#1451 2012-05-23 18:11

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Megnéztem a Titok címû filmet.Szkeptikus fajta vagyok,de:épp ezért nem legyintem le és senkinek nem ajánlom az ilyen dolgok elvetését,mivel aki félve áll hozzá,annak nem sikerülhet a film szerint sem.Már írtam korábban,sokan,akik legyintenek az ilyesmire (korábban magam is) nézzenek magukba és gondolják (juk) végig,vajon,min kattog az agy.Van itt a fórumon olyan (nem nevezem meg) akitõl olvastam kemény kritikákat,lenézõ mondatokat a hasonló gyógymódokkal kapcsolatban.Elhiszem,hogy ha nagy a baj,akkor a hit elszáll,de éppen emiatt nem hibáztathatja az ilyen egyén az akarat mûködõképességét.Mert még ki sem próbálta igazán,max azt hiszi,hogy igen.Én is ebbe a körbe tartozom,de már belátom,ennyivel vagyok közelebb.Vannak visszavetõ történések,de az elmúlt 1 év történéseit végiggondolva tényleg a negatív gondolatok miatt vagyok szarabbul vagy a gyógyszerek mérgezõek.Sokan azt mondják,ez hülyeség.Ezzel kapcsolatban valahol írtam,hogy nemrég lobotómiával gyógyították a pszichés problémákat,szóval ne vegyük szentírásnak a mai orvostudományt,hátha röhögnek rajra 50 év múlva.......ennyi emberek.Ha a gyógyszer szar,akkor mi vszteni való van a próbálkozással?????Persze,család,meló mellett nehéz célzottan "ábrándozni",de próbálkozni kell.Én sok összefüggést látok az életem alakulása,személyiségem és a betegség mozgása között,az biztos.Most megpróbálom kinyírni=elfelejteni.Ha nem sikerül,az sem a módszer hibája volna,hanem az én gyengeségem....DE SIKERÜL!

Nincs jelen

 

#1452 2012-05-23 20:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Annyira azért ne kutyuljuk a dolgokat. A titok az kicsit más nem a gyógyításról szól hanem a megszerzésrõl. Azért azt megemlíteném próbálkozni a kutyus szokott. Vagy csinálod vagy nem. Aki nem mer nagyot álmodni (ábrándozni) az marad egy helyben. Nincs idõ rá biztos vagy benne? Csak pár hely WC, utazás, sorban állás, hajnali kávé mellett. Ez azért van mert nem képes az ember magára napi 15-30 percet szánni (tisztelet a kivételnek). Buszon marha nagyot lehet meditálni, vonatom meg élvezet :) . Nagyon sok mindent át kell értékelni az életben. De lemondani szinte semmirõl sem. Csak átrakosgatod õket bár dolgot bele veszel, aminek kell kijön. Sarkítva ennyi.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#1453 2012-05-24 09:02

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Igaz,a próbálkozás rossz kifejezeés,értem a lényeget!!!!Ez a hibám,emiatt megy nehezen.?Még!

Nincs jelen

 

#1454 2012-05-28 14:48

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hit a legfontosabb!! Akard, hogy gyógyulj! Hidd el hogy meg fogsz gyógyulni! Ne add fel az elsõ gödörnél (az élet nem autópálya)!
Nem csak a matéria van!! Sokkal összetettebb az élet holmi rothadó húsnál és némi ásványi anyagnál!!
Bár aki materialista annak szar lehet mert õt tényleg csak az orvosok tudják kezelni már ha tudják! :)

Kitérés: Aloe Verás készítmények szuperek de csak kizárólag A s vércsoportnak! Szóval ne csodálkozzatok ha hasmenésetek van!! Bár a hasmenés a tisztítókúra egy mellékhatása is lehet de azért az aloéval vigyázni kell :)

Nincs jelen

 

#1455 2012-05-30 09:19

szdani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

andreas31

Nézd meg az Ébresztõ filmet is! Youtube-n fent van!  Aki hisz a megszokott társadalmi életben az NE nézze meg!!!
Minden úgy történik, ahogyan a világ vezetõi akarják! Hírek, történelem, háború, betegségek, vallás, autó, család!
És aki nem akar gyereket meg házat? Azt kirekesztik mert a társadalom ezt kívánja! Több száz éve ez van belénk nevelve már a õs szüleinktõl kezdve!!

Nincs jelen

 

#1456 2012-06-20 23:29

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok az ASEA ismerõs valakinek van tapasztalat vele ? valamint a mágnesterápia amit kérdeznék valaki használt -e ilyen készüléket és mi a tapasztalata ?
tünetektõl mentes hetet mindenkinek
hali

Nincs jelen

 

#1457 2012-06-22 10:41

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia mindenkinek !
a moksa cseppeket valaki ismeri ?
volt pár mûsör a tévében is róla de nagyon marketing szagú az egész van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban ?

Nincs jelen

 

#1458 2012-06-22 13:12

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok!

kérdésem:
- Ismeri valaki az Andraz Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztítás c. könyvét?
Amely szerint ha a máj vagy az epe vezetékeiben kisebb-nagyobb kövek vannak, akkor a máj nem végzi a feladatát jól, az epe nem tud a bélbe kerülni és emiatt (a test nagyon sokféle funkcióját nem képes elvégezni és) az emésztés nem lesz jó, rothadás és gázok keletkeznek. Ezek pedig gyulladást okoznak.
Volt már aki megcsinálta? Milyen volt az eredmény?
Nekem nagyon piszkálja a fantáziámat, hogy én is kipróbáljam, de elöbb szívesen meghallgatnék tapasztalatokat is.


Más pozitív tapasztalataim:

- A búzafûlevet iszom, nagyon jól felnyomja a vasat és a hemoglobint, amelyek segítenek a gyulladást lehúzni. Ráadásul engem energizál.  (olvastam itt a fórumon, hogy sokaknak szülés után lángolt fel a betegsége. Az én logikám szerint talán a szülés utáni vas- és hemoglobin szint csökkenése is hozzájárulhat ehhez.)

- Gyógyteák: Maria Treben könyve szerint bélbetegségben 3:1:1 arányban: körömvirág, cickafark, csalán. Én megcélzom a napi 1,5 litert.. és amelyik nap nincs, sokkal pocsékabbul vagyok: hasfájás, hígabb széklet.
A csalánról azért tudni kell, hogy hosszú távon ha valaki sokat iszik belõle, kimossa a szervezetbõl a káliumot. Ezért azzal csak óvatosan! Körömvirágteát egész éven át lehet inni.

- svédkeserûs (Schwedenbitter) borogatás: mihelyst érzem, hogy fáj, teszem rá (a gyulladt bélszakasz fölötti bõrfelületre). De elötte feltétlen be kell kenni körömvirágkrémmel vagy disznózsírral, hogy fel ne csípje a bõrt, mert alkohol tartalmú a szer, aztán vattára a svédet, ezt a hasra, erre pedig folpack-ot vagy zacsit, hogy össze ne kenjen. Aztán ha az alsónemû nem tartja az egészet, akkor egy harisnya, amelynek le van vágva a szára. Ki nem látszik, mozgásban nem zavar.. stb. Addig hagyom rajta, míg tudom. Ez 1,5 órától a fél napig terjed. Utána meg be kell hintõporozni, hogy a bõr ne pirosodjon ki.

- házi készítésû kaukázusi kefirt is próbálok min. napi 4 dl-t inni. Ritkítja WC-látogatást.  Állítólag a bélflórát jól regenerálja.

Nekem ezek váltak eddig be:

salvya

Nincs jelen

 

#1459 2012-06-22 13:15

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

még egy kérdés:

kinek van tapasztalata, illetve ki kezdte el a Varga Gábor féle gyógygombát, a Gastroanax-ot?
Milyen régóta szedi az illetõ és mi a hatás?
Nagyon érdekelne:

salvya

Nincs jelen

 

#1460 2012-06-22 14:23

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia én sok mindent kipróbáltam de nekem csak a táplálkozási szokások jelentõs megváltoztatása jelenetet jó eredményeket ,az epekövekre meg van egy jó és hatásos a fekete retek csepp azt kell inni folyadékba tea vagy gyümilé ...abba kell csepegtetni és inni naponta a nagy és kis köveket is feloldja ....
az bevált ...
a gyulladási szintet sikerült levinni és nincsenek panaszok de már régóta ...
és ez is kiderült hogy mi ennek az igazi oka de ha rákeresel a neten hogy Szendi Gábor Paleolit táplálkozás akkor sok érdekes írás van a témában és sok betegvélemény ...
sok sikert hozzá ...

Nincs jelen

 

#1461 2012-07-04 19:04

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

a Colonix-ról van valakinek tapasztalata, aki colitises (vagy csak volt)?

http://www.drnatura.hu/vasarloi_velemen … amp;page=2

Nincs jelen

 

#1462 2012-07-19 12:34

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok

VALAKINEK BEVÁLT MÁR A MÁGNESTERÁPIA CHRONRA VAGY CU-RA-BEMER-KÉRDÕJEL-BOCSI, NEM JÓ A SHIFT-EM....

Nincs jelen

 

#1463 2012-07-19 13:23

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Errõl a Colonixról a sima körzeti dokim mondta, hogy sokan megfordultak nála a kúra után. Nem jó és aki volt már tükrözésen az tudja az elõzményekbõl, hogy nincs a vastagbélben sem zokni, sem törölközõ..:) Mondjuk annál jobb tisztító program nincs, és tuti csak a nyálkahártya marad ami látható. :)

Nincs jelen

 

#1464 2012-07-19 13:24

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Mágnesterápia - arra a mágneses matracra gondolsz, amin napi 3x16 percet fekszel és sejt-szinten gyógyít?
Egy közelben lakó ismerõs felajánlotta, hogy átjárhatok hozzá és használhatom.
Tapasztalt hatás: amíg rajta feküdtem jobban kurtyogtak a beleim, de egyéb észrevételem nem volt.
Állítólag hónapok múlva érezhetõ valami. Nekem nem volt türelmem ezt kivárni. Feladtam.
A természetgyógyász ismerõsöm szerint egy colitishez ez a kezelés nem sokat ér.

Szerkesztette: salvya (2012-07-19 13:26)

Nincs jelen

 

#1465 2012-07-19 15:40

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia!

Komoly 1 hete csinálom. Eddig sajnos nem sok a jó benne. Még soha nem volt hasmenésem (Crohn-os vagyok), hát most már van az is. :) azt nem tudom, hogy ez a gomba miatt van, vagy a szteroidról történõ leállás miatt. azért remélem ez a gomba beválik, de mellett csinálni fogom a paleo-t is. Az én véleményem is az, hogy kapszulák, csoda levek, pre-pro biotikumok ide vagy oda, az étkezésen kell gyökeresen változtatni.

Nincs jelen

 

#1466 2012-07-19 20:55

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Salvya!

A kislányom CU beteg, két éve (akkor 5 évesen) próbáltam meg nála a Gastroanax-ot, majd Vitanax px4-et is,  mert kezdett begyulladni, de fél év szedés mellett is u.olyan erõs gyulladás jött elõ mint ezek szedése nélkül, abbahagytuk. Most gondolkodom rajta h újra megpróbáljuk, talán már máshogy fogadja a szervezete. Írtam nekik, bemásolom amit válaszként kaptam:
"Ilyen esetekben a  Gastroanaxot és az Immunax Cort  együtt szoktuk ajánlani.
Mindkettõt lehet napi 1/2 kapszulával kezdeni, utána heti emelésekkel: 1x1, 2x1, 3x1 maximum.
Immunax Cor szedése esetén, amennyiben nagy mennyiségben vérhígítót is szed, javasoljuk az algo- kezdetû, illetve -pirin végû gyógyszerek kerülését, illetve helyettesítését.
Az étrend-kiegészítõk használata étkezés elõtt 15-30 perccel javasolt.  Azt a dózist hagyja meg, ahol a legjobb a közérzete. Amennyiben szédülés, hányinger jelentkezik vagy nehezebben tud aludni, ne növelje tovább a dózist! A készítmények együtt és más terápiákkal, gyógyszerekkel is alkalmazhatóak."

Úgy emlékszem 2 éve még nem volt az Immunax Cort nevû kapszula a kínálatukban. Azóta próbáltam nála szintén fél évig az Omega3-at, hát amellett is begyulladt és nem lábalt ki könnyebben mint elõtte.

Esetleg az otthon termesztett és préselt búzafûlérõl van valakinek tapasztalata?

üdv
F.

Nincs jelen

 

#1467 2012-07-19 20:56

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Salvya,
bocs, most olvasom hogy éppen Te írsz a búzafûlérõl. Az otthon termesztettet iszod?
F.

Nincs jelen

 

#1468 2012-07-20 11:16

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Véletlenül búzafû teám van...az szar? :D

Nincs jelen

 

#1469 2012-07-20 17:59

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

igen, én otthon termesztem. Elõször virágcserépbe meg balkonládába vetettem... úgy is jó, de praktikusabb laposabb ládába - könnyebb vágni és úgysem szükséges 2cm-nél több föld.
Az élõ növény levágása és az emberi szervezetbe jutás között jobb ha nem tellik el több idõ, mint 20-30 perc, akkor nagyon jól beépül az ember vérébe a "zöld vér".
7,5 hét után már nem ízlik igazán, ezért én még préselek hozzá egy kis petrezselyemzöldet és egy kis uborkát is. Aztán felhígítom és úgy iszom. Úgy már egészen jól esik ez az "ivólé".
Abbahagyni egyenlõre nem tervezem - nem akarok visszaesni.

Nincs jelen

 

#1470 2012-07-21 07:43

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok,
írtam a gyógygomba hatóanyag szakértõ VG-nak, szinte rögtön válaszolt. Õ a Flavogenin es az Immunax COR-t javasolja most megpróbálni (ahogy fent írtam a gastroanax és a vitanax px4 a kislányomnak nem jött be). Megírtam h  Remit kap és Imurant szed,stb. Hát, remélem ez a gyógygomba kombináció most használ.

üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1471 2012-07-21 07:47

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Salvya, köszi a búzalé infót!!! Nincs ötleted mibe lehetne belekeverni? Esetleg almalé elvenné talán az ízét, ha a színét nem is...

Nincs jelen

 

#1472 2012-07-22 15:31

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Furberries,

a Gastroanax-ot nem azért kérdeztem, mert nem ismerem (az általam alkalmazott szerekrõl és hatásairól írtam a Colitis ulcerosa érdekelne c. topikban: #2127), hanem mert most fog elfogyni a második dobozzal és hogy megvegyem-e a harmadikkal, vagy pedig nem érdemes. Akartam tudni, hogy volt-e valaki, aki hosszabb ideig szedte és hogy tényleg van-e küldönbség hogy szedi vagy nem szedi.
Aztán megint rámentem a Max-Immun oldalára és ez a video után ( http://max-immun.hu/hu/media/show?id=44 )úgy döntöttem, hogy folytatom a szedést. Nem lenne jó visszaesni, mivel elég jól vagyok abba is hagytam mindenfajta gyógyszertári szer szedését, ráadásul most 7vége óta nagyon meglazítottam a diétámat is: fõttkukorica, káposztástészta, eper, szeder... ez mind lement - és ...azon kívül hogy eregetem a "békegalambokat" :-), semmi különös nyöszörgés a bél részérõl. - tehát 60db - az egy hónapi adag ha megadja azt, hogy normálisan éljek, és azt egyek amit akarok, akkor megéri az 5.400Ft-ot. Amúgy május 23. óta szedem. De egyáltalán ezen múlott-e vagy  sem? ki tudja. Vagy talán összesen mindaz, amit alkalmaztam. Azért a jövõ héten szeretném a második májtisztítást megcsinálni.

-----------

A búzafûlevet nem szabad gyümölccsel együtt fogyasztani, csak esetleg másik zöld növénnyel.
A normális felszívódás érdekében elötte 2 órával és utána 0,5 - 1 óráig nem ajánlatos vízen kívül semmit sem fogyasztani és fõleg nem gyümölcsöt.

Szerkesztette: salvya (2012-07-22 15:47)

Nincs jelen

 

#1473 2012-07-22 17:52

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Helló Szalvya,
igen gondoltam h az esetleges tapasztalatok miatt kérdezted... Ezért is írtam le hogy én mit tapasztaltam a lányomnál. Mivel nemigen használt a gastroanax, így a most ajánlott fenti 2 másikkal próbálkozunk majd.

Szuper, hogy egyszerre 4-5 féle módszert is alkalmazol párhuzamosan, a napi búzafû préselés, tea és kefirkészítés,stb. nem kis meló, de akármelyiktõl is vagy jól, igazad van, megéri! :-))

További szép napot,
üdv!

Nincs jelen

 

#1474 2012-07-22 18:57

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok
ezt ismeri valaki ?
vagy használja valaki ?
milyenek a tapasztalatok ?

http://redoxjelzomolekula.webnode.hu/asea/

Nincs jelen

 

#1475 2012-07-25 09:31

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

furberries!
Én a búzafûlét már másfél éve folyamatosan iszom. Nekem nagyon bevált!!! Nem azt mondom, hogy azóta nem jött elõ a gyulladás, de a napi adagot megemelve, vissza tudtam szorítani. Magam készítem, frissen préselve, vagy fagyasztottat iszom.
Ha lehetõségem van rá minden zöldet lepréselek, csalánt, spenótot, petrezselyem zöldjét, lucernát, pitypang levél stb. Lényeges a sok zöld a lúgosításhoz. Én ebben (is) látom a megoldást.
Paleo diétával is próbálkoztam, de sajnos csak fogytam tõle, erõtlen voltam. Lehet benne igazság, de vastagbél nélkül ezt már nehéz betartani.

Amit most próbálok, az az Emóció nevû élõflórás, magas antioxidáns tartalmú étrendkiegészítõ ital. Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem írja meg!
Legyetek jól!!

Szerkesztette: rundig (2012-07-25 09:35)

Nincs jelen

 

#1476 2012-07-25 10:43

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Helló rundig!
Köszönöm a tippeket! - bárcsak tudnánk csinálni ezt a fajta lugosítást. A gyermekem valahogy irtózik a zöldektõl, sajnos. Egyetleg amit szívesen megeszik a ruccola és a madársaláta ezeket is max szendvics mellé - lehet h amiatt is alakult ez így mert a CU miatt 3 és fél éves kora óta sokat volt diétán, amikor a túl rostos gyümit és zöldséget is mellõzni kellett. A gyümölcsökkel rendben vagyunk, de a zöldségekkel sajnos nem, így nemigen tudom hogy ezeket a zöld leveket miként vigyem be a szervezetébe. Talán egy kapszulába rejtett formában...
Esetleg gyógygomba termékekkel nincs tapasztalatod?
Utaltál arra, hogy vastagbél nélkül vagy, ha jól tudom inkább CU-nál végzik el ezt a mûtétet (sajnos nálunk is szóbakerült már, mert nemigen hatnak a gyógyszerek hosszútávon), mivel írod, hogy most is elõjön idõnként a gyulladás, megkérdezhetem hogy Crohn-os vagy és a vastagbél eltávolítás után a vékonybélben ugyanúgy jelentkezik a gyulladás újra és újra?

Az Emóciónak én is utánaolvastam és ezt találtam a termék orvos válaszol oldalán: Az Emóció 7.84 étrend kiegészítõ készítmény, így a hagyományos értelemben nincs ellenjavallata. Mivel az immunrendszert erõsíti, nem ajánlott – más immunerõsítõkhöz hasonlóan – olyan betegségekben, ahol az immunrendszer erõsítése káros, pl. autoimmun betegségek esetén.

Így sajnos nem nyert. :-(  És ez a gondom a többi étrend kiegészítõvel is. Egy másik válaszban az van, hogy a gyógygombás Flavogeninnel együtt nem jó szedni, mert az is magas antioxidáns tartalmú, a kettõ együtt már sok.  Ez eddig rendben van. Viszont a gyógygombások állítják, hogy autoimmun betegek is nyugodtan szedhetik az õ terméküket, sõt jó eredményekrõl számolnak be. Bár állítólag a betegek 70%-ánál hatásos csak.

Szép napot!

üdv!

Nincs jelen

 

#1477 2012-07-25 11:10

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia furberries!
Crohn-os vagyok. Gyulladást én  a maradék kis végbelemen érzem, hasi fájdalmaim nincsenek, a vékonybelem remélhetõleg nem gyulladt. Persze tudom, hogy nem kell feltétlen fájnia, de korábban is csak a végbél és a vastagbél volt érintett.
Sajnos nekem már több mint 20 éve van Crohn-om. Eleinte én is imuránt szedtem és mellõztem mindenféle immunrendszert erõsítõ táplálékkiegészítõt, de mégis mûtét lett a vége. Akkor elhatároztam, hogy én inkább támogatom a szervezetem, minthogy lebutítsam és kitegyem mindenféle támadásnak. Bízom benne, ha megadok mindent a szervezetemnek amire szüksége van, és kerülöm az adalékos, szintetikus kajákat, talán helyreáll az egyensúly és nem romlik tovább az állapotom.
Ez saját döntésem volt, természetesen más a helyzet, ha az ember a gyermekének az egészségérõl kell hogy döntsön, de azért te is láthatod, hogy amit az orvosok tanácsolnak, igazán az is eredménytelen. Reméljük nem befolyásolja a gyermeked fejlõdését ez a terápia. Tudom, ez nehéz döntés, én 13 évesen kerültem ebbe bele.

Szerkesztette: rundig (2012-07-25 11:14)

Nincs jelen

 

#1478 2012-07-25 11:25

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

igen igazatok van csak ugye a dokik sem nagyon tudják mi is okozza a betegséget hát akkor meg hogyan akarnak gyógyítani ?
max a tüneteket tudják kezelni
és igen a vegyi anyagok elkerülése az sokat jelent mert azt már tudjuk hogy van egy csoport az adalékokból ami bizony bélgyulladásért felelõs és ezek az adalékok még a gyerek tápszerekben és gyógyszerekben is meg vannak akkor most hogyan is lehet ezt az egészet jól kezelni ?
nagyon nehéz és az évek alatt egy tuti dolog ami bevált az csak is életmód és táplálkozás megváltoztatása és elhagyni minden olyan adalékot ami ezért felelõs és lesz jobb közérzet

Nincs jelen

 

#1479 2012-08-02 15:52

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok

Próbálta már valaki közületek a paleolit táplálkozást, ha igen milyen sikerrel -kérdõjel-még mindig nem mûködik a billentyûzeten a shift, erre is írhatna, aki esetleg tudja a megoldást, hogy végre tudjak kérdõjelet és felkiáltó jelet is írni.
A paleolit oldalán van egy csomó sikersztori, és többek között chronosok is írnak, hogy teljesen tünetmentessé váltak, mióta eszerint étkeznek.
És még valami. Azt hiszem csíráztatásba kezdek, és felfigyeltem egy bizonyos vöröskáposzta magra, aminek a csírája gyulladáscsökkentõ, fekélygyógyító vegyületet tartalmaz. Jó a bõrre, tisztítja a vért, javítja a látást. Csontok, fogak, nyirokmirigy. Keringésjavító.
És ugye itt van a jó öreg búzafû is. Nekem egyszer már bevált. Most újra nekifutok...

Nincs jelen

 

#1480 2012-08-02 16:08

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia nekem van sok tapasztalatom ha gondolod keres priviben és beszélünk sok érdekes dolog van a paleolit körül de ha betartod csodákra képes ,sok doki is kezdi átvenni mert sok betegség esetén megoldást jelentenek a jó kaják .Kicsit hosszú lenne leírni miért is fontos de oka van és mûködik az igaz hogy pár dologgal ki kellet egészíteni ami fõleg a bélbetegekre vonatkozik .
Üdv Shark

Nincs jelen

 

#1481 2012-08-03 13:59

Andi4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
A kecsketejjel mi a helyzet?
Más az alkotórésze mint a tehéntejnek könnyebben lebomlik....igaz immunerõsítõ is.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Nincs jelen

 

#1482 2012-08-07 13:00

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Imune algakészítménnyel van valakinek tapasztalata? Kapszulás termék, nem por.
Köszi!

Nincs jelen

 

#1483 2012-08-08 00:28

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

furberries!
Van akinek beválik, van akinek nem. Puding próbája az evés... ;)

Nincs jelen

 

#1484 2012-08-28 19:31

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Végigolvastam a 30 oldalt mind közel 1500 hozzászólását. Rengetegszer volt hogy valaki írta hogy rövidesen kipróbálja ezt vagy azt, de nem írt róla eredményt. Szerintem nagy segítség lenne ha minden fórumozó visszagondolna hogy a múltban milyen alternatív módszereket próbált ki és ezek közül melyeket ítélte hasznosnak, vagy értelmetlen pénzkidobásnak.

Én még kezdõ motoros vagyok, csak 1 éve van Crohnom, de sokakhoz hasonlóan nem nyugszom, és folyamatosan keresem a megoldást. Nekem eddig a diéta vált be, azzal tünetmentesítettem magam, most következik a gyógyszerek csökkentése. De errõl csak akkor szeretnék beszélni ha már hónapok óta tünetmentes vagyok.

Gondolkoztam egy autogén tréningen, errõl itt még nem esett szó csak agykontrollról. Nektek errõl mi a véleményetek?

A másik kérdésem, hogy ismeri valaki az antropozófus gyógyítási módszereket? Voltam egy ilyen dokinál, aki adott mindenféle gyógynövényes gyógyszert, de nem igazán van ebben tapasztalatom. Az biztos hogy ilyen önkéntes fizetési alapon megy, úgyhogy nem feltétlen a lehúzásról szól, ez talán pozitívum, de akkor sem tudom.

Nincs jelen

 

#1485 2012-08-28 22:17

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Lazye!

számomra a leghasznosabbak voltak:

1., májtisztítás (Andreas Moritz könyve alapján)
hatásai: az elsõ után megszünt a hasmenés és beállt a nagydolog napi 1-re, megszünt a bélkurtyogás
a második után elmúlt a hasfájás, energikus lettem
Tervezem addig csinálni, amíg minden lerakódástól meg nem szabadul a májam. Végre az epe belekerülhet a bélbe és azóta normális az emésztésem, nincs puffadás vagy emésztetlen, világos híg széklet.

2., házi termesztésû tönkölybúzafû lé (hónapok óta iszok reggelente 0,3-0,5 dl-t belõle)
hatása (1,5-2 havonta csináltatok vérképet és az utolsók):
vas: 18,5 - 22,9 - 25,5
CRP: 4,07 - 3,93 - 2,7
vérsüllyedés: 4

3., Varga-gomba/Gastroanax
Az immunrendszer kiegyensúlyozása a feladata, és hát a c.u. az egy autoimmun betegség.
Mindent eszek és semmi nem árt meg. (bab, káposzta, tejszínes sütik, szilva, fõtt kukorica stb).
Ezt addig tervezem szedni, míg a májtisztítással nem végzek vagy amíg a reflexológus már nem mondja,hogy még problémás a belem és amíg az immunrendszerem teljesen helyre nem állt.

valamelyest még a hasmenéses idõszakomban enyhítettek:
- a házi kaukázusi kefír
- gyógyteák (fõképp cickafark és körömvirág)


Amiért fölöslegesen kidobtam pénzt és már nem vennék:
- Aloe vera
- Probiotikumok
- szintetikus vitaminok

Amire kiváncsi volnék és gondolkodok hogy kipróbáljam: Reg-Enor
Állítólag a Colitis ulcerosa-t, Crohn-t és IBS-t fél év alatt helyrehozza.
Van már valakinek valamilyen tapasztalata róla? Örömmel venném, ha megosztaná itt (is).

Szóval én minél elöbb és végérvényesen ki szeretnék gyógyulni az egész colitisz-hercehurcából. Semmilyen gyógyszert nem szedek már, vérképem, közérzetem fokozatosan javul, mindent eszek. Életminõségem nagyon közel áll már a colitis elöttihez.

Salvya

Szerkesztette: salvya (2012-08-28 22:54)

Nincs jelen

 

#1486 2012-08-28 22:22

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

salvya,
le a kalappal!

Nincs jelen

 

#1487 2012-08-29 09:55

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia salvya! A májtisztításról írtál már valamit. Bocsi , de most nem tudok visszaolvasgatni. Légyszi egy pár szót róla!

Nincs jelen

 

#1488 2012-08-30 17:12

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Mendi63,

a májtisztítást én Andreas Moritz: A csonálatos máj- és epehólyagtiszítás c. könyve alapján csináltam (nagyon sokféle májtiszítási módszer létezik, de nekem nincs energiám naponta pepecselni és ez egyszerû, gyors és nagyon hatékony)

- Kell hozzá egy szabad este és a rákövetkezõ szabad délelött. (havonta 1x ajánlatos "tisztítani" mindaddig, amíg távozik kõ)

- A lerakódások, kövek fellazításához: almalé (a tisztítás elött egy hétig napi kb. 1 liter)

- A máj ellazításához, az epevezetékek kitágításához: magnézium-szulfát (10dkg 4 pohárra elosztva, este 6 és 8-kor és másnap reggel 6 és 8-kor) A másik szerepe: kitisztítja a belet, hogy a kiáramló kövek, lerakódások necsak a májból, hanem a bélbõl is távozzanak és ne szívódjanak vissza mérgezést okozva.

- A máj "összerándításához", hogy "kinyomja" a köveket: extraszûz olívaolaj (1,2dl) és frissen facsart grapefruitlé (1,8dl)

Õszintén... amikor olvastam a könyvet, épp egy nagyon "fosókás" idõszakban voltam... nagyon hezitáltam... hogy az almalé lehet csípni fogja a sebet (fekélyt), a magnézium pedig még jobban "megfosat".. és mi lesz, ha nem áll el??? ... de aztán mivel pocsékul voltam, úgy gondoltam, ennél rosszabb már nemigen lehet.. és rászántam magam. DE NEM BÁNTAM MEG! Másnaptól nyögtem a wc-n... hogy kijöjjön a dolog.. ez nagyon furcsa volt.. de attól kezdve beállt és azóta is napi egyszer van emésztett, sötét székletem.
El se tudom mondani, hogy ez mit jelent... hogy reggel le van tudva és utazhatok, tehetem a dolgom, mert tudom, hogy másnap reggelig nincs nagydolog... és ez tényleg NAGY DOLOG! bár ezt csak az értékeli, aki nem tudott korábban a házból igazán kimozdulni, mert állandóan azt kellett lesni, hogy hol van wc.

Az elsõ és a második májtisztításom között még fájdogált a hasam, de csak stressz esetén. Végül is hasznos volt: megtanultam, hogy mit jelent a stressz. Aztán a második után ez is elmúlt... és mára az egész "fosókás korszak" már csak rossz emlék. Úgyhogy tömöm a rengeteg gyümölcsöt magamba... mert hisz' úgyse hajt meg.

Bocsi, a tisztítást nem írtam le pontos részleteibe, de ugye nem is várod el tõlem, hogy egy könyvet begépeljek ide? :-)
Érdemes megvenni... nagyon sok hasznos életmódbeli, táplálkozási tanács van benne. Nem bánod meg, ha végigolvasod.

Salvya

Szerkesztette: salvya (2012-08-30 17:13)

Nincs jelen

 

#1489 2012-08-31 13:04

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi az infót aranyos vagy. Mit jelent az, hogy kiáramló kövek májból epébõl? Ez van mindenkinél? Bocsi az értetlenségem végett.

Nincs jelen

 

#1490 2012-08-31 13:56

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

van sok leírás a neten a májtisztításról...érdekes

Nincs jelen

 

#1491 2012-08-31 15:59

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok,

1 év remicade kihagyás után ismét kezdenek elõjönni a tüneteim, októberben megyek tükrözésre, aztán indítjuk újra a remit. Anyum most vásárolt egy pulzáló mágnesterápiás matracot (promag). Dr. Hamvas Ferenc foglalkozik ezzel az alternatívával, állítása szerint ez egy rendkívül hatékony eszköz a crohn kezelésére. Van köztetek, aki hosszabb távon használta már ezt a terápiát?
Én most belevágok, napi 2x15 percet ráfekszek, nagyon kíváncsi leszek az eredményre :) Örülök, ha nem kellene újrakezdeni a remicade-et...
Pozitív-negatív tapasztalatokat várok ezzel kapcsolatban, ha lenne valakinek :)

Nincs jelen

 

#1492 2012-08-31 16:11

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

nekem van egy eladó pulzálómágnesterápiás ágyam ha valaki érdekel ...nekem nincsen már rá szükségem ...

Nincs jelen

 

#1493 2012-08-31 16:31

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

semmi hatása nem volt? milyen típus és meddig használtad? köszi!

Nincs jelen

 

#1494 2012-09-02 17:43

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

mennyiért árulod?

Nincs jelen

 

#1495 2012-09-02 17:46

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Csak szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy a különbözõ gyógynövények használatáról érdemes a gasztros orvost megkérdezni, mert én jártam úgy, hogy elkezdtem kúrálni magam és bedurrant tõle - a napi 2 teától- a vékonybél crohn-os szakasza és miután leálltam vele, megint megszûnt a gyulladás.
ezek az ilyen-olyan kúrák elég veszélyesek is lehetnek.
Nekem ami segített, az az Aloe Vera volt, nagy, zöld lityis flakonban. mert ez egy zselés rost, ami végigcsoroghat a beleken és nem úgy, mint a gyógynövény, hogy a gyulladt részeket csípheti, gyulladást belobbanthatja.
az autogén tréninggel szerintem az önuralom vagy a megnyugvás tanulható, de hogy a gyulladáson mit tud segíteni gyógyszerek helyett, el nem tudom képzelni. a fájdalommal szembe kell nézzünk sajnos, akár van lelkizés akár nincsen.

Nincs jelen

 

#1496 2012-09-02 19:37

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Reménység! Melyik gyógynövénytõl gyulladtál be? Tudom, hogy mindenkinél más és más a hatás, de kiváncsi vagyok.

Nincs jelen

 

#1497 2012-09-02 21:35

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én autogén tréninget azért gondoltam, mert egyes teóriák szerint ez egy pszichoszomatikus eredetû "betegség", és ezért meg kell tanulnunk kezelni a stresszt. Általában a gyulladásos bélbetegségben szenvedõk nagyobbik része erõsen stresszes életet él / van valami feldolgozatlan traumája.
Mindenesetre nálunk az egyetemen lesz egy ingyenes autogén kurzus ebben a félévben. 15 alkalom, januárban lesz vége. Szerintem jövõ nyáron beszámolok arról, hogy mi változott (esetleg ha közben lenne valami megosztani valóm akkor persze azt sem hallgatom el).

Nincs jelen

 

#1498 2012-09-02 21:46

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Imune algaterméket kérdeztem nemrég h szedte-e valaki? Végül nem emellett döntöttünk. Az U-vitamint kezdtem egy hete adni a gyermekemnek, ami egy aminosav származék. A nyálkahártya regenerálódását segíti. Állítólag.

Egy újabb amirõl szintén ezt a hatást hallottam, olvastam a homoktövis. Nem tea, hanem lé, illetve szirup formában találtam rá. Esetleg ebben tapasztalata valakinek?

Mindenkinek üdv.

Nincs jelen

 

#1499 2012-09-03 10:45

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia!
Pont tegnap olvastalak; már régebben kérdezted ezt az algát. Én már egy éve szedem az Imune-t, igaz nem vagyok se crohn-os, se colitis-es (csak vastagbélsztómás) de gyulladásom azóta nem volt; én úgy érzem nekem használt.
Egy doboz ált. 13900 Ft-ba kerül, 180 kapszula és én naponta 6 db-ot szedtem belõle.
Remélem az U vitamin majd beválik.

Nincs jelen

 

#1500 2012-09-03 18:06

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi az infót kedves martika! Szuper h neked használ, vagy legalábbis mellette nem jön elõ a gyulladás. Ne haragudj hogy így kérdezem, de ha sem crohn-os sem colitises nem vagy akkor mi miatt kaptál sztómát? Vagy úgy érted hogy a sztóma következtében teljesen gyógyultnak tekinted magad, mert semmilyen gyulladásos tüneted nem volt? Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem...
Azért sztem nézz utána hol veszed, mert Wellstar-osok a vaterán 7800-ért adják a 180 db-ost.
üdv.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB