#501 2007-09-13 22:22

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Vigyázat mert a bolero energia italra rá van írva ,hogy a túlzott fogyasztása hasmenést okoz.Nekem már egy kortytól is hasmars van.:)

Nincs jelen

 

#502 2007-09-13 22:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én a normál bolerot szoktam csak inni, amibõl az ananászosat, erdei gyümiset, meg a szõlõset szoktam, - simál lemegy 2 liter, - azok egyáltalán nem hajtanak meg, elvileg van bennük kalcium is. A bolero energiaitalt nem nagyon erõltettem tekintve hogy még mindig van bangem:)(meg olcsóbb is) De köszi a tanácsot, akkor majd jól elkerülöm:)

Szerkesztette: Rigor (2007-09-13 22:42)

Nincs jelen

 

#503 2007-09-13 23:46

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi, majd tesztelés alá veszem.

Nincs jelen

 

#504 2007-09-18 08:17

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! Olvastam, hogy többen megszemélyesititek a betegséget, és mint fõ ellenséget kezelitek 'aki' nem hagy békén minket. Szeretnék egy kis szakaszt idézni Dr. Henry G. Bieler Food is your best medicine (1965.) (Ételben az orvosság) c. könyvébõl:
   '...Az ételek amit fogyaszt, túlságosan irritálóak a szervezetnek, tele vannak mesterséges izesitõszerekkel, tartósitóval, szintetikus anyagokkal, agyonfeldolgozott alkotóelemekkel, ugyanakkor hiányzik belõlük a természetes vitamin, amit a zöldségek és gyümölcsök tartalmaznak. Ha netán mégis egészséges, természetes élelmiszert választ, valószinüleg azt is helytelenül késziti, agyonfõzi, olajban túlsüti, majd káros izesitõkkel tálalja. Az emésztés normális kémiai folyamatát nemcsak ezek a mérgezõ anyagok zavarták meg, hanem a káros gyógyszerek, az egészségtelen életmód, és a mozgás hiánya is. A mérgezõ anyagok jelen vannak a vérében, tönkreteszik a közömbösitést végzõ szerveket, igy a veséket, a májat, a beleket és még a bõrt is.
   Ezek a mérgek a gonosztevõk, a betegség igazi okozói, ezeket kell eltávolitani, hogy a test visszanyerje egészségét.
   Ezek szerint a betegség nem több és nem kevesebb, mint  a szervezet rettenetes erõfeszitése, hogy megszabaduljon a kórokozó (mérgezõ) anyagoktól.
...
...A betegség feltételei és maga a kór abból adódik, hogy azok a szervek, amelyek részt vesznek a vészhelyzetben történõ helyettesitõ kiválasztásban, mûködésükben megváltoznak, károsodnak.'

Nincs jelen

 

#505 2007-09-18 09:29

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

szia Ottó!

néha könnyebb megélni, ha úgy kezelem, mintha "szimbiózisban" élnénk:-) ez abból is fakad, hogy egy ilyen betegség megtanít az alázatra. fejet hajtunk, mikor a szervezet válasza erre kényszerít. sok igazság van abban, amit ír, mégis azon túl, hogy az itt szereplõ szarvashibák jó részét próbáljuk kivédeni, a többirõl már igazán nem mi tehetünk.

Nincs jelen

 

#506 2007-09-18 10:32

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Linus!
A könyv szerzõje szerint, a betegségek zömének az oka a helytelen életmód, azon belül a táplálkozás összes helytelensége ( nem jó ételek, nem jó elkészités, mértéktelenség...). És a konkrét betegség pedig attól függ, h kinek-kinek hol van a gyenge pontja. E szerint nekünk a belünk, másnak pl az izületek.

Nincs jelen

 

#507 2007-09-18 13:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A már csak az idézetben is tele van féligazságokkal,  általánosításokkal illetve alapvetõ tévedésekkel. Nem tûnik korrektnek.

Nincs jelen

 

#508 2007-09-18 14:15

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

helytelen életmód helyett/vagy azzal megspékelve, ezt mégis inkább genetikailag kódolva kaptuk. gyanítom: én tehetek arról a legkevésbé, hogy most ezzel élek együtt. nem zabáltam gyorsétteremben, addig is magamra fõztem, mióta nem lakom otthon. kerültem a kész/félkész ételeket, ekkora bûnt sosem követtem el magam ellen. más meg szabályosan gyilkolja a szervezetét, és vidáman él 80-90 évig. ezért nem adok igazat ennek az elméletnek.

Nincs jelen

 

#509 2007-09-18 15:18

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

És a mesterésges, illetve szintetikus jelzõk szitokszóként szereplnek, míg a természetes az a tökéletes egészsség kulcsszava. (ezekrõl tudjuk hogy ezt így kijelenteni egyszerûen butaság).

Aztán jönnek a kommersz fordulatok mint "egészséges életmód hiánya" (ez bizony lövés a ködbe) meg a mozgás hiánya, esetleg túlsütés (van olyan hülye aki azt képzeli hogy a szenesre égetett hús egészséges?). - ezek ilyen
olyan evidenciák hogy  nem kell hozzá 6 évesnek se lenni hogy mindezt kb tudjuk, viszont nagyon szépen színezik a szöveget, mert az átlagember rábólint hogy hát igen ezt õ is tudta és máris könnyebben azonosul a szöveggel így a többi tartalmával is.
Ha akkoriban felkapott lett volna a génkezelt élelmiszer téma, hát az is belekerül mint bûnös rondaság! (nem, az sem jelenti hogy valami veszélyes lenne hogy génkezelt, - a veszélyes az ami génkezelt ÉS nem vizsgált!!  - ugyanis ha nem tudják hogy pontosan milyen hatásokat, mellékhatásokat okoz a génkezelés akkor ugye az még nem kész termék. Ugyanakkor megfelelõen végrehajtva a természetesnél is sokkal hatékonyabb, magasabb vitamin, stb tartalmú növény állítható el, hogy mást ne mondjak nagy hatóanyag tartalmú gyógyszer alapanyag..  )

Komolyan mondom már épp csak a lelki harmónia emlegetése meg a természet gyógyító ereje, és hasonló fordulatok hiányoznak a szövegbõl, a legvégérõl pedig egy supergreen vagy aloe vera hirdetés. (bár ugye ez a nagy okosság nem tegnap íródott hanem 1965-ben tehát talán inkább innen meríthettek a term.gyógyász stb.-k)

Szerkesztette: Rigor (2007-09-18 15:23)

Nincs jelen

 

#510 2007-09-18 15:21

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

És mit ír õ mint (szerinte) helyes táplálkozás? (ami ugye biztosan nem egyezik meg egy bélbeteg ajánlott étrendjével mivel nekünk kissé másképp mûködik az emésztésünk mint a normális embereké...)

Szerkesztette: Rigor (2007-09-18 15:28)

Nincs jelen

 

#511 2007-09-19 08:28

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Rigor!
Az emlitett könyv szerzõje nagyon is kitér konkrét dolgokra, h mit együnk és miket nem. Ezt nem fejtettem ki tegnap. Ennek a könyvnek a hatására lettem vegetariánus, elõtte is emlitette egy-két ember, de nem gyõztek meg, mert nem tudták logikusan indokolni nekem, h miért. Ez a könyv nekem megfelelõ magyarázatot adott.
Ha a táplálkozásbeli tanácsait betartanám teljesen, az igen szigorú lenne, egy szupermarket élelmiszerosztályán lévõ dolgok 95%-át nem enném (csak hasra mondtam ezt a számot, de nem túlzás), ugyanis a mai kész ill. félkész ételek mûanyagkaják. Emlitek egy konkrét dolgot, pl ne együnk magas cukor és fehérjetartalmú ételeket: tipikus dolog amiben tojás, tej, és cukor egyszerre van benne, kilõve a madártej, az összes süti, a palacsinta...
1965-ös évszám pedig azért érdekes mert a korát megelõzõ könyv ez, ebben a könyvben beszél már a növényi rostok fontosságáról a jó bélmûködés érdekében, a nyugati orvostudomány csak 10 évvel késõbb kezdte ezt felfedezni, elismerni.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-19 08:31)

Nincs jelen

 

#512 2007-09-19 08:48

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Még megpróbálom, fejbõl összeszedni, h eme szerzõ szerint, mi a baj a hússal általában. A könyv egyik vezérelve, h táplálékaink, minél közelebb álljanak a természeteshez, ami azt is jelenti, h az ételek nagy százalékát nyersen kellene ennünk. Érvényes ez szerinte a húsra is, mert pl ha a farkas fog egy õzikét nem kezdi el nyárson sütögetni, fûszerezni és evés után nem dob még be egy kis dobostortát. :) Nos ha lehetne, nekünk is igy kéne tenni, de ez mindjárt kizárva, hiszen ha nyersen ennénk, akkor viszont életveszélyes fertõzéseknek tennénk ki magunkat. A baktériumok különféle fajától kezdve, mindenféle férgekig.
A hõkezelt hús viszont már nagyon kemény dió lesz a májnak (ide megy a vénás vér a belek felõl ami viszi a felszivott tápanyagokat), egyénektõl függõen ezzel a máj általában elég sokáig elbir, sõt hasznos dolgokat is sikerül kiszednie a húsból , mint táplálékból. Viszont eljön az idõ amikor a máj már nem bir a méregtelenitéssel, ekkor a szervezet keres egy helyettesitõ kiválasztó utat, ahova irányitja a szemetet. E szerint az elmélet szerint nem az immunrendszer miatt gyullad a belünk, hanem a helyettesitõ kiválasztás miatt.
De , hogy mást emlitsek (mert azért nem mindenkinek van IBD-je), sok nõnek nagyon fájdalmas a havi baja, e könyv szerzõje szerint, azért mert az õ esetükben az a helyettesitõ kiválasztás útja.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-19 08:49)

Nincs jelen

 

#513 2007-09-19 14:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A neandervölgyi ember is ismerte a tüzet, azaz kb 200.000 évvel ezelõtt is már sütötték a húst, a jégkorszakot is így vészelte át az ember, és onnan még nagyon sok idõ volt az evolúcióra, tehát az embernek a hús megsütése a természetes. Persze mondjuk ha megnézzük a mai és egy 3000 évvel ezelõtti ember étkezését illletve egy 3000 évvel ezelõtti és egy 100000 évvel régebbiét akkor a két utóbbi jobban hasonlít mint a mai, sõt az elmúlt pár száz évben is radikálisan sokat változott az étkezés. Tehát az addig oké hogy nem eszünk annyi finomított szénhidrátot (ez ugye régesrégen egyszerûen nem volt - gyümölcs, zöldség, hús, tojás) viszont a fehérjét kiiktatni szvsz az egyik legnagyobb butaság.(na fõleg nekünk). Az rendben hogy mondjuk egy trópusi országban az ember elvegetált(elvegetáriánus ?:) ) növényeken, de hûvösebb környékeken, vagy ha komolyabb fizikai munkát végzett elengedhetetlen a hús, tojás fogyasztása. Meg aztán több ezer éven át nem is volt más - télen a fehér ember nem nagyon jutott sok zöldséghez, gyümölcshöz... úgyhogy szervezetünk is kb ehhez alkalmazkodott.

Feldolgozott elõreelkészített élelmiszert már csak azért sem veszek mert nem éri meg:) - ha utánaszámol az ember
a hasznosanyag tartalomnak és az árnak, akkor az jön ki hogy rengeteget spórolhatunk ha otthon egy kicsit ügyesebbek vagyunk a konyhában - amúgy elkészítésben sem sokkal több idõ. (tegnap láttam a tescoban ilyen fél méteres óriás párizsirudat százakárhány forintért... na mondom ezt a kutyának se adnám:) )

"ertõzéseknek tennénk ki magunkat. A baktériumok különféle fajától kezdve, mindenféle férgekig." - aztán ki tudja, lehet hogy egy jókis bélféreg hiányzik nekünk?:) - TSO ugyebár:P  - na jó ezt azért én sem gondolom komolyan de a férgekre rögtön ez ugrott be:P

Nincs jelen

 

#514 2007-09-19 17:29

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Már tegnap is le akartam írni, de ma talán aktuálisabb.
Akinek van kiskertje az már tapasztalta, hogy az ott termett gyümölcsök, zöldségek ritkám olyan hatalmasak és hibátlanok, mint a piacon és a boltban árultak. Ezért, hacsak nem magad termeszted az általad fogyasztott élelmiszert (beleértve a húsokat is) akkor onnantól sohasem tudhatod mennyire egészséges és természetes az, amit fogyasztassz. A vásárolt gyümik, zöldségek, tele vannak vegyszerekkel (gomba ellen, károkozók ellen, tartóssá, ellenállóvá tenni a gyümi héjját stb.)  Aztán persze nem mindegy a termõföld összetétele, mérgezettsége sem, továbbá ne feledkezzünk meg az esõvízben található szennyezõdésekrõl stb...Tehát a májunk egész életünkben mást se csinál csak méregtelenít. Ezt az utat végiggondolva tehát a növények se egészségesebbek mint a hús!

Nincs jelen

 

#515 2007-09-19 18:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Pacsaji: nem feltétlenül vannak tele vegyszerekkel. Többnyire csak specifikusan formára, színre, eltarthatóságra gyors fejlõdésre nemesített fajtákról van szó, amit melegházban tápoldatban neveltek, így íztelenek/rossz ízûek és alacsonyabb avitamintartalmuk. Ami mûtrágyázott/permetezett termõföldön van az jóízü, a gond akkor van ha a permet/növényvédõ szer olcsó, rossz minõségû esetleg nem engedélyezett illetve ha ez nincs letisztítva róla.
Nem azon múlik hogy bio, vagy hogy mennyire természetes, hanem egyedül a termelõ szakképzettségen, illetve
korrektségén - hogy minõségi terméket állítson elõ nem a lehetõ legolcsóbb vackot. (forrás: kertész cimborám aki dolgozott kutatólaborban - na ott aztán találkoztak mindenhonnan beszállított rémületes szörnyûségekkel és finom csodákkal is:)  )

Nincs jelen

 

#516 2007-09-20 08:25

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! Nem tudom, h több ezer éve mit ettek az emberek. Viszont ismerek egy biztosabb dolgot: pl az eszkimók , õk nemrég még nyersen ették a húsokat. Viszont mióta eljutott hozzájuk a nyugati civilizáció az étkezés terén is, talán már a jó öreg mekivel (Mc Donald's) együtt. Õk is felzárkóztak a nyugati emberek siralmasabb egészségi állapotához.
   A növényekben kevesebb szennyezõanyag dúsul fel a tudomásom szerint, hirtelen az jutott eszembe, h a csúcsragadozók jelzik a növényvédõszerek túlzott jelenlétét. Miután megeszik a rágcsálókat az õ szervezetükben jobban felhalmozódik. Valahol olvastam, h a disznóhúsban 30-szor nagyobb a koncentrációja bizonyos méreganyagoknak, mint a táplálékában.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-20 08:27)

Nincs jelen

 

#517 2007-09-20 08:40

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Egyébként nem a szennyezõanyagokról van szó fõként. Ha a hús ha vmi elképesztõen tiszta, szennyezés mentes körülmények közt épülhetne fel, akkor is problémát jelentene. Amit még nem emlitettem, a könyv másik vezérfonala az un. serkentés. Ami azt jelenti a saját megértésem szerint, h vannak bizonyos élelmiszerek amiket azért fogyasztunk, mert a belsõelválasztású mirigyrendszerünket (hormonháztartás) kedvezõen befolyásolja. Ettõl erõsebbnek frissebbnek érezzük magunkat. Ilyen serkentõ anyag: a kávé, csoki, a só a hús is (a szerzõ szerint), és ezért szeretjük õket, és egy kettõre túlzásba lehet esni . A serkentést vhogy úgy szemlélteti, mint amikor az ember megy a szekéren, és a lovat hajtja ebben az esetben a 'serkentõ szer' az ostor. Jó darabig nagyon hatékonynak mutatkozik, de elõbb utóbb kimeriti a lovat és a végén összerogy. A serkentõszerek a szervezet tartalékait mozgósitják, viszont nem adnak utánpótlást. A végén a szervezet katasztrofálisan nézhet ki. Egy parasztbácsi azt mondta nekem, h neki azért kell a szalonna, h tudjon kaszálni. Én mióta nem eszem húst jobban tudok futni, biciklizni, sokkal nagyobb az állóképességem.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-20 08:43)

Nincs jelen

 

#518 2007-09-20 08:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

És mégis milyen mérgezõ anyagok?  - mellesleg a mc donald's-os kajában pont nem a hús meg a zöldségek jelentik a fõ problémát hanem hogy minden meg van küldve a magas cukortartalommal+só (ez amúgy jó trükk tényleg finomabbnak érezni az ételeket a sülteket is ha teszel hozzá cukrot és ellensúlyozod több sóval és a sütik is ha teszel bele sót és ellensúlyozod még több cukorral - csak rohadtul egészségtelen - akkor inkább az umami :) ) plusz magas zsírtartalom mindenben,
az õrületes adag szénhidrátmennyiségrõl nem is beszélve. Ha megeszel egy ilyen nagyobb hambit akkor jól se laktál de az egész napi energiaszükségletedet máris fedezte, viszont a fehérjét nem, viszont tele van zsírral, az inzulinszintedet borítja és megint éhes leszel. - egyenes út az hízáshoz.

Nincs jelen

 

#519 2007-09-20 08:56

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Rigor amivel nem értek veled egyet, az a fehérje mennyisége. Véleményem szerint, túl sokat eszünk belõle, ez a másik nagy probléma. Szintén ez a könyv ad egy jó hasonlatot: az élõlények szervezete fehérjébõl épül fel, a miénk is. Az autó vasból, van fõként, nálunk ez a fehérje, de benzinnel megy, és nem vassal. Mi sem fehérjével megyünk, hanem a mi benzinünk a szénhidrát (glükóz) amit a szervezet, egyszerû és összetett formában képes felvenni. A sok fehérje, degenerativ betegségekhez vezet, és a vesét is terheli. Igen is mennyiségében sokkal több szénhidrátot kell felvennünk.
  Az SCD diéta majdnem jó helyen kapizsgál, de nem igazán találta meg a lényegét a problémának. A szénhidrátok azért okoznak problémát , mert azokat is túlzásba lehet vinni könnyedén, másrészt a finomitás. Kiveszik a rostot (emészthetetlen növényi rost, v ballasztanyag). Ez kell, ahhoz, h a salakanyag megfogható tömeget képezzen a bélben, amit továbbitani tud, akkor ahhoz kell, hogy  ne pangjon a salakanyag hetekig, koleszterinszint rendbentartásához is. Akkor a méreganyagtól való hatékony megszabaduláshoz amit a máj választ ki az epe segitségével. E nélkül jó része visszaszivódna. És a ballasztanyag azért is kell, h a vércukor ne ugráljon, hanem a fizikai jelenléténél fogva szépen adagolva menjen a cukor a vérbe.
   Való igaz, h nekünk, akiknek már súlyos szûkületeink vannak, azoknak óvatosan kell ezeket újra beépiteni.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-20 09:02)

Nincs jelen

 

#520 2007-09-20 10:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nézz szét külföldi fórumokban is. (kicsit más a hozzállás az scd-hez fõleg sportolói szinten) Az meg a másik hogy te kb egyedül vagy ezzel a vegetáriánus életmóddal ilyen betegség mellett. Szerintem szerencsés vagy, ennyi.
Pár napja olvastam egy tanulmányt (talán megtalálom) amiben leírta egy orvos hogy statisztikát csinált, azon colitises betegeinek akik nem tartottak magas fehérje-alacsony szénhidrát diétát a 30%-ban mûtétig fajult a dolog. A szigorúan diétázókat nem kellett mûteni. Hát ennyi.

Nincs jelen

 

#521 2007-09-20 11:53

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

t'ok még egy vegát, barátnõmet, crohnos, de alapból kajak máshogy mûködik, mint én... kb. egyszer eszik naponta, és azt mondja, gyakorlatilag amit kíván. na meg neki akkor is k'va jó a vérképe, ha fel sem bír kelni az ágyból... eléggé máshogy v'unk összerakva! kinek így, kinek úgy. én azt igyekszem szem elõtt tartani, hogy lehetõség szerint, minél tovább meglegyen mindenem! és ha lehet békében, de aztán meg ugye ki tudja, ember tervez...

Nincs jelen

 

#522 2007-09-20 12:23

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én pár évvel ezelõtt (2004 körül) ráakadtam egy angol honlapra. David nevû valaki csinálta, jól emlékszem colitises volt. És azt hirdette, h azért gyógyult meg meg teljesen elhagyta a húst. Én akkor nem igazán hittem ennek.
   Nem tudom, de biztos már emlitettem (ismétlés nem baj). Nekem crohn betegségem van azon belül is súlyos crohn, ráadásul terápiarezisztens, magyarul alig van gyógyszer amit megtûrök. Per pillanat pentasat szedek meg most 10 napig Supplint (500mg-os, uaz, mint a klion), és mellé Zantacot a sav miatt.
   4-szer volt operációm, vastagbél kb 1/3-át, vékonybelet vettek ki. 1,5 évig volt ideiglenes sztómám. Most valóban jól vok 2 éve, kivéve, h többször megyek WC-re.
   2002-tõl járok újra orvoshoz azelõtt 6,5 évig a diagnosztizált betegség ellenére nem mentem dokihoz. Sosem voltam jól,puffadás, hasfájás a fájdalom teljes palettájával (tompától, a szúrásig, állandótól az idõközönkéntiig), emellett nem volt erõm, állandó hõemelkedés ill. ennek határán. Azóta összehasonlithatatlan, hála Istennek...

Nincs jelen

 

#523 2007-09-20 12:34

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

"kb. egyszer eszik naponta, és azt mondja, gyakorlatilag amit kíván. " - ez még egy egészséges ember számára is baromira egészségtelen:)  - valami nagyon szerencsé szervezetrõl lehet szó...

Ottó: gondolom az scd-t azt meg sosem próbáltad... (Mármint szigorúan tényleg).  Annak persze örülök hogy jól vagy így, de én pl pár napja ettem némi kenyeret (pedig ilyen teljeskiõrlésû meg frankó barna basz volt) meg krumplit aztán azt hittem felrobban a szoba:)

Szerkesztette: Rigor (2007-09-20 12:36)

Nincs jelen

 

#524 2007-09-20 12:35

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ja, és 2-3 évvel ezelõttig semmilyen diétát nem tartottam, mindent ettem, rostosat is, párszor szenvedtem tõle.
Középsuli vége, egyetem haverok buli fanta, : inni is ittam eleget, határozottan éreztem akkor is, hogy nem jó (fõleg a tömények esetén, meg amikor kevertem a dolgokat) de ennek ellenére folytattam. Annyi, h ha 2 - 3 korsó sört ittam ennek nem éreztem rossz hatását, csak a kellemes bóditó érzését. 3 éve alkoholt sem iszom, még sört sem.
Jól emlékszem arra is, hogy egyszer egy adag roston sült csirkecombtól valóban majdnem a falnak tudtam volna menni megfogadtam, h többet ilyet sose.
A sztómás idõszak a borzalmaival együtt, nagyon jó volt arra, h lássam mi jön ki a vékonybélbõl.

Nincs jelen

 

#525 2007-09-20 12:39

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Rigor te pesti vagy ? Júl 14-én Barna-by szervezett egy talit a Margitszigetre, te nem voltál ott..
Nem próbáltam az SCD-t, én barna kenyeret eszem, eszek almát, szõlõt (kivéve a héját és a magot). Eszem pl babkrémet (hagyma, bab, paprika darálva fõzve ) kenyérre kenve pástétomként, fokhagymát, hagymát paradicsomot nyersen, tojást, növényi 'tejporokat' pl hajdinából készültet, olyan jó, h ehetek igy pl mûzlit, 'kakaót', 'tejberizst'. Ha ezeket eszem , mármint amit megszoktam én nem puffadok már.

Szerkesztette: Ottó (2007-09-20 12:50)

Nincs jelen

 

#526 2007-09-20 12:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Mert én akkor éppen hegyalja fesztiválon tokaji boroztam:)

Nincs jelen

 

#527 2007-09-20 13:00

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

hát ja Rigor, de ha többször, akkor is még crohnoshoz képest is madáradagokat. lehet így tudja kímélni magát, neki jó így, de én pl. megdöglenék a gyomorsavtól. nekem a napi 3 étkezés + 2-3 alkalommal vmi apróság jött be, utóbbi lehet gyümi, keksz, befõtt, etc. mindenesetre így t'om szinten tartani magam most is. ezért akkor borul mindig a bili, mikor elkap 1-1 étvágytalan idõszak!

Nincs jelen

 

#528 2007-09-20 13:05

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

De egyszerre sokat enni megterhelõ. Egészséges embernek is. A nap többi részében koplalni meg egészségtelen - gyomorsav, hiányérzet, zsírraktározás, izomleépítés, gyengébb ellenállóképesség stb.  Naponta többször kell enni (6-8 alkalom) és közel hasonló adagokat. Én ma reggel óta most tartok a 4.  étkezésnél:)  (1,5 - 2 óránként szoktam enni -fõleg most mert a fronttól meg  a hétvégére nagyon bedurrantam amire a lazább étkezés rátett egy lapát fingot, stb.-t is.

Szerkesztette: Rigor (2007-09-20 13:06)

Nincs jelen

 

#529 2007-09-20 14:16

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Rigor! Megvan a honlap: David Klein, és amerikai , colitis-crohns.com ez a cime. Aki tud angolul, annak ajánlom. 1976-1984-ig volt colitises, már ki akarták dobni a vastagbelét. 1984-ben vegán lett (semmi állatit nem eszik), amellett zömében nyerskosztos. 1984-tõl máig semmi gyulladása nincs és nem szed gyógyszereket sem...

Szerkesztette: Ottó (2007-09-20 14:17)

Nincs jelen

 

#530 2007-09-23 14:44

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Végigolvastam Otto és Rigor eszmecseréjét. Nekem, s ezt írtam is már, Otto álláspontja a szimpatikusabb. Biztos, hogy a ló egyik oldalára sem jó átesni, oldaltól függetlenül. Ha valamit el lehet hagyni az étkezésból, mert a vegyes, kiegyensúlyozott táplálkozásban mégis pótolható, az a hús. Fehérjét máshonnan is nyerhet az ember. De azt, hogy a szénhidrátot érdemes lenne elhagyni, nem hiszem.
Az lehet, hogy öröklött (is ?) a betegség, de hogy rontani és javítani igenis a jó, célirányos étkezéssel lehet, az biztos. Minden betegségnek van diétája. Ha valakinek az emésztõrendszerével van a baj, hogy a csudába ne lenne hatványozottan, fokozottan fontos az, hogy mit rak, és hányszor, és milyen vegyítésben (kémiaia folyamatok, egymásra hatások tényleg vannak, mint azt Rigor többaször írta) a gyomrába/belébe stb. Van szétbálasztós diéta is, hogy ne terheljék fehérjével és szénhidráttal együttesen az emésztõrendszert.

Én is hasonló könyveket olvastam, mint amit Ottó ajánlott, de vannak már frissebbek is; 65 óta is rájöttek már sok mindenre, akik ugyanazon az úton haladtak, mint az említett könyv szerzõje.
Én a babnak a héját nem enném meg, még darálva sem. Jobb lenne inkább lehántani fõtt állapotban. Lencseébõl meg a héj nélküli vöröslencsét.

Otto, leírnád ezt a hajdinatejet? Ez por? OLyan, mint a szójatejpor? Szóját nem jó enni, mert felfúj. A felfújás szerintem nem csak annyi, hogy kelemetlen; hanem rossz az amúgy is meggyötört, nem ép bélnek az (ahogy elképzelem!), hogy valami gázok feszítgetik ott belülrõl, amikor õ nyugiban szeretne elernyedtebben lenni vagy pihenni.

A fehérjepor (kazeinos, tejsavós) nem pont tejfehérjét tartalmaz, ami - hiszen a tej nem javasolt - ártalmas lehet?

Nincs jelen

 

#531 2007-09-23 17:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Azért mert a vegetarianizmusnak és számos egészen hülye diétának (pl szétválasztó diéta) hatalmas hátszele van mindenféle nõimagazinok stb által, attól még nem biztos hogy jók. Ilyen alapon a horoszkóp is frankó dolog!
Másrészt tessék rendesen elolvasni amit leírok. HOL ÍRTAM HOGY A SZÉNHIDRÁTOKAT EL KELL HAGYNI?????
Az összetett, illetve finomított szénhidrátokról esett szól, a gyümölcscukor, dextróz, és egyéb monoszaharidok mehetnek, sõt nagyon fontosak!!!!

"biztos, hogy a ló egyik oldalára sem jó átesni, oldaltól függetlenül" - az ilyen hatalmas bölcsességektõl falra mászok. Nincs ló egyik oldalára se átesés, másrészt amikor valaki hajlamos húde frankó kiegyensúlyozott táplálkozásról beszélni, akkor az egyensúlnyak azt veszi ami megszokott, viszont az valójában barommira nem kiegyensúlyozott. Az én szemszögembõl és diétás szempontból az a kiegyensúlyzott ha nyomod a csirkemellet, zöld salátát, gyömölcsöt, fehérjét, dextrózt, és ehhez képest az szélsõséges ha valaki telibe nyomja magát keményítõvel minmális fehérje mellett, vagy az ha valaki csak húst eszik és tényleg növényt azt semmit. Persze az ideális az lenne ha ehetnék emellé rizset, de az scd meg a belek miatt aktív idõszakban ez kizárt. Tésztázni bármilyen meglepõ, semmilyen körülmények közt nem egésséges, és még sorolhatnám. Az ember nagyon jól képes alkalmazkodni, rengeteg mindenen el tud élni, de igazán minõségi táplálék az jóval szûkebb kör mint az általános fogyaszott ételek. Amit az átlagember megeszik annak a 90%-a szemét.

A kiegyensúlyzoást meg egyénileg eltérõ. Marhára nem ugyanaz a táplálkozás kiegyensúlyozott egy napi 8 órában
karosszékben ücsörgõ irodai dolgozónak mint egy szénbányásznak. Vagy annak aki ugyan irodában dolgozik de mellette komolyan sportol.

A tej nem egyenlõ a tejsavófehérjével, a tej a laktóztartalma miatt nem javasolt, pont.
Az biztos hogy ottó szimpatikusabb, nekem viszont nem szokásom kedvesen érvelni, és meglehetõsen szkeptikus vagyok, a tekintélyelvû érvelés, meg a tanúvallomásos bizonyítékok nálam nem mûködnek, sõt inkább felkeltik a kétkedésemet. Az összesküvés elméletek meg a "minden ami természetes az jó" kezdetû butaságoktól meg a falra mászok.

Nincs jelen

 

#532 2007-09-23 17:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Az persze korunk tragédiája hogy a dietetikus képzés finoman szólva is vicc. Nemrég olvastam hogy olyan aki tényleg nagyon értett a fogyókúrás, tömegnövelõ diétákhoz (élsport, testépítés - tényleg ezen a téren kutató tudósok érik el a leghatékonyabb módszereket) - elment dietetikusnak és olyan marhaságokat kellett tanulnia, illetve ezekbõl vizsgázni hogy inkább otthagyta az egészet.  Egy fogyókúrás étrend péládul hogy kezdõdhet úgy hogy reggelire párizsis zsemle??? Meg burgonya, meg hagyjuk el a fehérjét? - persze testtömeget remekül lehet veszíteni, jó sok izmot,
frankón legyengülni, zsírpárna még mindig marad, ember lebetegszik. Nem csoda hogy az emberek többsége csak szenved a mindenféle kiskegyedben olvasott idióta diétáktól és sosem képesek tartósan lefogyni, esetleg jó kondit elérni. A másik fele meg a cukorbeteg diéta! - kórházban megnéztem mit etetnek szerencsétlenekkel: reggelire zsemle, ebédre köretnek krumplipüré. Hát lol, ez nem diéta, ez vicc. Hol van ez 100g alatt? Meg magas gi indexû vackok. Persze ha valaki gyógyszert szed meg inzulinozik, nade akkor nem is kell komolyan diétázni.
Apám például 25 fölötti mérhetetlen cukrot produkált, majd megpurcant és most prímán megvan 5.5 alacsony szénhidráton, sûrûbb étkezéssel mindenféle gyógyszer nélkül. - nahát. Csak az átlagember nem akarja betartani, a diétákat meg azt tartja be ami neki jól esik úgyhogy inkább gyógyszerek!

Utálod a húst? rendben, de attól még fehérjét pótolni kell, és lehet is olyan forrásból ami neked is ízleni fog. Nálunk csökkent felszívódással különösen, szteroid mellé meg szinte kötelezõ! A kortikoszteroid borítja a fehérje anyagcserét, bontja az izmokat és tolja az egekbe a zsírraktározást.

Nincs jelen

 

#533 2007-09-23 20:40

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Rigor, ne legyél indulatos. Mindenki azt olvas, amit tud, amilyen a nívója. Én pl az scd diétáról elõször nemrég az origo-s nõi lapozóban olvastam, utána meg itt, tõled. A többirõl könyvekbõl. (Többféle nyelveken.)
Pár évtized múlva egyeztetjük majd a tapasztalatainkat, eredményeinket.
Roor a másik topikon valami olyasmit írt, hogy te nem propagálod az scd diétát. Remélem, te tudod, hogy a "propagál" nem pejoratív értelmû szó eleve, tehát propagálni valamit - nem szégyenteljes dolog.
Roor azzal is védelmébe vett, hogy jóindulattal teszed, hogy leírod az ajánlásaidat, tapasztalataidat, véleményedet.
Te mire tippelsz, én miért írom le, milyen szándékkal? Van itt valaki, aki rosszindulattal írja le a tapasztalatait?
Véleményünk nem egyezõ.
Mint tudjuk, a kétkedés, és a vélemények ütköztetése sok esetben vitte/viszi elõre a világot.
Tiéd a terep. A kezdeti idõkben sokat segített nekem ez a fórum. De azóta én, olvasással, máshonnan szerzett tudással, azt hiszem, kinõttem.

Nincs jelen

 

#534 2007-09-23 21:39

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Lehet hogy nem tûnt fel, de én ha úgy tûnik indulatos vagyok akkor az sosem az adott ember ellen irányul, hanem pont hogy inkább érte. Persze fórumon ez lehet hogy nem jön át de élõben nekem kb olyan tud lenni a stílusom hogy akár sértõnek tûnõ dolgokat is képes a másik kedveskedésnek venni. Ez elõadás kérdése:P Viszont a lényeg ami miatt indulatos tudok lenni az hogy nagyon sok helyrõl nagyon sok álszerkértõ féligazságokkal és nagyon sok csalárd érvelési technikával terjszetenek káros hülyeségeket! Nyilván ti akik ilyenekrõl írtok, nem ti találtátok ki, hanem ezt az ajánlást kaptátok valamilyen ügyesen meggyõzõ forrásból én pedig arra szeretnék rávilágítani hogy szerintem ez mondjuk marhaság.
Tudom és fõleg azért is vagyok indulatos mert részben magamra is haragszom hiszen én is hittem sok olyan dolgoban amirõl azt hittem hogy tuti aztán kiderült hogy csúnya tévedés. És pont azért mert régebben én is beledõltem a jóhiszemûség csapdájába.  De szerencsére már leküzdettem azt hogy a kognitív disszonancia csapdájába beleesek, és beismerm bátran a tévedéseimet, vagy azt hogy balekra vettek.

És valószínûleg fogok is, valamint az sem biztos hogy amiket eddig leírtam azok közt nincs hülyeség! Viszont igyekszem inkább alapos lenni, és kritikával szemlélni a dolgokat. A TSO-val például úgy vagyok hogy nagyon jónak tûnik ha sikerül rá sprólon tán ki is próbálom, ugyanakkor még mindig nem  érzem eléggé hitelesnek vagy meggyõzõnek a dolgot, és egyelõre én is hajlamos vagyok bedõlni vagy tetszetõsnek találni a tanúvallomásos bizonyítékait is (amit nem õk terjesztenek, kizárólag itteni tapasztalatok alapján). Viszont az összes többi közül még ezt találtam a leginkább megalapozottnak és a legkevesebb csalárd vagy mlm érvelésnek tûnõ dologgal, korrekt kísérleti háttérel és beismert esetenként gyengébb hatásfokkal nem csodaszerként emlegetve kínálják mondhatni szerényen.

Szerkesztette: Rigor (2007-09-23 21:41)

Nincs jelen

 

#535 2007-09-24 08:14

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jó reggelt mindenkinek!
Yakus: ezeket az un. növényi tejporokat általában vegetariánus boltokban, v nagyválasztékú boltokban lehet kapni. Ennek a cégnek van rizses, szójás, ill. hajdinás alapú tejpora , Vegetár Kft forgalmazza, a termék pedig Csehországból való. A dobozán meg egy nyuszi figura van...

Nincs jelen

 

#536 2007-09-24 14:00

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi, Otto, ennek utánanézek és kitapasztalom. A hajdinát nagyon szeretem, állítólag a legkönnyebben emészthetõ gabonafélék egyike (a rizs és köles mellett), a belsõ rosttartalma magasabb, mint a többié, ezt nem árt tudni. Én a hajdinalisztet ismertem eddig, amit bármilyen tésztába lehet keverni a rendes vagy vegyített lisztek mellé.
Ajánlom figyelmedbe - hálából - a csicseriborsólisztet, ami nagyon finom, és nagyon könnyen készíthetõ belõle bármi. De nem a Dénes Ottó cinke dûlõs, mert az valahogy nem az igazi. Indiait (angol valójában) és olaszt vettem, és nagyon jó volt.

Nincs jelen

 

#537 2007-09-24 17:07

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Na ezt a hajdinát én is kipróbálnám de hol lehet kapni???

Nincs jelen

 

#538 2007-09-24 17:20

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Halika!

Mivel csak most értem haza,de azért sietve ismételten leszögezném:saját véleményemnek adok hangot!!!!
Nem támogatok és nem támadok senkit,mindenkinek van édes kicsi szája ki tudja nyitni meg tudja védeni magát.:)
Leírom az "élményeimet" aztán lehet belõle csmegézni,hasznosítani,vagy rosszallani.Ennyi. :D:D:D

Nincs jelen

 

#539 2007-09-24 18:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hajdina? Az agyam eldobom komolyan. Még ilyen marhaságot. A hajdina  56-77%-ban keményítõ, (hopsz a káros körforgásnak (scd)- nesze neked bélbaktériumok! ) 12-17%-a cellulóz (full emészthetetlen mint a gomba, vagy a kukorica héjja - pont ezektõl kéne óvni a beleket) és csak 17-20%-ban élelmi rost.

Nembaj, legyetek csak vegetáriánusok, Ottó szerencsés (persze ilyen dumák, ettõl gyógyult meg - francokat simán csak jobban lett, pontosabban szerencsésen inaktív - diétától meggyógyulni nem lehet,(mint ahogy extrém esetektõl eltekintve kaják sem lobbantják be a beleket ha épp amúgy nem akarna aktivizálódni) scd-tõl sem, max annyit tesz hogy amíg aktív vagy jobban bírod, kevesebb rohanás a wc-re, jobb erõnlét, kevesebb terhelés a bélnek, kevesebb puffadás de ennyi. - persze végsõsoron könnyebben gyógyulsz de NEM ETTÕL), szerintem a többiek nem annyira, majd meglátjátok. Én szóltam. Többször is. Jó wc-n ücsörgést!

Szerkesztette: Rigor (2007-09-24 18:34)

Nincs jelen

 

#540 2007-09-24 18:15

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

www.alter.hu
tessék ott keresgélni, nézelõdni és rigornak igazán igaza van, de mindenki keresse/találja meg a saját útját...

Nincs jelen

 

#541 2007-09-24 18:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

jamesdean: én ezt már korábban is nézegettem de nem igazán találtam 1-2 kivétellel olyat amit mondjuk SCD- alapelv- kompatibilisen ehetnék. Ahogy elnéztem ez az oldal inkább az allergiásoknak való.

A cukorbeteg termékekkel kapcsolatban is eléggé erõs a kétkedésem -- csak úgy mint a boltokban kapható többi cukorbetegeknek való édességgel - mivel ugyan édesítõvel csinálják de sok ésszel van bennük tészta. Hát remek akkor ezt csak azok a cukorbetegek ehetik és csak mértékkel akik gyógyszert szednek, vagy inzulinoznak. Akkor meg.. na mindegy. Akinek meg számolnia kell és próbálja gyógyszer nélkül megúszni, annak a diabetikus cuccok 90%-a felejtõs.  (én nem vagyok cukorbeteg de apám, apám nõvére, nagyszüleim stb igen, szóval tisztában vagyok a témával).

Nincs jelen

 

#542 2007-09-25 14:19

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Szuszidi,
a hajdina növényrendszeri besorolása alapján távol áll a gabonaféléktõl; a zárvatermõkön belül a kétsziküek osztrályába tartozik, pontosan a keserûfûfélékhez. Mivel a héja mérgezõ, csakis hántolás után használatos. Így kapható. Magas az ásványianyag, vitamin- és rutinsav-tartalma. Utóbbi (mint pl. a feketeribizke, áfonya és hasonló nem javallt bogyók, és az abból káészült kivonatok, kapszilák) erõsítik az érfalat. A Rutascorbin nevû C-vitamint is tartalmazó gyógyszer pl. kitûnõ érerõsítõ, jó a szemre, annak az erõsítésére).

Emészétsi panaszoknál is használatos, gyógyító élelmiszernek tartják. Az emberi szetvezetre melegítõ hatású. Vannak hûsítõ és melegítõ élelmek, mint ahogy vannak lúgosító és savasító élelmek.

Eenergiaértéke a hántolt hajdinának: 340 kcal
fehérje: 11,7
zsír:1,7
szénhidrát:72,4
rosttaratalom: 17,5     g

Ha nem vagy az scd-diéta lelkes híve, próbáld ki. Aki az scd-diéta lelkes híve és propagálója, az ne, NE próbálja ki édesen vagy sósan elkészítve.

Nincs jelen

 

#543 2007-09-26 08:47

Ginger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Lehet, hogy a problémámmal nem ebbe a topicba kéne írnom, de mivel úgy látom ez a legaktívabb topic, talán így nagyobb esélyem van arra, hogy jó ötletet/tanácsot kapjak tõletek.
Három éve vagyok colitises, gyakorlatilag azóta aktív a betegség, magyarán azóta folyamatos hasmenésem van. A kérdésem a következõ: hogy lehet az, hogy erõs hasmenés mellett, "diétába hajló" táplálkozás mellett egy dekát nem fogyok, sõt gyarapodik a súlyom? Medrolt nem szedek már egy fél éve, szóval nem az a ludas. Mi a bajom?

Nincs jelen

 

#544 2007-09-26 09:10

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Ginger! Szerény véleményem szerint ez azért lehet, mert colitisnél a vékonybél egészséges. A tápanyagok felszívódása pedig a vékonybélben történik, ezért tudsz hízni.

Nincs jelen

 

#545 2007-09-26 09:19

Ginger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Marthuska! Köszi a választ. Volt egy olyan idõszakom, amikor pedig rohamosan fogytam normális táplálék mellett. Most is nagyon gyorsan keresztülmegy rajtam minden, nem marad bennem semmi 5-6 óránál többet, és ami kijön, annak is egy része emésztetlen. Ergo a felszívódásom sem elégséges. Ezért gondoltam, hogy nem normális, hogy tudok hízni. Nem gondolod, hogy valamilyen anyagcsereproblémám van?

Nincs jelen

 

#546 2007-09-26 09:38

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ginger! Nem írtad, milyen mértékû ez a hízás? Túlsúlyos lettél? Van-e pajzsmirigy problémád? Persze az aggodalmadra pontos választ csak orvos adhat, én csak találgatok.

Nincs jelen

 

#547 2007-09-26 10:11

Ginger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

kb. fél év alatt híztam 5-6 kilót. Vizsgáltak már pajzsmiriggyel, de minden rendben volt. Igen, tudom, csak orvos tudná megmondani miért van ez, de arra gondoltam, hátha valakinek van hasonló tapasztalata.

Nincs jelen

 

#548 2007-09-26 10:23

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ginger! Lehet ez egy teljesen normális folyamat is. Nem kell, hogy betegség legyen mögötte. Ha nem okoznak komoly gondot a plusz kilók, még mindig sokkal jobb, mint fogyni. Persze én is a saját szemszögömbõl nézem a dolgokat. Én attól esek kétségbe, ha fogyok.

Nincs jelen

 

#549 2007-09-26 10:40

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jó napot! A szó elszáll az irás megmarad, csak itt feljebb megy... :)
Továbbra is ajánlom a colitis-crohns.com honlapot böngészgetésre, annak aki tud angolul.

Nincs jelen

 

#550 2007-09-26 13:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

ginger: Mindenek elõtt leírnád hogy mégis miket szoktál, hányszor és kb mennyit enni egy nap folyamán? Illetve hogy mennyit mozogsz?  Mert ha pl egész nap nem eszel semmit de a napot egy hatalmas adag nutellás kaláccsal zárod, akkor egyenes az út a zsírba hízásba izomból fogyáshoz, és persze a rosszulléthet - (ez egészséges emberre is igaz)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB