#1251 2011-06-21 16:04

Annika1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Anika!

Én még új vagyok  a fórumon, most regisztráltam. Nálam is Crohn-t diagnosztizáltak, 2010 januárjában.. Nem tudom, olvasod-e még a fórumot, de ha igen, engem érdekelne az általad említett lehetõség. Ki tudja, hátha nekem is ez hoz egy kis javulást? Elõre is köszönöm, ha jelentkezel.

Nincs jelen

 

#1252 2011-06-21 21:56

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Errõl valaki valamit hallott?
Tapasztalat?
http://max-immun.hu/hu/media/show?id=145

Nincs jelen

 

#1253 2011-06-21 22:21

jimmy76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Most a csapból is ez folyik!Gomba!Gomba! :) Sokmindenre jó lehet,lehet ,hogy semmire!

Nincs jelen

 

#1254 2011-06-21 22:46

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Teafil: ezt szedem 3 hete többek közt.

Nincs jelen

 

#1255 2011-06-22 08:45

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Frankie!

Tapasztalat? Vagy ez még korai kérdés?

Nincs jelen

 

#1256 2011-06-22 21:36

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Frankie! légy szíves írj róla valamit!! ?Már január óta keresem azt az embert, aki kipróbálta.

Nincs jelen

 

#1257 2011-06-23 18:16

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok
Nekem Beki L javasolta többek közt a gombakivonatokat.
Gyõrben vettem meg Gastroanax és Px4 szert. A csajszi aki a boltban volt, mesélte h barátja is 5 évig hasmenessel küzdött, a végén véres hasmenést volt. Ezt a 2 szert szedi, és kihagyta fehér lisztbol keszult dolgokat, Igy tünetmentes.
Az üzletben azt mondtak, h elsõ héten napi 1 szem, majd másik heten napi 2, harmadik heten napi 3. Most tartok a napi 2-nel, de mondtak azt is, 3 hónap utan nézzük me, hogy hat!
Én szedek mellé Golden Yacca kivonatot ,és valami Detox nevü macskakarom kivonatot is, plus q10 cseppek, plus Vinisera szölömag örleményt!
Amit észre vettem, h sokkal fittebb vagyok, széklet majdnem tökéletes, lényegében minden panasz elmult, sokkal tobbet tudok dolgozni is.
Most keztdem lassan abbahagyni steroidot( Budenofalk) és a pentasat is.
Én azt mondom probaljatok ki, nem olyan drága, tizenparezer Ft volt. Szedni fogom minimum 3 hónapig, ha jó lesz, nemhagyom abba!

Nincs jelen

 

#1258 2011-06-23 19:21

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Frankie!!!
Nem többet kevesebbet! :)
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1259 2011-06-24 13:25

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Szuszidi
Betartom amit mondtál, bár látod, már a fórumon is csak felhúzom magam. Csak ezt a részt loptam el tõled: Csak ma, nem leszek dühös!
:)

Nincs jelen

 

#1260 2011-06-24 15:08

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kösz, Frankie, hogy válaszoltál!

Nincs jelen

 

#1261 2011-07-01 10:33

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van olyan aki a Gastroanaxot Imuran mellett szedi? Írtam én is a Max-Immun Kft-nek, és tényleg jókat írtak róla, szóval megrendeltem. 4 napja szedem (napi 1-t), és lehet hogy az egészhez semmi köze nincs, de két napja rosszabbul vagyok. Nincs étvágyam, néha görcsölgetek, rossz a közérzetem. Lehet, hogy az egész az idõjárástól van, de felmerült bennem hogy ha az Imurannal gyengítem, a Gastroanaxal meg erõsítem, akkor most ártok, vagy használok magamnak? Elõre is köszi! :)

Nincs jelen

 

#1262 2011-07-01 15:55

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Megkérdeztem a Max-Immun Kft-tõl, és az alábbi választ kaptam:

Tisztelt Hölgyem!

Készítményeink természetes étrendkiegészítõk, így egyéb termékekkel, gyógyszerekkel együtt is szedhetõek, nem befolyásolják egymás hatását. Crohn betegség esetén több pozitív visszajelzést is kaptunk már a Gastroanax szedését illetõen. A termék kedvezõen befolyásolhatja a betegséget, nem valószínû, hogy ilyen negatív hatást eredményezne. Ha Önt megnyugtatja, tartson néhány nap szünetet a szedésével, hogy kiderüljön valóban ez okozza -e a problémát.

Bízakodok! :)

Nincs jelen

 

#1263 2011-07-06 13:38

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Alternatív módszerek ez érdekes !

Valaki már foglalkozott a ételekkel azon belül is a petkinek és glutén és tenzidek

érdekes cikkek jelentek meg nagyon tanulságos

én 3 hete tartok paleo diétát és nagyon sokat javult az állapotom és közérzetem a kontroll vizsgálatom is nagyon jó lett

ha valakit érdekel küldök címeket vagy ki teszem ide !

Szerkesztette: Shark (2011-08-02 00:04)

Nincs jelen

 

#1264 2011-07-06 19:09

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem érdekel senkit. Csak azért fórumozunk mert nincs jobb dolgunk.

Szerkesztette: teafil (2011-07-06 19:09)

Nincs jelen

 

#1265 2011-07-06 21:28

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Akit érdekel itt van pár cik :

érdekes anyag a testben jelenezõ magyarázhatatlan eredetû gyulladásokról

http://www.tenyek-tevhitek.hu/lektinek-es-betegseg.htm

http://www.tenyek-tevhitek.hu/gyulladas … etrend.htm

http://szendigabor.freeblog.hu/archives … ek_I_resz/

üdv

Nincs jelen

 

#1266 2011-07-06 22:36

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

jó neked teafil !

hát akkor olvashatod ha van kedved

Nincs jelen

 

#1267 2011-07-06 23:29

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

teafil írta:

Nem érdekel senkit. Csak azért fórumozunk mert nincs jobb dolgunk.

Ez így, ebben a formájában, szerintem....nem igaz...Neked hét hozzászólás után alakult ki ez a véleményed.....nekem meg az, hogy ezen a helyen nem szórakozásból fórumozunk.

Nincs jelen

 

#1268 2011-07-07 20:25

Palermo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Shark,

Paleo diétában rizs és krumpli mehet?

Nincs jelen

 

#1269 2011-07-07 22:22

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Teafil szerintem csak viccelt. Én irónikus humornak éreztem a megjegyzését, tuti, hogy nem akart senkit, így Sharkot sem bántani.

Nincs jelen

 

#1270 2011-07-08 12:58

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tádááá!

Örülök, hogy leesett.
Tényleg nem akartam bántani senkit sem. Inkább felmegy a pumpám amikor valaki jön azzal, hogy: tudok egy jó módszert, nekem bevált, de nem írom ám le csak annak aki kéri emilben.

Shark!
Köszi a cikkeket. Persze, hogy minden lehetõség érdekel. Nem akarok egész életemben gyógyszert szedni, meg csorgó nyállal figyelni ahogy mások jókedvûen kortyolják a sört ha éppen olyanjuk van.

Nincs jelen

 

#1271 2011-07-08 13:55

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

teafil írta:

Tádááá!
Örülök, hogy leesett.


off
Tudod, vannak olyan balfácánok, mint például én is, akinél nehezebben esik le....a tantusz...nem egyformán szocializálódtunk...ja, még valamit, szoktam ilyen micsodákkal kifejezni, hogy most mi is a helyzet:

<kép><kép>
<kép><kép><kép>
on

Nincs jelen

 

#1272 2011-07-08 15:53

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

T Palermo

Nem igazán jó a rizs és a krumpli de alkalmanként elmegy

én nem eszem rizst és krumplit sem a gabonák közül a zab ami még ok, de lehet csinálni vagy venni zab lisztet és abból már mindent lehet készíteni a neten találtam én is recepteket pl pizza, kenyér, galuska, meleg szendvics,sütik zab lisztbõl!

én nem hittem benne de tényleg  nekem sokat segített pár hét és mutatkozik az eredmény
szerintem ahogy kitisztul a sok gyulladás keltõ anyag akkor lesz jobb (glutén ,petkin.tenzin )

sok sikert és jobb egészséget !

U:I:
én egyébként iszok sört is csak ne legyen benne adalék és persze mértékkel ,a sör az egyik legjobb vese karbantartó kicsit meg dolgoztatja és sok káros anyagot is ki mos de fontos: sör ivás után kell a víz veszteséget pótolni ! az alkohol szárít !

egyébként nem haragszok senkire ,persze én is értettem ,de nem akartam érdektelen vagy nem mindenkit érdeklõ témával fárasztani a tisztelt közönséget

Nincs jelen

 

#1273 2011-07-08 19:53

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Gyógyulásokról pár beszámoló :


http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-gyogyulas.htm

Nincs jelen

 

#1274 2011-07-11 06:19

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Mindenki!

Ha valakinek van lehetõsége akkor a reggeli búzafûpréselésbe tegyen 4 levél kõrózsát. Én három napja teszek, és három napja vagyok tünetmentes napi 2 ill. 1 salazopyrin mellett. Nem tudom van e összefüggés de jó lenne kideríteni. Ha valaki kipróbálja lécci írja meg saját tapasztalatait. Az én készleteim még pár napig teszik lehetõvé a további kísérleteket.

Szép napot!

Nincs jelen

 

#1275 2011-07-22 10:31

tz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Már jó pár éve Crohn beteg vagyok, de csak most jutottam el oda, hogy jobban körülnézzek, hogy milyen nem "gyógyszeres" kezeléssel lehet javítani a betegség lefolyásán. Most éppen a gyógygombákra öszpontosítottam (Gastroanax), mert volt már aki ajánlotta nekem és itt a fórumon is többen írtátok, hogy használjátok. Azonban csak olyan bejegyzéseket találtam ahol még nem régóta szedtétek. Van aki már régóta szedi és úgy érzi hogy bevált neki? (bocsánat a szkepticizmusért, de pár hét, vagy egy hónap alatt is lehet pár jobb napja, hete mindenkinek gyógygomba nélkül is)

Google-n rákerestem ellenvéleményekre, kritikákra. Csak egy blogbejegyzést találtam, minden más Varga Gábor honlapjára hivatkozott. A blogbejegyzés:
http://sentimpress.blogspot.com/2011/05/csodagomba.html

Az õ ellenérvei:
-Varga Gábor közgazdász, hogyhogy õ fedezte fel ezeket a kivonatokat és más módszereket?
*Tegyük fel, hogy õ csak népszerûsíti, mert a kutatók a kutatásra akarnak koncentrálni. Tehát Varga mint menedzser van jelen (Bár nem ezt erõsítik meg a honlapon lévõ információk)
-Azt állítják hogy ugyanaz a fizikai jelenség aszerint káros vagy nem káros, hogy az természetes úton vagy mesterségesen keletkezett. (elektromágneses sugárzás)
*Ezt nem lehet védeni. A fizika nem foglalkozik azzal hogy hogyan jött létre az elektromágneses tér, vagy bármi egyéb, annak más testekre kifejtett hatása (kölcsönhatás) független keletkezésének körülményeitõl.
Ilyen szemlélettel is létrehozhattak gyógyíthatású készítményeket, csak azokat valószínûleg nem mély tudományos alapokra építkezve hozták létre, hanem valahogy megfigyelték, hogy ha ebbõl adunk sokat a betegnek, akkor jobban lett. kb. népgyógyászat.

És még egy furcsaság ami nem szerepel a blogban:
-A gastroanax "Polysaccharidokat tartalmazó étrendkiegészítõ kapszula."
Hoppá. Nemrég ismerkedtem meg az SCD diétával és próbálom rászoktatni magam. Az SCD diéta tudományos háttere pongyolán úgy fogalmazható meg, hogy csak a monoszaharidokat tudja a bélfal közvetlenül felvenni. A polyszacharidokat az enzimeknek több lépcsõben le kell bontani monoszachariddá és csak azután képes felvenni a bélfal. Igen ám, csakhogy a bélben lévõ sok baktérium közül vannak amelyek ebbõl a polyszacharidból belakmároznak, aminek következtében savat és gázt termelnek. Egyiksem jó. Az SCD azt a megoldást javasolja erre, hogy a lehetõ legkevesebb polyszacharidot együnk. (Legalábbis én így értem, ez nem garancia rá hogy így is van)


Mindezt nem azért írtam, hogy lehordjak egy sátántól való alternatív módszert, hanem mert szeretném megtudni, megérteni azt. Kicsit félek tõle, hogy átverés, nem értem, hogy ez így hogy lehetséges? Kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok a felhozott ellenérvekrõl. Fel lehet-e oldani õket? Félreértéseken alapulnak-e?

Felhívtam már a honlapon lévõ információs vonalat is, de a telefonban a hölgy nagyon tartózkodott bármiféle tudományosan megalapozott ténytõl, sõt még kifejezésektõl is. Kicsit áltudományosnak hangzottak az általa elmondott információk arról, hogy hogyan hat Crohn esetében a gyógygomba kivonat.

Megnéztem a honlapon szereplõ "Rákkeltõ nyelõcsõ, gyomor és bélbetegségek: Reflux, gyomorfekély,
gyulladásos bélbetegségek (Crohn, Colitis Ulcerosa) cikk szakirodalma:" listát, azonban az ebben felsorolt cikkek egyike sem foglalkozik magával a Crohn betegséggel, legfeljebb a rák kialakulásának esélyeit vizsgálták meglévõ Crohn betegeknél.

Szóval kérlek segítsetek. Szeretnék hinni benne, de az az érzésem, hogy ez nem mûködhet...

Üdv,
Zoli

Nincs jelen

 

#1276 2011-07-22 11:12

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia tz!

Én elkezdtem és abba is hagytam a szedését. 3 nap után rosszabbul lett a crohnom, és a dokim azt kérte, hogy ezt ne szedjem. Természetesen lehet, hogy semmi köze a Gastroanaxnak az egészhez, lehet a véletlenek összjátéka is. Remélem másoknak bevált. Viszont, ha csak egy kicsit is félsz tõle, akkor inkább ne szedd be! Bocsi, sajnos nem voltam nagy segítség, tartok tõle, csak a kétségeidet sikerült szaporítanom. :)

Nincs jelen

 

#1277 2011-07-22 13:44

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia tz!
Én szedtem gombákat vagy 2 dobozzal, nem történt javulás, crohnos vagyok.
Elviselhetetlenül büdös volt, amit produkáltam tõle. (már bocsánat)

Nincs jelen

 

#1278 2011-07-23 12:56

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok, én 3 hónapig szedtem, a végén elõjött a  gyulladás....nem mondom azt, hogy attól, de meg sem akadályozta.

Nincs jelen

 

#1279 2011-07-24 14:56

tz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Azt hiszem, hogy akkor ezt most nem fogom kipróbálni...

Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1280 2011-07-30 21:13

garatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy a búzafûlé ivóknak milyen tapasztalataik vannak?

Nekem csodálatos hírem van, az elmúlt hónapban két crohn-os vált teljesen panaszmentessé, mert az ajánlásomra inni kezdték a búzafûlevet.
Továbbra is csak ajánlom mindenkinek, mert ez szinte 100%, hogy segít!

Nincs jelen

 

#1281 2011-07-31 22:31

Annika1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

nem akarok szkeptikus lenni, de mi van azokkal, akik pl mint én  lisztérzékenyek is ?  örülök persze, ha van akinek segít..

Nincs jelen

 

#1282 2011-08-01 19:35

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Garatos!
Én kb. egy hónapja ittam  a búzafûlevet 5 hétig. Úgy vettem észre, hogy sokkal jobb lett a belem, legalábbis nem fáj. De!!!Most van egy kis gond, jobban mondva nem gond, áldás, de nem is tudom most mi legyen. Abbahagytam pár hete mert terhes lettem, és olvasgattam az interneten, és mindenhol azt találtam, hogy terheseknek nem ajánlott, mert erõsen méregtelenít. Viszont én jobban éreztem magam tõle, nem fájt a hasam. Szerinted?Szerintetek?!
Most egy hete megint iszom minden reggel egy picit, bízom benne, hogy nem csinálok bajt. Végülis, ha belegondolok nagyobb bajt biztos nem okozok, mint a steroidos végbélhab...amit ugye használnom kell így is...

Nincs jelen

 

#1283 2011-08-01 21:41

garatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Anita15!

Elõször is gratulálok, az áldott állapothoz! Szerintem ha kis mennyiséget iszol, vagy csak minden másnap, vagy harmadnap iszod meg a megszokott mennyiséget, az nem árthat, hiszen a búzafûlé egy természetes szer, nem csak méregtelenít, hanem nagyon sok vitamint, nyomelemet is tartalmaz, többek között vasat is, amire egy kismamának még inkább szüksége van. Persze ez csak az én véleményem, azért nem árt, ha az orvosoddal is megbeszéled.
A gyógyszereknél biztosan többet ér a te esetedben is. Örülök, hogy neked is használt, köszönöm, hogy megosztottad velünk a jó hírt!
Várjuk az újabb tapasztalatokat!! :-)

Nincs jelen

 

#1284 2011-08-01 22:17

Annika1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

ami azt illeti én is próbálkozom a paleo diétával, kontrollon még nem voltam, de kíváncsi leszek a vérképemre...nálam nehezíti a dolgot, hogy én lisztérzékeny is vagyok, tehát a glutént még nyomokban sem ehetem egyébként sem...Azt szeretném kérdezni, hogy a zabliszt, amit használsz gluténmentes-e, illetve, ha igen, hol lehet beszerezni? Köszönöm szépen, ha segítesz : )

Nincs jelen

 

#1285 2011-08-02 00:02

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Annika1
Nagyon jó a Paleo de nem tudom a zabliszt glutén mentes-e én amúgy is keveset eszek most már a gabonákból  csak a zab maradt néha,
de szerintem próbáld meg teljesen elhagyni !
lassan már két hónapja vagyok paleon  nekem nagyon sokat jelent de sajnos az alap betegséget a tenzidek okozzák ezt sokkal nehezebb elhagyni mert ezek emulgeáló szerek és az élelmiszer ipar használja szinte mindenben a dolog az úgy függ össze hogy a tenzidek miatt lesz a bélfal áteresztõ és a glutén és társai okozzák az immunrendszer zavarát és hosszú távon azoktól lesznek mindenféle gyulladások.

Vissza térve a zablisztere a zabot takarmányboltban veszem és az van ledarálva és át szitálva ,nem tudom mennyi glutén van így benne de keveset eszek belõle nem is hiányzik az elsõ egy hét volt furcsa de már sokkal jobb a közérzetem .
de a paleo boltokban láttam mandula lisztet és más magvak lisztjeit is pl szezám mag ,szerintem ha neten kicsit utána keresel lesz alternatíva.

remélem tudtam segíteni
sok sikert

Nincs jelen

 

#1286 2011-08-02 09:02

Annika1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

köszönöm szépen a segítséged..én próbálok szinte semmi félkész ételt venni, még sonkafélét, szalámit sem...inni csak vizet, vagy teát, esetleg házi szörpöt...így talán el tudom kerülni ezeket a tenzideket..bár ezt még nem hallottam, hogy ezek okozzák a crohn-t...

Nincs jelen

 

#1287 2011-08-02 11:47

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Üdvözletem!
Búzafûlével kapcsolatban nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak. Amellett, hogy én továbbra is jól vagyok, elmondhatom, hogy egy crohn-os kollégámnak is használt, megszûnt minden panasza. :-)

Kedves Annika1!
Az egyik családtagom sajnos szintén liszt érzékeny, de már kb. 2 hónapja õ is issza a búzafûlevet és neki is csak használt, semmi mellékhatást nem tapasztalt. Tudomásom szerint nincsen benne glutén.

Nincs jelen

 

#1288 2011-08-02 16:32

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Garatos!
És Mindenki!

Eddigi tapasztalatom nem átütõ a búzafûlével.
De egy mindenképpen kedvezõ, tartós jobban-lét.
Nem irom 100%-ra, hogy attól, mert közben elkezdtem fokhagymakivonatot is fogyasztani, meg nemsoká beruházok egy svéd cseppre is, de kedvezõ.

Szerintem aki teheti bátran próbálkozzon vele.
Termessze!

Nincs jelen

 

#1289 2011-08-02 19:06

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Annika1

tettem fel linket a érdekes cikkek címû topikban ,tényleg érdekes

ki másoltam  :  http://laptopkonyha.hu/egeszseges-eletm … _item=2147

Dr. Leitem Ágnes írta

TENZIDEK

Az ételallergiák kialakulásában kulcsszerepet játszik az un. szivárgó bél szindróma, azaz, amikor a bélfal fokozottan áteresztõvé válik a tenzidek hatására. Ezt az adalék- vagy segédanyagcsoportot, amely a modern élelmiszeripar azon vívmányai közé tartozik, amely jelentõsen hozzájárul a civilizációs betegségek további alattomos terjedéséhez, a bélhám (amely a legnagyobb felületû nyálkahártya az emberi szervezetben) szerkezetének jelentõs megváltoztatásával áteresztõvé teszi. A béltartalomban óriási mennyiségû megbetegítõ baktérium, toxin és allergén van, ezért a bélrendszer egyik alapvetõ feladata, hogy megakadályozza ezeknek az ellenséges anyagoknak a bejutását a szervezetbe. Ha ez a védõ funkció megsérül, azaz kialakul az szivárgó bél szindróma, akkor az antigén átjut a nyálkahártyán, és az arra érzékeny embereknél gyulladásos és allergiás folyamatokat indít el. A gyulladás a bél áteresztõképességének további növekedését eredményezi, így ördögi kör alakul ki. Kimondhatjuk, hogy nemcsak az õsi táplálkozás megváltozása, hanem az egyre több ártalmas adalékanyag fogyasztása terheli meg a szervezetet. Az utóbbi négy évtizedben a fejlett országokban az allergián alapuló cöliákiás megbetegedések száma jelentõsen megnõtt.

A tenzidek szintetikus felületaktív vegyületek.

A leggyakrabban alkalmazott tenzid élelmiszeradalékok, és elõfordulásuk E-számuk szerint a következõk:

E471    pékáru, piskóta, margarin, jégkrém, rágógumi, instant termékek

E472  pékáru, csecsemõ tápszer

E481   pékáru, keksz, reggelizõ pelyhek, gyorsrizs, instant termékek

E482    pékáru, keksz, reggelizõ pelyhek

E473    pékáru, piskóta, öntetek, szószok, light majonéz, jégkrém

E475    light margarin, vajkrém

E491-6 keksz, margarin, instant élesztõ, jégkrém

E432-6  instant termékek, tejszín helyettesítõ   



Tenzidek hatása a bél szerkezetére:

- áteresztõvé teszi a bél belsõ falát védõ nyálkahártya réteget;

- fokozza a bélhámsejtek áteresztõképességét;

- csökkenti a mérgek elleni védekezés képességét;

- megszünteti a sejtek közötti kommunikációt;

Szerkesztette: Shark (2011-08-02 19:10)

Nincs jelen

 

#1290 2011-08-02 19:12

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A problémát az is fokozza, hogy tenzideket használ a gyógyszeripar is a nagymolekulájú, vízoldható gyógyszerek felszívódásának növelésére. A tenzidek már kis koncentrációban is hatékonyan megnövelik a bél áteresztõképességét, így az élelmiszerekben alkalmazott mennyiségek jóval a hatásos koncentráció felett vannak. A tenzidek által okozott áteresztõképesség-növekedés egészséges embereknél gyorsan regenerálódik (1-2 óra). Így a legnagyobb probléma nem a tenzidek saját toxicitása, hanem az a tény, hogy ezeket az anyagokat a mindennapi ételeinkkel együtt fogyasztjuk. Ez azt jelenti, hogy a tenzidek éppen akkor növelik meg a bélrendszer áteresztõképességét egy rövid idõre, amikor a bélben allergének, mérgek és kórokozók is jelen vannak. Maradandó károsodás akkor következik be, amikor ezek az ellenséges anyagok a megnövekedett áteresztõképességû bélhámon átjutva gyulladásos folyamatokat indítanak el. Ilyen módon a tenzid élelmiszeradalékok allergiás és gyulladásos folyamatokat indítanak el.

(Forrás: Frecskáné Dr Csáki Katalin: Tensid élelmiszer adalékok…)

Nincs jelen

 

#1291 2011-08-02 21:48

Annika1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Shark!

köszönöm a részletes ismertetõt, nagyon tanulságos volt. Azon teljesen ledöbbentem, hogy még a csecsemõ tápszerekbe is beleteszik a tenzideket...ez borzasztó
A paleoval én is próbálkozom (még csak kb 2 hete), mint már talán említettem, de pl ma nem bírtam ellenállni egy fél csõ fõtt kukoricának...

Nincs jelen

 

#1292 2011-08-02 23:25

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szi Annika1
Sajna néha én is szoktam kicsit " bûnözni"

de megszoktam állni

nagyon szívesen remélem tanulságos

nagyon sok írás van ezzel kapcsolatban a borzasztó hogy csak most kezdik felismerni hogy nagyon sok betegségnek a rossz ételek és adalékok a kiváltói
sajnos évekkel ezelõtt az elsõ ételek egyike volt amit elkellet hagynom teljesen ,a kukorica akkor is sok bajt okozott és csak utána jöttek a hüvelyesek és akkor még nem tudtam az össze függéseket
de most már kezdem érteni hogy miért is voltam sokszor rosszul

A paleoval kapcsolatban jelentek meg könyvek is amikor elolvastam kettõt is akkor álltam át teljesen

A zab különben valamelyest glutén szegény sokan a lisztérzékenyek közül bírják enni
próbáld ki

Nincs jelen

 

#1293 2011-08-04 15:56

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Zoli!
Én a gyermekemnek adtam, nagyon kis mennyiségben, folyamatosan növelve az adagot, mire elértük a súlyának megfelelõ adagot, mindent a tanácsadó utasításai szerint tettünk. Elõször úgy tûnt ez az amitõl tünetmentessé vált, de aztán 3-4 hónap szedés után kiújultak a tünetek és hiába kezdtük szedni u.azon cég másik termékét is mellé, egyáltalán nem csökkent a véres székletek száma. Egyszóval számunkra nem vált be, de én úgy hallottm egy tv adásban, hogy a betegek 70%-ánál válik be a Gastroanax.
üdv.

Nincs jelen

 

#1294 2011-08-05 16:07

tz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia furberries!

Köszönöm, hogy írtál! Eddig sajnos még nem kaptam pozitív visszajelzést senkitõl. Úgy látszik, hogy ha be is jött valakiknek, õk már nem látogatnak el errefelé...

Üdv,
Zoli

Nincs jelen

 

#1295 2011-08-16 13:08

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Kapcsolatteremtõ gyógyítással próbálkozott már közületek valaki? Ha igen, milyen eredménnyel?

http://ongyogyitolap.shp.hu/hpc/web.php … latok_YEAQ

http://www.akapcsolatteremtogyogyitas.hu/

http://bookline.hu/product/home.action? … mp;type=22


Márti

Nincs jelen

 

#1296 2011-08-18 11:19

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

FERMENTÁLT PAPAYA KONCENTRÁTUM . a páromnak nem vált be, fõként az állandó gyomorégésén szerettem volna, ha javít valamit. A tájékoztatójában ezt is agyon-vissza ajánlják crohn-betegeknek, hogy milyen jótékonyan hat.
NYÍRFA KIVONAT: olyan, mintha vizet innál (eszembe is jutott, hátha csapvizet vettem, a fél litert közel 2800.- Ft-ért) Szóval sok hatását ennek sem érteztük.
LIFEPAK: errõl hallhattatok már, MLM-rendszerben forgalmazott amerikai vitamin. Én több mint egy éve szedem folyamatosan, a párom (aki a crohn-os) õ is szedi (igaz, az ajánlott mennyiségnél kevesebbet). Ez ugyan a betegségre nem jó, de a megfelelõ vitaminokból, ásványi anyagokból jut valamennyi a szervezetébe, úgyis alig tud valami zöldséget-gyümölcsöt enni. Szóval ezt tudom ajánlani nektek is, ha valakinek bírja a pénztárcája.

Nincs jelen

 

#1297 2011-08-19 06:58

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szép reggelt!
Hmm itt repkednek a jó pénzek ám. Valahol írtam a tea keveréket azt maximum 1500 Ft bol ki lehet hozni s durván egy hónapig elég. (vagy a weboldalamon megtaláljátok.)
Aszt próbáljatok ki.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1298 2011-08-19 08:47

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jóreggelt

Amit felírtak vas tablettát azt ki lehet váltani egy multivitaminra?mert több értelme lenne.A másik a céklaport próbálta már valaki?meg a flavin 7 tõl a biosa flora-t?az pont bélre van.

Nincs jelen

 

#1299 2011-08-19 16:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szép napot!
A cékla gyulladás csökkentõ hatású már a régi romaiak is használták.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1300 2011-08-23 16:11

Nóci84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok! Új vagyok itt. Kérdésem lenne, hogy próbált már valaki homoktövis készítményeket? Mik a tapasztalatok?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB