#1701 2014-01-26 20:15

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Anita
a több wc lehet a több rostos étel miatt is de egy vérképet érdemes lenne csináltatni azon látszik van-e gyulladás a testedben és mekkora ha van ...ha nincsen gyulladás és a napi 2x wc van az nem nagy gond szerintem ez lehet a rostosabb kaja is ...de azért egy dokit érdemes megkérdezni ...
a görcs az inkább aggasztó kicsit ha zavar mindenképpen dokinak is jelezd ,egyébként hogy  vagy milyen a közérzeted ?

Nincs jelen

 

#1702 2014-02-05 14:11

schatis
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Üdvözletem

Én 10 év gyógyszeres kezelés (metipred, salazopirin, majd medroll, pentasa) hatástalansága, és azok ijesztõ mellékhatásai miatt kezdtem el kísérletezni, különbözõ természetes készítményekkel. De addigra már arcpuffadás, has puffadás, csontritkulás, és szürke hályog is kialakult nálam. Sokáig le is voltam százalékolva (napi 10-15x véres hasmenés). Még az állandó gyógyszeres kezelés ellenére sem volt számottevõ enyhülés a colitisemben.
Aloe verával kezdtem a kísérletezés, de több éves folyamatos fogysztása mellett, sem volt igazán számottevõ hatása a betegségre. Viszont a folyamatos hasmenés miatti folyadékvesztést, azt pótolta valamilyen szinten.

Aztán kezdtem el a Propolisz cseppet szedni. Ami az élõvilágban az egyik leghatásosabb gyulladás gátló. Ebbõl is a Propur Propolisz csepp nevût. Ekkor kezdett el javulni az állapotom. És kezdtem el csökkenteni a gyógyszeradagomat. És a teljes elhagyás mellett is stabil maradt az állapotom. Sõt a propoliszt is már csak akkor használom, ha olyan stressz hatás ér, amitõl kezdene megint belobbanni. De így már, csak ha egy kicsit elkések a propolisz kúrával, akkor jutok el egy hangyányi vérzésig. De akkor is visszahozom magam "gyógyszarok" nélkül is teljesen tünetmentessé. Ami ennyi év kétségbeesett küszködés, azt hiszem csodás eredmény.
A 68%-os rokkantságból, mostanra, a tünetmentesség miatt,  98%-osan épp állapotura minõsítettek. És meg is szûnt a rokkantsági ellátásom. Dolgozok és sportolok is az óta. Enni megeszek mindent, nincs semmilyen megkötés.
Azóta viszont folyamatosan szedek minimum 1 gramm C vitamint (lehetne többet is). Hiszen C-vitamin hiányosan elég nehezen regenerálja magát a szervezet. Sõt ennek hiányának, elsõ tünete is vérzés, többnyire fogínyvérzés.
Még annyit, hogy a stereoid elhagyása miatt kialakuló, ízületi merevségre, fájdalomra a Lenkei féle alap vitamincsomagot szedtem. Talán e miatt nem marad meg véglegesen, mint ahogy itt mások is írták, az ízületi probléma. De abban is biztos vagyok, hogy ha hamarabb kezdem el szedni, a káros mellékhatások se jelentkeznek ilyen durván. Így viszont ami maradandó károsodásom lett, az a szürke hályog, és az e miatti mûtét utáni látáscsökkenés.

Egyébként már csak az olcsósága miatt is érdemes kipróbálni, azt, ami nálam bejött:
Propur propolisz csepp 50ml 1500Ft körül van bármelyik Herbáriában
C vitamin az ára és hatékonysága miatt 1 grammos 80 szemes Rose Hipps natúr csipkebogyós 2300Ft körül.

A gyógyszeres kezelést pedig elég elhagyni, ha már tünetmentes az ember. De akkor már fontos is. Hiszen folyamatos szedésük lassacskán több problémát okoznak, mint az eredeti betegség.
Viszont mivel lelki eredetû betegség, fontos még magadban megkeresni, hogy abban az idõszakban, amikor elõször jelentkezett a betegség, mi volt az a lelki nyomás, ami kiváltotta. Hiszen fizikai síkon, gyógyszerekkel, gyógy készítményekkel, csak a tünetet kezeled. A tüneti kezelés pedig csak fél megoldás, ennél a betegségnél. És ha egyszer valami, kiváltotta, ezt az állapotot akkor, míg az okot nem szünteted meg, addig csak tünetet kezelsz!


Remélem segítettem.
Jó egészséget.
Schmidt Attila

Nincs jelen

 

#1703 2014-02-07 09:59

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves ATTILA,
ezt a propolisz cseppet én is kipróbálom. Én sem hiszek a gyógyszerekben. Szedem a pentasát, de nem vagyok sokkal jobban...és nagyon utálok mindenféle gyógyszert. Úgyhogy ezt beszerzem, és ha jól leszek imába foglalom a neved...

Nincs jelen

 

#1704 2014-02-11 19:12

Tita78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok! Algákról van valakinek tapasztalata? Spirulina, chlorella? Ha igen, akkor vagy tabletta formájában hatásosabb? Jó lenne túl lenni minél hamarabb ezen a vérzéses idõszakon, mivel kisbabát szeretnénk a párommal. Tud valaki hatásos de kínéletes megoldást? Köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#1705 2014-02-19 19:32

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sziasztok!

már jó régen írtam, gondoltam megosztom leujabb tapasztalatainkat, mert kész csoda.

1. is!!! szépen menjetek el ÉTELINTOLERANCIA vizsgálatra (vérböl) mert nálunk pl kiderült h a párom maximálisan érzékeny a tojásfehérjére, és 10en x éve lehet h ez volt az egyik okozoja a betegség kialakulásának!
2. sportoljatok!!!! bármit (jo sakkot ne) :D
3. kevertessetek propoliszos mézet!!!! (állitolag tul cukros ezért hasmenést indukál, passssz, ezt ma hallottam, de akkor elkeverni szörpben, teában, napi 3x1 ek)
--ehhez azt fuzném hozzá, h epeuti daganat miatt -lsd korábbi hozzászolásaimban- abbahagytuk az összes gyógyszert, csak a petasa maradt, szal se immurán, de medrol, csak a méz és az uram leguccsó vétképében a trombocyta 371 volt!!!!!!!! -350 a felsö határ- lassan a 8.évet koptatjuk együtt, és még a medrollal sem volt ilyen eredmény, uh a méhecskék tündérek <3 :)

ha valakiek kérdése lenne, nyugodtan keressen, lehet itt nem midig vagyok, de emailt nyugodtan irhattok!!!!!

Nincs jelen

 

#1706 2014-02-26 10:49

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

http://www.liciumgyumolcs.hu/

Sziasztok,,,
Kérdezném, ismeri valaki ezt a szuper gyümit???
Nagyon hasznos,, én fogyasztom száritott formájában.

Nincs jelen

 

#1707 2014-02-26 15:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én ezt ajánlanám mert ismerem. nekem bejön.
http://antalvali.com/homok-aranya.html

Nincs jelen

 

#1708 2014-03-09 10:32

tuur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok! Régi tag vagyok.Sokat keresgéltem az alternatívák között,hogy milyen megoldást találhatok a tünetmentességre.2012-ben kipróbáltam egy gépet,ami a sejtrezonancián alapul.BEVÁLT!!!1 évre kicsi tünet jelentkezett,ismét kibéreltem a gépet,szintén 1 éves tünetmentesség,mára már megvettem a gépet. Jól vagyok,semmilyen gyszt. nem szedek,bármit ehetek.Ha érdekel,szívesen írok bárkinek. Nem én forgalmazom a gépet,mielõtt támadás érne! Csak tájékoztatásul írtam.

Nincs jelen

 

#1709 2014-03-09 16:51

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia tuur.

szerintem ird le ide.Egyszerû az egész.Ha igaz,akkor nem kell félned semmitõl.És irjál bõvebben róla,hogy hogyan mûködik,stb,stb.
Üdv.

Nincs jelen

 

#1710 2014-03-09 18:21

Lidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Erre a  gépre ėn is kīváncsi vagyok, mondd meg a nevét légy szíves!

Nincs jelen

 

#1711 2014-03-10 08:41

Mokka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nes terápiárol vélelény? Tapasztalat?
És a propoliszt méhésztõl is tudok szerezni....ez is rögtön fogyasztható v valami kezelésen megy keresztül h a herbáriás cseppeket használjátok?
Köszönet

Nincs jelen

 

#1712 2014-03-12 21:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

"Sejtrezonanica" - ezt az áltudományos viccet :)  Kvantumfluxus mûködteti mi? :)

Nincs jelen

 

#1713 2014-03-12 21:23

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

- Ja egyébként a protexin hivatalosan megbukott.. http://index.hu/gazdasag/2014/03/11/atv … csodaszer/

Nincs jelen

 

#1714 2014-05-04 10:32

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Én colitiszes vagyok 3 éve. Probálta már valaki a kurkumát?
Dr Chen termékben is van ilyen. Jó dolgokat olvastam róla.

Nincs jelen

 

#1715 2014-05-04 10:53

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Zsolt elég a kajára rakni pl. rizs. Nem kell feleselgessen költeni a gyulladásokra nagyon jó.

Nincs jelen

 

#1716 2014-05-04 15:42

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én probaltam a kurkumàt meg a tömjént is ,de nekem nem segitett egyik sem.

Nincs jelen

 

#1717 2014-05-04 18:18

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Milyen kurkumát használtál?
Por vagy kapszula?

Nincs jelen

 

#1718 2014-05-06 00:10

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Elöször por,de az egyàltalàn nem jött be.Utànna kapszula kb.2 honapig.

Nincs jelen

 

#1719 2014-05-06 08:12

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én is próbáltam, illetve használom is, de azon kívül hogy szép színt ad az ételnek, meg finom a betegséggel kapcsolatban nem oszt, nem szoroz. Mondjuk a szûk lehetõségekhez képest változatosabb ízekkel kényezteted magad, az jó a közérzetnek. Ajánlom még a friss bazsalikomot, de csak úgy nyersen picit salátára stb. Nagyon feldobja az ételeket, és nem erõs fûszer. Sok zöld fûszer van ami nem irritálja az emésztõrendszert, és a diétát változatossá lehet tenni.

Nincs jelen

 

#1720 2014-05-26 12:37

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Errõl hallott/próbálta már valaki? Esetleg tapasztalat?
http://crohn-colitis-eg-veled.net/
Köszi, és legjobbakat mindenkinek!
Balu

Nincs jelen

 

#1721 2014-05-26 13:14

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem rossz :D !

Nincs jelen

 

#1722 2014-05-26 23:16

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

CptBalu,

ez az olcsó kis csodakönyv már itt a fórumon is többször elõkerült, hadd idézzem csak az egyik kis körbejárását, ami a teljesség igénye nélkül készült:

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 555#p94555

Közülünk is vették már meg, életviteli, étrend és meditációs tanácsok vannak benne, csupa olyan, amit itt is a fórumon egymástól megkapunk, elsõ kézbõl, tapasztalatból, ingyen és még rá is tudsz kérdezni.

S mellette ott az „ég veled" strófa. A felsorolt dolgokra persze érdemes, oda kell figyelni, sok hasznos infót lehet és kell begyûjteni és kipróbálni. Kipróbálni, hogy saját magunknak az adott életszakaszban és állapotunkban épp mi tesz jót. Mert ez sem állandó. Szóval még kiegészítésnek sem szentírás, és gyanús kell legyen, ha egy a tudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan dologról azt ígérik, hogy 9 hét alatt elbúcsúzhatsz tõle. (Ha ilyen egyszerû lenne, én már 150-szer elköszönhettem volna a CU-tól...)

Hasznosabbra is elkölthetõ az ára.

Szerkesztette: maKACS (2014-05-26 23:19)

Nincs jelen

 

#1723 2014-05-31 17:06

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok! Én colitises vagyok. Amióta szedem a kurkuma kapszulát jobban vagyok.
Valakinek van tapasztalata a kurkumáról?

Nincs jelen

 

#1724 2014-05-31 19:07

kisapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Üdv Mindenkinek!
Nekem a Varga-gomba készítmény vált be....mondjuk a salazopyrin még megy 2x1 naponta.Mos voltam tükrözésen,enyhe fokú kismértékû gyulladás látszódik.Meg hát nem is vagyok rosszul...Szerintem érdemes kipróbálni.Aki meg esetleg Békés megyei,vagy közel lakik,annak ajánlom Szûcs Zoltán gasztroenterológust.))http://www.vastagbel.hu/

Nincs jelen

 

#1725 2014-05-31 20:33

Venna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Azért regisztráltam, mert már 8 éve küzdök a crohn betegséggel.
Az én történetemet szerintem már sokan végig járták, akik ezzel küzdenek.
Sok féle alternatív gyógymódot és nagyon sokféle gyógyszert kipróbáltam, de egyik sem volt hatásos, egészen addig a napig, amíg magam úgy döntöttem lesz ami lesz, kiszûröm mi az az étel, amit ha megeszem nem kell napi 12-szer az illemhelyet látogatnom.
Bevallom elkeseredésemben már azon tanakodtam viccesen, hogy lakájosabbá kellene tennem az illemhelyet hiszen az idõm nagyrészét ott töltöm. :)
Viszont a banán, ami tele van D vitaminnal nagyon jót tett, elõször csak azt ettem, késõbb pedig rájöttem, hogy a tejtermékek akár laktózmentes akár nem sajnos nem jöhetnek szóba, és amit még az étrendembõl mellõztem a kenyér, viszont a jóreggelt kekszek és a zabfalatok nincsenek negatív hatással a szervezetemre.
Az avokádó pedig a hiányzó vitaminokat és az étrendem javítja.
Már elmondhatom, hogy a húsok és a zöldségek, gyümölcsök lettek a mindennapi étkezésem részei, és örülök, hogy nem volt hiába minden próbálkozásom,mert mindenkinek segít, ha kipróbálja.
Venna

Nincs jelen

 

#1726 2014-06-30 10:13

TotalW
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Régóta csak olvasója vagyok a fórumnak, de ma regisztráltam is.
2008-ban állapítottak meg nálam Colitis-t. Utána már odafigyeltem az étkezésemre és egészen tavaly szeptemberig tünetmentes is voltam! Szeptembertõl viszont visszatért a vér... Onnantól kezdve még jobban figyeltem a táplálékbevitelre. Végigcsináltam a megszokott dolgokat, vizsgálatok, medrol kúra stb , aztán úgy döntöttem, hogy változtatok!
Elõször elkezdtem kitanulni a gyógynövények hatásait, (nem volt nehéz, mert a nagyszüleim elég sok fajtát alkalmaztak anno) és mixeltem a teákat , de semmilyen javulást nem értem el velük. (napi 1-másfél litert iszok ma is) Próbáltam az apróbojtorjánt, citromfüvet, vadsóskát, körömvirágot, pásztortáskát, csalánt, diólevelet.... annyi elõnye volt, hogy jó altató mixeket tudok már csinálni! :) Próbáltam a kurkumát, probiotikumot , D és C vitamint szedek , minden eredmény nélkül!
2 hónapja voltam egy természetgyógyásznál, aki a paleo étrendet javasolta ,(vettem is pár Szendi Gábor könyvet)  azóta szigorúan paleozok is és nem érzek semmilyen pozitív javulást, sõt egyre rosszabbul vagyok, pedig nem csalok a paleo-ban, betartom becsületesen!
Pár napja kezdtem el a propolisz kúrát, meglátom mi lesz.

Szóval most már tele vagyok gyógynövényes , paleo-s és életviteli könyvekkel, mondhatni , hogy elég jól képben vagyok a betegséget illetõen, lassan nyitok egy természetgyógyász rendelõt :), de az állapotom lassan , de fokozatosan romlik, 183 cm és 57 kg vagyok...
Jelenleg 2x2 Salazopyrin-t szedek, nem iszom, nem dohányzom (soha nem is tettem), reggelente 1 gyenge kávét megengedek magamnak, mert nélküle meg megfájdul a fejem! :)
Köszönöm, hogy elolvastátok!

Szerkesztette: TotalW (2014-06-30 10:46)

Nincs jelen

 

#1727 2014-06-30 11:27

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

a kajákat amit eszel hol szerzed be és milyennek ?
miket szoktál mostanában enni ,inni ?

Nincs jelen

 

#1728 2014-06-30 14:48

TotalW
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Az ételeim nagy részét magam állítom elõ, mivel falusi gyerek vagyok! :) Saját termelésû sárgarépa, saláta, uborka, tök, csicsóka, petrezselyem , édeskömény, bazsalikom , tojás, sonka, szárnyasok, a halat magam fogom. :)  Különbözõ liszteket boltban vásárolom, mint pl az utifûmagot, kókuszt, lenmagot. "Tökmagpgácsát" egy helyi gyártótól kapok.
Ezeket eszem kombinálva + sok hámozott gyümölcsöt, mint pl  almát , barackot (keveset) , banánt stb.
Édesburgonyát is szoktam még köretként fogyasztani, de azt is egy zöldségesnél veszem, mert kicsit körülményes termeszteni.


Inni általában körömvirág és apróbojtorján teákat szoktam, de volt hogy egy-egy hétre elhagytam és sima vizet ittam .

Nincs jelen

 

#1729 2014-06-30 14:56

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nincs jelen

 

#1730 2014-06-30 16:38

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

U vitamin kapszulát én nem próbáltam még soha se
volt mikor a nyers káposzta sali segített hogy jobban legyek !
sajnos van hogy néha belefutok vegyszerbe ,akkor gyorsan kell valami ami helyre állít
ez szokott lenni a nyers káposzta sali

Nincs jelen

 

#1731 2014-06-30 17:03

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia!

Én is colitises vagyok és sok étrend kiegészítõt ki próbáltam de az eredmény nulla.
Írj majd a propoliszról, hogy milyen.

Nincs jelen

 

#1732 2014-07-01 09:22

TotalW
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia!

Rendben, majd jelzem a tapasztalatokat a jövõ hét vége felé!

Nincs jelen

 

#1733 2014-07-01 11:13

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én szedtem propolisz cseppeket egy ideig, de semmi hatását nem éreztem a betegség aktív szakaszában :) Én is végigpróbáltam mindenféle gyógyteát (diófalevél, vadsóska, körömvirág, stb) és rain soul préselt mag alapú lötyit, de az erõs gyulladáson semmi természetes dolog nem segített, csak egy jó adag steroid.

Szerkesztette: kew (2014-07-01 11:18)

Nincs jelen

 

#1734 2014-07-11 19:22

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Most kezdem el a gyógygombákat. Többen írták, hogy nincs hatása.
Megpróbálom nincs vesztenivalóm mert a gyógyszerek nem segítenek.
Ha jobban lennék tõle majd írok.

Nincs jelen

 

#1735 2014-07-11 22:02

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

melyik gomba?

Nincs jelen

 

#1736 2014-07-13 08:43

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Varga Gábor féle gombágat.

Nincs jelen

 

#1737 2014-07-13 12:22

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Toluk mar en is erdeklodtem, de meg nem probaltam ki. Az alabbiakat tanacsoltak crohnra, ha esetleg belekezdene meg valaki:

A hagyományos orvosi kezelések kiegészítésére a Gasthonax kapszulák kipróbálását javaslom ebben az esetben.

GASTHONAX napi adagolása

1. hét 1/6 kapszula
2. hét 1/3 kapszula
3. hét 1/2 kapszula
4. hét 1 kapszula
5. hét 2 x 1 kapszula
Amennyiben szükséges, a késõbbiekben heti fokozatokban tovább emelhetõ a mennyiség. A maximális napi adag 2 x 2 kapszula, gyermekeknél és idõsek esetében 2 x 1 kapszula.

Egyéb tudnivalók:

Az étrend-kiegészítõk használata étkezés elõtt 15-30 perccel javasolt. A kapszulákat szét lehet húzni és a bennük lévõ port bármilyen, nem forró folyadékban elkeverve fogyasztani. Alkalmazás során minden esetben az  optimális egyéni adag megtalálása fontos.  Azt a dózist hagyja meg, ahol a legjobb a közérzete. Amennyiben szédülés, hányinger jelentkezik vagy nehezebben tud aludni, vissza kell csökkenteni egy elõzõ heti kisebb adagolásra! A készítmények együtt és más terápiákkal, gyógyszerekkel is alkalmazhatóak.  Szedésük nem pótolja a kiegyensúlyozott táplálkozást és egészséges életmódot. Javaslataink csak kiegészítik, és nem helyettesítik az orvosai által elõírt kezeléseket.

Bõvebb tájékoztatás érdekében kérem, látogasson el honlapunkra: www.max-immun.hu

Szerkesztette: kew (2014-07-13 12:24)

Nincs jelen

 

#1738 2014-07-13 14:01

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Azt gondoltam, hogy varga, de mégis melyik fajta gombát.

Nincs jelen

 

#1739 2014-07-13 23:54

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jól írta KEW.
A gasthonax mellé még flavogenin pro kapszulát szedek. Napi 1 et.

Nincs jelen

 

#1740 2014-07-15 12:22

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Én többnyire õsszel-télen folyamatosan szedem a propoliszt, a méhész által elkészített tablettában (olyan állagú mint a szõlõcukor). Nekem nagyon bejött mindenféle nyavajára, jól megelõzi a megfázást, influenzát, stb.
Haspuffadás esetén kellemesen csillapít a feszítõ érzésen.
Az aktív szakaszban ittam én is a rain soul lötyijét is, szedtem a propoliszt is, voltam biorezonancián... Mindrõl pozitív a véleményem, mert talán segítik a gyorsabb remisszióba kerülést. De, hozzá kell tennem, hogy az aktív szakasz fájdalmaira és egyéb tüneteire egyik sem csodaszer :(

Nincs jelen

 

#1741 2014-07-15 12:35

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tehát akkor az aktív szakaszban a vérzést nem csillapítja nálad?
Az én esetemben inkább fokozta a vérzést így abba hagytam.

Nincs jelen

 

#1742 2014-07-15 12:52

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Vérzést fokozó hatását egyáltalán nem vettem észre, de javítani sem javított. Szteroiddal együtt is jópár hét volt.

Nincs jelen

 

#1743 2014-07-20 23:45

Szpeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves TotalW!

Csodálom, hogy képes vagy ennyire tudatosan táplálkozni! Úgy látom tényleg mindent elkövetsz, hogy jobban légy, tisztelet!
Jómagam nem vagyok ennyire elkötelezett, mondjuk vega vagyok egy ideje, de azt is csak okosan.
Viszont egy ideje sokkal jobban vagyok töb év folyamatos medrolszedés után.
Ha naívakat kérdezek elnézést, meg tolakodni sem akarok, de ha 1% esély van hogy segít...
Szóval nekem a fogröngent ajánlották, mert állatólag ez is lehet a háttérben (volt is egy kis mûtét), ezen kívül nem lehet kizárni az ételérzékenységet sem - ha már vizsgálták bocs!
A dokik azt mondják pszichoszomatikus. Õk valószínüleg csak lerázzák a vállukról a felelõsséget ezzel, de szerintem is valamilyen lelki problémára reagál a szervezet így, vészjeleket küld. Nekem két könyv van meg pdf-ben ami errõl szól, és amit azokban találtam, nekem sok szempontból telitalálat! Ha gondolod elküldöm az illetõ oldalakat, vagy akár a könyveket is. Persze, ha bárki másnak van szüksége rá, úgyszintén!
Mégegyszer elnézsét! Nem akarok észt osztani, csak ha örülnék ha valakinek hasznára lenne a dolog.
Szép estét!

Nincs jelen

 

#1744 2014-07-21 15:40

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Szpeti!
Én nagyon szívesen fogadnám az ilyen témájú pdf-eket!

Nincs jelen

 

#1745 2014-07-21 17:17

Szpeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Helló!

Örömmel elküldöm, viszont nem tudom hogy lehet itt helyi keretek között?
Ha egy e-mail címet adsz, akkor valamilyen nagyobb méretû fileküldõvel (pl. wetransfer) elküldöm neked ami van!

Várom válaszod!
Szép napot! :)

Nincs jelen

 

#1746 2014-07-21 21:35

Vincike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok Bajtársak! :)
Most regisztráltam magam. Kb 3 hete diagnosztizálták a fekélyes vastagbél gyulladást nálam. Nekem pár hónapja kezdõdött a bordáim íve alatt a gyomorszáj környékén tompa fájdalmat éreztem reggelente, ezzel sokáig nem is foglalkoztam,mert délelõtt már el is múlt, míg nem pár hete már egész nap fájt, elkezdett hasmenésem lenni. Hozzá kell tenni, hogy pár hónapja voltam vérvételen,meg hasi ultrahangon is, de negatív lett. Beparáztam és elmentem egy magánklinikára, ahol egybõl fogadtak, és egy nagyon jó orvost ajánlottak. Az orvos másnap már meg is csinálta nekem az alsó és felsõ tükrözést! :) Altatásba, vagy bódításban, tehát semmit nem éreztem az egészbõl. A következõ amire emlékeztem,hogy az orvosnál ülök és mondja,hogy mi a diagnózis. Ez a 2 napos mutatvány 110.000 Ft--ba fájt nekem,de nem foglalkoztam vele, elsõ az egészség.Felírt egy gyógyszert, amivel garantálta,hogy a tünetek 3-4 nap alatt elmúlnak,de sajnos a gyulladás majd lehet,hogy egy év is! Ez így is történt, 1 nap után már csak napi egyszer mentem WC-re és ez sem hasmenés volt már,hanem normális. A fájdalom is már-már csökkent, de mivel nem írattam magam táppénzre és dolgoztam tovább, egy stresszes melóhelyen, így sajnos a fájdalom vissza jött, 5-6 nap elteltével. Most táppénzen vagyok,a múlt héten végig feküdtem, relaxáltam, pihentem. Reggel felkelés után beveszek egy gyomornedv ellenálló tablettát, utána megiszom egy pohár forralt langyos vizet, majd kb 30 perc múlva elfogyasztom a reggelit, ami a szokásos rozskenyér, pirított kenyér, fõtt vagy sült tojás, csirkemell felvágott vagy hasonló, közben egy 1000 mg-s Pentasat tabletta. Reggeli után egy õszibarackot eszek, vagy sárga dinnyét. Ebédre teljesen átlagosat eszek, persze ami nem zsíros, meg nem fûszeres.
Napközben 2x2 dl körömvirág  teát iszom ízesítés nélkül. Napközben egyszer 40 g zabpelyhet eszem kaukázusi vagy hasonló kefirrel. Vacsora legkésõbb 7 kor, amikor még egy szem Pentasat veszek be. Utána már nem eszem semmit. Folyadékot a teán kívül csak mentes vizet iszom,valamint lúgosított vizet,valamint gyógyszertárban is kapható nem túl olcsó  Kaqun vízet. Kajában: brokkoli,paprika, avokado, csirkemell, csirke hús, hal, kifõttészta és egy csomó hasonló dolgot eszek, csak ne legyen zsíros, fûszeres, nagyon bevált nekem a rizsfelfújt, a sárga dinnye, barack, rizs, krumplileve leves, könnyû zöldségleves, gyümölcs leves sült csirkemell, párolt brokkoli stb. Próbálok sok fehérjét enni, valamint mivel jó pár kiló leugrott rólam így még most a szénhidrátot is nyomatom. Lekopogom, már kb 6 napja tünetmentes vagyok, már annyira össze szedtem magam,holnap kezdem a konditermes edzést, valamint kerékpározást, ami állítólag jót tesz a belek mozgásának.
Szóval nagyjából ennyi a történetem, bár biztos kimaradt valami! :)
Remélem tudtam segíteni másoknak is!

Nincs jelen

 

#1747 2014-07-23 21:12

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A kerékpározás tényleg jót tesz a beleknek (még amikor a sarokig se tudtam elgyalogolni anélkül hogy...), viszont keress rendes kezelõorvost - olyat aki nem évekig nyom egyre több szteroiddal, hanem mondjuk ismeri is, és be is juttat biológiai terápiára. Csodát diétától ne várj, a cél a megfelelõ tápláltság meg a "tehermentesítés".

Nincs jelen

 

#1748 2014-07-23 22:31

Vincike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Rigor sajnos látom egy-két dolgot elég jól félre értettél! A kerékpározást nem egybõl kell amikor lángol a betegség,hanem mint már ahogy írtam,amikor már jobb a közérzet és állapot. Az étrendem nem diétás, mert a fûszerezés és a zsíros kajákat emeltem ki, a többi mehet, bár az orvosom,azt mondta,hogy az én esetemben, mindent megehetek,csak ha lehet, csokoládét, kávét és alkoholt ne vigyem túlzásban! Az orvosom nagyon jó, sõt az egyik legjobb az országban, rengeteg tanulmánya és tapasztalata van, elismert orvos! A mellékelt ábra is mutatja, mivel, nekem 2-3 napon belül megszüntette azt a dolgot, hogy idézzelek "még amikor a sarokig se tudtam elgyalogolni anélkül hogy..."! A gyógyszer adagot pedig fokozatosan lecsökkentette! tehát, ha neked a tüneteid az orvosod ilyen gyorsan nem tudta megszüntetni, csökkenteni,akkor inkább neked lenne szükséged rendes kezelõorvosra!!! Amit leírtam segítõ szándékkal írtam,nem pedig, hogy egyesek..... inkább le sem írom! A tehermentesítés alatt nem tudom mit értesz, ebben a mai világban!!!!

Nincs jelen

 

#1749 2014-07-24 21:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A három hete diagnosztizált tapasztalatra sajnos azt kell mondjam hogy nekem meg 2001-ben diagnosztizálták. Nincs két egyforma beteg, nincs két egyforma fellángolás. Az hogy neked enyhe, meg jól reagálsz valami gyógyszerre, az remek, örülj neki. Na de van akinek egy idõ után már SEMMI nem használ, a legjobb orvosok, a legjobb szerek, a legelképesztõbb tápszer. Semmi. Ne vedd bántásnak, de még nagyon kezdõ vagy a témában (ha szerencséd van úgy is maradsz :) ). A tehermentesítés alatt a könnyû emészthetõséget, kevés és puha a belet nem irritáló székletet értettem.
"Ebben a mai világban" - bármi lehet, lehetsz felhõtlenül gazdag boldogtalan, de földönfutó de vidám bolond is - nincs olyan hogy mai világ, sem a régi sem a jövõ nem biztos hogy jobb - a világ olyan amilyennek képes vagy látni :P

Nincs jelen

 

#1750 2014-07-24 22:08

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sokat segít a következetes életmód váltás vannak sokan akiknek csak az volt az egyetlen lehetõség !
mint nekem is !
Egy biztos amit eddig ettél és ittál azok között lesz az amit ki kell szûrni és elhagyni évekre vagy teljesen .
Sok csoda diéta és rendszer kering a neten de a legtutibb a saját megfigyelés és naplózás
mi jó mi nem !
Nekem a paleo és a ketogén rendszerek váltak be most is valami vegyes érkezésen vagyok de meg is érzem ha vetkezem és betolok egy nagyadag zserbót vagy mézes kémest vagy valami kedvencet ami valamikor a kedvenc volt .
Sok sikert  Vincike !

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB