#1601 2013-07-27 19:02

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hello,

"A viccet félre téve borzasztóan nehéz dolog felhagyni azzal a kajálással, amit már több mint 30 éve folytatsz és egy teljesen másba fogni. Állítólag az elsõ két hét a nagyon nehéz, utána jobban megy...csak jutnék el addig..."

Pontosan tudom mirõl beszélsz. Bonduelle üveges bébirépa, gomba tényleg jó. Ez itt nem reklám helye, de a Gastroyal nevû ételfutár cégnek is van paleolit menüje. Finoman szólva nem olyan, mintha frissen fõznél otthon, de ha nagyon elfoglalt vagy, sokat segíthet.

"Csináltattam pont múlt héten egy labort, a crp 1,13, úgyhogy teljesen rendben e szerint, bár érdekes, mert nekem amikor nagyon rosszul voltam sem volt a crp magasabb 8-nál"

Igen, van akinél a CRP nem mutatja elég érzékenyen a gyulladásos aktivitást.

Nincs jelen

 

#1602 2013-08-03 11:59

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok,
ha van valaki köztetek, aki tünetmentes lett a paleo kajától, kérem írjon...köszönöm.

Nincs jelen

 

#1603 2013-08-03 13:33

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

jelen...:)
a többiek meg nyaralnak vagy nincsenek erre ...


http://cukormentes.cafeblog.hu/s-olvaso … gbol-kedve


talán ez is tanulságos lehet ...

Szerkesztette: Shark (2013-08-03 13:35)

Nincs jelen

 

#1604 2013-08-03 13:49

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem baj Shark, köszi, hogy te itt vagy.
Szóval te teljesen tünetmentes vagy a paleotól...
Nekem a reggeli a legnehezebb....miket eszel mondjuk reggelire

Nincs jelen

 

#1605 2013-08-03 14:13

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia
Anita15
mostanában sok a gyümölcs
van hogy barack vagy alma
kis sonka
fõtt tojás...sajt ...
uborka
de sokszor készítek rántottát mindent bele módon amiben kolbász sonka hagyma cukkini van ...régebben késztettem saját zsömléket és cipókat de azokról leszoktam már ,persze paleo lisztekbõl
igazából ami jól esik azt egyed ,kicsit macerás ha mindent csinálni kell de megéri a sok macera mert jobban leszel az tuti  ....sok sonkát ,házi kolbászt és fõt tojást eszem és valamilyen zöldséggel de ha csak gyümi van az is elég nagy kedvenc a reszelt káposztából káposzta sali vagy a párolt káposzta is ezeket én szeretem és simán reggelire is tudom enni ..
de ha melóba kell kaja akkor érdemes kis dobozban vinni ezeket és nem fog hiányozni a kenyér nem kell hozzá ...
amit én nagyon kihagytam azok a mindenféle adalékok is nem eszem kész kaját vagy félkész kaját nem találtam az elején olyanokat amiben ne lenne szojalecitin vagy valamilyen emulgeáló vagy ízfokozó ...ezért én az elejétõl ezeket nagyon következetesen el is hagytam vannak recept oldalak és paleo csoportok ott is tudsz ötleteket összeszedni...próbálj ki több mindent és ami beválik azt meg kell jegyezni

sok sikert
ha van kérdés csak bátran ...
legyen tünetmentes éved

Szerkesztette: Shark (2013-08-03 14:16)

Nincs jelen

 

#1606 2013-08-03 14:23

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

shark ,
lehet, hogy már leírtad a történeted, de most nem olvasgatnék vissza, te mióta eszel így, milyen súlyos a betegséged és szerinted mikorra várható, hogy javul a hasam...ez kérdés lenne, de vmiért nem tudok kérdõjelet írni....
ja, és most fogalmam sincs, hogy mi történik velem, de pár hete fájdogál a hasam alja, hasmenésem nincs, és puffad a belem. Úgy gondolom, hogy crohn elvtárs sza*akodik, mert annak idején is így kezdõdött...Több mint két éve nem szedek gyógyszert, mert terhes lettem, akkor abbahagytam, aztán meg jól voltam miután meglett a Csenge. És úgy fest, eddig bírtam. DE, NEM SZERETNÉK GYÓGYSZERT SZEDNI MEGINT...

Nincs jelen

 

#1607 2013-08-03 15:22

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anita15
igen igazad van már leírtam ...de összefoglalva nagyon súlyos állapotban voltam sok sok mûtét és sok gyógyszeres kezelés de semmi nem segített olyan volt mintha semmi nem akarna használni ...folyamatos gyulladásban voltam magas lázzal és nagyon kicsi testsúllyal ...kb 3 éve találkoztam a paleo szemlélettel ,életmóddal akkor is kórházban voltam mint elõtte szinte mindig...mikor belekezdtem gyorsan megnyugodott az a bélszakasz amivel nem tudtak mit kezdeni ..kb 10 nap volt de a legszigorúbb paleo ételek csak ,és mindent csak hámozva párolva és fõzve hogy tudjam enni ...késõbb nem már nem voltam annyira kényes és mindent rendesen tudtam enni most is azért hámozok mindent aminek héja van biztos ami biztos alapon de van amikor nem és semmi gondot nem okoz már ...vannak paleo szemléletû dokik is érdemes velük is konzultálni hogy nekik mi a tapasztalatuk mikor javulnak a betegek általában de lehet pár hét is amíg minden helyre jön ...kérdés milyen állapotban van most a betegséged ....tehát 3 éve nyomom a paleot és minden oké

Nincs jelen

 

#1608 2013-08-03 19:45

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hello Shark,

Mióta paleolit diétázol és jól vagy, azóta volt tükrözés vagy valami más képalkotó vizsgálat? Laboreredményeid?

Nincs jelen

 

#1609 2013-08-04 12:06

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Nem robot
Persze volt tükrözés és labor is,kellet a kontroll vizsgálat hogy minden rendben van -e...
szerencsére minden megváltozott amikor én is jobban lettem ....kb 3 éve nyomom a paleo életmódot...ct és más képalkotó nem volt indokolt  a doki sem  igényelte és  én sem...a tükrözés és a labor is teljesen normális lett de most konkrét értéket nem tudok neked mondani na ha valami konkrétan érdekel kiásom az eredményeket a levelezõbõl,rendszeresen járok laborba   ...van most is friss lelet ...de keresztek nincsenek benne ...ezért nem nagyon izgat .

Nincs jelen

 

#1610 2013-08-04 14:15

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Shark

Ne fáradj a labor miatt, nem akarok "nyomozni" a dolgaidban. Viszont a legizgalmasabb dolog ilyenkor tényleg egy összehasonlító kolonoszkópia eredmény lenne. A ki-kicsoda topikban megtalálható a betegséged története ?

Üdv.

Nincs jelen

 

#1611 2013-08-04 15:25

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

volt ilyen....
engem is az gyõzött meg az eredményességérõl ...
nem emlékszem a ki kicsoda topikról, nem írtam még oda semmit ...
de az itteni hozzászólásokban minden meg van ...te szerintem még új
lehetsz és azért nem emlékszel rám

Nincs jelen

 

#1612 2013-08-04 15:29

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

http://laptopkonyha.hu/egeszseges-eletm … _item=2147
ezt is érdemes elolvasni ...
mindenkit érint ...!!!

Nincs jelen

 

#1613 2013-08-04 16:02

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kb. 10 éve olvasom a fórumot. :)

Nincs jelen

 

#1614 2013-08-04 16:43

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Az szuper ...akkor ismered a hozzászólásaimat ...

Nincs jelen

 

#1615 2013-08-04 17:07

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Persze, csak úgy kerek egészben nincs meg a betegséged története, azért kérdeztem a ki-kicsoda topikot. Sok sikert a paleolit diétához meg a tünetmentességhez a jövõben is!

Nincs jelen

 

#1616 2013-08-04 18:06

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

nem robot írta:

Persze, csak úgy kerek egészben nincs meg a betegséged története, azért kérdeztem a ki-kicsoda topikot. Sok sikert a paleolit diétához meg a tünetmentességhez a jövõben is!

off
Nem véletlenül lett kitalálva a "Ki-kicsoda" topic, de nem kötelezõ, csak így nehéz lehet hitelesen elfogadni, hogy amikor valaki véleményt formál, ki, miért ..etc. teszi ezt.

Nincs jelen

 

#1617 2013-08-04 18:41

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

nem találom fontosnak számomra a topik kiköltését ...a legsúlyosabb procedúrákon mentem át nem szeretem ha sajnálnak ...viszont szeretek segíteni másoknak és lehetõleg ne essetek bele abba a hibába amibe én is beleestem ...de mindenki azt csinál amit szeretne vagy jó neki ...semmi nem kötelezõ csak van sok problémaára megoldás ...

mindenkinek tünetmentes éveket kívánok !

Nincs jelen

 

#1618 2013-08-04 18:56

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

aiolosz írta:

Nem véletlenül lett kitalálva a "Ki-kicsoda" topic, de nem kötelezõ, csak így nehéz lehet hitelesen elfogadni, hogy amikor valaki véleményt formál, ki, miért ..etc. teszi ezt.

Világos, én is így gondolom, ugyanakkor egyáltalán nem állt szándékomban számon kérni az említett topik kitöltését senkin sem, szimplán csak érdeklõdtem. Fõleg, hogy magam sem írtam még oda. :)

Szerkesztette: nem robot (2013-08-04 18:57)

Nincs jelen

 

#1619 2013-08-04 22:12

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

shark,
Szívbõl örülök, hogy jól vagy, remélem én is hamarosan jobban leszek. Tudod, leginkább, az az oka a kíváncsiságomnak, hogy megerõsítést kapjak a továbbiakhoz a paleoval kapcsolatban. És ezt most megkaptam. Ha neked sikerült kimásznod abból a súlyos állapotból, akkor talán nekem is sikerült. Ma egyébként megint jól kitoltam magammal...aranygaluska vaníliapudinggal...Istenem, de fáj a bélésem...már másodszor voltam wc-n. Az eszemmel tudom, de azt hiszem torkos vagyok, most meg is van az eredménye...de holnap új nap, új hét...megpróbálkozom ISMÉT...
Ja, és még annyit szeretnék kérdezni, hogy teljesen negatív lett a tükrözés eredménye?Semmi nyoma gyulladásnak?

Nincs jelen

 

#1620 2013-08-04 23:43

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A tükrözés és a labor is negatív lett ...nincsen nyoma a bélfal gyulladásának ...egyébként majdnem minden ételnek van már paleo változata is csak keresni kell a receptek között a folyamatos alacsony szénhidrát bevitel és cukor mentes étkezés miatt  nincsenek falási rohamok és nincsen olyan érzésed mintha nagyon valamit enned kell ...
van sok beteg akik szintén a paleo életmódnak köszönhetik tünetmentességüket vannak paleo közösségek sok mindenkivel lehet beszélni és sok jótékony hatásról beszél mindenki ...sok könyv is van a témában és könyvtárban is beszerezhetõek tehát még pénz be sem kerül ...
érdemes a témában kutakodni és utánaolvasni ...

Nincs jelen

 

#1621 2013-08-05 15:47

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Tudom nem hozzám szólt a kérdés de én is válaszolnék rá hátha segíthetek. Engem 2 hete mûtöttek másodszor és most kaptam egy ideiglenes sztomát. Túl késõn találtam rá a paleora de minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy betartsam. Jelenleg olyan stádiumban vagyok, hogy még a paleo diéta által engedett dolgok közül sem ehetem mindegyiket. Pl. hagyma, kolbász, káposzta, paradicsom, ilyeneket még nem bírok de ha alább hagy a gyulladás akkor mehetnek ezek is.

Eleinte elég nehéz volt nekem is, hogy mit egyek pl. reggelire, de utána járok minden jó kis receptnek a neten. :) És igazából ma már nagyon frankó kajákat tudok magamnak készíteni amiket hûtõbe rakok és napokig eláll.

A reggelim pl. már 3 napja ez: http://www.bionetti.hu/products/sajtos- … leo-rudak/
Hozzá kis töpörtyû vagy szalonna és uborka vagy alma. Könnyen elkészíthetõ és isteni finom. :)

Tegnap olyan sütit dobtam össze, hogy el sem hittem milyen finom. Kb. 30percbe tellett elkészítenem.
Szóval az édesség éhségre is van sok egyszerû recept. Amúgy falánk vagyok én is nagyon, egész nap csak eszem. :) Sokszor keveset. Ha érdekelnek még receptek szívesen megosztom õket amiket én válogattam össze. Olyanokat keresek mindig melyek gyorsan elkészíthetõek és nem méregdrága alapanyagokból állnak.

Jó étvágyat és hûvösebb napokat mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1622 2013-08-05 16:24

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Aladár ...
remélem gyorsan megnyugszik a gyulladt terület és rekonstrukcióra mehetsz ....én alig vártam hogy leteljen a 6 hónap  de utána én elég rosszul voltam és semmi nem változott 40 kg voltam akkor , és akkor lettem jobban mikor elkezdtem paleozni és pont akkor tudtam hízni is ami elõtte nem sikerült én például nagyon gyorsan híztam de amilyen gyorsan bekövetkezett olyan gyorsan meg is állt a sulyom amit azóta is tartok se le se fel csak pár kg ami a téli nyári különbség csak ...egy biztos ha nem eszünk annyi vegyszert nincsen gyulladás sem ....a rostok azért majd kellenek mert az tisztítja a bélfalát ...
Én szerencsére nem vagyok falánk de igyekszem 4-5 alkalommal enni de ebben a melegben az is nehéz ...nem kívánok sok kaját.
Mostanában rendszeresen csinálok kompótot amit lefagyasztok és mint a fagyi megeszem az nagyon ízlik és sokfélét lehet csinálni ...

ha van bevált recepted jöhet !

Nincs jelen

 

#1623 2013-08-06 15:59

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Helló Shark!

Örülök, hogy olvasok felõled. Mostanában az élet a sztómával topikban garázdálkodtam. :D
Hát ha édes szájú vagy akkor van egy átalakított nagyon finom süti receptem.

Hozzávalók:
2-3db tojás
2-3 e.k. xilit
3 e.k. kakaópor
2 e.k. kókuszzsír
fél t.k. szódabikarbóna

Tojást szétválasztom. Fehérjét felverem csipet xilittel. A kókuszzsírt felolvasztom kicsit mikróba és össze cseszem a többi alapanyaggal. Aztán óvatosan belekeverem az így kapott masszát a felvert tojásfehérjébe. Ezt kétfelé szedem és én ilyen 2db, kerek sütõtálra raktam õket, vékonyan szétterítve. 180 fokon ameddig jó nem lesz, sütöm õket. Hamar megsülnek kb. 15-20 perc. Így kapok 2db lapot ami közé én saját készítésû datolya krémet kentem és tádáám kész! :D De említetted, hogy készítesz kompótot, azzal is teljesen finom lehet ha a gyümölcsöt simán szétturmixolod és azt rakod közé. Vagy akármit ízlés szerint. Nekem a datolya most nagyon bejött. :)

Na jó étvágyat hozzá ha kipróbáljátok és lassan jön az enyhülés, szóval kitartás ebben a forróságban. :)

Nincs jelen

 

#1624 2013-08-06 20:51

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

ha már megerõsítés a paleolit diétával kapcsolatban:

http://escholarship.umassmed.edu/cgi/vi … ts_retreat

Ez egy 2011-es, amerikai egyetemen végzett tanulmány egy paleolit jellegû diétával. Sajnos nagyon kicsi a betegszám (11 Crohn és UC beteg, viszont régóta tartó betegséggel és komoly gyógyszerekkel), de elvileg 100% sikert mutatott, állítólag van, aki le tudott állni a biológiai terápiával is és jól van. Ugyanakkor nem lett igazán nagy visszhangja, ami valószínûleg annak köszönhetõ. hogy maga a study ebben a formában kevés tudományos bizonyítékkal szolgál, viszont figyelemfelhívásnak mindenképp jó.

Nincs jelen

 

#1625 2013-08-06 22:37

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszönöm a megerõsítéseket, loptam a recepteket is. Ha még van bevált, akkor azt is kipróbálnám. A szezámos rúd is jól néz ám ki...
Ma fasírtot csináltam, apróra vágtam minden zöldségfélét-paprika-répa-fehérrépa, brokkoli, karalábé, hagyma-fokhagyma- bele a darálthús, fûszerek, tojások és egy kis lenmagliszt. Olyan finom lett, hogy csak na...jégsalival, paradicsommal.
Holnap a mákos muffinnak állok neki. Figyuzzatok, a sütõpor engedélyezett?
A kovi ubi nagyon gáz mi?

Nincs jelen

 

#1626 2013-08-07 00:04

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A kovászos uborkával az a baj, hogy ugye általában kenyérrel készül (=gluténszennyezés), a boltban kaphatóak meg ezen kívül többnyire tartósítószeresek is.

Szerkesztette: nem robot (2013-08-07 00:16)

Nincs jelen

 

#1627 2013-08-07 01:16

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

a koviubit lemosod és a kenyér csak az erjedéshez kell
egyébként ha kihagyod tegyél bele ecetet ...kicsit ...
de a szigorú paleosok nem használják de élesztõ vagy més kovász pl zab kenyérbõl is mûködik

Nincs jelen

 

#1628 2013-08-07 02:00

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szvsz nem tudod úgy lemosni azt az uborkát, ami napokig ázott egy kenyeres lében, hogy az gluténmentes legyen.. Szerintem felesleges egy komolyan megtervezett diétát ilyesmivel elrontani, fõleg hogy van más alternatíva.

Szerkesztette: nem robot (2013-08-07 02:06)

Nincs jelen

 

#1629 2013-08-07 02:03

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nincs jelen

 

#1630 2013-08-07 09:54

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szuper ebben sincsen kenyér ....

Nincs jelen

 

#1631 2013-08-09 08:24

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Shark!

Érdeklõdéssel olvasom  minden hozzászólásodat a paleo-étrenddel kapcsolatosan.  Én is hiszek benne,  sajnos nem tudom alkalmazni, mivel 15 mûtétem volt, 70  cm vékonybelem és kb. 60 cm vastagbelem maradt, ami - szerencsére egészséges. Jelenleg számos összenövésem és szûkületem van, sipollyal kombinálva, emiatt a  zöldségek, bizonyos gyümölcsök fogyasztása számomra lehetetlen. A magas glikémiás indexû ételek közül a krumplit és rizst nem tudom elhagyni. Tejet nem fogyasztok kb. 20 éve, nem is szeretem. A cukrot elhagytam, helyette stiviával édesítek  Fõ táplálékom a nutridink tápszer, ami - sajnos - tartalmaz szédhidrátot.
Mi a véleményed- ha ily módon, részlegesen paleozok, az hozhat-e javulást, vagy felesleges lemondanom az édességekrõl, amit - sajna - nagyon szeretek.

Clió

Nincs jelen

 

#1632 2013-08-09 08:34

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Aiolosz!

A Ki-kicsoda topik már nincs, a keresés után az jelent meg, hogy ilyen topik már nem létezik....
Vagy csak én vagyok ügyetlen és nem találom?

Ha megszünt, akkor kiderítenéd, hogy miért? Szerintem - hibái ellenére - hasznos volt, hiszen jó lenne tudni, hogy kinek a tanácsát fogadjuk meg. CU vagy  CD, tapasztalt beteg vagy még csak kezdõ, stb--

Köszi: Clió

Nincs jelen

 

#1633 2013-08-09 10:30

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Clio

Sok beteggel tartom a kapcsoltatott és van egy közös mindenkinél akik elhagyták a adalékokat a táplálkozásban fõleg a emulgeálokat és tenzideket azok mind javulásról írnak vissza akik nem ott a betegség kiújul folyamatosan ezt én is észrevettem a paleo csak egy összefoglalt rendszer és vannak paleo szemléletû orvosok azoknak biztos van tapasztalatuk hogy súlyosabb estben mennyire segíthet vagy sem de mivel érdekes gyógyulásokat olvastam én is már és sokat valami amit még nem tudunk megváltozik a paleos szervezetben ...mint pl a magas keton szint és még kitudja mi ....tesztelik folyamatosan

szerintem a titok nyitja ezekben a betegségekben a folyamatos adalék anyagok jelenléte az étkezésben ha valaki olyanokat eszik csak és kizárólag ami volt és létezett 50 éve az most is jó...de amit azóta gyártottak és készítettek csodákat a mai modern gyártási anyagokkal az sok estben lehet káros ...sok adalékról derül ki folyamatosan hogy nagyon káros sajnos a mi estünkben pont a tenzidek és az emulgeálok amit mi megnyertünk ...ezeket kell minden mennyiségben kerülni

Nincs jelen

 

#1634 2013-08-09 11:32

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Shark!

Ez igen, köszönöm a gyors választ.
Nagyon egyetértek veled, én is észrevettem, hogy a paleo legnagyobb hiányossága, hogy egyáltalán nem foglalkozik az adalékanyagokkal, színezõkkel, tartósítókkal, stb. pedig ha a laktóz, a glutén és finomitott cukor fogyasztásához a mai ember nem szokott hozzá. akkor ezek a mesterséges adalékok nagyobb bajt okoznának és tömeges számban, hiszen ezek kb. a múlt század második felétõl kezdve terjedtek el, és azóta csak kb.60 év telt el... A paleolit kor óta sokkal-sokkal több év telt el...
A multivitaminok szedését szükségesnek tartja, pedig a biotáplálkozás esetén erre nem kellene pénzt költeni. Lehet, hogy   Szendi Gábor nem hisz abban, hogy a bio az tényleg bió.

Egy kérdés: szerinted nem kellene-e a paleo táplálkozásról egy külön topikot nyitni? Tudom, a modik ennek nem örülnének, de ha sikerülne sok-sok betegtörténetet begyûjtenünk és elemznünk, akik tünetmentességüket a paleonak köszönhetik, akkor talán az orvosok is elhinnék, hogy ez a betegség is gyógyítható!

Egy kérés: tudnál-e néhány orvost említeni, aki jártas az IBD-ben és a paleoban is, én eddig ilyet nem találtam a neten.

Üdv:Clió

Nincs jelen

 

#1635 2013-08-09 11:37

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok
Hát, hogy én hogy kitoltam magammal...megcsináltam a mákos muffint, almával, banánnal, kevés nyírfacukorral ízesítve, ahogy az kell...reggelire...na de gyerekek....1 órán belül olyan hasmenés jött rám, hogy csak na...
Mint kiderült a mák volt a ludas, pedig általában inkább szorulást okoz...nálam ez fordítva volt. Pedig olyan fincsi lett, édes, végre éreztem, hogy eszek valamit...és ....na mindegy is. Majd kitalálok valami más reggelit, mert a tojástól már undorom van.
Figyuzzatok, ti -akik paleóztok- nem estetek át olyan mérhetetlen idegességen, ingerültségen-hogy mindjárt felrobbantok? Mert nekem szinte már idegkitöréseim vannak, szerintem a szénhidrátmegvonástól...az lehet?

Nincs jelen

 

#1636 2013-08-09 11:49

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A paleo könyvekben vannak említések az adalékokról és az is hogy az a helyes ha mi magunk készítünk ételeket és nem a félkész és kész ételeket fogyasztjuk a vitaminok is azért szükségesek mert a nagyüzemi zöldség és gyümölcstermelés miatt a vitamin szint alacsonyabb ez persze ha te magad termelsz otthon nem igaz mert nem fogsz remélhetõleg olyan vegyszert használni ami felfújja a terményeket ...

Lehet külön topik de ettõl nem fognak a dokik felfigyelni erre ,az egyetemen most is vannak erre tesztek most is foglalkoznak bizonyos ételek és adalékok káros hatásairól... mikor végeznek ezekkel biztos lesz eredmény is
A paleo étkezés a mai természeti népek érkezéseit vette alapul és azt hogy náluk a mai napig milyen egészségesek az emberek ...addig amíg a modern kaják oda nem érnek ...

Nincs jelen

 

#1637 2013-08-09 11:52

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Anita15
szokott lenni elvonási tünet amihez még valakinél fejfájás is társul de nem vészes és gyorsan csillapodik majd...a nyírfacukor az valakit meghajt slevia vagy méz amit én is használok

Nincs jelen

 

#1638 2013-08-09 11:59

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Miért, a mézet szabad? Steviát még be kéne szereznem.

Nincs jelen

 

#1639 2013-08-09 12:07

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

a méz ha igazi termelõi nem okoz gondot nekem volt hogy csak az volt a kajám mikor intenzíven voltam nagyon érdekes a hatása és semmi rossz nincsen benne ...a dokik is csodálkoztak mert arra számítottak hogy magas lesz a cukor szintem de pont ellentétes hatást váltott ki pedig csak az volt az egyetlen kajám napokig

Nincs jelen

 

#1640 2013-08-09 14:30

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nincs jelen

 

#1641 2013-08-09 14:42

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi Babcsi
szuper vagy

Nincs jelen

 

#1642 2013-08-09 15:23

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Rendben, ha nem gondolod a külön topikot, akkor ne indítsd el, bár én megkérdezem azért errõl Aioloszt is, tekintve hogy õ is nagyon szeret jókat enni...

Én még - hozzád képest - kezdõ vagyok a paleoban, kb. 2-3 éves tapasztalatom van, az is kizárólag Szendi Gábor könyveibõl, honlapjáról és bloggjából való.

Nem is arra gondoltam, hogy a  mi fórumunk fogja az orvosokat meggyõzni, hiszen, ha akartak volna, már régen tudományosan foglalkozhattak volna e kérdéssel, de én csak a diatetikusok elítélõ véleményével találkoztam a szakirodalomban. 

Ha jól értem, Te sem ismersz olyan gansztroenterológust, aki jártas a paleoban és támogatja is azt.

Nincs jelen

 

#1643 2013-08-09 15:34

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Anita!

A nyírfacukor - fõleg nagyobb mennyiségben - még az egészséges embereknél is hasmenést okoz a hozzászokásig, van aki egyáltalán nem bírja késõbb sem.

A mézrõl: az általam ismert irodalom (Szendi G.) szerint a méz - bármennyire is jó hatása van egyébként és számos betegséget meggyógyit- nem paleo-barát, mivel magas a glikémiás indexe.

Cukoréhség: én csak kismértékben tudok paleozni, a cukor helyet stiviát használok már 3 éve, a tápszerekben is van cukor, mégis majd meg halok az édességekért, alig-alig tudom fegyelmezni magam. Lehet, hogy nálam a szénhidrát úgy hat, mint egy drog?

Nincs jelen

 

#1644 2013-08-09 15:38

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

mi legyen a cime a külön topiknak ?

Paleo ami segít

vagy

Betegség esetére ez segít

vagy

Helyes étkezéssel a betegség ellen !

Van Megoldás !

várom a véleményeket és nyitom is egybõl

http://www.tenyek-tevhitek.hu/dr-leitem … -orvos.htm

http://www.r-medical.hu/paleolit_ambulancia

http://paleomedicina.com/hu/

a dr . Tóth Csabát érdemes keresni
http://archive-hu.com/hu/t/tenyek-tevhi … ietetikus/

remélem tudtam segíteni

Nincs jelen

 

#1645 2013-08-09 15:45

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

igen ezt hallottam másoktól is hogy a gyorsan felszívódó szénhidrát hiánya úgy hat mint a drog hogy elvonási tünetek lesznek...de szerintem a íz fokozok hiánya inkább amit sok édességbe beletesznek ami az 5 .iz ként is emlegetnek az nem más  mint tömény vegyszer más néven Nátrium-glutamát sok macskakajában is van és a macska hisztis lesz és megõrül szinte ha nem azt kapja amit megszokott vagy amiben volt a nagy mennyiségû ízfokozó
sok országban tiltják  a használatát mert káros
E -621 a száma

Nincs jelen

 

#1646 2013-08-09 15:51

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Miaz hogy! Fantasztikus vagy, köszi.

Mi lenne, ha megkérdeznénk errõl a többieket is, mert én nem nagyon vagyok ügyes a rövid, frappáns fogalmazásban. A lényeg szerintem az, hogy a címben legyen benne a paleo és gyógyulás v. tünetmentesség szó is.
Egy kísérletet teszek: Gyógyuljunk együtt paleoval, vagy valami hasonló

A topik indító szövegébe valahogy bele kellene írni, hogy azok "gyógyulástörténetét" várjuk, akik paleoval hosszabb idõ után (mondjuk egy év) tünetmentesek. Persze minden érdeklõdõ  -  kritikus  is lehet - írjon, a lényeg, hogy összegyújtsuk a tapasztalatokat, aztán a többit majd meglátjuk...Ha csak néhányan  e topik elolvasása után döntenek a paleo mellett, és tünetmentesek lesznek, már lesz értelme a topiknak.

Igérem, rendszeres olvasó/író leszek, amíg betegségem engedi...

Mégegyszer köszi a dokikat, üdv: Clió

Nincs jelen

 

#1647 2013-08-09 15:58

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nincs jelen

 

#1648 2013-08-09 19:49

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A paleolit topik nagyon jó gondolat. :) A topik nevére egy ötlet: Paleolit, ez az ami segít. :D

clió, neked a nutridrinktõl nem fájdul meg néha a hasad? Ilyen görcs szerûen pár másodpercig hullámokban. Én friss sztómás vagyok de a betegségem ismert 2007-óta. 2. mûtétem volt ez a mostani, aminek ideiglenes sztóma lett a kimenetele. A paleolittal nem rég találkoztam. Sok receptet begyûjtöttem, kitaláltam. Írtad, hogy édes szájú vagy. Hát én is rendkívüli módon. :) De mára már van egy két jó süti receptem amik beváltak és azokkal elvagyok.

Jelenleg 39kg-ot nyomok mióta megmûtöttek. (3hete) 47kg-mal menetem be a kórházba. Hízni még sajnos nem tudok mert nagyon sokat ürít még a sztómám, ami remélem azért idõvel beáll napi 2-3 alkalomra. Shark neked ezzel mi volt a tapasztalatod? Már mint a sztóma ürítésének gyakoriságával. Neked normalizálódott a helyzet idõvel?

Kellemes estét mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#1649 2013-08-09 20:30

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Aladár

A nutridink rajtam is átszaladt és csak rosszabbul voltam tõle .
Nekem annak idején 2007 ben én 32 kg voltam és kevés kaja volt jó ...de visszagondolva a fõt vagy párolt répa és fõt hús ledarálva csodákat csináltak de marha ehetetlen majd a tök püré is szuper volt ...sokat kínlódtam a kajákkal de akkor nem ismertem a paleot és sok minden nem volt jó nekem ...mint a szójatartalmú készítmények és a viaszos gyümölcsök,kukorica alapu ételek (kukorica liszt sem lehetett benne )  ezek kikészítettek .
Párhét után kicsit kezdet jobb lenni de sokat kínlódtam vele és volt vele gond is mert beszûkült a nyílás a hasamon és nagyobbítani kellet újabb mûtétel hurrá majd a rekonstrukció szerencsére jól sikerült .
Utána 1 évre kezdtem kb a paleoba mert nem volt az igazi semmi gyenge voltam és nem tudtam hízni és volt amitõl nagyon rosszul voltam ...
szerencsére ekkor ismertem meg a paleo rendszert ami sokat segített  ...

Szerkesztette: Shark (2013-08-09 20:32)

Nincs jelen

 

#1650 2013-08-10 10:05

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Aladár!


Én napi 6 nutridrinket iszom, jobb napokon  3-at. Legfõbb gondom vele - túl azon, hogy szénhidrátot tartalmaz - hogy
nasmenést okoz, és néha epehajtó hatású is, ami nagyon kellemetlen, mert az epesav kicsipi a seggem...
Én is tapasztaltam olyan hatásokat, mint Te, fõleg akkor, ha aznap csak kávét, ásványvizet és sok cigarettát ettem "
Nekem is volt spontán sztómám kétszer is, ami a rossz mûtéti technikának volt köszönhetõ(gyulladt, beszükült a vastagbelem kétharmada, és sajnos olyan sebészhez kerültem, aki életében nem látott még crohn beteget, ill. a másik eset a varratelégtelenség miatti sterkorális (magyarul szaros) fisztula kialakulása, két héten belül 4 mûtét, és egy hónap után az 5.Ez után találtam rá a Dobó fõorvos úrra, aki nek az életemet köszönhetem.

Én a mûtét után 46 kilóról indultam, és emlékeim szerint kb. fél év kellett ahhoz, hogy elérjem a normál sulyomat, az 55-56 kg-t. Most 59 vagyok. Szerintem mindenkinél más és más a regenerációs idõszak hossza, függ az életkortól, a mûtét tipusától és az egyén fizikai és mentális állapotától.

Légy türelmes - tudom, könnyû ezt mondani - hiszen még csak három hét telt el, meglátod napról napra jobban leszel, pláne paleoval!

Jobbulást: Clió

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB