#1751 2014-07-29 18:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A naplózáshoz azt tudnám hozzáfûzni hogy mivel az emésztés normális esetben ebédtõl számítva 6 óra vékonybél, 20 óra vastagbél, -ez az elfogyasztott étel jellemzõin kívül nyilván érintettségtõl szûkülettõl, gyulladástól, gyógyszerektõl, hasfogótól függõen változhat. Tehát egy adott ételt igazán jól beazonosítani sajna csak úgy lehet, ha reggeli-ebéd vacsora pár napig jelleggel fogyasztod. Persze fellángolás függõ, van ami nagyon hamar egyértelmû jeleket mutat, van ami késõbb fejti ki a hatását. Én anno a krumplit meg a tésztát nem bírtam. Viszont ha nem volt nagyon aktív, akkor például egy házilag savanyított töltöttkáposztát jobban bírtam mint a krumplit. A fellángolás elviselésében segít ha kevésbé ingerli, kevesebb székletet produkál az étel amit megeszel. Összefüggés nincs. Volt hogy egy szinte csak tápszeres fellángolás közben besokalltam, bementem egy Mekibe, big mac menü, és egykettõre alább maradt a fellángolás. Nyilván nincs összefüggés - de ennyit a diétáról.

Nincs jelen

 

#1752 2014-07-29 18:36

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Mint tudjuk nem vagyunk egyformák !
Nekem amikor nagyon aktív volt a nyavalya rendszeresen 1.5-2 óra alatt átszaladt rajtam nagyon sok minden aztán mindent  kihagytam és csak két dolgot kezdtem enni majd mikor az biztos volt számomra hogy megfelel akkor tetem hozzá újabb dolgokat és szépen lassan következetesen minden megoldódott  a tápszer nekem sem volt
gyere-be ... nagyon gyorsan átszaladt ,majd mikor megtudtam mik is vannak benne az egészet kivágtam a kukába .
Mára csak azokat eszem amik nem okoznak semmi problémát és nagyon figyelek rá ne is egyek semmi adalékot és vegyszert bár macerásnak tûnik de vagy betartom vagy a mûtõasztal vissza de koszi abból elegem lett voltam
rajta sokat !
Van sok ismerõsöm és eddig mindenkinek a odafigyelés és a ésszerû dolgok bejöttek .
Persze van amikor kicsi különbségek is tüneteket okoznak másoknál de pont ezért kell naplózni !
Van aki a gyümölcsöket sem eheti és a nyers zöldségeket sem mert annyira érzékeny engem a szója és kukorica készít ki egy pillanat alatt de viszonylag nagyon bírom már a sok egyéb kaját is de nem kockáztatok ami beválik az marad mert:
Gyõztes csapaton nem változtatunk !

sok sikert mindenkinek !

Nincs jelen

 

#1753 2014-08-21 12:36

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Hallott valaki már errõl a gyógynövényrõl: mongoroka (Euphorbia hirta)?
http://www.kami-ker.hu/index.php/2-unca … -mongoroka
Ugyan a Ramicade hatására remekül vagyok, de másfél év után hamarosan abbahagynám a kezelést... és keresek valami alternatív módot az állapot fenntartására.

üdv,
Balu

Nincs jelen

 

#1754 2014-08-22 11:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Alternatív mód? Humira. De most viccen kívül, ha létezne rá alternatíva, akkor azt használnák. Alternatív gyógymód címszó alatt nem mûködõ lehúzások szoktak sajnos menni.
Ezzel kapcsolatos hír, mindenkinek figyelmébe ajánlom, nehogy a sarlatán kezei közé kerüljön:
http://index.hu/belfold/2014/08/22/nem_ … etingzseni

Nincs jelen

 

#1755 2014-09-05 10:19

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1756 2014-09-16 18:31

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Hallott valaki róla, esetleg használta a Lavyl sprayt vagy kúpot? Állítólag vérzéscsillapító gyógynövények vannak benne. Ha tudtok valamit, légyszi írjatok.

Köszi

Nincs jelen

 

#1757 2014-09-16 18:35

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én használtam már mindkettõt, mivel a családból valaki rábeszélt… a világon semmi hatását nem vettem észre.

Nincs jelen

 

#1758 2014-09-17 15:40

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia rny!
Melyiket mennyi ideig használtad? Vérzésre vagy fájdalomra?

Nincs jelen

 

#1759 2014-09-17 21:17

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hat... mind a kettot sokaig, meg egy eve kb, illetve most nyaron megint spreztem, mert megint ramsoztak es hat.. artani nem arthat alapon elfujkaltam. Fajdalomra hasznaltam. Mmint hasznaltam volna. Szerintem ez humbug, es meg ha hasznal is, tuti nem annyit mint amennyibe kerul

Nincs jelen

 

#1760 2014-09-19 11:23

Thimus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok, nem tudom hogy melyik topic-ba kellene írnom, de olvasta már valaki közületek a Lovassy Anna féle Crohn-colitis ég veled címû könyvet?

Nincs jelen

 

#1761 2014-09-19 15:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Thimus: Pont nemrég volt téma, kamu lehúzás, egy kaptafára egy rakás gyógyíthatatlan betegségre is megcsinálták ezt az "ég veled" sorozatot.  - már az eredeti oldala is megszûnt.

Nincs jelen

 

#1762 2014-09-28 19:27

Thimus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi a választ Rigor! Azóta utána olvastam több oldalon és tényleg kamu..... Nem semmi azért, hogy ilyenbõl akarnak hasznot húzni :(

Nincs jelen

 

#1763 2014-09-29 18:46

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Errõl hallott már valaki?
http://www.youtube.com/watch?v=CQglnfEQoBE
Crohn-betegség túlélõ Shona Banda elmondja hogyan élhet szabadon Orvosi Kannabisz Olajjal

Nincs jelen

 

#1764 2014-09-29 18:57

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nekem már a "Crohn betegség túlélõ" kifejezés is kicsit erõs :) Úgy hangzik, mintha a betegek java belehalna..

Nincs jelen

 

#1765 2014-09-29 19:17

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Angolról fordították úgyhogy az ilyen apró finomságokkal én nem nagyon foglalkoznék. Nekem hihetõnek tûnik. Én mindenképpen utána fogok még nyomozni ennek :)

Nincs jelen

 

#1766 2014-09-29 19:23

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

CptBalu!

Tudom elég késõi válasz, de most vettem észre a kérdésedet és én tudok nyilatkozni arról a gyógynövényrõl (legalábbis ami a tea formáját illeti). Elõször pár éve próbáltam ki a Tafedim-ként emlegetett teát. Nos nem is nagyon emlékszem a hatására szóval csodát nem tett (persze jó volt, de életet nem ment ha a crohn nagyon is aktív). Aztán idén nyáron megint iszogattam (másik néven, egy termék ami Brazíliából van...ez itt: www.amazon.com/Madrugada-Euphorbia-Tea- … B00GCTNM3K ), de az erõs görcsök ellen nem tudott segíteni. Ha az állapotom nagyon szar volt, akkor u.olyan szar volt a tea mellett is. Lehet hogy asztma ellen többet segít. Nagyon jó kis növény ajánlom, de sajnos crohn ellen bevetett fegyvernek nem elég. Nekem legalábbis nem volt az.

Nincs jelen

 

#1767 2014-09-29 19:33

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Engem most a ProtexinIBS nevû probiotikum ment meg!!! Szó szerint mert amúgy olyan súlyos a crohn nálam hogy a görcsös fájdalom mindenben ellehetetlenít. És nagyon meglepett de ez a probitikum komolyan segít!!! :) Szóval tudom, ez szörnyen kiábrándító hogy annyi szélhámosság kereng a neten és még akár veszélyesek is de ez szerintem így van mindennel,  fárasztó harc tud lenni mire megtaláljuk a megfelelõ gyógyszert ill. kiegészítõket.
De én erre a segítségre most rátaláltam és ezennel örömmel megosztom Veletek a jó hírt :) :) :)
(ha esetleg nem én vagyok az elsõ? bocsi nem olvastam vissza)

Nincs jelen

 

#1768 2014-09-30 08:11

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

cyan, én már hallottam már / olvastam már csomó ilyen esetet a rick simpsonos olaj használatával kapcsolatban. minden kétség nélkül elhiszem, csak sajnos elég nehézkes azt az oldajat elõállítani… :/

Nincs jelen

 

#1769 2014-09-30 10:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Meg illegális, aztán ha annyira mégsem használ, kb lesz*rod mert úgy be leszel tépve tõle, és akkor legalább jó kedved lesz :)

Nincs jelen

 

#1770 2014-10-01 19:15

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia rny!

Köszi a korábbi válaszodat a lavyllal kapcsolatban!

Én kb. 10 napja kezdtem körömvirág teát inni. Nem tudjátok mennyit szabad inni naponta maximum, és mennyi idõ után kell szünetet tartani?
Természetgyógyász ajánlotta a Cytosan-t és a Chlorellát. Szedte már valaki?

Nincs jelen

 

#1771 2014-10-02 12:07

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Lazzi javasolt adagja napi 2-3 csésze. 1 teáskanál körömvirágot öntsünk le 2,5 dl forrásban lévõ vízzel, lefedve hagyjuk ázni 5-10 percig. Ezután szûrjük le.

Nincs jelen

 

#1772 2014-10-04 15:19

Gyurko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hello!
Szeretnek annyiban segiteni taplalkozas nagyon fontos a gyogyulasban.
Tesztak, kenyer, zsiros dolgok, sor, savas, csipos etelek elkerulenok.
Nekem ami jo puhara fozott barnarizs, jo minosegu.
Avocadoval ha kaphato nagyon segit.
E melett lehet gyogyszert is szedni de elhagyhato szerintem ha gyogyult.
Udv

Nincs jelen

 

#1773 2014-10-04 19:49

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszi Szuszidi, így fogom inni a teát, nagyon bízom benne!!!
Tudom, hogy egyáltalán nem mindegy mit eszem, sõt. Tejterméket soha (allergia miatt), glutént és egyéb gabonákat kb. fél éve nem eszem. Tulajdonképpen csak max. 10 étel van, ami nem okoz masszív vérzést. Elkezdtem a paleot, de nekem azok közül rengeteg minden nem jó pl. tojás az allergia miatt. Nagyon egysíkú az étkezésem és ez megint csak rossz. Eddig (8 éve colitis) kerültem a zsírt, de most a paleo miatt kipróbáltam, és úgy tûnik nekem jó ( igaz nekem nincs hasmenésem).
Most olvastam a Syntol-ról, van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Nincs jelen

 

#1774 2014-10-21 11:05

hegeduslinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Lazzi
Én most irok itt elõször, mert úgy érzem mostmár muszály. 2007 novemberében állapítottak meg colitis ulcerosa-t nálam. Mindenféle gyógyszeres kezelések után rájöttem, hogy nekem kell kezembe vennem a dolgot, mert nem segítettek, csak romlott a helyzet. Arra rájöttem, hogy fontos a táplálkozás. (tudok segíteni benne ha érdekel), meg nekem ami most segített az a lavyl.Az orvos már remicade-et akart adni, de nem mentem bele. napi 15 wc, rengeteg vér és iszonyatos görcsök. A lavyil 5 nap alatt megszûntette mindezt, persze kiegészítõ dolgokkal együtt. privátban segítek, ha akarod.  Vegyétek észre, hogy minden ember más és mindenkinek más a megoldás.Van akinek ez nem segít, van akinek meg az életét menti meg. Én tünetmentes vagyok tõle jelenleg. és az is maradok. :-)mindenkinek jobbulást

Nincs jelen

 

#1775 2014-10-21 11:08

hegeduslinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia, én most vettem meg a könyvet és nagyon sokat segített. Kinek mi.....
szerintem csak tanulhatsz belõle. minden jót.

Nincs jelen

 

#1776 2014-10-21 11:17

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia hegeduslinda

Szerintem ide is leírhatod,hogy neked mi segített.A többi sorstárs is gondolom szeretné látni....ha nem titok.

Nincs jelen

 

#1777 2014-10-21 11:32

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

a lavyl egy kamu
de sok a hiszékeny ember

Nincs jelen

 

#1778 2014-10-21 12:12

hegeduslinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

persze, leírhatom. jelenleg 2 hónapja vagyok tünetmentes és most kezdem csökkenteni a szteroidot.
Nekem az segített, ami másnak lehet nem. A lavyl, Lovassy Anna ég veled könyve, a táplálkozás, meg az, hogy iszonyatosan dolgozom azon, hogy megfejtsem a lelki okait. ez is minden embernél más. általánosságban elmondható, hogy a gyulladás a félelemmel függ össze, a belek pedig az elengedéssel, és ez miatt az elfogadással is.biztos mindenkinek volt egy pont a legelsõ tüneteket megelõzõ fél évben, ami feltette a pontot az í-re. és mindenki, ha magába néz egy kicsit, rájön, hogy mi volt az. Na ezzel a dologgal kapcsolatos félelmeinket kell kezelni. A táplálkozásom egyedi. nem eszem tejet és tejfölt, mesterséges dolgokat, fehér lisztet és cukrot. csak vizet és gyógyteát iszom. nem használok vegyszereket.Ja és a stressz. azt kerülni nem lehet, de feloldani igen. meditációs és energetikai gyakorlatokkal. És ez így együtt tényleg mûködik nálam.

Nincs jelen

 

#1779 2014-10-21 12:15

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

mi az, hogy mûködik? Mennyit javultál, hogy vagy most?
Kenyeret eszel csak nem fehér liszteset?

A lavylt hogy használtad? Ez állatira érdekelne, mert én kaptam anno ajándékként, de nekem a világon semmit nem ért és elég kókler dolognak tartom. Ha viszont neked pozitív a tapasztalatod vele annak örülök, - sose lehet tudni - és érdekelne hogyan használtad pontosan, hátha nekifutok még egyszer, ha szkeptikusan is :)

Nincs jelen

 

#1780 2014-10-21 12:19

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

hegeduslinda Én a betegségedrõl kérdeznék! Mióta szeded a szteroidot, és mekkora dózisban? Milyen gyakran írták fe és mennyit szoktakl? Milyen hosszú tünetmentes idõszakaid voltak?

Nincs jelen

 

#1781 2014-10-21 20:21

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ma regisztrált, 3 hozzászólás mindegyik reklám, de minimum csodás gyógyulást ígér anekdotikus tanúvallomásos bizonyítékkal - (bár már óvatosan hogy nem biztos hogy mindenkinek használ - mert nem fog, és így erre lehet késõbb hivatkozni).   És persze hülyeségeket ír. A "vegyszer" az szitokszó? energetikai? Milyen? Atom? Vagy misztikus ezoterikus?  A könyvet amit már rég mindenki körberöhög?

Szerintetek?...  érdemes egyáltalán kérdezni? "Ég veled c." dögkeselyû sorozat... hess! hess! :)

Szerkesztette: Rigor (2014-10-21 20:22)

Nincs jelen

 

#1782 2014-10-22 10:09

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nekem is feltûnt az elsõ hozzászólásában,hogy mekkora baromságot írt a szuper Lavyl-rol.Na meg privátban akart egyezkedni Lazzival.
Nem hiába szoktam kérni a "sortársakat",hogy írják le a fórumon,hogy nekik mi segített.Más is látja az ilyen kamukat.
Gondolkoztam azon,hogy privátba felveszem vele a kapcsolatot,utána személyesen találkoznánk,és akkor megmutatnám neki,hogy egy baseball ütõ mennyire jobb hatással van az ilyen nyomorultakon.ahogy hegeduske fogalmazott a saját termékei reklámozásával:-Na ezzel a dologgal kapcsolatos félelmeinket kell kezelni.
Ezt kezelném,hogy a szájába belenyomnám finoman az ütõt,de ugy,hogy a fogai darabokra hullanának. :)
Utána a táplálkozása egyedi lenne. :) Tutti,hogy vegyszermentes pépes ételt enne,ami jobban segítene neki._JA!És én ezt ingyen megoldanám neki.Csak,hogy megmutassam,mennyire gyógyhatású ez a dolog.És,h mennyire segítõkész vagyok én is.  :)
Bármikor tudunk találkozni Linda. ;)

Nincs jelen

 

#1783 2014-10-22 11:25

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem beszélve arról, hogy 7 év után már rá kell jönnöd, hogy a szteroid mennyire pozitív hatással van a bélre. Én nem lennék ilyen rosszindulatú, mert van aki tudatlanságból csak egy újabb bogyónak gondolja. Ezért a velük párhuzamosan szedett lavylt istenítik. Holott teljesen placebó amit a kettõs vakteszttel lehetne kiszûrni, ami meg ugye nincs. Elképzelhetõ lenne, hogy hegedûslindánál ez a helyzet, de! A kezelések és a 7 év tapasztalat gyanút vet fel.

Ha remicade-et akarnak adni, ahhoz a protokol szerint szteroid függõnek kell lenni és nem reagálni az immun szupresszánsokra. Aki szteroid függõ, nem esik a placebó áldozatává és bizalmatlan, mert semmi nem használ. Újabb gyanú, hogy privátban  akar beszélni...

Szerkesztette: QpaK (2014-10-22 11:27)

Nincs jelen

 

#1784 2014-10-22 12:21

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én nem tudom mi az a lavyl, de mint az bármikor megtörténhet velünk, lehet hogy más (az életmódi Változtatások +hit?!) segített neki. Én akkor csak további szép tünetmentességet kívánok neki. :)

Nincs jelen

 

#1785 2014-10-22 15:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

cyan: Ne áltassuk magunkat, az életmódbeli változások + hit-tõl nem gyógyulsz meg ha komolyan beteg vagy (a tünetek elviselésében max, de a fellángolás nem ettõl fog elmúlni). Ha meg nem, akkor kb. nagy ritkán egy kis fellángolás, és vígan eléldegélsz hosszú évekig tünetmentesen különösebb odafigyelés nélkül is.
Tök egyértelmû hogy kamuzik, (bizonyítottan átveréssel "házal") szabvány "dögkeselyû" értékesítési sablonokat használ.

Nincs jelen

 

#1786 2014-10-30 22:20

hegeduslinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszönöm...

Nincs jelen

 

#1787 2014-10-30 22:28

hegeduslinda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem igazán éri meg veletek foglalkozni. Még csodálkoztok, hogy miért nem gyógyultok??? Milyen hozzáállás ez? Tényleg kívánok mindenkinek sok-sok szeretetet és békét a szívében. És talán akkor nektek is sikerül.
üdv

Nincs jelen

 

#1788 2014-10-30 22:50

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tõled milyen hozzáállás ez? Privátban akartad Lazzinak elmondani, hogyan gyógyulhat meg. Ez azt jelenti, hogy rajtunk nem is akartál segíteni. Most meg azzal jössz, hogy a lelkemmel van a baj, miközben a kérdésekre sem válaszoltál. Ez így elég álszent… Vagy ne erõltesd ezt a beszélgetést, vagy öntsél tiszta vizet a pohárba, mert nagyon rosszul indítottál!

Nincs jelen

 

#1789 2014-10-30 23:59

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

"Nem igazán éri meg veletek foglalkozni. Még csodálkoztok, hogy miért nem gyógyultok???"

Remélem azért nem haragszol.

Nincs jelen

 

#1790 2014-10-31 11:19

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

az életmód  váltás fontos és minden amit elõtte megszoktál ételeket át kell gondolni mi is lehet a gond
sok esetben a bizonyos ételek italok elhagyása nagyfokú javulást eredményez

Nincs jelen

 

#1791 2014-10-31 12:06

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Igazad van csak õ gyógyulásról beszél, nem javulásról.

Nincs jelen

 

#1792 2014-10-31 13:25

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

És repkednek tovább az álszent ügynök klisék. Még van pofája. Persze, hátha valaki bedõl a gagyi dumájának. Még hogy szeretet, - pénzpénzpénz! mindjárt kidobom a taccsot. vigyázat "CUKROSNÉNI"!

Nincs jelen

 

#1793 2014-10-31 13:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Shark: A diéta, bizonyos ételek italok elhagyása a közérzetre, az elviselhetõségre, székletszámra, kevesebb puffadásra, kevesebb fájdalomra van hatással. Sajnos a fellángoláshoz nem sok köze van. Tisztán tápszeren sem múlik el, és ha nincs fellángolás akkor nem fog elõjönni semmi olyan ételtõl amitõl egy egészséges ember sincs rosszul. (Kivétel persze ha valamire allergiásak vagyunk, vagy mondjuk laktózérzékenyek).

Nincs jelen

 

#1794 2014-10-31 14:51

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Rigor
Sajnos eddig csak a Szendi féle könyvekben találtam összefoglalást hogy miket is okoznak bizonyos étel és ital csoportok és egy biztos hogy azok teljes elhagyásával tünetmentes lehet mindenki azért nem mondom hogy gyógyult mert ahogy vissza tér az étkezésbe az a pár anyag egybõl jelentkeznek is a tünetek az igaz nem olyan intenzíven és nem olyan hirtelen de vissza tudnak jönni és igen a tápszerek csak azért nem megfelelõek mert több vegyszer van bennük mint egy kiskertekben használatos permetezõszerben ...amíg a bolti tej alkalmas hatásosan nõvényvédelemre is addig én biztos nem fogom többet fogyasztani ! és itt nem csak a laktóz vagy a glutén a bûnös mert van még pár adalék ami nagyban felelõs azért hogy mi is történik az emberekkel és ezt egyre jobban elismerik orvosok is hogy teljes életmód váltással nagyon sokat javulnak az emberek  már két éve is a Semmelweis klinikán is egy drasztikus étel váltást javasoltak mert az az ami beválik a orvosi kezelések mellet is és nem helyette és szerintem az sem véletlen hogy ezek a típusú betegségek jelen vannak és ahogy terjed a modern táplálkozásnak nevezett csoda nem véletlen hogy a betegségek is megjelennek olyan népcsoportok között is akik addig egészségesnek mondhatták magukat ...akkor ezt mire lehet vonatkoztatni ?

Nincs jelen

 

#1795 2014-10-31 15:21

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Arra a közhelyre, hogy „ép testben ép lélek” bármit rá lehet fogni. Kár, hogy ez egy autoimmun betegség, amit nem a stressz vált ki. Tulajdonképpen a stresszt mint kiváltó tényezõt már a 30-as években elvetették. Ilyen formában még megalázó is, amikor abból indulnak ki a kuruzslók, hogy a beteg ennyire nem jár utána a bajának.

Kiábrándító, amikor azon túl, hogy rosszul vagy még hibáztatnak is: (nem vagy elég pozitív/amit ettél/az energia áramlásaid, meg elfojtásaid…).Mert nyilván én vagyok a dilis, csak még nem tudok róla. Ha „megtalálom az elfojtott problémáim” és nem gyógyulok meg, hát nem volt elég erõs a hitem. Végtére is senki nem ígér semmit, csak hogy talán sikerülhet= az egész reményt adhat. És ha nekem ez nem elég, akkor rajtam már megint nem lehet segíteni. A remény magával hozza a kételyt is. Ez azt jelenti, hogy utána nézek az adott terméknek. Aztán kiderül, hogy a termékrõl nem találok hiteles információt az interneten. Tehát, hogy ha nem veszem meg a terméket, akkor bizalmatlan (izé reménytelenül negatív) vagyok, ha pedig megveszem, de nem használ, nem megfelelõ a lelki beállítottságom.

Kétféle embertípus hirdetheti a termékeket: Az egészséges, de tudatlan. Ez párban van az egészséges, de pénzéhessel. A másik típus a beteg, de tudatlan. (Ez már ritkább) Párja a beteg, de pénzéhes. (Ez a legritkább)

Szerkesztette: QpaK (2014-10-31 15:22)

Nincs jelen

 

#1796 2014-10-31 15:34

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Shark

Nem kötözködni akarok.Elhiszem,hogy neked bevált ez a "diéta".
De szerintem ez a kijelentésed kicsit túlzás:
-hogy miket is okoznak bizonyos étel és ital csoportok és egy biztos hogy azok teljes elhagyásával tünetmentes lehet mindenki

"Tünetmentes lehet mindenki".

Tudod,hogy ez nem így van.Ez a betegség elég komplex,hogy rá lehessen fogni csak egy dologra.
Félre ne érts.Mint írtam,nem kötözködni akarok.
Én annak örülök,hogy neked bevált ez a váltás.
Én is kiprópáltam sok dolgot,de idáig semmi nem használt....
Volt idõszak,mikor csak biokaján éltem.
Volt olyan idõszak is,mikor csak egyfajta kaját ettem hosszú ideig.(Rizs reggel-délben-este,utána csak krumpli,és igy tovább...)
Ha tényleg csak ennyi kellene,hogy remisszioba kerüljünk,akkor szerintem sokan áldoznának eme oltáron.
És sokan is áldoznak,de semmi eredmény.

Nincs jelen

 

#1797 2014-10-31 16:34

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

pont a rizs és a krumpli marha rossz !
és igen ez egy autoimmun betegség ami azért van mert a szervezett maga ellen fordul ..de miért is mert olyan anyagok okoznak szervi elváltozásokat amiket eddig ettél és marhára nem volt jó a szervezetnek de én csak javasoltam hogy kicsit utána kellene olvasni mit is okoz a krumpli vagy a gabona és ha mellé még társul sok adalék anyag is ami között van olyan ami roncsolja a bélfalat és szinte tönkreteszi gyorsan ha nincsen mellé olyan anyag ami esetleg karban tartaná a szervezetet  nem diétáról beszélek hanem egy teljes szemléletváltás és életmód váltás kell persze amikor nincsenek tünetek belefér néha kicsit már étel de én kb 7 éve nem ettem krumplit mert tudom mit is okoz de még lehetne sorolni a káros anyagokat utána kell olvasni !

Nincs jelen

 

#1798 2014-10-31 16:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Bele olvastam a kis vitába adtok hideget, meleget! :)
Én ezt tartóm 7-8 éve nekem bejött. ( S többször ide is leírtam) :
Csak ma
1. Ne mérgelõdj!
2. Ne aggodalmaskodj!
3. Légy hálás!
4. Tisztességesen végezd a munkád!
4. Légy kedves emberekhez!
Szép estét!!

Nincs jelen

 

#1799 2014-10-31 17:14

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Shark

"de még lehetne sorolni a káros anyagokat utána kell olvasni !"

Hidd el,megtesszük.
Mint írtam,nem vagyunk egyformák.
Szerinted mindenkinek problémája van a rizzsel és a krumplival???
Még a 40 éves haveromnak is,aki amatõr testépítõ,és "ezeket a mérgezõ" cuccokat eszi már 2,5 évtizede óta??
Biztos....azért nem fossa szét magát.
De valamit félreértettél.
Valakinek bejön,és hát valakinek nem......miért?Ezt a dolgot csak a jóisten tudja megmondani.

Szerkesztette: flydomi (2014-10-31 17:14)

Nincs jelen

 

#1800 2014-10-31 18:41

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sharknak teljesen igaza van, nem véletlen, hogy a kifejezetten bélbetegeknek tervezett diéták (scd, gaps…) szigorúan tiltják a keményítõket: krumpli és rizs. Egyébként ha az ember kis odafigyeléssel betartja ezeket - és nem egy napig hogy mondhassa hogy nem használt - akkor csak jót tesz magával.
Az, hogy az egészséges embernek nincs problémája valamivel, annak õ örülhet, de számunkra nem információ.
Sajnos sokan a diéta alatt valami olyasmit értenek, ami nem kifejezetten nekünk lett tervezve és nem is ér semmit, érdemes ezeknek utánanézni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB