#351 2008-04-08 13:19

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Ede! Én mindenkit óvnék ilyen dolgoktól , mint agykontroll, dianetika, reiki, mert nagyon károsnak tartom. E meggyõzõdésem Bibliai eredetû, továbbá pár embertõl hallottam ezekkel kapcsolatos rossz tapasztalatot.
Személyes tapasztalatom nincs.
Sokan mondják, h hinni kell valamiben és ez már eleve jó.
Szerintem a hit csak eszköz (az ember kinyújtott keze jelképesen, ahogy Cseri Kálmán református lelkésztõl hallottam), önmagában a hitnek nincs ereje. Tegyük fel, h nincs Isten, de én hiszek benne és vmit kérek tõle. Akármennyire hiszek ekkor hiábavaló a hitem.
Az Istenbe vetett bizalmam (hitem), azért mûködik, mûködhet, mert a Jó Isten cselekszik.
Viszont sokan vannak akik pl hangoztatják, h függetlenek nem hisznek semmiben, de esetleg van vmi kabalájuk, vagy kicsit ódzkodnak péntek 13-ától, vagy lekopognak dolgokat , vagy fekete macska stb.
Ez is egy fajta hit, csak ezzel az ellenség akarja az embert az õrületbe kergetni.

Szerkesztette: Ottó (2008-04-08 13:19)

Nincs jelen

 

#352 2008-04-08 14:13

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Bakker, az egész elveszett!! Mindegy, próbálom még egyszer!
Kedves Ottó. szerintem látatlanba nem kellene látatlanba, ismeretlenbe ilyesmit mondani. Egyrészt, nem venném egy kalap alá a dienetikával (a másikkal nyugodtan lehet), mert a dienetika tényleg káros. Volt szerencsém a szomszéd által egy kicsit belelátni, akit immár 2 éve nem hagynak békén csak azért, mert véletlenül a Blahán bement egy elõadást meghallgatni. Éjfélkor is képesek felhívni, merthogy... szóval ebben igazat adok Neked.
Viszont az agykontroll tekintetében el kell, hogy mondjam, hogy dr. Domján László, aki a legfõbb oktatója ennek ma Magyarországon (eszméletlen intelligens pasi, csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni) és egész családja (hatan vannak testvérek vagy heten) mélyen hívõ és vallásos emberek. Az agykontroll nem vallás, "csak" egy stresszkezelõ technika, amely több tízezer embernek adott segítséget abban, hogy az életét rendbe rakja (sok orvosilag dokumentált gyógyulással is) {ó, már látom, hogy Rigor hogy húzza össze szemöldökét ezen a magas labdán:))}. Szerintem az életben mindennel kapcsolatban a megoldás az ember saját maga, mondom ezt azzal kapcsolatban, hogy ha valami rossz történik velem, akkor nem szabad semmi másra ráfognom a dolgot, mint magamra. Azért mert például nekem magammal kapcsolatban nem mûködik az agykontroll (már ha mással kapcsolatban alkalmazom, akkor igen), azért én nem kiabálok rá, hogy az egy sz.r, mert nem az, csak az én hitem nem ebben van.
A hit meg a hitvallás én úgy értelmezem, hogy két külön dolog. Az iszlámok is, a zsidók is, a keresztények, a keresztyének, a reformátusok, meg még az Isten tudja, hogy hányféle izék is mind az Istenben hisznek, nem? Csak máshogy HÍVJÁK. Minden (hit)vallásnak a gyökere a felettünk álló jóba vetett hit, gondolom én (nekem ez jött le). Egyébiránt nekem az a (hit)vallás szimpatikus (majd késõbb eszembe jut, hogy hogy hívják), amelynek az alapja a nem ártás. Kell ennél több? Sem magadnak, sem másnak. Az ember - meggyõzõdésem - legtöbbet magának árt, aztán jönnek a többiek. Szerintem az Általad felemlegetett "függetlenek nem hisznek semmiben, de esetleg van vmi kabalájuk, vagy kicsit ódzkodnak péntek 13-ától, vagy lekopognak dolgokat , vagy fekete macska stb." típusú emberek a (hit)valláson kívül alkalmazott stresszoldó metódusok kóklerei, úgy ahogy valahol Rigor írta, hogy (ja az alternatív dolgos részben), hogy õ azokra haragszik, akik az emberek kétségbeesését kihasználják a mindenre jó, mindent gyógyító drága sz.rokkal. Na ezek is azok, akik nem - jobb szó nem jut eszembe - igazi dolgokat szeretnének minél több emberhez eljuttatni, hanem csak nyerészkedni meg elkábítani akarják a népet.
Na, jó hosszú lett, bocs mindenkitõl, de ha egyszer beindul a szájömlésem, meg a gondolataim szárnyalása... Szép napokat kívánok!!!

Nincs jelen

 

#353 2008-04-09 22:45

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Õszintén nem olvastam végig 39 oldalt , csak bele bele néztem... és nem találkoztam ezzel a felvetéssel.
Hallott valaki a Bremer terápiáról ( http://www.bemer3000.hu/ )? Esetleg próbálta? Volt mérhetõ eredménye?

U.i.: Nálam nem váltott ki agressziót a medrol , a folyamatos elhagyása viszont sûrû fejfájással járt , és a látásom romlott -valószínûsthetõen a szteroidtól.

Nincs jelen

 

#354 2008-04-10 12:48

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Zsuzskaa!
Igen én próbáltam és begörcsöltem tõle...nem kicsit, nagyon!

Nincs jelen

 

#355 2008-04-11 13:27

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Ildikócska!

Igazándiból új munkahelyem van , és a fönököm foglalkozik a bremer-rel.Így ingyen  kaphatom a kezelést. úgy  éreztem egy próbát megér, mert a könyvében megtaláltuk a betegség leírását is , meg hogy javitja a sejtek életmûködését , energetizálja õket. Bár az immunrendszer erõsítõ hatása nem tudom hogy menniyre tesz jót... Egyenlõre 1 hónapja kezelget... és sok változás nem volt. (Csak más téren segitett - fejfájás , vérkeringés , hasi fájdalmak... ). Azt hiszem megbeszélem még a doki nénimmel is  , hogy mit szól hozzá . Szerencsére nem zárkózik el alternatív megoldások elõl.

6 éve vagyok crohnos , és csak az elején ovltam kórházban igaz akkor 2 hónapot és nagyon durva volt , mert félrekezelték. Na mindegy. A lényeg hogy azóta szerencsére kisebb fellángolások voltak csak , többnyire csak az apróbb tüneteim vannak. Így nehéz észrevenni a javulást. :)

Nincs jelen

 

#356 2008-04-11 13:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Zsuzska: nekem ez a bremer dolog nagyon áltudományos átverésnek tûnik, ha jól értettem mágnesezéses vonalon mozog, amirõl bõvebben (és egyéb tudományos háttér a jelenségekrõl,  felhasználhatóságról):

http://szkeptikus.blog.hu/2007/12/03/ma … gyaszatban

Nincs jelen

 

#357 2008-04-11 14:14

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Igazából szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban , egy dolog gondolkoztatott el , hogy állatgyógyászatban is alkalmazzák. és az állatokat nem lehet átverni mindenféle placebóval.
Illetve múlt héten elkapott egy hasmenéses hányós magas lázzal járó vírus. 3nap alatt elmúlt úgy hogy napi 2 kezelés volt.
De megmondom ezt utálom a legjobban vannak ellene érvek vannak mellette érvek és igazából el sem tudod dönteni hogy most kipróbáld e vagy sem. Csak bízni tudsz továbbra is hogy talán ez jó lesz valamennyire :)

Szerkesztette: Zsuzskaa (2008-04-11 14:17)

Nincs jelen

 

#358 2008-04-11 18:05

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szasztok! jaj de jó hogy szóbahoztátok ezt a Bremer dolgot! A háziorvosom akar beleugrasztani,kezelésenként 1800 ért, s így a 20.-at ingyen kapom....de én nagyon ódzkodom tõle, de csak gyõzködött hogy nézzem meg a weboldalukat,de engem az sem gyõzött meg, mivel olyan dícsérõ  leveleket akár én írhatok magamnak :D ....
Úgyhogy most nem tom mit csináljak, ráadásul csontritkulásra akarná adni, de a Crohn-t is rendbeteszi....szal nem tudom.
A múltkor már akartam írni de inkább mégsem írtam,de most hogy szóba hoztátok, most már kíváncsi vagyok! Üdv: T.

Nincs jelen

 

#359 2008-04-11 22:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Zsuzska: az állatgyógyászat se garancia. Sõt! az állatok képesek jobban regenerálódni/meggyógyulni maguktól mint az emberek, ráadásul az eredményesség kiértékelése is ha elfogult nincs korrekt mérés, csak fõleg anekdoták és tippelgetések + publikálási elfogultság akkor még akár egy ártalmas módszert is ki lehet hozni pozitívba!!!

De a legjobb példa a szeretett babok esete:

http://www.zotyo.hu/para/vassy/vakproba.htm

Érdemes elolvasni mindenkinek! (avagy hat-e a szeretet a babok fejlõdésére)

Nincs jelen

 

#360 2008-04-15 20:49

nika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hol vaagy Ede melyik oldalon?

Nincs jelen

 

#361 2008-04-16 10:16

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ede: Az agykontrol tudományos alapjaiban sok sok hiba van, sõt egyenesen káros és veszélyes technika.
Igen, sok hasznos és mûködõ dolgot használ csak nem megfelelõ felügyelettel, háttértudással, és már megbukott tételek alapján is.
Tehát lehetne ez egy jó dolog is, de így olyan mintha valaki csak fél évig tanul sebésznek, és sok hasznos dolgot felszed, közben sok minden technikáról kiderül hogy hülyeség amit tanult, - hozzávesz még pár ötletet a hentestõl, és nekilát mûteni.
Biztos hogy van akin segít, de hát khm.

Nincs jelen

 

#362 2008-04-16 20:19

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Csak hogy a másik oldal is szóhoz kerüljön több éve agykontrollos vagyok és még élek sõt nagyon sok barátom az és még õk is élnek.

Nincs jelen

 

#363 2008-04-16 20:52

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Néha úgy érzem, nincs semmi értelme leírni dolgokat. De még mindig tartom, ha egy embernek is, de segít, akkor igenis van értelme. Az hogy káros lenne meg veszélyes... hát khm..
Azért még jó, hogy sebészkedni nem így szokás...
Egyetértek Norbyval. Szép napokat

Nincs jelen

 

#364 2008-04-16 20:57

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia, Nika, nem értem a kérdésedet... Most itt vagyok:))

Nincs jelen

 

#365 2008-04-17 08:42

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Ede!
Picit még visszakanyarodva az agykontrollhoz, én 1997-ben olvastam el Jose Silva könyvét. Nagyon nagyon belelkesültem, (akkor voltam 2 éve diagnosztizált crohn beteg) azt hittem az életem gondjai megoldódnak, és bármit elérhetek amit akarok. Aztán a gondviselés úgy vezette, h '97 végén végül a Biblia került a kezembe. Valamennyire nyitott voltam felé igy a Jó Isten tudott terelgetni. Sosem akartam keresztény lenni (most már szeretnék jó keresztény lenni), h idáig jutottam az tényleg az Isten eredménye, semmiféle ilyen nevelést nem kaptam. És 2005-re találtam meg azt a keresztény felekezetet ahová szeretnék tartozni.
Egy kicsit a Bibliai alapú hitrõl annyit szeretnék mondani, h a Biblia vallása radikális. Ami azt jelenti, h a Biblia Istenén kivül minden más a Sátán mûve (akkor is ha sok jó eszme van benne, mivel a sötétség fejedelme nagyon jól tudja keverni az igazat a hazugsággal).
Ez tudom, h sokatokban nagy megütközést okozhat, mondhatnák, h miért van olyan sok keresztény felekezet stb. , sajnos ennek a fajta radikalitásnak a torz ördögi eredménye a sok eretneküldözés, amit a magukat keresztényeknek valló valójában az ördög rabszolgái Jézus és a kereszténység nevében mûveltek a középkorban, azt hiszem errõl mindannyiótok tud a történelmi ismeretei alapján. Hiszem, h a Biblia Istene az igaz Isten, de õ nem kényszerit senkit. Mindenkinek a meggyõzõdését tiszteletben kell tartani, egy kereszténynek igy kell viselkednie. A Biblia Istene a szabadság Istene: 'ahol az Úrnak Lelke ott a szabadság' 2. Korintusi levél 3. 17.

Nincs jelen

 

#366 2008-04-17 11:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Norby1: Figyeld azért mit írtan.  Írtam olyat hogy aki kipróbálja belehal? Azt írtam káros lehet, illetve azt hogy a módszer sok helyen téves, de azt is írtam hogy igen, vannak benne jó és mûködõ dolgok is. De tekintve hogy van ennél jobb módszer, biztonságosabb hatékonyabb hülyeségmentes, - tehát innentõl fogva minek? Olyan mintha valaki kizárólag utcai bunyózni akarna és erre úgy kíván felkészülni hogy aikidot megy tanulni. Ami ugye tradícionális, , átmozgat szép, kultúra, stb de hogy sok év gyakorlás után is kb olyan szinten leszel hatékony az utcán mint aki három hónapig lejárt valahova boxolni (egyéb célirányos stílust nem is említve) - az is biztos.
(talán ez a hasonlat jobb)

Nincs jelen

 

#367 2008-04-17 13:46

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én nem állok egyik "táborhoz" sem, vallásos vagyok a magam módján, de nem a vita topikba írom mert sztem ezen nincs is értelme vitázni. Ottónak jelezném, hogy a vallás és az agykontroll nem hiszem hogy ütközne egymással. Az agy sokmindenre képes, sokszor nem is gondolnánk. Ha az agykontrollal el tudunk vmit érni saját érdekünkben az bagyon szuper, hiszen mindenkinek az a célja hogy akárhigy is de jobban érezze magát. Az agykontroll pedig nem medrol, ami tönkreteszi a szervezetet és ha ez segít, az jó.
Ottó, a vallással sztem ez nem keresztezi egymást, még egy "úgymond gonosz" ember is néha azt mondja "Istenem segíts!", a betegek közül pedig még többen. De errõl nem is írnék részletesebben, mert ez mindenkinek "belügye", magánügye.

Nincs jelen

 

#368 2008-04-17 14:33

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

íme az ellenpélda arra, hogy az agykontroll ütközik a vallással

http://www.karizmatikus.hu/agykontroll2.htm

Nincs jelen

 

#369 2008-04-17 14:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A vallás a valósággal ütközik, innentõl fogva:P - de talán tudományos alapokon/szempontok szeirnt kéne vizsgálni az AK-t:)

Nincs jelen

 

#370 2008-04-17 14:52

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

EZT EGY VOLT TERMÉSZETGYÓGYÁSZ ÍRTA, nem Jézus, nem az Isten, HONNAN TUDHATJA Õ MEGÍTÉLNI HELYETTE mi a helyes és mi nem ÉS MILYEN ALAPON?

A leírtakkal kapcsolatban számos dolgot írhatnék, azért nem teszem mert ez a fórum végülis nem errõl szól.

Van aki szerint ütközik az agykontrollal én nem ezt vallom, mert én még nem hallottam, hogy rosszhiszemûen használta volna bárki is, az pedig, ha magunk vagy hozzátartozónk javára fordítjuk, kizárt, hogy mondjuk Jézus ellenezné. Nem csak a szenvedésre teremtett minket, hiszen akkor õ az életében nem gyógyított volna meg annyi beteg embert. (Nekünk meg a szenvedésbõl mindannyiunknak kijut bõven)

Úgyhogy ez számomra nem volt megfelelõ ellenpélda, de nekem nincs szándékomban meggyõzni bámiról bárkit, és hangsúlyozom ez a fórum nem is ezért van és tiszteletben tartom mindenki másabb fajta gondolkodását. Én így gondolkodom.

Szerkesztette: Vicaa (2008-04-17 14:56)

Nincs jelen

 

#371 2008-04-17 18:45

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Drágák, igen sokat mosolyogtam a belinkelt irományon. Kicsit furcsállom, amikor úgy általában lövöldözik valaki, hogy rossz lehet egy technika, egy világszemlélet, egy dolog. Gondolok itt arra, hogy talán a legautentikusabban az húzhatná le a vizes lepedõt errõl is - és még sok másról -, aki rászánná az idejét, az energiáját, ne adj Isten pénzét, hogy megismerjen valamit és akkor, ha személyesen kapott valami tapasztalást, hozná elõ a tudományosan is alátámasztott észrevételeit. Azt, hogy én hallottam a 4. szomszédtól, hogy az unokaöccse harmadági.... nem bírom komolyan venni. Sajnos, nekem egyetlen bajom van vele, hogy nem szánom rá az idõt, mert bizony ezzel foglalkozni kell. Ajánlottátok a Titok címû könyvet (tök jó, próbálom minél többször elolvasni), nos, abban is rengeteg kapcsolódási pont van. Sõt, ha jobban megnézzük, szerintem minden olyan technikával kapcsolódik, aminek alapja a pozitív hozzáállás, a nem ártás, a hit. És lehet, hogy tök mindegy, hogyan hívjuk, ha segít.
Petricsészés tudományos mérésekkel nem mindent lehet bebizonyítani, de nagyon sok, orvosilag és orvosdiagnosztikailag igazolt gyógyulás van e tekintetben, amit a kételkedõk még szerintem így sem fogadnak el.
A vallással való kapcsolatban pedig annyit tudok,  hogy bármilyen felekezet hivatalos képviselõje elõtt teljesen nyitott és ingyenes a részvételi lehetõség.
Nu, legalább amíg ezzel foglalkozunk, nem a beleinkre figyelünk:):):)
Szép napokat, és ha vitamin, ha természetgyógyász, ha tibeti gyógyító hang, ha fekete macska foltos farka árnyéka, stb. fontos, hogy jobb legyen legalább egyvalakinek:):):)

Nincs jelen

 

#372 2008-04-17 18:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ede: én rászántam az idõt, energiát, kipróbálás, csakhogy emellé egy kicsit komolyabb pszihológiai, hipnózissal kapcsolatos irányba is elmenten utánajártam stb. stb. (egy idõben komoly hobbi szinten, szép eredményekkel).
Igen, mint leírtam sok hasznos használható dolog van az AK-ban, de bizony sok a "tévút" illetve egy bizonyos pont után már jön a mese kategória. A titok c könyv/film nekem is megvan többször átrágtam magam, az TELJESEN rendben van, szemben néhány AK-s marhasággal.

A tudományos gondolkodás nem petricsészés mérésekrõl szól hanem tudományos módszertanról. Arról hogy képes legyél elfogulatlanul, megtévesztés mentesen megvizsgálni a valóságot, vagy ha azt nem is, de a kalkulálható és hasznosítható mértéket.

"agyon sok, orvosilag és orvosdiagnosztikailag igazolt gyógyulás van e tekintetben, amit a kételkedõk még szerintem így sem fogadnak el." - például mit nem fogadnak el? Van olyan amire abszolúte lehetetlen valamilyen tudományos jellegû magyarázatot találni? - mert szvsz nincs. AIDS-bõl gyógyulni, ujjnak visszanõnie is lehet anélkül hogy értetlenül állna elõtte a tudomány (ilyesmit csak hangoztatni szeretnek, meg az orvosok lemondtak róla címû duma a másik rettenet).

Arról nem is beszélve hogy mindent meg lehet "mérni" - vagy legalábbis tudományosan igazolni a létezést, a hatékonyságot. Még a kézrátételes csodát. bármit. A legjobb módszer a kettõs vakteszt és annak rugalmas változatai.

egy másik példa:

Amúgy az asztrálprojekció volt az a téma ahol erõsen felfedeztem  hogy nagyon kemény marhaságokat ültetnek az emberek fejében ezo- irányból, míg ugyanaz a jelenség (valójában csak pszihés illúzió, de hasznos és nagyon kellemes!) máshogy, tudományosan vizsgálva, mérve elõremutatóbb eredményeket is hozott, hiszen az ezo jellegû dogmák és képzelgések nélkül a puszta tényeket mérve én pl elõrébb jutottam az élményben mint aki ezo mesketékben gondolkozik és pl fél hogy elszakad a testét a "lelkével" összekötõ érezhetõ szál (az egész egy éber tudatú álom jellegû dolog, kb a lényeg hogy a saját agyad által generált virtuális valóságban vagy, vagyis minden érzékelésed az agyad által generált világot érzi, ugyanakkor mégsem alszol - viszont ennek tudatában megfelelõ logikával gondolkodva komoly eredményeket lehet elérni ).

Nincs jelen

 

#373 2008-04-17 20:17

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Drága, Rigor. Húúú, le a kalappal. Sajnos - vagy hál Istennek?? - azért ennyi idõt én képtelen vagyok rászánni - talán nem is akarok - arra, hogy hihetetlen mértékben és keresztbe kasul mindent ennyire vehemensen megcáfoljak, de azért néha meg melléálljak.
Az a baj, hogy nem bírom befogni a billentyûzetem...
Pedig teljesen tisztában vagyok azzal, hogy
1. ha valaki valami kapcsán kialakít egy álláspontot, úgysem lehet azt megváltoztatni,
2. meg miért is kellene? Nem vagyunk egyformák.
De amiket írtál, számomra még mindig szolgálnak objektív bizonyítékokként arra vonatkozólag, hogy valóban "káros" és "kifejezetten" veszélyes az AK.
No, mindegy. Nyilván minden beszélgetésben tartom, hogy akinek nem inge, ne vegye nagyon fel, akinek meg fel kellene, az meg nem olvassa el ezeket a kis írásokat.
Nem beszélünk mi igazán másról úgy alapvetõen (a mi alatt nagyon sokunkat értem, nemcsak kettõnket). Halihó!!!

Nincs jelen

 

#374 2008-04-17 20:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

1. dehogynem lehet. Megfelelõ vitával, érveléssel ismertetéssel, megismeréssel. Aztán jöhet a paradigmaváltás:) (én rugalmas vagyok, több témában is volt már).

"De amiket írtál, számomra még mindig szolgálnak objektív bizonyítékokként arra vonatkozólag, hogy valóban "káros" és "kifejezetten" veszélyes az AK." - ezt most nem értem, nem hiányzik valami szó?   A káros, és kifejezten veszélyes dologok  speciális pszihiátriai, hipnózis technikai szakmai kérdéskörbe tartoznak (dokumentált esetekkel).

Nincs jelen

 

#375 2008-04-17 22:52

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

de hol dokumentálták ezeket? Az AK-lal kapcsolatban?

Nincs jelen

 

#376 2008-04-19 07:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hahó, hogy leült a dolog...
"...A káros, és kifejezten veszélyes dologok  speciális pszihiátriai, hipnózis technikai szakmai kérdéskörbe tartoznak (dokumentált esetekkel)...."
?????
Kellemes hétvégét Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#377 2008-04-20 06:03

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jaj de jó hogy megint van egy ön jelölt árusunk! Moderátort!!

Nincs jelen

 

#378 2008-04-20 10:59

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

én biztos a Holdról jöttem.... de esküszöm, egyre kevésbé értem az embereket :/ évek óta értékesítésben dolgozom, de ezt nem veszi be a gyomrom...

Nincs jelen

 

#379 2008-04-20 20:43

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tudod, mindenkirõl, mindent lehúzni, lenyúzni.... Blööööööö, csúnya-csúnya fogyasztói társadalom:(((

Nincs jelen

 

#380 2008-04-20 22:25

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Megnéztem az oldalt, "remek" lehet ez a Bemer készülék! Gondolom,mindenkinek van otthon 1-2 felesleges milliója, amivel nem tud mit kezdeni, és szívesen megvenné...

Nincs jelen

 

#381 2008-04-20 22:49

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Agica! kiszámoltam napi 600ft pár évig(kb 2-3) és megvan :)

Nincs jelen

 

#382 2008-04-21 13:22

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

A Bioptron lámpát használta már valaki? Egyszer anno allergia szezonban a szemviszketésem megszüntette, de csak egy ideig, eg yfél napra.

Az infra lámpát, amikor bólingozáskor golyógurítás után nem mostam kezet és úgy ettem. Éjjel nagyon fájt, görcsölt a gyomrom, a fekélyemet is éreztem, hányingerem volt, ment a hasam. Az egy napi 3-szori infrázás segített. Következõ nap már csak kicsit a fekélyem éreztem.

Nincs jelen

 

#383 2008-04-21 22:05

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

most olvastam van egy kezelés ami állítolag jó:www.biolabor.hu hallott valaki róla,mert én már próbálkoztam mindennel de sztem semmi értelme a dokim azt mondta nyugodtan próbáljon ki mindent.....és utánna viccesen hozzá tette "ha sok pénze van" kösz......meg volt az  a tv-ben rtl hogy ez a cseppkõgomba és patkónyelvgomba keveréke kapszulában is lehet kapni ami vastagbél rák,crohn cu mindenre nagyon jó és már sokan meggyógyultak:www.vitanax.hu

Nincs jelen

 

#384 2008-04-21 22:56

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ami mindenre jó az általában semmire nem jó.Bocsi.Szerintem.

Nincs jelen

 

#385 2008-04-22 10:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szerintem a kereszténységben is nagyon sok káros dolog van. Mind természetellenes erkölcsökben, mesterséges gátlásokban,  a realitástól elszakadt világképrõl nem is beszélve - az egyházról illetve a vallási szervezkedésbõl adódó visszásságok pedig összefügg az elterjedés hatékonyságával is. Ezzel nem a vallásosokat akarom bántani, a hit sok embernek erõt ad/adhat, csak épp nem biztos hogy a legjobban járnak vele.

Ettõl függeltenül nem hiszem hogy vallási/valláserkölcsi alapon kéne bármilyen módszer létjogosultságát vizsgálni, hanem saját érzelmektõl függeltenül pusztán a reális tényeket vizsgálva szemlélni. Elfogoluatlanul nézve így még a szcientológiában is van hasznosítható elem, de ott aztán a káros/kihasználós dolgok mégis jóval nagyobb súllyal bírnak mint az agykontrollban, vagy egy mai lightos kereszténységben (kb. középkori rkat. szintjén mozog manapság a sci. bár kevesebb erõszakkal).

Nincs jelen

 

#386 2008-04-22 11:25

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én az ökonetes képviselõtöl hallottam : "A crohn az egyik legkönnyebben gyógyítható betegség".Igen csak kb.50 kezelés szükséges (darabja:7-8 eFt.) és a erdeményt semmivel nem tudják alátámasztani és garantálni.Ja és Pestig kell utazni alkalmanként.Könnyû kiszámolni mindez egy egyszerû embernek mibe kerülne.
Én beszéltem természetgyógyásztól kezdve biorezonanciás orvossal tisztességgel megmondták nem tudnak megygyógyítani csak 99%-os tünetmentesség érhetõ el.De ezt a gyógyszerektõl is megkapjuk sztem.Rengeteg pénz de ki si fizetné az ember ha a eredmény garantált lenne.De így?

Nincs jelen

 

#387 2008-04-22 11:42

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Az Ökonetes kapszulákból kipróbáltam a Lecitint, az Omega 3,6,9-et és az Olajfát, Stomasticát. A kórházba kerülésem elõtt volt ez. Mivel allergiás vagyok a fü-, fa-, virágpollenekre még az is lehet, hogy ezen kapszulák valamelyike okozta a kórházba menetelemet. Ugyanis ezek gyógynövényes dolgok.  Elõtte 8 hónapig voltam tünetmentes.

Nincs jelen

 

#388 2008-04-22 12:00

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Boci!
Én a betegségem korai fázisában, évekkel ezelõtt, amikor még azt se tudták, mi bajom van, és problémáim a jelenleginél jóval enyhébbek voltak, rendszeresen jártam fel Pestre Biolabor kezelésre. Rendesek voltak, mert ingyen kezeltek, azt mondták, úgyis eleget költök az utazásra. Lehet, az is bennevolt, hogy látták, az orvosok is össze-vissza diagnosztizáltak, és nem voltak benne biztosak, hogy tudnak segíteni -de ezt nem mondták.  Mindenképp korrekt volt tõlük ez a hozzáállás! (Ritka az ilyen)
Szóval, az eredmény nem volt meggyõzõ, és pár hónap után abba is hagytam. Lehet, több kezelés kellett volna, ezt õk is mondták, hogy ha pesti lennék, heti 2-3 lenne az optimális, de ezt egyszerûen munka, tanulás mellett nem tudtam kivitelezni.
Aztán tavaly októberben városomban egy kókler természetgyógyász karmai közé kerültem, aki talpmasszázzsal és homeopátiás cseppekkel kezelt (Energy - Regalen, Sangra di Drago) -egy darabig valamivel jobban lettem, de akkor Aloe Verát is szedtem, meg Garpefruit cseppeket echinaceával, és még kineziológushoz is jártam. (Utóbbit jó sok pénzért, és a többi se volt olcsó. És ma kezdem inkább azt hinni, hogy véletlenül lettem jobban, aztán meg véletlenül rosszabbul.) És akkor jött egy nap, amikor nagyon rosszul lettem, egész nap görcsös hasfájás, wc-re járás (menstruációs görcs kíséretében, elõször azt hittem, csak attól van) és azóta (több mint fél éve) szinte minden nap így vagyok. Ezt azért mondom, mert ama bizonyos októberi napon, amikor nagyon rosszul lettem, elmentem ehhez a kóklerhez ún. bioenergetikai kezelésre. Hasonló gép volt, minta  biolabor, de nem teljesen ugyanolyan. (Csuklóra, bokára fejre érzékelõket szerelnek és egy számítógépszerû valamit állítgatnak) Azt mondta, ilyen meg olyan baktériumokat jelzett ki a gép, amit õ állítása szerint ugyanazzal a géppel ott helyben ki is nyírt. (NA persze) Meg hogy a gép szerint a vastagbelem rendben. (Pár hónap múlva fekélyeket találtak rajta)  Szépen kifizettem a 8000 forintot, és odébbálltam, csendes kétségbeesésben, ami nem volt alaptalan: az akkori gasztrós doki IBS-t fogott rám, és teljesen ahtástaéan cuccokat írt, és kipróbáltam minden korábban bevált, az elõbb  felsorolt dolgot -SEMMI.
Az egyetlen, ami nekem KICSIT segít, a gabonafélék, cukrok, liszt, rizs, krumpli és a legtöbb tejtermék TELJES mellõzése és a lehetõ legkevesebbet enni, állandó "nem laktam jól, de bírnék még enni"-érzés. (Nem jó dolog, de én mást nem tudok.)

Mindettõl függetlenül el tudom képzelni, hogy van olyan szakember, aki tényleg ért ehhez, és tényleg eredményesen kezel. VAgy hogy másnak beválik, ami nekem nem. De mindenképpen hivatalos biolabor központba menjetek, mely valamilyen szervezethez tartozik, és ne magánkóklerhez.

Szerintem mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy bármiylen alternatív módszerrel szemben elzárkózók, elõítéletesek legyünk, mert a nagy objektív orvostudomány sem tesz értünk eleget a megfelelõ életminõség érdekében.

Ami ezt a gomba-kapszulát illeti: hasonló elvre épülhet, mint a Digestinol, (www.digestinol.com) csak talán valamivel olcsóbb.

Szerkesztette: Sa-ni (2008-04-22 12:18)

Nincs jelen

 

#389 2008-04-22 12:13

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én is jártam természetgyógyásznál. "(Csuklóra, bokára fejre érzékelõket szerelnek és egy számítógépszerû valamit állítgatnak)" +Grape Fruit csepp Ökonetes. De végül is nem attól gyógyúltam meg, sõt a csepptõl a vérvételen olyan értékeim voltak, mint egy alkoholistának. Mondjuk a gyomorszájamnál éreztem is, hogy mindig nagyon marja. A Doki aztán 2 hét alatt rendbetett, ami elég is volt 8 hónapig. :)

Nincs jelen

 

#390 2008-04-22 12:19

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Megkérdezhetem, mivel tett rendbe a dokid 2 hét alatt? Mert engem eddig egy se tett rendbe...

Nincs jelen

 

#391 2008-04-22 22:18

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Sa-ni! köszi válaszod hát a biolabort valószinû,hogy kihagyom mert azt mondták hogy 5-7 alkalom 25-30ezer,és az nem kevés meg honnan tudjam hogy jó,mert most tünetmentes vagyok és még lehet az is leszek akármeddig 1nap,1hónap,1év ki tudja....ezt úgy tudnám ellenõrizni ha elmennék  a kezelés után rögtön egy tükrözésre.szóval nem tudom az biztos amikor 2 éve kijött a betegségem csinálhattam én akármit csak a jó gasztro dokim és a salofalk klizma tett helyre:-)de amugy engem és félre kezeltek hogy aranyér,meg vérzékeny vagyok stb.. de a második doki szerencsére érti a dolgát és már 1 éve tüntementes vagyok:-)amugy én is kiprobáltam mindent energia kezelés,talpmasszázs de amugy a dokim mesélte hogy volt egy betege aki nem akart gyógyszert szedni mert mellékhatások meg stb...és csak bio kaját evett terémesztgyógyászhoz járt homeopátia stb.na mondja a dokim 2 évig nem szedte a gyógyszereket,csak egy enyhe cu-ja volt,2 év után szinta sirva ment a dokihoz vissza hogy rosszul na az enyhe cu-bol teljes vasatbélgyulladás lett stereoid stb...a tanulság amig nincs teljes gyógyulás a gyógyszert csökkenteni lehet de abbahagyni soha!ja és annyi "szerencsém " van amióta van a cu-m azóta elmúlt a pollen alergiám teljessen:-)minden rosszban van valami jó.....

Nincs jelen

 

#392 2008-04-22 22:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Kineziológushoz járt valaki? Van tapasztalat? Én nem konkrétan a cu miatt mennék, inkább a lelkemet "rendbe tetetni"....

Ha van tapasztalatotok és megosztjátok velem, köszönöm elõre is!

Nincs jelen

 

#393 2008-04-22 23:57

pluto
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sokan írtak errõl arrol Agykontroll, csodaszer, hokusz pokusz?? Esetleg valaki ert el eredmenyeket mondjuk eletmod valtassal? Stresszmentes mindennapokkal?? Nekem anno ezt javasoltak, de nem olyan konnyu meglepni.

Nincs jelen

 

#394 2008-04-23 06:43

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Pluto, olyan hogy stresszmentes mindenapok sztem nincs a mai világban. Pozitív életszemlélet az inkább, ezzel tudsz segíteni, hogy a sok stressz felett felülemelkedj. Ezt "pumpálom" én is magamnak, illetve szerencsére vannak olyan emberek mellettem, (megjegyzem innen a fórumról is ám), akik segítenek ezt méginkább erõsíteni bennem!
Az életmódváltásról nem írnék, mert ez sokmindent takar, mindenkinél más és mást, de olyan sarkos életmódváltásra azért sztem semmi szükség. Egy javaslat: Sport!!!!

Nincs jelen

 

#395 2008-04-23 10:10

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Pluto. "Sokan írtak errõl arrol Agykontroll, csodaszer, hokusz pokusz?? " Az a baj, hogy mindenki azt hall belõle, bele, amit írnak az agykontrollal kapcsolatban, amit õ akar. Kifejezetten kijelentik, hogy az agykontroll nem csodaszer, "csak" egy stresszkezelõ technika. Ráadásul - nem gyõzöm hangsúlyozni -, nagyon fontos, hogy nem a stressztõl vagyunk betegek, mert stressz mindig van, volt és lesz, hanem attól, hogy helytelenül, nem jól kezeljük a stresszt, azaz az életünkben bekövetkezõ körülménybeli változásokat. Amit Vicaa ír, az nagyon igaz. Én is ezt próbálom, több-kevesebb sikerrel megvalósítani, nagyon nehéz. Ha úgy nézed, már a szemléletváltás is életmódváltás, nem? Ebben is egyetértek Vicaa-val.
Az biztos, hogy ha boszorkányságot akarnak kiáltani az agykontrollra, úgyis megteszik, holott semmi ilyesmirõl nincsen szó és nem varázslás, nem misztikum, csak sokan szeretik félremagyarázni.
De azért vagyunk felnõttek, hogy esetleg eldöntsük, mit hiszünk el a magyarázatokból és mit nem.
Én még mindig azt nem kedvelem az ilyen jellegû vitákban, mikor általánosságokat ereget valaki, és cáfolatul semmi konkrétumot nem ad meg, csak puffogtat.
Szép napokat, E

Nincs jelen

 

#396 2008-04-23 10:48

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Vikimami,
sajnos a kineziológusról is vannak tapasztalataim, háziorvos javaslatára mentem oda (aki szerint IBS-em volt, van , lesz...) Akit én kifogtam, alkalmanként 5000 forint, ami csak elõször volt 45 perc, aztán már kb. 20! (Enyhén pofátlan!!!) Végzett pszichológusnak vallotta magát. Idétlen gyakorlatokat kellett végezni reggel és este, és emellé triviális tanásokat adott. Azért jártam hozzá sokáig, mert nagyon ramatyul voltam, és ha azt mondják, hogy a szomszéd vajákos asszony húz ki a sz.rból, oda is elmentem volna önként, dalolva. (Úgy éreztem , és jelenleg is úgy érzem, nem engedhetem meg az elõítéleteket magamnak.) A terápia idején pont jobban lettem, ezért még sokszor mentem, dehát csak elfogyott a pénzem elõbb-utóbb.
Állapotom rosszabbodásáûval kétségbeesve szaladtam vissza hozzá, és egy darabig majd' megõrültem a gondolattól, hogy ezt annak köszönhetem,  hogy szeptemberben minden korábban szedett (elõzõekben leírt) cucc elfogyott és nem rohantam tízezrekért újat venni, meg a kineziológushoz se jártam, mert mindig azzal bocsátott el, hoyg a korábbi gyakorlatokat csináljam, õ maga nem is kezelt.
Bizonyos pozíciókba beállított, mormogott, számolt, majd kisütötte, hogy a sertészsír fogyasztását kerüljem (kösz, 3 éve kerülön) aztán meg hogy a mellékvese túltermeli az adrenalint, és az okoz "ideges bélmozgásokat," ezért nyomjak rendszeresen a mellkasomon eg ybizonyos pontot. Késõbb azt kérdezte, van-e a lakhelyemnél sugárzó valami. Megosztottam vele, hogy pánikszerûen irtózom a felvetett colonoscopiától, és õ is támogatott abbban, hogy ne menjek bele. (Igaz, fanyar iróniával megjegyzem, az sem vitt elõre semmit, hoyg végül mégis vállaltam a vizsgálatot...)
Mindehhez hozzáteszem, ez az én tapasztalatom, egyedi eset, nem biztos, hoyg az összes kineziológust reprezentálja, és ami nekem nem használt, Neked lehet, hogy fog. Az én esetemben nehezíthette a dolgot, hoyg meg voltam gyõzõdve és a mai napig meg vagyok, hoyg a betegségem nem lelki eredetû, nem én csináltam magamnak.

Nincs jelen

 

#397 2008-04-23 12:11

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves sa-ni: Entocort Klizmával tett rendbe a doki. Akkor még ez elég volt.

Nincs jelen

 

#398 2008-04-24 12:38

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

És -bocs az offolásért, csak egy gyors kérdés- mennyi idõ után érezted hatását?
Mert én csak 4 napig próbáltam, 2 napig csökkent, majd 2 napig megint emelkedett a wc-re járások száma, így abbahagytam -lehet túl gyorsan adtam fel?

Nincs jelen

 

#399 2008-04-25 21:34

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sa-ni: 1 hétig naponta + 1 hétig kétnaponta + 1 hétig háromnaponta kellett levezetni, de ahogy emlékszem 1,5-2 hét után éreztem, hogy jobb lett és megszünt  a vérzés. Késõbbiekben, amikor kb.2 hónapja vagy több használtam minden áldott nap már nem nagyon éreztem, hogy javulnék. Ezek után a beadás gyakoriságának csökkentése vált be. Ha 4 nap után abbahagytad, akkor még nem biztos, hogy tudott hatni a gyógyszer. Itt nem kell félni a szteroidos mellékhatásoktól, mert fõleg a bélben szívódik fel. "Éppen ott hat, ahol kell."- ahogy a Dokim mondta anno.

Nincs jelen

 

#400 2008-04-28 16:25

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Nem tudom,hogy alternativ módszer ahova én most járok és igaz még csak 3×voltam,de nagyon tuti dolognak tartom.Ez a CERAGEM termoakupresszúrás masszázságy!Ugy tudom nagyon sok helyen megtalálható az úgymond bemutató terem magyarország területén.A szolgáltatás téritésmentes és napi szinten lehet menni.
A "kezelés" 40 perces, az ágyba beépitett JADE kövek vannak amik fe-le mozogva lágyan maszirozzák a hátat,és közben infravörös hõt sugároznak.Van 3 és 9-gömbös külsõ sugárzó(kézi kezelõ) és annak is anyaga JADE infravörös hõt sugározva.Az egész ágy amugy hõt sugároz,melegiti a testet.
Amiben segit,gyógyit:Gyakorlatilag mindenre jó.
PL.:Immunrendszerre,izületekre,érrendszeri problémákra,derék-hátfájásra,meszesedésre,gyulladáscsökkentõ,emésztési-hasi problémákra,de sorolhatnám és nem lenne vége annyi mindenre jó.
A személyes tapasztalatom még nem olyan sok,de szerintem ettöl jött vissza az étvágyam.
Igaz sokszor kell menni,van aki 200 feletti alkalomnál tart és csak pozitiv dolgokrol számolt be!
Pl.:Kevesebb gyogyszert szed már,vagy csökkenteni kellett,10 éves pajzsmirigy problémája megszünt létezni.
Szóval teljessen jó kis gép!
NAGYON TUDOM AJÁNLANI MINDENKINEK!!
Ahova én járok.:1173 Budapest,Berky Lili u.58.Tel.:06-1 253-0814
jadejo@invitel.hu
Nyitvatartás:H-P:8-18.00,Szo:8-14.00
Van még Budapesten a 13.kerületben a Duna Plazatol feljebb.

Remélem aki kiprobálja ugyan ilyen lelkes lessz és járni fog rá mert BIZTOS segit!!!!

Üdv.mindenkinek!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB