#1451 2010-07-14 08:08

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdv barna-by és kedves többi betegtársak!

   Gondoltam ide írok, mert úgy néz ki a kajákról többet írok. A tejtermékkel kapcsolatos mondandómat reformétkezéssel foglalkozó elõadásból vettem, Tóth Gábor nevû elõadótól. Akit érdekel az biztos , h rátalál a neten ezen az infósztrádán.
Azért fogadtam el ezen dolgokat, mert nekem ÓRIÁSIt segített a diéta. Egyébként a bélelzáródással kapcsolatban nekem van egy tapasztalatom, kb 10 éve volt: rengeteg almánk volt anyu lereszelt sok almát kinyomta a levét. Lett ivólé, és egy csomó almarost, nos ebbõl én megettem 1 tányérral. Akkor még mindent ettem, aznap este nagyon rosszul voltam, éreztem hogy a bélben elakadt az alma, annyira, hogy már visszafelé indult. Mivel akkor már kezdõként érdeklõdtem a Biblia és Isten iránt pánikszerûen imádkozni kezdtem. És ha jól emlékszem kb 2 órával ezután elindult a belemben a kaja. Nagy kõ esett le rólam, azután már nem ettem ennyi rostot. Simán lehetett volna akkor sebészet a dologból...
   Nyugodt lelkiismerettel ajánlom nektek a növényi rostok fokozatos bevezetését, az ajánlatom áll aki szeretné azzal szívesen találkozom személyesen is!!

Nincs jelen

 

#1452 2010-07-14 08:59

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ottó akkor te is csatlakozhatnál ami kis társasághoz aki majd megosztja egy személyes talin a tapasztalatait a többiekkel.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1453 2010-07-18 19:30

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

A tapasztalatokra és véleményetekre lennék kíváncsi. Nagyon szeretem a mézet, de nem tudom, hogy chron betegeknek (sajnos van refluxom is) szabad-e enniük. Szerintetek, Ti mit tapasztaltatok?

Köszönöm

Nincs jelen

 

#1454 2010-07-18 22:18

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én is szeretem a mézet, teába is rakom.Eddig nem volt gondom tõle. De csak termelõi mézet veszek, nem hiper-szuper marketekben kaphatót.
Szép estét mindenkinek.

Nincs jelen

 

#1455 2010-07-19 19:03

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Most akkor colitisben lehet enni fõtt tésztát? Aktív idõszakban ? És milyet?
Köszi! (Mindenhol mást olvastam..)

Nincs jelen

 

#1456 2010-07-20 10:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sztundi: Tésztát ehetsz bármikor! Nincs tiltva!

Nincs jelen

 

#1457 2010-07-20 13:07

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én is egyetértek ezzel, csak annyit tennék hozzá , hogy az un olasz tésztát egyed (durumlisztbõl, amiben nincs tojás). A tojásnélküli tészta sokkal könnyebben emészthetõ!

Nincs jelen

 

#1458 2010-07-20 15:42

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Kadarv! Természetesen eheted a mézet, kenyérre kenve, teába keverve stb.! Semmirõl nem kell lemondani, edd azokat az ételeket, amiket szeretsz, feltéve ha nem ront az állapotodon és nem vagy rá allergiás. Nem kell könyv szerint táplálkoznod! Refluxra pedig írass valami gyógyszert az orvosoddal, ha még nem tetted.

Sztundi! Eheted a tésztát aktív szakaszban is. A gluténérzékenyek nem fogyaszthatják!

Jó evést-ivást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1459 2010-07-20 20:18

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Marthuska: rakok egy kis mézet a joghurtomba aztán meglátjuk :)

Nincs jelen

 

#1460 2010-07-21 09:51

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Kadarv! Azt még el kell, hogy mondjam neked, hogy a problémát nem a méz, inkább a tejtermékek szokták okozni. A betegek egy részénél semmi gondot nem okoz, és rendszeresen fogyasztják. Én nem ebbe a csoportba tartozom! A tejet már igen régóta nem bírom (gyulladásos bélbetegségben egyébként sem ajánlott, fõleg Crohn betegségben, CU-nál csak aktív szakaszban nem), és a tejtermékeket is kevésbé tolerálja a szervezetem. Gondolok itt a kefírre, joghurtra, de ha éppen megkívánok egy gyümölcsjoghurtot, akkor eszek egyet. A sovány túró és a sajt kevésbé szokott gondot okozni.
A mondandóm lényege az, ha nálad nem okoznak panaszt a tejtermékek, akkor nyugodtan fogyaszthatod rendszeresen!

Nincs jelen

 

#1461 2010-07-21 10:48

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ha a tej fogyasztása problémát okoz nektek, akkor próbáljátok ki a laktózmentes tejet.Nekem sokáig ez nem okozott panaszt és tudtam fogyasztani, de sajnos jelenleg már ezt sem.Ugyanígy kapható laktózmentes tejföl és joghurt is. Egy próbát megér szerintem és ha nem okoz problémát akkor nem kell lemondani csak úgy minden tejtermékrõl.

Nincs jelen

 

#1462 2010-07-21 11:49

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#1463 2010-07-21 21:29

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Köszönöm én is a válaszokat. Sajnos azt hiszem nem nagyon szabad mézet ennem. Nem fájt a pocim de mivel cukor kicsit meghajtott :( és azt olvastam, hogy gyenge gyomornak nem való.

A tejjel nem merek próbálkozni még a laktózmentes tejjel sem. Mindenhol azt olvasom, hogy azt nem szabad. Abban a papírban is az van, amit a kórházban a diétás nõvér adott. :(

Nincs jelen

 

#1464 2010-07-21 22:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

kadarv: a méz nem okozhat bélrendszeri problémát!!! Tehát ha hasmenésed van, kizárt, hogy a méztõl van!

Azoknak akik nem birják a tejet, próbálják ki a szója tejet! Tesco, Auchan, Metro, és a nagyobb boltokba lehet találni!

Nincs jelen

 

#1465 2010-07-22 12:10

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A méz okozhat hasmenést, a tiltó listán is egyébként rajta van. Mint ahogyan a tej is, az arra érzékenyeknél.

kadarv, ha kívánod pl. a tejberízst, tejbegrízt, akkor hajdinaport vegyél (gyógynövényesnél, bioboltban) és nagyon finomat lehet belõle készíteni. Turmixokat is lehet, pudingot is lehet vele készíteni, mint a tejjel és nem okoz problémát.

Nincs jelen

 

#1466 2010-07-22 12:15

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

szevasztok, saját tapasztalat: csalán méz brutál hasmars!!! Szörnyû volt (az ízét sem nagyon szeretem, csak megfázás esetén nagyon jó)... szóval, erre is nagyon igaz, hogy egyénfüggõ, nincs tuti jóslat ezügyben sem! szép napot!

Nincs jelen

 

#1467 2010-07-22 13:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én nem hallottam soha, hogy tiltanák a mézet, sõt! Gyulladáscsökkentõ hatása van, tehát alapból döbbenet!
Egy link a "hitetleneknek":
http://www.ideal.hu/egeszseg/termeszete … 6-mez.html

Nincs jelen

 

#1468 2010-07-22 13:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szép napot kívánok!
Na kérem szépen mint írtátok egyén függõ szinte minden kaja. De nem csak az ám ha te elhiszed hogy tiltó listán van valami akkor tiltani is fogja a szervezeted. A tejet nekem is mondta anno a doki néni, hogy meg ne próbáljam semmilyen formában fogyasztani. Azt orvost váltottam és ö is rákérdezett a tejtermékekre. De ö azt tanácsolta hogy egyek sajtot joghurtot , kefirt. Semmi bajom nem lett tõle én meg eldöntöttem iszok kakaót is mert imádom mégpedig mézes vajas kenyér kíséretében. Fenséges kaja. (persze termelõi méz ismerõstõl). Egyike a kedvenc kajáimnak a káposztás krumplis lángos. Ehetem pedig a káposzta mint tudjuk felfújt. Vagy a sólet, bableves semmi gond vele. Mert nem adok más szavára fejben eldõl ha úgy állsz neki akkor jó ha nem úgy akkor tényleg jön a galiba. 
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1469 2010-07-22 14:02

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Esküszöm, hogy a kórházban kapott papíromon rajta van a méz! Én mondjuk nem szeretem, azért nem eszem és nem azért mert tiltó listán van! Ugyanis szinte mindent eszek (még töltött káposztát is). Nekem nem attól van bajom, hogy ha valamit eszem, hanem ha bezabálok, mint az állat. És bizony nagyon szeretek enni, de szerencsére nem látszik rajtam.  :)

Nincs jelen

 

#1470 2010-07-22 14:03

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nekem az orvosom az elsõ perctõl kezdve azt mondta, hogy egyek, amit kívánok.

Nincs jelen

 

#1471 2010-07-22 14:27

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

szevasztok! én direkt írtam, hogy a csalán méz (persze, azt nem írtam, hogy az akác meg a vegyes meg a repce az jöhet)... én imádom a mézet, nekem a sógorom tart méheket az Alföldön, úh csõstõl kapjuk és használjuk, mert én sütök-fõzök vele. de a csalán méz oltári módon meghajtott (és nem olvastam sehol róla, hogy lehet, vagy nem, hanem csak tapasztalat..., tehát nem hitetlenkedés). és pont ezért írtam, hogy mindenkinél más, nincs teljesen tuti, hogy na, ezt lehet, azt meg nem... (nyilván, ha valakinek átültetett a mája, az kerülje az alkoholt... vagy...):):) szép napot!!!

Nincs jelen

 

#1472 2010-07-22 14:28

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

jaj, és Szuszika, a káposztás tészta................... az egyik legkirályabb kaja!!!!! a vajas pirítós után! a vajas pirított vajas kifli után, hogy egészen pontos legyek. na, megyek kajolni, egész megéheztem ;)

Nincs jelen

 

#1473 2010-07-22 14:32

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Ebben a dologban, tökéletesen egyetértek Szuszidivel! Ha, a számodra kiválasztott "finomságot" eleve fenntartásokkal, lelkiismeretfurdalással eszed, akkor nem is fog jólesni, és plusz hascsikarást  fog okozni.  Természetesen, ennek ellenére vannak ételallergiák, amit tiszteletben kell tartani, és vannak betegségek (állapotok), amik szigorú diétát igényelnek (cukorbetegség, gluténérzékenység, hasnyálmirigygyulladás stb.)
Nálam egyenlõre csak az az étel van tiltólistán, amit én magam tettem oda, amit az én szervezetem nem bír! Én is eszek káposztát, babot, mákosat stb. Hogy, ki mit ehet, ez mindig az egyén tûrõképességén is múlik stb. (van-e beszûkült bélszakasz vagy nincs). 
Én sem olvastam még sehol, hogy a méz tiltólistán lenne (legfeljebb annak tilos, aki allergiás rá). Ez számomra teljesen új! Eddig mindenütt azt olvastam, hogy cukor helyett mézzel édesítsünk. Nyilván, ha valaki azt tapasztalja, hogy neki árt, akkor érdemes kerülni.

Szerkesztette: Marthuska (2010-07-22 14:35)

Nincs jelen

 

#1474 2010-07-22 14:37

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Így van egyél bármit a szervezeted úgy is megmondja hogy mi jó és mi nem jó neked. Majd figyeld meg ha valamit nagyon megkívánsz mi történik ha sokára kapod meg.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1475 2010-07-22 14:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Monka! Nekem is azt mondta az orvosom, mindent ehetek, ami nem okoz panaszt! Én ehhez is tartom magam!

Nincs jelen

 

#1476 2010-07-22 21:02

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Barna-by: a méz tényleg egészséges. DE "A méz savas hatásának köszönhetõen alkalmas a gyomorsav hiány kezelésére is, de éppen ezért érzékeny gyomrúaknak nem ajánlott. " köszi savat nálam nem kell növelni :(

http://www.gourmandnet.hu/konyha/site.p … amp;id=233

Nincs jelen

 

#1477 2010-07-23 00:02

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

kadarv: az egyetlen természetes gyógyszert tiltod magadtól, de ha ez jó, akkor legyen úgy!

Nincs jelen

 

#1478 2010-07-23 08:01

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

HÁt ha fosik tõle, nyilván tiltja magától.

Nincs jelen

 

#1479 2010-07-23 08:34

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Mostanában szinte minden másnap mûzlit eszem reggelire gyümölccsel. Általában aszalt gyümölcsös magvas gabonapelyhet veszem amiben van búza, zab ...
Ebbõl egy adagnyit kiveszek és egy tányérnyi vízben megfõzöm. De elõtte kiveszem az aszalványokat, mert így szeretem. Az ilyen mûzliket fõzni kell, ne egyétek ezeket a pelyheket fõzés nélkül (Kb 5-6 percet fõzöm). Fõzve emészthetõ és puha.
Ha megfõtt akkor növényi "tejport" teszek bele + karobmagport (kakaó helyett) és egy evõkanálnyi mézzel édesítem.
Ez mellé megeszem az aszalt gyümölcsöt, pár diót vagy mandulát. És mindig valami friss gyümölcsöt most 3-4 õszibarackot, vagy nektarint, vagy sárgadinnyét.
Ajánlom nektek is, aki nem eszik még rostosat annak fokozatosan

Szerkesztette: Ottó (2010-07-23 08:39)

Nincs jelen

 

#1480 2010-07-23 10:30

anubisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
12 éve élek a "Dögömmel", de talán akkor a szerencsésebbek közé tartozom, mert a diétával semmi gondom.
( Bár már kétszer mûtöttek, ebbõl az egyik rosszindulatú daganat volt), "Jó idõszakban" jöhet minden, mértékkel. Sólet, töltöttkáposzta, vadpörköltek, fõttkukorica... Ja, bocsi azoktól akik nem ehetik ezeket. Engem a Honvédban kezelnek és hála, elég lelkiismeretesen. Igaz, néha felakad a dokim szeme, mikor a kajákról beszélgetünk. Õk sem javasolták a tejet és a tejtermékeket, a hasmenés miatt. Nekem a kefírtõl, joghurttól semmi gondom nincs, még rosszabb periódusomban sem. Csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy egyén függõ és próbálkozni kell. Velünk a Honvédban szinte naplót vezettettek, a napi táplálkozásoktól, az idõjáráson át, a lelki álapotig. Én így jöttem rá, hogy mikor mit szabad.

Nincs jelen

 

#1481 2010-07-23 10:44

mate
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Én új vagyok itt, nemrég derült ki hogy crohnom van. Olyan kérdésem lenne felétek, biztos jobban tudjátok, hogy voltam kórházba és megkaptam a zárójelentést, amin az állt hogy augusztus 25-én kontroll vizsgálatra jelentkezzen. Ez most mit jelent pontosan(csak megnéz, vagy tükrözés)? A kórházba volt mindkét tükrözés, és most rá két hónapra megint? Csak mert nekem nem mondott errõl semmit az orvos.

Nincs jelen

 

#1482 2010-07-23 11:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Mate!
Bár nem ide kéne írni (majd kapitányuk átrakja egy kis munka neki sem árt :) ). Ne félj nem fog tükrözni csak elbeszélgettek s megbeszélitek a jövõt.
Csak nyugalom hiszen béke van. :)
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1483 2010-07-23 11:18

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Anubisz, ez tök jó! mármint ez a kibõvített naplószerû izé... csak sok idõ, nem? vagy megéri? bár, biztosan sok okulást lehet belõle nyerni...

Nincs jelen

 

#1484 2010-07-23 14:48

mate
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Szuszidi!

Köszönöm a gyors választ, akkor megnyugodtam. :)
És elnézést, hogy rossz helyre írtam, legközelebb jobban figyelek.
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#1485 2010-07-24 07:42

anubisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ede!
Igen, sok idõ. De szerintem ez relatív. 1 év alatt azért összelehet hozni egy igazán jól használhatót. És, hát 1 év az igazán semmi, ahhoz képest, hogy a nem kívánt "társunk" életünk végéig beköltözöt.
Sokat segít a diéta lazításán egy ilyen "napló". Fellehet készülni az esetleges rosszabb idõszakokra és így tudunk játszani az étrendel. Nagyon érdekes dolgokra lehet rájönni! Nekem megérte! Annyira, hogy a gyorséttermi kajáktól kezdve a "K" betûsökön át, már tudom, hogy mikor lehet ezeket fogyasztani, mindenféle görcs, vagy esetleges hasmenés nélkül. ( persze lehet mondani, hogy talán hosszabb távon lesz érezhetõ ezeknek az ételeknek a nem kívánt hatása, de a gasztronómiai élvezet megéri :) )

Nincs jelen

 

#1486 2010-07-24 11:23

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

:) Köszi a választ. Azért is szimpatikus ez a dolog, mert meg lehet figyelni, hogy rengeteg minden közrejátszik a helyzetek alakulásában és egy ilyen napló segíthet letisztázni is talán... Jó hétvégét!

Nincs jelen

 

#1487 2010-09-29 08:15

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok !

   Nekem õsszel aktivizálni akarja magát a gyulladás. Ajánlom minden kedves betegtársamnak a fokhagymát. Sós jellegû ételekhez fogyasztva. Pl pirítóst készítve arra eldörzsölve egy étkezéshez 3-4 gerezdet, a pirítósra ajánlom zsírnak az extra szûz olivaolajat.
   Emellett gyulladáscsökkentõnek az édesgyökér teát (herbáriában kapni). Ebbõl egy púpozott teáskanállal véve 2,5 - 3 dl hidegvízbe téve odatesszük fõni. Ha felforrt akkor kis lángon lefedve még kb 5 percig fõzzük. Ezután levéve álljon még 10 percet, leszûrjük , majd fogyasztjuk. Naponta 1-2 alkalommal kb 1-2 hétig. Nagyon jól visszanyomja a gyulladást, szteroidhoz hasonlóan mûködik, a szervezet saját maga termelte kortizonját, benn tartja a vérben a növény hatóanyaga által. Kis mellékhatása az lehet, h emeli picit a vérnyomást. Az íze is nagyon finom (édes), és semmi durva mellékhatása nincs, mint a szteroidoknak.

Nincs jelen

 

#1488 2010-09-29 08:38

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hogy ne kelljen megkeresnetek mi mit és mért csinál álljon itt.
Fokhagyma:
Mi van benne?
A hagymagumó alliint és alliináz nevû enzimet tartalmaz. Az alliinbõl a sejtsérülés hatására - hagyma megvágása - alliináz hatására különbözõ vegyületek képzõdnek: allicin, számos szulfid, melyek a fokhagyma jellegzetes szagáért felelõsek. Ezenkívül megtalálhatók még az alábbi összetevõk: kéntartalmú peptid származékok, B- és C-vitamin és flavonoidok.
Mire jó?
A fokhagyma antibakteriális és antimikotikus (gombaellenes) hatása révén légúti megbetegedések és a Candida albicans okozta fertõzések kezelésében használatos. Továbbá tágítja az ereket is. Rendszeres, kúraszerû alkalmazása csökkenti a vér káros LDL-koleszterin-szintjét, antioxidánsként serkenti az immunrendszert, csökkenti a mellkasi fertõzéseket, véralvadásgátló- és vérnyomáscsökkentõ. Fõbb hatásai közé sorolandó még az antibiotikus (antibakteriális), nyálkaoldó hatás. A népi gyógyászatban meghûléses betegségeket is gyógyítanak vele. A fokhagyma baktérium ölõ hatásának köszönhetõen tisztítja a szervezetet. A Koch-féle tbc-bacilusokat az 1/1500 hígítású fokhagymakivonat megöli. Enyhíti a menstruációs görcsöket.

Édesgyökér:
Mi van benne?
A gyökér triterpén szaponinokat (glicirrhizint), flavonoidokat, kumarinokat, szterolokat és cukrokat tartalmaz.
Mire jó?
A növény hatóanyagának köszönhetõen jó köptetõ, nyálkaoldó és köhögéscsillapító, de alkalmazzák simaizom görcsoldásra is. Kedvezõ gyulladáscsökkentõ hatást fejt ki gyomornyálkahártya gyulladás, gyomorsavtúltengés okozta nyálkahártya sérülések esetén. Az édesgyökér édes íze a glicirrhizintõl származik, az élelmiszer és a gyógyszeripar ízjavítóként hasznosítja.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1489 2010-09-29 12:16

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szuszidi !
Köszi az ismertetõt!

Nincs jelen

 

#1490 2010-09-29 20:19

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok.

RemÉlem,mÉg NÉzi Valaki Ezt A Forumot.Én Most TalÁltam Erre Az Oldalra,És Nagyon JÓnak TalÁlom.Én 9-honapja Vagyok Colitisz UlcerozÁs,ami VÉres NyÁkos HasmenÉssel JÁrt,És AltatÁsos VÉgbÉltÜkrÖzÉsen Voltam,amin MegÁllapitottÁk A BetegsÉgemet.ezutÁn Salofalk 500mg-os GyÓgyszert Szedtem 3x2+salofalk PrizmÁt Egy Honapig.ezutÁn TÜnetmentes Lettem,ÁÉs CsÖkkent A GyÓgyszer Adag Salofalk 250mg-ra 3x2-re.
Sajnos Egy Hete VisszatÉrt A VÉres NyÁkos SzÉklet,amire Gyors Salofalk PrizmÁt Irattam,És 4-napig HasznÁltam,most MÁr Csak HasmenÉsem Van.probÁlok DiÉtÁzni,de Nem Tudom ElÉg E Most A DiÉta,vagy MÉg HasznÁljam A PrizmÁt Is.szerintetek A Sima HasmenÉs Is GyulladÁsnak SzÁmit,vagy Csak A VÉres?
KÖszÖnÖm TanÁcsotokat ,És Bocs,hogy KissÉ Hosszura Sikeredtem.
Szilvi

Nincs jelen

 

#1491 2010-09-30 07:58

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szilvi, a sima hasmenés is azt jelzi, hogy gyulladás lehet. Szerintem menj vissza az orvoshoz, hogy beállítsa a gyógyszeredet.

Nincs jelen

 

#1492 2010-09-30 12:19

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Monka.

KÖszÖnÖm TanÁcsodat.gyors Le Is Mentem A HÁzi Orvosomhoz,És Irattam Salofak KlizmÁt Egy Havit A GyÓgyszer MellÉ.az ElsÖ GyulladÁsnÁl Is Ez Segitett.amugy DiÉtÁval Kapcsolatba,mÉg Nem Tiszta Nekem Minden.sok Helyen Olvasom,hogy GlutÉn Mentes Tejet,vagy 0.1%-os Tejet Lehet Fogyasztani,ez Igaz,És Melyik Vajat Lehet A Ramat,vagy A Tea Vajat?olvastam,hogy ZsiradÉkot Se HasznÁljunk,hÁt ElÉggÉ El Vagyok Keseredve,hogy Fogok FÖzni ZsiradÉk,meg Tej FÉlesÉg NÉlkÜl.bocs,hogy Ilyen Tudatlan Vagyok,de Engem Se TÁjÉkoztatott Fel ErrÖl Senki,csak Amit Itt Netten Olvasok.
KÖszÖnÖm A TanÁcsokat.
Szilvi

Nincs jelen

 

#1493 2010-09-30 14:15

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szilvi!

Hát én semmilyen tej fogyasztását nem javaslom. Viszont én bátran fõzök vele, igaz csak uht tejet használok, mert az azért nem olyan sûrû. DE igazából neked kell kitapasztalni. Tehát én nyersen nem iszom meg csak ha már megfõztem valamiben.

Zsiradék. Én leginkább olívaolajjal fõzök, de csak kevéssel. A margarin fogyasztás minden embernek káros nemcsak a betegeknek. Viszont ha jó minõségû teavaj az százszor jobb mint a dobozos kenhetõ valamik. Igazából ki kell tapasztalod magadnak, hogy mit ehetsz és mit nem.

Tarts kizárásos diétát. Pl. pár napig kerüld a tejet, aztán próbálj inni egy keveset, és ha utána a wc felé veszed az irányt akkor nem kell erõltetni a fogyasztását. Igazából te fogod megérezni, hogy mire van szüksége a szervezetednek és mit tud feldolgozni. Amit nem tud azt viszont lassanként el kell hagyni és helyettesíteni, mert folyamatosan rosszul  leszel tõle. Neked kell kitapasztalni. Van akinek nagyon sokat segít a diéta, de van akinek abszolút nem hatásos. Nekem általában mûködik, de néha rosszul vagyok diéta mellett is.

Remélem segítettem

Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#1494 2010-09-30 17:13

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szilvi,
Én nem szerettem mindenbe az olíva olajat.Bizonyos ételekhez egyáltalán nem ment az íze.Meg nem is a legolcsóbb. Nekem anno a dietetikus azt mondta hogy lehet zsiradékot használni csak lényegesen kevesebbet. Illetve fontos hogy hideg sajtolású legyen. Van a Floriolnak kukorica csíra olajos és szõlõmagolajos változata. Az nekem bevált.

Nincs jelen

 

#1495 2010-09-30 17:39

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Az olívaolajat én sem szeretem mindenbe, és bizonyos ételekhez egyáltalán nem illik az íze. Szerintem is szükség van a zsiradékokra is! Én pédául nagyon meg tudok kívánni egy kis tepertõt, persze sok kenyeret eszek hozzá!:) A jó minõségû vajnak is sokkal jobb az íze, mint a margarinnak, ráadásul sokkal könnyebben emészthetõ. Ha kitesszük a margarint az asztalra, semmi nem történik vele, míg a vaj egy kis idõ után elkezd olvadni. Na, körülbelül ez történik a szervezetben is, ami a lebontást illeti. Persze, ez nem az én felfedezésem!:D
Szeretek idõnként egy kis libazsírt is enni, jó húsos paprikával (én kénytelen vagyok hámozni), esetleg zsenge hagymával! Nekem az a véleményem, fontos, hogy szeressük, azt amit eszünk, feltéve ha nem vagyunk allergiásak az adott ételre, és nincs komoly bélszûkület stb., ami miatt aggódni kéne!

Nincs jelen

 

#1496 2010-09-30 18:50

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok.
Én a margarint kitettem vagy 2 hétre nyáron a teraszra. Még a legyek sem mentek rá. Azt olvastam valahol, egy molekula választja el a mûanyagtól. Ne egyétek! Fõleg ne adjátok a gyerekeknek.Inkább a vaj vagy a libazsír.Fõzéshez, van amihez oliva, van amihez jó féle mangalica zsír, van amihez napraforgó olaj.Változatosan és mértékkel, szerintem nem lesz tõle bajunk.Mellesleg egy kis jó kis friss tepertõnek én sem tudok ellenálni, persze nem eszem dugig magam vele, csak megkóstolom kicsit.

Nincs jelen

 

#1497 2010-09-30 18:52

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Azt mangalicazsír-disznózsír,libazsír sokkal egészségesebb mint az olaj.Próbáld meg lemosni az olajat valahonnan..és ez megy be az ereidbe,mindenhova.Míg a zsírt simán leáztatot meleg vizzel pl a késrõl,ugy hogy hozzá se érsz.

Nincs jelen

 

#1498 2010-09-30 19:09

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Hát igen én is használok zsírt csak nem mertem leírni, ebben a diétás topicban! :) Szóval igen a margarin és a mûanyag kapcsolata teljesen igaz, én is hallottam.

Szerintem igazából semmi baj a JÓ MINÕSÉGÛ alapanyagokkal, pl. a zsírral is. Szerintem a legnagyobb baj a tartósítószeres élelmiszeres dolgokkal van. Ha jó alapanyagokkal dolgozunk, akkor egészségesebb ételeket fogunk enni és a szervezetünknek könnyebb feldolgozni.

Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#1499 2010-09-30 19:12

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Az olaj is egy érdedes anyag, az biztos! Panírozott dolgokat szoktam napraforgó olajban sütni, de amennyire csak lehet szalvétával vagy papírtörlõvel alaposan felitatom az olajat a rántott ételekrõl. Erre érdemes mindenkinek odafigyelni, így talán kevesebb kerül belénk. Ha tepsiben sütök húst, alája mindig zsírt teszek.

Nincs jelen

 

#1500 2010-09-30 19:32

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én nem vagyok csak húsevõ, vagy csak növényevõ! "Mindenevõ" vagyok! Tiszteletben tartom a vegetariánusokat is, ha valaki úgy érzi, hogy neki az a jó, illetve az használ! De, egy valamit nem szabad elfelejtni, a vasat és a B12 vitamint (mindkettõ létfontosságú) az állati eredetû táplálékból tudja felvenni a szervezet!  Bizonyos növényi eredetû táplálékokban pedig hiába van vas, fõleg a beteg bél nem tudja azt hasznosítani.
Természetesen, mindemellett nagy szükség van zöldségekre és gyümölcsökre is!

Szerkesztette: Marthuska (2010-09-30 19:34)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB