek... de a következõ 4 hétben látni sem akar :D (bizonyítandó, hogy problémamentes vagyok :))

Nincs jelen

 

#193 2010-05-06 19:23

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Na jól van akkor. :) Akkor most már ne szomorkodj. :)

Nincs jelen

 

#194 2010-05-26 16:52

MSE26
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kb 1 hónapja írtam, hogy PCOS gyanús vagyok, sajna a nõdoki megállapította, hogy tényleg PCOS-om van. Õ egybõl a clostit írta fel, hogy azt szedjem, meg elküldött endokrinológushoz. Már megjártam azt is, volt terheléses inzulinvizsgálatom. Az eredményem szerint inzulinrezisztencia igazolva.
az inzulin értékeim a következõk voltak:
éhgyomri: glükóz 5,2mmol/l inzulin 7,92 mU/l
1 órás glükóz 9,2 mmol/l  inzulin  111 mU/l
2 órás glükóz 4,18 mmol/l inzulin 42,1 mU/l.


Ezután elmentem a gasztodokihoz, aki közölte, hogy ez mind (inzulin, mensi) a Budenofalktól is lehet, úgyhogy próbáljam abbahagyni, ezért most leszokófélben vagyok róla.

Az eredménnyel visszamentem az endokrinológushoz, aki nem írt fel gyógyszert, azt mondta, hogy diétázzak és mozogjak (erõteljesen) napi fél órát, valamint akkor próbáljam meg elhagyni a Budenofalkot, és lehet hogy ezzel rendezõdik minden. Aztán 1 hónap múlva ismét vérvétel, hogy ennyitõl változott-e valami, ha nem, akkor felírja a metformint.

A clostit kb 2 hete vettem be, bár az egyik nap elfelejtettem. :) Az elsõ hónapban nem is várok csodát. Bár most így filózok rajta, hogy kellett-e egyáltalán. Remélem kárt nem csinál.

Ezt azért írtam le, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Szerintetek így jól kezeltek? Mert Youlcsi te írtad, hogy clostyt nem szabad pcos-ra szedni, de akkor nem értem, hogy nekem miért ezt írták fel. Én meg azóta nem jártam a fórumon, és teljesen elfelejtettem, hogy ezt írtad.

Na most egy kicsit zavarosra sikerült a mondandóm, bocsi. :) Remélem azért értitek.

Nincs jelen

 

#195 2010-05-26 19:16

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

MSE!
a szteroidok valóban okozhatnak IR-t, aminek minden egyéb (mensi-problémák, ciszták) következményei lehetnek.  mondjuk sztem inkább szisztémás szterora jellemzõ, mint egy lokálisra... szóval én azért ezt nem merném a budesonidra fogni.

closti:
nem szidom, mert én annak köszönhetem a babócám... viszont pcos-ben veszélyes ha nincs megfelelõ szoros uh-kontroll (mondjuk 10-12. cn-tól kétnaponta legalább a pé-ig). ugyanis ad1 cisztákat okozhat, ad2 a pcos satnya hormonális hátteréhez még vékonyíthatja a nyh-t, ad3 túlstimuláláshoz vezethet... és sajnos ennek eredményeként sok fórumon kellett szembesülnöm redukcióval... és sokszor még utána is angyalkákkal :(

ja, és a closti nem játék! ez nem az a gyógyszer, amit el szabad felejteni.

és még valami:
az insulinod nem is olyan gáz... láttam már sokkal rosszabbat is.

Etta!!!
hogy vagy?

Nincs jelen

 

#196 2010-05-26 20:18

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi! Off! Szabad megkérdezni, hogy vagy? On

Nincs jelen

 

#197 2010-05-26 20:27

dubikata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Nekem HÁrom Éve ÁllapÍtottÁk Meg,hogy Crohnos Vagyok. Most 24 Éves Vagyok. Xalazint Szedtem, Majd A VastagbÉl TÜkrÖzÉs UtÁn Budenofalkot Írt Fel A Dokim, Mert Kicsit FekÉlyes Volt A Vastag- És VÉkonybÉl TalÁlkozÁsÁnÁl. Viszont Én Ezt Nem Kezdtem El Szedni(fÉltem A MellÉkhatÁsoktÓl, Mert 5Évvel EzelÕtt Medrolt Szedtem Igaz Csak Egy HÓnapig, De Nem BÍrtam, Teljesen KikÉszÍtett). A LÉnyeg,hogy Egy Éve Semmit Nem Szedek, JÓl Is Érzem Magam SzerencsÉre.
Viszont 2009 Decembere Óta Nem JÖtt Meg  A MenstruÁciÓm:(
KÉt Hete Voltam NÕdokinÁl, CsinÁlt Ultrahangot, Ott Nem LÁtott Semmit.
CsinÁltatott VÉrkÉpet, AmibÕl KiderÜlt, Hogy A Tesztoszteronom ElÉg Magas. Mivel Ugye Nagyon Magas A FÉrfihormonom, Azt Mondta A Doki, Hogy Nem MÛkÖdik A PetefÉszkem , Nincs PeteÉrÉsem. Adott Norcolutot, EttÕl Meg Is JÖtt.
Most Pedig Clostilbegyt-et Írt Fel, 2*1 Szemet 5 Napig, KÉt-hÁrom HÓnapon KeresztÜl.
De Ha Nem JÖnne Meg Így Sem KÖvetkezÕ HÓnapban, Akkor Vissza Kell HozzÁ Mennem.
Tudna Valaki Írni EttÕl A GyÓgyszerrÕl? Nagyon FÉlek TÕle. EttÕl Nem Leszek KÖvÉr És SzÕrÕs?
Olvastam Valamelyik FÓrumban Hogy CisztÁt Is Okoz. Ez Igaz?
Volt MÁr Valakinek Ilyen ProblÉmÁja? Azt Sem Tudom MitÕl Állt Le A PetefÉszkem , S MiÉrt Ilyen Magas A FÉrfihormon Szintem:(
EttÕl Lehet Majd MÉg BabÁnk? Mert 1-2Év MÚlva SzeretnÉnk.
ElÉggÉ Stresszelek:(

Nincs jelen

 

#198 2010-05-26 20:46

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

én!
köszi az érdeklõdést :)
mindig változatlanul vagyok... ami gáz, mert még mindig nem sikerült velem semmit kezdeni, de jó, mert legalább nem romlik :)
és hogy ne legyen annyira off: én változatlanul, de mi jól vagyunk :) készülünk a 12hetes vizsgálatokra. uh, vérkép, cukorterhelés, meg hasonlók...
bár néha kicsit félek attól, hogy a hasfájások miatt nem érzi jól magát a babám... de ez csak az én parám :)

Kata!
ha a closti után nem jönne meg, akkor azért tesztelj egyet, mielõtt orvoshoz rohannál ;)
egyébként meg ha átmeneti hormonzavarról van szó (többi hormonod milyen lett?), vsz szépen be fogja a gyógyszer indítani a rendszert, és minden OK lesz.
az orvos tudja mit csinál!
és ne olvass össze minden sz@rt a neten!

Nincs jelen

 

#199 2010-05-26 21:47

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Na youlcsi én pont a baba felõl érdeklõdtem. De ha a 12. hetes vizsgálatra mész, az már nem olyan rossz! Vigyázz magadra!

Szerkesztette: én (2010-05-26 21:49)

Nincs jelen

 

#200 2010-05-27 15:37

dubikata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Youlcsi!

KÖszi A Gyors VÁlaszt. Kicsit Megnyugodtam:)
A TÖbbi Hormonom Teljesen Rendben Van, Csak A FÉrfihormonom Volt Magas.
A Pcos-nek Vannak TÜnetei?
Nekem Az Arcom Tele Lett Nagy PattanÁsokkal, Meg A HÁtam És A Mellkasom Is Ez Alatt A 6hÓnap Alatt AmÍg Nem JÖtt Meg, De 4nap Closti UtÁn Kezd Javulni, Aminek Nagyon ÖrÜlÖk, Mert ElÉggÉ Zavart.
EgyÉbkÉnt Mi Ez A GyÓgyszer ValÓjÁban? Semmit Nem Mondott RÓla A Dokim, Csak FelÍrta, És Szedjem.
Van Valami MellÉkhatÁsa? Vagy Valami Fontos TudnivalÓ RÓla?
Ha Ezzel Sem JÖn Meg KÖvetkezÕ HÓnapban, S Nem Is Leszek Terhes, Akkor Mi A KÖvetkezÕ LÉpÉs ÁltalÁban?
Bocs, Ha Sokat Vagy HÜlyesÉgeket KÉrdezek, De Ez SzÁmomra Nagyon Új ProblÉma,  S A CsalÁdban Soha Senkinek Nem Volt Ilyen JellegÛ Baja, TanÁcsot Sem Tudnak EzÉrt Adni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB