#1201 2011-05-25 13:07

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok

A B. Laci bácsi féle megoldás 8 fajta terméket takar, cirka havi 60.000 ft.
Mivel ennyit össze tudok kaparni most, kipróbálom.
Van benne szölömag kivonat, több fajta max immun termék, gombakivonatok, valami virág kapcsula, macskakarom.
Teakaveréke az oldalán olvashato, vagy 15 fajta teát keverni össze, ez is kb havi 20.000.
Plus olyan diéta, ami nehezen tartható, semmi cukor, méz, laktoz, édes gyümölcs, burgonya, fehér liszt.
Javasolta Magneter beszerzését, 200.000 Ft.
Mindenre adott számot, és rá kell hivatkozni:)
Hát nem tudom... megprobálom.

Akit érdekel, elküldöm pontosan termékek neveit, beszerzési helyeit.

Nincs jelen

 

#1202 2011-05-29 17:56

Enech
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Én olvastam több helyen hogy a colitis 5 % ban gyógyítható pszichoterápia, homeopátia és tisztító kúra együttes alkalmazásával. Nekem meggyõzõdésem hogy valahol ezt az egészet az ételekkel megevett mérgekben és a lelki stressz által okozott hatásokban kell keresni..bár én tipikus eset vagyok három éve colitises mondhatni az egész fiatal korom a stresszrõl szólt család, iskola és minden téren, ezért idegileg mostanra elég labilissá váltam, hiszen még most sem lett vége a dolgoknak, ráadásul állandóan diétáztam mióta az eszem tudom. Nekem gyakorlatilag a colitis és a gyomorfekély egyszerre jött és állítom hogy nagyon nagy szerepe van az egészben a lelki dolgoknak-sérüléseknek és feloldatlan problémáknak. Csak sajnos Magyarországon ezzel még ahogy észrevettem elég keveset foglalkoznak. Az orvosom is a gastroenteron csak felírta a salofalkot, meg közölte ha találok valami jó módszert akkor csináljam azt...hát köszönöm, se tippet semmit nem adott (jah egy könyvet kölcsön a betegségrõl)

Tehát én innentõl kezdve el is határoztam, mihelyst anyagilag megtehetjük keresek egy alternatív klinikát plusz egy jó pszichológust és elmegyek egy méregtelenítõ táborba, addig meg megpróbálom kitalálni hogy a jelenleg tartó stressz hatásokat hogy fogadjam úgy, hogy lehetõleg ne "csapoljon" le energetikailag, mert többnyire ez történik...és ilyenkor persze nekiáll aktivizálódni ez a nyavalya is.

Nincs jelen

 

#1203 2011-05-29 18:08

Enech
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

http://aximedica.hu/index.html   ezt a klinikát néztem ki, kapásból három féle dolgot is kezelhetnek nálam ha oda megyek:D Lehet nagyon drága lesz, lehet hogy nem fog használni, de bevallom õszintén nekem nincs kedvem ahhoz hogy x. év múlva állandóan tükrözésre járjak, és úgy érezzem magam az orvosoknak köszönhetõen hogy beteg vagyok és elrákosodjak. Amikor betegnek éreztem magam annyi vért vesztettem a hasmenésem miatt, hogy azt hittem rögtön vihetnek is mûteni. És bevallom azt is hogy lehet az az orvos többet tud errõl a betegségrõl mint én, viszont aki csak egy gyulladás csökkentõt írogat fel nekem, mert lövésük sincs mi ez, az ne mondja meg nekem hogy én mennyire vagyok gyógyíthatatlan beteg, én testem, én érzem és én tudom és ha megfelelõen ráérzek a dolgokra majd akkor igen talán képes leszek én irányítani. Másoknak is ezt tanácsolom, mert máshogy nem lehet akár milyen nehéz is. Ez nem betegség hanem egy tünet, ami a lelki bajok által ült ki a testünkre. És igen talán örökletes, mint ahogy örökletes a depresszióra való hajlam (máshol ezt karmának is nevezik-családi karma) de ez is változtatható, hiszen ki mondta meg valaha is egy depresszióra hajlamosnak, hogy annak kötelezõ depressziósnak is lennie?

Nincs jelen

 

#1204 2011-05-29 20:14

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Frankie!

Az az igazság, hogy engem is foglalkoztatott a gondolat mostanában, hogy kérjek idõpontot Béky Lászlóhoz. Próbáltam utána olvasni, és egymásnak ellentmondó véleményeket találtam, szóval nem lettem okosabb. Igazából az is gond, hogy kissé belefáradtam abba, hogy állandóan belesétálok valami csoda módszerbe, amibe aztán minden kitartásom ellenére rendesen csalódnom kell. Szóval nagyon kíváncsi lennék, hogy neked hogy válik be ez a kúra. Azok alapján, amit írtál nagyon húzós lesz, mind anyagilag, mind akaraterõ ügyileg. Kitartást, remélem használni fog. És megköszönném, ha megírnád ( akár az e-mail címemre ), hogy miket írt össze neked. Látod, azért csak ott motoszkál a fejembe, hogy meg kellene próbálni. :) :) Mert azért csak így mûködik az ember, padlóra kerül, és mindig feláll. Köszi.

Nincs jelen

 

#1205 2011-05-29 20:31

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Tim72

Én már voltam Békynél, ha érdekel, szívesen leírom miket ajánlott. Elég tarthatatlan volt, és nem is használt, de lehet hogy csak én voltam türelmetlen vagy gyengébb betegség esetén hat valamit. Egyébként a weboldalán lévõ fórumban is szinte mindent leírt.

Üdv

Nincs jelen

 

#1206 2011-05-30 13:19

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi Dave! A fórumot már átolvastam, de általában mindenkinél az a válasza, hogy olvassa el a honlap elsõ 4 bejegyzését, aztán kérjen idõpontot. Én is ezt a választ kaptam tõle, aztán elolvastam a hivatkozott bejegyzéseket, és arra a következtetésre jutottam, hogy teljesen felõrölne, ha mindent betartanék az utasításokból. Pedig én, ha belevágnék biztos mindent betartanék, szóval az egész napom arról szólna, hogy mikor milyen gyógyhatású pirulát kell beszedni, teát inni, és kemény diétát tartani. Ja és közben a súlyomat is tartani.... aztán stresszt ûzni.... Persze az is lehet, hogy egyszerûen lusta vagyok hozzá. Azért megköszönném, ha leírnád, hogy miket ajánlott. Hátha van benne olyan, amivel javítani lehetne a helyzeten.... mégha nem is mindent tart be az ember lánya. Hálás köszi! :)

Nincs jelen

 

#1207 2011-05-30 14:09

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok!..nem tudtam eldönteni, hogy hova írjam a kérdést...itt talán jó helyen lesz!:)....hallott már valaki az U vitaminról, vagy esetleg szedi is valaki....nekem most ajánlották, utána olvastam az interneten, nekem úgy tûnik, CU-ban jó lehet, crohnban nem tudom eldönteni...szóval, ha valaki tudna segíteni, megköszönném........még egy kérdés:...pektin tartalmú kapszulát, vagy bármit eszik e valaki?...köszönöm!

Nincs jelen

 

#1208 2011-05-30 21:43

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tim72:
Emailben küldöm infokat. Azt gondolom,h mivel van ra pénzem, és a sok kipróbált dolog utan belefér még ezis, Igy kiprobalom. De nemhiszem , hogy bármilyen csodaszernek titulált drága bogyo megoldja problémáinkat. A stress mindenképpen rossz,tapasztaltam. Óriási nyomás alatt jött ki rajtam anno, és évekig nemvolt gondom vele, mAjd ismét nagy stress utan rosszabodott.
A gond az, h miután ez kijön rajtunk, nemhiszem, h visszafordítható .
Nem akarok elkeseriteni senkit, de max kordában tarthatjuk, es reménykedhetünk biológiai kezelésben, es az Uj szerekben.
Gotty: U vitamint ajanlotta Beki L is, de en szedtem mar régebben is, es vörös káposztában sok van. Nem vettem észre semmi különbséget.

Nincs jelen

 

#1209 2011-06-07 10:18

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Nálam 2006 júliusában diagnosztizáltak Crohn betegséget.
Mivel nagyon komoly diétába kezdtem: egybõl lakto-vegetáriánus életmódra váltottam, az étolajat a minimálisra csökkentettem az étrendemben, és sok párolt zöldségkeveréket ettem, így a betegségem nem lángolt fel túl gyakran. Pentasát és Imurant szedtem folyamatosan, hol kisebb, hol nagyobb dózisban.
Most azért írnék, mivel rátaláltam egy lehetõségre, ami nálam is segített.
És ami DÖBBENETES!!! Az MRI leletem a vékonybeleimrõl negatív lett!!! Az összes eddigi gyógyszereimet elhagyhatom fokozatosan a doktornõm utasítása szerint. Most ott tartok, hogy napi 1 db 25 mg-os Imurant és egy db 500 mg-os Pentasát szedek. A következõ lépés, napi fél tabletta, utána csak minden másnap és végül elhagyom. Ez egy 3 hetes terv jelenleg!!!
Akit esetleg érdekel az a lehetõség, amivel találkoztam, és ami nekem segített, keressen meg e-mailben.
Nem garantálom, hogy mindenkinek segít 100%-ban, nekem bevált.
Jó egészséget és szép nyarat mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1210 2011-06-07 18:08

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anika78: a forum lényege az információk megosztása, szóval ne csodáit minket, ird le tapasztalatod

Nincs jelen

 

#1211 2011-06-08 21:14

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Na következõ diller. Lehet csak én gondolom Igy, de kifejezetten idegesitenek a hasonló vegyetek meg minden sz.rtx mert nekem használt, és adok telefonszámot is azonnal emberek:)
Nincs elég bajunk?

Nincs jelen

 

#1212 2011-06-08 21:22

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Na igen megint egy ember aki meggyógyult :D.. pfe :).. már csak az hiányzik a felsorolásból,hogy igyunk lóhugy@t...
Ha ez ilyen egyszerû lenne!..

Nincs jelen

 

#1213 2011-06-09 09:19

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

És szinte ingyen dobálják az ember után...! :D Még jó, hogy lehet kapni.. :D

Nincs jelen

 

#1214 2011-06-09 10:25

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Nem, nem volt könnyû nekem sem, több év szenvedés, kitartás, padlón levés, depresszió, sok pénz mindenféle termékre, sok-sok lemondás, fájdalom...
Megmutathatom a leleteimet mindenkinek.
Ez csak egy alternatív módszer, amirõl írtam, mint ahogy a topic címe is mutatja. Bocsánat, hogy éltem a lehetõséggel. :( Nekem segített.
Többet nem írok, nincs értelme

Nincs jelen

 

#1215 2011-06-09 11:14

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Frankie-nek:
Te Béky L bácsi megoldásaiban, termékeiben HISZEL és amint látom jóval drágább lehetséges megoldásokat kínál, mint amiket én felvázoltam (gondolom, azokat is forgalmazza valaki, nyilván nyeresége is származik belõle, annyi a különbség, hogy nem itt direkt módon).
Nekem saját megvalósított eredményeim, TAPASZTALATAIM vannak, amihez nekem nem kell már a hit. De elõtte nekem is kellett, anélkül nem megy. Szerencsére pozitívan álltam hozzá minden lehetséges megoldáshoz, és nem azt néztem, hogy valaki dílerkedik nyereségvágyból, és szegény Crohn-os kicsi lánytól kicsikarja a sok pénzt, elhitetve, hogy ez vagy az tényleg segít.
Én ezelõtt szinte mindent kipróbáltam (kivéve a TSO-t, mert túl drága volt számomra), mindenféle gombakivonatokat, immun erõsítõket, macskakarmot stb. mert nagyon, de nagyon meg akartam gyógyulni. (Ezek tényleg horribilis áron voltak, de anyukám segített megvenni õket)

Aztán végül teljesen életmódot váltottam és gondolkodásmódot is. Rájöttem, hogy valószínûleg én csinálok valamit rosszul, és ha meg szeretnék gyógyulni, akkor drasztikus megoldások kellenek. NA AZÉRT NEM ITTAM LÓHUGY@T!Lemondtam a húsról, cigi, kávé, pia, üdítõk stb. kiiktatva! Bio élelmiszerek vásárlása (ha meg tudom oldani) stb.

Jógázni tanulok, sportolok, kertészkedek, és kineziológushoz is jártam, de még az akupunktúrát is kipróbáltam korábban (de az nem segített). Lehet, hogy ezek a készítmények csak hozzátesznek valamit a gyógyuláshoz... nem tudom. Mindenesetre a mostani MRI vizsgálatom teljesen negatív lett, sehol egy szûkület, gyulladás, összenövés. Számomra is hihetetlen még mindig, mert az orvostudomány szerint ez gyógyíthatatlan ugye. De én ezt SOHA nem hittem el!!!!!!!
Nagyon beteg voltam korábban. Évekig véres-nyákos hasmenés napi 5-6-szor, és olyan sovány voltam, hogy megijedtek tõlem az emberek, tápszereken kellett élnem, de nem segítettek semmit!!!

Csupán ezért mertem ezeket a dolgokat leírni. A sikerért tenni, hinni, bízni, kitartani és akarni kell, másképp nem érünk el semmit és nem jutunk el a megoldáshoz!

De úgy látom a hozzászólásokból, hogy a cinikusság, a kigúnyolás, a rosszindulat és szkeptikusság a jellemzõ az emberek többségére, hát ne is csodálkozzatok, ha nincs javulás az életetekben!

Nincs jelen

 

#1216 2011-06-09 14:11

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anika78
Örülök, hogy te jól vagy és kívánom hogy maradjon is így az állapotod ameddig csak lehet. Kisbetûvel azt azért hozzátenném, az hogy nincs szûkületed meg stb. nem jelenti azt hogy gyógyult vagy, ezt azért te is tudod szerintem. Jó lenne, ha nem ezt kéne írni, mert akkor minden egyes fórumlakónak jóval könnyebb az élete, de hát ez van. Maradni kell a realitások talaján.
Nem voltunk sem cinikusok, sem gúnyosak, sem rosszindulatúak sem pedig szkeptikusak. Kicsit félreértetted a reakciókat... Csupán csak arra akartak utalni a többiek, hogy nem a te próbálkozásod az elsõ itt a fórumon vagy az életben. Nyilván sokan ki is próbáltak egy s mást, és talán nem vált be. Ezek után persze hogy érthetõ, hogy mindenkinek elege van a különbözõ "csodaszerekbõl". Ez egyáltalán nem ellened irányult és nyilván ha te úgy gondolod, hogy emiatt lettél jobban akkor annak örülünk mindannyian, de az egyáltalán nem garancia arra, hogy másokkal is így lesz. Mint ahogy már oly sokszor leíródott ezen a fórumon, minden ember és minden betegség, minden tünet és minden kifejlet más és más. Egyetlenegy egyforma esettel nem fogsz találkozni soha, maximum csak és kizárólag hasonlóakkal.
Mindenki hisz, bíz és tesz a saját sikeréért vagy javulásáért, ki így ki úgy. Nem hinném, hogy azért nincs adott esetben valakinek az életében javulás mert nem a te módszeredet követi, illetve nem hisz vagy tesz érte...
Mindenkinek adjuk és hagyjuk meg a jogot, hogy abban a módszerben bízzon és higyjen amiben szeretne és cselekedjen is aszerint. Elvégre mindenki saját magáért felel.

Szerkesztette: Margóci (2011-06-09 14:15)

Nincs jelen

 

#1217 2011-06-09 15:22

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Drága feleim szüntükkel!
Anika azért valljuk be õszintén hogy becsülettel leírt mindent, még az árakat is. Nem tudhatja hogy szûkület, meg hasonló apróságok nehezítik az életet. Ö a saját estébõl kiindulva a segíteni vágyás tüzében írta le a dolgokat. Aztán rájött hogy itt pénzt is lehet kovácsolni, van így mindenkivel. Örüljünk együtt hogy õ így meggyógyult! (pesszimisták kedvéért írtam a gyógyult szót).
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1218 2011-06-09 15:33

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Margóci!
Köszönöm, amit írtál, a hozzáállásod számomra pozitív és konstruktív.
Nem gondolom azt, hogy ez a lehetõség az egyetlen jó módszer, hiszen írtam is korábban, hogy nem garantálom, hogy mindenkin tud segíteni. De ha valakit netán érdekel, akkor tudjon róla, hogy ilyen kúra, diéta is van, és ki tudja, hátha nemcsak rajtam tud(ott) segíteni. Ezért is írtam le árakat, hogy akit érdekel, tudjon velük kalkulálni esetleg, nem árulok zsákba macskát. :) Tudom, hogy ezek nem csodaszerek.

Csak egy érdekesség: az olajfa (a levelét kapszulában lehet kapni) az egyetlen olyan növény, amely olyan ellenálló, hogy gyakorlatilag nincs kártevõ, ami megtámadná, és némely példánya akár több ezer évet is megél, levele az egyik leghatásosabb természetes immunitást erõsítõ készítmény, allergiásoknak is szokták javasolni. Gyakorlatilag nincs mellékhatása, a párom 3x3-at szed belõle naponta a gyomrára, és kezd jobban lenni tõle.
Fûben-fában orvosság, mondták a "régiek" talán igazuk lehet. :)
Tudom, hogy mi Crohn-osok sok mindent kipróbálunk, hiszen nem jó ezzel a betegséggel együtt élni, ezt elfogadni, belenyugodni, sajnos én is megpróbáltam sok mindent, ami nem segített semmit (volt, ami csak rontott az állapotomon), de azt tudom, hogy ha valaki leír egy módszert, egy lehetõséget, akkor elfogadom, hogy ilyen is van, esetleg segíthet is, és inkább örülök, hogy sokféle lehetõséggel megismerkedhetek - ha csak elméleti szinten is - és kiválaszthatom azt, ami számomra szimpatikus, megfizethetõ és tudok benne hinni.
Ha nem hiszek benne, akkor kommentár nélkül hagyom, mert máson lehet, hogy pont az a dolog segít, ami számomra akár hajmeresztõnek is tûnhet.
Igazad van, hogy egy negatív lelet még nem bizonyít semmit, de azért az, hogy lassan két éve semmilyen tünetem nincs (hál' Istennek), és a diétámat is nagyrészt feloldhattam (igaz, azóta sem eszek húst, de már fõleg elvi okokból), iszok teát, rostos üdítõt, édességeket is fogyasztok már, és jól vagyok, ez azért számomra már biztató jel, hiszen korábban ilyen hosszú "nyugalmi" periódus nem volt az életemben, pedig az utóbbi két év sajnos drasztikus változásokat hozott az életemen (meghalt a nagypapám és az édesanyám is rákban, fél év különbséggel).
Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a módszereit, a gyógyulás valamelyik útját, amit a sajátjának tud érezni!

Nincs jelen

 

#1219 2011-06-09 15:40

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anika
Örülök, hogy hozzászólásomat nem értetted félre. :) Valószínû azért is érezted pozitívnak mert alapjaiban egy pozitív és küzdõ típus vagyok, a "feladni" szó nem nagyon szerepel a szótáramban. :)
Kívánok neked hosszú, tünetmentes, szép napokat! :)

Nincs jelen

 

#1220 2011-06-09 20:45

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A Beki L tipusú bogyók csak csepp a tengerben, nagyon sokadik probalkozasom, és millió dologra mondtak már, h a világ legjobb gyógynövénye, ez biztosan hat, stb. Én csak ebbõl indulok ki.
Mindenhol levan írva, h a kajának semmi köze a betegseghez, max a tüneteket erõsíti.
Stressre ugyanez.

Nincs jelen

 

#1221 2011-06-09 21:41

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én azt gondolom,hogy  az ételeknek vagy italoknak semmi köze a betegségünkhöz!4 éve mûtöttek..(30 cm vékonybél ugrott).Még a mûtét elõtt elhatároztam magam(elõtte saját magam emésztettem fel..mindentõl "féltem"(új dolgoktól,vizsgák ,veszekedések stb) ),hogy miután felkeltem ebbõl a rémálomból utána másképpen fogom látni a világot..Azóta nem idegesítem magam semmin egyik fülemen be a másikon ki.mûködõképes..
Mellette a sport az ami megváltoztatta az életem.2 év kezdtem(futás és edzõterem) akkoriban 55 kg voltam mára már 64 vagyok.semmi ruhám nem jön rám..igazán jól nézek ki(gondolok itt a hízásra,hogy nem vagyok vézna:)
Mindent eszem.zöldségek,gyümölcsök,dió,mogyoró..semmi nem okoz problémát (egyenlõre:)ls remélem sokáig nem is fog.a vérképem tökéletes! süllyedés:2 ,CRP:1,0  vas 25   fvh:8500.. imuránt 2 naponta szedem be 50 mg-ot..de lehet lassan leállnék vele..
Nem hiszek a hókusz pókban :)nem gyógyul meg ebbõl senki,de lehetünk tünetmentesek..és bízzunk benne,hogy nemsokára még a mi életünkben megtalálják az ellenszert :)

Nincs jelen

 

#1222 2011-06-09 22:26

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Deart, nagyjából hasonló a felfogásunk.  :) Mindenesetre gratula a stressz hatékony kiiktatásáért! :D Nekem ez nem mindíg jön be, bár nyilván életfüggõ is a dolog. :) Nekem az elsõ mûtétem annó 18 évesen volt, és egyáltalán nem táplálkoztam rosszul mégis elkerülhetetlen volt.
Maga a betegség oka az én esetemben szinte 100%-ra ismert. Volt egy olyan korszak gyerekként az életemben amit nem tudtam feldolgozni... A történések után 2 hónapra jelentkeztek az elsõ tünetek... Szóval nálam bizonyítottam a stressz a rákfenéje a dolognak..
Én is azt gondolom, hogy nem az étel vagy az ital az oka, maximum a már meglévõ, kialakult nyavalyára rátesz egy lapátta.

Nincs jelen

 

#1223 2011-06-09 23:11

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Azért a stressz 100 %-ra nekem sem kiküszöbölhetõ :) ,de jóval csekélyebb,mint 4 évvel ezelõtt..apró dolgokon már nem töprengek..de mikor munkába áll az ember az egyfajta stresszel jár..na azt nem sikerült csökkentenem az ezzel járó feszültséget :)..de majd ez is elmúlik:).

Margóci!Igazad van amit nem tudunk feldolgozni az hosszú távon dolgozik bennünk..az én gyermekkorom sem volt jó..Nagyon egyedül éreztem magam pedig szerettek a szüleim.. ki tudja miért éreztem ezt,de sajnos így volt :(

Nincs jelen

 

#1224 2011-06-12 09:22

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Látom vannak itt már olyanok mint én hála az Istennek!
Én is valami ilyesmiben járok 17 éves korom óta vagyok crohn os!
Megjártam az összes szívásos kezelést amit lehetett! szettem marokszámra gyógyszert!
Aztán úgy 8-10 éve elkezdtem kutakodni is nem csak benyelni azt az infót hogy én már örökre beteg embernek számítok majd és életem végéig gyógyszereket kell szedjek!
Igaz valamilyen szinten ma is gyógyszereket szedek de a vitaminok valamelyest lazább gyógyszerek mint a durva gyógyszerek, gyulladáscsökkentõk!

Na szóval én gyakorlatilag orvosom véleményének ellenére (akit mai napig is nagyon tisztelek mert nélküle nem tartanék itt) elhagytam azaz leszoktattam fokozatosan a szervezetemet a pentasáról.
Nagy dózisú c vitamint és kalciumot szedtem meg néha komplex vitaminokat is!
Dohányzást elhagy pia elhagy!

Gyakorlatilag ma ott tartok hogy fizikálisan jól érzem magam vérképem lehetne jobb is még de sajnos egy nagyobb sipolyom van még ami igen aktív most ezen dolgozom hogy mûtét nélkül eltüntessem bár ez kemény feladat lesz :) mert 10 éve küzdök vele bár gyakorlatilag eddig a crohn ellen küzdöttem most már úgy érzem elég ha a sipollyal viaskodom!
Gyakorlatilag 50 kg ról most már 72kg ra híztam és igen jól tartom a súlyomat :)

A sipoly ellen most két dologgal vettem fel a harcot: deszt víz kúra, és propolisz! :)
Hülyén hangzik de gyakorlatilag a világ legegyszerûbb dolgai gyógyítanak a legjobban :)
egyenlõre jók a tapasztalataim hosszabb távon majd kiderül! Még nem tudom!

De 10 év alatt arra jöttem rá hogy ha van bennünk erõ és akarat és nagy fokú mersz és kísérletezõ vágy, akkor vissza kell térni az õsi és a népi gyógymódokhoz mert a természet ellát minket azokkal a szerekkel amikkel a leghatásosabb módon meggyógyíthatjuk magunkat, csak tanulmányozni kell a régi tapasztalatokat és tudásanyagot!
Gyógyszerészek is ezt csinálják csak õk már nagy tételben akarják gyártani gyorsan ami sajnos azzal jár hogy vegyi úton állítják elõ!
Nem állítom hogy ez rossz de sajnos tapasztalataim alapján néha többet árt egy gyógyszer mint használ! Pillanatnyi tünetkönnyítés van de hosszzabtávon nem nyújt teljes gyógyulást :) csak a természetes dolgok és persze az öngyógyítás ereje!
Lehet most nevettek ezeken pedig csak ki kell próbálni és nem szabad feladni, bár nem vitatom ha nem lennék optimista ember ez valszeg nem lenne olyan egyszerû :)

Én nem mondom hogy drága cuccokkal nem lehet eredményes valaki lehet hogy lehet.... de mért vegyek én drága holmit drága szereket ha gyakorlatilag ingyen vagy minimális költséggel a természet is odaadja ezeket nekünk! :) Igaz ezt nem találjuk csak úgy készen a boltban ezekért kutatni olvasni kell, de javaslom mert érdemes használni a régiek tudását! Jó pár ezer éves tapasztalatok vannak már az emberek mögött nekünk csak tudni kell begyûjteni ezeket az infókat! És tudnunk kell hasznosítani!

Aki aktív szakaszba van az fogadja meg orvosainak tanácsát, kötelezõen! De aki épp passzív szakaszában van érdemes kipróbálnia más dolgokat is mert megdöbbentõ eredményeket hozhat!
Én nem vagyok Mazdaznanos de nagyon sok hasznos dolgot tanultam tõlük ahhoz hogy úgy éljem az életem ahogy kellene! Nézzetek utána hátha ti is tudtok valamit meríteni a tudásukból :)

Mindenkinek sok egészséget kívánok! Na meg persze kitartást!! :) Ja és mindenki sokat nevessen és mosolyogjon! ez nagyon fontos

Nincs jelen

 

#1225 2011-06-12 19:19

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Mathebalu,
Egyetértek Veled, én is a természetben és a holisztikus szemléletmódokban hiszek.
Én is az orvosom javaslata ellenére csökkentettem le a Pentasa és Imuran adagjaimat még 2 évvel ezelõtt minimálisra. Elõtte marokszámra szedtem õket, mégsem javultam semmit.
Cigit, piát, kávét még a Crohn diagnosztizálásakor elhagytam azonnal!

Véleményem szerint az utóbbi 60 év élelmiszeripari "fejlõdése", a mindenféle vegyszer, kemikália használata a mindennapjainkban lényegesen hozzájárulhattak ahhoz, hogy egyre több az emésztõrendszeri probléma.
Persze a stresszt, mint fokozó tényezõt nem lehet kihagyni, de talán az csak a dugó a palackban.
A palackot pedig mi töltögetjük az egészségtelen életmóddal, a gyógyszerekkel, antibiotikumokkal, feldolgozott, tartósított, színezett és állományjavított élelmiszerekkel, és a vízzel, amit iszunk.

Olyan adalékanyagok kerülnek az ételeinkbe, amiket a szervezetünk nem is ismer, nem tud hasznosítani, és többnyire méreganyagok, pl. nátrium-benzoát és társai! (az összes ételízesítõt, chips-et felejtsétek el, tele vannak nátrium-glutamáttal, ami rákkeltõ anyag!)
A VÍZ: vezetékes vizeink el vannak szennyezve teljesen, tele vannak: nitráttal, nehézfémekkel, azbeszttel, vízkõvel, arzénnel, klórral, növényvédõszerekkel, gyógyszermaradványokkal, fogamzásgátló hormonokkal, gombák, baktériumok, egyéb élõsködõk maradványaival (ezeket ölik a klórral, de a maradványaik ott maradnak).
DE! Az ásványvizeink sem sokkal jobbak: a talaj már kb. 800 m mélységig el van szennyezve! Túl magas a szervetlen (a szervezet által nem hasznosítható) ásványi anyag tartalmuk (amik akár vesekõképzõdéshez, az érfalakon lévõ lerakódásokhoz, meszesedésekhez vezetnek), másrészt tele vannak káros mikroorganizmusokkal, hiszen amik azelõtt a mélyben voltak, a felszínre kerülve robbanásként szaporodnak a fény hatására. Még egy durva tény: az ásványvizes pet-palackok olyan vegyi anyagot tartalmaznak, ami kioldódik a vízzel érintkezve!!!
Az emésztõrendszerünk ilyen durva támadásoknak van kitéve nap mint nap!!!

Az emberek 80 %-a el van savasodva a szervezetünkben felhalmozódott túlzott, fölös fehérjéktõl, a finomított szénhidrátoktól, a környezeti mérgektõl (gyógy-, kozmetikai-, tartósító- és tisztítószerek), a kevés és nem megfelelõ folyadékbevitel miatt, az enzim- és vitaminhiányos táplálkozás, a testmozgás hiánya és a fokozott stressz miatt.

Az elsavasodás tünetei: patogén gombák, paraziták, baktériumok elszaporodása, emésztõrendszeri krónikus megbetegedések (Crohn, IBS), cukorbetegség, bõrbetegségek, allergiák, asztma, depresszió, immundefektes állapotok, magas vérnyomás, szívbetegségek. A szervezetünk egy ideig tudja kompenzálni a kívülrõl érkezõ savasító hatásokat, ezt követõen kialakulnak a betegségek. (pl. degeneratív betegségek (rák) csak tartósan savas közegben tudnak kialakulni)

Szóval itt tartunk most. Nesze neked fejlett civilizáció és technika!

Innunk kellene bõséges, napi 3-4 liter TISZTÍTOTT, LÚGOS vizet! BIO élelmiszereket kellene ennünk, minimális húst fogyasztani, és olyan ételeket, amiben nincs káros adalékanyag, plusz sok vitamint szedni!
DE mindezek elõtt el kellene végeznünk egy komoly sejtszintû méregtelenítõ, salaktalanító kúrát!

Ha ezek valakit érdekelnek, tudok segíteni! Ha pedig nem, akkor köszönöm, hogy elolvastátok, és elnézést a hosszúra sikeredett hozzászólásért!

Nincs jelen

 

#1226 2011-06-12 22:44

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Anika!
Pontosan ugyanezt a szöveget már olvastam valamelyik honlapon.Az itt leírtak igazak,de lúgosítani és sokat inni pénz kidobása nélkül is lehet.

1. Igyál sok folyadékot! - A legfontosabb lépés

Az elfogyasztott folyadék lehetõleg tiszta víz legyen, vagy még jobb ha eleve lúgos vizet iszol. Ha 1 liter folyadékhoz egy KIS KÁVÉSKANÁL SZÓDABIKARBONÁTOT teszel, kiváló lúgos vizet tudsz magad is létrehozni! A gyümölcslevek, üdítõ italok, cukrozott teák stb. nem számítanak bele a kívánt folyadék mennyiségbe, mivel ezek hátráltatják, és nem segítik a lúgosítást!

2. Fogyasszál több lúgosító ételt és kerüld a savasító ételeket!


Néhány példa különbözõ - inkább - savasító ételekre:
- hús: emésztése során húgysavat termel;
- kóla: foszforsavban gazdag;
- buborékos italok: szénsavasak;
- cukor és finomlisztbõl készült tésztafélék: ecetsavat termelnek;
- sajt és a sózott, tartósított felvágottak: salétromsavat termelnek;
- bor: kénsavvá alakul;
- kávé, tea: csersavban gazdagok.

Néhány példa különbözõ - inkább - lúgosító ételekre:
- zöldségek (bármely zöldség);
- a gyümölcsök inkább savasítanak, kivéve a citrom, grapefruit, meggy, kókusz;
- szója;
- gabonafélék közül a hajdina, köles és tönköly búza;
- magvak közül a tökmag, mandula;
- fûszerek közül a hagyma, fokhagyma, piros-paprika, cayenne bors, gyömbér.

3. Ne feledd a testmozgást!
A testmozgás természetesen a lúgosító diéta palettájáról sem hiányozhat. A zsírégetés és az anyagcsere gyorsításán kívül a testmozgás másik fontos szerepe a test fölötti irányítás visszaszerzésében van. Amikor sikeresen mozgásra bírod magad, megmutatod, hogy „ki az úr a háznál”! Éppen ezért a mozgás ténye sokkal fontosabb a minõségnél vagy a mennyiségénél!

Lehetne még mit felsorolni..ezzel arra akartam kilyukadni,hogy magunk is megtehetjük az elsõ lépést a lúgos étrend felé és nem kell különbözõ hülyeségre pénzt kiadni.
nekem például legutóbb a vérképemben (vizeletben) kimutatták,hogy inkább lúgos vagyok és nem szedek semmit csak odafigyelek,hogy sok zöldséget egyek és sok vizet igyak :)

Nincs jelen

 

#1227 2011-06-13 19:37

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Deart1,
Köszi, hogy leírtad, amiket írtál, ezeket említettem meg én is korábban.
Nem másoltam egyetlen honlapról sem, amit írtam, hanem ezzel foglalkozom napi szinten, és szinte már "beleégett a tudatomba". :)
A legutóbbi kommentemben egyáltalán nem írtam drága készítményekrõl. Pontosan arról, hogy sok bio zöldség-gyümi, minimális (vagy semennyi hús), sok lúgos (tisztított víz) fogyasztása, és sok testmozgás kellene mindenkinek.
Mi a párommal vettünk egy víztisztítót. Azóta nálunk nincs pet palack (tehát még a környezetünket sem szennyezzük - ma Magyarországon naponta 6 millió pet-palack kerül a szemétbe!!!). Sokkal többet tudunk inni, szinte kívánjuk a vizet, és simán megvan a napi 3 liter. :) szerencsére. Elõtte jó, ha egy litert magamba tudtam sulykolni. Az íze annyira jó, lágy és selymes, hogy a legjobb ásványvizet is messze túlszárnyalja.
Szerintem nekem még ez is segített sokat, és nekem ez nem volt pénzkérdés, mivel az ára fél év alatt megtérült!!!
A következõ lépés egy vízionizátor lesz. Én nem kísérletezek a szódabikarbónával, mert hosszú távon az sem egészséges a szervezet számára, másrészt sok embernek nem (köztük nekem sem) bírja a gyomra.
Én a szódabikarbónával a csapról szoktam a vízkövet leszedni és takarítok vele. :)
Azt már korábban írtam, hogy az alkohol, cigi, kávé, tea, szénsavas italok, cukrozott ételek, feldolgozott élelmiszerek (felvágottak, gyorspácban érlelt sonkák stb.) nagyon ártalmasak, és én ezeket nem is fogyasztom egyáltalán, tehát ilyen szinten eleget teszek annak érdekében, hogy a szervezetem ne savasodjon el.
Viszont, aki már eleve el van savasodva, annak elõször igenis javaslok egy sejtszintû méregtelenítõ kúrát, utána pedig a fentieket csak be kell tartani, és nem lesz semmi baj. A méregtelenítéssel a leterhelt immunrendszerünket felszabadítjuk, és akkor el tudja normálisan látni a feladatát, ez az öngyógyítás lényege. A munkát az immunrendszer végzi el (ez a feladata), mi csak segítünk neki a méregtelenítéssel, hogy ezt meg tudja tenni.
Én is így kezdtem, de mivel nálam azért már kialakult egy komoly betegség, a Crohn, ezért igénybe vettem némi kiegészítõt is: papaya kapszula, olajfalevél-kivonat. Nem használtam õket túl sokáig, mindössze két hónapig. Ezt be tudtam vállalni anyagilag is. Úgy gondolkodtam, hogy annyi minden hülyeségre elköltöm a pénzt, az egészségem rendbe tételére pedig sajnálom??? Hát ezen változtatnom kell. Így nem költöttem hülyeségekre (kozmetikumokra, felesleges ruhákra, szórakozásra, telefonálgatásra) néhány hónapig, és így meg lett rá a pénz. Nekem ennyi áldozatot megért a dolog, és legalább a lelkiismeretem is megnyugodott, hogy tettem valamit a saját egészségem érdekében, ami bár kis áldozattal járt, de ha használ, akkor megéri.
Azóta jól vagyok, ez két éve tart lassan. Most álltam le az összes gyógyszerrel (még a 3 hetet sem vártam meg, amit a doktornõ javasolt), a vérképem tökéletes, jobb nem is lehetne! :)
És mivel ez nekem segített, és 100% egyet értek azzal a filozófiával, ami a lúgosítás-méregtelenítés-megfelelõ étrend-öngyógyítás-természetes készítmények-tisztított vízrõl szól, ezért ezzel komolyabban is el kezdtem foglalkozni.
Azóta ez az életem fõ részévé vált, boldogabb és kiegyensúlyozottabb lettem, és ami még nagyon nagy eredmény, hogy a családomon is tudtam segíteni. Apukám lassan elhagyhatja az összes vérnyomáscsökkentõ gyógyszerét, és hamarosan a szívgyógyszereit is. Az érszûkületbõl is meg fog gyógyulni, hiszek benne. A nagymamám is kevesebb gyógyszerrel él azóta,  és amit nem kell elköltenie a gyógyszertárban, azt inkább természetes vitaminokra költheti, és ezáltal még egészségesebb lehet. Háta mögött egy stroke-kal, teljes bénulással. Ma már jár, beszél, kertészkedik és mákos kalácsot süt a családnak 78 évesen!
Másrészt a környezetemet is védem, mivel csak bio mosó-, tisztítószereket és kozmetikumokat alkalmazok a háztartásomban és a családom is ezt teszi, ráadásul ezzel még pénzt is spórolunk! Csak néhány dolgot említettem meg a sok dolog közül, ami hozzásegíthetett ahhoz, hogy boldogabb életet élhetek, és segíthetek másoknak is ebben. Nincs is ennél nemesebb feladat.
Amikor anyukám meghalt rákban tavaly, akkor fogadtam meg igazán, hogy az a legfõbb célom, hogy segítsek olyan beteg embereknek, akikben még van hit, remény és bizalom ahhoz, hogy éljenek egy olyan lehetõséggel, ami esetleg jobbá, gazdagabbá és boldogabbá teheti az életüket.
Elnézést ismét a hosszú hozzászólás miatt.

Nincs jelen

 

#1228 2011-06-13 22:21

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

És a vak látni fog, a béna meg futni:)

Nincs jelen

 

#1229 2011-06-13 22:38

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anika78 írta:

"...Elnézést ismét a hosszú hozzászólás miatt...."

Bizony, bizony nagyon hosszú lett....
Akkor röviden, az ilyen életmód megvalósításához nagyon sok pénz kell. Csak az említett berendezések ára, darabonként, két havi minimálbér összegét kóstálja ..about és akkor még a járulékos költségeket meg sem említem.
Ezek nem a most még létezõ rokkant nyugdíjból megvalósítható pojectek..ha nem vagyok indiszkrét, Te hogyan oldod meg ezen dolgok anyagi finanszírozását? Engem ez érdekelne elsõsorban, az életmûvészek mindig lenyûgöztek.

Nincs jelen

 

#1230 2011-06-14 16:14

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Teafil!

Megírnád, hogy hat Nálad a búzafûlé? Te termeszted vagy veszed valamilyen formában? Próbálta már valaki?
Érdekelne, mert sok jót olvastam róla, de még nem próbáltam.

Nincs jelen

 

#1231 2011-06-14 20:13

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Gerappa!

Én fogyasztom már 3 hónapja, mert kb. 2 hét alatt teljesen levitte a gyulladást a belemrõl és a vérképemet is tökéletessé tette. Magamnak termesztem, ilyen jó idõben nagyon gyorsan nõ és nagyon lédús életerõs fû terem. Mindenkinek ajánlom, már írtamis a fórumra. Jó lenne, ha minnél többen kipróbálnák, mert én saját magamon tapasztaltam, hogy a gyógyszerek nem, de a tönköly búzafûlé igen, tünetmentessé, fitté tett.
Próbáld ki te is!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#1232 2011-06-14 20:53

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Franke szerintem kár ezen ennyire viccelõdni! Piszkosul szkeptikus és mérhetetlenül ironikus voltam én is addig a pillanatig ameddig rá nem döbbentem a bió dolgok erejére azáltal hogy az allergiámat nem akartam gyógyszerekkel kezelni!
Miközben a bio dolgokkal kezeltem az allergiámat ráébredtem hogy javulok!
Kinn Németországban éltem 1 évet jól kerestem ott megengedhettem magamnak hogy olyan dolgokat is megvegyek amit itthon nem pl bio kaják! Persze itthon nem veszem hanem termelem a kertben inkább!
És éreztem hogy a belem is javul! Valami miatt a német kajáktól és a vizektõl gyakorlatilag megszûnt minden panaszom! Híztam nagyon sokat de szinte pár hónapon belül! És nagyon látványosan onnantól amikor elfogyott az az adag mûkaja amit itthonról kivittem!!
Igaz én többnyire japán kaján éltem a németeknél :) nagyon sokáig mindenféle hínárok meg tofu de én nem fogytam a hússzegény ételtõl hanem drasztikusan híztam!!
Én nem bírom a húsmentes kaját de szerintem jóval kevesebbet eszem azóta és érdekes módon nem fogyok egy dekát se!

Vizet én is többet iszom! bár nekem a napi 3 liter egyszerûen nem megy :) pedig jó lenne!
Szóval tapasztaltam és a szkeptikusságom átváltott meggyõzõdéssé!
Én is víztisztítót vettem nem olcsó de hálistennek jó szakmám van (gépészmérnök) bár szakmán belül nem keresek sajna csak átlagosan de nem panaszkodom!
Aláírom hogy az egészséghez ma már nagyon sok pénz kell!! de minimális odafigyeléssel és felesleges nem költéssekkel lehet értékes élelmiszereket is venni!
Az tény hogy valami miatt nálunk a jó kaják és dolgok az eget verik árban és a szarok hulladékok meg olcsók de valahogy rá kéne ébreszteni a magyarokat hogy ez nincs jól így!!
Németeknél a magyar termékek olcsóbbak mint itthon! ez pl agyrém!!!!!!!!!
Lehet igazából a selejt árut kellene betiltani és akkor nem lenne baj! Bár ameddig az van hogy 10 ed annyit keres egy ember és 3 szor annyiba kerül az áru mint máshol elég nehéz bármit is tenni! :( elõször ezen jó lenne változtatni kis hazánkban! És akkor szerintem az emberek egészsége is picit javulna! Bár ehhez kell egy egészségre vevõ morál is :)

Szerkesztette: mathebalu (2011-06-14 21:23)

Nincs jelen

 

#1233 2011-06-15 11:17

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

rundig, szia,

en is elkezdtem termeszteni a buzafuvet.
Mennyit ajanlatos inni belole naponta? en 1 evokanallal iszok most par napja, de eros emelygest okoz kb fel oraval azutan, hogy megiszom. ez lehetseges? (a masik tippem az imuran, bar az eddig nem okozott gondot)

te mennyit termesztesz, hogy jusson minden napra? minden nap ultetsz, tobb talcad van?
nekem 2 talcam van, de ugy latom ennyivel nem tudom megoldani, h minden reggelre jusson, es vennem kell majd `potlast`.

Nincs jelen

 

#1234 2011-06-15 12:00

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia bixi!

A kezdeti idõszakban elõfordulhat émelygés is, meg egyéb méregtelenítéssel járó tünetek is. Fáradékonyság, aluszékonyság, sötétebb színû vizelet, hígabb széklet, pattanások megjelenése a bõrön. Ezek a tünetek ugyanakkor azt is jelzik, hogy beindult a szervezetünk öntisztító folyamata, a lerakódott méreganyagok bekerültek a véráramba és ily módon távoznak a szervezetünkbõl. A lényeg az elszántság és a kitartás, 1-2 hét után ezek megszûnnek és már csak a jótékony hatását élvezhetjük, a búzafûlé érdekes ízét leszámítva. A sok gyógyszer miatt mindegyikünknek van mit méregteleníteni.

Én napi 2-szer iszom kb. 30-40 ml. Általában napi 1x ajánlják, de én a nagy sikerre, javulásra felbuzdulva növeltem az adagot, meg, mert terem is bõven. Vetni kb. 2-3 naponta vetek, egy tálcányi egy napra elegendõ.
Nekem van 12 tálca, ha sok összejön, kis tasakokba lefagyasztom, jól jön, ha nincs idõm préselni.

Örülök, hogy kipróbálod, tájékoztass majd a hatásokról!!!

Nincs jelen

 

#1235 2011-06-15 12:46

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia rundig,

te aztan nagyuzemben nyomod :) 12 talca :D
ez lehet buta kerdes, de ez alatt az 1-2 het alatt ronthatja a verkepet a meregtelenites?
most penteken megyek MRre, jovo penteken colonra es a ketto kozt valszeg vesznek vert is...
(nekem amugy egyaltalan nem jon be az ize a funek, egyelore meg a szagatol is rosszul vagyok, de olvastam,h ez normalis, es majd elmulik kesobb....meglatjuk)

Nincs jelen

 

#1236 2011-06-15 12:48

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

amugy hol tarolsz ennyi buzafuvet? kertben, teraszon, vagy hol??

Nincs jelen

 

#1237 2011-06-15 12:59

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Erkélyen lévõ polcon. Képet akartam küldeni róla, de nam látszik a címed.

Nincs jelen

 

#1238 2011-06-15 13:12

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Frankie,
Tudtam, hogy számíthatok rád. :)

Nincs jelen

 

#1239 2011-06-15 14:39

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Minden Érdeklõdõ!

Hát meg még nem gyógyultam, de olyankor amikor sikerül egy normális mennyiségû (kb fél dl) levet préselnem határozottan jobb eredményt produkálok. De most sajnos ismét szednem kell a salazopirynt (napi 3x1)
Jelenleg 11 balkonládám van. Ahogy hazaérek ültetek (1 láda), locsolok, ez kb 15 perc, reggel préselem frissen (1 láda), ez elmosással együtt kb 40 perc. Egyiket sem kapkodom el.
Mellékhatást nekem semmit sem produkált, talán mert kis mennyiséggel kezdtem (fél balkonládányi szüret).
És sajnos a huzamos használatról sem tudok pontosan beszámolni egy rohadék egérnek meg valszinûleg a családjának hála. Minden nap dézsmálta valami a kis friss vetéseimet. Én hülye gondoltam egy madár az, még ki is raktam neki külön magokat. Csak egy nap összefutottunk. Nem volt szárnya és nem repült úgyhogy most egy erõsnek mondott mérget raktam ki. Két zacskót felfaltak egyet megkezdtek és a dézsmálás folyt tovább zavartalanul, úgyhogy most számukra elérhetetlen állványon vannak a kis ládáim.
A présem 15e ft volt, a mag zacskónként (ez majdnem egy hétre elég) 285ft, föld van otthon mert kertes házban lakom. Nyár végére tudok beszámolni a huzamos használatról.

ui.: lehet, hogy zöld a kérdés de tudja valaki hogy néz ki a beteg bél külsõ része? Nem lehet, hogy nem is belülrõl kezdõdik a probléma?

Nincs jelen

 

#1240 2011-06-15 15:29

Anika78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A búzafûlé nekem is bevált, néha csinálok 2 hetes kúrát vele.
A bio zöldséget-gyümit vidéken apukám kertjében nevelem, Bp-rõl hétvégente, vagy 2hetente lejárok kertészkedni. Megéri. Jó elfoglaltság, és azt eszem, amit termelek. De akinek nincs kertje, erkélyen is lehet egy-egy ládában paradicsomot, sárgarépát vagy fûszernövényeket termelni.
Aki olyan szerencsés, hogy min 100 nm kertje van, ott szinte mindent elõ lehet állítani (talán a gabonanövényeket kivéve), amire egy 4 tagú családnak szüksége lehet. Megéri a fáradságot, egészségesebb ételeket eszünk és  spórolunk is, nem is keveset! Persze munkánk van vele, ezért annak jó ez, aki szereti csinálni, erõltetni nem lehet. :)
Én is éltem 4 évet Írországban, ott tanultam meg igazán a pénzzel bánni és azt is, hogy az egészség a legfontosabb, ebbõl kifolyólag a prevenció, mert amikor már baj van, akkor sokkal többet kifizetünk arra, hogy a betegséget meggyógyítsuk, és általában drasztikusabb megoldásokra van szükség, mint pl. egy vitamin bevétele. Ezért is fontos a megelõzés. Ez is egyfajta befektetés, csak itt önmagunkba fektetünk be, és ha egészségesek vagyunk, akkor nem megyünk táppénzre, nem kell rettegni, hogy elveszítjük a munkahelyeinket, nem kell drága gyógyszereket venni és a mûtétekkor az orvos zsebeibe dugdosni a sokezer forintot.
Ezért, amióta rendbe lett az egészségem, sokkal jobban figyelek önmagamra, arra, mit eszek és iszok. Igyekszem nem mérgezni a szervezetemet, mégha a körülöttem lévõknek fura is az, hogy nem fogyasztok alkoholt még nagyobb összejövetelek alkalmával sem! Nem esik nehezemre megállni.
Mivel nem költök alkoholra, kávéra, cigire, szénsavas üdítõkre, chips-ekre, van pénzem egészségesebb dolgokra. Ennyi az egész. :)
Ráadásul a vegetáriánus étrend sokkal olcsóbb, mint tapasztaltam és mellesleg egészségesebb is, mint a húsevõ életforma. Sok helyen olvastam a neten és más médiákban is gyakran lehet hallani: a vegetáriánus étrenddel csökkenthetjük a vastagbélrák, a mellrák és a nyirokrákok kockázatát is! És ugye a vastagbélrák fokozott kockázatként merül fel a Crohn-beteg embereknél, ezért is nem mindegy, mit eszünk, iszunk!!!
A víztisztító ára nekünk fél év alatt megtérült, tehát ez is egy befektetés volt. A kezdeti összeg persze sok volt, de amikor kiszámoltuk, hogy akár fél év alatt megtérül, akkor már nem is gondolkodtunk tovább.

Nincs jelen

 

#1241 2011-06-15 19:28

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Én még akkor is azt mondom, hogy az emberi szervezetnek igenis szüksége van azokra a vitaminokra, nyomelemekre amik leginkább a húsban találhatóak meg....
Az tény, hogy a Crohn-betegeknél fokozottabban fennáll a rákos elfajulás veszélye, ezért is kell szedni az olyan gyulladáscsökkentõket mint pl a Pentasa és társai... Ezzel kapcsolatban ezen a fórumon egy másik topikban leírtam, hogy mit mondtak nekem annó, de most ide is beírom mégegyszer:

"A gyógyszer szedésérõl meg csak annyit, hogy nekünk kb. 15%-al nõ meg az esély a külömbözõ rosszindulatú elváltozásokra mint az "átlagembernek". A Pentasa és társai féle gyógyszerek, gyulladáscsökkentõk szedése ezt a 15%-ot redukálja vissza nálunk a normál szintre. Ezért van az, hogy nyugalmi idõszakban sem tanácsolják ezen gyógyszerek abbahagyását. (Ezt Kersák fõorvos úr mondta hétfõn amikor beszélgettem vele, szóval nem az én agyamból pattant ki.)"

Akkor itt picit az is megdõl, hogy ne szedjük be az orvos által felírt tablettákat.
Én elismerem, volt egy olyan korszakom jó pár évvel ezelõtt, hogy makacs, önfejû crohnosként azt hajtogattam "minek nekem gyógyszer, nem mérgezem vele magam". Nem is szedtem be semmit, szó szerint semmit, mert hát én meggyógyultam (inkább csak tünetmentesség volt)... Meg is lett a nagy "egészséges, nem mérgezem magam" életmódomnak a következménye egy "laza" bélgörcsel és 2 hét kórházban hesszeléssel és mindenféle infúziózással, hogy helyrehozzák azt amit a felelõtlenségemmel elrontottam.
Azóta mindenben szót fogadok a kezelõorvosomnak. Bármit ír fel beszedem, mert maximálisan megbízom benne és tudom hogy az én érdekemet szolgálja hosszú távon a dolog. Persze, én nem mondom, hogy nem fog ez visszaütni egy 30-40 év múlva (ha megérem), de most vagyok fiatal és most kell hogy relatíve jól legyek. Most akarok majd ha úgy alakul az életem gyereket, és most alapozom meg a jövõm... 60-70 évesen már nem azt mondom, hogy mindegy lesz, mert persze hogy nem, de már nem így fognak állni a dolgok..
Én ezek tudatában igenis eszek húst, legalább kétnaponta és beszedek mindent amit felírnak. :)
Nekem dióhéjban ennyi a véleményem, tapasztalatom a dologról.. :)

Szerkesztette: Margóci (2011-06-15 19:29)

Nincs jelen

 

#1242 2011-06-15 23:08

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Mindenki!

Örülök, hogy ilyen jó hatása van a búzafûlének, azt hiszem én is beállok a sorba(termesztõk).
Runding! Szedsz a fû mellett gyógyszereket? Fagyasztani is lehet? Meddig tartod fagyasztóban? Nagyon irigyellek, hogy már 12 tálcával csinálod, milyen tálcák? (bocs, csak most ismerkedek a termesztéssel...) Minden tapasztalat érdekel!
Bixi! Légyszi Te is tájékoztass(hatás, vérkép...stb). Tünetmentes napokat!

Nincs jelen

 

#1243 2011-06-16 07:16

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Gerappa!

Humirát adok magamnak, de az is csak az elsõ évben volt hatásos, utána a gyulladás folyamatosan aktív volt 60-as süllyedéssel, csak az antibiotikum enyhített rajta, de hát azt meg nem lehet folyamatosan szedni. Amióta elkezdtem a búzafûlevét inni, teljes jó lett a vérképem. Humirát adom magamnak továbbra is.

Nem tudom meddig lehet fagyasztani a búzafûlevet 2 hónapig biztos, mert olyat ittam már és nem volt semmi rossz tapasztalatom. Tálcának bármilyen megfelel, virágláda alátét, panírozó tálca stb. 2-3 cm oldal magasság elég.

Nincs jelen

 

#1244 2011-06-16 09:48

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok.
Gerappa, szolok ha van vmi eredmeny a kezemben jovoheten.

ugy tunik a macskamnak is nagyon bejon a buzafu, most neki is csinalok egy talcaval, hogy ne az enyemet egye :D

Nincs jelen

 

#1245 2011-06-16 15:41

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Rudig!

Köszi a választ! Az alátétnek nem kell alul lyukasnak lenni, hogy a felesleges folyadék távozhasson? Már ha locsolni kell. Mert a sima tálca sajna nem lyukas... Kb. mennyi idõ, amíg áztatástól kezdve leszeded?
Bixi! Szorítok Neked nagyon, várom az eredményeket!

Nincs jelen

 

#1246 2011-06-16 19:39

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem kell lyukasnak lenni, úgy kell öntözni, hogy ne álljon a vízben, de ha te akarod, ki is lyukaszthatod. Kb. 10-12 órát áztatom, elõször a bio tönkölybúzát, majd a vizet leöntve 2 napig ugyanabban az edényben hagyom, egy kis nyílást kell hagyni az edényen, hogy tudjon levegõzni a búza. kilyukasztott tetõvel tökéletes a szellõzés. Ebben a 2 napban nem locsolom.  A 2. nap végén már szép kis csírák bújnak elõ. Ekkor a tálcák aljában vékonyan földet teszek elég 1 cm vastagon is, de ha nem teszel alulra földet az sem baj. Majd beszórom a búzaszemeket jó szorosan, de egymáson kb csak 2 szem van. Erre teszek egy vékony kis földet, éppen hogy eltakarja a szemeket. Ezután belocsolom, hogy mindenhol jó nedves legyen, ne  b álljon a tálcába a víz. Ezután én a tálcával azonos tálcával lefedem, majd 2 napig megint nem bántom, a párás, sötét környezet segíti a növekedést. 2. nap végére már szinte le is emeli a tetõt a csíra, ekkor leveszem róla, és locsolgatom minden nap egyszer, én este szoktam. Ez idáig 4 és fél nap. kb. még 5 nap míg szép nagy nyírható lesz a fû, de ez a hõmérséklettõl nagyban függ. A mostani 30 fokokban gyorsan nõ. Igazából ennyi. egyszerre érdemes több tálcával ültetni, akkor nem kell minden nap, elég 3-4 naponta. Ha sok fû terem egyszerre, levágva hûtõben 5-6 napig is eláll. A levágott füvet én még egyszer hagyom megnõni. Igaz, annak már nem olyan értékes a leve, de még így is nagyon egészséges. Ennyi röviden az egészségünk titka!!!!

Napi 20 perc elfoglaltság, de összességében kevesebb idõ, mint amennyit orvosnál, korházban töltenénk.

Nincs jelen

 

#1247 2011-06-16 22:45

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Rundig!

Köszönöm a kimerítõ tájékoztatást, most már én is bátran belevágok!! Szép estét!

Nincs jelen

 

#1248 2011-06-19 21:07

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Monka! Ha még olvasod a fórumot, légy szíves írdd meg, hogy használt-e a Varga féle gyógygomba!  Köszönöm.

Nincs jelen

 

#1249 2011-06-20 20:54

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Lehet volt már róla szó, az lenne a kérdésem, hogy homeopátiát próbálta-e már vki? És ha igen, milyen eredménnyel?
Colitisem van 2 éve és pár hete derült ki, hogy a teljes vastagbelem érintett (valamint polyposis is fennáll sajnos), így mindenképp kipróbálnék alternatív gyógymódokat is...
Pár hete szedem a homeós bogyókat, eddig nem vettem észre változást, lehet csak több idõ kell neki, meglátjuk!

Köszi a válaszokat elõre is!

Nincs jelen

 

#1250 2011-06-21 08:58

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Igen sajna a homeopátiás vagy másnéven a természetes gyógymódok lehet lassabban hatnak mint a gyógyszeres kezelés! De ezen nem kell fennakadni csak kitartónak kell lenni és általában meghozza gyümölcsét mivel tartósabb is a gyógyulás vagy a jobblét tõlük! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB