#101 2012-05-21 14:10

István83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Sziasztok!Én most szeretném kipróbálni a Varga féle gyógygombás készítményeket amint tudok róla véleményt mondani megírom de én úgy tudom hosszú idõ kell mire hatni kezd jó pár hónap.2006-ban diagnosztizálták a  crohn betegségem 28 éves vagyok.Azt szeretném még megkérdezni tõletek,hogy új vagyok még és vhol olvastam ,hogy be lehet vagy kell mutatkozni valamelyik topikban (kerestem) de nem találtam meg és,hogy hol találom azt.Ott leírnám,hogy kicsoda is vagyok részletesen hogyan alakultak a dolgaim.Mindezek mellet nagyon örülök,hogy van ez a fórum.Remélem mindenki jól van!

Szerkesztette: István83 (2012-05-21 14:12)

Nincs jelen

 

#102 2012-05-21 14:19

Annie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Én is kipróbáltam a gyógygombákat, nem csak Gastroanaxot szedtem, hanem FlavoGenin Prot is, illetve pár hete Vargastemet is, és a váladékozó sipoly gyógyulásnak indult, jelentéktelen mennyiségû váladék van már csak.

Nincs jelen

 

#103 2012-05-21 15:25

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Sziasztok!

István83: IBD Társalgó/ Ki kicsoda    felülrõl a harmadik választható topic, amit keresel. :)

Jó lenne ha használna nektek a gyógygomba, sajnos nekem nem volt szerencsém vele. Én tavaly Gastroanaxot szedtem, de nem használt, sõt a doktor bácsim abba hagyatta velem. Ettõl függetlenül szerintem ez is olyan, hogy kinek a pap, kinek a papné, ennél a fránya betegségnél soha nem lehet tudni kinek mi használ, vagy árt.

Nincs jelen

 

#104 2014-08-01 22:43

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Szia!

Bár elég régi a bejegyzésed de érdekelne,hogy használod-e még a gyógygomba kapszulákat?
Én 2009 óta vagyok Colitis Ulcerózás és most kicsit besokaltam a gyógzszerek miatt,ezért szeretnék alternatív therápiával is megpróbálkozni. Ha meg nem is gyógyulok töle de szeretném az imurant és társait leépíteni.

Köszönöm a választ
Brigus

Nincs jelen

 

#105 2014-08-01 22:46

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Elnézést Annienek címezném a kérdést de bárki válaszát szívesen veszem.

Nincs jelen

 

#106 2014-08-12 19:22

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

A "gyógybomba" pénzkidobás, átverés - klasszikus lehúzás esete. Mint ahogy az alternatív terápiák általában. Pont erre a kiadásodra illetve a betegség ingadozó természetére alapoznak a szélhámosok. Pszichiáter felkeresését ajánlom, elõbb-utóbb szükséges lehet amúgy is a betegség-gyógyszerek stb, miatt. Nem vicc, tényleg hasznos.

Nincs jelen

 

#107 2014-09-07 08:14

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Rigor!

A pszichiáter tényleg hasznos, és is jártam egy "alternatív" vagy is gyógyszermentes terápiára, de a vége az lett, hogy nekem nem tudták bemagyarázni a fehérrõl hogy fekete. A pozitív gondolkodás nem egyenlõ a hülyeséggel!!! Van egy rossz/jó tulajdonságom, hogy csak a saját szememnek hiszek, és a tudománynak. Mostanában vettem észre, hogy a több száz, ezer éves tapasztalatok, legyenek azok orvosi, vagy alternativ vélemények(ezt kollektív tudattalannak hívják Jung óta és a liberális nézetû pszichológusok, pszichiáterek - természetesen - tagadják) mennyire mûködnek, még akkor is, ha a tudomány - ami, mint tudjuk, mindig csak a jelenlegi ismeretanyagra épül - nem tudja igazolni. Egyenlõre...
A gyógygombákról én még nem foglalnék állást, fõleg nem ilyen kategórikusat, mnit Te. Olvass egy kicsit utána, és látni fogod, hogy már több eü. intézményben folynak vele kísérletek...

Üdv:
Clió

Nincs jelen

 

#108 2014-09-07 08:42

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Brigus!

Én már 2005-ben abbahagytam minden gyógyszer szedését, mert nekem nem használt. Legutojára Immuránt szedtem, 5 évig, akkor jelentkeztek a mellékhatások, és úgy döntöttem, én magam fogom helyrerázni az állapotomat. Életmód váltással próbálkozom már egy éve, de nem vagyok elég fegyelmezett a kajában és lusta disznó is vagyok, nem mozgok semmit. Igen érzékeny ember lévén sokszor nem tudok megbírkózni az igazságtalanságokkal, az emberi irigységgel, rosszindulattal, stb. ezért igen gyakran kerülök konfliktus helyzetekbe, ami nagy stresszel jár.... Ebben sokat javultam már, ahogy öregszem, azt hiszem, egyre bölcsebb leszek, ez az öreg kor egyetlen elõnye....

Én ugyan Crohnos vagyok, de biztatlak Téged is a gyógyszerek elhagyására. Ha hiszed, ha nem, a betegségem 30 éve alatt kétszer 10 évig tünetmentes voltam gyógyszer nélkül. Elõször 1981 és 90 között, amikor kiderült - 6 év után - hogy CD-m van - több mûtét után egy évig nem ajánlottak gyógyszert, mert babát szerettünk volna, és olyan jól voltam, hogy el is felejtkeztem a betegségemrõl. Sajnos 90-91-ben újra kiújult a szûkület, amit sok-sok mûtét követett, gyakorlatilag orvosi hiba miatt. Szteroidot - a mellékhatásai miatt - nem voltam hajlandó tartósan szedni, így maradtak a szokásos gyógyszerek: Salazó, antibiosz, de nem segített. Jött a következõ mûtétsorozat 1995-ben, majd rábeszélt az imádott dokinõm az Immuránra. Elõtte részt vettem a Remi kísérletben is, de 3 hónap után júra visszatértek a tüneteim. Az Immurán használt, de a mellékhatások miatt abbahagytam.
Mielõtt belekezdenél, nagyon fel kell készülni: tudni kell az anyagcsere-folyamatot, a tá éplálékok szénhidrát, zsír, fehérje tartalmát, stb. És a legfontosabb, kell egy olyan gasztros doki, aki hajlandó ebben segíteni neked, mert e nélkül nem lehet ezt elkezdeni. Ma már találsz ilyet, ha nem is könnyen, sõt vannak olyan dietetikusok is, akik nincsenek bekötve az élelmiszeripari lobbihoz, és tényleg olyan tanácsot tudnak adni, ami nem árt, sõt használni fog.

Sok sikert, ha belevágsz:

Clió

Nincs jelen

 

#109 2014-09-07 10:11

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Clio! Az Immuránnak milyen mellékhatásai voltak nálad? 5 évig szedted, igaz? csak a végefelé kezdtek jelentkezni a tünetek vagy egész idõ alatt megvoltak? Köszi a válaszod!

Nincs jelen

 

#110 2014-09-07 10:43

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Csak az utolsó , 5. évben jelentkeztek a mellékhatások, elõtte nem éreztem semmit.

Hullott a hajam, egyre fáradtabb lettem, minden reggel úgy ébredtem, mint akit agyoncsaptak. De a legaggasztóbb a májfunkciós értékeim kezdtek romlani, és a vércukor-szintem is lassan emelkedett. Mikor elérte a 8,5-öt, akkor hagytam abba, mert biztos voltam abban, elõbb-utóbb inzulinra szorulok, ezt pedig el akartam kerülni.


Ma már a májfunkcióim majdnem normál értéken vannak, és a cukrom is - ha fegyelmezetten tartom a diétát - 6-7 között van. Én mindezt a gyógyszerek elhagyásának és az életmódváltásnak tudom be, és biztos vagyok benne, hogy leszek még jobban is.

Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenkinél jelenkeznek mellékhatások, énn tudok olyan, nem is kevés számú betegrõl, akik kb. 10-15 éve szedik az immuránt, különösebb mellékhatás nélkül. Ez sajnos nagyon egyedi, egy gyógyszertõl lehet hogy a betegek többsége meggyógyul, ugyanakkor meg lehet, hogy valaki pl. anafilaxiás sokkot kap és abba bele is lehet halni, ha nincs idõben orvosi segítség

Üdv:
Clió

Nincs jelen

 

#111 2014-09-07 22:47

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

clió: Nem alternatív, vagy pszihológusról írtam beszélgetõs , hanem pszihiáterrõl. Óriási különbség, és nem gyógyszermentes.

Ha valaminek a mûködését nem sikerül bizonyítani, az azt jelenti hogy nem mûködik. Tök mindegy, hogy mennyire nincs rá magyarázat ha valami mûködik, akkor az nagyon egyszerûen bizonyítható.
Kettõs vakteszt- http://mek.oszk.hu/00600/00654/html/vakproba.htm
De hogy konkrét példa is legyen, hogy mennyire nem mûködik például az akupunktúra:
http://www.hrasko.com/xaknak/20111002akupunktura - elõadásokkal dokumentációval stb.

2. A sarlatánságok leleplezése az egyik hobbim, világnézetem a  tudományos szkepticizmus - http://www.szkeptikustarsasag.hu/ -

A gombáról meg röviden ennyit,
http://kodpiszkalo.blog.hu/tags/gy%C3%B3gygomba 
-
Ez elég?
A mágneses karkötõkrõl még kategorikusabb a véleményem. :)
egyébként ezzel a lendülettel meg is kérdezném milyen e.ü. intézetben milyen kísérletek folynak és mivel?

Nincs jelen

 

#112 2014-09-08 05:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Régen írtam nagyon régen. De most érzem megint kell egy kicsit ide írni.
Gomba meg a többiek révén.

- Bírság pénzkidobás. Nem fogják fel az emberek hogy a gyógyszeripar egy nagy nagy biznisz. Pénzel tele. Megvesztegetések csodás rétje. Persze nem engednek be semmit ami nekik profitnak árt. Japánba egy magyar tudós gomba készítménye kapható "TB" re s csodák csodája használ mûködik.

- Sarlatánság jó páros a matekkal meg az egyenletekkel. Egy egy csontot a matek profnak azt is levezeti ha jó kedve van.

- Akupunktúra az is nagy ellensége a mai modern gyógyászatnak. Ha az akupunktúrás doki sikerrel jár a TB-s dokinak elmarad a boríték  a gyógyszergyáraknak meg a haszon. Persze hogy mindent megmagyaráznak lehúznak.
-Összegzés! Jegyezzétek meg nem a beteg az elsõ sem a második mert ha így lenne gyógyulva mennél haza. A haszon a profit  mindenek elõtt, nem érdekes ha bele halsz van bõven kit kezelni. S sajnos ez az igazság.

Üdv!!

Nincs jelen

 

#113 2014-09-08 12:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Szuszidi: És persze chemtraillel is mérgeznek nem? - Amit itt összeírtál nettó konteó.  Valódi bizonyíték alapú orvoslás nélkül ezekre a "csodagyógymódokra" támaszkodva nagyon üres lenne ez a fórum. Például én sem írogatnék.
Nem jár sikerrel az akupunktúrás doki, sem a sarlatán. Ha beteg mégis meggyógyul, akkor persze rögtön a saját sikerüknek könyvelik el, de fentebb nem kevés tanulmányt linkeltem be, amibõl kiderül hogy sarlatánság.

Nincs jelen

 

#114 2014-09-08 13:41

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Rigor: Nagyon tetszettek a linkek. A kettõs vakteszt nekem furcsa. Ha a hit a kulcs, akkor miért racionalista egyetemistákkal és tudósokkal próbálják bizonyítani? Biztos, hogy nem a szeretettõl nõ nagyobbra. Az viszont érdekes lehet, hogy Zsuzsa esetleg tudat alatt min változtat? Azt meg nem tartom kizártnak, hogy hasonló módon a szervezetünkre tudjunk hatni. A karma, mint a vonzás törvénye is baromság, de ha megvan a hit, akkor az agyad rögtön keresi a megoldásokat. Tehát végül senkinek nem a sült galamb repül a szájába. Eszembe jutott egy hasonló téveszme a fülhallgatókról. A lényege, hogy ha a jobb minõségû füleseket bejáratod (150+óra) akkor jobb lesz a hangzás. Valójában csak eltart egy ideig, míg a füled megszokja. :) Én több sarlatánnal is találkoztam: Biorezonancia, vizet kellett innom :(, kineziológia: Kiderült, hogy nehezen születtem. :O Mindig tanul valami újat az ember :)


Jah és megünnepelném a 100. hozzászólásom. :D

Szerkesztette: QpaK (2014-09-08 13:46)

Nincs jelen

 

#115 2014-09-08 15:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Nem baj Rigor én megtanultam a saját tapasztalataimból a bõrömön sok mindent.
Chemtraillel soha nem mondtam soha nem írtam, viszont nincs kizárva semmi sem láttam már olyan kondenz csikot ami 40-50 percig megmaradt. Mint ahogy a mai napig nem megy ki az ember szervezetébõl a 60-as évek évek nagy rovarirtó szere sem sõt az unokákba is megtalálható. Mint ahogy nem tudni hogy az a sok E betû mit csinál fõleg vegyítve?
Igaz nem punk hanem preszura de napi 15-15 perc masszás amit magad is tudnál csinálni a beleidre jótékonyan hatnának. DE!!
Hagyjuk tudtam hogy nekem támadsz. Nem is neked írtam!
Mert talán vannak még akik felébrednek s vissza találnak a gyógyszerek mély kátyújából a természethez.
Én magam részemrõl zárom a témát !! Ja és az orvosok nagy része sarlatán mert még a halálos ágyon is elteszik a borítékot. Nem szóbeszéd tapasztalat.
Üdv!

Nincs jelen

 

#116 2014-09-09 19:21

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

nem tv mûsor, de talán ide tartozik: http://hvg.hu/itthon/20140909_Nem_tarsa … leink_muko

Nincs jelen

 

#117 2014-09-10 22:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Szuszidi: Most nézem, az Avatar-od teljesen korrekt, így bárki a helyén tudja kezelni a hozzászólásaidat. Ami nem a tudomány, nem az orvoslás, hanem a Naturahírek szintû tanácsadás.  Nincsen ezzel semmi baj, csak keveredés ne legyen.

Nincs jelen

 

#118 2014-09-10 22:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Qpak: A placebo effektus ismert, és bizonyos szinten hatásos dolog. Épp ezért ehhez mérik egy terápia hatásosságát. Ha nem tér el, akkor nem hatásos. A placebo effektust pedig valóban hatásos gyógyszerek mellé érdemes állítani.

Igen, jól látod, tudat alatt arra megyünk amerre a vágyaink vezérelnek. Épp ezért hasznos lehet az önszuggeszció is.
A pozitív gondolatok is hasznosak, mert ha negatívakon rágódunk azzal lejjebb "agymossuk"  magunkat. A pozitívak, pedig még ha nem is hisszük, egy bizonyos mennyiség után tudat alatt befolyásolni fognak minket. Szóval agymosás magunkon pozitív irányba. Ettõl nem fogunk meggyógyulni, de ha motiváltabbak leszünk sok aprósággal segíthetjük a célt. Keresni fogunk másik orvost, rendesen beszedjük a gyógyszert, odafigyelünk a tápláltságra, stb. És ha mindezek ellenére mégis kudarcot vallunk, legalább közben jobb hangulatunk volt, mintha csak befordultunk volna. Sokkal jobb röhögni a kórház folyosóján ha nem éred el a vécét, és még el is csúszol a saját véredben mint bõgni :)
Én a sztómazsákra/sztómára még szóvicceket, poénokat is kitaláltam.

Nincs jelen

 

#119 2014-09-14 07:30

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Üdv: Valaki alkalmazta már Lovassy Anna
A "Crohn- Colitis Soha Többé! 2.0™" szerzõje

Lifestyle Alternative Kft.
2724 Újlengyel, Határ út 12.
Cégjegyzékszám: 13-09-164343
Adószám: 24283371-2-13
Használt már ez a könyv valakinek?
Video itt található:http://crohn-colitis-soha.com/sikeres-feliratkozas/

Nincs jelen

 

#120 2014-09-14 09:20

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Annyira szeretnék hinni! Azt hogy csinálta, hogy Crohn-Colitises volt? Létezik ilyen egyáltalán-azt hittem vagy-vagy. Az Ibd Ég Veled még mindig hitelesebben hangzana. Ez teljesen a kínai orvoslásra épül- még csak arra sem: A kínai kajára és a nyugalomra? 15 000 Ft az rengeteg. A vége meg annyira teleshop-os hogy vártam, ha most elõrendelem esetleg kaphatok egy egészséges vastagbelet. Ha nem tetszik 8 napon belül visszaküldhetem. Az, ha én ilyennek utánanézek nagy szó és esküszöm megpróbáltam lekalózkodni és belinkelni, de nem találtam. Hát ha már itt is ott is jóindulat, ez így korrekt! :D (A rajzok viszont aranyosak.)

Szerkesztette: QpaK (2014-09-14 09:26)

Nincs jelen

 

#121 2014-09-15 23:37

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Aki kitalálja a tuti gyógymódot arról be fog számolni a híradó, mert garantált Nobel díj :)

Nincs jelen

 

#122 2014-09-17 10:16

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Rigor!

Meg fogsz lepõdni, én is a tudományban hiszek (szkeptikusok - honlapot látogatom, olvasom) no meg a saját tapasztalataimban. Megint meg fogsz lepõdni (azt hiszem, ha tévedek, bocs) az orvostudomány is alapvetõen a tapasztalatok tudománya. A számtalan betegségek közül (diagnózis több van, mint HBCS, mostanában szaporodnak a "szindrómák" is )kb. csak 20-30 %-ának tudják az okát, ergó tudják gyógyítani. A betegségek döntõ többségének az okát még ma sem tudják, tehát csak kezelik a beteget, de nem gyógyítják. Bizonyára ismered a következõ mondásokat. " Egészséges ember nincs, csak a diagnosztizálatlan beteg" -ez egyes orvosok körében igen népszerû. Más orvosok inkább azt vallják: " A természet gyógyít, az orvos kezel. "Hozzám inkább ez utóbbiak vannak közelebb, akik a gyógyítást továbbra is szolgálatnak tekintik és nem szolgáltatásnak.... A tapasztalataim meggyõztek arról, hogy igen is léteznek olyan jelenségek, amik léteznek, de - jelenleg, a tudomány mai szinvonalán - nem bizonyíthatók.
Itt csak két nevet említek: dr. Balogh Béla , Béky László (remek mûsora megy a Lánchídrádión, Kettesben cimmel).
Ha érdekel Téged vagy valakit, szívesen megosztom ismereteimet, én milyen úton indultam, milyen irodalmat olvastam, és hol tartok jelenleg.
Tények-tévhitek.hu (dr. szendi g), javas.hu, paleorszag.hu  nem írok többet, mert félek a szigorú modiktól. Az e-mail címem nyilvános, szívesen segítek mindenkinek, ha tudok, nem pénzért, nem vagyok ügynök, nem akarok senkinek semmit eladni)

Üdv: Clio

Nincs jelen

 

#123 2014-09-17 13:39

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

A tények-tévhitek meglehetõsen rossz irány :(  Béky László - természetgyógyász - még inkább.

http://wiki.szkeptikus.hu/wiki/Aj%C3%A1 … weboldalak
Ha már remek mûsorra vagy kíváncsi, ajánlom Dr. Boldogkõi Zsolt munkásságát, - ha rákeresel több videó, cikk is megjelent az utóbbi idõben  (még facebookon is beszélgettünk) - nagyon ráfeküdt az átverések elleni harcra.
http://szegedcafe.hu/2013/12/05/boldogk … -harcolok/
https://www.youtube.com/watch?v=f4AafFlMGPQ

Szerkesztette: Rigor (2014-09-17 13:40)

Nincs jelen

 

#124 2014-09-17 16:59

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

(Jesszumpepi, ennyi reklámot is ritkán látni, mint ezen a tévhit oldalon van...)

Nincs jelen

 

#125 2014-09-17 19:49

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Engem pár éve Béky lenyúlt pár 10EFt-ra... nagy humbug, amit õ csinál.

Nincs jelen

 

#126 2014-09-17 19:58

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TV-mûsorok az IBD-rõl

Sziasztok!
Én is voltam a Békynél egy vicc volt az egész! -13000 ft.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB