#1501 2012-09-03 20:39

Jucika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Nekem a fiamnál diagnosztizáltak tavaly tavasszal chront, 15 éves. Súlyvesztés, gyengeség, hasmenés, stb, szóval a szokásos tünetek kíséretében. A betegség megállapítása óta szedi is a gyógyszereket, de a szteroidos kezelést követõen viszonylag hamar újra fellángolt és most megint ezzel küszködünk. Úgy gondolom, hogy a gyógyszerek mellett kicsit jobban rá kéne koncentrálni a természetes gyógymódokra, termékekre is. Olvasgattam a hozzászólásokat itt a fórumon, de nem látok a Varga féle gyógygombákról semmit. Van valakinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata, ha igen annak örülnék, ha megosztaná velem.

Köszönöm :-)

Nincs jelen

 

#1502 2012-09-03 21:28

gyurmajoe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

megoszlanak a vélemények. Egyéni. Kérdezzétek meg a kezelõorvost, és ha zöld az út akkor 1 probát megér.
üdv.

Nincs jelen

 

#1503 2012-09-03 21:29

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jucika,

én nem rég végigolvastam ezt a topicot, és meg mernék esküdni hogy volt itt szó gyógygombákról. De a keresõbe ha beírod akkor az segít, itt van egy kevés róla: http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 597#p80597

Nincs jelen

 

#1504 2012-09-04 05:09

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Jucika! Nekem is a fiacskám beteg,sajnos--õ c u.-us,3 évig szedtük a gastroanax-ot .Annyira biztam,hogy segít,de már nem szedjük...Varga Gábor hatóanyag szakértöt keresd..mert én nem beszélnélek le! hisz mi is sokmindent probáltunk.Mert remélni kell! Kitartást!

Nincs jelen

 

#1505 2012-09-04 14:51

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia furberries!

Volt egy csúnya bélelzáródásom - ezért lettem sztómás; utána meg szinte mindig gyulladásban voltam; magas volt a CRP-m, hõemelkedés, tályog, stb ... és akkor kezdem keresni valami gyulladáscsökkentõt. Volt még egy termék, ZYFLAMEND OM™ amit szedtem az sem volt rossz tulajdonképpen ; a doktornõ szerint volt olyan betege (crohnos) aki jobban volt tõle. Utána jött ez az alga, régóta szedem és nagyon köszi a tippet !! hát azért nem semmi különbségekkel adják ??!!
Remélem a kislányod jobban van!

Nincs jelen

 

#1506 2012-09-05 15:35

jucuss
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok alternatív módszerként ajánlani tudom a borsmenta kapszulát!!! Nekem nagyon sokat segített... (Bionit termék)

Szerkesztette: jucuss (2012-09-05 15:36)

Nincs jelen

 

#1507 2012-09-05 23:32

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Varga gomba: Mi 1 honapja kezdtuk el szedni, de föleg a közben kialakult daganat miatt. tényleg megoszlanak a vélemányek, én több dicséretet hallottam, mint negativumot, ha tellik rá egy probát megér!!! ;)

Szerkesztette: sibu (2012-09-05 23:33)

Nincs jelen

 

#1508 2012-09-07 18:55

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Jucika!

Én is kérdeztem a többieket van-e tapasztalat a gyógygombáról, majd késõbb meg is osztottam a miénket, bár  lehet h nem itt, hanem a Crohn-Colitis kicsiknél fórumon. A lényeg, hogy hónapokig szedte a lányom a Gastroanaxot (akkor 5 éves volt, most 7), de pár hónap elteltével u.olyan erõs, véres hasmenéssel kísért fellángolása volt, mind a szedésük elõtt. Majd a vitanax px4-et ajánlották, ezt is adtam neki hónapokig, de nem javult, csak a Medrol használt. Most nemrég, pár évvel az elõbb leírtak után, újra érdeklõdtem a tanácsadójuknál és két másik fajta gyógygomba kapszulát ajánlott. Majd írtam közvetlenül varga gábornak, õ pedig megint csak mást ajánlott. Inkább az õ javaslata alapján vásároltam volna meg, de végül úgy döntöttünk, hogy most az U-vitaminnak adunk esélyt. Ahogy telik az idõ majd választ kapunk erre is...
Nekem az elején azt mondták, hogy a colitisesek kb 70%-nál hatásos, sajnos mi nem ebbe estünk bele.


Szia Martika!
Szuper h találtál egy készítményt, ami segít. Látom h ez nem is gyógyszer hanem étr.kiegészítõ. Látom h nagyon durva ára van ennek (is). Sajnos az egyik oldalon azt találtam, hogy gyermekeknek nem ajánlott. Egy másik oldalon viszont nem említik. Kérlek megtennéd, hogy a dobozban található leírásban megnézed, hogy írnak-e alsó korhatárt és adagolást? Nagyon nagyon köszi!!!!

üdv.
F.

Nincs jelen

 

#1509 2012-09-07 19:41

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sibu! Megírnád, hogy mennyi ideig szedte a párod az imurant?

Nincs jelen

 

#1510 2012-09-07 21:00

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

hát pár éve biztos, de ha gondolod hnap megnézem papiron ;)  (mi épp ma kezdtuk meg a kemot....)

Nincs jelen

 

#1511 2012-09-07 23:47

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Megköszönném. Én most kezdem  4. éve szedni , de egyre jobban idegesít ez az egész. Tudom, hogy sokan írják azt is a fórumon, hogy a gyógyszer elhagyását követõen ismét fellángolt a crohn. Szívesen megbeszélném a gasztrós orvossal, de félek, hogy okoskodónak tart és lehurrog. Azt hiszem, ebben is többféle álláspontot képviselnek az orvosok.

Nincs jelen

 

#1512 2012-09-08 06:50

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én a legrosszabb az egészben, hogy nálunk nem is hat az imuran, mégis szednie kell a kislányomnak három éve és nem állhatunk le vele... Nem túl jó kilátások.
Azt mondják nemigen lehet "leszedni" róla senkit, mert még rosszabb lesz utána.

Nincs jelen

 

#1513 2012-09-08 10:25

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ittvagyok ;)

2008 decembere óta szedte..... elöször 1x50mg-ot aztán vmikor ez a nyomorék doki felemelte 2x50re (a patologus ismerösöm azt monsta ákos nem is volt olyan stádiumban h kellett volna neki....) hát kitudja.. de 5percért a 8000ft-t zsebre tudta vágni....
amikor a sebész meglátta a daganatot egyböl azt mondta h az immurántol (lehet) van
mütét elött ugye volt fentlent tükrüzés h vastagbél daganat áttét -e negativ lett, most mutét után ismételten tukrözés mert a szövettan nem zárta ki a vb-daganatot, most egy uj belgyógyásszal nézettük meg pesten, ismételten negativ lett. szal elméletileg a betegségének nincs köze a daganathoz... nem ivott alkoholt, nem voltak káros szenvedélyei,(engem leszámitva XDXD) akkor szerintetek mi a franctol alakulhatott ki ekkora daganat????!!?!?!?!?!?!  no komment.... szépen visszanött a mája már sztem vagy 50% ra ha gondoljátok lessétek meg a mutét elötti és utáni ct-t

https://lh4.googleusercontent.com/-mpKS … 5A1jct.JPG

Most megye nki az elsö kemo drukkoljatok, h kellemes átvészeljük!
immurann meg, ne gondoljátok h leokoskodjátok a dokikat! ök sem istenek, és sokszor tudnak akkora fasságot mondani h csuhajjja!! a ti életetek a ti dontésetek.kérdés h kire bizzátok. járjtok utána h tényleg ö.-e a megfelelö!!!!!! nekünk az ujjal történö 1. talikor vagy 2 orát világositott fel minket, a másikkal 10percnél a semmiröl tovább nem is beszélgettunk;)

Nincs jelen

 

#1514 2012-09-08 18:03

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sibu,
szegény párod.. mármint a kemo miatt.
Hallottál már a Gerson terápiáról? Egy kemo és sugár nélküli rákkezelõ terápia (és meg is gyógyulnak normálisan ott)
http://gerson.hu/terapia/gerson_terapia

Amúgy minden immunszupresszív szer rákot okoz, mert nem engedi meg a szervezetnek a szer, hogy a szervezet önmaga helyrehozza a problémákat.
A rák elsavasodott oxiénmentes környezetben keletkezik, tehát az oxigénnek a sejtekhez való eljutását és a lúgosítást kell(ene) segíteni.
Ehhez én megint ajánlanám a búzafû levét. Hallottam, hogy valaki lebeszélt benneteket róla, de kinek és milyen rossz tapasztalata volt vele kapcsolatban? Nagyon meghallgatnám.
A búzafû nagyon jól lúgosít és mivel megemeli a vas és hemoglobin szintet, nagyon nagyban hozzájárul a sejtek oxigénnel való ellátásához.

Az Andreas Moritz: A rák nem betegség c. könyvét is tényleg ajánlom.
Leírja, hogy hogyan alakul ki a rák, miért alakul ki és mi akadályozza meg a növekedését, és mi a gyógyulás útja.

Szerkesztette: salvya (2012-09-08 19:28)

Nincs jelen

 

#1515 2012-09-09 08:26

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hejhóóó!

Hát alternativ cuccokkal nem álltunk le kemoval kapcsolatban, mert állitolag elég agressziv a daganatunk.  de elolvasom mindenképp!
alugos cuccost a buzafüre a belgyogyi mondta h colitisre nem olyan jo. amugy azt is hallottam h a rákosok ellugositják a testuket és azt hiszik az jo, közben meg nem. (de aza  baj h annyi infot kaptam az elmult honapokban, h már nemtudom ki mondta miért mondta,,, szorrrry!
a könyvet majd beszerzem! buzafüvel nemtom mi legyen. Azt mondta a doki h sokkal szebb a bele mint 2 honapja (lehet h azért a diétátol is?!?!?!) mindenesetre én tömöm amivel csak tudom, meg amit enged:D
köszi azért a választ!

Nincs jelen

 

#1516 2012-09-11 12:25

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Mindenki!

Sok szeretettel ajánlok egy videót, remélem sokatok megnézi.: http://www.youtube.com/watch?v=HMaI_qzK … ure=g-vrec
Akinek az eleje már ismerõs lenne (gyógyszermaffia. bár "erre felé" sajnos még talán ismeretlen.. /én nem szedek semmit, egyedül a félelem kényszere az ami "szedeti" velünk, nálam is így volt régen :S ha nagyon mély e félelem, akkor pedig fizikailag is valóban 'nélkülözhetetlen lehet a gyógyszer'..[jobb híján])
--szóval akinek az eleje ismerõs, a folytatás még esetleg tartogathat új infókat.. :)
S még a saját kis weboldalamon is írtam picit amivel átfedés van, ha már itt tartunk idebiggyesztem: szeretettelteremtek.hupont.hu

Felismerésekkel teli, gyógyulós napokat mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1517 2012-09-17 21:39

Jucika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Felkeltette az U vitamin az érdeklõdésemet, utána olvasgattam, egész jónak tûnik, talán egy próbát ez is megérne. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Egyébként egy kicsit úgy érzem, minél jobban belemélyedek a gyógyszerek és táplálékkiegészítõk világába, annál nehezebb eldönteni, melyikkel is érdemes próbálkozni. Persze tudom,hogy ez egyénfüggõ, ezért is jó itt olvasgatni, kinek milyen tapasztalatai vannak. Egyébként tudtok arra valami ötletet, hogy egyszerre mennyi kiegészítõvel érdemes próbálkozni, nincs-e olyan, amikor egyik üti a másikat, persze lehet, hogy ez butaság, - ha igen, akkor elõre is bocsi :-) - de nem vagyok ebben jártas. Úgy gondolom, hogy meg kell próbálkozni mindennek, de nem akarom egyszerre "teletömni" a fiamat ezekkel, és ha egyszerre többmindennel próbálkozunk, nem is biztos, hogy tudni fogom mi az ami hasznos, illetve használ.

Köszönöm az elõzõ hozzászólásokat a gyógygombáról, jelenleg próbálkozunk vele.

Nincs jelen

 

#1518 2012-09-18 06:20

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Jucika!
A 4 hetes U-vitamin kúra utolsó heténél tartunk a kislányomnál. Két remicade között volt egy nagyon durva visszaesése, megúsztuk ugyan a szteroidot, mert jól reagált a cifran-ra és ekkor kezdtem el adni neki az u-vitamint, hátha a sejtregenerálódásnál segít. Rosszat biztos nem tett, és remélem hogy ez is közrejátszott abban, hogy tünetmentes lett és maradt is hetek óta.
Én is pont így vagyok vele, hogy minél többet olvasgatok a tápl.kieg-rõl annál bizonytalanabb, hogy mi legyen a következõ, amivel próbálkozunk. Most konkrétan két dolog van, az egyik a búzafûlé, csak az állítólagos nagyon rossz íze miatt nem tudom hogyan tudnám tartósan beleimátkozni a kislányomba, ez hosszútávon innia kellene, azt mondják a tablettás semmit nem ér.
Egyszerre egy félével próbálkoztunk mindig, ez hónapok, vagy akár fél év is volt pl. az omega 3-mal.

Kérlek megírod majd ha sikeresnek tûnik a gyógygombátok,hogy melyik termék volt? Mi akkoriban leragadtunk a vargagábor félénél, de pl drtihanyi honlapján is rengeteg félérõl olvasni.
Megkérdezhetem h hány éves a fiad most és mióta IBD-s?

üdv.
F.

Nincs jelen

 

#1519 2012-09-18 13:05

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jucika,

Én is jelenleg szedek U-vitamint, tünetmentes vagyok, de még emellett rengeteg mást is szedek. (Multivit, ca-mg, probiotikum, glutamin, C-vitamin, és persze csirke+rizs+brokkol+zeller és sport napi 3 liter víz mellett). Szerintem az U-vitamint kúraszerûen érdemes csinálni, és nem kell megváltást várni tõle, ám hasznos kiegészítõ lehet. De csak magában U-vitaminnal szerintem esélytelen a tünetmentesség.

Nincs jelen

 

#1520 2012-09-19 20:47

Jucika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :-)!

Kedves Furberries!

A fiam 15 éves és 1 éve derült ki, hogy chronos. A kezdeti sokk után, azaz igazság, hogy annak ellenére,hogy utána olvastam, mi is ez a betegség, az általános beidegzõdésbõl adódóan, mint a jó gyerek, zokszó nélkül tudomásul vettem, hogy ha a gyógyszereket szedi rendesen a fiam, és mivel "betartunk minden orvosi utasítást", természetes, hogy akkor ettõl a lehetõségekhez képest "rendeben" lesz minden és viszonylagosan jó szinten tartható az állapota. Mint azt néhány hozzászólással ezelõtt írtam mikor kiderült a betegség, akkor hosszas kísérletezés után (Pentasa, Enterol, stb.) végül a szteroid következett (Medrol stb.) úgy látszott, hogy a gyulladás lement és egy kis "nyugalomra" számíthatunk. A majd 4 hónap szteroidos kezelés  után szûk 3 hónap volt tünetmentes és újra fellángolt a gyulladás. Igazándiból ettõl döbbentem rá, hogy muszáj lesz a gyógyszereken kívül más lehetõségek után kutatni, mert ez így nem megoldás és nem is elég ennél a betegségnél, édes kevés, hogy beszed az ember mindent amit az orvosok javasolnak. Úgy látom õk is csak próbálkoznak. Hála Istennek eddig a családomban senkinek sem volt olyan problémája, ami állandó kezelést és gyógyszerszedést igényelt volna, tehát a "naivitásom" ebbõl fakadt, és ezért is gondoltam úgy, ha betartunk mindent akkor az elégséges lesz, ne értsen félre senki, nagyon segítõkész és kedves a doktornénink, csak azt hiszem még nagyon sötétben tapogatóznak ezzel a betegséggel kapcsolatban (is), erre sajnos rá kellett jönnöm. Úgyhogy mint az többen is teszitek, mi is nekiállunk és keresgéljük, mi az ami segíthet és/vagy valamelyest helyettesítheti, kiegészítheti a gyógyszeres kezelést.
Jelenleg Pentasat, Enterolt, Immurant, Kaldyumot, vasat, folsavat, D és C vitamint és emellett most a Varga féle gyógygombát szedi egy kis körömvirág teával kiegészítve.
A búzafûlérõl én is csak jót olvastam, de valóban csak akkor hatásos, ha az ember frissen préseli, tehát arra azért rá kell készülni. Az U vitaminból mindenképpen szeretnék egy kúrát csinálni, gondolom az nem baj, ha közben szedi a gombát is.
Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat és kitartást mindenkinek :-)!!!!!

Nincs jelen

 

#1521 2012-09-20 08:29

Jucika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Helyesbítek nem Enterol, hanem Entocort, hát nem mindegy! Mondtam én hogy sokszor belekeveredik az ember :-).

Nincs jelen

 

#1522 2012-09-20 15:21

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia furberries!

Igen, ez az Imune étrendkiegészítõ; megnéztem de semmi leírás nincs. A dobozon azt írták, hogy a terméket gyermekektõl elzárva tárolja; terheseknek és szoptatós anyáknak nem ajánlott.
Én ezt találtam róla, bemásolom:

Üdvözlöm!
Érdeklõdnék, hogy gyerekek hány éves kortól kaphatják az Imune tablettát?
Köszönöm!
Kata

Kedves Kata!

A Wellstar alga készítményeket 7 éves kortól fogyaszthatják gyerekek, így a Green Gold Imune termékeket is.

De ha úgy döntenétek, hogy ez kéne akkor mindenképpen kérdezd meg az a legjobb!

Nincs jelen

 

#1523 2012-10-07 18:24

juli0506
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Olyan Beteget keresek, akinek hasonló gondja van , mint Nekem:Hátsó hüvelyfali tályoggal kezdõdött és késõbb végbéltályoggal folytatódott. Kialakult egy fisztula a hüvely és a végbél között. Az orvosok szerint a bél valahol áteresz
t vagy lyukas, viszont a tükrözések és az ultrahagos vizsgálat nem mutat semmit,negatív.Ha van valaki aki ilyen problémával küzd szeretném ,ha írna. Köszönöm!

Nincs jelen

 

#1524 2012-10-07 21:32

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Martika!
Köszönöm, hogy megnézted van-e leírás az immune mellé.
Végül is a zyflamend whole body mellett döntöttünk most.
üdv.
Furberries

Nincs jelen

 

#1525 2012-10-25 09:16

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Üdvözletem!

Érdeklõdnék, hogy valaki próbálkozott-e már a kurkumával, mint gyulladás csökkentõ, mert nagyon érdekes dolgokat olvastam róla. Engem nagyon meggyõztek az olvasottak, ezért elkezdem nagyobb mennyiségben ( 2-3 teáskanál) fogyasztani. Éppen egy õszi hullámvölgybe értem, úgyhogy le tudom tesztelni magamon a hatását.

Idézet a cikkbõl:
"Nos, bizonyított, hogy az elfogyasztott kurkuma nagy része a bélben és a vastagbélben marad, a szervezet más részébe nem jut említésre méltó mennyiség. Ám ott, helyben sokféle jótékony hatást tud kifejteni: szabályozza, egyensúlyban tartja a bél baktériumflóráját, gyulladásgátló, megvéd a nyombélfekély vagy a Crohn-betegség gyulladásos állapotaitól, melyek idõvel alattomosan rákos folyamatokba csaphatnának át. Gasche, a bécsi egyetem gasztronómiaprofesszora szerint a bõségesen fogyasztott kurkumin a bélgyulladásokra adott gyógyszereknél sokkal hatékonyabb."

"Vagy hogyan lehet, hogy a csaknem egymilliárd indiainak szinte nincsenek bélproblémái, náluk ismeretlen a hasnyálmirigy-gyulladás és a béltraktus bármely rákos megbetegedése? A fejlett Európában tizennyolcszor annyi a béldaganat. Akkor mégiscsak hatékony lehet az a fûszer."

A teljes cikk: http://nicehajgyogyaszat.hu/tudastar/a- … ogyhatasai

Nincs jelen

 

#1526 2012-10-25 10:30

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia rundig,

olvastam a cikket, köszi hogy belinkelted.
A reumatikus gyulladásokra is nagyon ajánlják a kurkumát, az anyukám 2 hónapja szedi egy elég költséges tabletta formájában, de nemigen érzi a hatását, pedig a forgalmazó 3 hét alatti hatást hirdet.
Másrészt fent említettem, hogy a kislányomnak (7 éves, CU) a zyflamend-et adom közel egy hónapja és abban is igen tekintélyes a kurkuma mennyiség. Szóval én is próbálok hinni benne és "körbekurkumázzuk" a családot. :-)

Porként hogy tudsz bevenni 2-3 teáskanálnyit, az rengeteg. Nálunk ez nem ment, hiába próbáltuk kefirbe, mézbe stb. keverni, brutálisan intenzív az íze. Kérlek majd írj, hogy mit tapasztalsz magadon, hogy bírja a gyomrod,stb.
Köszi!
üdv.
F.

Nincs jelen

 

#1527 2012-10-25 10:51

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia furberries!

Étkezésenként egy kis vízbe teszem és megiszom, de már a kenyérre is szórtam. Az íze így elég intenzív, de már ott tartok, hogy bármit beveszek, megeszek csak hasson. Zyflamenddel mi is próbálkoztunk ízületi gyulladásra nagyon bevált.
Ja, a kurkuma bevitelt meg lehet oldani úgyis, ha üres zselés kapszulába van töltve, talán a gyermeked is könnyebben be tudja venni. Sokat lehet vele spórolni.

A tapasztalatokról majd beszámolok...

Nincs jelen

 

#1528 2012-10-25 16:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A por alapú kajákat ostyába csomagolva kell bevenni ilyen egyszerû a dolog. Nem próbálok hanem hiszem ez is egyszerû.

Nincs jelen

 

#1529 2012-11-29 14:30

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Ahogy ígértem egy hónapja, beszámolok kurkumás tapasztalataimról. Örömmel közlöm, hogy egy nagy fokú életminõség javulást értem el. A gyulladás érezhetõen elmúlt és a székletszám is csökkent nálam, amit bizony már évek óta nem tudtam elérni. Sokkal nyugodtabb a belsõm, bátrabban merek otthonról kimozdulni is. Vastagbél hiányába ez örökös fejtörést okozott. A recept ami nekem bevált a következõ: Evés elõtt beveszek egy kurkuma kapszulát (saját töltésû), plusz még 3 kk vagy 1 ek lenmagolajat. Evés után 500 mg c-vitamint. Ezt napi kétszer, háromszor megteszem. Tudom, mindenkinek egyénre szabottan kell kitapasztalni mi jó, mi árt, nekem ez nagyon bevált.
Legyetek jól!

Szerkesztette: rundig (2012-11-29 14:34)

Nincs jelen

 

#1530 2012-11-29 16:37

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi az infókat rundig és örömmel hallom h ilyen jót tett a kurkuma!

Próbáltam gyógyszertárban üres kapszulát és ostyát is szerezni a kurkuma bevételhez, azt mondták egy ideje egyik sem kapható! Ez létezik ?!?!? Próbáltam nagyobb bio boltokban is. Ha esetleg Bp-en tud valaki olyan patikát ahol kapható, megírnátok? Köszönöm!

üdv.

Nincs jelen

 

#1531 2012-11-29 17:53

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nincs jelen

 

#1532 2012-11-29 18:37

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szuper, köszönöm!! A kislányom egyelõre a Remicade mellett a Zyflamenddel jól van, amiben kurkuma is van, de kúraszerûen megpróbálom a tiszta kurkumát is.

Még egy kérdés, a Tafedim teát próbáltad esetleg?

Nincs jelen

 

#1533 2012-11-29 20:15

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kb. 15 éve próbáltam, de nem tapasztaltam tõle semmi javulást, pedig tudom anno nagyon dicsérték és ajánlották. Azóta nem próbáltam újra, de lehet a téli hónapokban csinálok vele majd egy kúrát, ha már úgyis több teát iszom.

Nincs jelen

 

#1534 2012-11-29 21:22

anubisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1535 2012-11-30 15:02

Alucard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok.
Crohn beteg vagyok.Tanácsot szeretnék kérni.Az orvosom nemrég felvetette a biológiai terápiát.Neten nem sok infó van fent róla,vagy csak én nem találtam.Van köztetek olyan,akinek van e téren tapasztalata??Ha igen, a mellékhatásokról,kockázatokról tudna nekem valamit mondani???Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#1536 2012-11-30 17:57

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia! Én találtam egy ilyen kis szösszenetet róluk:

http://www.elitmed.hu/upload/pdf/tnf_al … en-251.pdf

Nincs jelen

 

#1537 2012-11-30 18:52

Alucard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hát ez kicsit száraz,de azért köszi.

Nincs jelen

 

#1538 2012-11-30 19:03

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Alucard! Remicade/Humira topicban olvashatsz a biológiai terápiás tapasztalatokról.

Nincs jelen

 

#1539 2012-11-30 20:00

Alucard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszönöm Andi.

Nincs jelen

 

#1540 2013-02-01 19:46

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Valaki próbálta már ezt, vagy hallott róluk, esetleg tapasztalat? Elég jól eltalálták a leírásban a személyiségben, és érzem, hogy a stresszel valamit kezdenem kell...
http://neuroterapia.hu/index.php/stress … stress/ibd
http://neuroterapia.hu/index.php/stress … ibd-stress

Szép estét!
Balu

Nincs jelen

 

#1541 2013-02-05 21:02

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok,

mostanában elolvastam néhány Lenkei könyvet, amikbõl most idéznék:

részlet a Dr. Lenkei Gábor: Betegségnek tûnõ állapotok c. könyv 99. oldaláról:

"Fekélyes vastagbélgyulladásom 1 hónapos multivitamin-szedés után tünetmentessé vált. Azóta eltelt egy év. Folyamatosan szedem a közepes multivitamint, és azóta sem téert vissza a betegség." H.É., 53 éves

-----------------------

részlet a Dr. Lenkei Gábor: Mentõöv beteg emberek számára c. könyv 96. oldaláról:

"7 éve colitis ulcerosát (fekélyes vastagbélgyulladás) diagnosztizáltak nálam. Egyik orvos sem tudott rajtam segíteni, rengeteg gyógyszert kellett szednem, és csak a mellékhatásokkal küszködtem.

2 éve kedtem szedni a vitaminkomplexumot. Az Életerõ Alap csomaggal kezdtem, majd az Életerõ Közepessel folytattam. Párhuzamosan szénhidrátmentes diétát kezdtem, és elhagytam az alkohol fogyasztását is. Elkezdtem a lenmagolaj fogyasztását mindennap, és olívaolajjal sütöttem.

1-2 hónap alatt tünetmentes lettem és a legfontosabb, hogy soha nem kell szednem gyógyszereket." R.L.

------------------------

Most úgy megkérdezném, hogy valaki közületek próbálta-e már ezeket a készítményeket és ha igen, mi volt a tapasztalat. Lenkei úrról és munkásságáról nem terveztem vitát kezdeni, engem csakis és kizárólag olyanok tapasztalatai érdekelnének, akik valamikor tényleg szedték ill. szedik most is.

salvya

Szerkesztette: salvya (2013-02-05 21:04)

Nincs jelen

 

#1542 2013-02-24 12:47

Dobri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Mostanra végigolvastam mind a 31 oldalt és szorgalmasan jegyzeteltem! Akihez van konkrét kérdésem e-mailben irok neki.
Azért fordulok hozzátok, mert a férjem küzd a Chronnal. Általában én keresem az alternativ lehetõségeket! Igy találtam egy akupunktúrás kezelést, amit egy belgyógyász doktornõ alkalmaz és állitása szerint idõvel lassan a gyógyszerek is elhagyhatóak! Tapasztalatai szerint! Sajnos a párom nem volt hajlandó végigcsinálni a kúrát, ezért sajnos nem tudok beszámolni a végeredményrõl.....
Úgy láttam sok mindent kipróbáltatok már! Amirõl most hallottam-olvastam az a REG-ENOR. A bátyámnál eredményes volt a kúra, ami -17kg fogyást igért! Kicsit utána olvastam, mert ez a része engem is érdekelt! Igy találkoztam a leirásban azzal, hogy tulajdonképpen emésztõszervi megbetegedéseket  kezel, konkrétan a Chron betegséget is megnevezi. Egyenlõre annyit tudok róla, hogy a diéta mellet egyéb kigészitõ kezelések szükségesek.
És ezért gondoltam, hogy megkérdezlek benneteket, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata ezzel kapcsolatban! Pozitiv visszajelzés esetén talán a párom is kipróbálná!....
Tudom sok "csodaszer" van forgalomban, de én bizok abban, hogy talán valamelyik tényleg hasznos is lehet!
               Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#1543 2013-02-25 19:27

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ha tapasztalatot, véleményt, tanácsot szeretnél a RegEnor-ról, legjobb, ha személyesen beszélsz a gyártójával, aki amúgy reflexológus és természetgyógyász Budaörsön.
Én nem crohn-os, hanem colitises vagyok/voltam, és én is ki akartam próbálni, de azt ajánlotta, hogy elöbb csináljam meg a májtisztítást és csak azután kezdjem el a Reg-Enor-t. Mert a Reg-Enor kúra alatt naponta 3x zsírosan kell étkezni, hogy az epe ürüljön a bélbe. Viszont ha az epevezetékek el vannak tömõdve, akkor nem fog jól mûködni az egész.
Szóval neki is álltam a májtisztításoknak, amit 3 hetente csináltam összesen 11 alkalommal. Most végeztem és úgy érzem, ettõl már meg is gyógyultam, mert gyógyszer nélkül teljesen panaszmentes lettem... tehát most azon gondolkozok, hogy egyáltalán csináljam-e a RegEnor-t még.
Lehet azért mégiscsak el kéne kezdeni. Itt van már 2 üveg Reg-Enor és a lesütött mangalica disznóhúsok zsírral lefedve... :-)  de még vacilálok... mert a gyümölcsökrõl nem tudok könnyen lemondani...

A májtisztítást egyébként ez a könyv alapján csináltam:

Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztítás

Salvya

Szerkesztette: salvya (2013-02-25 19:31)

Nincs jelen

 

#1544 2013-02-25 19:47

Dobri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Salvya!

A Reg-Enorral kapcsolatban közvetlenül e-mailban kérdeztem a feltalálójától, miként alkalmazzuk Crohn betegség esetén és az alábbi választ kaptam :

"Nyugodtan keressenek személyesen, de hála Istennek mondhatom, hogy a Crohn betegségen tudunk segíteni.
Volt utolsó stádiumos betegem is, akirõl nyolc mûtét után már lemondtak.

A Regenorral és az étrend betartásával helyre lehet hozni a bélrendszer állapotát. Valószínûleg egy hosszabb 5-6 hónapos kúrára lehet számítani,
de tudunk rajta segíteni. Reflexológiai kezelésre nem valószínû, hogy szükség lesz, de a Regenor által beindított hatékony méregtelenítés és epeürülés hatására a bélgyulladás elõször megszûnik utána a gyulladást létrehozó háttérfaktorok is kitisztulnak.

Ha lehetõségük van személyesen eljönni annak örülnék, mert akkor részletesebben is átbeszélhetjük a folyamatot."

Én nagyon bizom benne, mert a családban más problémával kapcsolatban már bizonyitott! Már csak a páromat kell meggyõzni! A fejleményekrõl be fogok számolni!

Nincs jelen

 

#1545 2013-02-25 20:01

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Amúgy nekem is ilyesmiket mondott, mert én is talpmaszírozásra (reflexzóna kezelésre) akartam hozzá menni.

De jó, hogy átküldted a levelét, mert így nekem is megjött a kedvem hozzá :-)
Lehet, hogy most márciusban bele is kezdek... csak jó recepteket kéne még szereznem, hogy változatosan étkezhessek...

Kiváncsi vagyok a fejleményekre.. majd írj, ha voltatok nála.
A mostani árakat nem tudom, de akkor egy kezelés és hozzá tanácsadás 4.000 Ft volt, és ezután ha felhívtad õt valamilyen kérdéseddel, akkor készségesen megválaszolt mindent és nem kellett csak ezért újból elmenni hozzá.
A Reg-Enor meg nála a legolcsóbb, havonta kb. 2 x fél liter kell. Igaz, hogy 4-6 hónap, az kb 10 flakon és az már egy húzóssabb összeg, de ha segít...és végérvényesen helyrehoz, akkor megérte! A gyógyszer meg probiotikum se jön ki olcsóbbra...
 
salvya

Nincs jelen

 

#1546 2013-02-25 22:44

Dobri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Salvya!

Ha a keresõbe beirod "Reg-enor a csoda" találsz egy 31 napos mintaétrendet. Lehet belõle csemegézni! De többen gyûjtöttek össze recepteket is. Sok sikert!

Nincs jelen

 

#1547 2013-02-26 09:06

Dobri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Salvya!

A következõket olvastam, miért kedvezõ a Reg-Enor kúra gyulladásos bélbetegségek esetén:

"A sok epe a bélbe jutva irritálja a bél falait, a perisztaltika felgyorsul. Az epe tisztítja a gombákat és a baktériumokat a bél­falakról, mivel az idegen flóra az epesa­vat nem kedveli. A vastagbélbe jutva az epe a rostokból értékes, rövid zsírláncot állít elõ, ami segíti a szervezet immun­rendszerét és biztosítja a nyomelemek rostokból történõ kivonását és felszívó­dását, ami szintén fontos és elengedhe­tetlen szervezetünk jó mûködéséhez.

Bizonyított tény, hogy a bélbaktériu­mok pótlása nem vezet eredményhez rossz bélmûködés mellett, mivel a gom­bák toxinokat termelnek és a nemes flóra megtapadását lehetetlenné teszik ezál­tal. Candida albicans a bélfalon lencse­nagysági tályogokat képez sûrûn átszõve gombafonalakkal. A felületi gombák eltûnhetnek, de a bélfalban ott vannak. A bélfalból a gombákat az epesav pusztítja el, mivel az epének egy nagy hányada felszívódik a bélfalon keresztül. Amíg a bélfalból a gombák eltûnnek, ez egy hosszú folyamat, de lehetséges, ha az elõírt étrendet betartjuk. Az epesav az elsõ számú gombaölõ szer a bélrendszerben. Ha epe van bõven, a gombák nem tudnak szaporodni.

Nélküle minden igyekezet semmivé vá­lik. A gombák eltûnésével a savasodás megszûnik és az általuk okozott tüne­tek is."

Lehet, hogy a máj  méregtelenitése már ezért is volt hatásos nálad.

Szép napot!

Nincs jelen

 

#1548 2013-02-27 12:38

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Dobri,

na megjött a véreredményem: CRP-0,68 tehát a belem elvileg rendben.
Viszont koleszterinek, bilirubinok, húgysav, reticulocyta még mindig rosszak, csillagosak. Ezek mind májra utalnak. Szóval döntöttem: kezdem a Reg-Enor-t hamarosan. Elöbb megeszem a hûtõbõl a sajtokat, cukormentes szilvalekvárt, spájzból az almákat, narancsokat meg 7végén hozatok magyarból házi sonkát, szalonnát, zsírt és belevágok. Vesztenivalóm nem sok.
A recepeket néztem azon a web oldalon ( http://szponzor.lapunk.hu/?modul=oldal& … om=1175566 ) de húzósnak tûnik.. és soha nem voltam oda a húsokért... és most ezt egyem és a kedvencemrõl a sajtokról és gyümölcsökrõl mondjak le? Hát tudod, azért mégis kipróbálom... elõször csak egy hónapra, aztán majd látom, hogy milyen lesz a közérzetem és a vérképem...
Ha ti elkezdtétek, írjál ám! Lehet hogy egy új topikot kell majd kezdeni Reg-Enor tapasztalatok címen :-)

Salvya

Nincs jelen

 

#1549 2013-02-28 21:25

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Dobri,

az elhatározásom szilárd.
Viszont van egy félelmem: Végigolvastam a Reg-Enor használóinak a visszajelzéseit, és MINDENKI azt írja, hogy fogyott. De ez az amit én abszolút nem szeretnék :-(
Annyira örülök, hogy a nyáron lecsúszott kilók egy része visszajött és elértem végre a 60 kg-t (172 cm magas vagyok), hogy most én semmiképp nem terveztem leadni belõle...
Szerinted?

Salvya

Nincs jelen

 

#1550 2013-03-01 17:57

süti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sZIASZTOK!
tUDJA ESETLEG VALAKI, pENTASA GRANULÁTUM MELLETT LEHET SZEDNI GINKO bILOBA ÉTREND KIEGÉSZÍTÕT?
eRÕSEN ZÚG A FÜLEM  ÁLLANDÓAN,SZÉDÜLÖK ÉS NEHEZEN KONCENTRÁLOK. FÁRADÉKONY VAGYOK SOKAT IDEGESKEDEM .iSMERÕS AJÁNLOTTA ,DE NEM TUDOM SZEDHETEM-E ?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB