#101 2016-09-02 22:10

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!

Valakinek valami ötlete a krónikus székrekedésre? Vizsgálatok, okok, megoldás, bármi? Mert 5 éve van székrekedésem, de úgyhogy szenna tea nélkül magától 3-4 hétig nem távozik semmi. 5 év alatt elég sok szert ki lehetett próbálni már, de maradt a szenna, mintha semmi más szerre nem reagálni a szervezetem, ami elég fura. Viszont fél éve colitisem lett és azóta alig bírom meginni iszonyúan kicsire csökkentett adagokban se és már csak 5-6 naponta iszom, de utána teljesen kiújul a bélgyulladásom :/ Puffadás, fájdalom, véres széklet, minden egy napig majd újra székrekedés ameddig nem fõzök le szennát :/ Úgy érzem ennek rövid idõn belül nagyon rossz vége lesz.

Nincs jelen

 

#102 2016-12-02 12:18

fiuhhh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok,
Jelenleg 30 éves vagyok és 17 éves korom óta vannak tüneteim, akkor még itthon nem nagyon tudták mi ez, én már sokat olvastam külföldi fórumokon. 24 évesen beigazolódott, hogy IBS-em van egy tükrözéssel. Elkezdtem meditálni és jógát oktatok, azóta ehetek mindent. Látom sokan szenvedtek a probiotikumok kérdésével.
-A legjobb probiotikum a savanyúkáposztalé, ami meg is hajt egy kicsit, a piacon ingyen oddadják zacskóban.
-ízületi fájdalmakra szteroidkezelés után pl medrol: reggel éhgyomorra 1 teáskanál szódabikarbóna 2 dl langyos vízbe. az elsõ étkezés elõtt fél órával. Kiviszi az izületekbõl a savat (hugysavat). 3 hétig iszod egy hét szünet.
-vas-mint természetes gyulladáscsökkentõ: homeopápiából pl ferrum phosphoricum d12 vagy arnica montana ch30
-MENTA tea este Zsályatea, édes és kálmosgyökér.
-utifûmaghéj béltisztításra este az utolsó fõétkezés helyett. psylium husk
-no cannabis (vérbõséget okoz, no alkohol ugyanez miatt
-a szteroid a mellékvesét teszi tönkre a krtizontermelébe nyúl bele!!!!

ha valakinek kérdése van írjon nyugodtan, az alternatív terápiákban elég jártas vagyok.

Bence

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB