#1101 2010-11-15 06:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kemény háború? Még nem is ismered a hozadékokat. Ha megismered akkor mit fogsz hozzá szólni? :D

A mai elsõ lecke.
Ha felébredtél ne a jó megszokott dolgokkal kezd. Nézz a napnak elejébe tervezd meg a napodat. Mit szeretnél elérni. Legyen ez az elsõ. Persze az alap elvek betartásával. (De ezt bõvítheted pl. ma nem veszekszem, juszt sem húz fel senki. vagy ma jó leszek egész nap. ez csak két példa volt) Te vagy a fõnök te döntöd el hogy milyen legyen a napod.) Tessék minden reggel így kezdeni erre elég 2-3 perc. Ötlet ugye ha felkelsz hova mész elõször igen oda. Na ott is lehet tervezni.

Én minden nap plusz leckéket fogok felrakni. Aki akarja csinálja, viszont hetente aki csinálja írja meg mi változást vett észre mindennapjaiban.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1102 2010-11-15 07:22

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Vissza olvastam teljesen az elejéig a topikot. Érdekes dolgokat véltem felfedezni. Sõt tanulságosakat. Na de mindegy az a múlt, ami ugye elmúlt! ;)

Nincs jelen

 

#1103 2010-11-15 10:41

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Angeluc, én is totál így vagyok, hogy hirtelen felszalad, és ilyenkor át szoktam magamon engedni (nem lövöm másra, csak tudomásul veszem) és magamnak magamban megfogalmazom az érzéseimet és amikor ez tudatosul, már kicsit jobb.
Nagyon tetszik a füzetes dolog, ez arra is jó lehet, hogy az ember írásban kibeszélje magából az õt ért kellemetlen hatásokat és asszem már sokszor beszéltünk itt arról, hogy ha kimondjuk, akkor már nem is tûnik olyan gáznak a dolog, mintha magunkban mantráznánk rajta.
Kérek mindenkit, hogy lehetõsége szerint ne gondolja azt, hogy ha pszichológus iránti szükséglete van, az gáz vagy betegséget jelentene. Ha körülnéznünk a világban, látható, hogy szinte mindenkinek idõnként van szükséges külsõ segítségre ahhoz, hogy feldolgozza az életét. Nagyon jó cikket olvastam ma és majd be is írom, ha lesz idõm.
Szuszika, Te meg olyan mondatot írtál, hogy tessék kifejteni!!!!! Így furdaltatod legalább az én oldalamat:)

Nincs jelen

 

#1104 2010-11-15 10:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Drága Ede! Mi az az ominózus mondat? Tessék már segíteni nekem! ;)

Nincs jelen

 

#1105 2010-11-15 12:46

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Lásd 1102-es hsz-ed:):)

Nincs jelen

 

#1106 2010-11-15 13:01

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ja igen! Mint mondtam az a múlt! De hadd legyek most kicsit gonoszkop. Találd ki olvass vissza te is. (Ez nem is kicsit ez nagyon) :D:D:D

Szerkesztette: Szuszidi (2010-11-16 06:22)

Nincs jelen

 

#1107 2010-11-15 13:07

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

ez tényleg :p , azért ez mégiscsak 23 oldal!!!! :o :)

Nincs jelen

 

#1108 2010-11-15 13:08

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

http://www.kartaliklara.eu/

Valaki járt már itt?Bármi hozzászólás ezzel kapcsolatban?

Nincs jelen

 

#1109 2010-11-16 06:23

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Drága Ede! Az ötödik oldalnál kezd a kutakodást. (jaj de vaj szívem van) Remélem te is megleled. ;)

Nincs jelen

 

#1110 2010-11-16 15:09

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ó, be vaj szívû,köszönöm, majd ha odajutok, megnézem, most sok minden van, hála égnek, amivel foglalkoznom kell. Üdv és kösszszszszssz

Nincs jelen

 

#1111 2010-11-16 16:55

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kislányok, nagylányok! Valami reagálás csináljátok, nem csináljátok?

Nincs jelen

 

#1112 2010-11-16 16:59

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

És a kisfiúk, nagyfiúk????? :D ;)

Nincs jelen

 

#1113 2010-11-16 17:31

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jó ez így azokat te írtad be. ;) :D

Nincs jelen

 

#1114 2010-11-16 18:43

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szuszi 233? :)

Nincs jelen

 

#1115 2010-11-16 19:03

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Talált süllyedt de csak részben, de köze van a dolgokhoz! ;) :)

Nincs jelen

 

#1116 2010-11-17 06:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A mai napi lecke.
Meditálás elengedés.
Naponta 15 percet szánj meditálásra. Nem sok idõ. Meditálhatsz a buszon is ha már nem zavar semmi. De elõször otthon csináld. Kényelmesen akár le is dõlve. Ezen zene segítségével jobban el tudsz lazulni. Járd be azt az utat meditálás közben amitõl meg akarsz szabadulni, vagy zavar, gondolj rá és engedd el mint egy lufit hadd szálljon a szélben. A gondolataid ne csapongjanak. Zárd ki a külvilágot.
Jó tanács ha van MP3 asod, vagy telefonod mi tudja kezelni az MP3 akkor  a zenét másold ki rá így buszon utazás közben is tudsz meditálni.
Mi is a meditáció?
A meditáció rendszerint olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsõnkre való koncentrálásnak. A cél a lelki béke, megnyugvás keresése. Ilyenkor sikerül a környezetbõl kikapcsolódni, úgyhogy pszichológiai szempontból az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni.
Mára ennyi lenne. Ki hol tart? Tessék visszajelezni.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1117 2010-11-17 15:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Csendben megjegyzem, aki ide téved, mit tud hasznosítani az "Alternatív módszerekbõl", már ami az utóbbi néhány hozzászólást illeti....a locsi-fecsi is valamilyen terápia ?
Én nem értek ezekhez az alternatív dolgokhoz, de komolyan veszem, tegyétek Ti is azt, arra kérlek benneteket.
Köszönöm.

Nincs jelen

 

#1118 2010-11-17 23:44

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok :)
Amíg bent leszek, addig is fogom csinálni a fent leírtak, és gyakorlom. Ha erõm engedi, akkor mindent le fogok írni, és ha hazajöttem beszámolok, hogy mit tûztem ki célul, és ebbõl mit tudtam megvalósítani.
A meditálástól kezdve, a napi "csak ma..." stb...
Sziasztok :)

Nincs jelen

 

#1119 2010-11-18 05:46

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Akkor összefoglalva az eddigiek!
Az irányelv:
Csak ma, felhagyok az aggódással!
Csak ma, nem leszek dühös!
Csak ma, becsülettel végzem dolgomat!
Csak ma, szeretni és tisztelni fogok mindent, ami él! …


Elsõ lecke.
Ha felébredtél ne a jó megszokott dolgokkal kezd. Nézz a napnak elejébe tervezd meg a napodat. Mit szeretnél elérni. Legyen ez az elsõ. Persze az alap elvek betartásával. (De ezt bõvítheted pl. ma nem veszekszem, juszt sem húz fel senki. vagy ma jó leszek egész nap. ez csak két példa volt) Te vagy a fõnök te döntöd el hogy milyen legyen a napod.) Tessék minden reggel így kezdeni erre elég 2-3 perc. Ötlet ugye ha felkelsz hova mész elõször igen oda. Na ott is lehet tervezni.

Második lecke:
Naponta 15 percet szánj meditálásra. Nem sok idõ. Meditálhatsz a buszon is ha már nem zavar semmi. De elõször otthon csináld. Kényelmesen akár le is dõlve. A zene segítségével jobban el tudsz lazulni. Járd be azt az utat meditálás közben amitõl meg akarsz szabadulni, vagy zavar, gondolj rá és engedd el mint egy lufit hadd szálljon a szélben. A gondolataid ne csapongjanak. Zárd ki a külvilágot.
Jó tanács ha van MP3 asod, vagy telefonod mi tudja kezelni az MP3 akkor  a zenét másold ki rá így buszon utazás közben is tudsz meditálni.

Egyenlõre ennyi. Ha mennek a dolgok tovább lépünk. De csak is ha azt írjátok nekem mehetünk tovább.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1120 2010-11-19 10:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Látom a zenét rendesen leszedtétek. Bár többen is mint akik ide írnak. Nagyon örülök neki. Ki hol tart kinek kell segítség? Az jelezze legyen kedves. Akár priviben is.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1121 2010-11-19 21:36

Lajbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok. Ti mit gondoltok a cseppkõgomba kivonatos készítményekkel? Ha valaki szedte vagy szedi és van róla véleménye kérem írjon

Nincs jelen

 

#1122 2010-11-19 22:21

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Lajbi!
Én szedtem Gastroanax-ot abban van cseppkõgomba, de, hogy megmondjam neked az õszintét sajnos nekem nem hatott a készítmény.
Remélem neked fog valami ilyesmi hatni.
Üdv, és jobbulást!

Nincs jelen

 

#1123 2010-11-29 13:17

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Breki!

Hozzám a természetgyógyászom jött ki október végén, mikor már nagyon le voltam gyengülve. Semmilyen gyógyszer nem hatott, nem hozott javulást. 3 évvel ezelõtt mikor diagnosztizálták nálam elõször a colitist, majd a Crohnt akkor sem segített semmi, akkor fordultam hozzá elõször. Fél év alatt német homeopátiás cseppekkel (Pekana, tehát nem a szinte mindenhol kapható bogyócskák) teljesen meggyógyította a vastagbelemet, ami jócskán vérzett, elváltozások voltak rajta. 1 évvel a diagnosztizálás után az orvosok széttárt kézzel álltak felettem, mert semmi nyoma nem volt a colitisnek. Viszont jött a Crohn (ami valószinûleg régebben megvolt, csak a vékonybélig soha nem mentek a vizsgálatok alkalmával, pedig kértem a természetgyógyászom végig jelezte, hogy valami baj van vele). 1 éve kértem egy altatásos endoszkópiát, ahol végre a vékonybelet is megvizsgálták...döbbenetes felvételeket kaptam.. A természetgyógyászom már elõtte mondta, hogy javítani picit tud a vékonybelemen, de komoly baj van. Mivel õ nem tudott adni semmit, amitõl remisszióba kerültem volna, így ismét elkezdtem szedni gyógyszereket, többet, erõsebbeket. Fél év után csak rosszabbul lettem. A vérképem és CT eredményem rosszabb lett mint volt (mindenki azt mondta hogy a francba bírom két lábon, munkával, gyerekkel, egyedül). Majd a legutóbbi látogatása alkalmával a természetgyógyászom hozta a Moksa Elixírt és kimérte mennyire segít (Voll féle módszerrel dolgozik) és bizony megdöbbentõ eredményeket jósolt a készülék. 1 hónapja szedem 2x15 cseppet, semmilyen más gyógyszert mellette (még egy Psy stabil homeopátiás cseppet, ami a pszihére hat, de azt csak alkalomszerûen). Karácsony környékére jelezte a pozitív változást. Nálam biztosan lelki tényezõk hozták elõ a betegséget (visszagondolva az életemre, mindig akkor voltak ilyen (sokkal enyhébbek a mostaninál) tüneteim, amikor nagyon sokáig tartó erõs stressz alatt voltam, melyeket ha megoldottam, akkor 1-2 hónapra rá enyhült a bajom is, a mostani erõs stresszt, lelki problémát adó dolgot sajnos nem tudom megoldani, immáron 3 éve és 1 éve még kaptam egy lórúgásnyi rosszat is).
Szóval a hatása egy hónap alatt: Napi 3x megyek csak a wc-re, egyre ritkább a hasmenés (igaz ha egy vírust benyalok, az biztos a beleimet készíti ki, de az is csak 3 napig tartott most legutóbb). Több az energiám, nem szédülök el, határozottan jobb a közérzetem és egyre többször kerülök jó lelki állapotba, konfliktus kezelõ képességem nagyon jó lett. Másfél hete ismét lórúgásnyi lelki dolgot kaptam és 1 hét alatt feldolgoztam. Jelenleg ennyi. Nálam már ez is fantasztikus :)
Egyik ismerõsömnek is vettem, õ cukorbeteg...hihetetlen...1 éve nem hat nála az inzulin, hiába próbálnak állítani rajta, már igen csúnya szövõdményei vannak. 1 hete inzulin mellett és a Moksa szedésével tökéletes a vércukor szintje (õ is akkor kezte el szedni, amikor én).
Magamnál kíváncsi leszek...Újévre már híznom kellene :)
Ilyen hosszan pedig azért írtam, hogy érzékeltessem: nem hiába bízok a természetgyógyászomban.

Nincs jelen

 

#1124 2010-11-29 13:21

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Lajbi, nekem semmilyen érzékelhetõ javulást nem hozott! Jobb eredményt értem el a ProGastro-val. Ráadásul (igaz utólag kimérettem a terészetgyógyászommal és csak 1-2 értéket javított a vékonybelemen, a kívánatos húsz helyett)

Nincs jelen

 

#1125 2010-11-29 15:05

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Bica!
Ha jól értelmezem akkor te is a Moksa-t szeded és azt mondta a természetgyógyászod, hogy kb. újévre lesz tõle javulás? Ez beszerezhetõ gyógynövényboltban, vagy csak neked is külön hozza a gyógyászod valahonnan szerzi?
Már nekem sem hat semmi pedig A-Z-ig kipróbáltam mindent és leves...
Erre azért kíváncsi lennék. ;) Várom válaszod, Üdv!

Nincs jelen

 

#1126 2010-11-29 18:50

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Csak tudnám miért nem jelenik meg a kb. 2 órája írt hozzászólásom!
Szóval röviden. Az elsõt a természetgyógyászom hozta, azóta már én rendelem magamnak a forgalmazótól. Szerintem néhány gyógynövényboltban lehet kapni.
No és még egy pozitív dolog nálam: 1 hete nincs hõemelkedésem. :)

Nincs jelen

 

#1127 2010-11-29 19:01

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Bica!
Egyszerûen azért mert a moderátor moderálta. Bõvebben a "Moderálás" topikban.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1128 2010-11-29 19:01

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi a választ! Nézd meg az "oldallal kapcsolatban/moderálás" topikot és ott megtalálod kérdésedre a választ, kapitányunk szorgoskodott... :P
Mert megjelent a hozzászólásod csak utána eltûnt az éterben...  :D
"Csak tudnám miért nem jelenik meg a kb. 2 órája írt hozzászólásom!"........azért :)

Nincs jelen

 

#1129 2010-11-29 20:32

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Azóta már kiokosítottam magam :) Hááát, legközelebb nem leszek ilyen lelkes :) No de hát ha az ember talál valami jót! Asszem ezt mindenki érti, ha ebben a nyavajában szenved.

Nincs jelen

 

#1130 2010-11-29 21:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Bica!
Nem a lelkes írásod volt a baj. Az jó nagyon jó dolog de olyan dolgot csináltál ami tilos.
Idézet a szabályokból: 3. A fórumban reklámozni és népszerûsíteni csak és kizárólag non-profit, üzleti tevékenységet nem folytató weboldalakat, szervezeteket és tevékenységet lehet.
Drága vén tengeri medvénk dolgozik! :D:D:D
Írd ami a csövön kifér csak reklám nélkül azt lehet priviben intézni.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#1131 2010-12-03 11:07

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Bocsánat, hogy nem tegnap írtam, de valahogy ez a hó erõsen megvisel... Kívül-belül nehezen vagyok, de shebaj, lesz ez még jobb is :)
A lényeg, hogy én vallom, és tudatosan érzem is, hogy nem ment volna ilyen gyorsan ez a "gyógyulás" (milyen gyógyulás, mikor egészséges vagyok...? :) ), ha nem úgy állok hozzá a dolgokhoz, amit itt Szuszidi már leírt, és próbáltam pozitívan gondolkodni, és nem elfogadni, beletörõdni, elhagyni magam.
Amikor felkelhettem az ágyból én róttam a köröket erõsen, nagyon keveset feküdtem, és legfõképpen nem sajnáltattam magam, mert az egy jó helyzet, ha velem foglalkoznak. Már a mûtét harmadik napján nem kértem, és nem is kaptam fájdalomcsillapítót. A mai napig a jól bevállt módszer, ha jön a görcsös fájdalom, akkor nekiállok mosolyogni, ha elmúlik, akkor pedig megköszönöm, és hálát adok, hogy ennyi volt :) :) (Állítólag ez teljesen természetes, már a fájdalom, és még hetekig érezni fogom, hiszen a mûtét helye fáj, mint gondolom mindenkinek, akit mûtöttek...)
Nem lett fóbiám a sok "nemevés" miatt, bátran nekiálltam enni, nem félek attól, amit megeszek. Mindent megettem a kórházban is, itthon is azt eszem, amit megkívánok. Ha fáj fáj, legalább tudom, hogy ezzel a fajtával majd óvatosabban bánok. Nem tulajdonítok nagyobb jelentõséget neki, és nem parázok rá.
Nagyon sokat olvastam a "Titok" címû könyvet, illetve a "Vonzás törvénye" címû könyvet. És gyakran alkalmaztam a "Titokcselt", ami abból áll, hogy ha valami negatív behatás ér, olyan dologra gondolsz, ami pozitív energiával és boldogsággal árasztja el a lelkedet. A csõkivételnél nem jött be, de a varratszedésnél már igen :) :) :)
Minden nap reggel köszönetet mondtam, hálát adtam, és a "csak ma ..." gyakorlatokat is csináltam, több-kevesebb sikerrel, nekem a türelmet kellene nagyon megtanulnom...

Nincs jelen

 

#1132 2010-12-03 19:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kérem szépen! Kobika beszámolt! A többi kis nagy lány nem. Várom a beszámolókat. De tényleg.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1133 2010-12-06 21:55

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Mindenki!

Kezdõ crohnos vagyok, hál Istennek enyhe tünetekkel, amikrõl éveken át azt gondoltam, hogy az átlagosnál magasabb alkoholfogyasztás, és az ennek mellékhatása ként megjelenõ zabálások eredményei.
Nézegettem az oldalt és egy tapasztalást szeretnék megosztani az alternatív módszerek fórumban.
Nekem nagyon jót tesz ha reggel, miután lenyeltem a nap elsõ Salazopyrinjét, alaposan szétrágcsálok pár szem diót.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Csak becsapom magam, vagy esetleg másnak is jót tesz?
Lécci csak olyanok írjanak választ ide vagy az emilcímemre akik hódolnak a reggeli magrágcsálásnak.

Kell lennie gyógyulásnak!

Szerkesztette: teafil (2010-12-06 21:57)

Nincs jelen

 

#1134 2011-01-06 19:11

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Mindenki!

Elnézve emiljeimet, és a hozzászólásomat nemigen tapasztalok reakciókat, pedig igazán érdekelne miért vagyok most jól. Az utóbbi két napom olyan volt mint egy normális emberé. Napi egy (!) széklet ami formált. Igaz ugyan, hogy a nyálka tisztán látszik dehát kit érdekel.
A módszert továbbfejlesztettem. Reggel pár szem dió alaposan szétrágva, a pépet is péppé és azt is péppé, majd következik egy banán és egy alma. Egy nap durván 4 liter teát iszom meg. Ami áll körömvirág, párlófû, lósóska, orvosi zsálya teákból, csalánt csak azért teszek bele mert az kihagyhatatlan, citromfûvel és kamillával ízesítem.
Lécci valaki próbálja már ki a dió-banán-alma triót éhgyomorra. Tudni szeretném ez e az oka, jollétemnek.

Kell lennie gyógyulásnak!

Nincs jelen

 

#1135 2011-01-07 08:23

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

teafil!

Szervusz, a dió jó a banán, az alma és a gyógyteák is. Lehet, hogy az azelõtti életmódodhoz képest ezt meghálálja a szervezeted. Így tovább!!
Ajánlom még neked a fokhagymát és az édesgyökérbõl készült teát!

Nincs jelen

 

#1136 2011-01-09 23:33

Bari
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Én 2 éve diagnosztizált Crohn beteg vagyok.Érdeklõdni szeretnék,hogy valamelyikõtök használta -e már,és milyen tapasztalattal, az Energy Vironal nevû termékét,illetve propolisz kapszulát vagy tinktúrát?
Válaszotokat elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#1137 2011-01-12 22:32

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Régen írtam már, de folyamatosan követem a fórumot. Két terápiát szeretnék mutatni nektek, nagyon érdekelne a véleményetek róluk.

1. Bélflóra "átültetés": Végülis rendes orvosi kezelés, de nem hinném, hogy Magyarországon bárhol is végeznék, pedig UC -ben elég hatékonynak írják le.
http://www.probiotictherapy.com.au/pages/colitis.html
http://journals.lww.com/jcge/pages/arti … e=abstract

2. Valamilyen speciális ásványokkal történõ detoxikálással ígér gyógyulást/javulást 300 $-ért. (kicsit gyanús, mivel sokféle betegségre ajánlja az oldal)
http://www.resolvecolitis.com/

Várom a véleményeket!

Nincs jelen

 

#1138 2011-01-16 15:28

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok?

Használ valamelyikõtök kristálygombát? Most kaptam a húgomtól, s szívesen kipróbálnám, de elõtte körbejárom a kérdést.

Veronika

Nincs jelen

 

#1139 2011-01-17 07:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szép reggelt!
Kislányok várom a beszámolókat. Akár priviben is küldhetitek!
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1140 2011-01-18 10:30

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Tafedim teáról, balzsamról, gélrõl van-e valakinek bármilyen tapasztalata?
Minden érdekel, tehát crohn, hasmenés, nõgyógyászat, hormon problémák...stb., szóval bármivel kapcsolatban, ha valaki használta már, akkor kérem írja meg, hogy mit tapasztalt.
Hálásan köszönöm!

Nincs jelen

 

#1141 2011-01-20 18:54

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hello
Most olvastam egy az ausztrálhoz elvében hasonló kezelés módot, bár az eljárás nem valami gusztusos és egyelõre a clostridium difficile fertõzésnél mondják hatásosnak:

http://index.hu/tudomany/2011/01/20/sze … hasmenest/

Cr

Nincs jelen

 

#1142 2011-01-28 19:25

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Dr. O.Z.A. Hanish: Az ORVOSI DESZTILÁLT VÍZ-KÚRA

KÚRA ISMERTETÉS

Minden bajnál a vér van túlterhelve. Csak egy mód van a vér kitisztítására, a desztillált v. halott víz, mellyel kimossuk a vért, mely víz nem tartalmaz semmi élõ szervezetet, sem vegyi összetételt. Ez a víz a forralásnál keletkezõ gõzbõl kondenzálódik és az olyan nyomást gyakorol a vérre, mely pillanatok, percek alatt megsemmisíti az anyagokat, idegen elemeket, ásványokat, savakat, melyek a vérbe hatoltak, keresztül ûzi a szervezeten és rövid idõ alatt elillannak. Nem lényeges, hogy lassan v. gyorsan, melegen v. hidegen isszák-e a vizet, mindenki a maga módján, temperamentje és állapota szerint. Az idegesek és hepatítikusoknak majdnem forrva kell inniuk. A lényeg: a szükséges nyomást fenntartani a vérre. Ezért kell egyszerre 2 pohárral (átlag 2 deci) inni, egész napon át, míg eléri a 3-3 1/2 litert. Idõsek, betegek, gyengék csak 2x1 decit igyanak, napi 2 l-nél nem többet. Íme egy lehetséges kúra:

1. A felébredésnél reggel megisszuk az elsõ 2 pohár vizet, melyek már az ágyhoz vannak készítve.

2. A reggeli elõtt (ha egyáltalán reggelizünk) vesszük a 2. adag 2 pohár vizet.

3. 2 óra múlva a 3. adag 2 pohár jön.

4. Evés elõtt a 4. adag 2 pohár jön, de ennél asztalhoz ülhetünk.

5. 2 órával ebéd után az 5. adag jön - 2 pohár víz.

6. 2 órával késõbb a 6. adag 2 pohár víz.

7. Vacsora elõtt (20 óra körül) veheti a 8.-at.

8. Kevéssel lefekvés elõtt a 9. adagot s ezután úgy alszik, mint egy üdvözült.

Most jön a kérdés, mit lehet a kúra mellett még enni-inni.

Azt, amit akar és amennyit akar.

Elvileg a Mazdaznanban semmi sincs tiltva, fõleg a kúra alatt. Ha nincs szüksége böjtre, nem kell semmit megvonnia magától ehet és ihat, de a kúra szabályait pontosan be kell tartani: minden 2 órában étkezés e l õ t t meginni a 2 pohár desztillált vizet. Mégis, súlyos betegeknek megfelelõ étrendet kell betartani a kúránál. Hamarosan megállapíthatja, hogy már a reggelinél szerényebb lesz, miután megitta a 2x2 pohár vizet. 3 nap után már nem vágyakozik sem erre, sem arra többé, ellenkezõleg olyan dolgokra vágyik, amire azelõtt sosem gondolt és azokat fogyasztja. Kevés idõ múlva búzadara, zabpehely és hasonló gabonanemûkre jön vágya. Ha meg akarunk szabadulni bajainktól, úgy 1 kanál agar-agart veszünk reggelire.

Ha gyorsítani akarjuk erõsödésünket, úgy este 1 kanál carageenzuzmó teát veszünk, szétmorzsoljuk egy csészébe (elõzõleg többször átmosni ) s forró vízzel leöntve megisszuk a folyadékot az alján maradt sûrûjével együtt. Napról napra kevesebbet eszünk, nemsokára csak a felét, majd az 1/3 részét annak, amit azelõtt fogyasztottunk. Néhány hét múlva már a szükségleteink szerint választjuk táplálékunkat, úgyhogy egy új testet építhessünk. 5-7 hét múlva másként kezdünk élni.

Már érezzük a tisztulási folyamatot, a vérkeringés megújulását, felfrissülését. A súlyából semmit sem veszít a kúra alatt, sõt gyarapszik, mert mennél tisztább a vér és a testsejtek, úgy súlyosabbak lesznek. Ha túlságosan emelkedne a súlya, úgy leegyszerûsíti étrendjét, elhagyja az olajat és vajat. E kúrában a legcsodálatosabb, hogy nem okoz semmi gondot, minden probléma magától megoldódik, ha szigorúan betartjuk a kúra elõírásait. Világosabb gondolataink jönnek és szívesebben végezzük a légzõ gyakorlatainkat. Fejlõdünk, a saját gondolataink lépnek elõtérbe, nem kérdezõsködünk többé, gondolkodó lénnyé válunk. Sok minden feleslegessé válik, amivel azelõtt foglalkoztunk. A kúra egyszerû, s az érdekes benne, hogy minden megerõltetés nélkül nagy eredményt lehet elérni vele. Akár gyomorbajban szenved, vagy a máj nem funkcionál rendesen, v. a vesék vannak megtámadva, v. emésztõcsatorna eldugult, v. nemi bajok okozzák a rosszullétet, mert a tüdõk és idegek nem végzik jól a feladatukat, még a szív sem, s végül fekélyek jönnek, melyek rákká fejlõdhetnek.

Minden bajnak el kell múlnia s ehhez a desztilláltvíz kúra elég, nem kell semmit hozzátenni. Idegbajnál ajánlatos 21 napig a kúra idején csak pattogatott kukoricán élni, a gyümölcsöt elhagyva, míg a test újra normálisan mûködik. Ha görcsök, merevedések vannak, v. az inak megrövidülnek, csak a panopraktika nyújthat segítséget és meg kell veregetni, vagy mással ütögettetni az összezsugorodott testrészeket. A tuberkolózis is eltûnik, ha kecsketejet adunk a betegnek, okra-hüvelyt (2 kanál) és pignons teát (1 kanál). A legsúlyosabb cukorbaj 6 hónap alatt elmúlik, melyet a közönséges orvosi elõírások-rendelések nem képesek elérni. A vízi betegség, köszvény, reuma, bélbajok és skrofulózis (vérbajok) 21 nap alatt javulnak. Ekkor 3 heti szünet következik s újabb 3 hétig kell kúrázni 3x ismételve. Ha szükséges, folytatni kell, így 9 hónapig, mialatt teljesen kigyógyul mindenbõl.

A rák - bárhol legyen is, pl. mell-, gyomor-, máj- v. a belekben v. torokban, vagy egy sarcoma: ki lehet ûzni a vérbõl 3 v. 14 hónap közt, desztilláltvíz-kúrával. Néha már pár nap után a sebes helyek (rákosak) megszáradnak, eltûnnek a vérbõl, s a baj ki lesz ûzve. A gyomorrák is gyorsan gyógyul, ha csak pattogatott kukoricán és sok friss zöldséggel él, salátának elkészítve, v. forró olajba dobva egy pillanatig, míg így kissé meghervad - s keveset eszünk belõle. Minden savasat el kell hagyni. A bõr színe 3 napi kúra után már kivilágosodik, rózsás lesz, s az egész testben könnyûség érzete támad. A 2. és 3. hét után a szemek átható tiszták, fényesek lesznek s világosabb lesz a gondolkodás és a túlérzékenység is csökken.

Túlzásba ne vigyük a vízkúrát sem, mert akkor reomára hajlamosít. Ha kimondott ellenszenv van a vízivásra, akkor szüneteltetni kell, vagy jobban diétázni, avagy rövid böjtöket (1-2 hetenként 1 napot), bélfürdõket végezni. Ugyanakkor a soványak hízni kezdenek, míg a kövérek fogyni kezdenek. Hirtelen, heves eseteknél elég a 3 heti kúra, másoknál 5 hétig tarthat. Aki 12 hétig bírja megszakítás nélkül, a test minden baja lassan elmúlik, a táplálkozás mértékletes, pontos lesz. A kúra befejeztével oly szokássá válik a víz-ivás, hogy szívesen folytatja s az esti étkezés elõtt megissza a 2 pohár vizet. Így nem betegedhetünk meg többé. Miután testünk 87 %-a vízbõl áll és a víz, amelyet naponta pontosan 2 pohárral desztillálva veszünk, kiviszi a sókat és savakat természetes utakon s nem engedi többé a vért ezekkel terhelni.

Ez a kúra 3 különleges eredményt biztosit: 1. Kimossa a vért úgy, hogy kiûz belõle minden idegen anyagot. 2. Ezáltal minden szerv és az egész szervezet is normálisan mûködik 3. Ez egy fiatalító fürdõ, egy olyan fiatalodás, amilyet a fiataloknál sem találunk, mert a mirigyfunkciókat normalizálja, s így az agyra hatva felélénkül az ember tõle. Ezt a hasznos kúrát mindig elõvehetjük, újra kezdhetjük, ha úgy érezzük, hogy a szervek nem mûködnek pontosan és egy pár nap v. hétig folytathatjuk. (1)

Ha nincs is különös bajunk, akkor is segítségül vehetjük e kúrát, mert a vért idõrõl idõre tisztítani kell, mindenkinek az õ. temperamentje szerint. (2) Ha minden 3-5-7-9 évben 5-7 hétig kúrázunk, úgy tisztán tartjuk a szervezetet, biztosítjuk állandó jólétünket és elõrehaladásunkat az életben. A desztillált víz a legnagyobb fontossággal s értékkel bír nemcsak az egyén, de egy egész nép számára. Egy gondos kormányzat, melynek szívügye a nép egészsége, minden vizet duplán desztilláltatna, mielõtt a vízvezetékbe engedné. Ha ez az eset nem áll fenn, úgy magunk desztilláljunk, legjobb a márciusi esõvíz. Az is valamit ér, ha a vizet 2x felfõzzük 5-10 percig s közben mindig lehûtjük s az alját eldobjuk. Lehet a kereskedelemben is venni, de vigyázni kell, hogy jóminõségû s fõleg jóízû legyen!

Szerkesztette: mathebalu (2011-01-28 19:43)

Nincs jelen

 

#1143 2011-01-29 19:18

ilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Elég rég jártam erre, de tudjátok, ha épp tünetmentes az ember, nemigazán koncentrál a betegségére. Colitis-es vagyok 2001 óta. 10 év alatt volt  pár tünetmentes évem, ám novemberben ismét "fellángoltam". Szteroid szedését nem akartam ismét elkezdeni, de sajna 1 hónapja ismét medrolon élek. Bár a dokim mondja folyamatosan, hogy ez nem nagy mennyiség (32mg). Hát.... a nullához képest. Tudom, van aki sokkal többet szed, nálam is volt ennek a 3 szorosa is, de valahogy nem füllött rá fogam, féltem, hogy ismét nem tudok majd "lejönni a szerrõl". Hát úgy néz ki valami igazság lesz benne, mert a doki javaslata szerint már 4 mg.-nál kellene tartanom. De jó is lenne! 
Segítséget, tapasztalatot kérnék abban, hogy valakinél volt e  Voll-módszer segítségével góckutatás. Illetve az ott felírt homeopátiás cseppek tapasztalatiról is szivesen olvasnék. Kinéztem most egy Bp-i klinikát és szeretném kipróbálni. (kicsit szkeptikus vagyok)
Köszönöm elõre is!!

Nincs jelen

 

#1144 2011-01-29 20:10

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írok, de ha valaki tudna felvilágosítást adni, úgymond alternatív vizsgálati lejárásokról. Gondolok itt arra, hogy elkerülhetõ-e a tükrözés, mert mint tudjuk ez nem túl kíméletes és korántsem kockázat mentes vizsgálati eljárás. Több helyen hallottam a CT alkalmazásáról is, illetve a PET CT-rõl. Tud-e valaki olyan helyet, ahol elõnyben részesítik ezeket a módszereket a tükrözéssel szemben.

Nincs jelen

 

#1145 2011-02-07 22:48

jeneszy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jár valaki Vitális Tér Terápiára?
Állítólag meggyógyítják a colitist.

Nincs jelen

 

#1146 2011-02-23 11:20

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ígértem, ha változás áll be az állapotomban, akkor jelentkezem. Októberben leálltam az Imurannal is és csak Moksa Elixírt szedtem. Január közepén vérvétel eredménye: minden értékben javulás, süllyedés teljesen rendben van. Emellett széklet 2 hete napi maximum 2 alkalom, nem nyákos, nem véres, normál széklet, azóta 1kg-ot híztam. Néha eszek egy kevés cukros édességet is és nem lesz hasmenésem tõle. 1 hete nyelv alatt feloldódó vasat, probiotikumot és vitaminokat szedek, a fáradtságom eltünt (elõtte hiába szedtem). Természetgyógyász vizsgálata: vékony- és vastagbél rendben, igaz még nem stabil, idegrendszeri értékem rossz, de jobb, mint októberben (valóban nagyon hamar feszült leszek és akkor, ha valami nagyon rossz dolog ér és nagyon felzaklatom magam, akkor hasmenés, de miután megnyugszom ismét normális lesz a székletem). 3-4 hete kezdõdött a nagyon erõs változás. Amikor elkezdett összeállni és ritkábbá válni a székletem, akkor sokat fájt a hasam, erõsen. Mára ez is megszûnt. Már csak a cigarettáról kellene leszoknom, de mostanában hiába próbálkozom, nagyon ideges leszek, ami nem használ nekem... fene enné meg az elvonási tüneteket :(

Nincs jelen

 

#1147 2011-02-23 11:34

Bica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia,

én is utálom a tükrözést, de mivel mintát tudnak venni, így ez a legjobb (állítólag külföldön már a kapszulás megoldásba - amit le kell nyelni - valahogy moldották a mintavételt is) Ha ez igaz és valahol nálunk is elérhetõ, akkor az lenne a legjobb, hiszen a vékonybél egész szakaszát is feltérképezni. Utoljára én már altatással kértem a  tükrözést és akkor látták, hogy milyen iszonyatos elváltozás van a vékonybelemben (ha nem altatással kértem volna, akkor a vékonybelemig nem jutottak volna fel), gyakorlatilag 5 mm körül volt egy szakaszon az átjutásra a hely egy elváltozás miatt, ami nem elég, hogy ott volt szép fehéren, de még vérzett is rendesen. A késõbbi CT ezt alátámasztotta (mármint csak a szûkületet, ráadásul akkor már nekem az orromon keresztül a gyomromba, a vékonybél kezdeti szakaszához vezettek le egy csövet és úgy töltöttek fel kontrasztanyaggal). Én inkább tükrözést választom, mint a sûrû sugárzást.

Nincs jelen

 

#1148 2011-03-03 11:24

Bluedahila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves mindenki!

"A legjobb orvosság az ember számára az ember maga. A legnagyszerûbb gyógymód a szeretet." -Paracelsus-

5 éve diagnosztizáltak nálam crohn betegséget. Sok mindenen keresztül mentem azóta. Kedvenc gyógyszereink és mellékhatásaik..., operációk (kb.-1m bélés). Nem is részletezném itt jobban, mert nem ez a lényeg.
A lényeg, hogy élek!!!

5 éve mikor megtudtam, hogy miféle betegséggel van dolgom, elkezdtem ismerkedni vele.
Megtudtam, hogy orvosilag gyógyíthatatlan. Megtudtam, hogy autoimmun, azaz a szervezetem önmaga ellen fordul. Ezek az információk egyértelmûvé tették számomra, hogy ha az orvosok enyhíteni tudják a tüneteimet ezzel idõt kapok de megoldást nem. És hogy ha szervezetem fordul önmaga ellen, AKKOR MAGAMBAN KELL A VÁLASZOKAT KERESNEM.

Elkezdtem hát végigjárni az alternatív gyógyászattal foglalkozó központokat, iskolákat. Sok mindent kipróbáltam, sok hasznos dologgal találkoztam és sok információt gyûjtöttem. Azonban egyiket sem éreztem teljesnek, logikailag támadhatatlannak. Ekkor egy vicces "véletlen" folytán találkoztam a Pránanadi nevû, Tibeti módszerrel. Mivel gyerekkorom óta tanulmányoztam a Buddhista filozófiát, keleti misztikusokat, az elérhetõ transzcendens könyveket, azonnal tudtam, hogy ez lesz az!

4 éve foglalkozom a Nadival, és általa saját magammal, önmagam feltárásával, megismerésével. Ez sokszor nehéz, fájdalmas és kemény, olyan mintha az ember altatás nélkül végezne lelki operációt saját magán. De csodálatos is egyben!
Azóta megfejtettem a betegségem okát, rá tudtam nézni rossz beidegzõdéseimre és sokukon változtatni is. Folyamatosan dolgozok önmagamon, folyamatosan változom.
Értelmet nyert a betegségem, és értelmet nyert az életem! Már tudom, hogy nem azért vagyok itt, hogy a kényelmes fotelbõl a tv-t kapcsolgassam, hanem azért, hogy dolgozzak az életemben megjelenõ helyzetekkel, hogy dolgozzak magamon, hogy változzak, változtassak.
Mert a gyógyszer a VÁLTOZÁS!
Hiszem, hogy mindannyian kezünkbe vehetjük életünk irányítását! És hiszem, hogy ezt kell tennünk!
Minden betegség egy lehetõség arra, hogy ezt felismerjük, hogy a tudatosság útjára lépjünk.

Rengeteget változtam e 4 év alatt.
Felszámoltam a ragaszkodást, ami egy nem megfelelõ párkapcsolatban tartott.
Felszámoltam a megfelelési kényszert.
Felszabadítottam az érzelmi elfojtásaimat. Merek érezni! 
Felvállaltam a felelõsséget az életemért.
És még sorolhatnám.

1 éve vagyok tünetmentes gyógyszerek nélkül!
Az életem minden szegmensében megváltozott, kiteljesedni látszik.
Idõközben magam is mester lettem, (ami valójában azt jelenti, hogy még többet tanulok :D)!
Olyan párkapcsolatban élek amirõl korábban nem is feltételeztem, hogy létezhet...
A kapcsolatom a szüleimmel, a családommal szeretetteljes és nyitott...
Boldogan kelek fel és fekszem le minden nap, és hálát adok minden jóért... és minden rosszért, mert fejlõdhetek általa!
És tudom, hogy erre sokan fel fogtok szisszenni, de már hálát adok a betegségemért is!

Azért írtam le mindezt, mert szeretnék segíteni azoknak akik felvállalják a FELELÕSSÉGET, akik mernek VÁLTOZNI. És mert hiszem, hogy a mögöttem lévõ tapasztalatok, irányt mutathatnak az úton.

Ha úgy érzed valamit megpendítettek benned a leírtak, írj BÁTRAN!
Minden kérdésre szívesen válaszolok! Írhattok e-mailt is a pranagergo@gmail.com címre!

Kívánok mindenkinek, sok mosolyt és EGÉSZSÉGET!

Nincs jelen

 

#1149 2011-03-03 13:03

csetka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én még nem régen vagyok tag,és egyáltalán amiért az lettem,az az,hogy hátha segíthetek valakinek,aki szintén crohn beteg.Bár én is ki vagyok téve mindennek,amikkel ezeken az oldalakon találkozom,de eddig megúsztam,és próbálom ezután is.Én is kitanultam a természet gyógyászat sok fortélyát,de nem éltem vele,mert nem jött be.Valójában azt sem tudom,hogy mit csinálok másképpen,mint Ti itt Kedves mindnyájan,de az a merész gondolatom támadt,hogy  ha mások is hasonló állapotban vannak mint én,talán azokról is kellene beszélni.Magam se tudom,de hátha valamit másképpen csinálok,mint Ti,és hátha hasznát veszi valaki...Én mint már írtam is ,48 éve élek ezzel a betegséggel,és már magam sem hiszem el,hogy beteg vagyok,de mindig az orvost igazolják az eredményeim.(Megjegyzem,ritkán járok orvoshoz.)Fölneveltem 3 saját,és 1adaptált gyereket,akikkel volt gond,de ez sem viselt meg egészségileg,mert én úgy álltam az élethez,hogy szívesen csináltam mindent,Ha nem,akkor meg magamra kényszerítettem a gondolatot,hogy "DE,IGEN,SZÍVESEN CSINÁLOM!"Aztán az is érdekesség lehet még nektek talán,hogy amikor beteg lettem,én megfordítottam az életemet tudatosan:Éjszaka dolgoztam,-mert akkor általában mindenki jól van,-nappal meg aludtam,és akkor átaludtam a kellemetlen órákat.Egy idõ után azt vettem észre,hogy ez nagyon bevált nekem.A mai gyógyszer adagom 2x fél Pentasa,és ezt tartom évek óta.Bocsánat,hosszabban nem merek írni,mert nem tudom,hogy egyáltalán érdeklek -e valakit.Ha igen,szívesen válaszolok minden kérdésre! Jó egészséget Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1150 2011-03-03 13:08

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Bluedahila.Érdekes amit írsz.Én is elkezdtem ezzel foglalkozni,sok tanácsot kaptam,de egyik sem vált be.Még most sem tudom mért kaptam ezt a betegséget,mit kell belõle tanulnom.Próbáltam elengedni a betegséget,azóta is meg van.Minden nap kérem Mihályt és Rafaelt hogy segítsenek mutassák meg merre tovább.És hogy kérem vissza a szabadságom.És 1 hónapja volt nálam egy gyógyitó aki azt mondta apum bennem és nem akar elengedni a szeretetével,és ö segít nekem.Kifizetem 13 ezer ft-ot és még mindig beteg vagyok.Most javasolták a kinezologust,de már nem tudom ki segíthetne.Mit kell tennem hogy jól legyek.Hallottam Pesten egy igazi gyógyitóról,azt tudom hogy sok embernek segített,valamilyen Mártinak hívják.Most éppen benne vagyok egy jó nagy gödörben ahonnan nem tudok kimászni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB