#251 2010-11-25 11:54

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

hát mit ne mondjak én is majd elsírtam magam, amikor ez volt a magyarázat a kb. másfél éve tartó "szenvedésemnek" amivel nem tudott mit kezdeni, mert a laborok és a tükrözések azt mutatták, hogy a colitisem inaktív. Ott is hagytam a dokit 17 év után és elmentem egy magánrendelõbe, ahol A-Z-ig kivizsgáltak. Mondjuk ott sem találtak semmi kórosat, de legalább megmondta hogy sajnos ez a betegséggel jár. Próbálkozzak a kajákkal és ami nem megy azt ne erõltessem. Fel se merült se ott se a nõgyógyinál az anorexia...

Nincs jelen

 

#252 2010-11-25 12:04

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Az anorexia és az étvágytalanság-fájdalmak közt van egy csepp különbség,még csak köszönöviszonyba sincs egyik a másikkal.Az abaj,hogy nemm merik felvállalni azt hogy:
-Sajnálom de az én tudásom ehhez már kevés,átírányítom egy tapasztaltabb kollégához!!
Ennyi lenne...

Nincs jelen

 

#253 2010-11-25 12:18

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Breki, csíplek itt a nõgyógy topikban... :) Azt hittem rosszul emléxem... de nem baj ám...

Nincs jelen

 

#254 2010-11-25 12:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

marcsi0727 írta:

Breki, csíplek itt a nõgyógy topikban... :) Azt hittem rosszul emléxem... de nem baj ám...

off
Mi a gond <kép> a méhészeknek  szerinted nincs itt keresni valójuk <kép>
uff

Nincs jelen

 

#255 2010-11-25 12:35

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nem, nem semmi gond, csak annyira jó fej, hogy nagyon!!!!! ;)

Nincs jelen

 

#256 2010-11-25 12:40

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

off
Jut eszembe, barna-by hosszú ideig itt, mint nõgyógyász rendelt, be is dõltek neki sokan, de aztán elkapta Õt a rekreáció õrület és már nem méhészkedik..."Sic transit gloria mundi"...(Így múlik el a világ dicsõsége..)
uff

Nincs jelen

 

#257 2010-12-03 14:06

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!én azt szeretném tudni hogy van aki szed fogamzásgátlot?mert én négy éve szedem a fogamzásgátlot de oktoberben diagnosztizálták nálam a crohn-t!ma azt mondta az orvos hogy jo lenne ha abbahagynám de teherbe ne essek!most medrolt szedek imuránt salazopirint!medrolbol 16mg-t amit ötnaponként két mg-mal kell csökkentenem!most mit tegyek hagyjam abba a fogamzásgátlot vagy ne?és mikor lehet majd babám?mert a doki azt mondta hogy mostanába ne tervezzek a párommal gyermeket!ha valaki tud kérem segitsen!amugy nekem a fogamzásgátlo nem okozott még panaszt!

Nincs jelen

 

#258 2010-12-03 17:07

Dínó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Andy0111! Szerintem próbáld ki a nouva ring hüvelygyûrût. Ez talán azért jobb,mert nem a gyomorban és bélben oldódik fel és elvileg a hasmenés sem befolyásolja.

Nincs jelen

 

#259 2010-12-04 12:34

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

andy0111!
Az én nõgyógyászom tudja pontosan mi a bajom, hiszen 8 éve "belõlem" írta az egyik munkáját. Tablettás fogamzásgátlót semmiképp sem használj, mert a beteg bélben nem szívódik fel és csak terheled vele a májad. Nekem tapaszt írt fel, konkrétan az Evrát, amit késõbb nem használhattam, mert az autoimmun már károsította a májamat. Szóval, ha a májadnak nincs semmi baja, nincs trombózisod sem, akkor a tapaszt válaszd. Nekem a gyûrût nem ajánlotta. Amúgy kolitiszes vagyok, medrol és Salofalk volt nekem + a májkárosodásra pár bogyó.

Nincs jelen

 

#260 2010-12-04 19:09

Réka0825
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Én yasminelle fogamzásgátló tablettát szedtem,késõbb diagnosztizálták a chron-t.Ma voltam újra kontrollon a gasztroenterológusomnál,aki azt mondta,hogy nyugodt szivvel szedhetem megint a gyógyszert,hiszem közben megint aktuálissá vált a szedése.Azzal magyarázta,hogy a többi gyógyszer sokkal sokkal károsabb.Akkor most mit tegyek?

Nincs jelen

 

#261 2010-12-05 16:16

Kethleen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Réka!
Én is szedek fogamzásgátlót,3 éve vagyok beteg,de soha nem hagytam abba.Nekem azt mondta a nõgyógyász,hogy szedhetem,max ha nagyon aktív a betegség legyen kiegészítõ védekezés.Üdv.

Nincs jelen

 

#262 2011-01-04 20:32

Helga
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Nálam november közepén kezdõdtek a tünetek, hasfájés majd lágyabb széklet, végül december elejére erõs hasmenés láz stb. Szóval bekerültem a László kórházba (senkinek nem kívánom, hogy ott pár napot eltöltsön).
Szóval megállapították, hogy colitisem van.
Azt hiszem szerencsésnek mondhatom magam, mert most tünetmentes vagyok (napi 1 normális széklet) :)

De egy aggodalmam van, hogy nem jött meg a menzeszem (nekem eddig percre pontos volt), vagyis vérfolt szerûség van, de más nincs. Nem voltak elõjelek sem, mellfelszülés, hasgörcs stb. Salofalkot szedek még jelenleg is.
Van valaki, aki tapasztalt hasonlót?

Köszi:
Helga

Nincs jelen

 

#263 2011-01-04 21:29

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

sziasztok! Nekem a legnagyobb problémám ezzel a betegséggel a sipoly mellett (de kb. ez eltörpül) egyszerûen nem tudom élvezni a sex-et sajnos egyáltalán nem. Ezzel mit lehet csinálni? Azért ide írok, mert látom, hogy ez a topik pörög. Ha tud nekem segíteni valaki nagyon megköszönném.

BUÉK mindenkinek!

Nincs jelen

 

#264 2011-01-05 08:19

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

bukanna írta:

sziasztok! Nekem a legnagyobb problémám ezzel a betegséggel a sipoly mellett (de kb. ez eltörpül) egyszerûen nem tudom élvezni a sex-et sajnos egyáltalán nem. Ezzel mit lehet csinálni? Azért ide írok, mert látom, hogy ez a topik pörög. Ha tud nekem segíteni valaki nagyon megköszönném.

BUÉK mindenkinek!


Én ugyan ritkán járok itt, a méhészeten, ami gondolom érthetõ, de most rácuppantam a klaviatúrára, hogy megkérjem betegtársain közül a hölgyeket, segítsenek bukannának, mert teljesen jogos, hogy bizony az általa leírt jelenség komoly gond, hisz ki az, aki jó szex nélkül képes kiegyensúlyozottan élni  ;) Én, mint férfi (állítólag...) azt gondolom, hogy jó szex nélkül bizony nagyon nehezen lehet élni, megkockáztatom, nem is lehet...bár az is igaz, ha én például nagyon pocsékul vagyok, akkor nem hogy a szexre, de még a nõkre sem igazán gondolok, kivéve akkor, ha engem pátyolgatnak...persze azt nem mondom, hogy amennyiben ápolás közben, felém hajolva, egy csinos ápolónõnek a cicijeire rálátás kínálkozik, ne jutnának eszembe pajzán gondolatok......
Komolyra fordítva, szerintem nincs olyan nõ, akibõl nem lehetne kicsiholni vágyat arra, hogy eljusson az élvezetek kertjébe....igaz, lelki és testi vágy szükséges, mert amennyiben ez nincs meg a partner iránt, akkor csodára felesleges várni.
Lennének egyéb tanácsaim is, de azok kitárgyalása itt a fórumon nem lehetséges.....szerintem

Nincs jelen

 

#265 2011-02-27 10:32

malemo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra, mert úgy érzem szükségem van néha olyan emberek tanácsára, együttérzésére akik hasonló dolgokat élnek át mint én. Én még friss vagyok a "szakmában", ha mondhatjuk így, mert nálam 2 éve derült ki a colitis, bár szerintem korábban kezdõdött... Igazából nem bírtam és nem is mertem végigolvasni az egész topicot, mert nem jó látni, hogy mi sülhet még ki ebbõl a dologból a késõbbiekben.
Lehet hogy már volt róla szó, de a böngészgetéseim közben nem sikrült rátalálnom:
Tudna valaki arra vonatkozóan infóval szolgálni, hogy okozhatja e a colitis miatt felborult bélbaktérium flóra azt, hogy már lassan 4 éve folyamatos hüvelyi fertõzésekkel küzdök?
Már lassan nem is tudom eldönteni melyik betegségem akaszt ki jobban. Jó lenne ha legalább a nõgyógyászati panaszaimnak tudnám az okát. Mondjuk attól még nem oldódna meg a probléma...

Elõre is köszi a segítséget!

Nincs jelen

 

#266 2011-02-27 21:11

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

malemo!
a felborult bélflóra nem hiszem, hogy okozhatja, de a betegségre szedett gyógyszerek igen. a szteroid is, de nekem pl a kliontól és egyéb antibiotikumra hajazó gyógyszerektõl lett olyan laska-telepem, hogy hónapokig jártam vele a nõgyógyászhoz.

Szerkesztette: youlcsi (2011-02-27 21:11)

Nincs jelen

 

#267 2011-03-01 00:14

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

malemo!
Sajnos Én is ezt tudom megerõsíteni, a gyógyszerek kihatnak erre is. Az immunrendszer mûködése is okozhat zavart felborítva a természetes védekezést. Gondolom próbáltál már mindent nekem a Klion okozott gondot így kipróbáltam ezt protexin-gynophilus nekem használt.

Nincs jelen

 

#268 2011-03-13 12:11

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Megakadt a szemem az anorexián - nagyon buta volt, aki ilyet mondott Nektek, akinek egy kicsit van róla fogalma, az tudja, hogy NEM anorexia az, ha a beteg allergia, diéta, vagy a rosszulléttõl való félelem miatt nem eszik. Az anorexiás irracionálisan retteg az elhízástól, illetve pszichésen az ételmegvonásával bünteti magát (nem csak a vélt kövérségért hanem amúgy sincs az önbizalma a topon) Szélsõséges esetekben ezt már irányítani sem tudja, ha el is határozza, hogy eszik, magától kihányja.Aki bélbeteg, az meg éhes (lenne), csak nem mer enni.Ez nem ugyanaz azzal, hogy nem akar.

A szexre sem érkezett reakció - nem világos, hogy maga a betegség, vagy a tünetektõl, netán saját testedtõl való undor okozza,amit írsz. Arra az esetre,ah inkább pszichés, azt tudom válaszolni, hogy ha rajta van az emberen a rosszullét, nyilván ez az utolsó, amire gondol, de szerintem a tünetmentes órákat nagyon ki kell élvezni,ha vannak. Olyankor mintha versenyt futnék az idõvel, és igyekszem ledönteni a páromat (na nem mintha annyira erõszakoskodni kéne :P ) mielõtt megint rosszul leszek. Gondolj arra, hogy akármit elvett Tõled a betegség, azt az orgazmust, ami már megvolt, az életben el nem veszi Tõled. Fogd fel úgy, hogy így cseszel ki a betegséggel, ami mindent elkövet, hogy tönkretegye az életed. Én eldöntöttem, hogy sok mindent odaadtam már neki, ezt az egy örömet az életben nem fogom.

És akkor most rátérnék arra, amiért idejöttem :D - tud-e valaki bélbarát csillapító módszert extrém erõs (elviselhetetlen, volt, hogy mentõt igénylõ) menzeszgörcsökre (melyek bélgörccsel is társulnak)?
jelenleg Flector EP-t szedek (diclofenac) ez jól hat, de szeretném leváltani valami nem NSAID ra tehát nem nemszteroid gyulladásgátlóra.
Meristin, Troparin Combinatum nekem szart se ér sajnos. Más ötlet van? Paracetamol bevált valakinek?

Nincs jelen

 

#269 2011-03-13 12:52

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nincs jelen

 

#270 2011-03-15 17:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Elfelejtettem írni, hogy hormonok is kilõve :(
Ligetszépe kapszulával kísérletezek perpillanat, lehet, hogy használni fog,kevesebb gyógyszer kellett.

Nincs jelen

 

#271 2011-08-18 22:57

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Na akkor gondoltam, hogy van némi összefüggés a gomás fertõzésnek és a colitis ulcerosának is... :(
Nagyon örülök neki, fõleg amikor az orvosok is csak kísérleteznek rajtunk...Na de mindegy!
Ha közületek is valaki küzd hasonló problémával adhatna néhány tanácsot nekem is!
Köszy :D

Nincs jelen

 

#272 2011-08-18 23:11

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Pancsy!

Én küzdök vele évek óta.Van,hogy hónapokig eltûnik,aztán hónapokig elõjön menses elõtt.Utálom már,de eddig sikeretlenül szedettek be velem gyógyszereket.Szerintem már mindent szedtem ami forgalomban van.Semmi nem segített tartósan.A dokim azt mondta,hogy az imuran  lehet az okozója,igazából szerintem a dokik sem tudják.

Nincs jelen

 

#273 2011-08-19 14:28

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Pancsy!Nekem a tusfürdõktõl voltak állandóan,nagyon rég.Mióta intim mosakodógélt használok,semmi probléma.
Csak egy tipp,nem hiszem hogy az imuran okozza.

Nincs jelen

 

#274 2011-08-19 21:13

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Pancsy, mercy-nek igaza lehet. Sok-sok évvel ezelõtt nekem is gondom volt ezzel, pedig én imurant sem szedtem, de mióta intim mosakodógélt használok, no probléma. Erre bizonyíték, hogy a kórházba nem vittem magammal, gondoltam kibírom két hétig tusfürdõvel. Kibírtam, de aztán már csak a canesten-combi hozott helyre.
Még egy tipp, (nõdokitól) havonta egyszer joghurtos tampon, srandra meg, ha jársz, canestenes tampon.

Szerkesztette: sibi (2011-08-19 21:14)

Nincs jelen

 

#275 2011-08-21 10:38

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Hát ja csajok, csak az a bibi, hogy én is használok intim mosakodó gélt! Úgy, hogy nem hiszem, hogy nekem ez miatt lenne az a problémám... De köszi azért! :)

Nincs jelen

 

#276 2011-08-21 12:51

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Pancsy, akkor lehet hogy csak vizet kéne használnod az intim helyeken. Próbáld ki.

Nincs jelen

 

#277 2011-08-23 12:12

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

A nõgyógyászok sokszor a tisztaság ellen beszélnek, nekem viszont személyes tapasztalat alapján megakadályozta a hüvelygombát az, hogy nagyon odafigyelek erre. Anno Mycosyst Gynot írtak fel, és kioktattak, hogy ne mosakodjak sokat ("a hüvelygomba a tiszta nõk betegsége" by nõgyógyász), ne használjak tangát, tisztasági betétet stb. A gyógyszer bevettem, tangát nem hordok, a tisztaságra (azaz hiányára) vonatkozó tanácsokat viszont nem fogadtam meg, inkább azon túl jobban oda figyeltem, wc után intim törlõkendõ, és/vagy ha lehet, utána idõzíteni a zuhanyzást, ILLATMENTES tisztasági betét használata (fontos, hogy se a wc papír se a tisztasági betét ne legyen illatosított) - egyszer nem jött vissza 5 éve, legalább ezzel nem volt gondom. (sima tusfürdõt használok ott is, van hogy a legszarabb tescósat, és az se bántja, csak jól le kell öblíteni)

Nincs jelen

 

#278 2011-09-06 18:17

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Nekem lenne egy kérdésem, nálam egy hónapja állapították meg a Crohnt, voltam miatta két hetet kórházban is, Salazopyrint és Imurant kell szednem plusz a Modulen tápszert. Már késik a mensesem egy hete, s nem tudom, h ez a betegség miatt lehet-e?
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy én is szedem a Yasminelle nevû antibébi bogyót, de azt mondta a dokim abba kellene hagynom, de van aki azt mondta nem kellene, most mit tegyek?
Vagy van más lehetõség esetleg a fogamzásgátlásra?
Remélem tudtok segíteni, elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#279 2011-09-06 20:17

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nekem is mondták ezt, bár colitisem van... De én azt is furcsállottam, hogy kb 2 év után mondta a 4. doki... Addig senki... Próbáltam ennek utánanézni (na meg itt is kérdezõsködtem), állítólag van akinél elég rosszul befolyásolhatja a betegséget, másokra viszont nincs hatással... Szóval én azóta nem hagytam abba, nem akartam még ezzel is veszõdni (amúgy nekem sokszor nincs rendben a mensesem, ill. nagyon görcsölök)...

Szóval tény belátásod szerint :) (azt nem tudom, hogy késhet-e a betegségtõl, nekem gyogyó mellett nem szokott, max 1 napot...)

Nincs jelen

 

#280 2011-09-06 20:22

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

köszönöm a válaszodat. Nekem sem szokott eddig késni a bogyó miatt, szinte percre pontos volt mindig :( érdemes lenen elmennem vizsgálatra?

Nincs jelen

 

#281 2011-09-06 20:22

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

"kockásfülû"!
Nem vagy véletlenül aránytalanul vékony a crohn miatt? Tápszert hízásra írtak fel? Nekem akkor hagyott ki  kb. 3 évig amikor 30 kg. voltam16-17-18 évesen. Lehet, hogy attól van. Azt én sem tudom, hogy gyógyszertõl marad-e ki, de nagyon valószínûsítem azt is. Együtt mindkettõ sztem.

Nincs jelen

 

#282 2011-09-06 20:31

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

már sikerült 50 kgra visszahízni de elõtte is 44 voltam mikor bent voltam a kórházban, s 176 magas vagyok, szval nem tudom, de ilyen még sosem volt s picit megijedtem :)

Nincs jelen

 

#283 2011-09-11 20:58

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Hát nekem is lenne a fogamzásgátlókkal kapcsolatban kérdésem. Nekem már 5 éve colitisem van és 3 évig szedtem fogamzásgátló tablettát milligestet. Elsõsorban azért kezdtem el szedni mert rendszertelen volt a mensesem... aztán lett kapcsolatom, csak nagyon bizonytalan voltam és még most is vagyok, hogy a gyógyszerek (Salofalk, Entokort) mellett mennyire befolyásolhatja az fogamzásgátló hatását és bármilyen hülyén is hangzik de én óvszer nélkül nem mertem belevágni a dologba.. :S  Most voltam kb. két hete megint egy nõgyógyásznál akinek említettem mi a problémám és õ javasolta a gyógyszer helyett a hüvely gyûrût ami ott szívódik fel.. De hát mostanság olvastattam utána a neten, hogy fokozott óvatosságot igényel a Croh és a colitisisek számára! :S Ja és azt is mondta, hogy mivel ilyenfajta betegségem van így gyakrabban kaphatok el gombás fertõzéseket, amit sajna én is észleltem, erre pedig felhívta a figyelmemet a HPV elleni oltásra, hogy ezen nem ártana elgondolkodnom.... Ezzel nagyon lehangoltak sõt eléggé ki is buktam rajta. A másik dolog, hogy hát rohadt drága ez az oltás.. de ha arról lesz szó persze beoltatom magam...
Azt szeretném tõletek megkérdezni, hogy volt e tapasztalata ilyen fajta ügyben, volt e már valakinek ebben része? :S

Nincs jelen

 

#284 2011-10-17 12:07

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok! Aktív crohn mellett tapasztalt már valaki vérzés-zavarokat esetleg???! Köszi!

Nincs jelen

 

#285 2011-10-17 13:59

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Jane! Ha aktív a crohn, elõfordulhat, hogy össze-vissza jön meg, esetleg meg se jön a menstruáció. Ettõl nem szabad elkeseredni, ha a gyulladás rendbe jön, akkor minden visszaáll az eredetibe.

Nincs jelen

 

#286 2011-10-17 18:56

bosyka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Új tag vagyok, bár a betegségem már bõ 3 éve tart.
Jó látni, olvasni, hogy van hely, ahol félelem és gátlás nélkül lehet élményeket megosztani, kérdéseket feltenni...
Nekem is rengeteg nõgyógyászati problémát okoz a betegség, és nagyon oda is figyelek, de valahogy nem sikerül megszabadulnom tõle :( vannak jobb idõszakok, de nagyon nehéz... :-/
Ráadásul most egy új tünettel gazdagodtam: rendszeresen viszket a végbélnyílásom, függetlenül attól, hogy milyen napszak van, vagy hogy voltam-er aznap wc-n...
Én aranyérre gyanakszom, bár lehet, hogy tévedek.
Van valakinek hasonló tapasztalata?
Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#287 2011-10-20 22:18

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Bosyka!

Én is rengeteget küzdök nõgyógyászati problémákkal mióta kiderült hogy colitisem van.
A végbélnyílásom nekem is viszket már jó ideje de én is aranyérre gondolok mivel van sokszor ha nagyon megerõltetem magam egy kissé vérzik, meg kellemetlen néha odalenn... :S
Valami összefüggés biztos van a dologban.. Sajnos :(

Nincs jelen

 

#288 2011-10-27 01:37

Vadrózsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Még új vagyok itt:) Már több éve van colitis-em, jelenlej 2 éve tünetmentes vagyok. Az orvosom kb. 2 hónapja csökkentett le a Salazopyrin adagomat 3x2-rõl 2x2-re. Azóta a menstruációm felborult kicsit, már 38 napja nem jött meg. Elõtte míg 3x2-t szedtem pontosan 30 napra megjött. Ha van köztetek, aki szintén ezt a tablettát szedi és vannak ilyen irányú tapasztalatai kérem ossza meg velem.
Eléggé zavar ez a dolog, a barátommal mindig védekezünk (óvszerrel) de sosem tudni.

Elõre is köszi.

Vadrózsa

Nincs jelen

 

#289 2011-10-27 10:13

gina6
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen védekezõ módszert használ! fogamzásgátló, hüvelygyûrû/ és milyen a tapasztalat. A nõgyógyász azt mondta nem használhatok hormonális szert, csak azt nem tudom, hogy sose, vagy csak addig amíg a gyulladás fennáll.
Nagyon megnehezíti az " összebújást" ez így, :/ nem bírom az óvszert! :P

várom ötleteiteket, tapasztalataitokat!
Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#290 2011-10-28 22:01

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Gina6, én évekig használtam a gyûrût ( a bel- és nõgyógyász javaslatára) és minden ok volt, vagyis voltak a crohn-nal gondjaim, de valószínûleg a gyûrû nélkül is lettek volna. Az utóbbi 3 évben meg nem használtam semmit, mert babázunk ( két gyönyörû kiscsillag mosolyog velünk)! Ha jól tudom, a hormonváltozás kihathat a bélgyulladásra és ezért jobb vigyázni, de javítsatok ki, ha tévedek!

Nincs jelen

 

#291 2011-11-01 22:50

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

A fogamzás gátló módszerekkel köszi csajok az infót! Legalább is a hüvelygyûrû használatát illetõen.
Amúgy én miligest tablettát szedtem.. de  már 1 éve nem szedem ugyan is mióta kiderült hogy beteg vagyok egyre jobban tartózkodom ezektõl a fajta gyógyszerektõl... :S Így már csak óvszert használunk a párommal, csak hát kiderült nem is olyan régen, hogy latex allergiám van, próbálkozunk másik óvszerrel, de még így sem stimmel a dolog és már kezd elég kellemetlenné válni nekem is meg a páromnak is .....:S

A nõdokim nekem is ajánlotta a hüvelygyûrût, pont azért mert nem a májon keresztül szívódik fel és így nincs májkárosító hatása..
Azonban halottam az egyik ismerõsömtõl egy új módszert ami nagyon felkeltette az érdeklõdésemet mégpedig, a mini spirált! Amit a még nem szült nõk használhatnak és semmiféle káros hatása nincsen...
Aki errõl esetleg tudna több infót az írjon minden képen...
Remélem én is tudtam kicsit segíteni nektek. :)

Szerkesztette: Pancsy (2011-11-01 22:57)

Nincs jelen

 

#292 2011-11-03 17:23

Adrinka78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Sajnos 6 éve colitissel küzdöm, néha jobb, de most két hónapja elég rosszul vagyok. Szedtem én már mindent, most éppen budenofalk végbélhabot és nekem is viszket a végbél, szerintem attól. Hüvelygyûrût is használtam, de amikor megtudta a gasztros orvosom, teljesen kiakadt. Azóta nem használom. Egyébként meg fájt is a hasam tõle, és tuti attól, mert amikor kivettem, hipp-hopp elmúlt a fájdalom. Ez a mini spirál engem is érdekelne.

Nincs jelen

 

#293 2011-11-10 19:36

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Adrika78! És a többieknek is!

Hát utána jártam a minispirál ügyében igaz eddig csak 2 dokit kérdeztem meg itt a környéken errõl a fogamzásgátlás módszerrõl! Azt mondták nem ajánlják mert nagyon ritka esetben de elõfordul vele meddõség, meg jobban el lehet kapni a fertõzéseket is. :( Így nekem is a nuvaring hüvelygyûrût ajánlotta és mivel most nincs más választásom így ki kell, hogy próbáljam, azonban a gasztró dokimmal még ez ügyben nem beszéltem vele, hogy errõl mi a véleménye. :S Adrika78 min akadt ki a gasztró dokid a hüvelygyûr használatát illetõen? Légyszi írd le! Köszi! :)

Azonban csajok most aki esetleg még nem tudná most még ebben az évben december 29-ig kedvezményesen meg lehet vásárolni a HPV elleni oltást!!!!

Ezt nekem nagyon ajánlották a nõdokik mivel a colitisem miatt elég gyakran elkapok mindenféle sz*rt! De csak nõdokit kérdeztem meg még ez ügyben a gasztró dokimat még nem.
Köztetek van olyan aki beadatta? És tapasztalat, hogy hogyan reagált ez ügyben a gasztró dokitok?

köszi mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#294 2012-01-17 12:07

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok! Menzesszel kapcsolatos kérdésem lenne a lányokhoz:)
Crohnos vagyok, októberben aktivizálódott, mostanra lett jó a vérképem, és a tüneteim is nagyrészt elmúltak. Budenofalk tablettát kaptam, most is szedem, kb.márciusig.
A kérdésem: õsz óta vannak vérzészavaraim...1hónap alatt többször is van 1-2, max 3 napos vérzésem, ami mindig alvadt vérrel kezdõdik...
Voltam nõgyógyászaton, ultrahangon, semmit nem találtak.
Tudom, hogy aktív Crohn kihatással lehet a hormonháztartásra stb, de már semmi panaszom, relatíve kijöttem ebbõl az idõszakból.
Tapasztalt vki hasonlót? Vagyis hónapokig tartó vérzészavar, negatív eredmények mellett? Köszi! :)

Nincs jelen

 

#295 2012-01-17 15:43

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia!

Nekem jó vérkép, nyugodt Crohn mellett volt ilyesmi. Nem találtak semmit, ezért javasolták, hogy szüneteltessem a fogamzásgátlót. 2-3 hónap alatt teljesen helyre állt a ciklusom. Késõbb újrakezdtem a gyógyszert (orvosi engedéllyel) és nemsoká újra kezdõdött a probléma.

Nincs jelen

 

#296 2012-01-17 19:30

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nekem a nõgyógyász nem ajánlotta sem a fogamzásgátlõ tablettát,mondván nem szivódik fel rendesen,sem a spirált,sem a hüvelygyûrût,mert gyakran okoznak gyulladást és azt mondta,hogy elég nekem egy gyulladás is.Ez van!Védekezzünk a  megszakitásos módszerrel,vagy gumióvszerrel.

Nincs jelen

 

#297 2012-01-17 21:05

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Én nem szedek tablettát...szóval úgy néz ki, marad a várakozás...:S 
Köszi!:)

Nincs jelen

 

#298 2012-10-11 20:05

zsuzsi0814_88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Én lassan 2 éve vagyok crohn beteg. Én már nagyon sokat javultam (másfél éve pentasát szedek, 15 kilót híztam és a székletem is teljesen rendben volt), de elkezdtem szedni a belara fogamzásgátlót és most a CRP-m is megugrott 5,7-rõl 18-ra, fáj a hasam 2 napja, ma van a 3-ik nap most már megy is a hasam. Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan köztetek aki így járt mint én, hogy fogamzásgátlótól lett rosszabbul? Még nem biztos hogy attól van, de szerintem igen, szerdán megyek a gasztro dokihoz, de addig is jó lenne hasonló esettel találkozni, hogy kicsit megnyugodjak, hogy csak a fogamzásgátló kavart be. Elõre is köszi! Mindenkinek jó egészséget kívánok!! :)

Nincs jelen

 

#299 2013-01-26 18:43

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy lányok,asszonyok ti mivel védekeztek?Fõleg szülés után érdekel hogy ki mit használt!Mert azt hallottam hogy crohn betegség alatt nem lehet szedni fogamzásgátló tablettát.Véleményetek?Köszönöm szépen mindenkinek.Tünetmentességet mindenkinek!

Nincs jelen

 

#300 2014-08-26 12:41

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy van e itt valakinek endometriózisa? Most olvastam egy esetet, ahol az illetõnek hasi panaszai voltak vagy tíz éven át, de tükrözés, minden negatív, így ibs lett a dolog vége. Majd a kálvária végén kibukott, hogy az endometriózis okozta a panaszokat, ami ugyen a bélen is megtelepedhet.
Nekem van endometriózisom elvileg, azt mondták még enyhe és csak egy fogamzásgátlót írtak fel rá, ami elvileg ebben segít. De ez csak feltételezés ugye, hiszen nem volt laparoszkópiás mûtét, azt mondták fiatal lánynak senki se vágja fel a hasát… pedig nem is vagyok annyira fiatal :)

Mindenestre most ezen elgondolkodtam, hogy ha ez is lehetne a dolgok hátterében, hát én szivesen állnék a mûtét elébe, tekintve, hogy gasztroenterológiailag hivatalosan nagyon enyhe, ismeretlen eredetû gyulladáson kívül semmi bajom

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB