#1301 2009-10-29 11:44

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Csak a hashajtóhoz a recit, 3 liter vízben feloldva 2 órán belül meginni hát húzós lesz,na meg utánna 50 perc a kórházig.....hajnali 5-7-ig kell meginnom és max 9-kor indulnunk kell,hogy 10-re a vizsgálatra beérjünk.Szerinted 2 óra alatt kipucol az a lötty?Mert ha nem akkor odáig bokrozok? :)

Nincs jelen

 

#1302 2009-10-31 15:01

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Az miután megittad utána kezd csak el hatni!

Nincs jelen

 

#1303 2009-10-31 16:16

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Tudom,csak nem tudom,hogy 2 óra alatt miután megittam ki is pucol???Vagy keljek fel hamarabb :)
Nem szeretnék Zeg felé félúton ;)
Bokrozni :)

Nincs jelen

 

#1304 2009-10-31 17:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

JenniDahlman! Kelj fel hamarabb! Nem hinném, hogy két óra alatt kipucol. Nem mondta a doki, hogy elõzõ nap délután vedd inkább be a hashajtót? Merthogy ez a szokásrend.

Nincs jelen

 

#1305 2009-10-31 19:56

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

O.K. akkor felkelek hamarabb,kaptam egy papírt és arra rá van vezetve,hogy 18.-án reggeli után nuku kaja,19.-én reggel 5-tõl 7-ig meginni a 3 literes szörnyet és 10 -re beérni a kórházba :(
De köszi,akkor inkább felkelek fél4-kor és gyors lehúzom a löttyöt majd ;)
Köszi!!!

Nincs jelen

 

#1306 2009-10-31 20:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

JenniDahlman! Ha ez volt a papírodon, akkor lehet, hogy ez hamar kipucol. Én eddig mindig a vizsgálatok elõtti délután vettem be a hashajtót és akkor reggelre lezajlik minden.

Nincs jelen

 

#1307 2009-10-31 23:56

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nekem ezt a kórházban csinálták, nem volt szerintem nálam se több, mint két óra, én kb. 5percenként rohantam :)
Sok sikert! :)

Nincs jelen

 

#1308 2009-11-01 14:47

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jobb elöbb elkezdeni a hajtást mint kapkodva késõn.Én a hashajtás napján egy falatot nem ettem,és kiszámoltam,7-8 liter vizet ittam meg egész nap,és a tüki másnap délben volt,de még ott is adtak egy kúpot,amit 10 percig ment kell tartani,és utána "kiereszteni".Ahány hely annyi féle képen csinálják a felkészítést.De saját érdek hogy minél tisztább legyen,annál jobban átlátják mi van belül!

Nincs jelen

 

#1309 2009-11-02 11:38

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Én ,Bukkana és Breki!!!
Köszönöm a  tanácsokat ;)
Jóval korábban felkelek majd és elõtte 1 nappal már csak olyan aligrostos kajákat igyekszem enni :)
Remélem nem lesz gond,még 17 nap áááá addig begolyózok :(

Nincs jelen

 

#1310 2009-11-02 11:46

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

JenniDahlman! A húsleves is folyadék és jól hajt.

Szerkesztette: én (2009-11-02 14:38)

Nincs jelen

 

#1311 2009-11-02 14:00

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Irjátok már meg milyen hashajtót kaptatok,az írásokbol kitünik,hogy paráztok.Nekem soha nem kellett bokrozi X-PREP-75 hashajtót kaptam mindig tiszta lettem.A 7-8 l.folyadékot sem értem a 3 untig elég,belepusztulnék ha ennyit meg kellene inni.Hamarosan én is megyek ,hát nem egy felemelõ élmény legalább 2 napon el van cseszve.

Nincs jelen

 

#1312 2009-11-02 14:23

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A diéta valóban személyreszabott ,habár az orvos azt monta ha nincs aktív állapot nem kell a diéta.Természetesen diétás kajákat fogyasztok amitõl nincs problémám.Azt tapasztaltam szinte senki nem tudja megenni a nyers gyümölcsöket,mivel potóljátok a vitaminszükségletet.Mivel a felszívódás gyatra halvány lövésem sincs mivel potóljam.A gyógyszerektõl már csömöröm van annyit belémtömtek.

Nincs jelen

 

#1313 2009-11-02 21:03

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi Én!!!

A zöldségleves is hajt??A húslevest nem bírom megenni :( Ritkán eszek levest,max tojásoslevest,gyümilevest meg nemrég csináltam tárkonyos ragulevest,igaz abban volt némi hús,de sovány meg a tárkony elnyomat az ízét :)

Nincs jelen

 

#1314 2009-11-02 21:08

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Ditke!!!

Én olyant kaptam,hogy 1 recire fel van egy csomó kémiai anyag neve sorakoztatva és azokat kell 1-1-1- összesen 3 liter vízben feloldva meinni,de anyumnál hagytam a recit,mert õ gyógyszertárban szakasszisztens és mondta,hogy eszem ágában ne jusson kiváltani,mert állítólag nagyon szívja magába  a levegõ nedvességtartalmát és spéci helyen tárolják õk is,majd õ hozza nekem frissen haza :)
Én sem tudom megemészteni a rostosabb kajákat,pl gomab cukorborsó kukorica dió paprika paradicsom,kész agyrém,hogy a lényeges kaják lemennek a klotyón :( a kenyér meg felszívódk :( de én nem pótlok még semmit,majd okos dokibá megmondja mit kell innom,ennem :)
Te mikor mész tükire?

Nincs jelen

 

#1315 2009-11-03 12:34

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A paradicsomot én megpucolom és kikaparom a magját, úgy talán meg lehet enni, bár jó kis babramunka.

Van annak esélye, hogy ha megpróbálok mindent pépesítve (turmixolva) enni, jobban leszek? Ma kezdtem, hátránya, amit már látok, hogy sokkal gyorsabban megéhezem utána.

Nincs jelen

 

#1316 2009-11-03 12:38

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

:)

Tegnap este én is pont ezen agyaltam,ha turmixolnék akkor vajon felszívódna?
Te szedsz vitamint?

Nincs jelen

 

#1317 2009-11-03 13:29

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Van vitaminkészítményem, de legtöbbször elfelejtem bevenni. USA Natural Multi-vit a neve, ebben semmi adalékanyag nincs.

Na hát ez a turmixolás elég vacak, olyan, mintha nem is ennék szinte. Fõleg hogy azzal kombinálom, amit az istennek se sikerült soha betartanom: Többször, keveset. Mindig háromszor szerettem enni normális mennyiséget, nem zabálni, de nem is az, hogy nem lakok jól. Most próbálom 5 részre osztani ugyanazt a mennyiséget. Eredmény: egész nap éhes vagyok.  :S Na de kíváncsi vok eredménye lesz-e.

Nincs jelen

 

#1318 2009-11-03 13:43

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Na akkor majd várom a hatást és ha jó akkor én is mixerelek majd :)Én is napi 3-szor eszek,de van,hogy csak kétszer,amikor meg iszonyat hányingeres napjaim vannak,akkor egyszer vagy egyszer se :)Na majd írd meg légyszíves mire jutottál a mixeléssel jó?
Üdv:
J.D. :)

Nincs jelen

 

#1319 2009-11-03 18:13

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Jenni Dahlman!
   Egyenlõre megfelelõ dokit keresek,a régihez szeretnék visszatérni a mostani csinált tükit borzaztó volt :o A kajával kapcsolatban cak csatlakozni tudok,nagyon szegényes a kínálat annyira elszoktam a hagyományos kajáktól,már nem is hiányzikA következõ tüki tavasszal esedékes.
   Szép napot!

Nincs jelen

 

#1320 2009-11-03 20:37

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Ditke!!!! :)

Miért volt olyan borzasztó a mostani tüki?Nem bódítottak?Vagy be van gyulladva belül?Vagy a mûszer volt rossz?Én most nem diétázom,bevettem a lesz*rom retardot :) :) :) lesz ami lesz alaponmár ezt a 16 napot kibírom féllábon is és remélem a tüki megmagyarázza mi is a  bajom ;)Amúgy mi a kedvenc kajád amit nem ehetsz már meg?

Nincs jelen

 

#1321 2009-11-03 21:54

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Jenni Dahlman!
Tudod fekszel az ágyon aléltan :o A karodban a branül a fecskendõben a bodító,jön a dokinõ a bodító marad a fecskendõben tolja belém a mûszert azzal a jelszóval ,hogy én bátor és rutinos vagyok.Szakadt rólam a víz iszonyú volt.A mai napig sem tudom miért nem kaptam meg az injekciót.Azt hiszem ez volt az utolsó alkalom,hogy ez a dokinõ bennem turkáljon.Úgy éreztem magam mint egy kisérleti nyúl,volt viszonyítási alapom elötte egy nagyon rendes orvos csinlálta ugyanezt a mûveletet hát ég és föld volt a külömbség.Ujabban az édeset kívánom,pedig tudom nem jó akkor is vétkezem.Egyedül a banánt tudom megenni a többi gyümölcs kilõve.A magvak közül semmi (dió,mogyoró stb.)Ujabban füge jam,zölddió lekvár ezeket fogyasztom,ahogy mondani szoktam vaj,jam,tea.Szoktam sütõben krumplit sütini tojást fõzök mellé és kész.A húst egy ideje mellõzöm valami miatt nem kívánom,dagi is vagyok a 48 kilommal.

Nincs jelen

 

#1322 2009-11-03 22:11

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jé,mintha rólam írtál volna :)
A húst én sem kívánom,a csoki,banán meg bármikor jöhet :)
Volt olyan hét,hogy megettem 40 dekát egy nap mégis fogytam :)
Ez nagyon durva amit írtál a dokinõrõl!:(Neki kéne detto ugyanígy benyomni egy lsagot a seggébe,akkor megtudná :)Elvileg jogod van fájdalomcsillapításra,csak sajna elvileg.......júj egyre rosszabb véleményekkel vagyok az orvokról :(
További szépséges estét!!!!!
:-*

Nincs jelen

 

#1323 2009-11-04 00:58

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Tükrözést lehet kérni altatásban is (szerintem alapból úgy kéne adni, és aki nem akarja, annak kelljen szólni, nem fordítva), és akkor egy kicsit se leszel észnél, semmire nem fogsz emlékezni az egészbõl.

Én se vagyok oda a húsért, de mivel ez az SCD egyik alapja, most azon kísérletezek, hogyan lehetne a natúrhústól elrugaszkodni. Most találtam pl. egy ilyen receptet, hogy fõtt csirkehúst összeturmixolsz, és tojással összekeverve "palacsintaként" kisütöd olivaolajban. Lehet, hogy ezt kipróbálom.

A banánt nyersen nem jó enni, mert puffaszt. Sütve jobb, vagy összetörni és tojással összekeverve (2 banán, 3 tojás) kisütni palacsintának, ami mézzel, fahéjjal, esetleg aki bírja, darált dióval nagyon finom.

Csoki? Attól én elbúcsúztam! :)

Nincs jelen

 

#1324 2009-11-04 11:33

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Húúú micsoda új receptek :)
Majd kipróbálom õket,fõleg az a banánostojásos tetszik ;)
Én a diót sem bírom de darálva lehet,hogy valamennyi felszívódna :)
Te szedtél Normafolre-t?Nekem mondta a bokim,hogy szedjem,de azt nem kérdeztem,hogy meddig?Sikerült kiírtanom az e-coli-t magamból :( de fogalmam sincs,hogy hogyan amikor mát 1,5 éve nem szedtem antibiotikumot,sõt szteroidot sem szedtem soha(doki szerint ezek írtanak)
Üdv.:J.D.

Nincs jelen

 

#1325 2009-11-04 13:10

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Na ez a turmixolás nekem nem ér semmit, de mivel nem biztos, hogy egyforma a bajunk, mást nem beszélnék le a kipróbálásáról. De az biztos, hogy ha pépeset eszel, minden étkezés úgy zárul, hogy "ok kösz az elõételt, na és hol az igazi kaja????" :S
Én szedtem Normaflore-t, nem ért semmit. (ahogy semmilyen probiotikum nem javított) Úgy tudom, bármeddig lehet szedni, bajod nem lesz tõle, de én hamar megunom, hogy olyannal tömjem magam, ami nem változtat a tüneteimen. Javulást egyedül attól lehet várni (szerény és hullámzó javulást, de mégiscsak javulást...), ha megváltoztatod, amit beviszel, nekem ez a tapasztalatom.
Az e-coli nem tudom, mi, nekem olyan volt, hogy "kontaminált vékonybélszindróma", azt akárhányszor nézték, mindig durván pozitív volt, és újabb fújásnál is az is maradt, se Normix, se Klion, semmi nem változtatott rajta. Nem szívesen fújtam állandóan, mert amit ott megitatnak, 1-2 napra kivon a forgalomból, gyümölcscukros lötty éhgyomorra. A szénhidrátok megvonásától lehet várni a rossz baktériumok és gombák kipusztulását.

Nincs jelen

 

#1326 2009-11-04 18:38

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Sa-ni!!!

Igazad van,én még nem is tudom konkrétan mi a bajom,remélem tüki után már megtudom :)
Igen a kajabevitel abban tuti van valami,én most nyáron lángoltam fel nagyon Juniusban voltunk nyaralni,ott minden nap étteremben ettünk és szerintem a sok olajos kaja :( Na onnantól csak porlasztok a klotyón :) De akkor napi 8-10-szer most csak 1-2-szer,de már elegem van,meg régebben is volt ilyen idõszakom,de akkor 1-2 hétig tartott csak és akkor nem is fájt semmim,nem mint mostanság :(
Hát az e-coli....állítólag õ a felelõs a B vitaminok elõállításáért is,mivel nuku e-colim,nuku B vitaminom is valószínüleg ezért vagyok minden délre már mosogatórongy :("kontaminált vékonybélszindróma"na én meg errõl nem hallottam még,pedig már jó pár hete ide járok napi szinten,sok okosságot olvastam már tõled is :)
Üdv.:J.D
És köszönöma felvilágosítást a normaflore-al kapcsolatban :)

Nincs jelen

 

#1327 2009-11-06 08:13

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdv!

Annyit szeretnék írni, hogy a nagy fehérjetartalmú étel általában nem megy össze az édes ételekkel.
Tehát pl tojás cukorral, gyümölccsel. A fehérje ételeket 'sós' kajákként kellene fogyasztani nem édes zöldségekkel (retek, paprika , paradicsom,hagyma....)
Sok egyéb tényezõ mellett ezért sem jók a sütemények általában, mert ugye egy piskótához mi kell?
Végy 32 tojást 50 kg cukrot stb...
Még annyit a madártej és az ehhez hasonlók is nagyon nagyon nem jók!

Nincs jelen

 

#1328 2009-11-06 09:56

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ottó!
Valóban a tej és a cukorral készült ételek nem jók,de akkor mi legyen helyette :( Van amikor rezsketek lehet ,hogy ilyenkor leesik a vércukorszint van valami ötleted?
   Szép napot:ditke

Nincs jelen

 

#1329 2009-11-06 12:44

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Ottó!!!

Hát ez így tök jó lenne,csak én olyan kifordított emberke vagyok ;)
Pl. a túróscsuszát úgy eszem,hogy túró,tejöl,pirított szalonna,majd jó nagy adag cukor :) :) :)
Ha meg nincs olyan kaja amit megkívánok,akkor inkább nem eszem semmit.Persze ha durvulna az állapotom valószínüleg fejethajtanék a diéta elõtt,de én már együttélek a hasmarssal gyerekkorom óta nekem ez a megszokott és persze a doki felvilágosított,hogy már réges rég be kellett volna jelentkeznem hozzájuk,dehát anyám nem vitt,gyerekként meg ....kb 2 vagy 3 hete voltam úgy,hogy nem bírtam enni szinte semmit,akkora fájdalmaim voltak,de elmúlt :) Fene se érti,majd a doki felvilágosít remélem :)
Üdv.:J.D.

Nincs jelen

 

#1330 2009-11-06 13:30

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Látom, korábban írtatok az alkoholról – én nem értek egyet azzal, hogy a sör lenne a legjobb, szénsavas, glutén van benne, irritál, puffaszt, másnap xxx wc-re menés garantált. (1 üveg alkoholtartalmával meg amúgy se mégy semmire, ha pl. társaságban lazítani szeretnél) A bor a legborzalmasabb, (bár a szárazat az SCD engedélyezi) senkinek nem ajánlom, még akkor éjjel jó szédülést, fejfájást, gyomorfáját okoz, és jót lehet tõle hányni másnap, borzalmas! Az édes tömények megint nem jók.
Számomra a vodka a legbiztonságosabb (persze nem a kommersz), sima ásványvízzel, esetleg kevés (!) cukormentes gyümölcslével. Azt tapasztaltam, nem ront, nem változtat, a másnapra az elõzõ napok állapota jellemzõ. Más töménnyel nem jó kísérletezni, az scd még a whiskeyt engedélyezi alkalmanként.

Mi? Jól olvasom, hogy a húsleves is hajt???? Megõrülök, én az SCD könyv ajánlása nyomán minden nap azt eszek fél éve… :S (csontot nem fõzök bele általában) Borsot nem teszek bele.

Hashajtás: nekem Fleet–tel kellett, elõzõ nap megcsinálni. 2 órahossza? Úh hát az jó lett volna... Egész nap elhúzódott, és amikor a leíráson szereplõ vízmennyiséget megittam, regel kezdtem, és éjszaka, és még másnap reggel is tartott!!!!!!! alig bírtam bemenni a kórházba, azt hittem, már örökre úgy maradok! (mondjuk eleve ez a baj a belemmel, hogy ha olyanja van, nem nyugszik le, úgyhogy talán nem volt olyan nagy csoda, h amég valami jó irritáló bizbazt megitattak) Másodjára - lehet, hogy ez nem volt szabályos - de kevesebb vizet ittam, és estére akkor abbahagyta, másnap reggel gond nélkül mentem a CT–re.

Nincs jelen

 

#1331 2009-11-09 16:30

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jó napot!
Bocs a késõi reagálásért, de otthon nincs net.
Vannak olyan egészségtelen ételek amiket nem érdemes helyettesíteni. Viszont a tej nem ilyen, azt lehet un növényi tejjel helyettesíteni. Kaphatóak növényi tejporok amik kukoricaszirupból, szójából rizsbõl stb készûlnek. Illetve lehet folyékony formában is kapni megfelelõ helyeken, biobolt, reform bolt...
A gabonafélék fogyaszthatók  édes és sós ételekként, gyümölcsel, vagy fehérjeforrásokkal.

Nincs jelen

 

#1332 2009-11-10 10:18

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A tejet kókusztejjel is lehet helyettesíteni, ez SCD barát is. Állítólag van Mo-n is, de én még csak neten láttam. (Ha valaki látott valahol, írja már meg, hol! Köszi!)

Nincs jelen

 

#1333 2009-11-10 15:53

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia, Sa-ni.
én már láttam corában, tuskóban, lidlben... csak kissé drága....
további szép napot!

Nincs jelen

 

#1334 2009-11-10 19:57

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Na akkor majd még egyszer megnézem... Köszi! (sejtettem, hogy nem olcsó, mint semmi, ami egészséges...)

Nincs jelen

 

#1335 2009-11-10 20:16

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sani, most a lidlben akciózzák... pont az elõbb néztem az újságot, 299 ft körül lesz egy dobozzal (4-500 szokott lenni).

Nincs jelen

 

#1336 2009-11-25 11:07

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdv !!
Most olvastam újra egy diétás könyvben: a húsokban található arachidon-sav (omega-6 zsírsav) segíti a szervezetben a prosztaglandin termelõdését ami a szervezetben a gyulladás keltéséért felelõs. Nem vegetariánusok által elõállított könyvbõl vettem. Saját tapsztalatom is teljes mértékben megerõsíti, hozzáteszem az olajban sütés is abszolut helytelen, a meki-s féle kis, közepes és mindenféle sült krumpli is kiválóan kelti a gyulladást...

Nincs jelen

 

#1337 2009-11-30 11:04

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Sa-ni! Nem akarnám kedvedet szegni az SCD diétával kapcsolatosan, de ha így haladsz, tényleg nem kerül semmi a tányérra! A napi kétszeri (írod, hogy egyszeri jobb lenne!) étkezéssel pedig, még többet ártasz magadnak, mert az kevés. Szerintem, ne sanyargasd tovább magad, add meg a testnek, amit megkíván!:) Idegrendszered sokkal fifikásabb annál, minthogy annyira figyelembe venné, mit is eszel. Nem tudod kijátszani ezzel! Hát, se krumpli, se rizs, se kenyér, stb.! Nem hiszem, hogy jó lenne ennyire sanyargatni magunkat. Talán, ha az életünk múlna rajta, akkor igen, akkor érdemes lenne! Láthatod, hogy az SCD diéta akkora javulást mégsem hozzott, mint amekkora áldozatot Te vállalsz emiatt! Szerintem próbálj inkább minél változatosabban étkezni, azzal sokkal többre mész! Kényeztesd inkább magad, és a kedved is felderül majd, amit szívbõl kívánok!

Szerkesztette: Marthuska (2009-11-30 11:05)

Nincs jelen

 

#1338 2009-11-30 13:03

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm Marthuska, nagyon kedves vagy :) Én úgy fogom fel, hogy az életem múlik rajta, mert az életminõség valahol maga az élet szerintem. Számomra a "kényeztetés" már nem egy csoki vagy egy szelet torta, hanem az, ha legalább kora délután elindulhatok ahova csak akarok, és aznap már nem kell többet wc-re menni...  De ettõl függetlenül igazad van, igyekszem majd a változatosságot megvalósítani, de egyelõre nem szakadok el az scd kereteitõl. Vettem egy csomó mandulalisztet, majd abból igyekszek kotyvasztani sütiféléket, meg próbálok enni többféle gyümölcsöt, nem csak mindig sütõben fonnyasztott almát. ...Amúgy amikor jöttem haza 2 nap éhezés után Pestrõl a Schwabtól, úgy éreztem, a padot is megenném a vasútállomáson :D, és mérgemben vettem egy meggyes rétest. Lisztes-cukrost fél év után. Azt hittem, elájulok majd, olyan finom lesz, de nem így lett, igazából nem volt semmi különös. (Nem önszuggesztió, halál komolyan!) Szóval ezt nem úgy kell elképzelni, hogy nekem fél éve csorog a nyálam a régi kaják után, én tényleg szívesen tettem ezeket a "lemondásokat" - igaz az is, hogy nem jártak a várt eredménnyel, de most attól se lennék jobban, ha megint pl. kenyereznék. ...Na a mennyiség az már nagyobb gond, de tényleg jelentõs javulás áll be, ha csak egyszer eszek egy pár napig, és én is gyûlölöm, hogy csak ettõl...

Nincs jelen

 

#1339 2009-12-08 21:32

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szóval Sztundi, kedves, itt aztán találsz dögivel mindent. Én - a ritka kövér colitisesek egyike - a diétában nem hiszek, mert nekem állandóan változik, hogy mit bírok és mit nem. A fehérjét nagyon nem szeretem, húst alig eszem és pl. az scd pont a szénhidrátot tiltja, (most látom csak, hogy pont Sa-ni aláírása van "felettem"), így ha elhagynám ezeket, lenne némi esélyem a fogyásra... de nekem nem mennek a húsfélék, nem nagyon bírom a sajtokat sem (van háromféle és szeva), így ha nagy gáz van, akkor odafigyelek, de amúgy.... ha diétával lehetne gyógyítani, akkor már nem lennénk ezen a fórumon ennyien. Azt meg hogy mit bírsz, sajna, Neked kell kitapasztalnod, mert annyira mások vagyunk, hogy elképesztõ. Jó éjszakát!!!!:)

Nincs jelen

 

#1340 2009-12-09 10:51

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Sztundi! Csatlakoznék Edéhez, a diétában én sem nagyon hiszek, mármint, ami bélgyulladásra vonatkozik! Sajnos, vannak olyan betegségek vagy állapotok, ahol viszont elengedhetetlen a diéta, de most nem arról beszélek.
Én is csak azt tudom mondani, ki kell tapasztalnod, hogy neked mi jó. Azt edd, amit szeretsz, ami nem fokozza a panaszaidat. A keserves diétákkal többet ártasz, mint használsz! A húsra pedig, szükség van!

"Étrendi tanácsok

A betegség aktív szakában (véres hasmenés) kerülendõ a tej, a nyers zöldségek és gyümölcsök, erõs fûszerek, erõs tea, sok kávé, tömény alkohol vagy bor fogyasztása. Amikor a betegség nyugalmi stádiumban van, semmiféle megszorítás nem szükséges. Tej a betegség akut szakában, mint "nehéz táplálék" nem ajánlott, nyugalmi szakban azonban fogyasztható, feltéve, ha szereti valaki, és nem okoz hasmenést, puffadást. Az ún. kolitiszes étrend általános szabályai helyett jobban beválik, ha az említettek betartásán kívül csupán az egyéni érzékenységet veszik figyelembe. Ez a nemzetközi szakértõi ajánlás."

Dr. Kovács Ágota Gyulladásos bélbetegségek címû könyvébõl idéztem, hogy legyen némi támpontod.

Nincs jelen

 

#1341 2009-12-09 20:32

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi! Eddig mindig azon agyaltam, hogy mi a fenét ehettem, vagy mi történhetett az elõzõ napokban, amitõl jobb vagy rosszabb lett a helyzet. Mindig valami szabályt kerestem, amitõl rögtön rendbe jövök. És közben gyakran eszembe jutott, hogy én még nyáron csokis- málnás fagyit ettem, meg ilyesmiket minden nap..... Most meg rá sem merek nézni az édességre, pedig mindent imádok, fõleg a  CSOKIIIIIT!

Nincs jelen

 

#1342 2009-12-10 09:18

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sztundi! Ne vonj meg magadtól semmit csak azért mert azt írták elõ. Figyeld magad, hogy mit tudsz enni, mi nem okoz gondot. Ahogy Ede mondja mindig, vezess egy étkezési naplót magadnak. Aztán saját magadnak tudod beállítani a diétát aszerint, hogy mit tudsz megenni és mit nem.

Nincs jelen

 

#1343 2009-12-29 11:20

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
2 éve mûtöttek meg, akkor távolítottak el 25 cm-t a vékonybelembõl, azóta tünetmentes vagyok, a vérvétel, a tükrözés is ezt igazolja. A szövettan eredménye az volt, hogy a vékonybelemben nem Crohn-ra utaló enyhe gyulladás van, ami nem tudom minek köszönhetõ, az orvosom azt mondta: ez mindenkinek van.
Ti hallottatok már errõl?
Ehhez kapcsolódik a diétás kérdésem is: vajon ehetek rostokat? Az egészséges életmódhoz zölségekre van szükség, és gyümölcsökre, de félek enni õket például zöldborsót vagy lencsét, mert félek hogy beteg leszek tõle.
Segítsetek, Ti biztos többet tudtok errõl a témáról. Elõre is köszi szépen!

Nincs jelen

 

#1344 2009-12-30 15:56

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia szabozsb!

Én határozottan bátorítlak a növényi rostok fokozatos (!) bevezetésére. Elõször is az un oldható rostok, mint pl a pektin ami gyümölcsökben van. Alma reszelve nagyon jó. És vannak a nem oldható rostok azokkal óvatosabban kell bánni, de ezeket is fokozatosan be lehet iktatni (pl teljes kiõrlésû kenyérben lévõ rost, vagy a bab héja).
   Én súlyos crohn betegként már több, mint négy éve sok rostot eszem válogatás nélkül. Akik nem szoktak hozzá a nyers gyümölcs rendszeres fogyasztására, azoknál okozhat hasmenést (ez általában a szervezet reakciója mert a nyers gyümölcs segíti a szervezetet a méreganyagoktól való megszabadulásban az epeváladékon keresztül). Ezért a dokik azt mondják , hogy mi bélbetegek ne együnk nyers gyümölcsöt, de ez csak átmeneti, ha hasmenést okoz, akkor nem kell ettõl azt gondolni, hogy végleg elhagyjuk ezeket.

Nincs jelen

 

#1345 2009-12-30 17:18

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi Ottó, akkor mostmár sokkal bátrabb leszek!
És Te eszel babot, borsót, kukoricát is, meg diót, ilyesmit?
Rám inkább a székrekedés jellemzõ egyébként, Pentasát szedek.
Meg hát félek a bélráktól, ezért is szeretnék több rostot enni!

Nincs jelen

 

#1346 2009-12-30 23:36

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Egyetértek Ottóval, ha elhagyjuk az összes egészséges ételt, akkor lehet, hogy a gyulladás tünetei csökkennek, de hosszú távon nem lehet ilyen egészségtelenül élni, mert ettõl meg elõbb-utóbb egy sor más betegségnek tesszük ki magunkat. De ha épp fellángol a betegség, akkor persze nem szabad tetézni még durva rostú ételekkel is, akkor az az elsõdleges, hogy a gyulladás lemenjen, hiszen ennek is komoly szövõdményei lehetnek hosszabb távon. Ilyenkor átmenetileg tényleg ki kell hagyni a rostokat.

Aki tervez újévi fogadalmakat 2010-re, annak javaslom, még egyet vegyen fel mellé: ne egyen aszpartman illetve nátrium-glutamát tartalmú ételeket. Az elõbbi ronthatja az emésztõrendszeri betegségeket. Az utóbbi szimplán csak idegméreg.

És aki pedig azt határozza el, hogy tünetmentes szeretne lenni, az az édességet is hagyja el, és mindent, ami savasítja a szervezetét (a stressz is savasít!!! a mozgásszegény életmód is!!!). És aztán vannak extra lúgosító ételek, ilyenekbõl meg jó sokat! Mert ha abból indulok ki, hogy egyesek évtizedek hosszú munkájával savasították úgy el a szervezetüket, hogy kialakult náluk egy ilyen komoly betegség, mint a Crohn, akkor lehet, mire visszaállítja a szervezete normál Ph értékét, az sem két hét lesz. Szóval kell kitatás, de MEGÉRI!

Minenkinek tünetmentes (gyógyult?) boldog új évet!

Bogyó

Szerkesztette: Bogyó (2009-12-30 23:37)

Nincs jelen

 

#1347 2009-12-31 08:44

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi szépen a tanácsokat! Aranyosak vagytok!

Nincs jelen

 

#1348 2010-01-01 17:55

gg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Próbálkozom a gyógyszeres kezelést megtámogatni paleo diétával, egyelõre sikeresen. Írtam már az scd-s topikba is, amiért ide írok most az ez:

http://stanford.wellsphere.com/weight-l … nds/249098 

Ebben a cikkben arról van szó, hogy volt egy study az un. 'low carb' (SCD, Paleo, Atkins )diétákkal kapcsolatban új-zélandon, aminek az lett az eredménye , hogy érdemes velük próbálkozni IBD-s ként. 

(tudom hogy szokás itt bemutatkozni, egyszer majd megteszem, de egyelõre nem érek rá. ezt a hozzászólást sokkal gyorsabb volt megírni és sokkal fontosabb is :) )

Nincs jelen

 

#1349 2010-01-04 19:03

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok!
próbálkozom a rostokkal, eszem hagymát és répát is, kicsit meg volt grillezve, de fáj tõle a pocakom...nem vagyok hasmenõs, de valahogy érzékeny a mûtét helye. lehet hogy csak bebeszélem magamnak? mindenesetre lehet hogy a stressztõl van, mostanában sokat stresszelek.
De úúúgy de úúúgy szeretnék diót, mogyorót enni és hagymát és répát, de félek hogy begyullad a belem! Jajj....

Nincs jelen

 

#1350 2010-01-07 12:42

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Udv mindenkinek!!
Kedves Szabosb, bocs a kései válaszért, de otthon nincs net.
Nos én már eszem durva rostokat nagyobb mennyiségben. Ezt én fokozatosan értem el. Pl tegnap vacsorára ettem fõtt rizst benne fõtt répával és fehérrépával, mellé egy kis fej lilahagymát, 2 cikk fokhagymát, egy kígyóuborka harmadát, egy cikk fekete és egy cikk jégcsapretket. Ez utóbbiakat nyersen. Reggeli most vízben fõtt kukoricadara volt házi sárgabaracklekvárral, e mellé nyersnek 2 alma reszelve + egy cikk nyers cékla reszelve bele, + fél marék dió.
Egyébként most nem vagyok a legjobb formámban, mert a legutóbbi vizsgálat szerint a máj alatt az epe környékén gyulladni kezdett, (ez nekem mûtéti terület volt, varrták az epevezetéket 2005-ben, mint tudjuk a betegség elõszeretettel akar ott kiújúlni ahol volt az operáció). Ezzel kapcsolatban volt egy kis vaj a fülem mögött: túl sok dolgot engedtem meg magamnak, sütemények, csokik olyan ételek amiben tejszármazék van, olyan ételek fogyasztása amik olajban sültek , pl sült krumpli és a rendszertelen étkezés +  több étel fogyasztása a kelleténél). Ezt a figyelmeztetést szeretném komolyan venni. Innentõl kezdve ezekbõl semmi sem lehet.
Azaz családi összejöveteleken most már szó szerint semmibõl sem ehetek.

Mint ebbõl kiderül a valódi reform táplálkozás nem csak a hús elhagyásából áll, ez fõ dolog. De hús nélkül is sok olyat fogyaszthatunk amivel méreganyagokat viszünk be. Ha így áll a dolog, akkor a mi esetünkben újabb lovat adunk a bélgyulladás alá.

Szerkesztette: Ottó (2010-01-07 12:45)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB