#201 2010-05-27 20:54

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

kata!
a tünetek, amiket leírtál (pattanások, amenorrhoea), tipikusan a férfihormon-túlsúly következményei.
a pcos elég összetett dolog. van egy kidolgozott kritérium-rendszer, aminek meg kell felelni... bár a legfõbb tünete a mai napig nem feltétele a diagnosztizálásnak. szóval bonyolult... és nem írnám le 2 okból sem: akit érint bármilyen módon, annak gugli jó barátja :) illetve nem jó ha az ember ilyeneket olvas, mert elkezdi belelátni magába a tüneteket.

a closti jó szer. a peteérést segíti.
ha van PÉ, és nincs baba, akkor minden emberi számítás szerint meg kell jönnie... ha véletlen mégsem így van (nekem a dokim még 30. nap környékén is bizakodó volt, hogy lesz ebbõl még vérzés :)), akkor pár napnyi progi-szedéssel (ált norcoluttl) megvonásos vérzést szoktak csinálni.

egyébként mindenki azt mondta, hogy durva mellékhatásokkal küzdött (hangulatingadozás, fejfájás, stb) én eggyel sem találkoztam :)

Nincs jelen

 

#202 2010-05-28 16:54

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Youlcsi,

nagyon örülök, hogy már itt tartasz, sokat gondolok rád.

Nálam sajnos semmi újság.

Nincs jelen

 

#203 2010-05-29 18:32

elzacica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

sziasztok!
új vagyok ebben a témakörben, de az volna a kérdésem, hogy ki mivel védekezik? a Crohnom miatt a hormonális fog.gátlás nem nyerõ szal valakinek van vmi jó tanácsa?
illetve a Crohn vagy az eddigi gyógyszerek csökkenthetik az esélyét, h teherbe essek( nem szeretnék babát, csak jó lenne tudni, h csökkenti e)
köszönöm

Nincs jelen

 

#204 2010-05-29 19:29

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Elzacica,

Én a colitistõl függetlenül szedhettem fogamzásgátlót, nem befolyásolta a cu-t, pedig nem vagyok egy egyszerû eset bélileg. De semmi problémám nem volt tõle.

Elméletileg az IBD nem csökkenti az esélyét a teherbe esésnek, feltéve, ha nem aktív a betegség. A szteroid persze nem tesz jót a hormonháztartásnak, de kérdés, hogy mit szedsz...? Az alapgyógyszerek (Pentasa, Salofalk, Salazopiryn) nem befolyásolják.

Szerkesztette: Etta (2010-05-29 19:29)

Nincs jelen

 

#205 2010-05-29 21:20

elzacica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

nekem nem javasolja a dokim a fog.gátlót.meg én se szeretném szedni....
pentasa, entocort, ennyit szedek, de össze-vissza vérzek. a fogamzásgátlót 1 éve abbahagytam (igaz 5 év után, most 22 vagyok ) azóta kész káosz.csak azt hittem, h esetleg a Crohn is befolyásoló tényezõ...

Nincs jelen

 

#206 2010-08-02 15:48

angeluc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Entocort klizma okozhat közti vérzést? A rákszûrésem negatív lett.

Hasonló tapasztalat?
Köszi!

Nincs jelen

 

#207 2010-08-02 19:38

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen látható tüneteket produkálhat az ember lánya, ha kiveszik a fél petefészkét (jobb oldali). Mennyire borítja ez fel a hormonháztartást, és a maradék egy petefészek elég arra, hogy minden rendben menjen?

Köszönöm!

Nincs jelen

 

#208 2010-08-02 20:28

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Tim!

IGEN elegendõnek KELL lennie! Muszáj! Nekem összesen nem maradt meg a fél petefészkem a kettõ közül (összeadva) és a doki nagyon bíztat és azt mondja, hogy lehet gyermekem. Nos ebbõl az valósult meg eddig, hogy a "havim" teljesen rendszeresen megjön, ami  nem egyértelmûnek kell, hogy legyen. Sok emberrel találkoztam már a szûk környezetemben akik "így jártak" és panaszkodtak, hogy alig jön meg nekik, ha meg is jön akkor is kevés.
Nos nem tudom, hogy én azon kevés szerencsések közé tartozom akire a doki azt mondja, hogy "húúú de jó van peteérés rendesen, nem számított, hogy ennyire ugyanúgy fogok mûködni mint régen" Nem tudom érted-e?
Ezt mondhatom 24 évesen ami biztosan nagy mértékben függ a kórtól is, hogy így regenerálódtam.

Látható (inkább érezhetõ) tünet, hogy a peteérést kegyetlenül megérzem, és fájdalmakat is okoz. Maradt ugye a heg (belsõ heg) a mûtét után és az is érzékeny lehet idõjárás-változásra. Két éve mûtöttek, de a mai napig vannak olyan fájdalmaim kb. 2-3 havonta, hogy bepipilek. Nos ilyenkor eszembe jut, hogy talán menni kellene kontrollra, és már voltam is és azt mondta, hogy ez nem gond, természetes.

Remélem tudtam segíteni a tapasztalatokkal!
Üdv.:Lisa

Nincs jelen

 

#209 2010-08-03 07:17

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Tim!

Teljes mértékben egyetértek Lisával, és totálisan ilyen tüneteket produkálok, amikor peteérésem van. Nagyon tud görcsölni a hasam, néha már ott tartok, hogy pihennem kell az nap, mert annyira rossz. de....

Egy petefészekkel élek már majd 10 éve és elég ez az egy is, nekem is ezt mondta a nõgyógyász és igaza lett. Bár nekem nem lett gyermekem, de ez nem az "egy" petefészkem miatt lett így.

Fordulj az orvosodhoz és szerintem megnyugtató választ fog neked adni.
Minden jót!
Szia!
Juni

Szerkesztette: Juni (2010-08-03 07:19)

Nincs jelen

 

#210 2010-08-03 11:33

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére a menstruációm kezd szépen beállni, bár a mennyisége és a minõsége még nem az igazi. Nekem görcseim nincsenek, viszont a mellem szokott elõtte akár 10 napig is fájni, megdagad, a bimbó feszül...stb. nekem régen ilyen nem volt. A másik ami érdekelne, hogy a maradék petefészek az ösztrogént is szinten tudja majd tartani? Én attól félek, hogy amióta csak egy próbál üzemelni, azóta hormon problémáim is vannak, mert olyan dolgokat produkálok, amit eddig soha. Igen, jó lenne orvoshoz fordulni, de a sztómazáró mûtétem szeptemberben lesz, és még a gasztroenterológushoz is csak most sikerül majd bejutnom június óta. Azt sem tudom, hogy a crohnommal mi van, mert a gyógyszerekrõl a sebész teljesen leállított a mûtét után, viszont azóta senki nem nézet vérképet nálam. Szóval ez a petefészek dolog a hab a tortán jelenleg!

Nincs jelen

 

#211 2010-08-03 16:19

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

off
Juni! Nem "kicsit" vagyunk hasonlóak, és nem kicsit jártunk egyformán :D :(
Már éppen gondoltam Rád, hogy vagy?
Ma találkoztam egy nõvérkével az ált. seb.rõl és kérdeztem felõlük. Mondta, hogy Bezsi most ment el hónapra szabira (gondoltam magamban tudom :) ) Szóval nagyon várom majd az infókat és addig is KITARTÁST!
Lisa
on

Nincs jelen

 

#212 2010-08-03 16:26

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Tim!
Véleményem szerint egész nyugodtan lehet hormonproblémád, mivel nem véletlen van az embernek két petefészke, amely optimális esetben ellátja a feladatát. Ha egy kiesik a másik próbálja pótolni a szerepét , de lehet, hogy csökkentett üzemmódban. Szóval ha be is áll, vissza is áll az ösztrogén akkor is sok tünetre a választ a mûtéted adja. Sajnos nem lehet várni, hogy minden ugyan úgy mûködjön mintha két petefészek lenne.
Ez nem zárja ki a gyerkõc vállalást, de sok tünetet produkál.
A bel.-re meg akkor ha van már idõpontod mindent kérdez meg részletesen, én volt úgy, hogy összeírtam egy lapra a kérdéseket, hogy ki ne hagyjak egyet sem :)

Nincs jelen

 

#213 2010-08-03 18:13

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Lisa!
válasz majd megy mailben. :)

szia! :)

Nincs jelen

 

#214 2010-08-03 20:10

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

kedves Tim!

a rendszer mûködésérõl könnyedén meggyõzõdhetsz néhány ciklusnyi ébredési hõ mérésével.
egyébként hormontermelés szempontjából bõven kielégítõ mennyiségû az 1 petefészek (fõként hogy a peteérésért nem a petefészek hormonjai, hanem a hipofízis felelõs)... viszont PÉ-d nem biztos, hogy minden ciklusban lesz.
a megmaradt petefészek ugyan megpróbálja átvenni a hiányzó szerepét (hiszen elvben 50-50%ban jön a 2 oldalról az ovuláció), de ez nem megy teljes mértékben... de mégsem csak 50%, hanem olyan 70-80% közötti lesz esély a PÉ-re.

szóval ne aggódj!

Nincs jelen

 

#215 2010-08-04 11:48

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Tim, ezt már írtam neked, hogy egy barátnõmnek amikor kivették a petefészkét, azt mondtá, hogy sose lesz gyereke és fél év múlva terhes lett.

Nincs jelen

 

#216 2010-08-04 21:56

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszönöm a válaszokat!

38 éves vagyok, gyermekvállalásra nálunk már nagyon kicsi az esély. Igazából a petefészek elvesztése ezt az esélyt nem befolyásolta, csak megnehezítette az életemet. Aranyosak vagytok, hogy vigasztaltok azzal, lehet még gyermekem, de mi nagyon nehezen tudunk ebben a témában dönteni, és lassan kifutok az idõbõl. Idén már kétszer mûtöttek, most lesz a harmadik mûtétem, a sztómazáró..... Szívesen fogadnék örökbe gyermeket, engem egyáltalán nem zavarna, hogy nem én vagyok az anyja, de a férjemet igen, ráadásul 40 év felett már ezt sem lehet. Tudjátok, amikor még nem voltam beteg, akkor minden erõnkkel azon voltunk, hogy még ne legyen gyerekünk, elõbb teremtsünk meg egy normális környezetet neki, ahol boldogan felnõhet, rengeteget dolgoztam, és ez nem túlzás, az eredménye pedig a crohn lett. Most meg van a környezet, ahol lehetne gyermeket nevelni, csak már én nem érzem magam sem testileg, sem lelkileg alkalmasnak rá. Nem tudom, döntésképtelenek lettünk. :( Majd meglátjuk mit hoz a jövõ, és azt is el kell tudnom fogadni, ha csak kettecsként éljük le a maradék éveinket a párommal, így is szerencsésnek mondhatom magam, hiszen õ nagyon szeret! :)

Nincs jelen

 

#217 2010-08-08 15:38

harna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia!

Én nekem konkrétan van próblémám nem rég tudtam meg hogy cronh beteg vagyok és van egy kérdésem nem jött meg az ehavi menstruációm és az lehet a gyógyszerek miatt vagy a betegség miatt?

Nincs jelen

 

#218 2010-08-08 20:05

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia!

Milyen gyógyszereket kell szedned? A laborleleteid alapján vérszegénységet állapítottak-e meg?

Nincs jelen

 

#219 2010-08-09 00:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

harna! Ha aktív a betegséged, akkor sajnos elõfordulhat, hogy elmarad vagy rövidebb ideig tart a mentstruáció. Szóval, ha biztos, hogy nem vagy terhes, akkor lehet ez az ok.

Nincs jelen

 

#220 2010-08-09 08:03

jackkids
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ebben az ügyben nem tok segíteni mert én sem voltam ott! De sok sikert kívánok a topicodhoz!

Nincs jelen

 

#221 2010-08-09 20:23

harna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia!
Köszönöm a választ!
Igen vérszegény vagyok. Medrolt szedek,salazopirin és imurant. Aktív beteg vagyok sajnos.

Nincs jelen

 

#222 2010-08-09 20:42

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia,
nekem is szokott, fõleg a medrol miatt rendetlenkedni. Általában akkor mikor kicsit régebb óta kell szednem, vagy amikor abbahagyom, utána marad ki. Most pl jól bekavart a nyaralásba, mert úgy idõzítettünk hogy senkinek se legyen ilyen gondja a tengerparton... Erre a medrol annyira összezavarta a hormonokat, hogy végül úgy éz ki pont az indulás napján jön meg. Hurrá...

Nincs jelen

 

#223 2010-08-09 21:22

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Sorstársak!
Én ma regisztráltam, és remélem, hogy sok hasznos információt adunk egymásnak. Én a Modulen IBD tápszer kizárólagos használatáról rendelkezem személyes tapasztalatokkal, ami révén a szteroid tartalmú gyógyszerek elkerülhetõek (legalább is egyelõre), ha valakit érdekel ez, kérdezzen.
Üdv.: Zsuzsika

Nincs jelen

 

#224 2010-08-28 22:58

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Tim72,

39 évesen szültem az elsõ gyerekemet, októberben lesz két éves. Ezt csak azért írom neked, hogy bátran vállalkozz. Még az is elõfordulhat, hogy a szülés után teljesen panaszmentes leszel!!!!
És szeretnék egy kistesót is, lehetõleg egy rosszcsontpetit, mert rosszcsontrozi már van...

Nincs jelen

 

#225 2010-08-29 20:42

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

youlcsi! Off! Szoktál erre járni? Hogy vagy? Minden rendben veled? Számolj be már légy szíves magadról. On!

Nincs jelen

 

#226 2010-08-30 08:03

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia én!

nagyon aranyos, hogy érdeklõdsz :) szoktam erre járni, olvasgatok is, de ritkán szólalok meg... minek?

köszönjük, jól vagyunk. holnap megyünk 26hetes uh-ra (igaz, még nem leszünk egészen 25 hetesek sem) és cukorterhelésre, csütörtökön meg kontrollra a nõgyógyászhoz.
sajnos sokat fáj a pocim, meg sokat görcsöl, keményedik. ehhez mostanában jött egy kis vizesedés... azért remélem, nem kell befeküdni (már egy hónapja mondogatja a doktor, hogy õ nem szeretné, pedig kéne).
de mindent leszámítva teljesen jól vagyunk. a pocok egyre többet mozgolódik... idõnként nagyon vicces, ahogy a pocimban látványosan vándorol :)

Nincs jelen

 

#227 2010-08-30 09:03

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

youlcsi! Nagyon drukkolok neked, nektek!!!!!! Igen, ez a pociban vándorlás egy nagyon jópofa dolog, én is átéltem.

Nincs jelen

 

#228 2010-08-30 15:34

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Én még új vagyok, talán 2-3 napja regisztráltam, tele kétségekkel! Azt hiszem a "gyógyszerek" rovathoz írtam hozzászólást. 35 éves vagyok 10 éve Crohn beteg, 2006-ban mûtöttek, azóta jól voltam! Most mire végre rászantam volna magam, hogy gyermeket vállalok, begyulladt a bél! Szerintetek az én hibám?
Marcsi0727 mond, hogy van remény! :) :) :)
Köszönöm!
Weroniq

Nincs jelen

 

#229 2010-08-30 16:03

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ha csak 35 vagy... hol van az a 39-tõl... Egy a lényeg, hogy nyugalmi állapotban (mármint, a betegség épp ne tomboljon) állj neki a bébiprojektnek!!!
Ja a biológiai terápia alatt és utána fél évig még mosoly szünet... De aztán... Had szóljon!!!

Nincs jelen

 

#230 2010-08-30 16:39

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Kedves Marcsi0727!

Köszönöm a biztatás, ez jól esett!

További szép napot!
W.

Nincs jelen

 

#231 2010-08-30 16:42

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hát igazán nincs mit. Egy a lényeg: SOHA NE ADD FEL!!!!! Érted? SOHA!!!!

Nincs jelen

 

#232 2010-08-31 08:29

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Helló Marcsi0727!

NEM ADOM FEL!!!!!!

Bár én is megvívtam a magam harcát, már ezzel a betegséggel, és sok más dologgal kapcsoatban, mégis olyan elkeserítõ, hogy vannak emberek akiknek, soha az életben nem fogom tudni megmagyarázni, hogy nem vagyunk egyformák, ez nem egy nátha és,hogy egy ilyen betegséget senki nem akar magának csak úgy!

Remélem nem érted félre, de tök jó olvasni, hogy ennyire pozitív vagy!

Üdv.:
W.

Nincs jelen

 

#233 2010-09-23 20:16

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok itt az ideje, hogy itt is "feltegyem" a kérdésem: kolonoszkópia menstruáció alatt? olvastam már sok helyen sokfélét. Volt, hogy abszolút nem ajánlott akkor a kolonó volt, hogy "az orvost nem zavarja" Engem sem zavar csak fetrengek a görcsöktõl (mensis)! :( Ki, hogy van ezzel a dologgal!?!

Nincs jelen

 

#234 2010-09-23 20:35

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Pötyi!
Menstruáció alatt is csinálnak colonoscópiát, legalábbis ahova én járok, ott nem gond. Emiatt  legutóbb sem tetettem át a vizsgálati idõpontot. Természetesen ajánlatos tampont használni, és az orvosnak is megemlíteni, mármint a kis zsinórka miatt, nehogy beleakadjon valamibe. Ha erõs görcseid vannak, akkor rajtad áll a dolog, hogy bevállalod-e. Sajnos nekem is esett már a legerõsebb napra, de kibírtam valahogy. Nyilván szerencsésebb, ha már kifelé mész belõle, és gyengébben van.

Nincs jelen

 

#235 2010-09-24 11:07

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Pötyi: nekem konkrétan márciusban a mûtét elõtti colonoscópiánál a temérdek szteroid miatt teljesen váratlanul, de pont a vizsgálat elõtti 5 percben, a vetkõzésnél jött meg. Mondjuk én már csak altatásban vagyok hajlandó ezt a vizsgálatot végig csinálni, így rögtön szóltam az asszisztensnek, a gasztroenterológusnak és az aneszteziológusnak is. Féltem, hogy elmarad a vizsgálat, de nem zavarta õket. Még tampont sem adtak, csak a vizsgálat után kaptam egy betétet. Az az igazság, hogy szégyelltem magam, de hát nem tehettem róla, majd 10 nappal korábban jött meg, mint kellett.  Morbid, de így jártam. Tudom, sokat nem segítettem, mert ahány ház, annyi szokás! :)

Nincs jelen

 

#236 2010-09-24 12:01

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok, én is csak Marthuskát és Timet tudom megerõsíteni,a legutóbbinál nekem is esemény volt, de tamponnal abszolváltuk,a madzagra én is felhívnám a figyelmet. Ez a vizsgálat így is, úgy is gáz... kérd meg, hogy ha lehet, még kíméletesebben csinálják. Üdv!

Nincs jelen

 

#237 2010-09-24 13:07

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Az orvosokat szerintem nem annyira érdekli h most megvan vagy sincs...megkérdezni azt azért szokták, h tudják mi a helyzet. Nekem mindig megvolt a vizsgálatokon....mert hála a hashajtásnak, antibébi tabi sem szívódott fel, így meg megjött elõbb mint kellett volna :) Amúgy ha benntfekvõs vagy és szólsz h helyzet van akkor rendesek és arrébb rakják 2 nappal a vizsgálatot, nem tudom máshol hogy mûködik.

Nincs jelen

 

#238 2010-09-25 10:58

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nuvaring hüvelygyûrû - ott hat, ahol kell. Kevesebb hatóagyag és nem terheli a beleket... Hashajtó-független...

Szerkesztette: marcsi0727 (2010-09-30 12:05)

Nincs jelen

 

#239 2010-09-30 12:04

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ezt a linket azért ide másolom, hogy van egyéb lehetõség is... De azt nem tudom, hogy nálunk legális-e.

http://hvg.hu/egeszseg/20100930_nagymam … _2010_9_30

Nincs jelen

 

#240 2010-09-30 16:24

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hát erre tényleg csak egy édesanya képes. Én sem tudom, nálunk adnak-e erre lehetõséget a törvények, gyanítom nem, én nem látok benne semmi kivetnivalót.Szép áldozat a gyermekét szeretõ édesanyától, mellesleg az érintettek saját döntése.

Nincs jelen

 

#241 2010-11-06 09:44

savee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Én is szedek fogamzásgátlót és szerencsére még semmi 'baj' nem történt, ezek szerint felszívódik!
Már több mint 2 éve nem voltam nõgyógyásznál, vagyis rákszûrésen.
Rá kéne vennem magam, de mivel aranyerem van, amit nem mûthetnek meg, és ami állítólag míg élek lesz is, elég kínos lenne így el mennem! :(
Pedig a mai világban már semmi sem kínos!!!!
És szerettem volna még megkérdezni, hátha valaki jártas benne, h ilyen betegség mellett végeznek-e mellnagyobbítást?
Még ha nem is ide tartozik ez a kérdés, tudnom kell!
Az egyik ismerõsöm lánya természetgyógyász által meggyógyult, de sajna lelkileg még nem gyógyult ki igazán belõle! :(
Ja, és tudom,h 1x meggyógyulok!

Nincs jelen

 

#242 2010-11-06 13:07

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok! Lehet, hogy végig kellene olvasnom a fórumokat, én azért megkérdezem... 2008 decemberében megszületett a kisfiam, aztán mivel szoptattam májusban megjött, aztán rá egy hónapra kiderült, hogy megint jön a baba, aki teljesen tervezett volt, tehát nem érintett derült égbõl villáncsapásként, szerettük is volna. Tehát ez 2009 május volt. Februárban megszületett a kicsi, és nekem biza azóta nem jött meg... Voltam nõgyógyásznál, azt mondta, hogy minden rendben van nálam, ez annak valószínûsíthetõ, hogy gyakorlatilag 50 kiló alatti a súlyom. Ilyenkor el szokott maradni... Volt már így valaki? Még szeretnénk babát, igaz akkor, ha már összeszedtem magam, túl vagyok a mûtét utáni regenerálódáson, tudok enni, tehát én 2 év múlvára tervezem nagyjából. Ez azért elképzelhetõ, vagy most 34 évesen klimaxoltam egyet, és gyakorlatilag ennyi volt...?

Nincs jelen

 

#243 2010-11-06 15:44

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia!

Vashiányos vérszegénységet néztek nálad? Szerintem klimaxról szó sem lehet. Annak azért lennének az elmaradt havidon kívül más, határozott tüneted is. Én a másik véglet voltam, mert amikor 34 kg volt a testsúlyom, akkor is megjött, de ez sajnos csak eltakart más problémákat. VISZONT azt már én is hallottam, és olvastam, hogy a kis testsúly esetén valóban elmaradhat a menstruáció. Amikor a crohn helyett anorexiával kezeltek vagy 1 évig, akkor mondta az orvos, hogy például az anorexia miatt kialakult alultápláltság miatt kimaradhatna a menstruációm. Egyébként még a hormonháztartás felborulása is okozhat ilyen panaszokat. Tudom sokat nem segítettem, de csak ennyi tellett most tõlem!

Nincs jelen

 

#244 2010-11-06 20:49

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia, Kobika, ha most februárban született a második pici gyermeked és még szoptatsz is esetleg, ráadásul a testsúlyod is annyi, na meg a folyamatos hormonháztartási változások is fennálltak/fennállnak, szerintem ne gondolj ilyesmire. Nekem, amikor 16 hónapon át folyamatosan medrolt szedtem, egy évben összesen négy nagyon gyenge menstruációm volt. Ha kilendül az egyensúlyból a testünkben valami, sok idõ kell hozzá, hogy visszataláljon oda (tudom, ez ilyen mórickás megfogalmazás, de nekem ez a tapasztalatom). Ha az orvos így nyilatkozott, akkor abban igaza lehet.

Nincs jelen

 

#245 2010-11-06 21:06

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok, köszönöm a válaszokat :) Azért kicsit megnyugodtam... Engem is anorexiával kezeltek, bár nem félre, hanem sajnos tényleg... De akkor nem volt semmifélem problémám, minden hónapban takra megjött.  És igen, sajnos vashiányos vérszegénységem van, de már gyerekkorom óta. (A gasztrós dokim szerint a vas szintem kritikus...)
Nem tudom sajnos, hogy a hormonháztartásom hogy áll - szõrnövekedést, és ehhez hasonlót nem tapasztaltam - viszont semmilyen gyógyszert nem szedek. Azt mondták, hogy a mûtét elõtt a szteroid nem tesz nagyon jót, mert hogy gátolja a seb gyógyulását, így inkább nem kezdtem el, holott az izületeim olyan szinten vannak, hogy a wc-re menés reggel egy külön mutatvány, és a porondmester a férjem... :)
Szoptatni sajnos csak négy és fél hónapig tudtam a picit, mert jött az epemûtétem, (az elsõ babát 14 hónapig szoptattam, akkor hagytam abba, amikor januárban már szinte összehúzódásaim voltak a szopizás alatt), és a cicim pedig akkora lett a mûtét után (csütörtökön mûtöttek, szombaton már itthon is voltam), hogy a férjem azt mondta, hogy ne legyen túl hideg a fürdõvíz, mert még ez is eltûnik... :) :) :)

Nincs jelen

 

#246 2010-11-07 11:25

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia,

nekem a súlyommal minden rendben, gyereket ugyan még nem szültem, de a medrol nekem is szokta összezavarni a hormonokat annyira, hogy miután abbahagyom , kimarad 1-2 alkalom.

üdv
zsu

Nincs jelen

 

#247 2010-11-25 10:08

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Kobika, hol kezeltek anorexiával. Mibõl áll a kezelés és mennyire volt sikeres?

Köszi a választ elõre is!

Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#248 2010-11-25 10:15

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Elfelejtettem írni, hogy nekem is elmarad a mesim, ha fogyok az amúgy is kevés súlyomból és nekem is ugyanazt mondta a nõgyógyi, hogy vékony nõknél elõ szokott fordulni. Én most progreszteron kezelést kapok, mert a hormonvizsgálatok kimutatták hogy alacsony. Amúgy az anorexiát meg azért kérdeztem, mert a gasztrós dokim "meggyanúsított" hogy az vagyok. Amiben lehet, hogy van valami mert nem eszem annyit amennyit egy felnõtt embernek kéne, de hát ha nem megy akkor mit tegyek és nem az étvágyammal van a baj, hanem a pocakommal. Ha egy kicsit többet eszem vagy olyat, amit "nem szabadna" rögtön megérzem. Inkább vigyázok és kevesebbet eszem, csak jól legyek.
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#249 2010-11-25 10:37

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hülyeség ez az anorekszia..
Nálam is dettó a helyzet,sokszor vannak olyan napok hogy nem hogy keveset,de semmit nem MEREK enni.
Mint az elmult 2 hét,bármit ettem utána iszonyatos szúró,nyilalló,feszítö érzés,ha megnyomtam majd be tojtam.
Kétlem h bárki közülünk csontváz szeretne lenni...

Nincs jelen

 

#250 2010-11-25 11:18

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Õrültségnek tartom én is ezt az anorexia dolgot velünk kapcsolatban. Nem véletlenül vagy szándékosan voltam nagyon vékony (crohn miatt!!!).
Számtalan alkalommal volt hogy kimaradt nekem is, ez betudható egy részt a fogyásnak, másrészt nálam az operációknak is. Mindkét esetben vérszegénység fordul elõ, és a szervezet ilyenkor így védekezik.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB