#1251 2009-09-11 19:17

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Halika!

Bukanna:nos igen,ingadozik,kinél így,kinél úgy.:D
Esetemben két évig tökéletes 56-57 kiló,mióta a lesz@rom bogyókat túladagolom és eszek mint állat ciki nem ciki de 65-67 kiló.:D
A kuruttyolást hagyju,a békák nem rendeznek a mocsárban olyan koncertet mint a pocim mikor épp rájön.:D
Utcára pedig akkor tudsz úgy kimenni,ha tudatosítod magadban,hogy ez egy betegség,együtt lehet és kell is vele élni,és igenis menj bátran,ne az legyen elõtted hogy jaj baj lehet hanem az hogy márpedig programod van és mész! (Persze ha megnyugtató térképezd fel a klotyólehetõségeket,hátizsákkal indulj amiben van egy váltás gatya és fehérnemû és egy jól záródó zacsesz a balesetes cuccnak :D  de egy idõ után a batyu úgyis otthon fog maradni mert megtanulja a rendet a bélés mégpedig azt hgy te irányítod õt és nem pedig õ téged :D )

Nincs jelen

 

#1252 2009-09-14 10:29

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdv!!

Az õzike-parizer dologgal, nem a biológia tanulmányokra szerettem volna szorosan utalni. Csak azt akartam illusztrálni ezzel, hogy a milyen viszonyban áll a mai  nyugati ember táplálkozása ahhoz képest, ami normális lenne az ember számára.

Nincs jelen

 

#1253 2009-09-15 10:59

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó!Nem szeretnék vitába szállni veled,mivel teljesen különbözõek vagyunk.
Javaslom nézd meg a Tvmûsorok az IBD-rõl topikban,a Dr.Kovács Ágotával készült mûsort.
Javaslom ezt az új betegeknek is.
És Kedves Ottó!Ne haragudj meg érte,ha sokunknak inkább a legelismertebb,legnagyobb tudású orvos szavai számítanak a tiéddel szemben(itt fõképp a húsevésre és még pár általad ellenzett élelmiszerre gondolok).

Nincs jelen

 

#1254 2009-09-15 12:07

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

semmi gond, mindenki magának gyõzõdjön meg.

Nincs jelen

 

#1255 2009-09-15 13:29

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Én egy "új" Crohn-beteg vagyok. A tegnapi colonoscopiámnál derült ki, hogy mi bajom van. Szeretnék segítséget kérni diétával kapcsolatban. 20 éves lány/nõ vagyok. :) Elsõsorban azt szeretném tudni, hogy mikor arról beszéltek, hogy nem tesz jót, akkor elõjönnek a tüneteitek? Vagy ezt, hogy kell pontosan elképzelni? Nekem nem voltak "alap" tüneteim. Nekem sem hasmenésem, sem székrekedésem nem volt. Sokat voltam lázas, kiütések jöttek ki a bõrömön, és vasfelszívódás problémáim voltak. Tehát ilyenkor diétában mi a legjobb? K betûsök közé tartozik a krumpli is (hiszen eredeti neve burgonya, és az B betûs, és nincs megtiltva :))
Illetve még a dohányzással kapcsolatosan kérdezném, hogy van-e olyan aki nem tette le a cigit, csak csökkentette a dolgokat? Természetesen, ha ennek is nagy szerepe van, akkor az egészségemért, és a tüneteim elmúlásáért bármit megteszek.
Azzal kapcsolatosan is kérdeznék, hogy a gyógyszerszedést hogyan kell elképzelni? Én most szedek Medrolból 48 mg-ot 2 hétig, majd csökkentenem kell az adagomat, Pentasából napi 3x1 gr-ot és Cifranból 15 napig 2x500 gr-ot. Gondolom, hogy a Cifrant nem kell egész életemben szedni, de mi van a többivel? Örökké szteroid? Vagy ezt hogyan kell elképzelni? Sajnos tegnap nem tudtam semmit kérdezni, mert a vizsgálatkor kapott bódítástól nem voltam épp magamnál.
Sajnos még nem sikerült megemésztenem a dolgokat! De igyekszem.
Bocsánat, hogy egyszerre ennyit kérdeztem.
Szép napot Mindenkinek!
És elõre is köszönöm a választ amit majd kapok.
Kitti

Nincs jelen

 

#1256 2009-09-15 13:52

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Így helyes Ottó. Neked van egy elméleted, abban hiszel. Ha jól vagy, akkor tartsd azt. Mindenki magának tudja kitapasztalni, hogy mi jó és mi árt neki. Aszerint étkezik. Aki imádja a húst, az úgysem fogja elhagyni, kár itt gyõzködni a többieket. Számolj be a diétádról nyugodtan és mi nagyon fogunk örülni, hogy tünetmentes vagy.
Kittus! A krumplit egyed csak nyugodtan. Nagyon hasznos nekünk. A k betûseket most hanyagold. A medrolt egy jó darabig biztosan szedned kell, mert azt csak nagyon lassan szabad leépíteni. A Cifránt persze el fogod hagyni, mert az egy gyulladás csökkentõ. Viszont a Pentasa az marad, mint végleges gyógyszer. Hacsak nem kapsz helyette mást!
Tünetmentes szép napokat kívánok!

Nincs jelen

 

#1257 2009-09-15 13:59

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm szépen a gyors választ!
Szép napot!  :)

Nincs jelen

 

#1258 2009-09-15 17:17

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Kittus, a cigit nem csak emiatt a betegség miatt tedd le. Nehezebben gyógyulsz, könnyebben begyullad bélés, stb.

Nincs jelen

 

#1259 2009-09-15 19:05

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! Én letettem a cigit teljesen, és alkoholt sem iszom, de még egy kortyot sem. Nem olyan nehéz letteni a cigit Kittus, mindenképpen hagyd abba. Amikg dohányoztam, még gyorsabb volt az anyagcserém, pedig akkor még nem is tudtam, hogy crohnos vagyok. Sokkal jobb cigi nélkül. Nem mondom, néha úgy elszívnék egy szálat, de tudom, hogy nem lehet, mert rosszul leszek. Ugyh. elõtted is lebegjen ez a tudat.
Én csak a pentasat szedem csak az antibiotikumot csak az elején kellett a mûtét után két hétig. A szeroidot szerintem kérdezd meg az orvostól, hogy fltétlenül kell-e.

Gyógyulást!

Nincs jelen

 

#1260 2009-09-15 19:14

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hát, köszönöm a válaszokat. Ahogy elnézem búcsút inthetek a ciginek.  Olyan sok mindenrõl le kell mondani. És nálam a stressz volt a tüneteim kiváltója, azt mégis hogy tüntessem el az életembõl? Persze, megpróbálok a hozzáállásomon is változtatni. Kitartó leszek, és akkor szépen tünetmentes is. Épp most megint lázas vagyok, de most nem ment fel annyira mint szokott. Hasmenésem, székrekedésem még mindig nincs.
Még egyszer köszönök mindent. Jó, hogy vannak segítõkész emberek. Kétségbe esésem lassan alábbhagy, ahogy látom, hogy mennyi crohn-beteg van, és hogy így is lehet élni, csak el kell indulni ebbe az irányba, és nagyon kell akarni.
Szép estét!
Kitti

Nincs jelen

 

#1261 2009-09-15 19:28

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kittus!
Fel a fejjel,ne keseredj el!A medrolt szép lassan fokozatosan kell abbahagyni.A Cifrant csak bizonyos idõközönként szabad szedni.A Pentasa folyamatos.Diétával kapcsolatban  nem szeretnék hozzászólni,nem is tudnék mert én mindent eszem,mikor éppen mi esik jól.De mindenki más,így Te is majd önmagadon kitapasztalod.Dohányzás:Igen vagyunk többen akik dohányzunk.De ha tudod tedd le.
Röviden ezeket csupán azért írtam le,hogy tudd lehet teljes életet is élni.

Nincs jelen

 

#1262 2009-09-15 20:18

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm szépen a bíztató szavakat. Nem vagyok már annyira elkeseredve, mint tegnap. Egyelõre olvasgatok, prónálok mínél több információt meg tudni a betegségrõl, ami innentõl végig kísér. Vannak bennem kétségek, hogyan lesz kisbabám? Mennyire súlyosbodnak majd a tüneteim? De majd szépen lassan kitapasztalok mindent!
Tényleg köszönök mindent!
Szép estét!
Kitti

Nincs jelen

 

#1263 2009-09-15 20:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Kittus!
Diétával kapcsolatosan olvasd el az 1251-1252-es számú hozzászólásomat. Az elõzõ oldalon találhatod. Talán némi segítséget nyújt.
Mielõbbi jobbulást kívánok!

Szerkesztette: Marthuska (2009-09-15 20:44)

Nincs jelen

 

#1264 2009-09-15 20:46

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Amit én ajánlani tudok,ne merülj el benne tulzottan,ne a betegség irányítsa az életed,a lényeget azt persze tudd meg,de ne legyél "betegesen beteg".Amikor azt veszed észre,hogy minden pillanatban csak erre gondolsz,akkor az már régen rossz..mert akkor a betegség veszi át az irányítást.
Nem lenne jó ha egy mély beteg képtudat kialakulna benned,mert még az is nagyon le tud húzni testileg-lelkileg,mégha nem is veszed észre.
tudom nagy szavak egy kis embertõl,de van alapja :)

Nincs jelen

 

#1265 2009-09-15 20:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kittus! Azt még el kell mondanom, a diétát nem szabad túl szigorúan venni, mert csak megkeseríti az életet! Azt edd, ami jólesik, amitõl nem erõsödnek a panaszaid! Ne egyél semmit lelkiismeretfurdalással, amiatt aggódva, hogy esetleg ártani fog!

Nincs jelen

 

#1266 2009-09-15 21:22

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm szépen.
Breki: természetesen nem ez lesz a fõ elfoglaltságom, hétfõn állapították meg nálam a betegséget. Egyelõre emésztgetem. De jó látni, hogy mennyi olyan ember van, aki ezzel képes teljes életet élni, és persze én is egy leszek közületek. Nekem is menni fog, próbálkozom az ételekkel, italokkal, még vár rám egy CT is. Remélem majd nálam is kialakulnak a dolgok. Egyelõre fura, és nehéz felfogni. Keresem az okát, de sehol nem találom, gondolkozom, hogy mivel érdemeltem ki, aztán látom, hogy ennyien nem véthettek a sors ellen, tehát nem csináltam semmi rosszat. Látom, hogy teljes lehet az életem, csak jussak túl a kezdeti sokkon. Láttam, hogy van akinek gyönyörû, szép és EGÉSZSÉGES babája van, tehát egyszer majd nekem is lehet. Nem maradok ki semmibõl, maximum néhány finom ételrõl kell lemondanom, ha esetleg panaszom lesz tõle. Kezdem jobban érezni magam. És nagyon köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, a tanácsokat. Kezdõként sokat segítenek. Remélem egyszer majd én is hasznos tagja lehetek ennek az oldalnak, legalább annyira mint Ti.
Szép estét!
Kittus

Nincs jelen

 

#1267 2009-09-16 00:00

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kittus!
Én ma késõn jöttem most hirtelen nem tudok újat írni neked! De javaslom ha szeretnél többet tudni errõl a dologról nem annyira "beteges" oldaláról inkább a mindennapi együttélésrõl, diétáról. Gyere el szombaton a találkozónkra ott sok mindent megtudhatsz. ITT olvashatsz róla....

Nincs jelen

 

#1268 2009-09-16 09:32

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nita!
Esetleg erre a találkozóra elhozhatnám magammal a páromat is? Szeretném, ha számára is kicsit kézzel foghatóbb lenne a dolog, illetve, hogy õ is találkozzon olyanokkal, akik így élnek, és hogy lássa, hogy ez mennyire könnyû, vagy nehéz.
Szép napot!
Kittus

Nincs jelen

 

#1269 2009-10-04 23:00

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, voltam csütörtökön orvosnál, ezzel a kutyorgással kapcsolatban, és azt mondta, hogy lehet esteleg szûkület, és mûteni kell. Volt már ilyen valakinek? Milyen az?
Engem júliusban mûtöttek, ez a kutyorgás, kb. egy hónapja van.
Tud nekem valaki segíteni?

Köszike!

Nincs jelen

 

#1270 2009-10-05 09:41

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bukanna!
Nekem is volt már hogy kurtyogott a hasam,(engem Novemberben mûtöttek)sõt olyan hangosan hogy este arra kelltem fel :D ,a szûkülettöl van nekem valószinü,és megfigyeltem ha Pentasát szedek akkor ez a bélkurtyogás jobban jelen van!
Üdv: Szimi

Nincs jelen

 

#1271 2009-10-05 11:28

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

köszi! Csak már minden ilyentõl bepánikolok :) már elegem van az orvosokból, a kórházakból, már hallani sem akarok semmi ilyesmirõl :)

Nincs jelen

 

#1272 2009-10-06 00:30

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hali!
milyen az a szûkület, mit kell róla tudni?

Nincs jelen

 

#1273 2009-10-21 14:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Zsuzsy!
Én arra lénnék kíváncsi, hogy mibõl áll az "általad kialakított diéta"? Melyek azok az ételek, amelyek nálad kimondottan jótékony hatásúnak bizonyultak, és mi az amiket kerülnöd kell? Azért is érdekelne, mivel tudtál hízni 10 kg-ot, és ez csodálatos! Természetesen a lelki tényezõknek igen nagy szerepük van, de azért kell hozzá más is.

Szerkesztette: Marthuska (2009-10-21 17:43)

Nincs jelen

 

#1274 2009-10-21 17:38

zsuzsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Marthuska!
Igazából olyan nagyon nem tartom a diétát, de van egy-két dolog, amit nem eszek egyáltalán. Pl. a hüvelyeseket szinte egyáltalán nem eszem,és gyümölcsök közül sem eszek pl. körtét, szõlõt, és szinte semmilyen üdítõt nem iszom, csak ásványvizet, vagy csapvizet, esetleg teát. Rengeteg riszt eszem, ami szerintem megfogja a székletet.
De olyan nagyon nem szokott problémám lenni akkor sem, ha mindenbõl eszem, vagy iszom egy nagyom picit, vigyázva, hogy jól azért ne lakjak attól amivel nem lehet.
Szerintem a nyugalmam van nagy hatással arra, hogy hízzak, és persze ezáltal csökkent a napi székleteim száma, így sikerült felszednem ezt a néhány kilót. (aminek persze nagyon örülök).
Egyébként én nem akarok bátorítani senkit azzal, ha azt is elmondom, hogy szinte egyáltalán semmilyen gyógyszert nem szedek. Én nem hiszek semmilyen gyógyszerben. Ha érzem, hogy valami gond van ott belül, akkor nagyon szigorú vagyok magammal és csak háztartási kekszet és teát iszom, de abból sem a gyümölcsöset. Ez kb. egy napig szokott tartani és utána ugyan úgy eszem mint elõtte: mindenbõl egy keveset. Tejet is szoktam néha inni, de nem többet, mint 2 decit, mert különben ajajjjjj..
De a rizs az nekem nagyon bevált. Szinte minden másnap eszek, és abból annyit, amennyit csak akarok.

Nekem pedig az a kérdésem volna, hogy másokat is meghajt- e a húsleves (amit imádok, de nagyon nagy baj van belõle), mert nem értem mi lenne benne olyan amit nem lehet enni.

köszi kérdésedet. És örülök, ha segíthettem.

Nincs jelen

 

#1275 2009-10-21 17:52

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Zsuzsy!
A húsi levest kérdezed meg e hajt másokat. Erre csak azt tudom mondani hogy a második világháborúból amikor vissza jöttek a katonáink legyengülve volt aki húsi levest kapott hogy gyorsabban erõre kapjon és volt akinek csak zöldség leves jutott. S csodák csodájára aki húslevest evett az emberek nagy része  gyorsan az örök távozás mezejére lépett, aki meg zöldség levest evett szépen erõsödött lényegesen kevesebb volt az elhalálozás. Valamikor régen beszéltem egy öreg fõorvos bácsival s ö mondta hogy egy legyengült szervezet számára halálos is lehet a csontból kifõtt anyagok elegye.
Én is imádtam a húsi levest de lassan két éve nem eszem. Természetesen olyan formában ahol nem kerül bele a csont csak simán a hús ott azt a taktikát használom hogy az elsõ vizet leöntõm. Tessék kipróbálni domináljanak a zöldségek.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1276 2009-10-21 17:52

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Voltál már allergia teszten?Lehet az is az oka,ha netán a levesben van olyan dolog amire az vagy

Nincs jelen

 

#1277 2009-10-21 17:59

zsuzsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nem, nem voltam még ilyen teszten, de lehet, hogy tényleg lehet benne valami.
Vagy az is lehet, hogy teljesen le kell nekem is "szoknom" a húsi levesrõl. Ajajjj!!!

Nincs jelen

 

#1278 2009-10-21 18:17

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Zsuzsy!
Köszönöm szépen a válaszod! A Betegtársak tapasztalataiból sokat lehet tanulni! Egyébként én sem folytatok szigorú diétát, próbálok változatosan étkezni. Én már végigpróbáltam a gyógyszerek egész sorát, nem is használtak, kivéve a szteroidot. Annak viszont komoly mellékhatásai lehetnek (nálam szürkehályog).
Én sem tudom, hogy mi van a húslevesben, hiszen általában leszedjük a tetejérõl a zsírt! Több ismerõsömtõl is hallottam már (nem is bélbetegek!), meghajtja õket a húsleves.

Nincs jelen

 

#1279 2009-10-21 18:32

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nálam pl kimutatták a sárgarépa,zeller,burgonya,paradicsomra az allergiát.Sose tudtam hogy van...vagy most alakult ki,nem tudom.ezek majdnem mind vannak pl a huslevesben.
Csak egy vérvétel,és az alapokat átnézik.Nekem bõrgyógyászaton kérték alapból,amikor csalánkiütéses lettem.

Nincs jelen

 

#1280 2009-10-21 18:50

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Én már évek óta nem fõzök húslevest, mert nem szereti már a családom. Zöldséglevest fõzök ugyanúgy mintha húslevest csinálnék mindenféle zöldségekkel, lehet esetleg egy kis delikátot bele tenni ha szükséges. Jó sok zeller, sõt még néha egy kis káposzta levelet is teszek bele ha van. A végén ugyanúgy leszûröm, és olyan mint a húsleves csak nincs hozzá fõtt hús. Ebbe lehet tésztát is tenni, levesgyöngyöt, vagy bármilyen gombócokat. Szerencsére ezt a levest én is megtudom enni mert nagyon sok ételtõl beteg vagyok. A rendes húsleves tényleg nem egészséges, pláne ha csont is van benne mert a csontokból fõ ki a húgysav. Hallottam azt is a húslevesrõl, hogy az egész borstól lesz a hasmenés. Lehet, hogy egyén függõ, de elképzelhetõ.

Nincs jelen

 

#1281 2009-10-22 14:15

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Azokat is meghajtja a húsleves akinek csak egyszerûen érzékenyebb a gyomra,esetleg fekélye van..
Én régen nagyon szerettem de egy ideje szinte undorodom tõle,a szagától pedig anyu istenien fõzi,nincs benne mû-cucc..ugyhogy inkább nem eszem.
Szerintem ha észrevesszük,hogy zavar valami inkább ne erõltessük.

Nincs jelen

 

#1282 2009-10-22 21:17

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A crohn betegektõl szeretném megkérdezni, hogy amikor aktív a betegség, akkor valóban fennáll a lisztérzékenység is? Nekem legalábbis azt mondta az orvosom, hogy felesleges megnézetni a lisztérzékenységet, mert úgyis kimutatná a szövettan a gyulladáskor. De akkor ti aktív szakaszban csak gluténmenteset esztek?Se laktóz, se glutén, se rost?! Így aztán tényleg nehezen fog összejönni 1 kiló súlytöbblet is.

Nincs jelen

 

#1283 2009-10-22 21:54

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Frozina ne izgulj, mert egyáltalán nem vonja maga után a crohn, vagy a crohn aktivitása a lisztérzékenységet!!! Én ha aktív vagyok akkor is megeszek minden gluténeset és liszteset, ami nem cukros, szerintem mindig inkább a MÉRTÉK-en van a hangsúly.

Nincs jelen

 

#1284 2009-10-23 00:37

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, h. kinek mi a tapasztalata az alkoholt illetõen? Én crohn-os vagyok, és nálam egyenlõre nincs jelentõsége, csak kíváncsi lennék, mi a tapasztalat.

Köszi!

Nincs jelen

 

#1285 2009-10-23 15:27

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bukanna!

Dr. Kovács Ágota: Gyulladásos bélbetegségek címû könyvébõl idézem:

"Alkohol. Fogyasztása nem tilos, a rendszeres alkoholfogyasztás azonban nem ajánlott. A tömény italok közvetlenül irritálják a bélnyálkahártyát. A borok fokozzák a savelválasztást, puffadást, gyomorégést okoznak. A legkevésbé káros a sör, de legfeljebb napi egy üvegnyi mennyiségben. Bizonyos gyógyszerek szedése esetén alkohol nem fogyasztható."

Szerintem ez így is van. Mióta Crohn beteg vagyok, azóta kevésbé bírom az alkoholt, természetesen csak alkalomszerû fogyasztásra gondolok!:) Azóta kevés tömény ital is irritálja a beleimet, viszont egy kis sör nem hiszem, hogy túl sokat rontana a betegségen, vagy alkalomszerûen egy kis pezsgõ. Na, tovább már nem is fokozom, mert a végén minden szabad lesz!:)

Nincs jelen

 

#1286 2009-10-23 15:40

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én amióta küzdök a beleimmel,tejérzékeny is vagyok..ami meg a rostokat iletti,hát nehezen bírják,azért javasoolják inkább csak a fehér lisztes dolgokat.

Alkoholt nem iszok évek óta,a sört nem szeretem,a tequilát annál inkább de nem merek kísérletezni:)

Nincs jelen

 

#1287 2009-10-23 16:04

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nagyon szeretem a koktélokat,miotta beteg vagyok évi 1-2  alkalommal meg engedem magamnak,ha elõtte megfelelõ mennyiségû és minõségû( csak diétásra gondolok ami nem bántja egyáltalán a bélt) kaját eszek nem szokott gond lenni,a sört nem csipem,néha egy deci bor,az nem a legjobb,de savkötövel nincs gáz!

Nincs jelen

 

#1288 2009-10-23 18:22

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Azért kérdezem ,m. engem 4hónapja mûtöttek, most két hete ittam elõször bacardi kólát, de nincs tóle semmi bajom.
Én kérdeztem az orvost, azt mondta, h. úgy kell élnünk, mint egy nomális, egészséges ember, aztán ugyis mi döntjük el, h. mit szabad és mit nem.
Azt hogy értitek, h. irritálja a belet, mit éreztek akkor, mi a tünet?

Nincs jelen

 

#1289 2009-10-23 19:55

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bukanna!
Azt úgy értjük, hogy esetleg fokozódhatnak a gyulladásos bélbetegségre jellemzõ tünetek: hasfájás, hasgörcs, gyakoribb WC-látogatás.
A mûtéted elõtt bizonyára neked is voltak tüneteid. Jól értelmezem, hogy most Te tünetmentes vagy? Tehát, erre kell vigyázni, hogy ez így is maradjon!:)

Nincs jelen

 

#1290 2009-10-23 21:20

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hát nekem csak hasmenésem van, de már az is ritkul :) Azért is mertem már iszogatni egy kicsit. Nekm mónincs hasfájásom, csak ha kicsit többet eszem, mint kéne, akkor van hangos bélmozgásom. De lekopogom, jól vagyok :)

Mindenkinek haonló jókat :)

Nincs jelen

 

#1291 2009-10-23 21:25

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Bukanna!
Köszönöm szépen!:)
További jobbulást, gyógyulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1292 2009-10-23 22:24

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bukkana!!!!!

Örülök,hogy jobban vagy :)!!!!
Ha nem gond megkérdezhetem,hogy mik voltak pontosan a tüneteid?Vagy már leírtad valahová?Sajna nem találtam,se a ki kicsodába,se az így kezdõdött a betegségembe :(
Csak nemrég írtad,hogy a mûtét elõtt Neked is hasonlóak voltak a tüneteid és kíváncsi lennék :)
Az igazság az,hogy szerdán megyek életemben elõször gasztrós dokihoz és enyhén szólva be vagyok k*kkantva :)
De már itt az ideje nagyon és hát ugye.....félek
Elõre is köszönöm válaszod amit nagyon várok!
JD

Nincs jelen

 

#1293 2009-10-24 07:54

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Gyertek el egyszer egy többnapos talira ott le lehet tesztelni mit bír a bélrendszer.:D

Nincs jelen

 

#1294 2009-10-24 10:35

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Igazából nekem ez 5-6 éve kezdõdött, azóta van hasmenésem. Nem nagyon voltam vele orvosnál, mert együtt tudtam vele élni. Aztán most nyáron júliusban, mint a villámcsapás úgy jöt az egész. Elkezdett szúrni a jobb oldalamnál. Azt hittem, h. csak peteérésem van. De egyre durvább volt. Elmentem orvoshoz, természetesen azt mondták, h. semmi bajom. Akkor elkezdtem vészesen fogyni.
Elküldtek nõgyógyászhoz. Az is azt mondta, h. minden a legnagyobb rendben van.
Hát én olyan szarul voltam, enni már nem tudtam, mindig hányingerem volt, de nem tudtam hányni, ja és persze a hasam nagyon fájt. Lázam is folyamatosan volt.
Aztán egyik este éreztem, h. szarul vagyok, és akkor hánytam is, de csak savat.
Na akkor azonnal hívtam az orvost. Másnapra kaptam idõpontot, a Péterffybe, már nem is engedtek haza. Onnantól kezdve egy hónapig folyamatosan kórházban voltam.
Nem csinált senki semmit csak elmélkedtek mi bajom lehet.
Aztán átküldtek a Szt. Imrébe, dettó ugyan az. Onnan hazaengedtek 10 nap után. otthon voltam hétvégén, vasárnap este nagyon rosszul lettem, úgy éreztem minntha szétrobbant volna mindenem ott belül, iszonyatos fájdalmamim voltak. Anyukám, meg a párom visszavittek a Szt. Imrébe, ahol kifejezetten bunkók voltak velem. Ott közölték, h. nincsen ügyeletük, de már hívtak mentõt,és visznek át a Szt. íIstvánba. Ott megláttak az orvosok, és azt mondták, azonnal mûtét. Kivágtak 80cm-t a vékonybelembõl, egy keveset a vastagból, kivették a vakbelem, mert az is be volt gyullada, plusz még tályogok is voltak a beleimnél.
Hát ennyi. Röviden és tömren.

Nincs jelen

 

#1295 2009-10-24 13:24

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm,hogy megosztottad a  kalandos sztoridat,nagyon tanulságos :) Azért szomorú,hogy a mai orvosok egy jó része ilyen :( Egyébként én is ettõl félek,hogy bent fognak mert fájogatok,étvágyam az nincs ha eszek akkor mégjobban fáj :(Szomszédom lányát is bennfogták 5 napra,nekem meg ugye itthon van 3 gyerkõcöm nagyik melóznak hát érdekes lenne....
Tényleg köszönöm még egyszer és kérlek szoríts nekem szerdán :)
Üdv.:JD

Nincs jelen

 

#1296 2009-10-24 18:34

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hát sok sikert utánna írj mindenképpen! bukanna@hotmail.com

Nincs jelen

 

#1297 2009-10-24 18:35

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Még annyi, h. ne enegedj a 21-bõl, ha van valami van egy nagyon jó orvosom, majd megadom a számát! Sok sikert!! Szurkolok!

Nincs jelen

 

#1298 2009-10-24 21:41

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jaj de kedves vagy!!!
Köszönöm! :)
Sajna doki kilõve,mert Zala megyébõl írkálok,de állítólag jó dokihoz kerültem,de majd kiderül engem is megríkat e mint amennyien mondják :-o Utánna mindenképpen megírom mi volt ;) Jó lenne már kínok nélkül élni és ígérem,nem engedek a 21-bõl,habár néha elõbb raknak ki valahonnan mint megszólalnék :) így volt a belgyógyásznál is  2 perc után kitett,mert neki telefonálni kell,a kakatartályt meg úgy hozta utánnam a nõvér vagy 40 ember elõtt hangosan magyarázva áááááá na többet oda sem mentem vissza :)
Kellemes hétvégét!!!! :-*

Nincs jelen

 

#1299 2009-10-28 21:15

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szió!!!!!

Hát végre eljött a mai napom ;)
Túl vagyok az elsõ gasztrós élményemen,rögtön meg is kaptam az ,hogy miért nem jöttem hamarabb :)és Nov. 19.-én tükrözésre jegyeztek elõ,bódításban,persze alulról.Ajaj.És képzeld,nagyon jó a doki,végihallgatott,óvatosan nyomizta a hasamat,szóval kár volt paráznom;)
3 hét még olyan messze van :( de addig legalább nem parázom,majd ha kiváltom a recit és elõttem lesz hajnalok hajnalán a 3 liter hashajtól lötty,na majd akkor;)
De majd akkor is jövök és megírom mit (vagy mit nem )találtak!
:-*

Nincs jelen

 

#1300 2009-10-29 10:36

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Milyen gyógyszert kaptál?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB